PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پارتيشن بندی برای لينوکس

adameh_bahal
23-12-2005, 08:04
با سلام
ميخواستم بدونم اگه بخوايم hard رو برای لينوکس پارتيشن بندی کنيم ,همه ی اطلاعات hard هم از بين ميره؟ (کل drive ها رو ميگم)

M.R.M
24-12-2005, 21:14
سلام دوست عزيز.
سوال شما مربوط به انجمن لينوكس ميباشد ، بنابراين من آن را به قسمت مربوطه منتقل خواهم كرد.
اگر ميخواهيد از دو سيستم عامل ويندوز و لينوكس استفاده نماييد توصيه ميكنم از برنامه پارتيشن مجيك براي اين كار استفاده نماييد.
با كمك اين برنامه ميتوانيد كارهاي مختلفي را بر روي پارتيشن هاي مختلف انجام دهيد. كارهايي از قبيل انتقال اطلاعات پارتيشن لينوكس به ويندوز و بالعكس.
در مورد پارتيشن بندي به صورتي كه اطلاعات شما ازبين نرود نيز اين برنامه ميتواند مفيد باشد.
البته دوستاني كه از لينوكس استفاده ميكنند قطعا در انجمن لينوكس بهتر ميتوانند به سوال شما پاسخ دهند.
شاد و پيروز و موفق باشيد.

m a j r i x
27-12-2005, 15:53
سلام
برای پارتیشن بندی در لینوکس QTparted ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])گزینه مناسبیه .
موفق باشی

adameh_bahal
27-12-2005, 19:13
ممنون

max.uv
27-12-2005, 20:01
برای اینکه اطلاعات از بین نرود من خودم همیشه داریو آخرم رو دلیت می کنم با استفاده از پارتیشن مجیک و سپس در هنگام نصب لینوکس(بسته به نوع نسخه)گزینه ای رو انتخاب می کنم که از اون 5 گیگ از هارد که دلیت شده رو خود به خود به عنوان پارتیشن لینوکس می سازد و رویش لینوکس را نصب می کند.که معمولا اون گزینه فری اسپیس هستش.

adameh_bahal
27-12-2005, 22:41
برای اینکه اطلاعات از بین نرود من خودم همیشه داریو آخرم رو دلیت می کنم با استفاده از پارتیشن مجیک و سپس در هنگام نصب لینوکس(بسته به نوع نسخه)گزینه ای رو انتخاب می کنم که از اون 5 گیگ از هارد که دلیت شده رو خود به خود به عنوان پارتیشن لینوکس می سازد و رویش لینوکس را نصب می کند.که معمولا اون گزینه فری اسپیس هستش.
از شما هم ممنونم

امیر حسین75
06-01-2013, 13:38
یه سوال
شما در مورد این توضیح دادید که چجوری دز کنار ویندوز , لینوکس رو نصب کنیم ؟:n13:
خوب اگر بخوایم به طور کلی اوبونتو لینوکس رو جایگزین ویندوز (7) کنیم چ کار باید بکنیم (راستی ببخشید که تاپیک خیلی قدیمی رو دوباره بالا اوردم نمیخواستم تاپیک جدید بزنم:n16:)

khelane
07-01-2013, 22:10
هیچی نمیخواد فقط موقع نصب لینوکس هر توضیعی فرضا ابونتو یه گزینه های میاره نصب نسخه جدید
نصب نسخه جدید کنار ویندوز و ....
شما کنار ویندوز رو انتخاب کن اونجا درایو مورد یا فضای مورد نظر رو انتخاب کن به پارتیشن درست کن و 4 تا 6 گیگ هم فضای اسواپ ایجاد کن همین
حرفه ای ها هم لطفا اشکالی تو کارم بود راهنمایی کنن
با برنامه بالا که دوستمون معرفی کرد راحتتر میتونید نتیجه بگیرید

Thor God
08-01-2013, 00:39
دوست عزیز نیازی نرم افزار ندارید ! به منوی استارت برید و روی گزینه ی computer راست کلیک و بعدش گزینه ی manage رو انتخاب کنید ! اونجا یه فضا ( حال هر چه قدر که میخواید ) از یک درایو پاک بکنید !
همون جور فضایی رو که خالی کردید پارتیشن بندی نشده رها کنید ! دیسک زنده ی لینوکس رو اجرا و از اونجا به منوی ستاپ برید ! نصب با پارتیشن بندی اختصاصی رو انتخاب کنید ! اونجا فضایی رو که خالی کردید رو میبینید با اسم free ! بعدش سه تا درایو با اسم های / و /root و /home بسازید ( بسته به نیازتون میتونید بیشتر هم داشته باشین ولی / و /root باید باشن ) حالا توی درایو / لینوکس رو نصب کنید !

اگر می خواید لینوکس جایگزین ویندوز بشه که می تونید ویندوز رو پاک کنید و بعدش به راحتی لینوکس رو در هارد نصب کنید !

سوالی بود در خدمتم !