PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كار با كامپيوتر و خستگي و سوزش و قرمزي چشم

vahid_203
04-09-2008, 17:49
با سلام

مدتي است پس از كار با كامپيوتر دچار قرمزي و خستگي و سوزش و خشكي در چشمانم مخصوصا چشم راستم ميشوم
عينك دارم و چشمانم آستيگماتيسم است

ميخواهم قطره ااشك مصنوعي استفاده كنم ..

ميخواستم بدانم آيا استفاده از آن مضراتي كه ندارد ؟

eMer@lD
06-10-2008, 17:46
سلام

شما اگر با کار چشمی زیاد سرو کار دارید سعی کنید به صورت ارادی پلک بزنید(پلک زدن متناوب برای پخش شدن لایه اشک بر روی چشم ضروری است ). به صفحه مانیتور، تلویزیون یا کتاب خیره نشوید. هر 5 تا 10 دقیقه یک بار برای چند ثانیه پلکها را ببندید

قطره ی آرتلک:artelac هم اشک ساز است

نقطه ی کامپیوتر را طوری قرار دهید که پلک های شما به سمت پایین هدایت شود این حالت حتی باعث میشود کمر و شانه هایتان خسته نشود

سعی کنید در هنگام کار با کامپیوتر 5 الی 10 دقیه به خود استراحت دهید
فاصله ی شما با مانیتور باید 50 الی 60 سانتی متر باشد
روشنایی مانیتور هم بر چشم تاثیر میگذارد سعی کنید میزان روشنایی با روشنایی داخل اتاق یکی باشد

golden111
06-10-2008, 17:57
مانیتور lcd نسبت به بقیه چقدر تفاوت داره ؟ ایا اثر کمتری بر چشم میگذارد؟
عینکهای که برای کار با رایانه هست چطوره؟

eMer@lD
06-10-2008, 18:11
سلام

مانیتور های ال سی دی تشعشعات الكترو‌مغناطیسی ندارند، ولی شدت نور آنها كمتر است و معمولا قدرت تمایز رنگی چشم را كاهش می‌دهند.

معمولا برای افرادی که دید دوچشمی ندارند ضرر داره اما اگر دچار این حالت نیستید بهتر از مانیتور های قدیمی هست

در مورد عینک های مخصوص کامپیوتر هم دو نوع عینک داریم یکی برای افرادی که دچار دید دو چشمی هستند و یکی برای افرادی با کامپیوتر های قدیمی کار میکنند پس قبل از استفاده حتما باید بینایی سنجی بشوند

vbigdeli
15-10-2008, 02:56
سلام

در مورد آنتی رفلکس بودن عینک ها اطلاعاتی دارید؟
یکی از دوستام میگفت که عینک های معمولی بین 50 تا 60 درصد آنتی رفلکس هستن که میشه عینکی برام بزنن که 100% آنتی رفلکس باشه..

منم این جور مشکلاتی دارم و مانیتورم هم Lcd هستش و نورش الان در کمترین وضعیت ممکنه.

eMer@lD
29-10-2008, 15:24
سلام

در مورد آنتی رفلکس بودن عینک ها اطلاعاتی دارید؟
یکی از دوستام میگفت که عینک های معمولی بین 50 تا 60 درصد آنتی رفلکس هستن که میشه عینکی برام بزنن که 100% آنتی رفلکس باشه..

منم این جور مشکلاتی دارم و مانیتورم هم Lcd هستش و نورش الان در کمترین وضعیت ممکنه.

تاحدی

اینقدر که پولاریزه بودن عینک ها کاری برای نرسیدن امواج الکترومگنتیک نمیکنه تعداد تشعشعات بالاست و شما هم ای سی دی ال استفاده میکنید

البته باید بینایی سنجی بشید اونجا حتما نکات مهم رو یا اوری میکنند و البته با یکی در مورد این موضوع صحبت کردم ایشون فرمودند که:

عینک آنتی رفلکس هیچ تاثیر مثبتی برای حفظت از چشم در برابر مخصوصا کامپیوتر هایLcd ندارد.

البته به خاطر همان امواج الکترو مگنتیک که از تمام صفحات مانیتور عبور میکنند

امیدوارم جواب مورد نیازتون رو داده باشم

roozbeh99
12-03-2013, 12:47
ولی من شنیدم لنزهای آنتی رفلکس برای استفاده در مقابل مانیتور و تلویزیون خیلی خوب هستند. یعنی جلوی نورهای مضر اینها رو می گیرن و در مقابل تصویر شفافی هم دارن.