PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد Dynamic Energy Saver

S!LENCE
31-08-2008, 14:59
سلام دوستان
خسته نباشید. تغییرات جدید انجمن سخت افزار رو تبریک می گم
دو تا سوال داشتم
جند سری از مادر برد های گیگا یه چیزی به اسم Dynamic Energy Saver داره که خیلی هم روش مانور میده. می خوام ببینم آیا استفاده ازش توضیه میشه و این که چطوری مصرف رو پایین میاره و راندمان رو بالا میبره؟؟؟ آیا آسیبی به قطعات نمی رسونه؟؟؟ ممنون میشم اگه توضیح کاملی بدید
یه سوال دیگه این که فرق EP45-DS3R با EP45-DS3 چیه؟؟
ممنون از همتون

shahab_blaster
31-08-2008, 17:31
اين تكنولوژي جديد گيگا براي كاهش مصرف برق هست كه در زمان بيكاري مياد و برق ورودي رو كاهش ميده اين قابليت نرم افزاري هستش در كنار اين تكنولوژي Asus مياد و با تكنولوژي خودش با نام Epu كه سخت افزاري هست رقابت ميكنه كه در واقع تكنولوژي Asus بهتر جواب داده از تكنولوژي گيگا
راجب مادربورد هم من اين 2 مدل رو ديدم Gigabyte - Ep45-ds3r و Gigabyte - Ep45t-ds3r كه اوني كه T داره Ddr3 ساپورت ميكنه

daffy
01-09-2008, 00:16
اين تكنولوژي جديد گيگا براي كاهش مصرف برق هست كه در زمان بيكاري مياد و برق ورودي رو كاهش ميده اين قابليت نرم افزاري هستش در كنار اين تكنولوژي Asus مياد و با تكنولوژي خودش با نام Epu كه سخت افزاري هست رقابت ميكنه كه در واقع تكنولوژي Asus بهتر جواب داده از تكنولوژي گيگا
راجب مادربورد هم من اين 2 مدل رو ديدم Gigabyte - Ep45-ds3r و Gigabyte - Ep45t-ds3r كه اوني كه T داره Ddr3 ساپورت ميكنه

میشه بگید کی گفته ASUS EPU بهتر از Giga DES جواب داده...
ملت چشم بسته میرن سراغ ASUS با این خیال که تکنولوژیش از بقیه جلوتره!!!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شما سعی کنید همون Giga تهیه کنید پول اضافه بابت Asus ندین...

Stream
01-09-2008, 01:03
در کل Epu و Des هر دو تکنولوژی بهینه سازی مصرف انرژی هستند. Epu توسط یک چیپ کنترل میشه و Des یک تکنولوژی نرم افزاریه.

چیزی که این وسط مهمه اینه که هردوشون تا حدی این کار رو انجام می دهند و این به نفع کاربره.

S!LENCE
01-09-2008, 14:09
سلام دوستان
ممنون از کمک همتون.
گیگابایت توی تبلیغات و سایت خودش میگه که DES سخت افزاری هم هست.
کلن من نفهمیدم آیا آسیبی به قطعات نمی رسه؟ آیا خودش وقتی سیستم نیاز به برق بیشتر داره غیر فعال میشه؟
در مورد EP45-DS3R و EP45-DS3 هم فکر می کنم فرقشون اینه که اولی Raid داره
میشه یه توضیحی در موردش یدید؟ ممنون

shahab_blaster
01-09-2008, 16:08
میشه بگید کی گفته ASUS EPU بهتر از Giga DES جواب داده...
ملت چشم بسته میرن سراغ ASUS با این خیال که تکنولوژیش از بقیه جلوتره!!!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشما سعی کنید همون Giga تهیه کنید پول اضافه بابت Asus ندین...
چند وقت پيش گيگابايت يه جنگ تبليغاتي راه انداخت و تو اون اعلام كرد تكنولوژي DES خوبه و ASUS دروغ ميگه و تكنولوژي EPU اون چيزي رو كه ميگه رو درست انجام نميده
بعد از اين جنگ تبليغاتي 1 هفته بعد يكي از مسئولان گيگا رسما در يك روزنامه از ASUS عذر خواهي كرد
كل اين خبر تو هفته نامه فناوري اطلاعات چاپ شد در 2 هفته هر 2 خبر
مال حدود 1 ماه پيشه
در كل تكنولوژي EPU بهتر جواب داده
در ثاني از نظر قدرت طراحي ASUS بهتر از گيگا هست شما تو مدل هاي مختلف ميتونيد اينو مشاهده كنيد

alborz_k
01-09-2008, 20:50
سلام دوستان
ممنون از کمک همتون.
گیگابایت توی تبلیغات و سایت خودش میگه که DES سخت افزاری هم هست.
کلن من نفهمیدم آیا آسیبی به قطعات نمی رسه؟ آیا خودش وقتی سیستم نیاز به برق بیشتر داره غیر فعال میشه؟
در مورد EP45-DS3R و EP45-DS3 هم فکر می کنم فرقشون اینه که اولی Raid داره
میشه یه توضیحی در موردش یدید؟ ممنون
سلام. r در اخر مادربرد های گیگا ، یعنی این که دارای تجهیزات و امکانات بیشتر هستند.
من با epu کار کردم و تکنولوژی مناسبیه و در زمان بی کاری سیستم ،علاوه بر کاهش مصرف برق ، باعث کاهش دما ی سیستم می شه و همچنین با کم کردن فرکانس پردازنده ، طول عمرشو بالا می بره ، در ضمن در زمان فعالیت سیستم ، فرکانس پردازنده رو از حالت نرمال بالا تر می بره (حتی تا 30%)

shahab_blaster
01-09-2008, 21:15
سلام. r در اخر مادربرد های گیگا ، یعنی این که دارای تجهیزات و امکانات بیشتر هستند.
من با epu کار کردم و تکنولوژی مناسبیه و در زمان بی کاری سیستم ،علاوه بر کاهش مصرف برق ، باعث کاهش دما ی سیستم می شه و همچنین با کم کردن فرکانس پردازنده ، طول عمرشو بالا می بره ، در ضمن در زمان فعالیت سیستم ، فرکانس پردازنده رو از حالت نرمال بالا تر می بره (حتی تا 30%)
اگه اين 30 درصد باعث ناپايداري بشه چي؟
اين كارو ASUS خيلي وقته داره تكنولوژي به نام N.O.S تو مادربورد هايي كه قابليت اور مناسبي دارن مياد تا 10 درصد وقت لزوم سيستم رو اور ميكنه
وقتي فركانس بياد پائين مسلما مصرف و حرارت هم كم ميشه

daffy
02-09-2008, 00:16
چند وقت پيش گيگابايت يه جنگ تبليغاتي راه انداخت و تو اون اعلام كرد تكنولوژي DES خوبه و ASUS دروغ ميگه و تكنولوژي EPU اون چيزي رو كه ميگه رو درست انجام نميده
بعد از اين جنگ تبليغاتي 1 هفته بعد يكي از مسئولان گيگا رسما در يك روزنامه از ASUS عذر خواهي كرد
كل اين خبر تو هفته نامه فناوري اطلاعات چاپ شد در 2 هفته هر 2 خبر
مال حدود 1 ماه پيشه
در كل تكنولوژي EPU بهتر جواب داده
در ثاني از نظر قدرت طراحي ASUS بهتر از گيگا هست شما تو مدل هاي مختلف ميتونيد اينو مشاهده كنيد

فعلا که تستی که مشاهده کردید خلاف گفته های شما رو ثابت میکنه...
متاسفانه ASUS جوی رو ایجاد کرده که همه مثل شما فکر میکنن.
در اینکه ASUS از بهترین هاس شکی نیست ولی بهترین نیست!

shahab_blaster
02-09-2008, 11:33
فعلا که تستی که مشاهده کردید خلاف گفته های شما رو ثابت میکنه...
متاسفانه ASUS جوی رو ایجاد کرده که همه مثل شما فکر میکنن.
در اینکه ASUS از بهترین هاس شکی نیست ولی بهترین نیست!
به نظر من اين 2 مادربورد درسته از لحاظ چيپست يكي هستند ولي از نظر نوع امكانات و ... با هم فرق ميكنن
اين تست بايد بين 2 مادربورد كه از هر نظر يكي باشن انجام بشه بهتره