PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ?: مکانیک(طراحی جامدات) or برق(کنترل) :؟

sourena_8888
08-09-2008, 00:27
سلام[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اطلاعاتی در مورد مهندسی مکانیک ( طراحی جامدات ) و مهندسی برق ( کنترل ) میخواستم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رشته برتر ؟
نکاتی رو که باید در نظر داشت ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بازار کار ، آینده ؟

و هر نکته مهم !

(فرض رو بر مساوی بودن شرایط دانشگاه بگیریم)

مطالب موجود در نت رو خوندم ، کاملا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خواستم از تجربیات و علم شما استفاده کنم

متشکرم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ariax77
08-09-2008, 01:49
رشته مکانیک بازار کار بسیار بهتری داره. ولی یه مقدار کارش سخت تر و عملی تر نسبت به گرایشات مختلف برق هستش.

micropersian
08-09-2008, 01:58
اول بگو کدوم آزاده کدوم سراسری
یه توصیه از من بشنو از آزاد دوری کن هر چه دورتر بشی از آزاد بهتره از ما گفتن بود حالا نگی که نگفتی

MehranVB
08-09-2008, 08:55
این دو رشته از نظر بازار کار واقعاً غنی هستن و از بابت آیندت خیالت راحته. خیلی راحت میتونی با حقوق بالا کار پیدا کنی (تهران ممکنه سخت باشه ولی توی شهرستان از روی هوا میگیرنت!)
از توی برقها مهندسی کنترل و مهندسی قدرت رشته هایی هستن که توی همه شرکتها به اون نیازه و میشه گفت بهتریت رشته های دانشگاهی (از نظر آینده شغلی) که الان وجود داره همین دو تا هستن.
اما مکانیک هم الان واقعاً بازار خیلی مناسبی داره ولی نه به اندازه برق. اما بازم خیالت از بابت کار راحته.
کنترل از نظر درسی نسبت به مکانیک یه رشته خیلی سادست و پایه اش بیشتر ریاضی و فیزیک الکترونیکه. توی برقها ساده ترین رشته همین کنترله. اما مکانیک رشته فوق العاده مشکل و پیچیده ایه و پایه اش فیزیک مکانیکه.

تموم حرفایی که در بالا زدم در صورتیه که سراسری باشه، در مورد آزاد هیچ تضمینی وجود نداره. اگه به هر دو علاقه داری اونی رو برو که سراسریه و اگه هر دو سراسرین اونی رو برو که دانشگاه باشه.
موفق باشی

ariax77
08-09-2008, 16:56
اما من روی حرف خودم در مورد رشته مکانیک هستم.

sourena_8888
08-09-2008, 18:02
MehranVB - مهران عزیز خیلی توضیحات محشر و کامل بود ، متشکرم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر نکته ای دیگه هست ممنون میشم دوستان یاری کنند[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راستی هر دو آزاد هست
با این تفاسیر خیلی هم نیازی به مقایسه این دو رشته نیست ، اطلاعاتی در مورد هر کدوم دارید ، ممنون میشم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hamidjj
11-09-2008, 05:47
آقا از من مي شنوي برو همون برق کنترل رو بخون که هم راحت تره
هم بازار کاري بهتري هم در تهران و حومه داره و هم تو شهرستان