PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در هم ریختگی رنگها در لباسهای راه راه

ma4nafar
11-09-2008, 01:50
حتما برای شما هم اتفاق افتاده که بخواهید از صفحه تلوزیون یا کامپیوتر تصویر بگیرید اما هنگام تصویر برداری شاهد در هم ریختگی رنگها میشوید که با لرزش زیادی در بعضی از نقاط تصویر مواجه است .دقیقا این حالت برای لباسهایی که راه راه هستند مثل سیاه و سفید اتفاق می افتد

گاهی اوقات این عیب را در تصویر برداری به بعضی از دلائل نمیتوان دید مثل موقعی که از شخصیتی میخواهید فیلم تهیه کنید یا سوژه ای که به سرعت در حال رد شدن است و شما فرصتی برای تنظیم دوربین ندارید . پس از ایجاد این مشکل , در برنامه های میکس و مونتاژ آیا راهی برای بر طرف کردن این ایراد وجود دارد یا نه ؟

تصویری از این لباس راه راه بعد از فیلمبرداری

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

animeditor
18-09-2008, 06:12
سلام جمیعاً

یکی از وظایف یه تصویربردار حرفه ای اینه که خوب بدونه چه چیزایی باعث می شه که تصویرش خراب بشه.
از هر چیزی نمی شه یه تصویر خوب گرفت ...
حتی چشم انسان هم بعضی چیزا رو نمی تونه ببینه ... چه برسه به دوربین فیلم برداری ...

یه نمونهء کوچیکش اینه که وقتی می خوان با کسی مصاجبه کنن و یا از سخنرانی کسی تصویربرداری کنن، سعی می کنن از میکروفون های براق نقره ای استفاده نکنن. چون لرزش تصویرش زیاد می شه و خیلی بد درمیاد.
با هیچ روشی نمی شه این لرزش و خرابی رو رفع کرد ... به جز یه کار.
اونم اینه که مثلاً همون میکروفون رو عوض کنن و یه میکروفون که رنگش برقا نیست استفاده می کنن.

در کل سوال خیلی خوبی بود.
راستی ... شما هنوز چهار نفری سوال می کنید؟ (شوخی بود)
موفق باشی. :11:

التماس دعا
یا علی

ma4nafar
20-09-2008, 23:29
animeditor عزیز

از راهنمایی شما ممنون و متشکر اما اینکه من اونجا نمیتونم به طرف بگم آقای عزیز لباستو در بیار تا با زیرپوش ازت فیلم بگیرم :31:

یا بیا لباستو با من عوض کن تا تصویر خراب نشه .

برای رفع چنین مشکلی چه راه حلی را پیشنهاد میکنید ؟ :10:

موفق باشید

ma4nafar
20-09-2008, 23:31
راستی ... شما هنوز چهار نفری سوال می کنید؟

چیکار کنیم منم و همین 3 نفر که با خودم میشیم 4نفر :20::20::20::20:

animeditor
21-09-2008, 12:47
سلام جمیعاً

خب به هر حال باید یه کاریش گرد دیگه.
نه دوربین زبون آدمیزاد حالیش می شه که بهش بگی درست بگیر ... نه لباس که بهش بگی رنگتو درست کن.
تنها راه اینه که یا لباس رو عوض کنی یا جوری کادر رو ببندی که لباس توی کادر نباشه.

التماس دعا
یا علی

ma4nafar
21-09-2008, 12:52
باز هم تشکر از راهنمایی شما

یا حق

majj
01-12-2008, 11:46
من پيشنهاد ميكنم كه از vcd استفاده نكنيد و حداقل از super vcd و يا dvd براي خروجي ميكس استفاده كنيد و روي چنين تصاويري زياد تغيير از قبيل قرار دادن وايپ و يا مخصوصا motion استفاده نكنيد