PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتخاب بین sony H50 , canon S 5 IS

mani32
07-09-2008, 11:37
با سلام برای فردی اماتور مثل من که مشتاق هستم حرفه ای عکس بگیرم کدام یکی از این 2 مدل انتخاب میکنید؟ sony H50 یا canon S 5 IS .... عکسهایی که از canon دیده ام عالی بود ولی عکاسش هم استاد بود ..ایا در صورت دانستن فن عکاسی میتونم در اینده با سونی هم عکسهایی حرفه ای بگیرم؟
ممنون میشم نظر دوستان رو بدونم.....

ebi66_boukan
07-09-2008, 12:33
دوست عزير فكر نكنم در كيفيت عكس اختلاف فاحشي داشته باشن.ولي سوني زوم بالاتري داره كه بعضي مواقع خيلي به درد ميخوره.من عاشق كانن هستم.ولي بين اين دو مدل سوني رو ترجيح ميدم.به نظر مياد كه كيفيت ساخت و امكانات سوني بهتره.البته اين نظر شخصيه !من اگه بودم يه كم صبر ميكردم تا پولم برسه و يه نيكونd60 ميگرفتم و يا يه سوني a200.يه نگاهي به عكس هاي اين دو بنداز اونوقت كيفيت واقعي و زيبايي يه عكس رو خواهي ديد.قيمتشونم مناسبه حدود 600 تومن
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

persia007
07-09-2008, 15:54
نظرتون درباره پاناسونيك اف زي چيه؟؟ فكر كنم الان اف زي 18 تو بازار باشه

ebi66_boukan
08-09-2008, 09:53
نظرتون درباره پاناسونيك اف زي چيه؟؟ فكر كنم الان اف زي 18 تو بازار باشه

همه ي اين مدل هايي كه شما ميگيد سنسور هاي كوچكي دارند و در نور كم عكس هاي بدي ميگيرن.ولي اين دو مدل SLR در نور كم عكس هاي خيلي خوبي ميگيرن.تاكييد من روي اين دو نوع به اين دليله كه قيمتشون مناسب تره نسبت به ساير مدل هاي بازار و دليل بعدي هم اينه كه جديد و با فناوري روز همراهن.ّFZ18 با توجه به عكس هايي كه ازش ديدم در نور كافي عكس هاي خوبي ميگيره-زوم بالايي هم داره كه براي عاشقان طبيعت لازمه.ولي به نظر من توانايي يك دوربين در نور كم مشخص ميشه كه در اين مورد كم مياره.مدل هاي SLR با توجه به سنسور بزرگي كه دارن ميتونن نور خوبي رو جمع كنن ولي اين مدل پاناسونيك در نور كم عكس هاي خوبي نميگيره ولي زوم بالا و عكس خوب در نور كافي هم ميتونه آدمو تشويق كنه كه بگيرتش.

persia007
08-09-2008, 09:57
همه ي اين مدل هايي كه شما ميگيد سنسور هاي كوچكي دارند و در نور كم عكس هاي بدي ميگيرن.ولي اين دو مدل SLR در نور كم عكس هاي خيلي خوبي ميگيرن.تاكييد من روي اين دو نوع به اين دليله كه قيمتشون مناسب تره نسبت به ساير مدل هاي بازار و دليل بعدي هم اينه كه جديد و با فناوري روز همراهن.ّFZ18 با توجه به عكس هايي كه ازش ديدم در نور كافي عكس هاي خوبي ميگيره-زوم بالايي هم داره كه براي عاشقان طبيعت لازمه.ولي به نظر من توانايي يك دوربين در نور كم مشخص ميشه كه در اين مورد كم مياره.مدل هاي SLR با توجه به سنسور بزرگي كه دارن ميتونن نور خوبي رو جمع كنن ولي اين مدل پاناسونيك در نور كم عكس هاي خوبي نميگيره ولي زوم بالا و عكس خوب در نور كافي هم ميتونه آدمو تشويق كنه كه بگيرتش.

ولي اون كانن هم DSLR نيست
اونم مثل پاناسونيك و سوني super zoomه ... بهشون ميگن شبيه slr

Persian_Gun's
08-09-2008, 10:54
ویرایش شد...(پسته تکراری!)

Persian_Gun's
08-09-2008, 10:55
پیشنهاده من H50 سونی هست به نظرم از اون مدله کانن یه سرو گردن بالاتره...
بدرود.

ebi66_boukan
08-09-2008, 22:53
ولي اون كانن هم DSLR نيست
اونم مثل پاناسونيك و سوني super zoomه ... بهشون ميگن شبيه slr

دوست عزيز من نگفتم كانن slr هست.من دو مدل sony A200 و Nikon D60 معرفي كردم و گفتم SLR هستن.فكر كنم شما بد متوجه شديد.canon si5s و panasonic FZ18 و Sony H50 هر سه Ultra zoom هستن.

kevin
09-09-2008, 05:45
یه کلام و بس
درکیفیت عکس های گرفته شده با هر دوربین من وشما و اقای x و y نمیتونیم تفاوت خاصی پیدا کنیم مگر عکاسهای حرفه ای
وقتی کانن در رتبه های جهانی اول هست شک نکن که باید کانن بگیری
یه چیز رو خیلی دقت کن همه چیز کیفیت عکس نیست
خوش دست بودن -رابط کاربری اسان -سرعت عمل کردهای دوربین -ظرفیت باتری و....
حالا با یه چرخ زدن تو وب ونگاه انداختن به review چند تا سایت معتبر خودت کانن رو انتخاب میکنی

در ضمن من بابام نمایندگی کانن نداره !!!!!

kevin
09-09-2008, 05:47
چند تا review

اگه اونا به کارت نمیاد از این استفاده کن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mohammad Hosseyn
09-09-2008, 15:47
با سلام برای فردی اماتور مثل من که مشتاق هستم حرفه ای عکس بگیرم کدام یکی از این 2 مدل انتخاب میکنید؟ sony H50 یا canon S 5 IS .... عکسهایی که از canon دیده ام عالی بود ولی عکاسش هم استاد بود ..ایا در صورت دانستن فن عکاسی میتونم در اینده با سونی هم عکسهایی حرفه ای بگیرم؟
ممنون میشم نظر دوستان رو بدونم.....
سلام دوست من ...
زمانی که من هم میخواستم بخریم روی این دوربینها شک داشتم ...

هر دو دوربین قیمتهای خاص خودوشون رو دارن و هر دو کیفیت خیلی بالایی دارن . فقط کانن امکانات کمتری نسبت به سونی داره . اما تو کیفیت با سونی کاملا رقایت میکنه . مقدار پول اضافه ای که بابت سونی میدی پول امکانات بالاشه . بنابراین هر کدوم رو بخری هیچ فرقی نداره . من بالاخره با توجه به امکانات سونی اچ 50 رو خریدم و راضی هم هستم . اونهایی هم که کانن رو انتخاب کردن هم خیلی راضین .

mani32
16-09-2008, 07:49
ممنون از راهنمایی همه دوستان ...لطف میکنین بفرمایید چند خریدین و هنگام خرید چه نکاتی مد نظر قرار بدم؟

Mohammad Hosseyn
17-09-2008, 06:40
ممنون از راهنمایی همه دوستان ...لطف میکنین بفرمایید چند خریدین و هنگام خرید چه نکاتی مد نظر قرار بدم؟
من اچ 50 رو 390 گرفتم ....

الان با همین قیمت میتونی از سایت دیجیکالا با گارانتی اصلی سونی به همراه 2 گیگ رم بخری ....

اگر هم بری خود نمایندگی ها هم خیلی بهتره ... اینطوری جنس رو میبینی و خیالت راحتتره ...

موقع خرید اولا ظاهر جنس رو از نزدیک میبینی و این خودش مزیتیه ... به رنگ دوربین توجه کن و اونی که به نظرت زیباتره رو بگیر .

یه وارسی کلی هم بکن . مثلا لنز رو نگاه کن ببین لکه ای چیزی نداشته باشه ... ال سی دی خش نداشته باشه ... بدنه رنگپریدیگی چیزی نداشته باشه (البته بدنه و ال سی دی این دوربین خیلی مقاوم و ضد خشه .) ... به نظر من یه ----- محافظ لنز که بعضیاشون باعث افزایش ورودی نور میشه رو هم بگیری بد نیست .

بعد حتما چک کن موارد داخل جعبه دوربین که تو سایتا اومده همه داخلش باشه .

قیمت s5 هم الان شدید زده بالا و فک کنم الان 400 شده . با این تفاسیر دیگه ارزشش در مقابل اچ 50 اومده پائین .

موفق باشی .

behnam_mobile
23-09-2008, 18:31
چیزی که می گم با چشمم دیدم نه با دهن مردم!
دوست من لطفاًدر مورد کیفیت سونی لغت بالا رو استفاده نکنید.دوربین سونی وقتی خراب بشه تازه می فهمی چه کلاهی سرت رفته روی همه IC ها و سنسور ها زده Made in china اما زیر بدنه دوربین زده Made in japan
حالا من نمی دونم چطوری شما ها کیفیت ژاپن با چین رو روی چه منطقی محاسبه می کنین؟؟
من خودم S5 دارم.اصل ژاپن هست.من اولی که اومد سال پیش خریدم.485 الان ارزونتر شده.یادت باشه S5 چینی هم داره.اونرو نخر که به درد نمی خوره.
ضمن اینکه تمامی محصولات Sony ایران و خاورمیانه از کیفیت پایینتری نسبت به اروپا و امریکای شمالی بر خورداره.
محصولات Canon هم برای ایران ساخته نمی شه.بلکه برای صادرات به اروپاو... به دوبی فرستاده می شه و وارد کنندگان ایرانی اون هارو می خرن.با گارانتی آفومار یا پایتخت بخر.
حالا من که تجربم و چیزی که جلوی چشم بود رو گفتم.تصمیم با شما.

در ضمن محمد حسین جان می شه بگی امکانات بیشتر H-50 نسبت به S5 چیه؟؟

behnam_mobile
23-09-2008, 18:57
مانی جان ضمن اینکه با مراجعه به سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید میتونی کیفیت ساخت رو ببینی که برای کانن زده Super-Fine, Fine, Normal اما سونی رو زدهFine, Standard.تازه این سونی،سونی موجود در ایران نیست.

در ضمن باتری قلمی هر جایی پیدا میشه اما سونی باتریش Lithium-Ion هست که اگر جایی گیر کنی پیدا نمی شه.من چون خیلی ده و کوه و جنگل و...می رم این توصیه رو می کنم.

البته دیکتاتوری نیست من فقط سعی دارم درست راهنمایی کنم مثل بقیه دوستان.

یه چیز رک بگم.توی دنیای عکاسی هیچ وقت سونی به پای نیکون،کانن و کونیکا نمی رسه.سونی منتظره یکی یه چیز بده بیرون بعد از 1سال 1محصولی بزنه که بگه منم هستم.
من عکاس حرفه ای نیستم عکاسی هم بلد نیستم بدترین عکاس روی زمینم.اما برو از عکاس ها و با تجربه ها نظریاتشون رو در مورد دوربین های عکاسی سونی و سیاست های این شرکت در مورد تولید دوربین عکاسی بپرس.

Excel-VB
16-12-2008, 00:12
دوست عزير فكر نكنم در كيفيت عكس اختلاف فاحشي داشته باشن.ولي سوني زوم بالاتري داره كه بعضي مواقع خيلي به درد ميخوره.من عاشق كانن هستم.ولي بين اين دو مدل سوني رو ترجيح ميدم.به نظر مياد كه كيفيت ساخت و امكانات سوني بهتره.البته اين نظر شخصيه !من اگه بودم يه كم صبر ميكردم تا پولم برسه و يه نيكونd60 ميگرفتم و يا يه سوني a200.يه نگاهي به عكس هاي اين دو بنداز اونوقت كيفيت واقعي و زيبايي يه عكس رو خواهي ديد.قيمتشونم مناسبه حدود 600 تومن
-==========================-
سلام دوست من
راجع به d60 اطلاعات خوبی ندیده ام تابحال! خودم شخصا کار نکرده ام ولی دوستانی که دارند یا اطلاعاتی راجع به این دوربین دارند ازش استقبال خوبی نکرده اند! ظاهراً یک مدل تکراری با تغییرات کم مدل قبلی نیکون بوده است و خیلی ها را ناامید کرده!
شما اگر اطلاعات بهتری راجع به d60 دارید بفرمائید.
از قضا من هم پولم در همین حد بود و حتی می توانستم بیشتر کنم و d60 بخرم اما از تحقیقاتی که کردم متوجه شدم همان sx10 و h50 بهتر از همه هستند ... شما چرا slr پیشنهاد می کنید؟ دوربین slr با لنز کیت معمولی به چه دردی می خورد؟؟ باید برود 4 روز دیگر 300 هزار تومان هزینه کند تا یک لنز معمولی بخرد که بتواند 4 تا عکس معمولی بگیرد! به چه دردی می خورد؟؟ این کار اشتباه است ...
Slr به نظر من فقط به درد آتلیه داران و عکاسان خاص می خورد و بس!

Excel-VB
16-12-2008, 12:52
من اچ 50 رو 390 گرفتم ....
الان با همین قیمت میتونی از سایت دیجیکالا با گارانتی اصلی سونی به همراه 2 گیگ رم بخری ....
اموفق باشی .

-=========================-
سلام دوست من
يعني شما از خود سايت مستقيما خريد كرده ايد يا رفتيد به محل و از نزديك بررسي كرديد؟؟ اين قيمت 390 با 2 گيگ رم دقيقا مال چند وقت پيش است؟ اگر ممكن است تاريخ دقيق رو بفرمائيد تا دوستان بررسي لازم را داشته باشند ...
با تشكر

چیزی که می گم با چشمم دیدم نه با دهن مردم!
دوست من لطفاًدر مورد کیفیت سونی لغت بالا رو استفاده نکنید.دوربین سونی وقتی خراب بشه تازه می فهمی چه کلاهی سرت رفته روی همه IC ها و سنسور ها زده Made in china اما زیر بدنه دوربین زده Made in japan
محمد حسین جان می شه بگی امکانات بیشتر H-50 نسبت به S5 چیه؟؟

اول اينكه حرف شما درست و در اين هيچ شكلي نيست خريد دوربين در ايران كاملا شانسي است .. اصلا نمي توان در اين دور و زمونه به فروشندگان اعتماد كرد ... اكثرا مي گويند ژاپن است و شايد هم زير لنز نوشته باشد ژاپن اما به قول شما وقتي پايش به تعميرگاه برسد مي گويند چيني بوده است! شايد هم تعميركارها مشكل داشته باشند و ...!!
در هر صورت خريد دوربين در اين مملكت ما واقعا شانسي است البته نه فقط دوربين، بلكه بسياري از لوازم الكترونيكي و غير الكترونيكي ... (چه مملكت بدي داريم هيچ كس به هيچ كس رحم نمي كند!)

مانی جان ضمن اینکه با مراجعه به سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید میتونی کیفیت ساخت رو ببینی که برای کانن زده Super-Fine, Fine, Normal اما سونی رو زدهFine, Standard.تازه این سونی،سونی موجود در ایران نیست.
در ضمن باتری قلمی هر جایی پیدا میشه اما سونی باتریش Lithium-Ion هست که اگر جایی گیر کنی پیدا نمی شه.
یه چیز رک بگم.توی دنیای عکاسی هیچ وقت سونی به پای نیکون،کانن و کونیکا نمی رسه.سونی منتظره یکی یه چیز بده بیرون بعد از 1سال 1محصولی بزنه که بگه منم هستم.
من عکاس حرفه ای نیستم عکاسی هم بلد نیستم بدترین عکاس روی زمینم.اما برو از عکاس ها و با تجربه ها نظریاتشون رو در مورد دوربین های عکاسی سونی و سیاست های این شرکت در مورد تولید دوربین عکاسی بپرس.

