PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد ترمز

sinasignal
02-09-2008, 20:46
میخواستم بدونم که پدال ترمز، چرخهای عقب رو درگیر میکنه یا جلو رو؟ (پژو) ترمز دستی چی؟

اصلا تو مدل ماشین های مختلف فرق می کنه؟ (ماشین های داخلی)

sinasignal
02-09-2008, 21:01
من فکر میکردم که پدال ترمز، کل چرخها رو درگیر میکنه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و ترمز دستی هم چرخهای عقب رو ، ولی وقتی که تو سرعت زیاد رو پدال ترمز زدم ،عقب ماشین چرخید و این منو به شک انداخته

2299
02-09-2008, 21:04
میخواستم بدونم که پدال ترمز، چرخهای عقب رو درگیر میکنه یا جلو رو؟ (پژو) ترمز دستی چی؟

:18:هرچهار چرخ يعني شما وقتي پدال رو فشار ميدي با كمك نيروي بوستر روغن ترمز به سيلندر هر چها ر چرخ ميرسه و پيستون اون هم لنتها رو حركت ميده ولي چون روغن زودتر به چرخهاي جلو ميرسه يه چيزي سره راه روغن چرخ هاي جلو قرار ميدن كه همزمان با عقب بگيره
ترمز دستي هم توسط اهرم بنديهاي كم و سيمش كشما اون رو ميكشي چرخهاي عقب رو درگير ميكنه

2299
02-09-2008, 21:13
من فکر میکردم که پدال ترمز، کل چرخها رو درگیر میکنه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و ترمز دستی هم چرخهای عقب رو ، ولی وقتی که تو سرعت زیاد رو پدال ترمز زدم ،عقب ماشین چرخید و این منو به شک انداخته

شايد ترمز هاي عقبت پيستوناش جام باشه البته بهتره از اساتيد بپرسي شرمنده كه تو كار اونا دخالت كردم

maaars
03-09-2008, 21:56
هم چرخ های جلو ترمز میگیرن و هم چرخ های عقب ولی فشار ترمز رو چرخ های جلو بیشتره (چون هنگام ترمز گیری وزن خودرو به جلو منتقل میشه و فشار زیاد ترمز روی چرخ عقب باعث قفل شدن اونا میشه). در مورد ترمز دستی: معمولا روی چرخ عقب قرار میگیره ( گفتم معمولا چون استثنا هم داره . مثل زانتیا که ترمز دستیش رو چرخ جلو عمل میکنه)

MehranVB
04-09-2008, 07:01
اما اینطور که شنیدم توی پراید فقط چرخهای جلو رو درگیر میکنه (واسه همین اگه با سرعت بری و یه دفعه ترمز کنی چپ میکنه)
ترمز دستی هم که مال چرخای عقبه.

سباستین
04-09-2008, 08:20
اما اینطور که شنیدم توی پراید فقط چرخهای جلو رو درگیر میکنه (واسه همین اگه با سرعت بری و یه دفعه ترمز کنی چپ میکنه)
ترمز دستی هم که مال چرخای عقبه.
با فشار دادنه پدال ترمز, نیرویه بازدارنده به تمام چرخ ها اعمال می شه. واسه تست این قضیه می تونی یه بار جک بزنی و بعد از چرخوندن چرخ عقب با دست و فشردن پدال نتیجه رو ببینی. یا می تونی تو یه تعمیرگاه وقتی کاسه ترمز پراید رو باز کردن پیستون های ترمز رو ببینی. یا می تونی در شرایطی که چسبندگیه سطح مسیر کمه, (مثل بارون یا خاکی) پدال ترمز رو با تمام قدرت فشار بدی و از یه ناظر بخوای که اونچه که اتفاق می افته رو برات توصیف کنه. (قفل شدن هر 4 چرخ)

NONE
06-09-2008, 15:24

ترمز هر 4 چرخ دار درگیر میکند
ولی تاثیر ان بر چرخ های جلو بیشتر از چر خ های عقب است
ترمز دستی نیز فقط چرخ های عقب
در همه ماشین ها هم یکسان است
البته در ترمز های abs نیروی ترمز بر همه چرخ ها یکسانه

PlayStation3
06-09-2008, 16:32
none جان در زانتیا ترمز دستی چرخهای جلو رو درگیر میکنه...

Farshadd
06-09-2008, 18:41
هم چرخ های جلو ترمز میگیرن و هم چرخ های عقب ولی فشار ترمز رو چرخ های جلو بیشتره (چون هنگام ترمز گیری وزن خودرو به جلو منتقل میشه و فشار زیاد ترمز روی چرخ عقب باعث قفل شدن اونا میشه). در مورد ترمز دستی: معمولا روی چرخ عقب قرار میگیره ( گفتم معمولا چون استثنا هم داره . مثل زانتیا که ترمز دستیش رو چرخ جلو عمل میکنه)

دقیقا همینطوره.:11:

AC Schnitzer
10-09-2008, 10:55
این دقیقا همینطوره
یعنی این که شما هم تصدیق میفرمایید که ترمز دستی Xantia ، چرخ جلو رو درگیر میکنه؟

NONE
10-09-2008, 12:50
یعنی این که شما هم تصدیق میفرمایید که ترمز دستی Xantia ، چرخ جلو رو درگیر میکنه؟
من هم فکر می کردم فقط عقبه
ولی دوستان میگن در زانتیا چرخ های جلو هم درگیر میشه

سباستین
14-09-2008, 03:36
این دقیقا همینطوره
زمستان دو سال پیش, روی یخ سر خوردم و ماشین از سپر جلو به سمت یکی از درخت های کنار جاده منحرف شد. فرمون رو معکوس کردم اما کافی نبود. آخرین راه دستی بود تا ماشین از عقب پرتاب بشه و از جلو به درخت نخوره. دستی رو کشیدم و مستقیم رفتم تو درخت. با یک تجربه 3 ملیون تومنی فهمیدم که دستی زانتیا چرخ های جلو رو قفل می کنه.

ontik
30-12-2010, 21:44
با سلام خدمت اساتید
یه سوال در مورد ترمز پراید
وقتی ترمز می کنم ماشینم کشیده میشه سمت راست.
چیکارش کنم؟
ممنون می شم پاسخ بدین.

farshad bugatti
30-12-2010, 23:14
با سلام خدمت اساتید
یه سوال در مورد ترمز پراید
وقتی ترمز می کنم ماشینم کشیده میشه سمت راست.
چیکارش کنم؟
ممنون می شم پاسخ بدین.

حتما دیسک هات کج شدن و مشکل دارن!

heinrich_himmler
31-12-2010, 00:33
1.ایراد در سیستم سیلندر ترمز
2.تنظیم نبودن فرمان
3.مشکل لنت

MCI
01-01-2011, 14:08
منم جدیدا میخوام تو سرعت های بالا ترمز کنم انگار چرخها به لرزه میفتن منظورم چرخهای جلوست
میشه بگید مشکل از کجا میتونه باشه.
لنتها با مارک میکا لنت
ماشین هم پرایده

heinrich_himmler
01-01-2011, 17:18
منم جدیدا میخوام تو سرعت های بالا ترمز کنم انگار چرخها به لرزه میفتن منظورم چرخهای جلوست
میشه بگید مشکل از کجا میتونه باشه.
لنتها با مارک میکا لنت
ماشین هم پرایده

1. دیسک ترمز چرخ جلو
2.سیلندر ترمز چرخ جلو
3.لنت
به ترتیب اولویت نوشتم. اینها رو چک کن.