PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اموزش نصب فارسی ساز ویندوز xp

mahdi7610
31-08-2008, 23:59
سلام دوستان

خب این اموزش را برای دوستانی نوشتم که هنوز در استفاده از سیستم عامل مبتدی هستند و یا دوستانی که هنوز در نصب فارسی ساز ویندوز مشکل دارند .

1 . CD نصب ویندوز XP را در CD Drive قرار دهید .

2 . در کادر محاوره ای Run عبارت intl.cpl را تایپ کنید و از روی کیبرد کلید Enter را فشار دهید تا کادری مانند شکل زیر ظاهر شود .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3 - حال در تب Regional Options که با شماره 1 مشخص شده است ابتدا در قسمت Location که با شماره 3 مشخص شده است کشور یا محل سکونت خود را اننتخاب کنید ( Iran )
و در قسمت standard and formats که با شماره 2 مشخص شده است زبان Farsi را انتخاب کنید .

نکته :
ممکن است در این مرحله شما در این قسمت نتوانید کلمه Farsi را پیدا کنید . بنابراین شما باید بقیه مراحل را کامل انجام دهید و در پایان به این قسمت رجوع کرده و زبان Farsi را انتخاب کنید .

4 - به تب Languages که با شماره 4 مشخص شده است رفته و تیک گزینه (Install files for complex script and right-to-left languages (including Thai را که با شماره 5 مشخص شده است را بزنید .

5 - با زدن تیک گزینه شماره 5 پیغامی مانند پیغام زیر برای شما نشان داده خواهد شد .
این پیغام می گوید که شما می خواهید زبان عربی ، ارمنی ، گرجی ، عبری ، تایلندی و ... را نصب کنید . که شما روی گزینه ok کلیک می کنید .

نکته : فایل های مورد نیاز جهت نصب این زبان ها تقریبا 10 مگابایت از هارد را اشغال می کنند .

6 - با زدن دکمه Details که با شماره 6 نشان داده شده است پنجره زیر برای شما گشوده می شود .
در این قسمت شما می توانید با برداشتن تیک گزینه شماره 9 languages bar را در تسکبار مشاهده کنید . سپس روی گزینه ok کلیک کنید .

7 - حالا مطابق شکل زیر به تب Advanced رفته و زبان Farsi را انتخاب کنید .

حالا بر روی دکمه ok کلیک کنید تا فایلها از CD به هارد منتقل شوند .

نکته :
اگر در حین انجام مراحل فوق با پیغام Restart مواجه شدید ، سیستم را راه اندازی کنید و پس از Load شدن ویندوز مراحل باقی مانده را انجام دهید .

امیدوارم مورد توجه قرار گرفته باشه .

موفق باشید .

دریافت اموزش به صورت pdf

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Bilbo
08-04-2009, 18:03

بنده تا حالي كلي ويندوذ نصب كردم ولي فقط با اين به اين مشكل برخوردم ! نكاه كنين ! اون كليك هه هم ذده شده ولي روش خاكستريه ! ويندوذ مخصوص طراحان هست همه كار ها رو خودش كرد حتي برنامه هاش رو هم خودش نصب كرد به خاطر همين مشكل دارم باهاش !

mahdi7610
08-04-2009, 19:12
خب اگه ویندوز دستکاری شده باشه احتمال بروز این مشکلات هم هست .

موفق باشی :)

Bilbo
09-04-2009, 14:37
عجب ... يعني مي كي كه هيج راهي نيست ؟ مكه مي شه ؟ بلاخره يه راه براي دور زدنش هست ديكه !

توي لينوكس ميشه بهش keyboard layout اضافه كرد نميشه به اين هم اضافه كنيم ؟ حيف ويندوز به اين خوشكليه !

mahdi7610
10-04-2009, 18:57
راستش یکی از بچه ها چند ماه پیش یه راهی برای اضافه کردن فارسی به این نوع ویندوزها پیدا کرده بود اما متاسفانه مطلبش را پیدا نمی کنم .

البته اون مطلب مربوط به ویندوزهایی بود که اصلا فارسی را ساپورت نمی کردند .

ببین اسم شرکتی چیزی روی سی دی یا داخلش نیست . اگه بود زنگ برن و از خودشون سوال کن .

موفق باشی .

dead Black roz
28-10-2010, 11:36
من یه بدون فارسی نصب کردم و بعد الان سی دی شو گم کردم :31:
هیچ راهی نیست بدون سی دی فارسی شو نصب کنم ؟؟؟ یعنی میشه از سایت ماکروسافت نصب کرد ؟؟؟

ممنون:11:

dead Black roz
30-10-2010, 08:46
ای بابا
کسی نیست جواب این سوال منو بده ؟ :41:

Zachyrock
01-01-2011, 23:28
agha hamon tor ke dar topic zir goftam

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mige sp 3 bezar ke man nadaram va sp 2 daram

hala chekar konim ?

***Spring***
02-01-2011, 00:49
سلام ...

بحث های نرم افزاری و سیستم عامل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ===> ویندوز XP ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mahdi7610
02-01-2011, 09:10
من یه بدون فارسی نصب کردم و بعد الان سی دی شو گم کردم :31:
هیچ راهی نیست بدون سی دی فارسی شو نصب کنم ؟؟؟ یعنی میشه از سایت ماکروسافت نصب کرد ؟؟؟

ممنون:11:

سلام

شما باید CD ویندوز همون ورژنی که روی کامپیوترتون نصب هست را پیدا کنید .

کافیه روی My Computer کلیک راست کرده و Propertise را بزنید و از صفحه باز شده به تب General رفته و در اونجا مشخصات ویندوز نصب شده را ببینید و یک ویندوز با این مشخصات را پیدا کنید .

موفق باشید