PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : SAMSUNG G810 or Nokia N82

NikYar
14-09-2008, 21:11
سلام به همه دوستان و استادان عزيز :11:

لطفا با نطرهاي کارشناسانه خودتون منو راهنمايي کنيد .... ميخواستم ببينم کدوم يکي از اين دو گوشي بهتر هستند ؟ N82 يا G810 :5:

SAMSUNG G810
Key features

5 megapixel camera with auto focus and 3x optical zoom

Symbian OS with S60 user interface

2.6" 256K-color TFT LCD display with QVGA resolution

Wi-Fi

Built-in GPS receiver

3G capabilities with HSDPA support

Xenon flash

330MHz TI OMAP processor

130MB of internal memory plus a microSD card slot

3.5 mm stereo audio jack

Bluetooth and USB v2.0

TV-out functionality

Great metallic design

Main disadvantages

Large size

Awkward keypad

Tri-band only

Poor sunlight legibility

Xenon flash is disappointing

Optical zoom reduces picture quality noticeably

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nokia N82

Key features

5 megapixel camera with auto focus and Carl Zeiss optics
Xenon flash and active lens cover
2.4" 16M color QVGA display
128 MB RAM
Wi-Fi with UPnP
Built-in GPS receiver and A-GPS functionality
Nokia maps application covering over 100 countries worldwide
Convenient standard 3.5 mm audio jack on the top
3G (with HSDPA), EDGE and GPRS support
Symbian OS 9.2 Series 60 3rd edition Feature Pack 1 UI
TV-out functionality
Automatic UI rotation
Stereo speakers
Large capacity battery

Main disadvantages

Controversial design and questionable ergonomics

No RDS for the FM radio

Below average GPS performance

Extra charges apply for voice assisted navigation

No office documents editing application

Doesn't charge off USB

NikYar
14-09-2008, 21:27
دوستان .. کسي ميدونه چرا GSMArena گفته فلش زنون G810 نا اميد کننده هست !!! :18:؟؟؟

يه سوال ديگه ... من توي نظرات GsmArena در مورد G810 ميديدم که بعضي ها از اينکه نميشه message tone را عوض کرد ابراز نگراني ميکردند !!! .... اين درسته .... واقعا نميشه message tone را عوض کرد ؟؟؟

NikYar
14-09-2008, 21:37
دوستان کسي ميتونه در مورد Camera images geo-tagging/face detection در G810 يه توضيحي بده :10: ؟

rainysky50
14-09-2008, 21:50
قبلا بحث شده!ان82 بهتره!

S A M S U N G
14-09-2008, 22:04
سلام دوست عزیز .

در مورد G810 باید بگم Optical zoom reduces picture quality noticeably و Awkward keypad در نسخه بتا گوشی بررسی شده و در نسخه اصلی همچین مشکلی نیست .

در مورد فلاش زنون ، یکی از بچه های انجمن سامسونگ این گوشی رو داره وعکسهائی که در تاریکی کامل میزاره به من یکی ثابت کرده که فلاشش به هیچ عنوان بد نیست .

و اینکه دوربین این گوشی برنده بهترین کمرافون سال 2009/2008 شد .

ولی خب همه چیز که دوربین نمیشه !

جنس بدنه و استفاده از فلز در ساخت این گوشی ، G810 رو شکیل تر کرده .... باتری 1200 میلی آمپری با تاک تایم بالا ، صفحه نمایش بزگتر از مزیتهای این گوشی هستش .

Face Detection یه سنسور تشخیص چهره هستش که وقتی فعال میشه روی چهره هائی که توی کادر هستن کادر میکشه و روی تمام چهره ها زوم میکنه که باعث میشه فقط روی چهره زوم نشه ( دوربین های معمولی )

Geotagging هم تکنولوژی جدیدی هستش که به گوشیها هم سرایت کرده ، مثلا شما یه عکس میگیری با استفاده از GPS میتونی مکان اون عکس رو پیدا کنی .

انتخاب بیشتر سلیقه ائی هستش . ریویو Mobile-Review هم یه نگاهی بنداز ، تخصصی تر هستش .

مخلصیم .

Nabakhshoode
14-09-2008, 22:08
دوستان کسي ميتونه در مورد Camera images geo-tagging/face detection در G810 يه توضيحي بده ؟

فیس دتکشن همون تکنولوژی تشخیص چهرست که فکر کنم خود سامسونگ اولین بار در دوربینایه موبایلش به کار برد ( فکر کنم اولین گوشی در این زمینه G800 بود ! ) ...
جئو تگینگ هم با استفاده از GPS اطلاعات مربوط به محل گرفته شدن یه عکس رو به EXIF فایل اضافه میکنه...

R@R#M@N
14-09-2008, 22:09
فلش جی810 واقعآ ناامید کننده هست (همونطور که جی800 نا امید کننده بود) !! ن82 چیزی از جی810 کم نداره !!
ولی خاب داره خز میشه
شما اگه پول جی810 رو داری اونو بخر (ولی خاب پول اضافه دادنه)
فیلمبرداری ن82 بهتره
سرعتش با توجه به اینکه سی پی یو 2 هسته ای داره بیشتر باید باشه (البته من نمیدونم و نظر خیلی قطعی نمیدم)
از نظر سیمبین هم که نوکیا یه عمره داره سیمبین میزنه و 100% سیستم عامل بهتر و با باگهای کمتر و ... داره

Nabakhshoode
14-09-2008, 22:18
يه سوال ديگه ... من توي نظرات GsmArena در مورد G810 ميديدم که بعضي ها از اينکه نميشه message tone را عوض کرد ابراز نگراني ميکردند !!! .... اين درسته .... واقعا نميشه message tone را عوض کرد ؟؟؟

نه این محدودیت برای بعضی گوشی های جاوای سامسونگه ! سیمبین و این محدودیتها ؟! دتس فانی...
در کل فکر میکنم با توجه به امکانات تقریبا مشابه دو گوشی فکر میکنم به سلیقت نگاه کنی بهتر باشه... به هر حال از نظر امکانات بخوای مقایسه کنی هیچکدوم برتری مطلقی نداره...

rainysky50
14-09-2008, 22:20
ان82 ان گیج رو سنسور شتاب سنج رو داره!چیپ گرافیکی رو داره که نوکیا تازه شروع به ساخت بازی برای این چیپ کرده!ان82 هم قابلیت geotagging رو داره(نوکیا با نام maphotonline از geotagging استفاده میکنه !رو ی جعبه ی گوشی من که اینو نوشته!!)!همونطور که گفتند صددر صد فلاش ان82 برتر هست و بهترین دوربین موبایل سال 2007 رو ان82 برد!همونطور که امیر جان جدیدترین مقایسه ی 5 مگاپیکسلیها رو گذاشت ان82 از مدلهای سال 2008 برتر بوده!انتخاب با خود شماست!اگه دوست نداری گوشیت خز باشه جی 810 میتونه انتخاب مناسبی برات باشه!

shahramcat
14-09-2008, 22:21
به نظر من کلی ان 82 کاربردی تر هست اما از نظر کلاس کاری و ظاهر 810 بهتر هستش .....

NikYar
14-09-2008, 22:33
آخه من از اينکه شنيدم صفحه N82 تار هست و صداش کيفيتش خيلي پاينه ... يه کم به شک افتادم ...

دوستاني که N82 دارن ...بيان يه کمي در اين باره توضيح بدن لطفا :10:

البته واسه من خز بودن گوشي مهم نيست ! گوشي اگه خوب باشه .... خب طرفدار هم زياد پيدا ميکنه ....

يه مسئله ي ديگه اي هم که واسم مهمه .... ميزان شارژ گوشيه !!! .... :19: .... که فکر کنم توي اين يه مورد نوکيا يه کم ..کم بياره ..... N82 اگه مثلا توي روز فقط يه 10 تا تلفن ده دقيقه اي داشته باشي .... يه نيم ساعت هم به گوشي و منو ها و بازي ها اختصاص بدي + 10 تا عکس :31: ... با اين تفاسير .. حداقل چند ساعت دوام مياره؟ :41:

perjixen
14-09-2008, 22:41
آخه من از اينکه شنيدم صفحه N82 تار هست و صداش کيفيتش خيلي پاينه ... يه کم به شک افتادم ...

اینو ، به دشت تکذیب میکنم.......... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ..........!!
درباره ، این دوتا گوشی هم................!!
شما ، از چه لحاظ گوشی ، برات مهمه..........!؟!؟ دوربین ..........؟!؟! سرعت...........؟!؟!؟!

Ali_BlueBoy
14-09-2008, 22:44
به نظر من کاملا به نظر خودت یستگی داره چون از نظر امکانات در یه سطحن فقط توی چند مورد یه برتری های کوچیکی نسبت

به هم دارن

ولی خود من جی 810 رو انتخاب می کنم

ali racer
14-09-2008, 23:36
دقیقا
بستگی داره به سلیقه ات
ولی فکر میکنم با توجه به آپ دیت ها ی ارایه شده
توسط نوکیا برای 82
همچنین بازی های ان گیج
از لحاظ نرم افزاری 82 سرتر باشه

در باقی موارد تقریبا امتیازات برابر دارند
واسه مثال 810 زوم اپتیکال داره و در عوض 82 موشن سنسور و چیپ گرافیکی داره و....

NikYar
14-09-2008, 23:43
اینو ، به دشت تکذیب میکنم.......... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ..........!!
درباره ، این دوتا گوشی هم................!!
شما ، از چه لحاظ گوشی ، برات مهمه..........!؟!؟ دوربین ..........؟!؟! سرعت...........؟!؟!؟!

فکر نکنم تکذيب اين دو تا مشکل درست باشه !!! چون من ميدونم اين دوتا مشکلو داره !!! فقط نميدونم تا چه حدي هستند !!!

دوربينهاشون هم که تقريبا يکيه !!! ... راستي ... N82 ... توانايي تشخيص صورت را داره ؟ :20:

در مورد سرعت تا اونجايي که من ميدونم N82 پردازنده ARM 11 332 MHz processor را داره و G810 پردازنده (MHz ARM1136 processor (TI OMAP 2430 chipset

حالا اينکه در عمل کدوم بهتره ... کسي بايد بگه که با هر دو کار کرده !!!

.... راستي ...براي G810 ...تم و نرم افزار راحت گير مياد ؟

G810 که واسه نصب نرم افزار مشکل نداره ؟

NikYar
15-09-2008, 00:00
کسي از آخرين قيمتهاي اين دوتا گوشي خبر داره ؟ :19:

mahyarSAMSUNG
15-09-2008, 00:29
جی 810 440 تومن پارس میکروتل
ان 82 فکر کنم 420 تومن

نصب رو برنامه رو تم روی جی 810 هیچ فرقی با گوشیای سیمبین سامسونگ نداره . زنگ مسیج و .... هم عوض میشه .

perjixen
15-09-2008, 09:23
فکر نکنم تکذيب اين دو تا مشکل درست باشه !!! چون من ميدونم اين دوتا مشکلو داره !!! فقط نميدونم تا چه حدي هستند !!!

خودم ، که نه....... ولی دوتا داداشم ، 82 دارن...........!!! قبلش هم یکیشون 73 داشت...........!!
صدای ، 82 نسبت به 73 پایین تره..... ولی به نظرم ، کیفیت صداش یه 20 درصدی بهتره........!! در باره تاری ال سی دی ، هم نه ال سی دی ش نسبت به 73 مشکلی نداره...... و از اون قوی تره...........!!!
من تاحالا ، 73 و 82 و 95 نوکیا رو دیدم ، باش کار کردم...............!!!

حالا اينکه در عمل کدوم بهتره ... کسي بايد بگه که با هر دو کار کرده !!!

فکر ، نکنم ، این شخصی اینجا باشه........... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .....!!

.... راستي ...براي G810 ...تم و نرم افزار راحت گير مياد ؟
G810 که واسه نصب نرم افزار مشکل نداره ؟
سیمبین دیگه ، دوست عزیز............!! مهیار هم ، که جواب داد...... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .......!!

NikYar
15-09-2008, 12:16
خودم ، که نه....... ولی دوتا داداشم ، 82 دارن...........!!! قبلش هم یکیشون 73 داشت...........!!
صدای ، 82 نسبت به 73 پایین تره..... ولی به نظرم ، کیفیت صداش یه 20 درصدی بهتره........!! در باره تاری ال سی دی ، هم نه ال سی دی ش نسبت به 73 مشکلی نداره...... و از اون قوی تره...........!!!
من تاحالا ، 73 و 82 و 95 نوکیا رو دیدم ، باش کار کردم...............!!!
.....!!

با يه استفاده متوسط از N82 هر چند روز يه بار بايد شارژش کرد ؟ ... :41:

هنگام مکالمه ... شفافيت صدا چه طوره ؟ :10:

آنتن دهي N82 در مقايسه با G810 ؟؟؟؟ :19:

ali racer
15-09-2008, 12:49
n82 خودم وتقریبا تمام گوشی های نوکیایی که دیدم از لحاظ آنتن دهی مشکلی نداشتن
و کیفیت صدا واضح بود تو همشون

اما در مورد شارژ با استفاده معمولی بین 2 تا 2.5 روز دوام میاره

ولی من چون با گوشیم خیلی کار میکنم هر روز شارژش می کردم

R@R#M@N
15-09-2008, 14:12
منم همینطور !! من خیلی از گوشی استفاده میکنم (البته فقط عکس و فیلم و اینا) 1.5 روز شارژش میکنم !! مکالمه هم شاید روزی 5 تا 10 دقیقه
در مورد تم و ... برای جی810 باید بگم که اینا هر دوتاشون سیستم عامل دارن در نتیجه هر چی که به ان82 میخوره به جی810 هم میخوره !! چه تم چه نرم افزار

mahyarSAMSUNG
16-09-2008, 05:52
حتی بارها شده بود برنامه هایی رو روی ان 95 8 گیگ میریختم مینوشت ساپروت نمیشه ولی روی جی 810 خیلی راحت نصب میشد .

MoHaMaD ZaNd
16-09-2008, 06:11
به نظر من N82 . فلاش G810 به خاطر اين نا اميد كنندست كه عكسا رو آبي ميكنه !!!

NikYar
16-09-2008, 06:25
به نظر من N82 . فلاش G810 به خاطر اين نا اميد كنندست كه عكسا رو آبي ميكنه !!!

jتا اونجایی که من عکسهای بچه هارو دیدم .... این طور نبود :18: !!!

Mojtaba-MCI
16-09-2008, 07:46
ببین دوست عزیز تابلوی که خودت جی810 رو بیشتر دوست داری و طالب همونی...
شاید این نظرسنجی رو هم همینجوری الکی راه انداخته باشی تا ببینی دیگران چی می گن!
اما!!!
به نظر من ان82 100% بهتره...
به چند دلیل مشخص :
1 - دوربین بهتر(به خصوص در قسمت فیلم برداری)!
2 - فلاش زنون واقعی.
3 - استفاده از صفحه نمایش تی اف تی 16 میلیون رنگ با کیفیت خیلی خوب.
4 - صدای بلندتر.
5 - خوشدست بودن گوشی(درسته طراحی دکمه هاش زیاد جالب نیست ولی بهتر از جی810 که اصلا توو دستت جا نشه).
6 - جی پی اس کاملا کاربردی(بدون دردسر در استفاده از نقشه ها توسط برنامه ی نوکیا مپ لودر).
7 - وزن کمتر(114 گرم به 139 گرم)!
و
.
.
.
----------
اصلا برو به این آدرس خودتو راحت کن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Mojtaba-MCI
16-09-2008, 07:49
راستی ان82 انگیج رو هم ساپورت می کنه ، که فک کنم جی810 توو خواب ببینتش...

prince72
16-09-2008, 08:10
نیک یار جون سلام من الان 5روزه که 82 رو دارم و میتونم به جرات بگم نور ال سی دیش عالیه و هیچ مشکلی نداره و فقط خودت باید ببینی تا اون شایعات در مورد نورش را تکذیب کنی....
تازه صداش هم خیلی عالیه با کیفیت وبلندیش هم از 5310و7610.....گوشی های دیگه بلند تره والا راست میگم حتسی من یه اهنگ واسه مقایسه با73 گذاشتم دیدم فقط کمی ان73 بلند تربود ولی صدای اهنگ من شنیده میشد چرا چون علاوه بر بلندی صدا کیفیت بیشتر صداش نسبت به 73 اونو قابل شنیدن تر میکرد....
کیفیت صداش تو مکالمه از تلفن هم بیشتره.....
همین که نوکیاست خودش کلی ارزش داره...

NikYar
16-09-2008, 11:30
ببین دوست عزیز تابلوی که خودت جی810 رو بیشتر دوست داری و طالب همونی...
شاید این نظرسنجی رو هم همینجوری الکی راه انداخته باشی تا ببینی دیگران چی می گن!
اما!!!
به چند دلیل مشخص :
2 - فلاش زنون واقعی.
4 - صدای بلندتر.
5 - خوشدست بودن گوشی(درسته طراحی دکمه هاش زیاد جالب نیست ولی بهتر از جی810 که اصلا توو دستت جا نشه).
6 - جی پی اس کاملا کاربردی(بدون دردسر در استفاده از نقشه ها توسط برنامه ی نوکیا مپ لودر).
و
.
.
.
----------
اصلا برو به این آدرس خودتو راحت کن :

سلام مجتبی جون .... حرفی که من در مورد عکسهای G810 زدم .... فقط برداشتم از عکسهایی بود که بچه های قسمت سامسونگ گذاشته بودند !!! :31: البته از نظر ظاهری به نظر من هیچی سامسونگ نمیشه !!! :40: ولی خب نوکیا هم قابلیت هایی داره که آدم کف میکنه .... :31: و مجبور میشه اصلا قید ظاهرو بزنه :31:
به هر حال ممنون عزیز .. که وقت گذاشتی :10: با مواردی که فرمودین ... کاملا موافقم :46:

خیلی مخلصیم :11:

NikYar
16-09-2008, 11:35
نیک یار جون سلام من الان 5روزه که 82 رو دارم و میتونم به جرات بگم نور ال سی دیش عالیه و هیچ مشکلی نداره و فقط خودت باید ببینی تا اون شایعات در مورد نورش را تکذیب کنی....
تازه صداش هم خیلی عالیه با کیفیت وبلندیش هم از 5310و7610.....گوشی های دیگه بلند تره والا راست میگم حتسی من یه اهنگ واسه مقایسه با73 گذاشتم دیدم فقط کمی ان73 بلند تربود ولی صدای اهنگ من شنیده میشد چرا چون علاوه بر بلندی صدا کیفیت بیشتر صداش نسبت به 73 اونو قابل شنیدن تر میکرد....
کیفیت صداش تو مکالمه از تلفن هم بیشتره.....
همین که نوکیاست خودش کلی ارزش داره...

:46: ایول ... خب تقریبا اکثر ابهامات من در مورد این گوشی برطرف شد :31: .... به جز باطری !!! :19: ... عزیز باطریش را نسبت به N73 مقایسه کردی :19: ؟

rainysky50
16-09-2008, 11:44
وزن جی 810 139 گرمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟الله و اکبر!!البته بیشترش به خاطر وزن بدنه ی فلزیش هست!ولی الان دیگه مد گوشی سبکه!139 گرم خیلی زیاده و توی جیب موقع راه رفتن ادم رو اذیت میکنه!میخوام که بدنه فلزی نباشه!گوشی هر چی سنگینتر باشه موقع افتادن روی زمین احتمال ضربه دیدن و خراب شدنش بیشتره!

Mojtaba-MCI
16-09-2008, 12:19
سلام مجتبی جون .... حرفی که من در مورد عکسهای G810 زدم .... فقط برداشتم از عکسهایی بود که بچه های قسمت سامسونگ گذاشته بودند !!! :31: البته از نظر ظاهری به نظر من هیچی سامسونگ نمیشه !!! :40: ولی خب نوکیا هم قابلیت هایی داره که آدم کف میکنه .... :31: و مجبور میشه اصلا قید ظاهرو بزنه :31:
به هر حال ممنون عزیز .. که وقت گذاشتی :10: با مواردی که فرمودین ... کاملا موافقم :46:

خیلی مخلصیم :11:
خواهش می کنم دوست عزیز ، قابلی نداشت...
من خودم عاشق ظاهر گوشی های سامسونگ بوده و هستم!
اما قطعا امکانات چیزی نخواهد بود که فدای ظاهر گوشی بشه...

وزن جی 810 139 گرمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟الله و اکبر!!البته بیشترش به خاطر وزن بدنه ی فلزیش هست!ولی الان دیگه مد گوشی سبکه!139 گرم خیلی زیاده و توی جیب موقع راه رفتن ادم رو اذیت میکنه!میخوام که بدنه فلزی نباشه!گوشی هر چی سنگینتر باشه موقع افتادن روی زمین احتمال ضربه دیدن و خراب شدنش بیشتره!
100% تایید میشه...
بدون شک همینطوره ، هرچی سنگین تر خسارت بیشتر!

prince72
16-09-2008, 13:04
اره رفیق باتریش هم چیزی از 73 کم نداره راستی تو اصلا چرا 82 به این بزرگی را با 73 مقایسه میکنی گوشی دیگه ای سراغ نداشتی؟؟؟؟؟؟
من خیلی میخوام بدونم که برنده ی اون تاپیک که توش مقایسه ی مبهم چند 5 مگایی داشت چیه اگه 82 هست ون وقت میرم وسط میدون پی سی داد میزنم بهترین گوشی خلق شده تو جهانه وشرکتای دیگه خودشونو واسه ساختن گوشی بهتر از این خسته نکنن....

total_overdose
16-09-2008, 13:04
به به nikyarjaaaaaaaan
خوبی
تاپیکت رو ندیده بودم شرمنده:11:
من چیزی برای گفتن ندارم چون فکر کنم هر چی بوده بهت گفتم
دیگه انتخاب با خودت هست.:40:

Ali_BlueBoy
16-09-2008, 13:21
ولی یه نکته جالبی که هستش اینه که با وجود این که طرفداری نوکیاخیلی بیشتر از سامسونگه (حداقل توی ایران) ولی بازم

به یه اتدازه رای اوردن (50به 50)

من بازم می گم بازم به سلیقه ی خودت بر می گرده چون این تا گوشی از نظر امکانات در یه حد هستن

prince72
16-09-2008, 13:46
حالا شد یه تایی بیشتر.....
جی 810 فقط نظر یه سری خاص را جلب میکنه ولی ان82 فکر کنم نظر هر ناظری رو جلب بکنه....

NikYar
17-09-2008, 00:25
به به nikyarjaaaaaaaan
خوبی
تاپیکت رو ندیده بودم شرمنده:11:
من چیزی برای گفتن ندارم چون فکر کنم هر چی بوده بهت گفتم
دیگه انتخاب با خودت هست.:40:

سلام عزیز :10: .... خیلی مخلصیم :10: ... من که حسابی این چند روز مزاحمت بودم :41: ... امیدوام بتونم جبران کنم :19:

mahyarSAMSUNG
17-09-2008, 01:31
همیچن میگین 139 گرم انگار میخواین 5 کیلو گوشی بلند کنید . مردم این روزا لپ تاپ 3 و 4 کیلو حمل میکنن . نوکیا الان گوشی زده 220 گرم که مدلش ئی 90 خیلی هم فروش کرد . کسی نگفت چرا اینقدر وزنش بالاست . این گوشی از بدنه مرغوب و فلز استفاده شده تا وقتی افتاد زمین نشکنه یا مثل نوکیا و سونی 40 تیکه نشه و دوباره سر همش کنی .

به چند دلیل مشخص :
2 - فلاش زنون واقعی.
4 - صدای بلندتر.
و

درسته که فیلم برداری ان 82 بهتره ولی توی عکس برداری اصلا نمیتونه رقابت کنه .
فلاش زنون جی 810 هیچ مشکلی نداره
100 دفعه گفتم دوباره هم میگم . کیفیت تصویر این گوشی هیچ فرقی با ان 95 نداره
صدای این گوشی با برنامه کورپلیر خیلی بلند میشه در حد گوشیای چینی
این یکی رو اصلا نمیتونم قبول کنم : ان 82 کجاش خودسته ؟ جی 810 رو اصلا دستت گرفتی ببینی چه عظمتی داره ؟
من برنامه گارمین و اسمارت کام رو نصب کردم برای جی پی اس در عرض 20 ثانیه به ماهواره وصل میشه که شنیدم ان 82 5 دقیقه طول میکشه .

prince72
17-09-2008, 09:21
همه اینا رو دوست من اشتباه شنیدی یه بزرگی میگه شنیده ها رو هیچ وقت باور نکن ...............
اگه جی پی اسش 5 دقیقه طول میکشید که برادر. برنده ی بهترین جی پی اسر نوکیا تو سال 2007 نمیشد تازه مردم اصلا دست به این گوشی نمیزدن....
پس به شنیده هات اعتماد نکن ادمو اغفال میکنه....

mahyarSAMSUNG
18-09-2008, 01:45
نه فقط ان 82 بله کلا بروبج نوکیا دار میگفتند حتی ان 95 . میگفتند که باید 2 الی 5 دقیقه صبر کنیم . ما اگه قرار باشه که به حرفهای هم اعتماد نکنیم که نمیشه . فقط یکی ار دوستان که ان 78 داشت میگفت 10 ثانیه ای وصل میشه دیگه راست و دروغش با خودشه .

prince72
18-09-2008, 08:03
من یه بار دیگه از بچه های نوکیایی میخوام بیان بگن حقیقتو که ثابت بشه...
اقه برادر من یه کم فکر کن 5دقیقه که که اصلا صرف خریدن گوشی و وصل شدن و...نمیکنه اینارو هرکی بشنوه خندش میگیره ....

total_overdose
18-09-2008, 10:45
همیچن میگین 139 گرم انگار میخواین 5 کیلو گوشی بلند کنید . مردم این روزا لپ تاپ 3 و 4 کیلو حمل میکنن . نوکیا الان گوشی زده 220 گرم که مدلش ئی 90 خیلی هم فروش کرد . کسی نگفت چرا اینقدر وزنش بالاست . این گوشی از بدنه مرغوب و فلز استفاده شده تا وقتی افتاد زمین نشکنه یا مثل نوکیا و سونی 40 تیکه نشه و دوباره سر همش کنی .

درسته که فیلم برداری ان 82 بهتره ولی توی عکس برداری اصلا نمیتونه رقابت کنه .
فلاش زنون جی 810 هیچ مشکلی نداره
100 دفعه گفتم دوباره هم میگم . کیفیت تصویر این گوشی هیچ فرقی با ان 95 نداره
صدای این گوشی با برنامه کورپلیر خیلی بلند میشه در حد گوشیای چینی
این یکی رو اصلا نمیتونم قبول کنم : ان 82 کجاش خودسته ؟ جی 810 رو اصلا دستت گرفتی ببینی چه عظمتی داره ؟
من برنامه گارمین و اسمارت کام رو نصب کردم برای جی پی اس در عرض 20 ثانیه به ماهواره وصل میشه که شنیدم ان 82 5 دقیقه طول میکشه .
سلام
دوست عزیز کی گفته ان 82 توی عکس کم میاره.
اینو همه می دونن که امکانات دوربین جی 810 بالاتره ولی دلیل بر این نیست که کیفیتش بهتر از ان 82 باشه.

S A M S U N G
18-09-2008, 11:05
تا اونجائي كه من ميدونم دوربين N82‌قبل از ورود G810‌ به بازار مقام بهترين كمرافون رو داشت .

بعد ورود G810 بهترين كمرافون سال 2009/2008 دوربين G810 شد !‌

مخلصيم .

prince72
18-09-2008, 11:56
اقایون سامسونگی خواهشن دیگه خودتونو رو دوربیناتون خسته نکنید تو اون تاپیک که مقایسه ی بین المللی و قانونی بهترین 5 مگایی های دنیا رو گذاشته بو دیدیم که شاخ سامسونگ (اومینیا) سر تعظیم به ان82 فرود اورد و ان82 با افتخار اول شد پس دیگه نخواید بگید دوربین هر سامسونگی از 82 بهتره..............

R@R#M@N
18-09-2008, 13:21
دوست عزیز یه مقداری اطلاعاتت رو زیاد کن !!
البته با اجازه ی آقا امیر
امنیا اصلآ کمرا فون نیست !! یه بیزینس فون همراه با وینوز موبایل و قابلیت های بالای مولتی مدیا هست !! و اصلآ روی دوربینش آنچنان که روی کمرا فونها کار کردند کار نکردند !!
من خودم ان 82 دارم !! خیلی وقت هم هست تعصب رو کنار گذاشتم (وگرنه همین ان82 رو هم نمیخریدم)
شما یه نیگا به آی 8510 سامسونگ یا همین جی810 بنداز کمرا فون رو میفهمی (البته از سامسونگا :دی)
البته نمیگم ان82 هم بده ! نه ! ن82 هم یه رقیبه سرسخته ! البته هنوز یه ریویوو معتبر از این دوتا گوشی انجام نشده !! ولی ن82 هم یه سری جاها بهتر عمل میکنه (مثالش شب)

corey
18-09-2008, 13:22
اقایون سامسونگی خواهشن دیگه خودتونو رو دوربیناتون خسته نکنید تو اون تاپیک که مقایسه ی بین المللی و قانونی بهترین 5 مگایی های دنیا رو گذاشته بو دیدیم که شاخ سامسونگ (اومینیا) سر تعظیم به ان82 فرود اورد و ان82 با افتخار اول شد پس دیگه نخواید بگید دوربین هر سامسونگی از 82 بهتره..............

اولن دوست من اون گوشی ها چند تا از بهترین 5مگاها بودند نه همشون
بعدشم شاخ سامسونگ تو دوربین امنیا نیستش و g810 و i8510 هستش و جی810 هم بهترین کمرا فون سال شد و بالاتر از ان82 و کلا هر 5مگا پیکسلی این جایزه گرفت
بعدشم شما اگه عکس های جی810 تو کلوپش ببینی مطمئنم که نظرت در رابطه با دوربین های سامسونگ عوض میشه

prince72
18-09-2008, 13:33
مگه ای 8510 .8مگایی نیست اگه هست چرا با 82 مقایسش میکنید تازه مگه من 810 ندیدم؟؟؟؟؟؟
عکساشم رو دیدیم عموم هم تو امریکا 10.20 تا عکس واسم فرستاده با این گوشی.....
کیفیتش از ان82 اصلا بهتر نیست که اگه دقتی بشه بدتر هم میتونه باشه هست......
تازه چی کار به کلوپش دارید دوستان با یه گوشی 2 مگی هم میشه در شرایط مناسب بهترین عکسا رو گرفت....

corey
18-09-2008, 13:41
مگه ای 8510 .8مگایی نیست اگه هست چرا با 82 مقایسش میکنید تازه مگه من 810 ندیدم؟؟؟؟؟؟
کیفیتش از ان82 اصلا بهتر نیست که اگه دقتی بشه بدتر هم میتونه باشه هست......
تازه چی کار به کلوپش دارید دوستان با یه گوشی 2 مگی هم میشه در شرایط مناسب بهترین عکسا رو گرفت....
آی8510 من مثال زدم تا شما بری عکساش ببینی و بعدش اون وقت متوجه میشی که کمرا فون یعنی چی
دوست عزیز ریویو نویسان و روزنامه نگاران مطرح دنیا بهترین کمرافون جی810 میدونن بعدش شما میای نظر اونا رد می کنی
متاسفانه شما خیلی روی ان82 تعصب دارید و اصلا نمی خواید قبول کنید که دوربین جی810 از ان820 بهتره

R@R#M@N
18-09-2008, 13:58
تایید !! 100 %
دوست عزیز متولد چندی؟؟ این 72 سال تولدته ؟؟؟ اگه آره که خاب مشکلی نیست از شما انتظار میره!!

prince72
18-09-2008, 13:58
قبول بهتره ما که چیزی نمیگیم من فقط به استناد عکسای فرستاده شده از عموم حرف زدم ....

ali racer
18-09-2008, 14:26
من هیچ رویو معتبری ندیدم که عکس هایی که جی 810 انداخته بهتره

اگه دارین لطف کنین و لینک بدین

والا من قبول نمی کنم که جی 810 بهتره (چون داشتن امکانات بیشتر مثل زوم اپتیکال به معنی بهتر بودن نیست)

total_overdose
18-09-2008, 17:39
ئ
آی8510 من مثال زدم تا شما بری عکساش ببینی و بعدش اون وقت متوجه میشی که کمرا فون یعنی چی
دوست عزیز ریویو نویسان و روزنامه نگاران مطرح دنیا بهترین کمرافون جی810 میدونن بعدش شما میای نظر اونا رد می کنی
متاسفانه شما خیلی روی ان82 تعصب دارید و اصلا نمی خواید قبول کنید که دوربین جی810 از ان820 بهتره
عزیز دله من رو این سایتای خارجی نمیشه نظر داد
همین c902 که هنوز درست تو بازار نیست اگه عکساشو نگاه کنید فکر می کنید یه 60 mega pixeli اینرو گرفته ولی من چیزی که تو واقعیت دیدم خیلی فرق داشت بد نبود ولی اونجور هم نبود که تو عکسای سایت بود.

noisymind
18-09-2008, 18:23
احتیاجی به قبول کردن یا نکردن این نیست که G810 بهترین عکس رو میگیره یا نه. بهترین گوشی دوربین دار اروپا شد و تمام.
مقایسه تو یک تاپیک که فوقش 50 نفر بیان رای بدن هم نمیتونه ملاک کلی باشه. نه که مردم عادی مثلا عکسهای N73 رو به K800 ترجیح میدن ولی نظر اونها اصلا مهم نیست!

sabasistem_co
18-09-2008, 18:31
آقا بحث نکنید . N82 بهترین کمرا فون هست .

اصلا G810 عددی نیست که بخواهید با N82 مقایسش کنید .

تا حالا هیچ عکسی از G810 ندیدم که از N82 بهتر باشه .

پس خودتون رو خسته نکنید فقط N82 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

total_overdose
18-09-2008, 18:50
احتیاجی به قبول کردن یا نکردن این نیست که G810 بهترین عکس رو میگیره یا نه. بهترین گوشی دوربین دار اروپا شد و تمام.
مقایسه تو یک تاپیک که فوقش 50 نفر بیان رای بدن هم نمیتونه ملاک کلی باشه. نه که مردم عادی مثلا عکسهای N73 رو به K800 ترجیح میدن ولی نظر اونها اصلا مهم نیست!
آقا شما دیگه آخر تعصب هستید.
حتی این اجازه رو هم نمیدید که بحث بشه.
اگه می بینید g810 بهترین گوشیه 2008 شده دلیلش اینه که ان 82 ساله ساختش ماله 2007 هست.

noisymind
18-09-2008, 18:59
آقا شما دیگه آخر تعصب هستید.
حتی این اجازه رو هم نمیدید که بحث بشه.
اگه می بینید g810 بهترین گوشیه 2008 شده دلیلش اینه که ان 82 ساله ساختش ماله 2007 هست.

من؟! کدوم بحث؟ نخیر وقتی تعصب دوستان رو میبینم منم کرمم میگیره!:31:

prince72
18-09-2008, 19:43
نه دوست من نگو تعصب دوستان بگو حقیقت گفتن دوستان چون یه چیز طبیعیه که 82 الان بهترینه ....
این جی 810 رو یه بار حتما باید مقایسه ای بکنیم....
به قول دوستمون اگه بهترینه 2008 هست دلیل نمیشه بهتر از بهترینه 2007 هم باشه.....

prince72
18-09-2008, 19:47
تایید !! 100 %
دوست عزیز متولد چندی؟؟ این 72 سال تولدته ؟؟؟ اگه آره که خاب مشکلی نیست از شما انتظار میره!!

هیچم دوست ندارم کسی به دلیل سنم به من توهین کنه یا دست کمم بگیره چون کسی که توهین میکنه معلوم نیست خودش کی باشه وچه شکلی باشه پس کاری به سن بنده نداشته باش و این جور چیزا هم هیچ ربطی به سن و سال نداره وبه خود ادم ربط داره.....

افتخارم میکنم 15 سال بیشتر ندارم.....ولی قد.......

S A M S U N G
18-09-2008, 20:41

تا اونجائی که من اطلاع دارم این گوشی 4 باند نداره ! و 850 به احتمال زیاد Gsm آمریکا هستتش !

به هر حال نمیدونم عموی شما چتوری گوشی که در آمریکا عرضه نشده و نمیشه رو خریداری کرده !

البته شاید من اشتباه میکنم .

مخلصیم .

NikYar
18-09-2008, 23:05
سلام به همه دوستان عزیز:10:

... مثل اینکه این حسابی بحث روی دوربین ها متمرکز شده !!! :13: ... خب ... تا اونجایی که من تحقیق کردم ... امکانات دوربین G810 از N82 بیشتر هست ولی خب فلش N82 قوی تره ( نمیگم فلش سامسونگ بده ها :31: )
حالا اینکه کیفیت کدوم بهتره ....:41:
در مورد کیفیت عکس هم .... بنده صاحب نظر نیستم ... و بهتره چند نفر که واقعا میدونند برای بررسی کیفیت عکس چه معیارهایی در نظر گرفته میشه ... بیاند نظر بدند:5: ... چون فکر نکنم کیفیت عکس فقط به چیزی باشه که ما میبینیم !!!

یکی از دوستان در مورد سرعت کانکت برای Gps صحبت کردند .... لطفا در این زمینه هم این دو گوشی را مقایسه کنید :46:

mahyarSAMSUNG
19-09-2008, 01:23
به نظر من سرعت وصل شدن به ماهواره برای جی پی اس بستگی به ماهواره ها و وجود داشتن ساختمانهای بلند و درخت و شرایط جوی و .... هستش که حداکثر 5 دقیقه حداقل هم 20 ثانیه برای اتصال زمان میبره .

ali racer
19-09-2008, 01:30
به نظر من سرعت وصل شدن به ماهواره برای جی پی اس بستگی به ماهواره ها و وجود داشتن ساختمانهای بلند و درخت و شرایط جوی و .... هستش که حداکثر 5 دقیقه حداقل هم 20 ثانیه برای اتصال زمان میبره .
و 100 البته به چیپ ----- امواج جی پی اس

واسه مثال ان 78 الانم از ان 82 ام سریعتر کانکت میشه در شرایط یکسان
و این
زمان اصلا قابل مقایسه با یک دستگاه جی پی اس معمولی نیست !

مهیار مثل جریان عکس های موبایل و دوربین دیجیتال می مونه:31:

mahyarSAMSUNG
19-09-2008, 01:42
این ان 78 انگار خیلی سریع وصل میشه . جای دیگه هم شنیده بودم .

prince72
19-09-2008, 08:04
تا اونجائی که من اطلاع دارم این گوشی 4 باند نداره ! و 850 به احتمال زیاد Gsm آمریکا هستتش !

به هر حال نمیدونم عموی شما چتوری گوشی که در آمریکا عرضه نشده و نمیشه رو خریداری کرده !

البته شاید من اشتباه میکنم .

مخلصیم .

عزیز دل من این گوشی تو ایران گیر میاد حالا تو امریکا به اون بزرگی گیر نیاد؟؟؟؟؟
هر چیزی اونجا گیر میاد جوک گفتیا.....
.................................................. ..
راستی سرعت کانکت شدن ان78 و82 چه قدر میشه دقیقا من دقیقش رو نمیونم....

Rjoun
22-10-2008, 00:36
19 راي در برابر 19 راي!!!!
خوب بزاريد منطقي مقايسه شون كنيم.
من به نمايندگي از طرف جمعيت نوكيا عكس هاي n82 رو ميزارم از اون ور مهيار عكس هاي G810 رو بزاره.
موضوع عكس ها هم:
ماكرو
فلاش
منظره
سرعت شاتر در شب و در روز
و...
هر شرايطي كه طرفين مشخص كنن.
فكر كنم اين دوئل كاملا عادلانه هستش.

اول بزاريد ببينم من مي تونم نماينده n82 بازها باشم يا نه.
نوكيايي ها وكيلم؟؟

Legend
22-10-2008, 12:16
19 راي در برابر 19 راي!!!!
خوب بزاريد منطقي مقايسه شون كنيم.
من به نمايندگي از طرف جمعيت نوكيا عكس هاي n82 رو ميزارم از اون ور مهيار عكس هاي G810 رو بزاره.
موضوع عكس ها هم:
ماكرو
فلاش
منظره
سرعت شاتر در شب و در روز
و...
هر شرايطي كه طرفين مشخص كنن.
فكر كنم اين دوئل كاملا عادلانه هستش.

اول بزاريد ببينم من مي تونم نماينده n82 بازها باشم يا نه.
نوكيايي ها وكيلم؟؟

الان كه 21 به 19...:27:

عكساي 82 تو اين تاپيك پره....:10:

Rjoun
22-10-2008, 12:49
الان كه 21 به 19...:27:

عكساي 82 تو اين تاپيك پره....:10:

درسته اما بايد دو طرف سوژه هاي مشخصي رو انتخاب كنن.
اين دوئل درست حسابي ميشه.

S A M S U N G
22-10-2008, 12:49
سامسونگ هم داره به جایگاه 4 سال پیش خودش تو ایران برمیگرده !

19 رای در برابر N82حرف نداره .

رضا جان بذار عکسهای N82 رو عزیز .

مخلصیم .

Rjoun
22-10-2008, 12:55
امير جان بايد سوژه ها رو مشخص كرد.

R@R#M@N
22-10-2008, 15:38
من هم جی810 رو دارم و هم ن82 (ن82 ماله خودمه جی810 هم ماله داییمه که انگار مال خودمه)
تا اینجا که من مقایسه داشتم (فقط توی شب) چون روزا کوتاست و منم تا 3 مدرسم !! ن82 کاملآ توی شب از جی810 سرتر هست
چه عکسای با فلاش (ماکرو یا دور) و چه بدون فلش !!
ن82 توش شب و فیلمبرداری سرتر هست
روز خیلی بحث داره که احتمالآ اگه سرم خلوت بشه یه مقایسه اختصاصی میذارم

Rjoun
22-10-2008, 16:16
من هم جی810 رو دارم و هم ن82 (ن82 ماله خودمه جی810 هم ماله داییمه که انگار مال خودمه)
تا اینجا که من مقایسه داشتم (فقط توی شب) چون روزا کوتاست و منم تا 3 مدرسم !! ن82 کاملآ توی شب از جی810 سرتر هست
چه عکسای با فلاش (ماکرو یا دور) و چه بدون فلش !!
ن82 توش شب و فیلمبرداری سرتر هست
روز خیلی بحث داره که احتمالآ اگه سرم خلوت بشه یه مقایسه اختصاصی میذارم
ديگه چه بهتر.
بهراد منتظريم.
پسفردا جمعه است.بهترين موقع.
البته اگه جمعه ها مدرسه نمي ري:27:

R@R#M@N
23-10-2008, 13:41
چشم !!
اگه تونستم نوکر بکس هستم !!
فقط اگه تونستم !!

s-a-l-i-m
23-10-2008, 15:31
عزیز دل من این گوشی تو ایران گیر میاد حالا تو امریکا به اون بزرگی گیر نیاد؟؟؟؟؟
هر چیزی اونجا گیر میاد جوک گفتیا.....
.................................................. ..
راستی سرعت کانکت شدن ان78 و82 چه قدر میشه دقیقا من دقیقش رو نمیونم....
این حرفت رو شدیدا تکذیب می کنم..............
این رو همه می دونند که تو امریکا فقط گوشی هایی که gsm 850 دارن ریلیز میشه........هر فرد مبتدی تو کار موبایل این رو می دنه...........درسته امریکا هست ولی همه چیز پیدا نمیشه

S A M S U N G
23-10-2008, 18:02
سلیم عزیز دیگه نمیخواستم این فضیه رو کشش بدم ولی مرسی از جوابت .

مخلصیم .

mahyarSAMSUNG
24-10-2008, 11:34
من نمیدونم که چطور میگن کیفیت صدای ان 82 بالاتر از جی 810 . توی جی اس ام آرنا که درجه صدای below avrage گرفته یعنی حتی از متوسط هم پایینتر . ولی درجه صدای جی 810 good هستش .!

navid_ice_heart_128
25-10-2008, 13:46
سلام دوستان دیروز داشتم موضوعات این تاپیکو میخوندم به خدا اصلا هم g810 قبلا ندیده بودم تا این تا اینکه شب رفتیم خونه یکی از فامیلامون از شانس هم اون g810 خریده بود و من هم تا دلت بخواد این دوتا یعنی گوشی خودم n82 و g810 رو با هم مقایسه کردم اولا ببخشید طراحی g810 مثل گوشی های قبلی سامسونگ انگار اسباب بازی بود
مزیت های n82
1:انگیج داشت که وقتی بازی brother in arm رو پسر خالم دید همون اول تو کفش موند
2: شتابسنج داشت و وقتی اون برنامه ی دزد گیر که تحت ÷ایتون هست رو دید بازم کف کرد
3: سنسور نور نداشت که ببینه نور صفحه کلید کم و زیاد بکنه
4:صداش استریو نبود و مونو بود
5: صداش حدود یک سوم ان 82 بو د
6: با hellocarbid هک نشد و به محض زدن menu1 گوشی ارم سامسونگ رو نشون میبداد و ریستارت میشد
7: گالریش مثل گالری سری ان نبود و مثل 5700 بود
8:این همه میگید امکانات دوربینش زیاده کجاش زیاد بو دو سه تا منوی ساده بود تازه نایت مد night mode هم نداشت یا من نتونستم پیدا کنم
حلا g810 نسبت به ان 82
1: ال سی دی بزرگتر
2: ال سی دی با نور 2 برابر ان82
3: سرعت بلا ی نسب برنامه
4: وقتی زوم میکردی اصلا از کیفیت تصویر پایین نمیومد
5: متونستی از طریق یو اس بی شارژ کنی
6: با دکمه هاش میتونستی راحتر اس ام اس بنویسی
حالا من از با هر درشون تحت هر شرایطی عکس گرفتم و براتون اپ خواهم کرد ولی حجمشون زیاده
صبر کنید 8 مگا هستش

navid_ice_heart_128
25-10-2008, 14:37
:18::18::18::18::18::18::18: به سایز عکسها توجه کنید :18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18:
تو یه عکس هم اگه توجه کنید نوشه همه ی حقوق نوکیا محفوض است و مربوط به نوکیا میباشد تو g810

Mona.J
26-10-2008, 18:51
دوست عزيز از مقايسه تون ممنونم.
G810 عكس هاي سرد و تاريكي گرفته نسبت به n82 اما نويزش كمتره.