PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدام Lcd بهتر است؟ 40w400 و یا 40x350

Grand
08-09-2008, 01:28
سلام به همگی
من قصد داشتم LCD سونی مدل 40X350 رو بخرم که این مدل با کنتراست دو برابر توجه من رو به خودش جلب کرد: 40W400 :18:
در یکی از پست‏های دوست خوبم "شنهای زمان" متوجه شدم ساخت ژاپن هم هست! قیمت W400 مناسب‏تر به نظر میاد :46:
خوب به نظر شما کدوم رو بردارم؟

این هم مقایسه‏ای از این‏ دو محصول:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

SAEED_BARCELONA
09-09-2008, 18:43
اگه از لحاظ اقتصادی بخوای حساب کنی w400 بهتره
w400 من قیمت کردم مالزیش 2550 بود و ژاپنیش 2950
x350 هم که فقط ژاپنیش هست انگار 3.080 بود.
ولی w400 یه چیزایی کمتر داره مثل motion flow و x.v color
حالا از x.v زخمخق میشه گذشت ولی Motion flow رو نمیشه ولش کنی.
از اون طرف x350 یه چیزایی کم داره. ACE و کنتراست کمتر
خلاصه خودت دیگه بایذ قضاوت کنی.

Grand
10-09-2008, 19:38
بعضی از امکاناتی که W400 داره و X350 نداره:

موتور براویا 2 BRAVIA Engine

تصویر هوشمند Intelligent Picture

MPEG Noise Reduction

Digital Media Port

Ambient Light Sensor

Realistic Virtual Surround

کنتراست 2 برابر X350

shenhaye_zaman
12-09-2008, 09:31
Grand جان ببخشید اگر دیر جواب میدم.
اگر زمانی قصد استفاده از دوربین های فیلمبرداری HD سونی رو داری گزینه X.V Color ویژگی خوبی برای یه LCD به شمار میاد.چون اکثر این دوربین ها تصاویر رو با استفاده از X.V Color رکورد میکنند.(به تجربه برای خودم ثابت شده که معمولا خرید یه نمایشگر HD، خرید های دیگری مانند دوربین و پلیر ها و ----- های HD رو به همراه خواهد داشت)
البته در صورت خرید سری W هم با خاموش کردن این گزینه از منو دوربین می تونید تا حدودی بار پردازش رنگ رو بر عهده نمایشگر بگذارید.(در صورت خرید این سری حتما گزینه X.V رو off کنید)
ولی اگر می خواهید از تصاویر SD و کیفیت پایین استفاده کنی هر دو زیاد تفاوتی نسبت به هم ندارند.چون سورس ورودی ضعیفه.
انتخاب از میون این دو بیشتر به سلیقه و جیب شما بستگی داره.ولی در حالت HD انتظار تفاوت بزرگ میون این دو نباشید!
با این حال من از W به خاطر جدید تر بودن بیشتر خوشم میاد.سعی کن ساخت ژاپن رو بگیری.به دلیل جدید تر بودن یه اطمینان خاص روانی خوب رو برای خریدار ایجاد میکنه هر چند گذشتن از سری X به دلیل کیفیت ساخت خیلی سخت هست.

Grand
13-09-2008, 01:27
Grand جان ببخشید اگر دیر جواب میدم.
اگر زمانی قصد استفاده از دوربین های فیلمبرداری HD سونی رو داری گزینه X.V Color ویژگی خوبی برای یه LCD به شمار میاد.چون اکثر این دوربین ها تصاویر رو با استفاده از X.V Color رکورد میکنند.(به تجربه برای خودم ثابت شده که معمولا خرید یه نمایشگر HD، خرید های دیگری مانند دوربین و پلیر ها و ----- های HD رو به همراه خواهد داشت)
البته در صورت خرید سری W هم با خاموش کردن این گزینه از منو دوربین می تونید تا حدودی بار پردازش رنگ رو بر عهده نمایشگر بگذارید.(در صورت خرید این سری حتما گزینه X.V رو off کنید)
ولی اگر می خواهید از تصاویر SD و کیفیت پایین استفاده کنی هر دو زیاد تفاوتی نسبت به هم ندارند.چون سورس ورودی ضعیفه.
انتخاب از میون این دو بیشتر به سلیقه و جیب شما بستگی داره.ولی در حالت HD انتظار تفاوت بزرگ میون این دو نباشید!
با این حال من از W به خاطر جدید تر بودن بیشتر خوشم میاد.سعی کن ساخت ژاپن رو بگیری.به دلیل جدید تر بودن یه اطمینان خاص روانی خوب رو برای خریدار ایجاد میکنه هر چند گذشتن از سری X به دلیل کیفیت ساخت خیلی سخت هست.

ممنون که وقت گذاشتید و نظر دادید:20:

باید بگم قبل از اومدن W400 انتخابم X350 بود، و حالا بعد از خواندن نظرات شما انتخابم "هیچکدام" هست!
من اگه الان LCD TV بگیرم حداقل 10 سال دور TV جدید رو خط میکشم و احتمالاً TV بعدی من از نسل OLED خواهد بود. مطمئناً من LCD رو واسه کیفیت پایین نمیگیرم هدف من تماشای تصاویر با کیفیت 1080p هست. دلم می‏خواد در حال حاضر بهترین LCD TV 40 Inch رو بگیرم، و هدف بعدی‏ام خرید بهترین رسیوری هست که توانایی پخش 1080p رو داشته باشه (با توجه به اطلاعاتی که دارم در حال حاظر چنین رسیوری در بازار وجود نداره و تمامی رسیور‏های HD موجود حداکثر می‏تونند تصاویری با کیفیت 1080i رو پخش کنند) و بعد اون PS3 و هندی‏کم 1080p (که به گمانم در حال حاضر در سری هندی‏کم کیفیت ضبط 1080p وجود نداره. شاید هم من اشتباه بکنم).
با این اوصاف فکر میکنم باید در خرید LCD عجله نکنم و منتظر مدل احتمالی 40X400 و یا بالاتر باشم.
نظر شما چیه؟

shenhaye_zaman
13-09-2008, 13:07
ممنون که وقت گذاشتید و نظر دادید:20:

باید بگم قبل از اومدن W400 انتخابم X350 بود، و حالا بعد از خواندن نظرات شما انتخابم "هیچکدام" هست!
من اگه الان LCD TV بگیرم حداقل 10 سال دور TV جدید رو خط میکشم و احتمالاً TV بعدی من از نسل OLED خواهد بود. مطمئناً من LCD رو واسه کیفیت پایین نمیگیرم هدف من تماشای تصاویر با کیفیت 1080p هست. دلم می‏خواد در حال حاضر بهترین LCD TV 40 Inch رو بگیرم، و هدف بعدی‏ام خرید بهترین رسیوری هست که توانایی پخش 1080p رو داشته باشه (با توجه به اطلاعاتی که دارم در حال حاظر چنین رسیوری در بازار وجود نداره و تمامی رسیور‏های HD موجود حداکثر می‏تونند تصاویری با کیفیت 1080i رو پخش کنند) و بعد اون PS3 و هندی‏کم 1080p (که به گمانم در حال حاضر در سری هندی‏کم کیفیت ضبط 1080p وجود نداره. شاید هم من اشتباه بکنم).
با این اوصاف فکر میکنم باید در خرید LCD عجله نکنم و منتظر مدل احتمالی 40X400 و یا بالاتر باشم.
نظر شما چیه؟
خواهش میکنم.
دوست عزیز اگر همچین نظری داشته باشی ،هیچ وقت هیچ چیز رو تمی تونی بخری.احتمالا زمانی که پای OLED به بازار وا شه و 1080p عادی بشه،شما باز هم صبر می کنی تا جدید تر بیاد.به طور مثال Ultra HD و......
سوار ماشین مدل بالا شدن لذت خاص خودش رو داره.دیدن تصاویر HD هم همینطور.1080i هر چی که باشه از تصاویر SD بالا تره و باعث تعجب بییندگانی میشه که به دیدن تصاویر مزخرف و پر از نویز SD عادت کردند.
حرکت تصاویر ماهواره به سمت 1080p یه کم زوده.بیت ریت اکثر کانال ها SD پایینه به طور مثال 2mbs یا 4mbs.برای هر یه مگابیت باید پول زیادی پرداخت بشه.حساب کن اگر بخوان این پهنای باند رو به 50mbs تبدیل کنند چقدر باید هزینه کنند!به سایت توی امضای من اگر مراجعه کرده باشی می تونی قیمت تجهیزات معمول HD رو ببینی.به طور مثال یه استیشن outside برادکاستینگ از برند سونی 2میلیون چهارصد هزار دلار قیمت داره.بماند تعویض انواع سویچ ها و دوربین ها و......که در این صورت هزینه ها سر به فلک میکشه.پس همین 1080i هم غنیمته. تعداد این کانال ها هم داره زیاد میشه.
در ضمن براحتی هم توی ایران میتونی یه آرشیو HD پونصد گیگابایتی با کیفیت خفن واسه خودت دست پا کنی.
در ضمن بعد از قضیه فرمت وار و پیروزی کمپ بلو ری دیگه فرمت جدیدی بیرون نمیاد.ار همین الان مایکر.سافت و سونی و اپل چنگ رو سر قضیه دانلود شروع کردند.LCD و بلو ری پلیر ها و... اینترنت رو ساپورت میکنند.شاید سیگنال های ماهواره هم روزی از بین برند و اینترنت به بزرگترین شبکه روی زمین تبدیل بشه.

Grand
13-09-2008, 16:52
خواهش میکنم.
دوست عزیز اگر همچین نظری داشته باشی ،هیچ وقت هیچ چیز رو تمی تونی بخری.احتمالا زمانی که پای OLED به بازار وا شه و 1080p عادی بشه،شما باز هم صبر می کنی تا جدید تر بیاد.به طور مثال Ultra HD و......
سوار ماشین مدل بالا شدن لذت خاص خودش رو داره.دیدن تصاویر HD هم همینطور.1080i هر چی که باشه از تصاویر SD بالا تره و باعث تعجب بییندگانی میشه که به دیدن تصاویر مزخرف و پر از نویز SD عادت کردند.
حرکت تصاویر ماهواره به سمت 1080p یه کم زوده.بیت ریت اکثر کانال ها SD پایینه به طور مثال 2mbs یا 4mbs.برای هر یه مگابیت باید پول زیادی پرداخت بشه.حساب کن اگر بخوان این پهنای باند رو به 50mbs تبدیل کنند چقدر باید هزینه کنند!به سایت توی امضای من اگر مراجعه کرده باشی می تونی قیمت تجهیزات معمول HD رو ببینی.به طور مثال یه استیشن outside برادکاستینگ از برند سونی 2میلیون چهارصد هزار دلار قیمت داره.بماند تعویض انواع سویچ ها و دوربین ها و......که در این صورت هزینه ها سر به فلک میکشه.پس همین 1080i هم غنیمته. تعداد این کانال ها هم داره زیاد میشه.
در ضمن براحتی هم توی ایران میتونی یه آرشیو HD پونصد گیگابایتی با کیفیت خفن واسه خودت دست پا کنی.
در ضمن بعد از قضیه فرمت وار و پیروزی کمپ بلو ری دیگه فرمت جدیدی بیرون نمیاد.ار همین الان مایکر.سافت و سونی و اپل چنگ رو سر قضیه دانلود شروع کردند.LCD و بلو ری پلیر ها و... اینترنت رو ساپورت میکنند.شاید سیگنال های ماهواره هم روزی از بین برند و اینترنت به بزرگترین شبکه روی زمین تبدیل بشه.

البته حرف شما صحیح هست
اما میتونم تا اواخر سال هم صبر کنم تا شاید مدل بهتری بیاد یا حداقل کمی از قیمت این دو مدل کم بشه.
سوال من از شما اینه در شرایط کنونی اگه بخواید یکی از این دو مدل رو برای هفت 8 ده سال آینده برای خودت بدون محدودیت مالی برداری؛ کدوم رو انتخاب میکنی؟ (یادم هست که قبلاً گفته بودید انتخاب سخته اما بلاخره محاسن یکی به دیگری میچربه)
شکی نیست که این دو هر دو خوب هستن اما کدوم بهتره؟! به عنوان مثال آیا شما حاضرین X.V Color رو بدید و کنتراست 30,000 بگیرید؟
یه سوال دیگه؛ این دو مدل آیا 100 هرتز هستند؟ و آیا 100 هرتز بودن مزیت بزرگی هست که سامسونگ بر دارا بودن بعضی محصولاتش به این امکان تاکید داره؟
این سوال رو برای این از شما میپرسم چون به دانش شما در این زمینه شکی ندارم.

در رابطه با تفاوت کیفیت کانالهای HD با SD جالبه بدونید کانال ZDF آلمان که جزء کانالهای با کیفیت SD محسوب میشه دارای میانگین بیت ریت 3.93 مگابیت بر ثانیه است و بالا ترین کیفیت HD در ماهواره هاتبرد متعلق به کانال SKY Sport HD 1با بیت ریت 17.5 مگابیت بر ثانیه می‏باشد! حالا تصور کنید فینال جام باشگاههای اروپا رو با کیفیت فول HD با حد اقل بیت ریت 50Mbps تماشا کردن چه لذتی داره :18::19:

در مورد بالا ترین سرعت اینترنت هم جالبتره که بدونید فیزیکدانان استرالیایی یک نوع چیپ نوری ساختند که قادره سرعت انتقال اطلاعات رو در اینترنت تا 640 گیگابیت در ثانیه افزایش بده! با چنین سرعتی میتوان 17 دی وی دی رو فقط در عرض یک ثانیه در اینترنت منتقل کرد! با این وجود پیش بینی شما هم درست از آب در میاد.

SAEED_BARCELONA
13-09-2008, 20:48
یه سوال دیگه؛ این دو مدل آیا 100 هرتز هستند؟ و آیا 100 هرتز بودن مزیت بزرگی هست که سامسونگ بر دارا بودن بعضی محصولاتش به این امکان تاکید داره؟
هر دو 120 هرتز هستند. سامسونگ بهترین مدلاش 100 هرتز هستن. البته 120 هرتز هم داره. سونی جدیدا میخواد از 240 هرتز استفاده کنه!
بدبختانه سری Z اصلا تو آسیا نمیاد. حیف. وگرنه من یکی به X و W ترجیحش میدادم.

هندی‏کم 1080p (که به گمانم در حال حاضر در سری هندی‏کم کیفیت ضبط 1080p وجود نداره.
هندی کم 1080p فتو فراوونه! چه از نوعه هارد دیسکی، چه DVD و چه مموری

Grand
14-09-2008, 14:49
هر دو 120 هرتز هستند. سامسونگ بهترین مدلاش 100 هرتز هستن. البته 120 هرتز هم داره. سونی جدیدا میخواد از 240 هرتز استفاده کنه!
بدبختانه سری Z اصلا تو آسیا نمیاد. حیف. وگرنه من یکی به X و W ترجیحش میدادم.

هندی کم 1080p فتو فراوونه! چه از نوعه هارد دیسکی، چه DVD و چه مموری

عجب پس 120 هرتز هستند! شما از کجا این موضوع رو فهمیدین؟ چون من هرچی سرچ کردم و توی مشخصات اونها گشتم چیزی پیدا نکردم!:13:
راستی نگفتین چه مزیتی داره بالا بودن هرتز تلوزیون؟

مورد آخر هم میشه چند تا از مدلهای هندی کم سونی (1080p) معرفی کنید؟
ممنون...

SAEED_BARCELONA
14-09-2008, 22:13
شما از کجا این موضوع رو فهمیدین؟
توی تمام سایتای سونی این مشخصاتو نوشتن.
120 هرتز بودن کمک بسیاری توی تصایر سرعتی میکنه. مثلا تو فوتبال وقتی طرف شوت میزنه دیگه توپ دنباله نداره. نمیدونم منظورمو درست رسوندم یا نه.
یه سر برو سایت sonystyle.com اونجا مشخصات همه محصولاتو دقیق ی نویسن. هم tv هم هندی کم HD

Grand
14-09-2008, 22:41
توی تمام سایتای سونی این مشخصاتو نوشتن.
120 هرتز بودن کمک بسیاری توی تصایر سرعتی میکنه. مثلا تو فوتبال وقتی طرف شوت میزنه دیگه توپ دنباله نداره. نمیدونم منظورمو درست رسوندم یا نه.
یه سر برو سایت sonystyle.com اونجا مشخصات همه محصولاتو دقیق ی نویسن. هم tv هم هندی کم HD

بله متوجه شدم، حدس خودم هم همین بود. اما اگه W400 امکان پخش تصاویر 120 هرتز رو داشته باشه پس کارایی motion flow چی هست؟ :13:

راستی این دو مدل تلوزیون در این سایت که معرفی کردین به چه مدلی معروف هستند؟ مثلاً 40W400 همون 40W4100 هست؟!

بابت همه چی ممنون

AB
15-09-2008, 13:13
به غیر از کنتراست بالاتر(که با چشم معمولی فرقش به رو نمیشه فهمید)تو همه موارد سری W از X عقب تره.

من خودم X350 دارم.بعضی امکاناتش رو تو سایت سونی زده N.A که این امکاناتو داره.

BRAVIA Engine Pro که میشه بعضی تنظیمات حرفه ای رو تغییر داد که اکثر تی وی ها ندارن.

x.v.Colour اگه میخایی دوربین عکاسی یا فیلم برداری به تلویزیون وصل کنی برای نشون دادن خیلی بهتر رنگ

ها یکی از ملزوماته.

Motion Flow برای حذف شبح تصویر که تو تصاویر سریع مثل گیم و مسابقه فوتبال ایجاد میشه.(این خیلی به

درد من میخوره)

Advanced Contrast Enhancer برای بهبود کنتراست تصاویر مخصوصا تو فیلم های تاریک.

MPEG Noise Reduction کاهش نویز تصویر منابع با کیفیت کم مثل VCD

WCG-CCFL 2nd Generation برای تولید رنگ های زنده تر و شفاف و واقعی

PIP (Picture In Picture) تصویر در تصویر که هر از گکاهی ازش استفاده میکنم.

Cinema Mode برای تنظیم رنگ و کنتراست و ... برای تماشای فیلم با فشار یک دکمه.

Voice Zoom برای بلند تر کردن صدای خواننده یا مجری در صورت نیاز.

BRAVIA Theatre Sync برای سینک کردن سینمای خانگی با تلویزیون

PC Input PIP تصویر در تصویر یک ورودی با ورودی کامپیوتر

Light Sensor برای تنظیم اتوماتیک شفافیت یا اندازه گیری نور موجود در محیط.

SAEED_BARCELONA
15-09-2008, 17:36
مثلاً 40W400 همون 40W4100 هست؟!
آره همونه. تو usa w4100 میشناسن ولی تو آسیا w400

اما اگه W400 امکان پخش تصاویر 120 هرتز رو داشته باشه پس کارایی motion flow چی هست؟
هر چی هرتز بیشتر باشه Motion flow هم بهتر جواب میده.

shenhaye_zaman
16-09-2008, 18:06
البته حرف شما صحیح هست
اما میتونم تا اواخر سال هم صبر کنم تا شاید مدل بهتری بیاد یا حداقل کمی از قیمت این دو مدل کم بشه.
سوال من از شما اینه در شرایط کنونی اگه بخواید یکی از این دو مدل رو برای هفت 8 ده سال آینده برای خودت بدون محدودیت مالی برداری؛ کدوم رو انتخاب میکنی؟ (یادم هست که قبلاً گفته بودید انتخاب سخته اما بلاخره محاسن یکی به دیگری میچربه)
شکی نیست که این دو هر دو خوب هستن اما کدوم بهتره؟! به عنوان مثال آیا شما حاضرین X.V Color رو بدید و کنتراست 30,000 بگیرید؟
این سوال رو برای این از شما میپرسم چون به دانش شما در این زمینه شکی ندارم.

در رابطه با تفاوت کیفیت کانالهای HD با SD جالبه بدونید کانال ZDF آلمان که جزء کانالهای با کیفیت SD محسوب میشه دارای میانگین بیت ریت 3.93 مگابیت بر ثانیه است و بالا ترین کیفیت HD در ماهواره هاتبرد متعلق به کانال SKY Sport HD 1با بیت ریت 17.5 مگابیت بر ثانیه می‏باشد! حالا تصور کنید فینال جام باشگاههای اروپا رو با کیفیت فول HD با حد اقل بیت ریت 50Mbps تماشا کردن چه لذتی داره :18::19:

در مورد بالا ترین سرعت اینترنت هم جالبتره که بدونید فیزیکدانان استرالیایی یک نوع چیپ نوری ساختند که قادره سرعت انتقال اطلاعات رو در اینترنت تا 640 گیگابیت در ثانیه افزایش بده! با چنین سرعتی میتوان 17 دی وی دی رو فقط در عرض یک ثانیه در اینترنت منتقل کرد! با این وجود پیش بینی شما هم درست از آب در میاد.
100hz:
مدل های سامسونگ مخصوصا f81 که 100 هرتز بودند زیاد جالب نبودند.توی TV های سامسونگ از این خاصیت به عنوان 100 HZ Motion Plus اسم برده.ضمن اینکه از این گزینه به عنوان یک Option استفاده شده که میشه از طریق Menu فعال یا غیر فعالش کرد .
یعنی چیزی نیست که به صورت پیش فرض استفاده شده باشه .
فقط هم برای HDMI Source کاربرد داره ! یعنی توی Source های دیگه ( PC - TV - Component ) کلا غیر فعاله . مثلا توی PC که میخوای Refresh Rate را Set کنی بیشتر از همون 60 HZ نمیگیره !
در نهایت من زیاد ازش راضی نیستم ، چون حتی توی همون HDMI هم که فعال میشه ، تاثیر نسبی داره ولی اصلا با چیزی که انتظار داشتم و تبلیغ میکنن جور در نمیاد .
حتی یه جورایی Side Effect داره ، چون وقتی فعاله بعضی وقتها کناره های تصویر یه کم نویزی میشه !بماند که مقادیری هم ghosting و.. داشت.
از مزیت های 120HZ این هستش که میتونه فیلم رو بصورت native 24p نشون بده. برخلاف 60HZ که پلیر/تیوی باید 3:2 conversion رو انجام بده تا تصویر از 24p تبدیل به 60 بشه در 120 تیوی میتونه با تکرار کردن هر فریم 5 بار conversion رو انجام بده که باعث میشه تصویر jerky نباشه به خاطر اینکه هر فریم به تعداد مسای تکرار شدند.
البته فکر کنم 100hz برای تیوی PAL باشه که فریمش 25 هستش و با اینکار در واقع هر فریم رو چهار دفعه تکرار میکنه اما برای native 24p این 100HZ سازگار نیست. البته 100HZ به درد هم NTSC نمیخوره چون هیچ سنخیتی با فریم ریتش نداره
اما در مورد 24p و اینکه چطور به صورت native دیده شن :
توی کابل ها فقط HDMI میتونه تصویر رو بصورت 24p عبور بده. البته کامپومنت هم میتونه این کارو به 1080i/60 صورت انجام بده ولی پلیری ساپورتش نمیکنه.او هم بدلیل پروتکت هست.
تیوی ها میتونن با استفاده از 72hz یا 120hz این تصویر رو به صورت native نشون بدون اینکه 3:2 رو انجام بدن
اما بعضی از تیوی حتی با داشتن 120hz اول 3:2 روی تصویر انجام میدن و بعد اون 60 رو تبدیل به 120 میکنن که درواقع هیچ سودی نداره و همون jerky بودن رو به تصویر اضافه میکنه.
اگه کسی تیوی میخره بهتره اول مطمئن شه که تیوی 24p رو مستقیم به 120hz تبدیل میکنه.
شما سوال سختی رو پرسیدی.اگر خیلی وسواس داری میتونی مدتی صبر کنی تا نسل جدید تر رو معرفی کنه.مثلا CES 2009 که احتمالا حدس میزنم سونی LCD های جدیدی رو معرفی کنه.ولی در غیر این صورت هر دوی این ها TV های خوبی هستند و در حالت فول کیفیت بالایی خواهند داشت.معمولا سونی رو خوش رنگی LCD هاش ادعای زیادی داره که انصافا هم این قضیه nature color وزنه برتری خوبی برای سونی بوده،واسه همین X.V مشخصه خوبی حساب میشه.البته هر دو خوبند و تفاوت اونقدر ریاد نیست که فکر مکنید.در مورد سری X400 یه خبرایی دارم که از سایت های ژاپنی گیرم اومده ولی جایی هنوز تایید نشده.ظاهرا سونی داره روی 108X400A کار میکنه!!!!

SAEED_BARCELONA
16-09-2008, 20:12
ظاهرا سونی داره روی 108x400a کار میکنه!!!!
وحید یه مقدار توضیح میدی در این مورد؟!

Grand
16-09-2008, 23:56
به غیر از کنتراست بالاتر(که با چشم معمولی فرقش به رو نمیشه فهمید)تو همه موارد سری W از X عقب تره.

من خودم X350 دارم.بعضی امکاناتش رو تو سایت سونی زده N.A که این امکاناتو داره.

BRAVIA Engine Pro که میشه بعضی تنظیمات حرفه ای رو تغییر داد که اکثر تی وی ها ندارن.

x.v.Colour اگه میخایی دوربین عکاسی یا فیلم برداری به تلویزیون وصل کنی برای نشون دادن خیلی بهتر رنگ

ها یکی از ملزوماته.

Motion Flow برای حذف شبح تصویر که تو تصاویر سریع مثل گیم و مسابقه فوتبال ایجاد میشه.(این خیلی به

درد من میخوره)

Advanced Contrast Enhancer برای بهبود کنتراست تصاویر مخصوصا تو فیلم های تاریک.

MPEG Noise Reduction کاهش نویز تصویر منابع با کیفیت کم مثل VCD

WCG-CCFL 2nd Generation برای تولید رنگ های زنده تر و شفاف و واقعی

PIP (Picture In Picture) تصویر در تصویر که هر از گکاهی ازش استفاده میکنم.

Cinema Mode برای تنظیم رنگ و کنتراست و ... برای تماشای فیلم با فشار یک دکمه.

Voice Zoom برای بلند تر کردن صدای خواننده یا مجری در صورت نیاز.

BRAVIA Theatre Sync برای سینک کردن سینمای خانگی با تلویزیون

PC Input PIP تصویر در تصویر یک ورودی با ورودی کامپیوتر

Light Sensor برای تنظیم اتوماتیک شفافیت یا اندازه گیری نور موجود در محیط.

در مورد BRAVIA Engine Pro باید بگم که نسبت به BRAVIA Engine 2 قدیمی‏تره، چون که در تمامی مدلهای جدید سونی حتی مدلهای پیشرفته‎ای مثل سری Z که هنوز به بازار امریکا هم وارد نشده‏؛ دارن ازش استفاده می‏کنند!

در مورد x.v.Colour باید بگم به قول دوست خوبم شن‏های زمان چیز خوبیه اما نه تا جایی که بشه به راحتی از بقیه امکانات W400 گذشت!

Motion Flow بسیار چیز خوبیه؛ خوشبختانه W400 از این قاعده مستثنای نیست (هر دو مدل 120 هرتز هستند)

منظور از Advanced Contrast Enhancer کنتراست بالا نسبت به دیگر سری‏هاست، با توجه به کنتراست بالای سری W نسبت به X این امکان(ACE) هیچ تناسبی با X350 نداره!

MPEG Noise Reduction مختص سری W400 هست و X350 فاقد این امکان هست!

خوشبختانه WCG-CCFL 2nd Generation شامل حال W400 هم می‏شود!

PIP: Picture In Picture ،Cinema Mode ،Voice Zoom ،BRAVIA Theatre Sync و PC Input PIP هم از دیگر امکاناتی هست که W400 ازش سود میبره و صرفاً خاص X350 نیست!

در مورد آخر Light Sensor جزء امکانات X350 محسوب نمی‏شه و فقط در ویژگی‏های W400 ازش نام برده‏ شده!

Grand
17-09-2008, 00:04
هر چی هرتز بیشتر باشه Motion flow هم بهتر جواب میده.

با توجه به اینکه هر دو مدل 120 هرتز هستند پس Motion flow مختص X350 نیست و W400 هم از این امکان استفاده می‏کنه!

AB
17-09-2008, 00:10
در مورد BRAVIA Engine Pro باید بگم که نسبت به BRAVIA Engine 2 قدیمی‏تره، چون که در تمامی مدلهای جدید سونی حتی مدلهای پیشرفته‎ای مثل سری Z که هنوز به بازار امریکا هم وارد نشده‏؛ دارن ازش استفاده می‏کنند!

در مورد x.v.Colour باید بگم به قول دوست خوبم شن‏های زمان چیز خوبیه اما نه تا جایی که بشه به راحتی از بقیه امکانات W400 گذشت!

Motion Flow بسیار چیز خوبیه؛ خوشبختانه W400 از این قاعده مستثنای نیست (هر دو مدل 120 هرتز هستند)

منظور از Advanced Contrast Enhancer کنتراست بالا نسبت به دیگر سری‏هاست، با توجه به کنتراست بالای سری W نسبت به X این امکان(ACE) هیچ تناسبی با X350 نداره!

MPEG Noise Reduction مختص سری W400 هست و X350 فاقد این امکان هست!

خوشبختانه WCG-CCFL 2nd Generation شامل حال W400 هم می‏شود!

PIP: Picture In Picture ،Cinema Mode ،Voice Zoom ،BRAVIA Theatre Sync و PC Input PIP هم از دیگر امکاناتی هست که W400 ازش سود میبره و صرفاً خاص X350 نیست!

در مورد آخر Light Sensor جزء امکانات X350 محسوب نمی‏شه و فقط در ویژگی‏های W400 ازش نام برده‏ شده!

دوست من تلویزیون من X350 هست.Advanced Contrast Enhancer+MPEG Noise Reduction+Light Sensor

هم داره.(کاش میتونستم از منوهاش عکس بگیرم نشونتون بدم که باورتون بشه.)

در ضمن اگه تو سایت های Review یه سرچی بکنین میبینین که سری W تو نشون دادن کانال های اسپورت

دچار Flicker میشن.

Grand
17-09-2008, 00:23
100hz:
مدل های سامسونگ مخصوصا f81 که 100 هرتز بودند زیاد جالب نبودند.توی TV های سامسونگ از این خاصیت به عنوان 100 HZ Motion Plus اسم برده.ضمن اینکه از این گزینه به عنوان یک Option استفاده شده که میشه از طریق Menu فعال یا غیر فعالش کرد .
یعنی چیزی نیست که به صورت پیش فرض استفاده شده باشه .
فقط هم برای HDMI Source کاربرد داره ! یعنی توی Source های دیگه ( PC - TV - Component ) کلا غیر فعاله . مثلا توی PC که میخوای Refresh Rate را Set کنی بیشتر از همون 60 HZ نمیگیره !
در نهایت من زیاد ازش راضی نیستم ، چون حتی توی همون HDMI هم که فعال میشه ، تاثیر نسبی داره ولی اصلا با چیزی که انتظار داشتم و تبلیغ میکنن جور در نمیاد .
حتی یه جورایی Side Effect داره ، چون وقتی فعاله بعضی وقتها کناره های تصویر یه کم نویزی میشه !بماند که مقادیری هم ghosting و.. داشت.
از مزیت های 120HZ این هستش که میتونه فیلم رو بصورت native 24p نشون بده. برخلاف 60HZ که پلیر/تیوی باید 3:2 conversion رو انجام بده تا تصویر از 24p تبدیل به 60 بشه در 120 تیوی میتونه با تکرار کردن هر فریم 5 بار conversion رو انجام بده که باعث میشه تصویر jerky نباشه به خاطر اینکه هر فریم به تعداد مسای تکرار شدند.
البته فکر کنم 100hz برای تیوی PAL باشه که فریمش 25 هستش و با اینکار در واقع هر فریم رو چهار دفعه تکرار میکنه اما برای native 24p این 100HZ سازگار نیست. البته 100HZ به درد هم NTSC نمیخوره چون هیچ سنخیتی با فریم ریتش نداره
اما در مورد 24p و اینکه چطور به صورت native دیده شن :
توی کابل ها فقط HDMI میتونه تصویر رو بصورت 24p عبور بده. البته کامپومنت هم میتونه این کارو به 1080i/60 صورت انجام بده ولی پلیری ساپورتش نمیکنه.او هم بدلیل پروتکت هست.
تیوی ها میتونن با استفاده از 72hz یا 120hz این تصویر رو به صورت native نشون بدون اینکه 3:2 رو انجام بدن
اما بعضی از تیوی حتی با داشتن 120hz اول 3:2 روی تصویر انجام میدن و بعد اون 60 رو تبدیل به 120 میکنن که درواقع هیچ سودی نداره و همون jerky بودن رو به تصویر اضافه میکنه.
اگه کسی تیوی میخره بهتره اول مطمئن شه که تیوی 24p رو مستقیم به 120hz تبدیل میکنه.
از اطلاعاتی که بهمون دادید ممنونم. اگه درست فهمیده باشم در این دو مدل TV تصویر از هر ورودی که در حال پخش باشه امکان 120 هرتز وجود داره و مثلاً خاص ورودی HDMI نیست، همینطوره؟

شما سوال سختی رو پرسیدی.اگر خیلی وسواس داری میتونی مدتی صبر کنی تا نسل جدید تر رو معرفی کنه.مثلا CES 2009 که احتمالا حدس میزنم سونی LCD های جدیدی رو معرفی کنه.ولی در غیر این صورت هر دوی این ها TV های خوبی هستند و در حالت فول کیفیت بالایی خواهند داشت.معمولا سونی رو خوش رنگی LCD هاش ادعای زیادی داره که انصافا هم این قضیه nature color وزنه برتری خوبی برای سونی بوده،واسه همین X.V مشخصه خوبی حساب میشه.البته هر دو خوبند و تفاوت اونقدر ریاد نیست که فکر مکنید.در مورد سری X400 یه خبرایی دارم که از سایت های ژاپنی گیرم اومده ولی جایی هنوز تایید نشده.ظاهرا سونی داره روی 108X400A کار میکنه!!!!

جواب من رو دقیقاً ندادید! در ضمن من 40 اینج از سرم هم زیاده! چه برسه به 108 اینچ!:18:

shenhaye_zaman
17-09-2008, 00:24
وحید یه مقدار توضیح میدی در این مورد؟!
این خبر رو مدتیه که دارم.ظاهرا روی 52 و 60 و 108 اینچ داره کار میکنه.ولی به درستی خبر اطمینان ندارم.اما تا چند وقت دیگه سونی KLV-X450A رو برای ژاپنی ها وارد بازار ژاپن میکنه.

shenhaye_zaman
17-09-2008, 01:14
جواب من رو دقیقاً ندادید! در ضمن من 40 اینج از سرم هم زیاده! چه برسه به 108 اینچ!:18:
کاش روی این دو یه فول نگاه میکردید تا ببینید تفاوت چقدر می تونه کم باشه.من از w400 بدم نمیاد.

Grand
17-09-2008, 13:25
کاش روی این دو یه فول نگاه میکردید تا ببینید تفاوت چقدر می تونه کم باشه.من از w400 بدم نمیاد.

حالا شد درست...
راستی این X450 در سایز "40 هم تولید میشه؟! خیلی برام مهم هست که بدونم!
اگه جواب مثبت باشه حاضرم تا وارد شدنش به بازار ایران انتظار بکشم.

Grand
17-09-2008, 16:27
دوست من تلویزیون من X350 هست.Advanced Contrast Enhancer+MPEG Noise Reduction+Light Sensor

هم داره.(کاش میتونستم از منوهاش عکس بگیرم نشونتون بدم که باورتون بشه.)

در ضمن اگه تو سایت های Review یه سرچی بکنین میبینین که سری W تو نشون دادن کانال های اسپورت

دچار Flicker میشن.

دوست عزیز؛ بهت تبریک میگم تلویزیون بسیار خوبی داری، انشاالله همیشه از نشستن در کنارش لذت ببری و لحظات خوشی رو باهاش سپری کنی.

اولاً من و بقیه دوستان اگه امکاناتی رو تایید یا تکذیب می‏کنیم از خودمون که در نمی‏یاریم بگیم! اینها همون اطلاعاتی هستند که سایت‏های رسمی سونی در اختیار مشتریاشون قرار میدن.
ثانیاً فرض میکنیم شما درست میگین؛
خوب با این فرض تنها حسن TV شما x.v.Color هست؟ و تنها حسن W400 کنتراست 2 برابر؟
هر دوشونم که ساخت ژاپن هستند؛ تا جایی که من میدونم تا قبل از این سونی فقط سری X رو در ژاپن تولید میکرده و W400 ایقدر براشون اهمیت و اعتبار داشته که این سنت شکنی رو انجام بدن و لیبل Made in Japan رو بهش بزنند!

AB
17-09-2008, 17:23
دوست عزیز؛ بهت تبریک میگم تلویزیون بسیار خوبی داری، انشاالله همیشه از نشستن در کنارش لذت ببری و لحظات خوشی رو باهاش سپری کنی.

اولاً من و بقیه دوستان اگه امکاناتی رو تایید یا تکذیب می‏کنیم از خودمون که در نمی‏یاریم بگیم! اینها همون اطلاعاتی هستند که سایت‏های رسمی سونی در اختیار مشتریاشون قرار میدن.

ثانیاً فرض میکنیم شما درست میگین؛
خوب با این فرض تنها حسن TV شما x.v.Color هست؟ و تنها حسن W400 کنتراست 2 برابر؟

هر دوشونم که ساخت ژاپن هستند؛ تا جایی که من میدونم تا قبل از این سونی فقط سری X رو در ژاپن تولید میکرده و W400 ایقدر براشون اهمیت و اعتبار داشته که این سنت شکنی رو انجام بدن و لیبل Made in Japan رو بهش بزنند!

دوست عزیز منم از خودم حرف درنمیارم.این امکاناتی رو که من گفتم داره هر چند تو سایت سونی زده N.A

اگه سایت سونی رو مرجع قرار بدین واسه Standby Power Consuption زده N.A.پس طبق گفته شما تو حالت

استند بای مصرف برق نداره.(حتما اون LED هم با هوا کار میکنه:27:)

Grand
17-09-2008, 18:16
دوست عزیز منم از خودم حرف درنمیارم.این امکاناتی رو که من گفتم داره هر چند تو سایت سونی زده N.A

اگه سایت سونی رو مرجع قرار بدین واسه Standby Power Consuption زده N.A.پس طبق گفته شما تو حالت

استند بای مصرف برق نداره.(حتما اون LED هم با هوا کار میکنه:27:)

حرف شما درسته اما از این اشتباهات زیاد داریم وقتی که می‏خواهیم دو محصول رو به وسیله گزینه "مقایسه" و یا گزینه "Compare" تفاوت‏هاشون رو پیدا کنیم!
شما هیچ وقت این جور صفحات رو ملاک قرار ندین!:13:

SAEED_BARCELONA
17-09-2008, 20:07
اگه جواب مثبت باشه حاضرم تا وارد شدنش به بازار ایران انتظار بکشم.
وقتی بیاد سایز 40 اینچش بالای 4تومنه.
البته w400 هم مالزی داره هم ژاپن ولی به نظر من که ارزش 400 تومن اضافه پول دادن نداره، همش یکیه

Grand
25-09-2008, 18:33
از اطلاعاتی که بهمون دادید ممنونم. اگه درست فهمیده باشم در این دو مدل TV تصویر از هر ورودی که در حال پخش باشه امکان 120 هرتز وجود داره و مثلاً خاص ورودی HDMI نیست، همینطوره؟

جواب این سوال من رو کسی میتونه بده؟

AB
27-09-2008, 22:02
جواب این سوال من رو کسی میتونه بده؟

فک کنم فقط برای HDMI باشه.گمون نکنم دستگاهی که خروجی HDMI نداشته باشه 120 هرتز بده.

gold_boy3
27-10-2008, 11:56
با عرض سلام به دوستان محترم.عزیزان من به زودی قصد خرید ال سی دی 40 اینچ دارم و بین موارد w400-sony وx350 sonyوa650 samsungدر تردیدم.لطفا برای انتخاب بهترینش به من کمک کنید.و به ترتیب بگین کدومش بهتره؟و اگه امکان داره یه مقایسه بینشون برام بذارید.هرچه سریعتر بهتر.ممنون از همتون

gold_boy3
28-10-2008, 08:45
با عرض سلام به دوستان محترم.عزیزان من به زودی قصد خرید ال سی دی 40 اینچ دارم و بین موارد w400-sony وx350 sonyوa650 samsungدر تردیدم.لطفا برای انتخاب بهترینش به من کمک کنید.و به ترتیب بگین کدومش بهتره؟و اگه امکان داره یه مقایسه بینشون برام بذارید.هرچه سریعتر بهتر.ممنون از همتون

لطفاکمکم کنین اساتید؟؟؟؟

Grand
28-10-2008, 14:47
لطفاکمکم کنین اساتید؟؟؟؟

از من میشنوی دور سامسونگ رو خط بکش!
ازبین W400 و X350 هم توی این تایپک حسابی در موردش بحث شده، دیگه نظر خودت هست. (پیشنهاد من در حال حاضر W400 ژاپنیش هست)
اگر هم میتونی تا دو، سه ماه دیگه صبر کن تا X450 برسه با کنتراست 50,000 و یک سری امکانات جدید دیگه.

gold_boy3
28-10-2008, 18:32
خیلی ممنون دوست عزیز من هم نظرم w400هست و باز هم اگه مورد بهتری سراغ دارید پیشنهاد بدید لطفا.کار من کاملا اورژانسیه نمیتونم صبر کنم تا اون زمان که شما گفتی

Grand
28-10-2008, 21:09
خیلی ممنون دوست عزیز من هم نظرم w400هست و باز هم اگه مورد بهتری سراغ دارید پیشنهاد بدید لطفا.کار من کاملا اورژانسیه نمیتونم صبر کنم تا اون زمان که شما گفتی

اگه اورژانسیه W400 رو بگیر لذتش رو ببر:31:

اگه بهتر از W400 میخوای باید مثل من صبر کنی تا X450 برسه:46:

اینم مشخصاتش:

mehjam
04-11-2008, 15:52
دوستان سلام
من یه مشکل در خرید W400 دارم:
در 4 تا 5 تا فروشگاه سایز 40 و 46 این مدل رو با بقیه مدلها (سری V,d,x) مقایسه کردم. تصاویرش خیلی سفید و مات هست.
فروشنده هم حرف من رو تائید میکرد. از خریدش پشیمون شدم میخوام سری D یا V بگیرم.
نظر شما چیه؟ من بد میبینم؟!!!

SAEED_BARCELONA
05-11-2008, 00:36
به نظر خودت سریه D و V بهتر از W هستن؟ چه تصویریو باش دیدی؟ HD یا SD؟
دوستانی که بین سری x و w موندن باید تصاویر HD رو باشون ببینن. تو یه سری چیزا با هم فرق دارن که دیگه سلیقه ایه. ولی من باشم w میگیرم به خاطر جدیدتر بودن و قیمت کمتر
در مورد X450 هم بگم که این مدل الن تو آمریکا سایز46 اینچش حدود 5میلیون تومن و 55 اینچش 7میلیون تومن فروخته میشه. پس اگه تو این مایه قیمت نمیتونید هزینه کنید منتظر نمونید

mehjam
05-11-2008, 10:07
به نظر خودت سریه D و V بهتر از W هستن؟ چه تصویریو باش دیدی؟ HD یا SD؟
دوستانی که بین سری x و w موندن باید تصاویر HD رو باشون ببینن. تو یه سری چیزا با هم فرق دارن که دیگه سلیقه ایه. ولی من باشم w میگیرم به خاطر جدیدتر بودن و قیمت کمتر
در مورد X450 هم بگم که این مدل الن تو آمریکا سایز46 اینچش حدود 5میلیون تومن و 55 اینچش 7میلیون تومن فروخته میشه. پس اگه تو این مایه قیمت نمیتونید هزینه کنید منتظر نمونید

روی کاغد که W حرف نداره، ولی من تو 4 تا سونی سنتر تصاویر HD رو دقیق نگاه کردم. تصاویرش خیلی سفید و غیر شارپ هستن (تنظیمات هم Default بود)
فروشنده ها هم حرف من رو تائید میکردند.
چیکار کنم؟
راستی قیمت X450 در دبی هم 17000 درهم است. این هم لینک
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Grand
16-11-2008, 22:53

یعنی چند تومن؟

mehjam
17-11-2008, 11:46
یعنی چند تومن؟
حدود 5 میلیون

Grand
22-11-2008, 11:05
حدود 5 میلیون

5,000,000 :18:

SAEED_BARCELONA
22-11-2008, 18:16
چیکار کنم؟
اگه پولشو داری شک نکن. X350 حرف نداره چه برسهبه مدل ارتقا یافتش
فکر کنم 200هرتز باشه. فکر کنم
الان بهترین tv های سامسونگ 100هرتزن!

mehjam
23-11-2008, 19:20
اگه پولشو داری شک نکن. X350 حرف نداره چه برسهبه مدل ارتقا یافتش
فکر کنم 200هرتز باشه. فکر کنم
الان بهترین tv های سامسونگ 100هرتزن!
من بالاخره 40x350 گرفتم
فکر کنم جزء بهترین خریدهام باشه تا حالا!!:46:
-ظاهر کاملا متفاوت و زیبا
-تصویر بینهایت زیبا (سه بعدی)
-رنگ عالی
-صدای بسیار عالی تر ( تا مدتی بی نیاز به سینمای خانگی)
-امکانات به دردخور و عالی (2تیونر، یو اس بی، ریموت کنترل کامل و ... )

AB
23-11-2008, 21:43
من بالاخره 40x350 گرفتم
فکر کنم جزء بهترین خریدهام باشه تا حالا!!:46:
-ظاهر کاملا متفاوت و زیبا
-تصویر بینهایت زیبا (سه بعدی)
-رنگ عالی
-صدای بسیار عالی تر ( تا مدتی بی نیاز به سینمای خانگی)
-امکانات به دردخور و عالی (2تیونر، یو اس بی، ریموت کنترل کامل و ... )

مبارکت باشه.من هم از همین تی وی دارم.واقعن خیلی عالیه.مخصوصن صداش.

دیگه فکر نکنم برین سینمای خانگی بگیرین.:46:

mehjam
24-11-2008, 12:54
مبارکت باشه.من هم از همین تی وی دارم.واقعن خیلی عالیه.مخصوصن صداش.

دیگه فکر نکنم برین سینمای خانگی بگیرین.:46:
مرسي همشهري تبريزي
شما از نماينده گرفتين؟ كي و چند؟
تصاوير sd هم عاليه واقعا. درسته؟

SAEED_BARCELONA
24-11-2008, 17:14
خودتونم لطفا بگید که چند گرفتید؟

AB
24-11-2008, 18:32
مرسي همشهري تبريزي
شما از نماينده گرفتين؟ كي و چند؟
تصاوير sd هم عاليه واقعا. درسته؟

من یه مدتی میشه گرفتم.اگه قیمتش تغییر نکرده باشه فکر کنم حدود 3.200 هست.

تصاویر sd هم عالی نشون میده ولی اگه توش اچ دی نگاه نکنین انگار پولتونو انداختین دور.

mehjam
24-11-2008, 21:30
SAEED_BARCELONAA@
خودتونم لطفا بگید که چند گرفتید؟
من 2500 گرفتم از شهرستان بدون گارانتی

AB@
تصاویر sd هم عالی نشون میده ولی اگه توش اچ دی نگاه نکنین انگار پولتونو انداختین دور.
میشه بگین تصاویر اچ دی را با چه دستگاهی نگاه میکنید؟ و اینکه فیلمهاشو از کجا پیدا میکنید؟

SAEED_BARCELONA
24-11-2008, 22:37
میشه بگین تصاویر اچ دی را با چه دستگاهی نگاه میکنید؟ و اینکه فیلمهاشو از کجا پیدا میکنید؟
تصاویر اچ دی رو هم میشه ار طریق ماهواره گرفت. ریسیور hd میخواد. بعضی از شبکه ها HD شدن
هم از طریق فیلمای بلوریمیشه دید. بلوری پلیر میخواد که حداقل400 تومنه و هر فیلم بلوری هم بالای 35 تومنه
هم از طریق کنسولای بازی Xbox360 و ps3 میشه دید.
ps3 بلوری پلیر هم هست.

AB
24-11-2008, 23:44
تصاویر اچ دی رو هم میشه ار طریق ماهواره گرفت. ریسیور hd میخواد. بعضی از شبکه ها hd شدن
هم از طریق فیلمای بلوریمیشه دید. بلوری پلیر میخواد که حداقل400 تومنه و هر فیلم بلوری هم بالای 35 تومنه
هم از طریق کنسولای بازی xbox360 و ps3 میشه دید.
Ps3 بلوری پلیر هم هست.

یه راه ساده تر هم هست که یه کامپیوتر بزارین کنار تی وی و فیلم ها رو از طریق اون ببینین.

از طریق دانلود آفلاین هم میشه فیلم اچ دی گرفت.

mehjam
26-11-2008, 12:00
saeed_barcelona@
تصاویر اچ دی رو هم میشه ار طریق ماهواره گرفت. ریسیور hd میخواد. بعضی از شبکه ها HD شدن
رسيور HD كائون چطوره؟ (هارد دار 400 تومان و بدون هارد 200 تومان)
و اينكه من سه تا كابل HDMI قيمت كردم كدام را بگيرم؟
1- سوني 5 متري 58 تومان
2- سوني 1 متري 48 تومان
3- فيليپس 1 متري 25 تومان

Grand
05-12-2008, 01:54
saeed_barcelonaa@

TV مبارکه...
فیلم‏های hd رو می‏تونی از آدرس زیر سفارش بدی:

لوگان
28-12-2008, 10:20
دوستان چند تا سوال دارم.فقط ببخشید پیش پا افتاده هستش(در ضمن کل تاپیک رو هم خوندم)
سونی 46 اینج سری x و350 داره ارزون میشه؟ به خاطر بحران اقتصادی؟ و چه قدر ارزون میشه؟
الان 3940000 تومن هستش.
sd چی بید hd چی بید؟
بعد یه ----- معرفی کنید که hd بگیره.
بعد کانالهای تلویزیون خودمون تو ماهواره hd هستن؟
ممنون میشم جواب بدید.

SAEED_BARCELONA
28-12-2008, 14:02
سونی 46 اینج سری x و350 داره ارزون میشه؟ به خاطر بحران اقتصادی؟ و چه قدر ارزون میشه؟
الان 3940000 تومن هستش.
هر جای دنیا به دلیل بحران اقتصادی کالا ارزون بشه اینجا نمیشه.
خیلی زودتر از اینا باید ارزون میشد.

sd چی بید hd چی بید؟
Standard Definition و High Definition
HD=تصویر با وضوح و رزولوشن بالا
SD=تصویر با وضوح و رزولوشن پائین

Humax iCord HD فوقالعادست. گرون هم هست

نه بابا

لوگان
28-12-2008, 20:24
خیلی ممنون از توضیحاتتون.

humax icord hd فوقالعادست. گرون هم هست
استار ست یا استرانگ اچ دی ندارن؟بعد این چنده؟

هر جای دنیا به دلیل بحران اقتصادی کالا ارزون بشه اینجا نمیشه.
خیلی زودتر از اینا باید ارزون میشد.

یعنی ارزون میشه دیگه؟

SAEED_BARCELONA
29-12-2008, 13:23
استار ست یا استرانگ اچ دی ندارن؟بعد این چنده؟
گمون نمیکنم داشته باشن. اینا جز برنداهای ضعیف بازار ----- هستن!

یعنی ارزون میشه دیگه؟
مسلما ارزون میشه ولی نه اونقدر که ارزش صبر کردن داشته باشه

mehjam
29-12-2008, 16:57
دوستان چند تا سوال دارم.فقط ببخشید پیش پا افتاده هستش(در ضمن کل تاپیک رو هم خوندم)
الان 3940000 تومن هستش.
Sd چی بید hd چی بید؟
ممنون میشم جواب بدید.
ارزان شدن مدلهای مختلف سونی به دلیل ارائه مدلهای جدید در بازار جهانی است. تفاوت زیاد قیمت مدلهای موجود در کشور با قیمت جهانی شرکت وارد کننده را وادار به کاهش قیمت کرده.
همچنین ایجاد شرایط برای ورود مدلهای جدید به کشور. ضمنا من فکر میکنم وقتی نماینده سونی مدلهای جدید را وارد میکنه پس از مدت کوتاهی فروش مدلهای قبلی را متوقف میکنه. پس شما تنها همزمان با ورود مدل جدید فرصت خرید ارزان را دارید.

لوگان
29-12-2008, 17:14
من ارزون شدن از نظر بحران رو میگم. چون بحران اصلا به خاطر اینه که عرضه زیاده تقاضا کمه. پس وقتی کسی نخره شرکت تعداد یا کل کارخونه هاشو میبینده یا ور شکست میشه و قیمت ها میان پایین. حالا مخوام ببینم تو بازار تلویزیون چه خبر میشه.

بعد دوست عزیز این مدل ----- که معرفی کردین قیمتش چنده؟
خیلی ممنون

mehjam
29-12-2008, 17:45
من ارزون شدن از نظر بحران رو میگم. چون بحران اصلا به خاطر اینه که عرضه زیاده تقاضا کمه. پس وقتی کسی نخره شرکت تعداد یا کل کارخونه هاشو میبینده یا ور شکست میشه و قیمت ها میان پایین. حالا مخوام ببینم تو بازار تلویزیون چه خبر میشه.

این را ببینید لطفا:

SAEED_BARCELONA
29-12-2008, 21:54
بعد دوست عزیز این مدل ----- که معرفی کردین قیمتش چنده؟
قیمت دقیقشو نمیدونم ولی فکر نکنم زیر 500 باشه!!!
این مدل یه رکوردر هم هست که با هاردای ظرفیت بالایی که داره ضبط کردنو راحت میکنه که از 160گیگ شروع میشه تا 1ترابایت که بالطبع قیمتا هم فرق میکنه

لوگان
30-12-2008, 10:05
این را ببینید لطفا:

من هم گفتم که ارزون میشه. ولی اون تهش که نوشته بازار دوباره از رکود در میاد رو نمیتونیم بگیم که درسته. مگر اینکه کل دنیا پول چاپ کنه بده دست مردم که بازم نمیشه یا سرمایه دار ها بیان پول بدن دست مردم که بازم نمیشه و چون مردم نمیخرن چون پول ندارن کارخونه ها تعطیل میشه پس یه سری اخراج میشن و وضع بدتر میشه و حالا دیگه خدا میدونه تهش چی میشه. جنگ جهانی سوم .انقلابی جهانی یا...:10::18:

SAEED_BARCELONA
30-12-2008, 14:10
نه مطمئن باش که این بحران اقتصادی تا1-2 سال دیگه تمامه. حس 6 بهم میگه: دی
وقتی پول نباشه جنگ هم نمیشه!

لوگان
30-12-2008, 14:42
نه مطمئن باش که این بحران اقتصادی تا1-2 سال دیگه تمامه. حس 6 بهم میگه: دی
وقتی پول نباشه جنگ هم نمیشه!
چرا دیگه جنک فوکولند. پول چی کاره بید:10:

mehjam
30-12-2008, 17:33
لوگان جان تو مطمثن باش اگه معجزه نشه شما نمیتونی زیر 3500 تا 3700 ال سی دی تی وی 46 اینچی بگیری که Top باشه.
بعد از یه مدت که سری x450 اومد و x350 از بازار کم شد باز قیمتها میره بالا و شما ....
به نظر من اول باید محدوده بودجتو تعیین کنی بعد بری خرید. به فرض که 50 اینچ 2 میلیون افت قیمت داشته باشه آیا اصلا میتونی بگیری؟
من که برای خودم اینجوری خرید میکنم!!

لوگان
30-12-2008, 21:22
لوگان جان تو مطمثن باش اگه معجزه نشه شما نمیتونی زیر 3500 تا 3700 ال سی دی تی وی 46 اینچی بگیری که top باشه.
بعد از یه مدت که سری x450 اومد و x350 از بازار کم شد باز قیمتها میره بالا و شما ....
به نظر من اول باید محدوده بودجتو تعیین کنی بعد بری خرید. به فرض که 50 اینچ 2 میلیون افت قیمت داشته باشه آیا اصلا میتونی بگیری؟
من که برای خودم اینجوری خرید میکنم!!
من همین الانشم میتونم بخرم ولی آدم بیخودی برای چی پولشو بریزه دور. وقتی میدونی مثلا 1 ماه دیگه 500 تومن ارزون میشه خوب وای میستی اون موقع میخری .کاری نداره که:10:
در مورد کم شدن هم بگم که تا موقعی که کم بشه و ارزون که خوبه ولی اگه کم شد و خواست قیمت افزایش پیدا کنه که تا اون موقع با توجه به این بحران دیگه این قدر قیمت کم میشه که اصلا باسه کارخونه نمیصرفه که بفروشه پس ور شکست میشه. حالا روالش اینه. ممکنه اینجور نشه:46:

smsms
30-12-2008, 21:51
سلام
شرمنده پابرهنه وارد بحث میشم ولی مدتی به فکر خریدن x350 هستم!
کل تاپیک خوندم ولی 1 سوال دارم از اساتید, مدل جدید w450 در مقایسه با x350 چطوره?
با توجه به ایکه motion-flow 100hz داره آیا هنوز دلیلی واسه خریدن x350 هست?

SAEED_BARCELONA
31-12-2008, 00:32
من همین الانشم میتونم بخرم ولی آدم بیخودی برای چی پولشو بریزه دور
خوب بابا چرا اینو زود تر نمیگی؟ همش گیر دادی به بحران اقتصادی:دي
برو یه 40X450 بگیر خودتو راحت کن. یه سری از TVهای فیلیپس هم هست که فوقالعادست. توی تاپیکی که Stream زده در موردش توضیح داده. قیمتش فکر کنم از x450 بیشتر باشه!!!
smsms جان با شما هم بودم.
در ضمن هنوز هم دلیلی برای خرید X350 هست

kiaelectro
31-12-2008, 01:20
من دو ماه جهت خريد تلويزيون lcd تحقيق كردم وبالا خره 40D300A sonyخريدم فعلا با امكانات موجود كشور ما سري DوXوw همه يكي هستند تلويزيون lcd فول HD كه دو ميليون قيمت دارد يك ميليون آن به خاطر فن آوري HD مي باشد كه در آن گنجانده شده است كه عملا ازآن استفاده نمي كنيم چرا كه در مملكت ما فن آوري منسوخ شدهDVD هم هنوز جا نيفتاده است چه برسد بهHDو ديسكهاي BLUERAY بنابر اين زياد حرص نخوريد وپول خود رابابت چيزي كه ازآن استفاده نمي كنيد خرج نكنيد
با تشكر

Grand
31-12-2008, 01:53
قابل توجه دوستان عشق سری z

از قرار معلوم سری z می‏خواد وارد بازار آسیا هم بشه!

لوگان
31-12-2008, 09:33
خوب بابا چرا اینو زود تر نمیگی؟ همش گیر دادی به بحران اقتصادی:دي
برو یه 40X450 بگیر خودتو راحت کن. یه سری از TVهای فیلیپس هم هست که فوقالعادست. توی تاپیکی که Stream زده در موردش توضیح داده. قیمتش فکر کنم از x450 بیشتر باشه!!!
smsms جان با شما هم بودم.
در ضمن هنوز هم دلیلی برای خرید X350 هست
اقا ما که این همه صبر کردیم. یه ماهم روش. ببینیم چی در میاد:20:. بعد بعد 46 میخوام:19: 40 کوچیکه:2:
راستی یه دونه سونی هست70 اینچ هستش و 2مگا پیکسل چرا از این سری x ارزون تره.:18: قیمتش فکر کنم 5 تومن بود:18:

SAEED_BARCELONA
31-12-2008, 18:23
اقا ما که این همه صبر کردیم. یه ماهم روش. ببینیم چی در میاد. بعد بعد 46 میخوام 40 کوچیکه
خوب میتونی 46X450 بگیری:دي

راستی یه دونه سونی هست70 اینچ هستش و 2مگا پیکسل چرا از این سری x ارزون تره
از بغل نگاش کن ببین چه قطری داره!!! سری SXRD هست. کیفیتش به lcd نمیرسه

قابل توجه دوستان عشق سری z

از قرار معلوم سری z می‏خواد وارد بازار آسیا هم بشه!
اون مدل قبلی سری Z که تو آمریکا اسمش Z4100 بود نمیاد. سری جدیدش میاد که motion flow 200Hz داره. فکر کنم اسمش Z4500 یا Z450 بود

من دو ماه جهت خريد تلويزيون lcd تحقيق كردم وبالا خره 40D300A sonyخريدم فعلا با امكانات موجود كشور ما سري DوXوw همه يكي هستند تلويزيون lcd فول HD كه دو ميليون قيمت دارد يك ميليون آن به خاطر فن آوري HD مي باشد كه در آن گنجانده شده است كه عملا ازآن استفاده نمي كنيم چرا كه در مملكت ما فن آوري منسوخ شدهDVD هم هنوز جا نيفتاده است چه برسد بهHDو ديسكهاي BLUERAY بنابر اين زياد حرص نخوريد وپول خود رابابت چيزي كه ازآن استفاده نمي كنيد خرج نكنيد
دوست عزیز همه میدونن که هنوز HD جا نیفتاده ولی این یه آینده نگریه. آدم که نمیتونه الان 1.500 خرج کنه 2سال دیگه هم برای خرید یه فول اچ دی 3تومن خرج کنه. همین الان قال قضیه رو بکن راحت کن خودتو!

Grand
02-01-2009, 15:48
اون مدل قبلی سری z که تو آمریکا اسمش z4100 بود نمیاد. سری جدیدش میاد که motion flow 200hz داره. فکر کنم اسمش z4500 یا z450 بود

z450 که بهتره:31:

لوگان
04-01-2009, 17:01
دوستان کیفیت hd رو هم سری x داره و هم w ؟

mehjam
04-01-2009, 17:16
دوستان کیفیت hd رو هم سری x داره و هم w ؟
اگر منظورت ّFull Hd است، هر دوشون Full Hd هستند. اونی که Full Hd است HD هم هست دیگه!

لوگان
04-01-2009, 21:53
hd منظورم اینه که سیگنال hd دریافت میکنه؟

لوگان
04-01-2009, 23:02
دوستان الان داشتم این کانالهای hd رو سرچ میردم. دیدم همش کارتیه. حالا سوالم اینه اگه این Humax یا ----- هایی که hd میگیرین این کارتها رو باز میکنن. جدا میخوام این ----- رو بخرم. البته اگه مطمئن شم هم سری w&x سونی هر دو hd(high defenision) رو میگیرن.

لوگان
04-01-2009, 23:05
اینم لیست کانالهای hd

SAEED_BARCELONA
05-01-2009, 01:35
وستان الان داشتم این کانالهای hd رو سرچ میردم. دیدم همش کارتیه. حالا سوالم اینه اگه این Humax یا ----- هایی که hd میگیرین این کارتها رو باز میکنن. جدا میخوام این ----- رو بخرم. البته اگه مطمئن شم هم سری w&x سونی هر دو hd(high defenision) رو میگیرن.
خوب به دلیل مخارج بالای HD کردن یه شبکه مسلما کارتیش میکنن.
آقا مطمئن باش که این TVها HD هستن.
اصلا بزار روشنت کنم، هر چی LCD و Plasma تو بازار هست همه HD هستن.

لوگان
05-01-2009, 08:38
آقا خیلی ممنون. ولی نگفتید اگه اون رسیوری که گفتید بگیرم این کارتی ها باز میشه؟

SAEED_BARCELONA
05-01-2009, 10:15
ولی نگفتید اگه اون رسیوری که گفتید بگیرم این کارتی ها باز میشه؟
والا نمیدونم. باید این سوالو توی انجمن های ماهواره پرسید!

ویرایش:

انجمن ماهواره که نبید. من چی کار کنم
حالا حتما که نباید تو p30world باشه!

لوگان
05-01-2009, 11:30
انجمن ماهواره که نبید. من چی کار کنم:19:

mehjam
05-01-2009, 16:12
انجمن ماهواره که نبید. من چی کار کنم:19:
رسیورهایی که شما گفتید کانالهای hd را به این راحتی باز نمیکنند، یا باید کارت اصل یا تقلبی اون پکیج را داشته باشید یا از سیستم شرینگ استفاده کنید.
ولی کاری که از همه اینها با صرفه تر و بهتر است خرید کرات --- برای کامپیوتر و اتصال کامپیوتر به تی وی است.

Grand
05-01-2009, 16:43
آقا خیلی ممنون. ولی نگفتید اگه اون رسیوری که گفتید بگیرم این کارتی ها باز میشه؟

به نظر من که ارزشش رو داره حتی اگه بری کارت شبکه‏های hd رو بخری:46:

mehjam
05-01-2009, 17:19
به نظر من که ارزشش رو داره حتی اگه بری کارت شبکه‏های hd رو بخری:46:
مطمئنا ارزش داره که HD ببینی ولی اگه قیمتهای کارت اریجینال را از این لینک ببینید دود از کنده .......!!:46:
ترکیه 6 ماهه 480هزارتومان
پلست 7 ماهه 450 هزار تومان
الجزیره 12 ماهه 60 هزار تومان

لوگان
05-01-2009, 18:14
ما رفتیم تو کار ---. یرم سرچ کنم ببینم چی در میاد.

لوگان
05-01-2009, 18:40
دوستان راستی این هندی کم ها همشون hd هستن.
مال ما مدلش sony dcr-dvd 803e هستش hd هستش؟

SAEED_BARCELONA
05-01-2009, 19:03
اگه hd باشه روش میزنه که هست. این مدل گمون نمیکنم hd باشه.

mehjam
05-01-2009, 19:08
ما رفتیم تو کار ---. یرم سرچ کنم ببینم چی در میاد.
من هم دنبالش هستم یکی خوبشو بخرم، اگه به جایی رسیدی ما را هم بی نصیب نگذار.:41:

لوگان
05-01-2009, 19:56
من هم دنبالش هستم یکی خوبشو بخرم، اگه به جایی رسیدی ما را هم بی نصیب نگذار.:41:
چشم.اطلاع میدم

parssignal
05-01-2009, 20:35
اگه hd باشه روش میزنه که هست. این مدل گمون نمیکنم hd باشه.

منم فکر میکنم hd نیست

Grand
06-01-2009, 18:03
مطمئنا ارزش داره که hd ببینی ولی اگه قیمتهای کارت اریجینال را از این لینک ببینید دود از کنده .......!!:46:
ترکیه 6 ماهه 480هزارتومان
پلست 7 ماهه 450 هزار تومان
الجزیره 12 ماهه 60 هزار تومان

من نتونستم از آدرس بالا کانالهای HD رو پیدا کنم. لطفا لینک مستقیم رو بگذارید.

دوستان راستی این هندی کم ها همشون hd هستن.

مدل‏های هندی‏کم HD سونی با پسوند HDR شروع میشن. بنابراین دوربین شما SD هست نه HD.

ما رفتیم تو کار ---. برم سرچ کنم ببینم چی در میاد.

فکر میکنم در حال حاضر بهترین مدل Sky Star HD باشه، حدود قیمت 130 تومن.

smsms
08-01-2009, 13:07
پس این w450 کی میاد تو بازار؟؟ هرکی دید قیمت هم بذاره.

mehjam
08-01-2009, 13:22
من نتونستم از آدرس بالا کانالهای HD رو پیدا کنم. لطفا لینک مستقیم رو بگذارید.

اون 3 تا پکیج که نوشتم هر سه تا کانالهای HD دارند، مثل Discovery Hd ,...
برای دیدن فایل آکروبات قیمت کارتها در سمت چپ سایت فوق گزینه "دانلود لیست تمام قیمت ها" را انتخاب کنید

mehjam
08-01-2009, 17:24
راستی دوستان امروز در سایت سونی آسیا دیدم که x350 را از لیست محصولات حذف کرده، با این حساب باید منتظر ورود سری x450 در این نزدیکیها به بازار بود. البته در سایت سونی ایران ( و حتی خیلی از فروشگاههای سونی) سری x200 هنوز است!!!

Grand
09-01-2009, 02:50
من در تماسی که چند روز پیش با مسئولین سایت سونی ایران داشتم خبر از به روز شدن سایت در چند روز آینده دادند.

Grand
09-01-2009, 03:00
اون 3 تا پکیج که نوشتم هر سه تا کانالهای HD دارند، مثل Discovery Hd ,...
برای دیدن فایل آکروبات قیمت کارتها در سمت چپ سایت فوق گزینه "دانلود لیست تمام قیمت ها" را انتخاب کنید

جالبه که مسئولین سایت Pay tv card خودشون شخصاً به من اطلاع دادن شبکه های HD رو پشتیبانی نمی‏کنند!:5:

smsms
09-01-2009, 13:41
دوستان کسی از w450 خبری نداره؟؟ هرکی دید قیمت هم بذاره.

Grand
10-01-2009, 19:13
کسی قیمت دقیق 40x350 رو داره؟

MaSoOd
11-01-2009, 07:43
3200 قیمت گرفتم دیروز

mehjam
11-01-2009, 10:23
3200 قیمت گرفتم دیروز
اولا مباركه
دوما با اين حساب قيمتش كم نشده؟!!

MaSoOd
11-01-2009, 11:43
ممنون کاش اینطور بوود 

ولی نخریدمش که 

قیمتش رو گرفتم فقط :دی 

نمیدونم واللا از قیمت قبلیش خبر ندارم 

Grand
11-01-2009, 16:37
من از سونی سنتر کرمان قیمت گرفتم 3،300

مگه قیمتها نباید یکی باشه؟!

چرا قیمتش نمی‏یاد پایین؟! از وقتی اومده تکون نخورده قیمتش...

mehjam
11-01-2009, 16:57
من از سونی سنتر کرمان قیمت گرفتم 3،300

مگه قیمتها نباید یکی باشه؟!

چرا قیمتش نمی‏یاد پایین؟! از وقتی اومده تکون نخورده قیمتش...
این قیمت x450 است؟ یا x350?
آخه میگن قیمتها اومده پائین!!!

Grand
12-01-2009, 02:15
این قیمت x450 است؟ یا x350?
آخه میگن قیمتها اومده پائین!!!

قیمت x350

x450 هنوز وارد ایران نشده!

احتمالاً این سیاست سونی ایران هست که x450 دیرتر بیاد به بازار تا x350 حداکثر فروشش رو با حداکثر قیمت داشته باشه.

والا هیچ دلیلی دیگه‎ای نمیتونه داشته باشه چون x450 خیلی وقته وارد بازار امارات شده:19:

GaleryDevil
12-01-2009, 17:34
با سلام خدمت همه دوستان full HD باز
من میخوام یک عدد lcd 40 اینچ بگیرم رو پایه 2.5 تا 3 میلیون تا اینجا که تاپیک رو خوندم سر در گم شدم و به این نتیجه رسیدم که منتظر سری w450 باشم .
حالا این سوال رو دارم که این مدل تو بازار تهران وجود داره و اگه وجود داره قیمتش چی هستش و به طور عملی و واقعی چه مقدار با w400 فرق داره؟
سپاسگزار از همه شما دوستان

Grand
13-01-2009, 01:39
با سلام خدمت همه دوستان full hd باز
من میخوام یک عدد lcd 40 اینچ بگیرم رو پایه 2.5 تا 3 میلیون تا اینجا که تاپیک رو خوندم سر در گم شدم و به این نتیجه رسیدم که منتظر سری w450 باشم .
حالا این سوال رو دارم که این مدل تو بازار تهران وجود داره و اگه وجود داره قیمتش چی هستش و به طور عملی و واقعی چه مقدار با w400 فرق داره؟

سری ایکس یه چیز دیگست

شما که وضعت ماشالا خوبه 200 تا دیگه بزار روش یک ایکس 350 بردار:46:

mehjam
13-01-2009, 11:31
تفاوت W450 با W400 مثل برتري X350 به W400
فقط كنتراست ديناميكش 50000 است، حتي ريموت كنترلش هم مثل W400 است (كه كنترل ساده اي است و در V300 هم بكار رفته) ابعاد، ظاهر و وزنش هم حتي عين W400 است.
به نظر من اگه شما ميخواي سري حديد بگيري و چون بودجت هم تا 3.5 ميرسه يا الان x350 بگير يا منتظر x450 باش كه خيلي با w450 فرق داره
اين هم لينك Face to Face براي مقايسه كنتراست، سفيدي وسياهي w400 و w450

smsms
13-01-2009, 12:41
تفاوت W450 با W400 مثل برتري X350 به W400
فقط كنتراست ديناميكش 50000 است، حتي ريموت كنترلش هم مثل W400 است (كه كنترل ساده اي است و در V300 هم بكار رفته) ابعاد، ظاهر و وزنش هم حتي عين W400 است.
به نظر من اگه شما ميخواي سري حديد بگيري و چون بودجت هم تا 3.5 ميرسه يا الان x350 بگير يا منتظر x450 باش كه خيلي با w450 فرق داره
اين هم لينك Face to Face براي مقايسه كنتراست، سفيدي وسياهي w400 و w450

یکی از مزیت های W450 بر W400 وجود Motionflow™ 100Hz هست که حتما می مونید رو تصاویر سریع خیلی اثر داره!

m654
20-01-2009, 15:41
چند تجربه و مقایسه بین نمایشگر کره ای و ژاپنی (اِکس350:اِکس بی آر6)

i'm a theater installer for company that has done 90% sony displays for the past year or so and i skipped an employee discount on a sony thru my work and actually went elsewhere to buy the 52 650 and i couldn't be happier. After doing months of research and first hand viewing of quite a few sets, i stuck with the 650 for my budget and i couldn't be happier. Black levels and picture quality is hands down better on the samsung compared to the sony and the sony's to me tend to have a somewhat grainy hd picture on the xbr6 models. I've read many good reviews of the new sony xbr8 but when i saw it at cedia, it could have been the source material, it didn't make the impression that the 650 made on me the first time i saw it and if it is better, there is absolutely no way in hell it is worth 3 grand more for 8 inches smaller. Don't get me wrong, the sony's are still very solid sets but i honestly feel that with the amount of experience i have with them, the sony just can't match the sammy in the same price range ... .

*

i've got the 650 and compared it side by side with an xbr 6. The 650 beats the xbr in terms of black level and brightness performance. The samsung 650 also offers better sound quality than the xbr 6. I don't see much difference however, between the 650 and the 750 in terms of picture quality and features ... .

*

cnet gave the samsung 650 it's editor's choice award for 2008. Something the xbr6/7 did not receive... .

*

i have been waiting on the new 52xbr6 from sony but noticed the xbr5 and the new xbr6 have 8 millisecond pixel response. The new samsung 650 has a 4 millisecond pixel response and is receiving high ratings... .

*

i'm a home theater sales associate n i'm new at this site but i been reading here for a while now...i have the 40a650 and am very pleased with it...also i sell more of the 650 then the sonys...one thing i like about the samsung while the sony does have natural colors n does the motion flo just fine the samsungs add more depth in the pic that alot of my customers enjoy cuz its different n almost more realistic...i am a long time sony fan this is my 1st samsung tv n i am more impressed with it then i ever been with the sonys i have had...but as i say to my customers don't get the samsung cuz i said get it cuz u like it it's ur tv not mine...i hope i have helped a lil... .

*

i have been shopping for a new 40 inch tv and was originally going with the samsung ln40a650 a few weeks ago due to the great price. I have held off and am now able to get the tvs i really want for about the same price as the 650. I am looking at both the sony 40xbr6 and samsung ln40a750 for about the same price (less than $40 difference between the 2 )... .

*

yeah, honestly it was a toss up between the w, xbr6 and the samsung 630m which is the semi matt finish. They were all so close sometimes it was hard to tell the difference. The shiny coating on the 650 and 750 wasn't an option because he has a large window right to the right of the tv and reflections would be too much to handle. That's why i considered the 630m... .

m654
20-01-2009, 15:44
قیمت روز نمایشگر های وضوح بالای کامل(1080×1920) به نقل از فروشگاه بر خطّ اُرادُ.

29,400,000 LG 47LB7RF

Samsung LA32A650 1,049,000
Samsung LA37A550 1,249,000
Samsung LA40A450 1,529,000
Samsung LA40A550 1,749,000
Samsung LA-40A610 19,490,000
Samsung LA40A650 2,190,000
Samsung LA46A550 2,599,000
Samsung LA46A610 2,799,000
Samsung LA46A650 3,140,000
Samsung LA-52A650 38,000,000
Samsung LN46A750 38,400,000
Samsung LN46A850 39,900,000

Sharp LC-42 A83 M 21,500,000
Sharp LC-46P7M 26,980,000
Sharp LC-46 A63M 26,980,000
Sharp LC-46A83 M 30,070,000

Sony KLV-40W400 23,500,000
Sony KLV-40X350A 30,270,000
Sony KLV-46W400 33,500,000
Sony KLV-46X350A 40,365,000

Toshiba 46X3500 28,500,000

در صورت فروختن هدیه، از 32، 40، 46 و 52 سامسونگ، بترتیب حدود 100، 300، 425 و 800 کم خواهد شد.

MaSoOd
20-01-2009, 21:26
Sony KLV-40W400 23,500,000 و Sony KLV-40X350A 30,270,000 بدون گارانتی چند ؟ 

لوگان
17-02-2009, 16:16
دوستان بالاخره این x450 سونی هم اومد تو ایران.به امید ارزون شدن x350 (آرزو بر جوانان در ایران عیب نیست:31:) کسی میدونه تفاوتش با 350 چیه. چون این نمایندگی های.... میگه هیچ فرقی نداره فقط دورش(شکلش)عوض شده. میخواستم بگیرم بزنمش.
تو همه جای دنیا میری نمایندگی راحت باشی تو ایران دهنت رو سرویس میکنن مثل این ماشین. اه
راستی قیمت 46 اینچش 5 میلیون و خورده ایه.

Grand
18-02-2009, 14:10
دوستان بالاخره این x450 سونی هم اومد تو ایران.به امید ارزون شدن x350 (آرزو بر جوانان در ایران عیب نیست:31:) کسی میدونه تفاوتش با 350 چیه. چون این نمایندگی های.... میگه هیچ فرقی نداره فقط دورش(شکلش)عوض شده. میخواستم بگیرم بزنمش.
تو همه جای دنیا میری نمایندگی راحت باشی تو ایران دهنت رو سرویس میکنن مثل این ماشین. اه
راستی قیمت 46 اینچش 5 میلیون و خورده ایه.

تفاوت که زیاد داره یکیش اینه که کنتراست 40 اینچش 32 هزار بیشتر و کنتراست سایزهای دیگه‎اش 982,000 بیشتر از X350 هست.
از تکنولوژی LED Backlight در پانلشون استفاده شده. (به جز 40 اینچش)
ساختار منوها عوض شده.
قابلیت اتصال به شبکه رو داره.
و...

mehjam
18-02-2009, 14:44
دوستان من امروز بالاخره سری 9 سامسونگ را در بازار دیدم.
البته تصویر نداشت و در حالت خاموش. قیمت 46 اینچش 4700 (با اشانتیونی که نمیدونم چه قیمتی داره) با گارانتی سام سرویس. این هم LED است.
کسی قیمت 46 سری x سونی را داره برای مقایسه؟

لوگان
18-02-2009, 14:59
قابلیت اتصال به شبکه رو داره
میشه یه توضیحی در این مورد بدید.

از تکنولوژی led backlight در پانلشون استفاده شده.
وهمچنین این.
خیلی ممنون

Grand
18-02-2009, 18:21
میشه یه توضیحی در این مورد بدید.

وهمچنین این.
خیلی ممنون

شما میتونید با کابل شبکه، تلوزیون رو به لپ تاپ یا هر کامپیوتر دیگه‏ای متصل کنید و عکس موزیک و فیلمهای خودتون رو برای تماشا بر روی تلوزیون به اشتراک بگذارید.

پیش از این در تولید پنل‏های LCD از تکنولوژیی به نام WCG-CCFL استفاده می‏شد، اما جدیداً جای خودش رو به LED Backlight داده که قادره کنتراست رو به بیش از یک به یک میلیون ارتقا بده.

Grand
18-02-2009, 18:25
دوستان من امروز بالاخره سری 9 سامسونگ را در بازار دیدم.
البته تصویر نداشت و در حالت خاموش. قیمت 46 اینچش 4700 (با اشانتیونی که نمیدونم چه قیمتی داره) با گارانتی سام سرویس. این هم led است.
کسی قیمت 46 سری x سونی را داره برای مقایسه؟

دوستمون لوگان در صفحه قبل قیمت گذاشتند. 5 میلیون 46x450.

m654
22-02-2009, 21:15
تفاوت که زیاد داره یکیش اینه که کنتراست 40 اینچش 32 هزار بیشتر و کنتراست سایزهای دیگه‎اش 982,000 بیشتر از x350 هست.
از تکنولوژی led backlight در پانلشون استفاده شده. (به جز 40 اینچش)
ساختار منوها عوض شده.
و...

و متعاقبا‏ ‏‏کیفیت سیاهی بالاتر و مصرف کمتری خواهد داشت. ‏رقیب اون سری نُه سامسونگه که اشانتیون اون حدود 800 خریده می شه.

m654
22-02-2009, 23:05
البته قیمت های سونی، خلاف سامسرویس، در سطح کشور بطور یکسان نیست و پیوند مقایسه ای با رقیب کره ای خواهد آمد. ‏

m654
23-02-2009, 10:28
[40اِکس450 نسبت به 46اِکس450] تفاوت که زیاد داره یکیش اینه که کنتراست 40 اینچش 32 هزار بیشتر و کنتراست سایزهای دیگه‎اش 982,000 بیشتر از x350 هست.
از تکنولوژی led backlight در پانلشون استفاده شده. (به جز 40 اینچش)
ساختار منوها عوض شده.
و...

و متعاقبا‏ ‏‏کیفیت سیاهی بالاتر و مصرف کمتری خواهد داشت. ‏رقیب اون سری نُه سامسونگه که اشانتیون اون حدود 800 خریده می شه.

29,400,000 LG 47LB7RF

Samsung LA32A650 1,049,000
Samsung LA37A550 1,249,000
Samsung LA40A450 1,529,000
Samsung LA40A550 1,749,000
Samsung LA-40A610 19,490,000
Samsung LA40A650 2,190,000
Samsung LA46A550 2,599,000
Samsung LA46A610 2,799,000
Samsung LA46A650 3,140,000
Samsung LA-52A650 38,000,000
Samsung LN46A750 38,400,000
Samsung LN46A850 39,900,000

Sharp LC-42 A83 M 21,500,000
Sharp LC-46P7M 26,980,000
Sharp LC-46 A63M 26,980,000
Sharp LC-46A83 M 30,070,000

Sony KLV-40W400 23,500,000
Sony KLV-40X350A 30,270,000
Sony KLV-46W400 33,500,000
Sony KLV-46X350A 40,365,000

Toshiba 46X3500 28,500,000

سلام

کمی تغییرات اخیر :

KLV-46W400 28,500,000
KLV-40W400 21,200,000
KLV-52X350A 70,950,000

46X3500 25,700,000
42X3500‎ 19,400,000
52Z3500‎ 50,000,000

در صورت فروختن هدیه، از 32، 40، 46 و 52 سامسونگ، بترتیب حدود 100، 300، 425 و 800 کم خواهد شد.

انواع کریستال مایع با نور پشتی اِل ای دی، پُلی بین انواع موجود و نمایشگرهای آینده ی اُ اِل ای دی خواهد بود؛ انواع موجود از 46 اینچ عرضه شده. سامسرویس اون رو با قیمتی حدود 4650 عرضه کرده که بدون سینما ظاهراً حدود یک تومن از اِکس450* کمتر است؛ با این حال رقیب کره ای از محصول کامل تر آن نیز امتیاز بالاتری گرفته**. ‏

*

**

bijibuji
25-02-2009, 14:44
سلام
قضیه این 100Hz و یا 120Hz یا 200Hz چیه؟
یکی میگه سونی 200 ه
یکی دیگه میگه همشون 120 ان یا اینکه 100 ان.
کدومش درسته؟

mehjam
25-02-2009, 15:30
سلام
قضیه این 100Hz و یا 120Hz یا 200Hz چیه؟
یکی میگه سونی 200 ه
یکی دیگه میگه همشون 120 ان یا اینکه 100 ان.
کدومش درسته؟
اونایی که الان در بازار ایران موجودند 200 هرتز نیستند. (سری Z سونی 200 هرتز است)
و اما درباره تفاوت 240 هرتز و 200 هرتز و اينكه چرا محصولات ارائه شده براي آمريكا و ژاپن 240 است و براي بقيه دنيا 200:
سيستم پخش PAL (اروپا، ايران و خيلي كشورها) بصورت 50 هرتز و 576i (فرمت SD براي پال) كار ميكند در حالي كه سيستم NTSC (آمريكاي شمالي، ژاپن و ...) بصوذت 60 هرتز و 480i(فرمت SD براي ان تي اس سي) كار ميكند. شركتهاي توليد كننده ال سي دي براي مقابله با مشكلات تصاوير سريع در فاز اول براي هر دو سيستم PAL و NTSC از تعداد فريم دو برابر استفاده كردند يعني براي پال 100 هرتز و براي NTSC مقدار 120 هرتز. اخيرا همه شركتها (مانند سري Z سوني) رو به تكنولو‍ژي Quad آوردند يعني تعداد فريمها را 4 برابر كرده اند كه براي پال 200 هرتز و براي NTSC مقدار 240 هرتز حاصل شده است.
بنابراين هيچ تفاوتي بين 200 و 240 هرتز وجد ندارد. و شما بسته به سيستم پخش تعداد فريم 2 يا 4 برابر خواهد شد. و چون NTSC در كشور ما مرسوم نيست بالطبع تي وي 200 هرتز مناسب كار ماست.

M_SHAMS
01-03-2009, 13:07
ببخشید وارد بحثتون شدم میشه لطفاً توشیبا مدل x3500 سایز 42 رو با سونی w400 مقایسه کنیدو به نظر تون کدوم بهتره؟

Iesaha
03-03-2009, 16:58
دوستان من قیمت سونی 40w400 را اخیرا گرفتم 2200 بود ولی همه فروشنده ها می گفتند مالزی و سری w اصلا ژاپن نداره؟؟؟؟

نظرتون راجع به سری 6 سامسونگ چیه؟ کیفیتشا دیدم خیلی خوب بود. قیمتش هم2 میلیون بود؟؟؟

feryshad
03-03-2009, 17:58
یه بودجه 2.500 تا نهایت 3 تومن هست برای خرید lcd
هنوز تصمیمی برای برند گرفته نشده. ولی بیشتر نظر روی سونیه

حالا پیشنهاد شما چیه؟

البته یه کم عجله ایه

syamak790
03-03-2009, 18:13
سلام

من چون از تجربیات دوستان استفاده کردم و تا اونجا که تونستم بهترین رو انتخاب کردم واسه یکی از آشنایان می خوام lcd بگیرم
باهاشم خیلی تعارفیم
مشکل بودجه نیستش
اما پول الکی هم نمیده

خودم چند وقت با نظر دوستان 32 a650 گرفتم که به نسبت قیمت راضیم
به نظرتون بهترین lcd چیه ؟ 42 اینچ اگه نبود 40 اینچ
دوستانی که میگن x450 میشه چندتا سایت برای مقایسه بزارن با مدلهای دیگه ؟
یا کلا برند دیگه ای رو معرفی می کنین ؟
البته سینما خانگی هم همراهش می خواد که بهش گفتم از سامسونگ انتظار سینما خانگی خوب رو نداشته باش
خودم dz 777 سونی گرفتم که بد نبود

ممنون میشم راهنمایی کنین
خیلی ممنون

Grand
03-03-2009, 23:28
دوستان من قیمت سونی 40w400 را اخیرا گرفتم 2200 بود ولی همه فروشنده ها می گفتند مالزی و سری w اصلا ژاپن نداره؟؟؟؟

نظرتون راجع به سری 6 سامسونگ چیه؟ کیفیتشا دیدم خیلی خوب بود. قیمتش هم2 میلیون بود؟؟؟

کیفیت تصویر سامسونگ سری 6 خیلی خوبه تقریباً مثل سونی هست اما کیفیت قطعاتش به پای سونی نمیرسه. مثلاً ممکن هست یک صدای نویز ضعیف از محصولات سامونگ شنیده بشه یا مشکلاتی از این قبیل که معمولاً به دلیل کیفیت پایین قطعات پیش میاد.

یه بودجه 2.500 تا نهایت 3 تومن هست برای خرید lcd
هنوز تصمیمی برای برند گرفته نشده. ولی بیشتر نظر روی سونیه

حالا پیشنهاد شما چیه؟

البته یه کم عجله ایه

نگفتی چه سایزی می‏خوای؟! اما اگر نظرت روی "40 هست، 40x350 بهترین گزینه هست؛ فقط کافیه هفتاد تومن بذاری روی پولت.

سلام

من چون از تجربیات دوستان استفاده کردم و تا اونجا که تونستم بهترین رو انتخاب کردم واسه یکی از آشنایان می خوام lcd بگیرم
باهاشم خیلی تعارفیم
مشکل بودجه نیستش
اما پول الکی هم نمیده

خودم چند وقت با نظر دوستان 32 a650 گرفتم که به نسبت قیمت راضیم
به نظرتون بهترین lcd چیه ؟ 42 اینچ اگه نبود 40 اینچ
دوستانی که میگن x450 میشه چندتا سایت برای مقایسه بزارن با مدلهای دیگه ؟
یا کلا برند دیگه ای رو معرفی می کنین ؟
البته سینما خانگی هم همراهش می خواد که بهش گفتم از سامسونگ انتظار سینما خانگی خوب رو نداشته باش
خودم dz 777 سونی گرفتم که بد نبود

ممنون میشم راهنمایی کنین
خیلی ممنون

باید اول ببیند دوست شما به چی میگه پول الکی دادن. مثلاً من پول بابت lcdهای ایکس ویژن دادن رو پول الکی دادن میدونم. ولی ممکن هست دوست شما نظر دیگه‏ای رو داشته باشه.

syamak790
04-03-2009, 17:58
باید اول ببیند دوست شما به چی میگه پول الکی دادن. مثلاً من پول بابت lcdهای ایکس ویژن دادن رو پول الکی دادن میدونم. ولی ممکن هست دوست شما نظر دیگه‏ای رو داشته باشه.

نه اینکه دیگه تا این حد
کلا خودم میگم اگه این x450 بیاد خوبه اما می خوام اختلافشو با x350 بدونم در چه حده ؟
مثلما اگه بیاد احتمالا قیمتش باید خیلی بالاتر باشه نسبت به قیمت واقعیش
آره ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید که آیا واقعا ارزش صبر و پرداخت هزینه بالاتر رو داره یا نه ؟>

Grand
04-03-2009, 20:06
نه اینکه دیگه تا این حد
کلا خودم میگم اگه این x450 بیاد خوبه اما می خوام اختلافشو با x350 بدونم در چه حده ؟
مثلما اگه بیاد احتمالا قیمتش باید خیلی بالاتر باشه نسبت به قیمت واقعیش
آره ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید که آیا واقعا ارزش صبر و پرداخت هزینه بالاتر رو داره یا نه ؟>

نباید انتظار تفاوت زیادی در کیفیت تصویر داشته باشید. چون که کیفیت X350 واقعاً بالاست. تفاوت بیشتر در ظاهر و امکانات جانبی هست. X450 قیمتش الان بالاست ولی کم کم X350 از بازار کنار میره و X450 جاش رو میگیره.

شاید بعضی از دوستان بر این باور باشند وجود LED Backlight در X450 باعث به وجود اومدن تفاوت کیفیت تصویر زیادی با X350 بشه اما من این نظر رو ندارم چون کیفیت پخش 46X450 رو دیدم، تفاوت آن چنانی درشون نبود. نمی‏خوام بگم X450 ضعیفه، نه اصلاً این طور نیست بلکه این X350 هست که خیلی قویه.

mehjam
04-03-2009, 20:11
اگه 46 اینچ بگیرید که حتما تصاویر 450 بویژه سطح مشکی اش خیلی بالاتره (به خاطر led)
ولی به نظر من فعلا سایز 40 سری 450 ارزش اینقدر تفاوت را با سری 350 نداره.
در ثانی دوستان که میگن 450 اومده.

mehjam
05-03-2009, 14:02
پست بالا تاييد ميشه.
من هم سري 9 سامسونگ رو در كنار سري 4 (كه حتي خودم قبولش ندارم) ديدم.
واقعا اين اعداد نجومي كنتراست كه ميگن 2000000 در مقابل 30000 اينقدر تفاوتش محسوس نبود. در حد 5 درصد شايد.
ضخامت تلويزيون هم كه همونه. برخي امكانات جنبي اش شايد ارزش داشته باشه.

syamak790
05-03-2009, 16:27
سلام
پس x350 خوبه
فقط در کنارش یه سینما خانگی خوب هم میشه معرفی کنید ؟
میدونم تاپیکهای مجزایی هست ولی راستیش چیز خاصی پیدا نکردم
اونقت قیمت x350 چنده الان ؟

mehjam
05-03-2009, 18:49
x350 ظاهرا سه تومن پایین نمیتونی پیدا کنی. ولی واقعا بهترین خرید است. اول خودشو بگیر شاید سینما رو فعلا بیخیال شدی، من که اینکار رو کردم. صداش فراتر از انتظاره.

SAEED_BARCELONA
05-03-2009, 23:16
کنار X350 بهتره یه تومن دیگه خرج کنید و DZ1000 بگیرید. یکی از بهترین HTIBهای بازاره. خیلی هم زیباست
اگر قصد خرید x450 دارید زیاد به 40اینچش توجه نکنید چون تفاوت آنچنانی با x350 نداره
به نظر من برای خرید یه TV 40اینچ high end بهتره برید سراغ A950. به صرفه تره

Iesaha
10-03-2009, 10:34
چرا الان x350 حدودا 26000000 یا 27000000 هست.
دوست عزیز این high end چیه بیشتر توضیح میدی.

Grand
10-03-2009, 13:39
چرا الان x350 حدودا 26000000 یا 27000000 هست.

چیش حدوداً 26000000 یا 27000000 هست؟!

Iesaha
14-03-2009, 13:19
چیش حدوداً 26000000 یا 27000000 هست؟!

قیمتش دیگه.
من که رفتم سراغ sony حالا یا 40w400 یا 32w400 اینطور که خوندم بیشترین فرقشون تو 10بیت و 8 بیت بودنشونه.

Grand
14-03-2009, 15:45
قیمتش دیگه.
من که رفتم سراغ sony حالا یا 40w400 یا 32w400 اینطور که خوندم بیشترین فرقشون تو 10بیت و 8 بیت بودنشونه.

شما کجا قیمت X350 رو گرفتی؟!

من امروز قیمت گرفتم 3,200 بود. نکنه قیمت بدون گارانتی رو میگید؟

40W400 رو بگیر، 10 بیت بودن چیز کمی نیست همین طور Live Colour Creation و PhotoTV HD.

hamidR15
14-03-2009, 16:56
بابا گير نمياد لعنتي.تازه اگر يه نمايندگي هم داشته باشه 200 تومن بالاتر قيمت ميده بي.....:19:

Grand
14-03-2009, 18:02
خوب آره؛ الان بعضی مدل‏ها کمی نایاب شدن اما قراره 80 کانتینر LCD سونی به زودی از گمرک ترخیص بشه البته این به زودی که گفتن شاید تا اردیبهشت 88 طول بکشه!

من خودم هم منتظر ترخیص این LCd ها هستم.

ali_speed
15-03-2009, 00:12
دوستان کسی اطلاعاتی راجع به x450 سونی یا A950 سامسونگ با پنل LED داره ؟

Grand
15-03-2009, 02:04
دوستان کسی اطلاعاتی راجع به x450 سونی یا a950 سامسونگ با پنل led داره ؟

چه جور اطلاعاتی می‏خوای؟

ali_speed
15-03-2009, 21:47
چه جور اطلاعاتی می‏خوای؟ld

میخوام بدونم وقتی که تلوزیون ایران آنالوگ هست و dvd کیفیت بالایی نداره خریدن A950 واقعآ برای استفاده خانگی مفیده.
چون فروشنده های خود سامسونگ میگن بین A950 با سری 6 برای استفاده با آنتن یا ماهواره یا
dvd هیچ فرقی نمیکنه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ali_speed
15-03-2009, 21:54
چه جور اطلاعاتی می‏خوای؟

سوال من اینکه با توجه به سیستمهای خانگی پخش در ایران مثل کانالهای تلوزیون آنالوگ ایران یا dvd یا ماهواره
کیفیت تصاویر در A950 سامسونگ با مثلا سری 6 تفاوتی داره؟ چون خود فروشنده ها میگن این کیفیت فقط در
HD تفاوت میکنه.

mehjam
16-03-2009, 08:50
خوب تيونر آنالوگ سامسونگ در سريهاي 6 تا 9 نبايد زياد تفاوت داشته باشه. اين تفاوت بايد در تصاوير Full HD (بويژه تصاوير مشكي) به چشم بياد.
حالا خودتون بايد قضاوت كنيد كه به اين تفاوت احتياج داريد يا نه؟ در ضمن آيا در آينده افسوس نخريدن سيستم به روز تر را نخواهيد خورد؟

SAEED_BARCELONA
16-03-2009, 09:37
آيا در آينده افسوس نخريدن سيستم به روز تر را نخواهيد خورد؟
در آینده ممکنه افسوس هم بخوره که چرا این همه پول دادم بابت A950. الان 40 اینچش فکر میکنم حداقل 1200 با A650 تفاوت داشته باشه.
آینده نگری در حد اینکه یه TV از نوع Full HD داشته باشهبسه. دیگه بقیش به علاقه و جیب خریدار بستگی داره

Iesaha
16-03-2009, 12:33
شما کجا قیمت X350 رو گرفتی؟!

من امروز قیمت گرفتم 3,200 بود. نکنه قیمت بدون گارانتی رو میگید؟

40W400 رو بگیر، 10 بیت بودن چیز کمی نیست همین طور Live Colour Creation و PhotoTV HD.

ok قیمت بدون گارانتی بود.

یجورایی تو بازار کمیابی شده مردم شب عید هرچی Lcd بود هاپولی کردن.

لوگان
18-03-2009, 08:47
دوستان شانسو دارین. کل ال سی دی ها ارزون شده(ساسمونگ تقریبا 1 میلیون ارزون شده به خاطر اومدن مدل جدیدش) ولی سونی همه مدل هاش یه ذره ارزون شده به جز 46 ایکس که ما میخوایم بخریم و گرون شده. حالا سونی گرون کنه به خاطر ما:31: تا هیچکی نخره ورشکست شه بعد ما میخریم. انقدر صبر میکنیم تا از رو بره:31: بچه پرو! دم در آورده باسه ما:31:

shn2113
28-03-2009, 21:12
کابل کامپوننت کیفیت بهتری میدهد یا s-video ؟

Grand
29-03-2009, 13:50
کابل کامپوننت کیفیت بهتری میدهد یا s-video ؟

کامپوننت یک سر و گردن از S-Video بالاتره.

shn2113
30-03-2009, 00:05
1- BE2 به معنی داشتن motion flow و live colour ؟
2- اگه اینجوریه پس چرا مثلا تو ویزگیهای X450 نوشته motion flow و live colour داره اما تو مدلهای V400 و S400 که BE2 هم دارند اینو ننوشته و اگه BE2 به معنی داشتن motion flow و live colour پس دیگه فرق بین W400 و V400 و S400 چیه؟
3- با شرایط پخش تلویزیون ایران و برای استفاده ماهواره و سینما خانگی و نهایتا خروجی کامپوننت چی رو پیشنهاد میکنید 40W400 یا 40V400 یا 40S400 ، اصلا فرق اینا چیه ؟ چون همگی BE2 هستند
4- motion flow به معنی 100 هرتز بودنه؟ و آیا تمام مدلهای BE2 ، صد هرتز هستند؟

اماستیاف
30-03-2009, 00:07
سری z چطوره ؟

jorj
30-03-2009, 00:49
سلام

می خوام یه تلویزیون سامسونگ بگیرم و توان خریدم هم 1.100.000 هستش
نمی دونم چرا ولی به سامسونگ علاقه خاصی دارم .آیا مارک خوبی هست .و اگر با این هزینه می شه چیز دیگه خرید راهنمایی بفرمایید

و آیا تلویزون های lcd نیاز به باند دارن .
راهنمایی بفرمایید

yasermoh
30-03-2009, 14:16
1- BE2 به معنی داشتن motion flow و live colour ؟
2- اگه اینجوریه پس چرا مثلا تو ویزگیهای X450 نوشته motion flow و live colour داره اما تو مدلهای V400 و S400 که BE2 هم دارند اینو ننوشته و اگه BE2 به معنی داشتن motion flow و live colour پس دیگه فرق بین W400 و V400 و S400 چیه؟
3- با شرایط پخش تلویزیون ایران و برای استفاده ماهواره و سینما خانگی و نهایتا خروجی کامپوننت چی رو پیشنهاد میکنید 40W400 یا 40V400 یا 40S400 ، اصلا فرق اینا چیه ؟ چون همگی BE2 هستند
4- motion flow به معنی 100 هرتز بودنه؟ و آیا تمام مدلهای BE2 ، صد هرتز هستند؟

اقا ما v400 گرفتیم (46 اینچ)
برو جمهوری تصاویرشون رو نگاه کن البته حواست باشه فروشنده ها میان وضعیت رنگ و نور ال سی دی ها رو تغییر میدن
ما که هرچی نگاه کردیم به نظرمون تصویر v از w بهتر از z و x کمتر بود ولی نه اونقدر(بغل هم بودن ادم متوجه میشد وگرنه اگه بیاری تو خونه متوجه نمیشی چون کیفیتشون خوبه ولی از حق نگذریم دیزاین سری x یه چیزه دیگست

سری vرو ظاهرا شهاب میزنه سری w رو مالزی سری x رو ژاپن
ولی باز به نظرم با توجه به تفاوت 1.5 میلیونی صرف با خرید سری v هست مگه این که از نظر مالی مشکلی نباشه

saeed_iq
30-03-2009, 17:50
این 120 mhz فرکانس رفرش تصویره

h-blade
02-04-2009, 17:32
با سلام به همگي.

اگه بشه دوستان اطلاعاتي در مورد انواع كابل هاي اتصال به lcd مثلا hdmi يا كامپوننت و اينكه كدوم كيفيت تصوير بهتري ميده به من بدن ممنون ميشم.

Grand
02-04-2009, 18:03
ترتیب بهترین کابل‏ها:

1. کابل HDMI

2. کابل کامپوننت

3. کابل S-Video

4. کابل کامپوزیت

h-blade
02-04-2009, 20:13
ترتیب بهترین کابل‏ها:

1. کابل HDMI

2. کابل کامپوننت

3. کابل S-Video

4. کابل کامپوزیت

كابل hdmi چه ماركي خوبه بخرم و قيمتش چنده؟

با تشكر.

h-blade
02-04-2009, 20:20
من رفتم يه lcd سامسونگ بگيرم مغازه دار گفت دو مدل دارم يكي نوشته بود ساخت مالزي و يكي ساخت by samsung ميخواستم ببينم كدوم اصله؟

Grand
02-04-2009, 20:50
كابل hdmi چه ماركي خوبه بخرم و قيمتش چنده؟

با تشكر.

کمپانی‏های زیادی هستند که کابل‎هایی با کیفیت بالا تولید می‎کنند و ما اسمشون هم به گوشمون نخورده!

با این حال می‎تونی سونی بگیری دو متری حدوداً 35 تومن. یک متریشم هست اما من قیمت ندارم، 100% ارزونتر از دو متریشه.

من رفتم يه lcd سامسونگ بگيرم مغازه دار گفت دو مدل دارم يكي نوشته بود ساخت مالزي و يكي ساخت by samsung ميخواستم ببينم كدوم اصله؟

اونوقت تفاوت قیمت هم داشتند؟

h-blade
02-04-2009, 23:45
کمپانی‏های زیادی هستند که کابل‎هایی با کیفیت بالا تولید می‎کنند و ما اسمشون هم به گوشمون نخورده!

با این حال می‎تونی سونی بگیری دو متری حدوداً 35 تومن. یک متریشم هست اما من قیمت ندارم، 100% ارزونتر از دو متریشه.

اونوقت تفاوت قیمت هم داشتند؟

هيچ تفاوت قيمتي نداشتند.

از چندتا مغازه دار پرسيدم يكي ميگفت مالزي خوبه يكي ميگفت by samsung !!!!!:23:

Grand
03-04-2009, 03:06
عجب!

خوب حالا منظور از by samsung ، همون ساخت کره هست؟

اگه اینطور هست by samsung رو بردار. راستی چه مدلی می‎خوای برداری؟

rahnemoun
03-04-2009, 09:28
سلام

می خوام یه تلویزیون سامسونگ بگیرم و توان خریدم هم 1.100.000 هستش
نمی دونم چرا ولی به سامسونگ علاقه خاصی دارم .آیا مارک خوبی هست .و اگر با این هزینه می شه چیز دیگه خرید راهنمایی بفرمایید

و آیا تلویزون های lcd نیاز به باند دارن .
راهنمایی بفرمایید

نگفتي چند اينچ باشه؟
من يک LCD 32 اينچ گرفتم مارک پاناسونيک مدل LX700 به قيمت 1.100.000 کيفيت تصويرش بسيار عاليه، همه امکانات رو هم داره (از جمله تصوير در تصوير). البته قبل از خريدش با 2 تا از نمايندگي هاي پاناسونيک هم در مورد قيمت و امکانات و مدل هاي مختلف Panasonic صحبت کردم و در نهايت اين مدلو انتخاب کردم.

ضمنا يک سينماي خانواده LG هم گرفتم که يک کابل HDMI رايگان هم همراهش بود.

h-blade
03-04-2009, 12:02
عجب!

خوب حالا منظور از by samsung ، همون ساخت کره هست؟

اگه اینطور هست by samsung رو بردار. راستی چه مدلی می‎خوای برداری؟

از يه نفر پرسيدم گفت by samsung ساخت كره نيست!!!

ميخوام سامسونگ 32 اينچ سري 4 بگيرم آيا مدل خوبي هست.

Grand
03-04-2009, 16:44
از يه نفر پرسيدم گفت by samsung ساخت كره نيست!!!

ميخوام سامسونگ 32 اينچ سري 4 بگيرم آيا مدل خوبي هست.

قیمت چند بهتون گفتند؟ با هدیه یا بدون هدیه؟

اگه بتونید یک سری بالاتر بگیرید خیلی بهتره، تفاوت قیمت زیادی هم ندارند.

یک تحقیقی راجع به اینکه سری 5 و 6 ساخت کجا هستند هم بکنید، ببینید ساخت کره داره؟

h-blade
03-04-2009, 20:21
قیمت چند بهتون گفتند؟ با هدیه یا بدون هدیه؟

اگه بتونید یک سری بالاتر بگیرید خیلی بهتره، تفاوت قیمت زیادی هم ندارند.

یک تحقیقی راجع به اینکه سری 5 و 6 ساخت کجا هستند هم بکنید، ببینید ساخت کره داره؟

امروز رفتم يه دونه سامسونگ سري 4 32 اينچ گرفتم ساخت مالزي به قيمت 600000 البته بدون گارانتي سري

5 150000 تومان گرونتر بود.

Grand
03-04-2009, 21:44
امروز رفتم يه دونه سامسونگ سري 4 32 اينچ گرفتم ساخت مالزي به قيمت 600000 البته بدون گارانتي سري

5 150000 تومان گرونتر بود.

مبارک باشه...

hamidR15
05-04-2009, 17:51
بابا شماها كه تاپيك بنده خدا رو تركونديد!!ناسلامتي مربوط به برند سوني هستشا!!

real man
05-04-2009, 20:43
سلام دوستان
من به تازگي با اين سايت آشنا شدم.
ميخواستم از تجربيات شما كمك بگيرم
قصدم خريد يه tv با قيمت حدود ٢ ميليونه.(٢٠% بالا يا پايين)
خيلي سرچ كردم بين پلاسماي پاناسونيك و lcd سوني.
اگر ممكنه راهنمايي كنيد كه كدومشو، چه مدلي و با چه قيمتي خريد كنم.
ممنون در ضمن ساله نو همگي مبارك.

first_persian_grif
19-04-2009, 20:40
سری دبلیو جدیدتره و کنتراست 1:33000 داره ولی کنتراست سری ایکس350 حداکثر به 1:18000 میرسه . سری ایکس در حرکات سریع نتیجه ی بهتری بهت میده ( 100 هرتز ) و از پورت های بیشتری مثل یو اس بی ساپورت میکنه . هر دوتاشون ساخت ژاپن هستن ولی دبلیو برخلاف ایکس که کاملا ژاپنیه ، مونتاژ مالزیه .

مهرزاد

hamidR15
19-04-2009, 22:19
سلام
دوستان به نظر شما چرا تو سری w400 پورت usb طراحی نکردن؟در نبود این امکان بسیار واجب چه باید کرد؟به نظر من تنها ایراد سونی تو این زمینه است.

mehjam
21-04-2009, 09:04
سلام
دوستان به نظر شما چرا تو سری w400 پورت usb طراحی نکردن؟در نبود این امکان بسیار واجب چه باید کرد؟به نظر من تنها ایراد سونی تو این زمینه است.
به نظر من و اونهايي كه استفاده كردند مدلهايي از برندهاي ديگه (مثل سامسونگ) كه usb دارند به هيچ دردي نميخورند.
چرا؟
چون صداي سامسونگ به حدي است كه شما مجبوريد براي گوش كردن به mp3 از usb باندهاي جدا يا سينماي خانگي خريد كنيد. كه هر سينمايي بخريد usb كامل داره. پس شما در بقيه برندها فقط از jpg اين پورت استفاده خواهيد كرد.

لوگان
24-04-2009, 17:56
آقا این سری z چیه اومده؟ از ایکس 450 ارزون تره کنتراستش هم کمتره؟ چی چی داره؟ خوبه؟
بعد دوستان کسی میدونه براویا 2 بهتره یا پرو.؟
بعد یه سوال دیګه تصویر تیاترسینک با براویا سینک چه فرقی میکنه؟
خیلی ممنون

mehjam
25-04-2009, 17:16
سری z که فقط 200 هرتز بودنش برتری داره به x450. اگه میخوای بگیری همون x450 رو بردار.
ظاهرا براویا 2 هم جدیدتر از براویا پرو است که در x350 ارائه شده بود.

بی باک بی بال
28-04-2009, 15:46
:41:
یه ارزون قیمت می خوام برای مغاز چی پیشنهاد می کنید:41:

*Alucard*
28-04-2009, 16:29
آقا این سری z چیه اومده؟ از ایکس 450 ارزون تره کنتراستش هم کمتره؟ چی چی داره؟ خوبه؟
بعد دوستان کسی میدونه براویا 2 بهتره یا پرو.؟
بعد یه سوال دیګه تصویر تیاترسینک با براویا سینک چه فرقی میکنه؟
خیلی ممنون

سری z تیونر نداره باهاش نمیشه برنامه های شبکه رو دید واسه همین باید یه تیونر خارجی واسش خرید.

mehjam
28-04-2009, 17:53
:41:
یه ارزون قیمت می خوام برای مغاز چی پیشنهاد می کنید:41:
سایز مشحص کنید.

Anti_trust
03-05-2009, 23:48
سلام
ببخشین یه سوال
من میخواستم ال سی دی بخرم....موندم کدورو بخرم...
سامسونگ 40 a650 یا سونی 40w400?
خواهش میکنم منو راهنمایی کنین.....مرسی....کیفیت کدوم بهتره؟