PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کیس برق داره .

farsweb
05-09-2008, 12:05
سلام
وقتی فازمتر رو به بدنه کیس میزنم چراغش روشن میشه . این نشون میده که بدنه برق داره . ضمنا مشکل برق کیس با از کار افتادن گاه به گاه usb و ارتباط اینترنت پرسرعت و شبکه همراهه .
چه کنم دوستان ؟؟

Arsa Persian
06-09-2008, 12:45
فک کنم اون برق مربوط به قوس الکتریکی قطعات هستش

becareful
13-09-2008, 09:45
باید سیم earth رو حتما وصل کنی .یا سیمی رو به پیچ کیس طوری وصل کن که کاملا تماس داشته باشه و به شوفاژ وصلش کن اون یکی سرش رو.یا یه میله مسی یا... رو در عمق 20-25 سانتی متری زمین فرو ببر و بهش وصل کن. نترس خونتون خراب نمیشه یه میله نازک گوشه های خونه سوراخ خیلی کوچک درست کن داخلش فرو ببر.

کاوه رسولی
13-09-2008, 10:47
اگه میزت فلزیه .با یه سیم کیستو وصل کن به میز من اینکارو کردم مشکل حل شد

hardware2000
14-09-2008, 10:15
خوب این کار که اساسی نیست این مشکل میتونه از پاور و رطوبت زیاد خونه باشه ...
باید چک بشه ....

Dr.hardware
15-09-2008, 08:51
دوست عزیز من هم با hardware2000 موافق هستم ! باید مشکل پیدا شه ! مشکل شما ازجنس بدنه پاورتون هستش ! میتونید اتصال پیچ ها رو با گزاشتن واشر که معمولا قرمز رنگ هستش بر طرف کنید ! در مورد اتصال بدنه هم از هر جنس غیر رسانا استفاده کنید!
برای حل مشکل پایین آمدن سرعت سیستم هم باید از پایه های پلاستیکی برای مادربرد استفاده نمایید!
من پیشنهاد می کنم یا کیستون رو عوض کنید یا پاور!
پاور ---->> Green
کیس ---->> الگانس - پورشه - گرین - آنابلا

amiraliof
19-09-2008, 00:31
خوب این کار که اساسی نیست این مشکل میتونه از پاور و رطوبت زیاد خونه باشه ...
باید چک بشه ....

دوستان عزیز پاور من 680b گرین است من هم مشکل برق کیس رو دارم همین که داشتم این تایپیک رو مطالعه می کردم دست به بدنه کیس زدم برق زیادی داشت نگرانم کرده
من با کیس های زیادی برخورد دارم و بدنه اکثرشون برق داره فکر می کردم به خاطر وصل نبودن ارت این موضوع طبیعیه ولی دوستمون درباره رطوبت صحبت کردند من تا حالا نشنیدم
سئوال 1.کولر ما در ایام تابستان همیشه روشنه و مطمئنا باعث بالا رفتن رطوبت میشه آیا مشکل ایجاد می کنه ؟
2.وصل کردن بدنه کیس به شوفاژ می تونه کار ارت رو بکنه؟ توصیه می کنید؟
3.لطفا رابطه رطوبت هوا با برق داشتن بدنه کیس رو هم کمی توضیح بدید برای من مطلب تازه ای است

بسیار متشکرم :11:(امیدوارم پاسخ بگیرم)

blue2006
19-09-2008, 04:52
دوست عزیز من هم با hardware2000 موافق هستم ! باید مشکل پیدا شه ! مشکل شما ازجنس بدنه پاورتون هستش ! میتونید اتصال پیچ ها رو با گزاشتن واشر که معمولا قرمز رنگ هستش بر طرف کنید ! در مورد اتصال بدنه هم از هر جنس غیر رسانا استفاده کنید!
برای حل مشکل پایین آمدن سرعت سیستم هم باید از پایه های پلاستیکی برای مادربرد استفاده نمایید!
من پیشنهاد می کنم یا کیستون رو عوض کنید یا پاور!
پاور ---->> Green
کیس ---->> الگانس - پورشه - گرین - آنابلا

تایید می کنم .
یعنی شما باید از اتصال بین پاور و کیس و قطعات جلوگیری کنین . حالا با واشر یا هر چیز دیگه .:20::20:

Farshadd
19-09-2008, 10:00
این مشکل مشکل زیاد خاصی نیست.

و اونقدر زیاده که تقریبا طبیعی هست.

برقش زیاد نیست و خطر جونی نداره.

برای حل مشکل هم یه سیم برق به عنوان ارت استفاده کنید.

نگران نباش، مشکلی پیش نمیاد.

مال من 3 سال هست همینجوره.

hardware2000
20-09-2008, 15:36
پاورتون عوض گنید یا علیق واسه پیچ ها بزارید مشکلتون حل میشه.

becareful
21-09-2008, 00:52
دوستان عزیز پاور من 680b گرین است من هم مشکل برق کیس رو دارم همین که داشتم این تایپیک رو مطالعه می کردم دست به بدنه کیس زدم برق زیادی داشت نگرانم کرده
من با کیس های زیادی برخورد دارم و بدنه اکثرشون برق داره فکر می کردم به خاطر وصل نبودن ارت این موضوع طبیعیه ولی دوستمون درباره رطوبت صحبت کردند من تا حالا نشنیدم
سئوال 1.کولر ما در ایام تابستان همیشه روشنه و مطمئنا باعث بالا رفتن رطوبت میشه آیا مشکل ایجاد می کنه ؟
2.وصل کردن بدنه کیس به شوفاژ می تونه کار ارت رو بکنه؟ توصیه می کنید؟
3.لطفا رابطه رطوبت هوا با برق داشتن بدنه کیس رو هم کمی توضیح بدید برای من مطلب تازه ای است

بسیار متشکرم :11:(امیدوارم پاسخ بگیرم)
کولر مشکلی ایجاد نمی کنه ولی اگه همشیه روشنه کافیه یه جایی گرد و خاک با رطوبت خیس بشه و شانسی شانسی مادر برد یه جاییش خراب بشه.ولی کم پیش میاد...
وصل کردن بدنه به... دقیقا کار earth رو میکنه اگه هم اون قسمت خیس باشه که بهتراز سیم earth :31:

تایید می کنم .
یعنی شما باید از اتصال بین پاور و کیس و قطعات جلوگیری کنین . حالا با واشر یا هر چیز دیگه .:20::20:
دوست عزیز پاور ها(مخصوصا قدیمی ش)بدنه شون فلزیه که به کیس وصل بشه تا برق earth از کیس به پاور و برعکس بتونه (برق که نه جریان خفیف) جریان داشته باشه اونوقت شما میگی عایق.... و...

amiraliof
21-09-2008, 18:35
با تشکر از همه دوستان
حتما سیمی از کیس به شوفاژ وصل می کنم
البته در سیمهای برق پاور یک قسمت سومی هست که به نظر میرسه مال ارت باشه ( دقیقا پائین دو میله ای که به پریز میرند) فکر کنم بهتر باشه از این قسمت وصل کنم
به هر حالا اگر شد نتیجه رو در همین تایپیک خدمتتون میگم

Gahir
21-09-2008, 19:48
شاید ، پاورت خرابه ، ویا یکی از سیم های پاورت با بدنه اتصال داره .بعضی وقت ها ممکنه جایی که پاور رو کیسه لق شده باشه یا یه سیم از تو پاور لخت شده باشه

اول ایمنی بعد کار

becareful
22-09-2008, 22:59
با تشکر از همه دوستان
حتما سیمی از کیس به شوفاژ وصل می کنم
البته در سیمهای برق پاور یک قسمت سومی هست که به نظر میرسه مال ارت باشه ( دقیقا پائین دو میله ای که به پریز میرند) فکر کنم بهتر باشه از این قسمت وصل کنم
به هر حالا اگر شد نتیجه رو در همین تایپیک خدمتتون میگم
آره اون هم همین کار رو میکنه ولی از کیس اساسی تره...اگه خواستی از خود سیم ارت بزنی از خود سیار بزن(چون همه کابل ها داخل اون هستن اینطوری هم مانیتور هم کیس کابل earth شون کار میکنه.

melkinpres
13-10-2008, 01:15
سلام دوستان : این مشکل برق خیلی عجیب هست. حتی وقتی که کابل پاور رو هم در میارید اگر مثلا از asdl استفاده میکنید و مودم به برق هست جریان از برق به کیس میرسه که فاز متر نشون میده. کسی ایده ای داره؟

Qubit
13-10-2008, 18:28
بنظر من همش زیر سر پیچ های مادربورد که به کیس وصل شده هست. چون من قبلاً تو یه جا کار می کردم که همکارم همیشه عایق های بین مادربورد و کیس رو نمی گذاشت و بیشتر وقتها کیس هایی که مونتاژ می کرد برق داشتند ولی خود من همیشه عایق ها رو می گذاشتم و مشکلی پیش نمیومد.
احتمالاً مشکل مودم adsl هم همون باشه چون مودم به مادربورد وصله و مادربورد به کیس...

symk
17-10-2008, 20:39
من هم این مشکل رو داشتم . ولی با خریدن یه دونه محافظ برق ارت دار ( ارت دار بودنش مهمه) مشکلم حل شد . هر راهی که اینجا صحبت شده رو تست مردم هیچ کدوم جواب نداده بود .
موفق باشید

sms11
17-10-2008, 21:27
من هم این مشکل رو داشتم . ولی با خریدن یه دونه محافظ برق ارت دار ( ارت دار بودنش مهمه) مشکلم حل شد . هر راهی که اینجا صحبت شده رو تست مردم هیچ کدوم جواب نداده بود .
موفق باشید

من محافظ برق دارم اما نمیدونم ارت داره یا نه؟
باید از کجا بفهمم؟
مال من هم یه کوچولو برق داره اما خفیفه
بنظرتون برم محافظمو عوض کنم؟
اخه تازه خریدم
یه راهنمایی بفرمایید

sms11
19-10-2008, 18:13
کسی جواب نداره؟

hardware2000
19-10-2008, 19:25
کسی جواب نداره؟

بیشتر این مشکلات از پاور هست.

becareful
20-10-2008, 20:28
کسی جواب نداره؟
اگه چند تا پست بالا رو میخونید متوجه میشدید...نیازی به سوال کردن نبود.

sms11
21-10-2008, 19:04
بیشتر این مشکلات از پاور هست.

خوب حالا چی کار کنم؟

hardware2000
22-10-2008, 15:56
رطوبت خانه هم موثره.ولی پاورتون عوض کنید مشکل حل خواهد شد.

tavakoli1353
13-11-2008, 08:58
ممکنه نول خانه برقدار باشه!

sus2
13-11-2008, 11:11
سلام

برق داشتن کیس میتونه چند تا دلیل داشته باشه، ولی چیزی که به ذهنم میرسه اینه که دوشاخ رابط رو که به پریز وصله رو برعکس کنید

roli_hacker
21-12-2008, 20:09
سلام به همه
مشكا برف دار بودن كيس يه مسئله كاملا عاديه. اگر با ولت متر تست كنيد بين كيس و يه ارت مثل لوله آب يا اسكلت فلزي ساختمان حدود 100 ولت برق وجود داره واي چون از نوع القائيه مشكلي نيست.
جريان نداره.
اگر ميخواهيد كه از بين بره بايد سيستم ارت داشته باشيد .
اگر نداريد يه سيم به يكي از پيچهاي پشت كيس ببنديد و سر ديگشو به لوله آب وصل كنيد .
در بهترين حالت ارت 3 تا 5 ولت برق در بدنه كيس شما خواهد بود .
farahani.r@gmail.com