PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لب تاپ هارد رو نمیشناسه ؟؟؟!!!

ofoqe
14-09-2008, 17:03
سلام
من لب تاپ گیگا دارم تازه هم خریدم جدیدا قاطی کرده گیر میداد بعد گرفتم فرمت کردم بعد از فرمت کردن اولین گیرش با ویندوز ایکس پی بود که نصب نمی کرد و موقع نصب میگفت که هاردی وجود نداره اما ویستا نصب میشد بعد از این به هارد گیر داد و فرمت نمیشد و هر برنامه ای که بالا می اوردم به هارد ارور میداد و میگفت هاردی نیست بعد به سختی اونو فرمت کردم بعد الان میگه اصلا هارد وجود نداره یعنی تو ست آپ اصلا هارد رو نمیشناسه و همون اول ارور میده که هارد نیست و اینجور چیزا بعد میگه f1 رو بزنین تا از این صفحه رد شین یا f2 رو بزنین و برین تو setup
خب حالا دوستان چه احتمالاتی میدن و چه پیشنهادی ؟

Gesher
14-09-2008, 18:54
این مشکل عمدتاً بخاطر نشناختن Sata HDD توسط ویندوز Xp است.برای رفع این مشکل چون لپتاپ دارید نه سیستم دسکتاپ((در سیستم دسکتاپ با قرار دادن فلاپی مادربورد در موقع نصب ویندوز مشکل حل می‌شود))لازم است از نسخه‌های مخصوصی از Xp که با درایور هارد ساتا همراهند استفاده کنید و یا اینکه چنین ویندوزی را براحتی خودتان بسازید
آموزش ساخت این نوع ویندوز در تاپیکی با همین عنوان در انجمن بحثهای نرم‌افزاری>سیستم عامل
یا در اینجا:
[ آموزش ]: نصب ویندوز XP بروی سیستمهای جدید با چیپست Intel S-ATA & Raid

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ضمناً به مواردی هم برخوردم که بخاطر نسل قبل بودن چیپست،با وجود نصب بودن ویندوز Xp بر روی لپتاپ دارای هارد ساتا موقع روشن کردن چنین اخطاری مشاهده می‌شد که گاهی با چند بار درآوردن و جازدن مجدد هارد یا باتری به نحو غیر‌عادی مشکل حل می‌شد که این مورد ظاهراً ربطی به مشکل شما ندارد

v.a.h.i.d
14-09-2008, 19:02
باید raid control رو موقعه نصب وبندوز اکس پی نصب کنی
لینکش رو که دوستومن اون بالا گفت
ولی ویستا raid نمی خواد شاید بخاطر ویستا شما باشه نسخه home رو نصب کن یا کل هارد رو پارتیشن بندی جدید کن
اگر توی ست اپ بایوست هارد رو نشناسه اون یه موضوع دیگه هست ایراد سخت افزاری هست به نظر من

ofoqe
14-09-2008, 21:57
از دو دوست عزیزم ممنونم بابت راهنماییتون ... اما مشکل من الان نصب ویندوز نیست مشکل من الان نشناختن هارد در بایوس سیستم هستش .... در مورد مشکل سخت افزاری که چی بگم اخه هم تازه خریدم هم اینکه خب کاری نکردم که مشکل پیدا کنه اول وین ویستا نصب شد بعد گیرها پی در پی و در اخر دیگه اصلا هارد رو نشناخت .. خب اگه سخت افزاری باشه که همون اول گیر میداد ... با این اوصاف من چیکار کنم ایا راهی وجود داره که بتونم این هارد رو به بایوس ست آپ بشناسونمش یا نه باید بره گارانتی ؟؟؟