PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک ویندوز xp روی vista رفت

Paradise_human
06-09-2008, 12:07
سلام
آقایون به مشکل بزرگی بر خوردم
من ویندوز ویستای sp1 داشتم و به خاطر مسائلی مجبور شدم xp رو هم نصب کنم
من فکر کردم مثل ویندوز xp خودش اوتوماتیک یه سیستم کاماندر برای دو تا ویندوز درست میکنه!!
ولی این کارو نکرد.
و وقتی xp رو نصب کردم دیگه ویندوز ویستا رو نمیتونم بیارم بالا و مستقیم خودش میره روی xp
حالا میخواستم بدونم راهی هست بشه از دو تا ویندوز استفاده کرد مثلا با نصب یه سیستم کامندری چیزی یا اگه نمیشه چطور xp رو وردارم و از ویستام استفاده کنم.
البته اینم بگم که درایور هر دو ویندوز جداست یعنی ویستا روی c هست و xp رو روی d نصب کردم
ممنون از کمکتون.

فاطـمه
06-09-2008, 12:27
اصلا امکان نداره با نصب ویندوز اکس پی روی یه درایو دیگه ویندوز ویستای درایو دیگه بالا نیاد.
مگه درایو ویستا رو فرمت کردی؟
اصلا xp رو ویستا نصب نمیشه چون ورژنش بالاتره.

Paradise_human
06-09-2008, 12:35
اصلا امکان نداره با نصب ویندوز اکس پی روی یه درایو دیگه ویندوز ویستای درایو دیگه بالا نیاد.
مگه درایو ویستا رو فرمت کردی؟
اصلا xp رو ویستا نصب نمیشه چون ورژنش بالاتره.
نه نه
نه درایو ویستا رو فرمت کردم نه اینکه xp روی ویستا نصب شده
من گفتم
اگه یادتون باشه
اونموقع که xp داشتم اگه ویندوز me نصب میکردم یه چیزی مثل سیستم کاماندر به صورت اوتوماتیک میومد و قبل از ایمکه ویندوز بیاد بالا میپرسید که به کدوم ویندوز میخواید برید
اما الان مشکل من اینه که همچین چیزی ندارم و خودش اوتوماتیک میره روی xp و من هیچ کاری نمیتونم بکنم
حالا میخواستم بدونم آیی راهی هست مثل اون مثال بالا بشه؟

aaaammmm87
06-09-2008, 12:43
دوست عزيز سلام
روي My Compeuter راست كليد كن سپس به تب Advanced برو و در قسمت Start Up And Re.. گزينه Setting رو بزن و تيك دو تا گزينه قسمت System Startup رو بزن و بزار روي 30 ثانيه و Ok كن

aaaammmm87
06-09-2008, 12:51
مراحل تصويري
1-[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
2-[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

darklord_8
06-09-2008, 14:15
منم همین مشکل شما رو داشتم

برنامه Vista boot pro رو دانلود کن و بعد مراحل زیر رو انجام بده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hosein66
06-09-2008, 14:15
Dvd ویستا را درون دی وی دی رام قرار داده و قسمت repair را اتنخاب میکنین با این کار میتونین منوی بوت ویستا را

دوباره پیدا بکنین شاید با vista bootpro هم بتونین پیدا بکنین

Paradise_human
06-09-2008, 14:24
مراحل تصويري
1-[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
2-[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دوست عزیز این کار جواب نداد
یعنی دوتا ویندوز برای انخاب اومد ولی ویندوز ویستا بالا نمی اومد

ORIGINAL
06-09-2008, 19:53
. Boot from your Vista installation DVD. Click Next on the regional settings screen and click on Repair Your Computer. Select the Vista install and run the Startup Repair.
In Windows Vista, click Start and type Run. Pres Enter
(حالا به ترتیب کد های زیر رو بنویس و اینتر بزن....بعد کد بعدی رو دوباره در Run بنویس و اینتر بزن...در ضمن کدها را از همینجا کپی کن)

bcdedit /create {ntldr} /d “Windows XP”
bcdedit /set {ntldr} device boot
bcdedit /set {ntldr} path \ntldr
bcdedit /displayorder {ntldr} /addlast

Now reboot your computer and you should have the option to boot to either Windows XP or Windows Vista.

sada
22-09-2008, 21:47
منم همین مشکل شما رو داشتم

برنامه Vista boot pro رو دانلود کن و بعد مراحل زیر رو انجام بده

آقا من همه کارا رو می کنم ولی وقتی می خوام اون گزینه ی ران دیانگنوستیکس رو بزنم میگه باید ادمینستور باشی ولی من خودم ادمینستور هستم و اکانت دیگه ای رو کامپیوترم نیست.

hosein66
23-09-2008, 02:56
آقا من همه کارا رو می کنم ولی وقتی می خوام اون گزینه ی ران دیانگنوستیکس رو بزنم میگه باید ادمینستور باشی ولی من خودم ادمینستور هستم و اکانت دیگه ای رو کامپیوترم نیست.

شما اين کار رو تو ويستا انجام مي دين؟براي غير فعال کردن اون ويژگي :

run/msconfig/tools/disable uac/launch/ok/restart computer

sada
23-09-2008, 18:52
شما اين کار رو تو ويستا انجام مي دين؟براي غير فعال کردن اون ويژگي :

run/msconfig/tools/disable uac/launch/ok/restart computer

نه تو اکس پی.
این آدرسی هم که دادی من تو اکس پی پیدا نکردم.یعنی گزینه ی تولز تو اون ام اس کانفیگ نداره

hosein66
23-09-2008, 21:41
نه تو اکس پی.
این آدرسی هم که دادی من تو اکس پی پیدا نکردم.یعنی گزینه ی تولز تو اون ام اس کانفیگ نداره

فک نکنم همچين پيامي بده اگه ادمين باشي چون من خودم بدون مشکل اجرا کردم يه يپام معمولي داد اونم مربوط به چيز ديگه اي

بود در صورت امکان عکسي از پيام بزار

sada
24-09-2008, 13:57
فک نکنم همچين پيامي بده اگه ادمين باشي چون من خودم بدون مشکل اجرا کردم يه يپام معمولي داد اونم مربوط به چيز ديگه اي

بود در صورت امکان عکسي از پيام بزار

بفرما:

ORIGINAL
24-09-2008, 15:21
بفرما:
خب نگفتی اون کاری که تو ارور میگه رو انجام میدی؟؟؟؟
Right Click on Program>>>Run as Administrator

sada
24-09-2008, 16:12
منم فهمیدم.ولی همچین گزینه ای نداره

hosein66
24-09-2008, 18:24
بفرما:

sada
25-09-2008, 10:39
آقا خیلی ممنون.این رو هم امتحان کردم نشد.
مجبور شدم ویندوز ویستا رو دوباره نصب کنم

hosein66
25-09-2008, 18:11
آقا خیلی ممنون.این رو هم امتحان کردم نشد.
مجبور شدم ویندوز ویستا رو دوباره نصب کنم

فک کنم با نصب دوباره نرم افزار می تونستی اجراش کنی

Ship Storm
09-01-2009, 00:55
دوستان من هم همین مشکل رو دارمویندوز ویستا 64 بیتی رو گرفتم نصب کردم بوت ایکس پی پرید دوباره ایکس پی رو نصب کردم بوت ویستا پرید ریکاروی کردم نشد و جواب نگرفتم اخر ایکس پی نصب کردم و از خیر ویستا گذشتم
ممنون میشم راهنمایی کنید

Ship Storm
09-01-2009, 13:02
مشکلم رو از طریق پست شماهر 3 این تاپیک حل کردم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

abalfazli2
12-01-2009, 16:57
دوستان ببخشید
بنده نرم افزار vistabootpro را از تبیان دانلود کردم ولی ارور زیر رو میده؟؟؟!!!!!!!!!

aaaammmm87
12-01-2009, 20:52
دوستان ببخشید
بنده نرم افزار vistabootpro را از تبیان دانلود کردم ولی ارور زیر رو میده؟؟؟!!!!!!!!!

دوست عزيز اين مشكل از فايل شماست . اينو يه بار ديگه دانلود كنيد . :27:

abalfazli2
13-01-2009, 00:08
ممنون از دوست عزیز aaaammmm87 که راهنمایی کردند.

بنده نصب کردم و مراحل ذکر شده را رفتم. ولی این را هم بگم که اول xp را نصب کردم و بعد ویستا را نصب کردم. در این برنامه اولی که ویستاست ولی دومی earlier version of windows هستش و گزینه دیگری ندارد. این رو باید پاک کنم یا نه؟
سوال بعدی اینه که برای اینکه اکس پی هم داشته باشم باید xp رو دوباره نصب کنم؟؟؟ در این صورت ویستا پاک نخواهد شد؟؟؟

Ship Storm
13-01-2009, 03:01
ممنون از دوست عزیز aaaammmm87 که راهنمایی کردند.

بنده نصب کردم و مراحل ذکر شده را رفتم. ولی این را هم بگم که اول xp را نصب کردم و بعد ویستا را نصب کردم. در این برنامه اولی که ویستاست ولی دومی earlier version of windows هستش و گزینه دیگری ندارد. این رو باید پاک کنم یا نه؟
سوال بعدی اینه که برای اینکه اکس پی هم داشته باشم باید xp رو دوباره نصب کنم؟؟؟ در این صورت ویستا پاک نخواهد شد؟؟؟

پست شماره 3 این تاپیک رو مطالعه کنید مشکلتون حل میشهو به جوابتون میرسید: :11:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Robobomb
19-01-2009, 23:47
. Boot from your Vista installation DVD. Click Next on the regional settings screen and click on Repair Your Computer. Select the Vista install and run the Startup Repair.
In Windows Vista, click Start and type Run. Pres Enter
(حالا به ترتیب کد های زیر رو بنویس و اینتر بزن....بعد کد بعدی رو دوباره در Run بنویس و اینتر بزن...در ضمن کدها را از همینجا کپی کن)

Now reboot your computer and you should have the option to boot to either Windows XP or Windows Vista.

دوست عزیز اول اینکه هر کدوم از این هارو که میزنم ارور میده که نمیشناسه دوم اینکه این دستور کارش چیه ؟
میتونی راجع بش بهم کامل توضیح بدی؟
حقیقتش من با این کدها توی Run زیاد سرو کار ندارم یعنی اینکه زیاد به پستم نخورده و فقط یک بار برای زمانی که سیستمم ویروس Task Manager and register گرفته بود برایم لازم شد که کدش رو ازگوگل Search کردم و به دستم آومد

ORIGINAL
22-01-2009, 12:30
دوست عزیز اول اینکه هر کدوم از این هارو که میزنم ارور میده که نمیشناسه دوم اینکه این دستور کارش چیه ؟
میتونی راجع بش بهم کامل توضیح بدی؟
حقیقتش من با این کدها توی Run زیاد سرو کار ندارم یعنی اینکه زیاد به پستم نخورده و فقط یک بار برای زمانی که سیستمم ویروس Task Manager and register گرفته بود برایم لازم شد که کدش رو ازگوگل Search کردم و به دستم آومد
سلام...
اولا کدها رو باید از همینجا کپی کنید....
در ثانی این کدها در واقع تنظیمات boot setting شما رو تنظیم میکنه تا ویستا و xp در کنار هم مشکلی نداشته باشند...
در ضمن این کدها رو باید با DVD ویستا بزنید...خط اول توضیح دادم...
بهتره یه نگاهی هم به اینجا بندازید..
موفق باشید.

Robobomb
07-03-2009, 13:29
سلام...
اولا کدها رو باید از همینجا کپی کنید....
در ثانی این کدها در واقع تنظیمات boot setting شما رو تنظیم میکنه تا ویستا و xp در کنار هم مشکلی نداشته باشند...
در ضمن این کدها رو باید با DVD ویستا بزنید...خط اول توضیح دادم...
بهتره یه نگاهی هم به اینجا بندازید..
موفق باشید.

سلام دوست عزیز از تینکه خیلی دیر وارد این تاپیک شدم شرمنده.چون من راستیتش همون موقع دوستی که Vista Booter Pro معرفی کرد کارم راه افتاد.بعد از اون مقع تا حالا همین مشکل دوباره برام پیش اومد اما با اون vista booter pro هر کاری می کنم بوت ویستا بالا نمی یاد مثل اینکه نرم افزار از من رجیستر میخواد.

این Repair کردن Vista برای بوت شدن هم خودم قبل از اینکه تاپیک شما رو ببینم انجام داده بودم ولی بع از اینکه دکمه next رو میزنم ارور میده .یک مورد دیگه در کردنم هم این بود که نمی دونستم که گذر واژه من عوض شدخه یود و اشتباهی با گذر واژه قبلیم آومده بودم که پست هایم نبود.خیلی خودم رو کشتم تا تونستم امروز این رو پیدا کنم که بلا آخره موفق شدم.از نظر من بهترین و آسانترین راه برای بوت کردن ویستا همون Vista Booter Pro .

کسانی هم که نو این تاپیک رو قسمت Adminestraitor آن مشکل دارند باید موقعی که نرم افزار رو نصب کردند در ویندوز XP Log off کنند خودشون رو و کلید Ctrl+Alt نگه دارند در صفحه Welcome ویندوز و یک یا دو بار Del رو بزنند تا صفحه Adminestraitor باز شود اگر که برای سیستم خود گذر وازه برای Adminastraitor تعریف نکرده اید دکمه next را بزنید تا وارد صفحه ویندوز شه بعد وارد نرم افزار بشین....

ارو من اینجوریه که اول موقع اجرای نرم افزار:

بعد تو اون عملیاتی که یکی ازدوستان راجع به آن با عکس توضیح داده بود این پیغام رو میده :

وتو مر حله بعد از این کار هم اتوماتیک کاری انجام نمیده و وقتی سیستمم رو ریستارت میکنم نمی تونم بوت ویستا رو ببینم.

خلاصه شرمنده از اینکه دیر رسیدم.:11: