PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عمران آزاد يا نرم افزار سراسري

nima84
05-09-2008, 18:56
سلام
من بين اين 2تا رشته موندم نميدونم عمران انزلي (آزاد) بهتره يا نرم افزار گيلان(سراسري) (از نظر بازار كار)؟؟

در ضمن يه انتخاب ديگه هم دارم اونم اينكه وايستم سال ديگه دوباره كنكور بدم چون رشته مورد علاقم برق بود!

اگه ممكنه يه راهنمايي بكنيد
:11:

Molibden
05-09-2008, 20:07
اگه سراسریت روزانه باشه که دیگه نمیتونی یه سال دیگه بخونی!

nima84
05-09-2008, 20:51
اگه سراسریت روزانه باشه که دیگه نمیتونی یه سال دیگه بخونی!

شبانست! يعني به نظرت وايستم سال بعد؟!:19:

Giorgio Armani
05-09-2008, 20:59
بازار کار عمران در حال حاضر بهتره البته به شرطی که سرمایه اولیه داشته باشی.اگر بهت فشار نمیاد و از نظر روحی تحلیل نمی ری من میگم بمون.

nima84
05-09-2008, 21:28
بازار کار عمران در حال حاضر بهتره البته به شرطی که سرمایه اولیه داشته باشی.اگر بهت فشار نمیاد و از نظر روحی تحلیل نمی ری من میگم بمون.

اتفاقا منم مشكلم همينه از هركي ميپرسم ميگه برو كه سال ديگه بهتر كه نميشي هيچ بدتر ميشي!!! خودمم الان كه كتابهاي پارسالم رو ميبينم حالم بد ميشه!!:2: تازه چون متولد 68م بدبختي سربازي هم دارم.
حالا يعني واقعا اينقدر وضع نرم افزار خرابه؟:44:

micropersian
05-09-2008, 21:46
منم این اشتباه رو تو انتخاب رشته کردم و به جای رشته مورد علاقه ام کامپیوتر کشاورزی قبول شدم اما نمیخوام یه سال دیگه تو خونه بشینم چون مهندسی های امروزه روز ارزش اونو ندارن آدم یه سال عمرشو تلف کنه شما هم سوالی که کردی شک نکن بری کامپیوتر بهتره چون هم به رشته مورد علاقت برق نزدیکتره هم این رشته ای که میگی تو آزاد یه دوستم که تو سراسری 110000 اورده قبول شده چون این آزادا اصلا ظرفیتشون پر نمیشه با آگهی دانش آموز میگیرن شما مطمئن باش هر وقت بخوای آزاد آماده چاپیدنته پس سراسری رو از دست نده

arte
05-09-2008, 22:05
دانشگاه آزاد فقط تیتر داره ! باور کن شعار نمیدم ولی شدیدن بی انگیزت میکنه واسه درس خوندن! بعدش هم میدونی چند تا از بچه های سال سوم که به صورت آزمایشی شرکت کرده اند این رشتهء شما رو قبول شدند تو آزاد! ببین خونه نشستن خیلی بی فایده است! به نظر من برو نرم افزار و واسه فوق لیسانست نقشه بکش!

nima84
06-09-2008, 09:22
دوستان از همتون ممنونم:11:
با اين اوضاع من تصميم گرفتم برم همون نرم‌افزار چون از چندتا مشاور كه پرسيدم گفتند بين رشته هاي كامپيوتر نرم‌افزار بيشترين موقعيت شغلي رو داره! درسته مثل عمران نيست ولي هرچي كه هست سراسريه!:27:

خواهشا اگه از دوستان كسي رشته نرم‌افزار خونده بگه اين حرف(بازاركار نرم‌افزار) چقدر صحت داره؟!

Mojtaba-MCI
06-09-2008, 13:51
دوستان از همتون ممنونم:11:
با اين اوضاع من تصميم گرفتم برم همون نرم‌افزار چون از چندتا مشاور كه پرسيدم گفتند بين رشته هاي كامپيوتر نرم‌افزار بيشترين موقعيت شغلي رو داره! درسته مثل عمران نيست ولي هرچي كه هست سراسريه!:27:
چی می گی!!!
کدوم چندتا مشاور اینو بت گفتن؟!
من فک کنم یکی توو کوچه تون باشه که عمران خونده(آزاد هم خونده)ولی الان وضعش کولاکه!!!
درست می گم؟!توو کوچه تون بود دیگه نه:27:؟!

Mojtaba-MCI
06-09-2008, 13:52
در مورد موقعیت شغلی هم بد نیست یه نگاهی به دور و برت بندازی بعد به حرف مشاور گوش بدی!

Mojtaba-MCI
06-09-2008, 13:58
آخرش اینو بگم!
اگه می خوای با این نظر سنجی ها خودتو قانع کنی ، همون بهتر که دیگه نپرسی!

nima84
06-09-2008, 18:19
چی می گی!!!
کدوم چندتا مشاور اینو بت گفتن؟!
من فک کنم یکی توو کوچه تون باشه که عمران خونده(آزاد هم خونده)ولی الان وضعش کولاکه!!!
درست می گم؟!توو کوچه تون بود دیگه نه:27:؟!
يكي مشاور قلمچي بود يكي هم مشاور مدرسه هموني كه ميشناسي!:46: در ضمن همه هم مثل اوني كه تو كوچمونه نميشن!:31:
چيز ديگه هم اگه هست در خدمتيم:5:

MehranVB
06-09-2008, 18:59
نرم افزار که اصلاً بازار کار خوبی نداره. یعنی هر کی بهت گفته که بهترین بازار کار رو داره بهتره حرفاشو فراموش کنی. عمران هم تقریباً رشته اشباع شده ای هست ولی خیلی بهتر از نرم افزاره.
در مورد دانشگاه هم کار برای آزاد خیلی سخت گیر میاد، حالا اگه انزلی باشه که دیگه بدتر.
انتخاب رو خودت باید بکنی و ببینی کدوم یکی بیشتر واست مناسبه.
اما به نظر من بذار یه سال دیگه بخون. برق اگه بری یعنی بهترین رشته رو رفتی، چون برق و مکانیک الان بهترین رشته های مهندسین و نگرانی از بابت شغلی نداری.
از نظر بهتر شدن رتبه هم اگه اعتماد به نفست بالا باشه و تنبلی نکنی و واسه یه سال تفریح و این چیزا رو بذاری کنار مطمئن باش که بهتر میشی. اینو کسی داره بهت میگه که پشت کنکوری بوده!!!
ولی بازم همه چی به خودت بستگی داره...

gladiator.shiraz
24-02-2009, 15:14
من رفتم پیش مشاور گفت رشته کامپیوتر مخصوصا نرم افزار واقعا اشباع شده ... مخصوصا حالا که فراگیر هم نرم افزار داره همه میرن ...

Reman
26-02-2009, 13:56
فقط به علاقت فکر کن ... اون کسایی که میگن آزاد انگیزتو کم می کنه افرادی هستند که یا درس نمی خونن و یا خیال می کنن تو دولتی معجزه می کنند!
اگر علاقه داری عمران بخون..

tim20020
14-05-2009, 14:41
اينو يادت باشه:

بدترين رشته سراسري بهتر از بهترين رشته آزاده!
چون حداقل مطمئني يه چيزي ياد مي گيري!

Reman
16-05-2009, 11:22
شما چرا داری همه جا پست الکی میزنی! از مدیر خواهش می کنم رسیدگی کنند.
انصاف هم خوب چیزیه...
جواب افرادی مثل شما قبلا داده شده و حوصله یه جنجال دیگه رو تو پی سی ورلد نداریم...

tim20020
17-05-2009, 11:22
شما چرا داری همه جا پست الکی میزنی! از مدیر خواهش می کنم رسیدگی کنند.
انصاف هم خوب چیزیه...
جواب افرادی مثل شما قبلا داده شده و حوصله یه جنجال دیگه رو تو پی سی ورلد نداریم...

با من بودي؟

rambo_1386
17-05-2009, 12:20
اينو يادت باشه:

بدترين رشته سراسري بهتر از بهترين رشته آزاده!
چون حداقل مطمئني يه چيزي ياد مي گيري!
آخه چه ربطی داره یه سری دانشگاه آزاد هست خیلی از سراسری بهتره دیگه تو ایران رسم شده تا یکی یه چیزی میگه بقیه هم میگن اصلا کاری ندارن این حرف درسته یا نه من به این نتیجه رسیدم آزاد با سراسری هیچ فرقی نداره و هرکی پولشو داره بره آزاد حالشو ببره یه مثال میزنم خودتون تصمیم بگیرید فرق یه مدرسه دولی با غیر انتفاعی دقیقا مثل دانشگاه سراسری و آزاده حالا اونی که پولشو داره میره غیر انتفاعی خوب یاد میگیره یا اونیکه تو مدرسه های دولتی هر سه زنگ میخوابه به نظر من کسایی که پول ندارن میگن آزاد بدرد نمیخوره:41:

magmagf
18-05-2009, 21:54
تا جایی که من می بینم برای کامپیوتر کار فراوونه کلا رشته ای نیست اشباع بشه چون مثل قارچ هم دائم شرکت نرم افزاری تاسیس می شه اما خوب مسئله درامد رشته است . اگه کامپیوتر بخونی در حال حاضر حتما با ماهی 200 یا 300 کار مرتبط گیرت می یاد اما حقوق خوب نه باید حتما خبره بشی تو این رشته و خودت هم ادم زرنگی باشی تا حقوق خوب گیرت بیاد
اما من به شخصه از مخالفهای سر سخت عمرانم . حداقل اطرافیان من که عمران خوندن یا بیکارن یا حقوقهای خوبی ندارن ... به هر حال چیزی نمی گم چون نظرم در مورد عمران به شدت افتضاحه

اما توی انتخاب رشته ات حتما به یک چیزی دقت کن رشته هایی مثل کامپیوتر برق صنایع مکانیک ..... رشته هایی هستند که جاهای مختلفی می تونند کار کنند یعنی حق انتخاب محیط کار داری توی شرکت خصوصی توی شرکتهای دولتی توی ادارات توی کارخونه ها توی شرکت مشاوره ای و ...... اما رشته هایی مثل عمران مواد .... باید بدونی 90درصد محیط کارشون ثابته خیلی کم فرصتش پیش می یاد بتونی جاتو عوض کنی فقط در صوتری برو سراغشون که مطمئنی از اون نوع محیط کار خوشت می یاد

و به هر حال مهم تر از همه این که درس بخون حسابی حالا هر رشته ای که رفتی چون با کمبود کار فعلی شغل های خوب فقط برای افراد متخصص هست یا اینکه اشناهای قوی داشته باشی و وقتی بتونی از طریق اولی اقدام کنی چرا محتاج دومی باشی

mortezaon
12-05-2010, 22:26
:18:

.

Hamid-kakero
26-05-2010, 16:43
به نظرمن نرم افزار روزانه بهتره.

_LOVE_CODER_
11-06-2010, 06:49
عمران خيلي بهتره

به نظرمن نرم افزار روزانه بهتره.

طرف تا حالا فوقش هم گرفته شما هنوز دارید مشاوره انتخاب رشته میدید :31: