PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در طراحی مجله

Benygh
01-09-2008, 12:37
سلام
برای طراحی یک مجله نیاز به چند راهنمایی دارم !
میخواستم بدونم مثلا من میخوام تو ساز A3 طراحی کنم که وقتی تا شد میشه 4 تا A4 البته منظورم دو تا A4 پشت و رو که میشه 4 تا !
میخواستم بدونم بهتره برای اینکار از کورل استفاده کنم یا فتوشاپ ؟ فتوشاپ رو نسبی بلدم ولی کورل رو نه زیاد !
کسی میتونه راهنمایی کنه ؟ ایا میشه طرح های فتوشاپ رو که سیو کردم تو کورل پیاده و بعد متون رو بذارم ؟
ممنون

Benygh
03-09-2008, 16:16
کسی نمی دونه برای طراحی که فونت ها خراب نیشه از چی استفاده کنم ؟
کورل خروجی Pdf میده ؟

saviss
03-09-2008, 21:00
سلام
برای طراحی یک مجله نیاز به چند راهنمایی دارم !
میخواستم بدونم مثلا من میخوام تو ساز A3 طراحی کنم که وقتی تا شد میشه 4 تا A4 البته منظورم دو تا A4 پشت و رو که میشه 4 تا !
میخواستم بدونم بهتره برای اینکار از کورل استفاده کنم یا فتوشاپ ؟ فتوشاپ رو نسبی بلدم ولی کورل رو نه زیاد !
کسی میتونه راهنمایی کنه ؟
ممنون
Beny-Nvidiaجان
سلام
من خودم یه شخصه کورل روترجیح میدم(حجم فایل هاش کمتره وامکانات صفحه آرائی خوبی هم داره)هرچندکه فتوشاپ توی این ورژن آخرش خیلی امکانات اضافه کرده....ولی بازهم برای کاری که منظورت هست کورل بهتره(فتوشاپ اختصاصا نرم افزارویراش تصویرهست ولی کورل برای کاربا متن راحت تره)

کسی نمی دونه برای طراحی که فونت ها خراب نیشه از چی استفاده کنم ؟
کورل خروجی Pdf میده ؟
تصویراول مربوط به این هست که فونت ها خراب نشن...(فکرکنم به اندازه ی کافی گویا باشه)اما یادتون باشه که متن رو باید سطر به سطربنویسید وهرسطر رو جداگانهWELDکنید...((ولی یادتون باشه...متنی روکه بصورتWELDشده سیو میکنید ...دیگه امکان برگشت ندارید(نمیشه توی متن سیو شده تغییرات دادچون اونو بصورت یک آبجکت درآوردید)
توصیه ی ایمنی:اول کارWELDنشده روسیو کنید وبعد روش کارکنید:31:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عکس دوم هم مربوط به خروجی PDFهست که سوال کردید...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ایا میشه طرح های فتوشاپ رو که سیو کردم تو کورل پیاده و بعد متون رو بذارم ؟بله میتونید عکس هارو توی کورلIMPORT کنید بعدش متن بذارید....
نکته جالب اینه که روی همون عکس ها هم توی محیط کورل میتونید فیل...رررر!!!!:31:.های مختلف اعمال کنید....نتیجه جالبی میده:20:
ازبابت بزرگ بودن عکس ها عذرمیخوام....چاره دیگه ای نبود....چون میخواستم واضح باشن:11:
======
ورژن مورد استفاده من...فعلا 12

mh2002ir
06-09-2008, 16:39
سلام دوست عزیز
مسلما برای این جور کارها از ایندیزاین استفاده می کنند.
شما صفحه مورد نظرتون رو انتخاب می کنید و خط تا و ... رو در نظر می گیرید و سپس تصاویر و ... رو توی کورل یا فوتوشاپ کار روش انجام می دید و میندازید توی ایندیزاین و پس از طراحی و جانمایی متون خود را که با فونت " بی " تایپ شده رو خیلی راحت توی محیط میارید و رنگ بندی و ... انجام میدیدن و سپس خروجی پی دی اف با دی پی آی بالا و با پروتوکول سی م واکی انجام می دیدن و خلاص

احمدزاده
06-09-2008, 20:10
سلام
از اينديزاين خيلي شنيدم
امكانش هست كسي يه نمونه كار شده رو برامون آپلود كنه
در حد يكي دو صفحه كار كرده باشه
با فرمت خود اينديزاين ذخيره كنه كه بتونيم تو نرم افزار بازش كنم و طراحيشو ببينم
ممنون ميشم

mh2002ir
09-09-2008, 00:09
سلام مجدد
البته اگه کسی پروژه ایندیزاین رو برات آپلود کنه و در صورتی که تصویر توش استفاده کرده باشه باید اون تصاویر رو هم برات آپلود کنه ....

sourena
11-09-2008, 14:37
دوستان خوب حرفه اي ترين برنامه براي طراحي مجله كوآرك هست!البته كار كردن باهاش به آسوني كاركردن با اينديزاين نيست!
اگر بتوني با كوآرك كار كني بهتره!
البته page maker نسخه هاي قديميش خيلي خوبه و به كارت مياد!
چون رشته من روزنامه نگاري هست اندازه هاي استاندارد ستونها و فواصل بين خطوط تا و... رو ميدونم.همينطور جاي master head و ...رو!
هر كدوم رو خواستي بپرس!و سعي كن با فتوشاپ و كورل صفحه بندي نكني!خروجي فتوشاپ و كورل براي مجله مناسب نيست و امكان داره تو ليتوگرافي به مشكل بخوري.پس با همون اينديزاين كار كن...

sourena
11-09-2008, 14:38
دوستان خوب حرفه اي ترين برنامه براي طراحي مجله كوآرك هست!البته كار كردن باهاش به آسوني كاركردن با اينديزاين نيست!
اگر بتوني با كوآرك كار كني بهتره!
البته page maker نسخه هاي قديميش خيلي خوبه و به كارت مياد!
چون رشته من روزنامه نگاري هست اندازه هاي استاندارد ستونها و فواصل بين خطوط تا و... رو ميدونم.همينطور جاي master head و ...رو!
هر كدوم رو خواستي بپرس!و سعي كن با فتوشاپ و كورل صفحه بندي نكني!خروجي فتوشاپ و كورل براي مجله مناسب نيست و امكان داره تو ليتوگرافي به مشكل بخوري.پس با همون اينديزاين كار كن...

mh2002ir
12-09-2008, 22:28
سلام ....
جسارته ولی کوآرک دیگه از رده خارج شده ....
البته شاید به درد روزنامه بخوره ولی مطمئن باش که به درد مجله و بروشور و .... نمیخوره .... ( حداقل دیگه نمیخوره )