دوست من البته fine در سوني ممكن است مثل Super-fine در كنون باشد و اينگونه نمي توان قياس نمود .. من خودم شخصا چند عكس در pbase از h50 ديدم و واقعا كيف كردم! مدهاي مختلف و سرعت تغيير مد و ... از امكانات H50 است كه كنون آنها را ندارد ولي در عوض مي گويند عكس هايش شارپ تر از سوني است! البته مي گويند و شايد هم واقعيت داشته باشد اما با اختلاف بسيار كمي ممكن است عكس هاي مدل هاي هم رده كنون مثل SX10 از سوني مثل H50 برتر و بهتر باشد
باطري قلمي هم نه تنها نقطه قوت نيست و بلكه نقطه ضعف مي باشد! اول اينكه بايد به همراه دوربين 4 عدد باطري قابل شارژ با يك دستگاه شارژر بخريد كه حدود 40 تومان روي دستتان خرج مي گذارد! ضمن اينكه هيچ فرقي نمي كند شما اگر با دوربين خود به كوه برويد همان مقدار عكس مي گيريد كه ليتيومي ها مي گيرند (تقريبا برابر است) اما شما مي توانيد همراه خود 4 باطري اضافه تر هم داشته باشيد كه اين هم ضعف است و هم برتري اول اينكه كارتان راه مي افتد (برتري) ولي بايد 15000 تومان ديگر قبلا داده باشيد كه اين 4 باطري را بخريد و اين مي شود نقطه ضعف! نكته ديگر كه شايد كسي به آن توجه نكند اين است كه باطري هاي قلمي معمولا درست جاگذاري نمي شوند و به همين دليل با كمي بي دقتي فشار زيادي به درب آن وارد مي شود و پس از مدتي معمولا درب هاي محفظه باطري خراب شده و مي شكند و آنوقت است كه مي گوئيد خدا پدر و مادر ليتيومي ها را بيامرزد! اين را من شخصا چندين مورد ديده ام! باطري هاي قلمي به درب محفظه فشار مي آورند!!
در مورد عكاسان حرفه اي حق با شماست اكثر آنها كنون را برتر مي دانند اما نه بدليل كيفيت بلكه بدليل تنوع محصول و ضمن اينكه كنون در دوربين تخصصي تر عمل كرده تا سوني
در كل دوربيني مثل H50 واقعا بي نظير است و اين جاي هيچگونه شك و ترديدي نيست و ثابت شده (اون مد عكاسي در شبش واقعا مزخرف است)
با احترام
كاويان

Mohammad Hosseyn
17-12-2008, 10:56
سلام دوست من
يعني شما از خود سايت مستقيما خريد كرده ايد يا رفتيد به محل و از نزديك بررسي كرديد؟؟ اين قيمت 390 با 2 گيگ رم دقيقا مال چند وقت پيش است؟ اگر ممكن است تاريخ دقيق رو بفرمائيد تا دوستان بررسي لازم را داشته باشند ...
با تشكر

ببخشید من اونجا قیمتو کم زدم ... من h50 رو 430 تومن بطور مستقیم از سایت گرفتم .. بدون رم .

اون موقع هنوز سونی بطور رسمی وارد ایران نکرده بود این دوربین رو ... گارانتی دیجی کالاش رو گرفتم ...

کلا سایت دیجی کالا سایت مطمئنیه و خرید ازش خوبه به نظر من .

Excel-VB
26-12-2008, 11:37
ببخشید من اونجا قیمتو کم زدم ... من h50 رو 430 تومن بطور مستقیم از سایت گرفتم .. بدون رم .

اون موقع هنوز سونی بطور رسمی وارد ایران نکرده بود این دوربین رو ... گارانتی دیجی کالاش رو گرفتم ...

کلا سایت دیجی کالا سایت مطمئنیه و خرید ازش خوبه به نظر من .

سلام بر محمدحسین عزیز
سایت دیجی کالا ارزان قیمت را ارائه می دهد اما در مورد گارانتی و بیمه و .... مشخص نیست چگونه پاسخگو می باشند!! اگر گارانتی خودش باشد که هیچی (یعنی نداشته باشد بهتر است) اگر گارانتی های اصلی را ارائه دهند با همین قیمت که عالیست ...
با احترام
کاویان