PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمايي براي خريد لپ تاپ تا 2 ميليون

fireboud
23-12-2005, 09:08
سلام
لطفا دوستان عزيز و بزرگوار ، من را راهنمايي كنند كه با 2 ميليون چه لپ تاپي بخرم در ضمن به نظر شما مدل فراري Acer چه طور است ؟ ( لطفا سريع تر من را راهنمايي كنيد )

'POP'
23-12-2005, 09:54
سؤال خود را اگر در تاپيك ويژه ي لپتاپ مطرح كنيد به جوابهاي درست تر و دقيق تري از "اهل فن" خواهيد رسيد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اما زير اون رقم ، مدلهاي سنترينوي سونيVaio جزو بهترين انتخابها هستند.
;)

fireboud
23-12-2005, 18:01
بقيه دوستان نظري ندارند

Babak_King
23-12-2005, 18:06
سلام عزيز من از همه لحاظ توشيبارو قبول دارم اگر دو ميليون داري يه مدل حول و حوش دو ميليون توشيبارو بخر
از همه لحاظ از جمله مصرف باتري و صفحه نمايش برايت خيلي معركست
موفق باشي

mpsjavad
23-12-2005, 23:30
با سلام ..

فريد جان اون تاپيک تنها براي اموزش و اشنايي دوستان براي خريد هست براي مشاوره و بحث همينجا مناسب تر هست ... :)

در ابتدا به اين دوستمون ورودشون رو به انجمن خوش آمد ميگم و بعد هم خوشحال ميشم بدونم که قصد و هدفشون از خريد يک لپتاپ چي هست .. چون ارتباط دقيقي بين هدف خريد و تجهيزات و به طبع اون مدل يا حتي مارک خاص اون در بازار ايران يا بازار منطقه هست ...

در ضمن براي خريد هيچ گاه عجله نکنيد چه برسه به خريد لپتاپ در بازار خودمون :blink:

fireboud
23-12-2005, 23:47
از توجه شما خيلي متشكرم من يك لپ تاپي ميخوام تا حداكثر 2 ميليون و از نظر كارايي هم مي خوام كه در حد كامپيوترهاي دسكتاپ باشد ( به علت كمبود جا ميخوام از لپ تاپ استفاده كنم و در اين حد باشه كه جواب گوي تمام نياز هاي من باشه )

mpsjavad
24-12-2005, 18:02
با سلام ..

دوست عزيز واقعا تنها به خاطر كمبود جا قصد خرج كردن سرمايه 2 ميليوني براي خريد لپتاپ رو داريد .. :blink:

دوست عزيز شما به تاپيك لپتاپ مراجعه كرديد و مطالب مطرح شده اونجا رو خونديد .؟!

با توجه به اينكه شما به دنبال يك لپتاپ جايگزين دسكتاپ هستيد بايد به دنبال ( Desktop Replacement ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ها باشيد ..

لپتاپ ميتونه مدام كار كنه ولي شما نبايد انتظار داشته باشيد كه عملكردش به پاي يك دسكتاپ برسه .. با وجود دو ميليون شما ميتونيد يك دسكتاپ روئايي داشته باشيد :happy: ( اگر باز اصرار بر خريد نوتبوك داريد نگاهي به اين پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بندازيد تا با شرايط خريد لپتاپ در كشور خودمون اگاه بشيد. )

مد نظر داشته باشيد كه براي بخش عظيمي از خريداران وزن و قابليت حمل و نقل لپتاپ بسيار براي اون ها مهم و حياتي هست براي شما چطور ؟

انتظار نداشته باشيد با اطلاعات كمي كه شما مطرح ميكنيد دوستان بتونن شما رو به خوبي راهنمايي كنن .. فعال تر باشيد و حدقل با توجه به نياز خودتون دامنه انتخاب رو كاهش بديد قطعات و امكانات ي كه مد نظر داريد رو اشاره نكرديد ..

موفق باشيد ..

fireboud
24-12-2005, 19:35
خيلي ممنون از راهنمايي شما به طور دقيق خواسته هاي من از لپ تاپ مورد نظر اين است كه :
1.سرعت خوبي داشته باشد
2. هارد آن حداقل 80 باشد
3.جوابگوي كارهاي گرافيكي من باشد
4. با توجه به اين كه دانشجو هستم كارهاي من را از قبيل برنامه نويسي و ... جواب دهد
5. چوناين لپ تاپ براي خانه مي خواهم توانايي اجراي بازي هاي كامپيوتري را داشته باشد
6. وزن آن هم از 3 كيلو بيشتر نباشد
7. ترجيحا كارت Tv داشته باشد
من امروز علاالدين رفتم و 2 مدل فراري و HP Zd8000 را پسنديدم نظر شما چيست؟

mpsjavad
24-12-2005, 20:56
با سلام ..

من اين طور فکر ميکنم که شما تاپيک لپتاپ رو ديديد و قطعالت مختلف و تکنولوژي هاي مختلف توليد اون رو ميشناسيد ..

ايا دوست داريد لپتاپ شما قابليت جابجايي خوبي داشته باشه و به راحتي اون رو جابجا کنيد ( كمتر از 2 KG ) ؟!

خوب در رابطه با HP Pavilion ZD8000 بايد بگم که مشخصات کليش :

Mobile Pentium 4 520 2.8GHz, with Hyper-Threading
1GB DDR2 SDRAM 400MHz(512x1) from Micron
Toshiba 80GB hard drive 5400 RPM
LG GWA-4080N DVD+/-RW Drive - CD-ROM (40x); CD-R (40x write); CD-RW (24x write); DVD-ROM (16x); DVD-R (8x write); DVD-RW (4x write); DVD+R (16x write); DVD+RW (4x write); DVD+R Dual Layer (2.4x write)
ATI Mobility Radeon X600 with 256MB dedicated RAM
17.0" WXGA TFT LCD ViewBright display 1440 x 900 resolution
Integrated V.92/56K modem
Realtek RTL8193 10/100 Ethernet LAN
Broadcom 802.11b/g Wireless LAN
Built-in Harman/Kardon stereo speakers
Intel ICH6 AC97 Sound Card
5-in-1 Media Reader (Secure Digital, Memory Stick/Pro, MMC, xD Picture Card)

در مورد وزنش بايد بگم که سنگين ترين هاست حدود 9.5 pounds :blink: و فاقد پورت هاي سريال و موازي

مشخصات کامل اين نوتبوک + ازمايش ها يي براي تست قدرت گرافيک و پورت و صفحه نمايش و ... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

به خاطر داشتن CPU قدرتمند دسکتاپ و صفحه نمايش 17 اينچي نبايد انتظار داشته باشيد بيش از 2 ساعت شارش براي باتري اون باقي بمونه .. البته بسيار مناسب براي کارهاي گرافيکي من جمله بازي ها ..

در مورد Acer Ferrari 3200

Processor-- AMD Mobile Athlon 64
RAM installed-- 512 MB DDR SDRAM
Hard drive-- 80 GB IDE
CD / DVD type-- DVD±RW / DVD-RAM
Removable storage type-- None
Input device-- Mouse, Keyboard, Touchpad, 4-way scroll button
Weight-- 6.6 lbs
Dimensions (W x D x H)-- 13 in x 10.7 in x 1.2 in
Display-- 15 in TFT active matrix
Max resolution-- 1400 x 1050
Video RAM installed-- 128 MB
Video output-- AGP 8x
Audio output-- Sound card
Networking type-- Network adapter
Modem-- 56 Kbps Fax / modem
Battery installed-- 1 Lithium ion
Mfr estimated battery life-- 3 hour(s)
OS provided-- Microsoft Windows XP Professional
Service & support type-- 1 year warranty

فقط چند نکته طراحي جالب :happy: CPU AMD و 64 بيتي AMD Mobile Athlon 64 در مورد باتري و زمان شارش هم محدود به همون دو تا سه ساعت ..

براي اطلاعات بيشتر و دقيق تر مراجعه کنيد به :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دوست عزيز اين مدل ها رو برات چه قيمتي تعيين کردند ؟

fireboud
24-12-2005, 21:09
خيلي ممنون از راهنماييت من تاپيكي كه گفتيد مطالعه كردم و اطلاعات خوبي گرفتم اين لپ تاپ ها هم تقريبا 1 ميليون 900 هزار تومان گفتند در ضمن اگه شما ميخواستيد با اين مبلغ لپ تاپ انتخاب كنيد چه مدلي انتخاب مي كرديد ( مدل پيشنهادي شما به من چي هست )

fireboud
24-12-2005, 21:16
يك مسئله ديگه اين مشخصاتي كه شما براي Pavilion ZD8000 داديد با مشخصاتي كه من گرفتم فرق داره البته با مشخصاتي كه شما داديد هم وجود داشت ولي ارزون تر بود(1.5 ميليون تومان) به عنوان مثال شما گفتيد كه Mobile Pentium 4 520 2.8GHz است ولي اين مدل كه من مي گفتم 2.8 نبود بلكه 3.6 بود

mpsjavad
24-12-2005, 22:20
خيلي ممنون از راهنماييت من تاپيكي كه گفتيد مطالعه كردم و اطلاعات خوبي گرفتم اين لپ تاپ ها هم تقريبا 1 ميليون 900 هزار تومان گفتند در ضمن اگه شما ميخواستيد با اين مبلغ لپ تاپ انتخاب كنيد چه مدلي انتخاب مي كرديد ( مدل پيشنهادي شما به من چي هست )
با سلام ..

ايا شما دنبال گارانتي هستيد يا به عبارت ديگه گارانتي كه شركت ها ميدن رو قبول داريد يا خير ؟ ميخواين از داخل كشور خريد كنيد يا ؟

يه نگاهي هم به لپتاپ هاي شركت هاي Acer , Sony Vaio بندازيد .. سري A از شرکت Sony جزء جایگزین سیستمهای رومیزی (desktop replasement) هست ..

در مورد صحت اطلاعات اگر شما يکسري به :

بزنيد دستتون مياد که کدوم اطلاعات دقيق تر هست البته امکان داره که لپتاپ اونجا سفارشي باشه و ...

ابتدا دقيقا فکر کنيد و تمام انتظارات خودتون رو از يک لپتاپ بسنجيد بعد به فکر مدل و ... بيفتيد ...

موفق باشيد .

saghy
25-12-2005, 03:49
سلام
اينهم ببينيد فكركنم خوب باشه من تست كردم خوب بود !
fujitsu simens germany org
cpu 1800 centrino 2 mb cache
ram 512
hdd 80
vga x300
monitor 15.1 wide screen
dvd rw
يك سال گارانتي ايران
قيمت حدود 1350.000 تومان

H3SAM
25-12-2005, 04:08
لپ تاپ های Sony , ،Toshiba ,Dell ,aple حرف اول رو میزنن جزئات سخت افزاری اون هم که به اهده خودت هست

Nvidia
25-12-2005, 08:49
سلام. دوست عزيز من يكي از دوستام يه دونه داره كه اگه بخواي روش قيمت بزاري بالاي 4 تومان ميشه ولي بنا به دلايلي قيمت 2.5 رو روش گذاشته از مشخصاتشم زياد نميدونم فقط ميدونم كه دو تا Cpu 3.2 داره . ازش بقيه قطعاتشو ميپرسم و همين جا اعلام ميكنم . در ضمن مارك توشيبا هست

'POP'
28-12-2005, 16:11
...دو تا Cpu 3.2 داره...
Nvidia سلام .
شما يا همون دوست شما از كجا به چنين نتيجه اي رسيده ايد؟ :blink:
بدون هيچ ترديدي آنچه كه در قسمت مديريت سخت افزار(Device Manager) سيستم خود ديده ايد(وجود 2 پردازشگر) نشانه ي قابليت Hyper Threading بوده (وجود 2 پردازشگر مجازي در قالب يك پردازشگر فيزيكي...) .
;)