PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت Amd و Intel

rj45
02-09-2008, 05:16
دوستان سلام
می خواستم بدونم کسی در مورد لپ تاپهای با cpu AMD تنجربه ای دارده یا نه.کارکردشون چطوره؟ دوستان سری Dell vostro 1000 به من پیشنهاد دادن.بعضیها میگن از INTEL بهتره بعضیها هم می گن INTEL بهتره و AMD گرم می کنه؟ ولی از لحاظ پرفورمنس AMD بهتره.می خواستم بدونم اگه کسی تجربه کار باهاشون داره راهنماییم کنه.البته من سری Dell می خوام باشه؟

REGISTERED USER
02-09-2008, 22:11
این که intel بهتره یا AMD باید داخل بنچ مارک ها ببینی ... مسلما اینتل قوی تر و گرانتر هست ... اما من میگم :

AMD turion X2 1.9GHZ- 1 MB l2 cache = intel core2 dou T7250 - 2GHZ - 2 MB L2 cache

خوب برای کارهای بازی ، معمولی ، اینترنت و تماشای فیلم و موسیقی و حتی کارهای نیمه سنگین محاسباتی فرقی بین این دو نیست ... اما اگر برای بارنامه نویسی و کارهای حرفه ای و کنترل شبکه میخواهید فقط روی اینتل فکر کنید چون AMD کم میاره

سرعت مولتی تاسک و پردازش AMD بهتر و لی اینتل در محاسبات و اجرای پروسه ها قوی تر هست (باس AMD بیستر از اینتل هست پس سرعت و ورودی و خروجی اش بالاتره)

حرارت تولیدی AMD هم بیشتره که باتری بیشتری مصرف میکنه پس این نکته رو مد نظر داشته باش

و دلیل بعدی انتخاب AMD اینه که قیمت لپ تاپت میاد پایین

dma
02-09-2008, 22:59
registere عزيز:

يكي كه hp بخواد بگيره با intel همه ميگن حرارت توليديش زياده ! بعد اگه حرارت AMD بياد روش به نظرت مشكل ساز نميشه؟:41::41::41:

به نظرت AMD جواب گوي Catia هست ؟

:11::11::11::11::11::11::11::11::11:

REGISTERED USER
02-09-2008, 23:54
من فرق زیادی ندیدم بین لپ لپ خودم با اونی که اینتله ... توی بازی یه مقدار گرمتر میشه که مشکلی نیست اصلا

آره من خودم 2.4 turion X2 دارم رندر سنگین انجام میدم و با سالید 2008 و انسیس 11 هم راحت کار میکنم بدون هیچ تاخیری

rj45
05-09-2008, 00:10
سلام
ممنون از راهنماییتون.من 2 مدل لپ تاپ دل دیدم که مناسب من بود یکیش vostro 1000 با cpu AMD و vostro 1310 با cpu intel ولی نمیدونم از لحاظ کارایی و پرفورمنس کدوم بهتره؟ من می خوام تو کارای شبکه ازش استفاده کنم.می خوام بدونم کدامش بازدهی بهتری داره.به نظر خودم 1000 از این نظر بهتره ولی در عوض 1310 از لحاظ وزن و اندازه مناسبتره.اگه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون می شم

REGISTERED USER
05-09-2008, 23:16
شبکه و مدیریت نت ورک فقط اینتل ... دقت کرده باشید هیچ سروری سی پی یو AMD نداره و همه اینتل هستند چون بار شدید SPU load رو راحت تحمل می کنند

linuxboy
07-09-2008, 22:56
کسی میدونه amd و اینتل ساخت کجا هستند؟
من شنیدم تکنولوژی اینتل برای اسرائیل هست
ولی تکنولوژی Amd آمریکا
حالا نمی دونم ساخت کجا هستند

persia007
07-09-2008, 23:01
این که intel بهتره یا AMD باید داخل بنچ مارک ها ببینی ... مسلما اینتل قوی تر و گرانتر هست ... اما من میگم :

AMD turion X2 1.9GHZ- 1 MB l2 cache = intel core2 dou T7250 - 2GHZ - 2 MB L2 cache

100 درصد رد ميشه :31:
اگه جدول مقايسه سي پي يو ها تو سايت نوتبوك چك رو ببينيد .... مي فهميد كه turion X2 1.9GHZ خيلي از core 2 duo t7250 ضعيفتره و تازه در حد pentium dual core 2370 هست

persia007
07-09-2008, 23:06
کسی میدونه amd و اینتل ساخت کجا هستند؟
من شنیدم تکنولوژی اینتل برای اسرائیل هست
ولی تکنولوژی Amd آمریکا
حالا نمی دونم ساخت کجا هستند

amd و intel هر دو ساخت آمريكا هستن ... اينطور كه من فهميدم تو كشورهاي ديگه هم كارخونه دارن ... مثلاً اينتل تو اسرائيل هم كارخونه داره و اي ام دي اگه اشتباه نكتم تو مالزي و چين و آلمان

راستي اين بحثها مال انجمن سخت افزاره ها نه لپ تاپ :13:

REGISTERED USER
08-09-2008, 00:19
اینتل و Amd هر دو سرمایه دارهایشان یهودی و اسرائیلی هستند اما چون سهام کارخانه متعلق به چند کشوره و چند جا کارخانه و موسسه تحقیقاتی داره ، مشکلی برای فروش و بازاریابی ندارند

CG Art
09-09-2008, 16:41
منم بر این باورم که اینتل قوی تر و گران تر است.

persia007
09-09-2008, 16:47
اینتل و Amd هر دو سرمایه دارهایشان یهودی و اسرائیلی هستند اما چون سهام کارخانه متعلق به چند کشوره و چند جا کارخانه و موسسه تحقیقاتی داره ، مشکلی برای فروش و بازاریابی ندارند

قيلاً به خاطر اين يهودي (اسرائيلي) بودن اينتل (همين سرمايه ش و اينا) ميگفتن اينتل رو تحريم كنيد و سي پي يو هاي amd بخرين
:5:

مطمئني كه amd هم اسرائيليه؟؟

آخه amd با كمك 6 شركت ديگه ميخواد چيپ هاي 32 نانومتري توليد كنه ولي اينتل گفته خودم به تنهايي ميتونم اين كار رو بكنم

bijan.tm
13-09-2008, 19:05
قيلاً به خاطر اين يهودي (اسرائيلي) بودن اينتل (همين سرمايه ش و اينا) ميگفتن اينتل رو تحريم كنيد و سي پي يو هاي amd بخرين
:5:

مطمئني كه amd هم اسرائيليه؟؟

حالا اگه ای ام دی هم اسرائیلی بود، شما می خوای تحریم کنی ؟ :2:

صدقه سر عقب موندگی ایران ؛ اگه کسی بخواد اسرائیل و آمریکا رو تحریم کنه باید از فردا با عبا بیاد بیرون چه برسه به اینتل و ای ام دی و آی بی ام و نوکیا و موتورولا و دار و درخت و مصیبت و مکافات و ... صد قلم دیگه !:8:

از آدرس زیر می تونید اطلاعات خوبی راجع به عملکرد سی پی یو ها بدست بیارید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

به نظر من، ضمن توضیحاتی که دوستان دادن، شما همون اینتل رو بخری بهتره .

asadpur
08-12-2010, 15:20
به نام خدا

با سلام به همه ي دوستان گرامي،
با توجه به ليست شركت هايي كه در اين سايت مطرح شده:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اينتل جزو شركت هاي اسرائيلي محسوب مي شه. البته من خودم به شخصه، در صورت وجود كالاهاي مناسب ايراني، آنها را بر كالاهاي خارجي ترجيح مي دهم هر چند به لحاظ كيفيت پايينتر باشند مثل گوشي همراه
راجع به اينكه آقا bijan.tm گفتند بايستي عبا بپوشيم، ما كه كالاهاي صهيونيستي رو استفاده نكرده ايم و نمرده ايم، حتي اگه لازم باشه با الاغ تردد مي كنيم. در مورد سي پي يوي amd و intel هم من از سي پي يوي amd راضيترم. چندتا سيستم با amd بستيم خوب كار مي كنند.
با تشكر از توجه بزرگواران

H@mid-Vista
08-12-2010, 16:39
دوستان روی نوت بوك ای ام دی اصلا ارزش نداره و كاراییش خیلی پایینه به خصوص در مصرف انرژی
روی دسكتاپ خوبه

بی خیال این مشكلات اسراییلو .... هم بشین. آخه یعنی چی؟ حكایت الاغ كدخداست كه خودشو ار بام مینداخت پایین كه به كدخدا خسارت بزنه :13: