PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : vostro150 نکات اساسی برای خرید:::

ziguratt
01-09-2008, 12:23
سلام به دوستان اون تاپیک مشاوره رو که قفل کردن ما میاییم اینجا سوال میپرسیم:

1-13500000 پول دارم واسه کار مهندسی (کار با solid وcatia) نوت بوکو میخوام دوستان وسترو 1510 با بالاترین کانفیگو پیشنهاد دادن رفتم دیدم خیلی زشت بود بعد اقاهه گفت که کلا" تو وسترو1510 رم 4 نداریم رمش 3 هست ما براتون اپگرید میکنیم.درسته؟ رم 4 اورجینال نداره؟

2-با اون پول اچ پی چه مدلی با چه کانفیگی میتونم بگیرم...

3-جناب رجیستر خان شما که خودتم دستت تو کاره با solid هم کار کردی.دل یا اچ پی کدومو پیشنهاد میکنی؟

4-وسترو 1510 که چند تا دیدم یکی میگفت ساخت چینه یکی میگفت مالزی یکی هم میگفت لهستان ....بهترینش با پول من ساخت کجاست؟کدومشو بخرم؟

5_1510وسترو فینگر پرینت هم داره؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dma
01-09-2008, 14:55
ziguratt عزيز من چون دانشم كافي نيست و ممكن اشتباه باشه در مورد لپ تاپ نظري نميدم ولي:

من خودم الان Vaio Nr 180 es دارم با CPU1.5 و ram 1G و به راحتي هم از Ds Catia &Pro Engineer استفاده ميكنم با اين

كانفيگه داغون:31:! البته ميخوام DV5 1040 بگيرم. در كل بهت بگم براي اين نرم افزارها (البته به نظر من)قدرت زيادي لازم نيست(بر

خلاف دوستاني كه تا ميخوان تو catia يه view بگيرن تا يه ذره گير ميكنه اشكال رو از Cpu ميدونن)بلكه سرعت Cpu و ميزان رم

مهمه.

اين نظر بنده حقير بود!:11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11 ::10:

bijan.tm
03-09-2008, 10:36
با سلام
سئوال هایی که دوستمون مطرح کرد خیلی خوب بود :27: ولی با اجازه ایشون من یکمی تکمیلش می کنم که مشکل، اساسی رفع بشه !

عمده کار من با کامپیوتر کار گرافیک هست، و بعد از تحقیقی که کردم قرار شد ( حدودا اول مهر ) که vostro 1510 بگیرم. در مورد لپ تاپ هم تقریبا آماتور هستم، پس خواهش می کنم ... ! :11:

سیستمی که میخوام بگیرم اینه :
cpu 2.5 - 6Mb Ram 3072Mb HDD 250Gb VGA Geforce 8400 -1024Mb 15.4" truebrite +
finger Print + Original Modem +یکسال گارانتی معتبر ایران+ made in malaysia / Ireland

و اما سئوالات!
البته عذر می خوام که مفصله، ولی در عوض یه بحث جامع و کارآمده !! :20:

1. vostro 1510 به لحاظ کیفیت و کارایی، چه دستگاهی هست؟

2. تفاوت قدرت cpu 2.5- 6mb با مثلا 2.4 - 3mb یا 2.2 -4mb چقدر هست و آیا ارزش صرف هزینه رو داره ؟
تکنولوژی SANTA ROSA و Penryn چی هستند وچقدر تفاوت قدرت و قیمت دارند ؟

3. توی یکی از تاپیکها دیدم نوشته 1510 با گرافیک 8600 هم وجود داره، این درسته؟ و از لحاظ قیمت و کارائی چقدر با 8400 تفاوت دارند؟

4. توی سایت دیجی کالا در مورد ال سی دی 1510 نوشته : " با نمایش‌گر WXGA+ با رزولوشن 900×1440 پیکسلی مات و براق هم ارائه شده است " .
ایا این درسته ؟
تفاوت قیمت و کیفیت این نوع ال سی دی با نوع 800*1280 پیکسلی چقدر است ؟

TrueLife و truebrite یعنی چی ؟
و داشتن هر کدوم از این مشخصه ها چقدر به قیمت لپ تاپ اضافه می کنند؟
تفاوت مات و براق چیه؟ ( البته با احتساب این موضوع که کار من گرافیک هست)

5. در مورد تکنولوژی finger Print، شنیدم که زود از کار میفته و خراب میشه، آیا این درسته؟

6.آیا همه 1510 ها مودم اورجینال دارن یا فقط بعضی هاشون دارند؟
چه طوری میشه فهمید مودم اورجیناله ؟ و قیمت مودم اورجینال چقدره ؟

7. از میان کشور های سازنده 1510، ( مالزی ، ایرلند ، لهستان و چین ) کدوم از همه باکیفیت تر هست ؟

8. 1510 ای با کانفیگ بالا تقریبا چقدر قیمت داره ؟ ( چون کانفیگوریشن بالا رو تقریبا خودم چیدم )

باز هم عذر می خوام که طولانی شد ولی امید وارم پاسخ کارشناسانه دوستان ، وقتی رو که صرف خوندن این مسئله شد، جبران کنه !!! :10:

ممنون

reza2pars
06-09-2008, 15:21
vestro 1510 مودم هم داره یه نفر بهم گفت باید مودم اکسترنال براش بگیری میخواستم بدونم تا چه حد صحت داره؟

ziguratt
08-09-2008, 10:13
سلام .م.دم هم داره که باید روش بخری 25000 هم قیمتشه اورجینال خود دل//////

persia007
08-09-2008, 10:44
با سلام
سئوال هایی که دوستمون مطرح کرد خیلی خوب بود :27: ولی با اجازه ایشون من یکمی تکمیلش می کنم که مشکل، اساسی رفع بشه !

عمده کار من با کامپیوتر کار گرافیک هست، و بعد از تحقیقی که کردم قرار شد ( حدودا اول مهر ) که vostro 1510 بگیرم. در مورد لپ تاپ هم تقریبا آماتور هستم، پس خواهش می کنم ... ! :11:

سیستمی که میخوام بگیرم اینه :
cpu 2.5 - 6Mb Ram 3072Mb HDD 250Gb VGA Geforce 8400 -1024Mb 15.4" truebrite +
finger Print + Original Modem +یکسال گارانتی معتبر ایران+ made in malaysia / Ireland

و اما سئوالات!
البته عذر می خوام که مفصله، ولی در عوض یه بحث جامع و کارآمده !! :20:

1. vostro 1510 به لحاظ کیفیت و کارایی، چه دستگاهی هست؟

براي كارهاي اداري، بازرگاني درست شده (جزء سري بيزنس هست)

2. تفاوت قدرت cpu 2.5- 6mb با مثلا 2.4 - 3mb یا 2.2 -4mb چقدر هست و آیا ارزش صرف هزینه رو داره ؟
تکنولوژی SANTA ROSA و Penryn چی هستند وچقدر تفاوت قدرت و قیمت دارند ؟

تكنولوژي پنرين جديدتره و مثل اينكه مصرف باتريش كمتره و قويتر هم هست

3. توی یکی از تاپیکها دیدم نوشته 1510 با گرافیک 8600 هم وجود داره، این درسته؟ و از لحاظ قیمت و کارائی چقدر با 8400 تفاوت دارند؟

وسترو 1500 جيفورس 8600 داره ... 1510 فكر نكنم

4. توی سایت دیجی کالا در مورد ال سی دی 1510 نوشته : " با نمایش‌گر WXGA+ با رزولوشن 900×1440 پیکسلی مات و براق هم ارائه شده است " .
ایا این درسته ؟
تفاوت قیمت و کیفیت این نوع ال سی دی با نوع 800*1280 پیکسلی چقدر است ؟

هرچه وضوح ال سي دي بيشتر باشه كيفيت اون بالاتره ... اما نه اينكه يه مانيتور 15 اينچي وضوحش 1920x1280 باشه ... چون ديگه همه چيز ريزه و متنها قابل خوندن نيست

TrueLife و truebrite یعنی چی ؟

اينا تكنولوژي شركتهاي سازنده براي بهتر كردن كيفيت ال سي دي لپتاپهاشون هست

و داشتن هر کدوم از این مشخصه ها چقدر به قیمت لپ تاپ اضافه می کنند؟
تفاوت مات و براق چیه؟ ( البته با احتساب این موضوع که کار من گرافیک هست)

تصوير صفحه نمايش براق مثل اينكه شفاف تره
صفحه نمايش مات واسه كارهاي خارج از خونه‌س (outdoor)

5. در مورد تکنولوژی finger Print، شنیدم که زود از کار میفته و خراب میشه، آیا این درسته؟

تو تاپيكهاي ديگه هم گفتن فينگر پرينت زياد ضروري نيست... يعني اگر هم نباشه مهم نيست

6.آیا همه 1510 ها مودم اورجینال دارن یا فقط بعضی هاشون دارند؟
چه طوری میشه فهمید مودم اورجیناله ؟ و قیمت مودم اورجینال چقدره ؟

7. از میان کشور های سازنده 1510، ( مالزی ، ایرلند ، لهستان و چین ) کدوم از همه باکیفیت تر هست ؟

فكر كنم به ترتيب ايرلند، لهستان، مالزي يا چين

8. 1510 ای با کانفیگ بالا تقریبا چقدر قیمت داره ؟ ( چون کانفیگوریشن بالا رو تقریبا خودم چیدم )

باز هم عذر می خوام که طولانی شد ولی امید وارم پاسخ کارشناسانه دوستان ، وقتی رو که صرف خوندن این مسئله شد، جبران کنه !!! :10:
ممنون

درباره تفاوت قيمتها اطلاع چنداني ندارم

bijan.tm
10-09-2008, 13:43
persai007 ممنون . از دوستان دیگه هم خواهش می کنم منو راهنمایی کنند !

محسن تکنسین
10-09-2008, 14:46
سلام
سری وسترو دل در حد خودش لپ تاپ خوبیه ، شما اول باید نگاه بودجت کنی و اینکه واسه خودت فاکتور کنی که از لپ تاپ چه مشخصه ای واست از همه مهمتره ، اینطوری انتخاب راحت تری داری
1- بله کیفیت و کارایی خوبی داره در حد خودش و نباید انتظار داشته باشی در حد xps قدرتمند باشه چون پول کمتری داری میدی.
2- وسترو جز سری office هستش
3- 2.4 و 2.5 سرعت پردازنده محسوب میشه و 2m 6m منظور حافظه کش هستش و این رو هم میدونید که هرچقدر کش بالاتر باشه توی رندر کردن سریعتر عمل میکنه ، کش حافظه پنهان پردازنده است و مسلماً هر چقدر سرعت پردازنده و کش بیشتر باشه عملکرد سیستم بهتر میشه و تا جایی که من اطلاع دارم تکنولوژی های مختلف توی FSB تغییر دادند
4-رزولشن به تنهایی توی کیفیت تاثیر نداره ، lcd اگه مات باشه کیفیت بهتره چون حالت آینه ای نداره ، رزولشن در تفکیک پذیری تاثیر داره که البته بی تاثیر هم نیست
اگه کیفیت LCD مثل من خیلی واست مهمه باید بری سراغ sony :5:
5- FP نمیتونه ملاک خرید شما باشه اما اگه داشته باشه بهتره اگرم نداش خیلی واسش حساسیت خرج ندید
6-مونتاژ ایرلند از همه بهتره
موفق باشید

bijan.tm
12-09-2008, 14:40
ممنون آقا محسن؛ :11:

تقریبا با تحقیقاتی که کردم تونستم جواب بیشتر سوالامو پیدا کنم اما هنوز چند تا مورد هست که ... :19:

1. در مورد LCD :

مات کیفیت بهتری داره یا براق ؟

علامت ( + ) که جلوی +WXGA گذاشته شده به چه معنی هست ؟

موقع خرید از کجا میشه فهمید ال سی دی دارای چه رزولوشن و تکنولوژی هست ؟

2. در مورد CPU ، موقع خرید چطوری بفهمم کدوم یک از تکنولوژی های SANTA ROSA یا Penryn رو داره ؟

3. در مورد مودم، چطور بفهمم مودم اورجیناله یا نه ؟!

ممنون :46:

محسن تکنسین
12-09-2008, 17:28
ممنون آقا محسن؛ :11:
تقریبا با تحقیقاتی که کردم تونستم جواب بیشتر سوالامو پیدا کنم اما هنوز چند تا مورد هست که ... :19:
1. در مورد LCD :
مات کیفیت بهتری داره یا براق ؟
علامت ( + ) که جلوی +WXGA گذاشته شده به چه معنی هست ؟
موقع خرید از کجا میشه فهمید ال سی دی دارای چه رزولوشن و تکنولوژی هست ؟
2. در مورد CPU ، موقع خرید چطوری بفهمم کدوم یک از تکنولوژی های SANTA ROSA یا Penryn رو داره ؟
3. در مورد مودم، چطور بفهمم مودم اورجیناله یا نه ؟!
ممنون :46:

مات بهتره بخاطر اینکه انعکاس نور محیط رو نداره.
+ منظور ایکس برایت هستش.
خوب شما کانفیگ رو دقیق از فروشنده باید بپرسی و یا توی اینترنت سرچ کنید و در ضمن روی کارتن لپ تاپ هم معمولاً یه برچسب هستش که کانفیگ رو نوشته( هم LCD و هم تکنولوژی Cpu و ...)
من خودم واسه اینکه کارایی مودم رو تست کنم از این روش استفاده میکنم بد نیست شما هم بلد باشید (البته توی xp) :
برنامه Hyper terminal رو باز میکنید و در صفحه سفید تایپ میکنید ATZ و بعد اینتر می زنید ، پیغام OK میاد ، حالا باید دستورات زیر رو توی همون محیط صادر کنید تا بسته به نوع مودم شما یکیشون OK به شما بده :
AT#CID=1
AT+VCID=1
AT#CID=2
AT%CCID=1
AT#CC1
AT*ID1

وقتی که یکی از این دستورات به شما OK داد مطمئن باشید که مودم شما V92 هستش و قابلیت Caller Id هم داره و واسه تستش هم میتونید یک خط تلفن به مودم وصل کنید و با یه خط دیگه باهاش تماس بگیرید ، اونوقت مشاهده میکنید که شماره تلفن و تاریخ و ساعت اولین بوق توی محیط Hyper می افته :20:
البته واسه ویستا هم همین دستورات حتماً جواب میده چون دستورات استاندارد هستن
موفق باشید

ziguratt
05-10-2008, 15:42
سلام به همه دوستان
تقریبا" 1 ماهه که وسترو 1510 رو خریداری کردم..لپ تاپ خوبیه::بعضیا میگن بدنش فرو میره ولی اینطوریام نیست اون دوستان احتمالا" تو شخم زدن و کشاورزی از لپ تاپ استفاده میکنند::
cpu 2.5(6meg cash)
ram 3gig
hdd 250
monitor 15.4
vga 8400 gforce
bt
modem dell::external
1280000toman
made in china::سفارش امریکا و کانادا

اولا" وسترو رو لهستان و ایرلند به سفارش اروپا تولید میکنند و چین و مالزی به سفارش کانادا و امریکا تولید میکنند:: کیفیت تولید این 4 کشور هیچ فرقی با هم نداره الکی دلتونو به ایرلند و لهستان خوش نکنید

سرعت هاردش مناسبه::سی پی یو 2.5 دوهسته ای تو کارای سنگین واقعا" خودشو نشون میده::
نوت بوک ارزون و با امکانات خوبیه برای خرید latituded830 با همین امکانات 1700000 باید داد که واسه یه کاربرد معمولی رو به بالا اصلاگ به صرفه نیست

بدنش شاید خیلی محکم نباشه اما ضعیف هم نیست!!!

ظاهرشم مثل اچ پی خوشگل نیست اما زشت هم نیست خیلی ساده وشکیل!!
الکی واسه گارانتی زیگورات یا امرتات یا رایانه همراه و... پول ندید همش کشکه::یه گارانتی مغازه ای کفایت میکنه
اگه این مدل رو انتخاب کردید پاساج رضا و علاالدین نسبت به پایتخت جای بهتری براب خرید هستند البته یه سر پایتخت هم برید ضرر نداره

تو پایتخت هم اکثر فروشنده ها دروغ میگن::هر کی هم قسم خورد واستون مثلاگفت به جون بچم بدونید که بچه نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!! البته مطمئنا" استثتا هم پیدا میشه اما اکثرا" باتون رو راست نیستن...به صداقت تو چشمها شونم اعتماد نکنید :d

موفق و موید باشید
یادتون نره یه انتخاب خوب و به صرفه و خر کار وسترو 1510

aryan1423
07-10-2008, 12:02
سلام به همه دوستان
تقریبا" 1 ماهه که وسترو 1510 رو خریداری کردم..لپ تاپ خوبیه::بعضیا میگن بدنش فرو میره ولی اینطوریام نیست اون دوستان احتمالا" تو شخم زدن و کشاورزی از لپ تاپ استفاده میکنند::
cpu 2.5(6meg cash)
ram 3gig
hdd 250
monitor 15.4
vga 8400 gforce
bt
1280000toman

اولا" وسترو رو لهستان و ایرلند به سفارش اروپا تولید میکنند و چین و مالزی به سفارش کانادا و امریکا تولید میکنند:: کیفیت تولید این 4 کشور هیچ فرقی با هم نداره الکی دلتونو به ایرلند و لهستان خوش نکنید

سرعت هاردش مناسبه::سی پی یو 2.5 دوهسته ای تو کارای سنگین واقعا" خودشو نشون میده::
نوت بوک ارزون و با امکانات خوبیه برای خرید latituded830 با همین امکانات 1700000 باید داد که واسه یه کاربرد معمولی رو به بالا اصلاگ به صرفه نیست

الکی واسه گارانتی زیگورات یا امرتات یا رایانه همراه و... پول ندید همش کشکه::یه گارانتی مغازه ای کفایت میکنه
اگه این مدل رو انتخاب کردید پاساج رضا و علاالدین نسبت به پایتخت جای بهتری براب خرید هستند البته یه سر پایتخت هم برید ضرر نداره

تو پایتخت هم اکثر فروشنده ها دروغ میگن::هر کی هم قسم خورد واستون مثلاگفت به جون بچم بدونید که بچه نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!! البته مطمئنا" استثتا هم پیدا میشه اما اکثرا" باتون رو راست نیستن...به صداقت تو چشمها شونم اعتماد نکنید :d

موفق و موید باشید
اگه مودم اینترنال داشت عالی بود.

aghiran1368
04-02-2009, 08:41
اگه مودم اینترنال داشت عالی بود.

يك مودم اكسترنال خود شركت دل گذاشته داخل جعبش خيلي هم شيكه در ضمن فروشنده نبايد ازتون پول اون رو بگيره .

mehraboon_mh
04-02-2009, 21:37
dell vostro 1510
cpu 2.5 6 meg cash
hd 320
ram 4
vga geforce 8400 256d/1.5GIG share
lcd 15.4 brite
vista/modem/4usb/RGB/1394/wi-fi/bt/lan/fingerprint/9CELL
made in poland
1200000

matoos
17-03-2009, 23:34
سلام

شما باتریت ساخت کجاست؟

مارک دی وی دی رایترت چیه؟

مارک هاردت چیه؟

Pami
18-03-2009, 00:03
سلام به همه دوستان
Cpu 2.5(6meg cash)
ram 3gig
hdd 250
monitor 15.4
vga 8400 gforce
bt
1280000toman

موفق و موید باشید

با تمام موارد گفته شده موافقم غیر از یک چیز و اون هم اینکه ساخته کجا باشه فرقی نداره ... بهترین لپ تاپ های دل رو مالزی میسازه خودت هم گفتی چون سفارش آمریکا هست و کاملا درسته و بیشتر مالزی ها به آمریکا صادر میشه و الان تو بازار ایران بیشتر لهستان گیر میاد ... اول مالزی بعد ایرلند بعد چین بعد لهستان ...

matoos
18-03-2009, 00:51
هیچکی نیستش جواب منو بده؟

Pami
18-03-2009, 11:30
سلام

شما باتریت ساخت کجاست؟

مارک دی وی دی رایترت چیه؟

مارک هاردت چیه؟

دی وی دی رایتر به احتمال زیاد optiarc هست یا TSST یا Sony هست ...
هارد هم فوجیتسو باید باشه ...

matoos
24-03-2009, 22:44
ولی مال من دی ویدی رایترش matshita uj-875s ata هستش

ولی تو سایتش زده optiarc!

matoos
30-03-2009, 12:36
کسی نظی نداره؟

matoos
01-04-2009, 00:30
هیچکی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟
نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

sdssh2037
13-04-2009, 09:06
سلام
میخوام یه لپتاپ بخرم، برای امور اینترنت، Word، فتوشاپ، گاهی ضبط و ویرایش فایل های ویدیویی، بازی به ندرت ...
اینا رو انتخاب کردم:

/Xps 1530/Studio 1537/Vostro 1510/1310/Sony AR870 NB/Sony BZ 560 N34/Sony CS 190 NAD/NCC/Sony FZ 348 EB++/Sony NS 236

چند تا سوال در رابطه با Vostro دارم:
آیا فقط از لحاظ ظاهر بدنه با Xps و Studio فرق میکنه یا اینکه از لحاظ کیفیت قطعات و پرفورمنس هم از اونها پایین تره؟
آيا وسترو با سی پی يوی 2.53 و باس 1066 هم به کشور اومده يا همشون هنوز باس 800 هستند؟
باتری 9 Cell اگه بصورت اوليه با دستگاه باشه باز از بدنه ش بیرون میزنه؟
میشه بهش TV CARD متصل کرد؟
آيا مدلی از وسترو با TV CARD اينترنال هست؟
میشه طولانی روشن بمونه، داغ نمیکنه؟
صدای فن يا هاردش زياد نيست يا درايوش زياد نيست؟
میشه LCD نوع غیر براق رو گرفت، از کيفيت تصويرش کم نميشه؟
Vostro 1310 با گرافيک 256d هم هست؟
گرافيک وسترو از استوديو خيلی قويتره؟

از همه دوستان که کمک و راهنمايی میکنند، متشکرم.:11:

sdssh2037
13-04-2009, 20:44
سلام
می خواستم Vostro 1510 رو بخرم،
يه ريويو از سايت notebookreview خوندم گفته پورت S-video out و HDMI برای اتصال به پروژکتور و مونيتور و پورتdocking station برای اتصال به کامپيوتر Desktop نداره! و همچنين گفته صدای اسپيکرش کیفیت مناسبی نداره! البته لپتاپ بررسی شده قدیمی بود FP هم نداشت و سی پی يوش هم 1.8 بود!
دوستانی که از اين لپتاپ استفاده کردند نظرشون در رابطه با اين موارد چيه؟

matoos
27-04-2009, 08:51
پورت hdmi and s-video کاربرد زیادی نداره ولی خروجی مانیتور پشتش داره که هم به مانیتور و هم به پروژکتور وصل میشه

کیفیت صداش هم نسبت به نوتبوک های دیگه خیلی خیلی خوبه