PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک مشکل نادر و عجیب برای هاردم ! کمک .

mohandes-arash
01-09-2008, 02:10
سلام.
من حدود 1 ماه پیش همیشه برای پارتیشن بندی و فرمت از نسخه ی بوتیبل پارتیشن مجیک استفاده میکردم.
ولی حالا مدتی هست که هر وقت میخوام پارتیشن مجیکو با بوت بیارم بالا هی ارور میده که نمیدونم میگه درایوت مشکل داره یا ...

موقع نصب ویستا هم تازگی ها یعنی 2 هفته است که وقتی بوت میشه و کاملا لود میشه و میخواد بره برای نصب در مرحله ی اول که تنظیمات زبان میاد حدودا 10 دقیقه ای طول میکشه تا نشون داده بشه . بعد از مرحله ای هم که پسورد میخواد هم همینتور حدودا 10د قیقه ای طول میکشه. بعد دی وی دی درایو و هاردم هم تو این 10 دقیقه هیچ کاری نمی کنند.منم فکر کردم هاردم مشکل داره و رفتم یه هارده جدید خریدم ولی هنوز با هارد جدید همون مشکلو دارم. حالا من نمی دونم این ارورا که تازگی شروع شدند ربطی به این نصب ویستا داره یا اصلا مشکل جایی دیگه هست.
ممنون میشم راهنماییم کنید چون کارم واقعا لنگه.

mohandes-arash
01-09-2008, 02:34
مشخصات سیستم من :

LCD : Samsung BF1731
Case : Green Tuniq 2
Hard : Samsung 320GB Sata
Ram : 4*512 Ocz Dual Channel 2GB
Main Board : P5k Deluxe/wifi AP
Cpu : Intel 6550 4Mb Cash
Graphic : Evga 8800GTS 320 Mb

البته این هارد دوممه اولیم هم سامسونگ بود ولی با حجم 160 گیگا بایت.

Arsa Persian
03-09-2008, 08:27
شما یک بار FDisk بفرمایید احتمالا مشکلتون رفع بشه چون ممکنه با پارتیشن مجیک درست پارتیشن بندی نشده باشه

Kianoosh
03-09-2008, 13:30
سلام

با Low Level Format فرمت کنید احتمال زیاد مشکلتون حل میشه
برای پارتیشن بندی هم Partition Manager 8.5 Pro رو امتحان کنید

mohandes-arash
08-09-2008, 03:38
من این کارهایی که شما دوستان گفتید را انجام دادم ولی انگار نه انگار !! نظر شما چیه نه بد سکتور داره و تازه با یه هارد دیگه تست کرم بازم همینتوری بود.یعنی مشکل چی میتونه باشه. خوهشا سریع کار منو راه بندازید به خدا ثواب داره.

javadshahvand
08-09-2008, 08:26
من این کارهایی که شما دوستان گفتید را انجام دادم ولی انگار نه انگار !! نظر شما چیه نه بد سکتور داره و تازه با یه هارد دیگه تست کرم بازم همینتوری بود.یعنی مشکل چی میتونه باشه. خوهشا سریع کار منو راه بندازید به خدا ثواب داره.

از یک پاور قویتر و یک سی دی رایتر برای اجرا استفاده کنید

آنتی
24-09-2008, 08:56
به نام خدا
سلام خدمت اساتيد
به نظر من اصلاً به هارد ربط نداره و مشكل سيدي رام است از يك سي دي رام و يا ترجيحاً دي وي دي رايتر استفاده كنيد
موفق باشيد

soheilspeedart
26-09-2008, 08:29
مهندس جون با توجه به اینکه فرمودید هارد و... هیچ کاری نمی کنند، قطعا مشکل از هارد شما نیست!!!! (داخل پرانتز عرض کنم خوشحالم که تو هم از هارد سام استفاده می کنی)

این تاخیرات و... به احتمال زیاد ناشی از توقف پروسه های جاری سیستم به هر دلیل هست

کاش شما درایو نوری ت رو هم معرفی می کردی!!!! ساتا هست یا Ide؟

پیشنهاد می کنم یه بار با کمترین اتصالات سیستم رو بوت کن (یعنی مثلا درایوهای نوری رو جدا کن، فقط با یک هارد بوت شو، فلاپی درایو و... همه رو جدا کن) این مشکل به احتمال زیاد ناشی از مشکل داشتن یکی از سخت افزارهاست (این الزاما به این معنی نیست که سخت افزار خرابه، شاید نوع اتصالش اشکال داشته باشه و با تغییر اون مشکل حل شه)

موفق باشید