PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ راهنـــمای جـــامـــع تــحـصــیـــلات بـــرون مـــرزی

صفحه ها : [1] 2

winxp
30-08-2008, 21:27
سلام عزيزان

من كارداني كامپوتر دارم

ميخوام برم فرانسه دكتري كامپيوتر بگيرم

از دوستان كسي ميتونه كمكمك كنه كه تقريبا چقدر وقت ميبره و چقدر هزينه داره

كارت پايان خدمت ميخواد يا نه و ...

خيلي واجبه

ممنون و متشكر از شما :11:

RooS
30-08-2008, 22:09
یعنی شما سربازین ؟؟؟
باید سربازیتو درست کنی اول بعد بری
حدودا اگه سربازی مشکلی نباشه با مدتی که اونجا طول میکشه بری دانشگاه میشه 2 سال ... اگه زبان اینا بلد باشی کم تر...
هزینش هم 4.5 هزار یورو

Pario
31-08-2008, 00:09
امین!!!

یک وبلاگ هست که خیلی وقته فعالیت میکنه مطالب خوبی داره و به سوالها هم جواب میده

آدرس جدید:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آدرس قبلی:

winxp
31-08-2008, 17:39
از دوستان کسی نرفته

یکی میگه خوبه یکی میگه بده

موندم چی کار کنم

راهنمایی کنین بابا

Pario
31-08-2008, 17:45
از دوستان کسی نرفته

یکی میگه خوبه یکی میگه بده

موندم چی کار کنم

راهنمایی کنین بابا

تمام جزئیات فرانسه رو از اون وبلاگی که نوشتم بخون

ببین چقدر خرج داره

ببین همتت چقدره و چقدر حاضری برای رسیدن به هدفت تلاش کنی

اینجوری میفهمی بری یا نری

من میتونستم خارج از کشور تحصیل کنم ( AUB) اما دیدم اینکاره نیستم!

Ceramic
31-08-2008, 17:51
حالا چرا فرانسه ؟

نکته ی اول ( بسیار مهم )‌ : شما زبان تحصیلی تون فرانسوی بوده ؟ اگر نه بیخیال بشید چون فرانسه مثل انگلیسی نیست که شش ماهه راه بیفتید .

نکته ی دوم : فرانسوی ها مثل انگلیسی زبان ها خونگرم و مهمان پذیر نیستند . با مهاجرین خیلی مشکل دارند و شما هم به هر حال خارجی هستید .( یک نموره بد اخلاقی دارند )

نکته ی سوم : دقیقا به دلیل مورد اول و همچنین به دلیل بحران اقتصادی پیدا کردن کار در فرانسه برایتان خیلی دشوار خواهد بود ( مگر این که جیب عالی حسابی متعالی باشد ). البته من آمار خیلی وقت پیش را داشتم که در هفته حدودا 16 ساعت اجازه کار داشتند

نکته ی چهارم : تمام فارغ التحصیل های فرانسه که من با آنها برخورد داشتم متفق القول می گفتند که اگر این همه زحمت را در آلمان یا کشورهای انگلیسی زبان کشیده بودند نتایج خیلی بهتری به دست می آوردند .

نکته ی پنجم : فرانسه کشور گرانی است و از ایتالیا و آلمان هزینه ها بالاتر است .

یک سئوال : از کدام دانشگاه پذیرش گرفته اید ؟

hamed2005
25-09-2008, 01:11
Ceramic جان .... فکر نکنم اینقدر هم که گفتی وضع بد باشه....چون چند تا از اقوام من اونجا مشغول تحصیلند و خیلی راضی بودند و من خودمم یک نیمچه سفری پاریس رفتم وضع مردم اینطوری که گفتی نیست چون مردمش از جاهای مختلف هستن و همه جور آدمی توش پیدا میشه و دیگه اینکه زبان فرانسه ممکنه از انگلیسی یه کم سخت تر باشه ولی از آلمانی و ایتالیایی در سطح بالاتری قرار داره.
و مهم ترین نکته این که تحصیل توی دانشگاه های فرانسه رایگانه در حالی که تو اکثر کشورهای معتبر تحصیل رایگان نیست و حتی خیلی هم هزینه بره ...البته اخیرا صحبتهایی مبنی بر شهریه گرفتن توی دانشگاه های فرانسه مطرح شده که فعلا به نتیجه نرسیده.
حالا اگه دوستان اطلاعات بیشتری خواستن در خدمتیم......یاعلی

winxp
25-09-2008, 18:54
سلام دوستان

والا منم از بچه ها شنیدم که خوبه ولی میگن مالزی بهتره

میدونین چیه ؟

من نمیخوام اونجا بمونم . الان کاردانی دارم و میخوام برم یه کشوری که مدرک معتبر بین المللی بدن که اینجا هم قبول داشته باشن

بعد بیام اینجا تو دانشگاه های تهران تدریس کنم به عنوان یه استاد نمونه . مثلا فردوسی یا شریف به عنوان بهترین استادها

هدفم اینه .

گفتم مدرک اونا که معتبر تر از اینجاس , انگلیسی هم که یا میگیرم به همین بهانه , و شنیده بودم از کاردانی تا دکتری اونجا 3 سال وقت میبره ولی اینجا اگه بمونم 6 سال طول میکشه

حالا راهنماییم کنین .
ضمنا گفتین خدمت باید رفته باشم ولی نرفتم , نمیشه یه جوری بدون خدمت برم ؟ برا درس میخوام برم دیگه .

ممنون از لطف همتون .

faraz-hacker
26-09-2008, 19:00
اقا دیگه دستتت درد نکه فرانسه رو با مالزی مقایسه کردی!!!!!!؟؟؟؟؟فرانسه یک کشور با اون عظمت با اون دانشگاه های خوب حالا شما میای.....

AliROCK
26-09-2008, 22:58
مالزی هم کم کشوری نیست کسی رو داشتیم که رفته بود مالزی ولی کلا برای تحصیل دانشگاههای کشور هند معروفه و خیلی سخت گیرند و یه پا مخ میدن بیرون

Mr.ahad
27-09-2008, 00:09
از اساتید می خوام لطف کنن چگونگی پذیرش دانشجو در کشور مالزی یا استرالیا با مدرک کادانی ؟ + چندتا سوالم رو جواب بدن :

* می خواستم بدونم دونستن زبان کشور لازمه یا خیر ؟
* هزینه ی تحصیل ؟
* چگونگی برابری مدرک تحصیلی ایران با آن کشور ها ؟
* کدوم کشور رو پیشنهاد می کنید ؟ ( با توجه به تمامی مسائل )

( مرسی )

Axford
27-09-2008, 01:19
سلام دوستان

والا منم از بچه ها شنیدم که خوبه ولی میگن مالزی بهتره
میدونین چیه ؟
من نمیخوام اونجا بمونم . الان کاردانی دارم و میخوام برم یه کشوری که مدرک معتبر بین المللی بدن که اینجا هم قبول داشته باشن
بعد بیام اینجا تو دانشگاه های تهران تدریس کنم به عنوان یه استاد نمونه . مثلا فردوسی یا شریف به عنوان بهترین استادها
هدفم اینه .
گفتم مدرک اونا که معتبر تر از اینجاس , انگلیسی هم که یا میگیرم به همین بهانه , و شنیده بودم از کاردانی تا دکتری اونجا 3 سال وقت میبره ولی اینجا اگه بمونم 6 سال طول میکشه
حالا راهنماییم کنین .
ضمنا گفتین خدمت باید رفته باشم ولی نرفتم , نمیشه یه جوری بدون خدمت برم ؟ برا درس میخوام برم دیگه .
ممنون از لطف همتون .

1. اول ببین مدرک اونجا مورد تایید وزارت علوم هست یا نه ( خیلی مسخره هست اما چاره ای نیست)
2.یه جستجوی کامل انجام بده و دوره های مشترک دانشگاهای ایران و اروپا و استرالیا رو شناسایی کن. این دوره ها حدودا سالی 20 میلیون تومان هزینه دارن اما

1. 2 سال اول که به مقدمات و آموزش زبان پرداخته میشه در کشور خودمون هستی. (آموزشها در دو سال اول به زبان انگلیسی هست)
2. 2 سال دوم به کشور خارجی ( انگلیس ، استرالیا ، فرانسه و ...) اعزام میشوید ( بدون اینکه نگران ویزای تحصیلی محل اقامت و هزار مشکل دیگر باشید!!)
3. مدرکتون در همه دنیا و همین طور ایران ( ایران با بقیه دنیا فرق داره!) مورد قبول هست.

3.کجا کاردانی تا دکترا 3 سال هست؟ :18: بگو تا ما هم بریم!

از اساتید می خوام لطف کنن چگونگی پذیرش دانشجو در کشور مالزی یا استرالیا با مدرک کادانی ؟ + چندتا سوالم رو جواب بدن :
* می خواستم بدونم دونستن زبان کشور لازمه یا خیر ؟
* هزینه ی تحصیل ؟
* چگونگی برابری مدرک تحصیلی ایران با آن کشور ها ؟
* کدوم کشور رو پیشنهاد می کنید ؟ ( با توجه به تمامی مسائل )
( مرسی )

پول! والپول! و ما ادراک الپول! الپول الذی یفتح المفاتیح ...

graphmax
27-09-2008, 23:27
بهترین نقطه دنیا برای تحصیل کانادا بعدشم مالزی!
هم نسبتا ارزان، هم سطح علمی بالا و هم کار.

Diego
28-11-2008, 23:40
سلام دوستان,من قصد دارم بعد از گرفتن مدرک کاردانی(کامپیوتر)برای تحصیل به خارج کشور برم.
شما کدوم کشور رو پیشنهاد میکنید؟
این داستانهای وحشتناکی که در مورد امنیت پائین مالزی تعریف میکنن حقیقت داره؟!

italy2006
29-11-2008, 00:09
پول داری برو امریکای جهان خوار نداری هند مالزی........

s2010
29-11-2008, 00:20
امریکارفتن خیلی سخت اگه پولداری برواروپاولی اگه میخوای کم خرج کنی بروهنددرضمن.هندهم خرج تحصیل وخوراک وجات خیلی کمه وهم مدرکی که میده بین الملل وخیلی هم معتبره.مثل دوران دبستان ماسه ثلث دارند

Diego
29-11-2008, 15:56
مشکل پول نیست....ولی فکر نکنم به این راحتی ها بشه رفت usa...
کسی در مورد مالزی اطلاعات داره؟

separate
29-11-2008, 17:33
تحصیل در هند و مالزی

تحصیل در مالزی

Diego
29-11-2008, 20:08
ممنون بابت لینکها.
کسی هست که سابقه ی اقامت در مالزی رو داشته باشه؟چرا اکثر سایتها نوشتن مالزی امنیت نداره؟

armin_software
01-12-2008, 16:22
سلام دوستان,من قصد دارم بعد از گرفتن مدرک کاردانی(کامپیوتر)برای تحصیل به خارج کشور برم.
شما کدوم کشور رو پیشنهاد میکنید؟
این داستانهای وحشتناکی که در مورد امنیت پائین مالزی تعریف میکنن حقیقت داره؟!
چه داستانهای وحشتناکی؟
بگو تا ما هم بدونیم.

دانشگاه خلبانی کشور های اروپایی دارند؟

jamshidjap
04-12-2008, 12:14
ميگي پول داري ...

خب برو انگليس ....

اگرم نشد برو استراليا

برادر دوستم رفته استراليا صنايع ميخونه از شرايط زنگيش هم کاملا راضيه .

jamshidjap
04-12-2008, 12:27
دانشگاه خلبانی کشور های اروپایی دارند؟

به اين لينک سر بزن در مورد دانشگاههاي انگليسه

Diego
04-12-2008, 13:48
چه داستانهای وحشتناکی؟
بگو تا ما هم بدونیم.

تو اکثر سایتها نوشتن امنیت خیلی پائینی داره.البته در رابطه با دزدی و زور گیری...

ميگي پول داري ...

خب برو انگليس ....

اگرم نشد برو استراليا

برادر دوستم رفته استراليا صنايع ميخونه از شرايط زنگيش هم کاملا راضيه .

نمایندگی های معتبری دارند تو ایران؟منظورم مراکز معتبری باشه که از طریقشون بشه اقدام کرد

mahn90
04-12-2008, 16:56
هند مدرک هم بین الملی باید باشه هم خیلی بهتر از مالزی هست و تعداد هم وطنات هم زیاده اونجا

کشور های اروپایی مثل اکراین هم بدرد نمیخورن که حتی مدرکشون کمتره هند است

ولی چرا همین ایران نمیخونی ؟؟؟؟؟

راحت که میشه رفت کامپیوتر و هم مشکل مسافت نداره

اگر هم رفتی تو کف خارج بهت بگم کشور های خارجی که بخوای بری بدتر ایران هست

Diego
04-12-2008, 19:30
هند مدرک هم بین الملی باید باشه هم خیلی بهتر از مالزی هست و تعداد هم وطنات هم زیاده اونجا

ولی چرا همین ایران نمیخونی ؟؟؟؟؟

راحت که میشه رفت کامپیوتر و هم مشکل مسافت نداره

اگر هم رفتی تو کف خارج بهت بگم کشور های خارجی که بخوای بری بدتر ایران هست

در درجه ی اول دنبال یه کشور number one می گردم.که بشه بعد از تحصیلات افامت دائم گرفت.
واسه خارج رفتن هم اصلا هوایی نشدم.فقط یه تصمیم واسه ادامه زندگیه...همین!:11:
فعلا اولویت هام اینهاست:
1_استرالیا
2_انگلیس

jamshidjap
04-12-2008, 19:43
نمایندگی های معتبری دارند تو ایران؟منظورم مراکز معتبری باشه که از طریقشون بشه اقدام کرد

اطلاعي ندارم . البته ميرم از دوستم سوال ميکنم .

فعلا اولویت هام اینهاست:
1_استرالیا
2_انگلیس

حتماً همين کارو بکن و برو خارج . اينجا جاي موندن نيست .

منم ميخام تافل بگيرم و بعد از خدمت برم اون ور آب .

من از دکتر و استادو آدم روشنفکر سوال کردم ، با خارج رفتنم موافق بوده و گفته ترديدي هم در کارت نباشه !

seyyedi
04-12-2008, 19:54
دوستان سلام

نزن کشور مردمو
چی گفتم؟ خودمم نفهمیدم
بابا کی گفته اکراین بدرد نمی خوره
خیلی هم خوبه
البته نه کامپیوتر
هوافضاش خیلی خوبه البته بیشتر توی قسمت هوا
ولی اگه قضیه اقامته که نه
ببین عزیز یه چیزی از من بشنو
ضرب المثلیه که میگه آشنا اگه گوشتت رو بخوره استخونت رو دور نمی اندازه
اینجا که هستی که هم وطن هات هستن و هر چقدر هم که بخوای نه بگی و اینا بالاخره توی این فرهنگ و آب و خاک بزرگ شدی و این یه چیز دیگه هست
شما ببین الان عرب و جماعت و کسای دیگه که از کشورهای دور و اطراف و کمتر کشورهای دور میان که اینجا زندگی کنن پیش شما چطورین و چطوری باهاشون برخورد میشه
اونجا هم اگه بری تو هم برای اونها همین وضعیت رو داری با این تفاوت که زندگی اونها ماشینی تر شده و این چیزا کمتره ولی باز هم هست
حالا اگه میخوای بری به نظر من توی اروپا یا سوئد و بعدش سوئیس برو
و آمریکا هم خواستی بری کالیفرنیا برو
چون توی اروپا ایرانیهای توی سوئد نسبت به بقیه کشورها بیشترن و بعدش هم فکر کنم سوئیس باشه و احساس غربت و این حرفا باز هم کمتر میشه
توی آمریکا هم که حتما برو کالیفرنیا چون بیش از 1 میلیون ایرانی هست و مغازه و بازار ایرانی هم وجود داره
طوری که سنگ پای قزوین هم اونجا پیدا میکنی
اگه یه جایی بری که کسی نباشه غربتت بیشتر میشه و بعدا بیشتر پشیمون میشی

samanajan
04-12-2008, 19:58
دوست عزیز اگر دوست داری

رشته ای که دوست داری درس بخوانی و مقطع

و هزینه ای که در سال می توانی در آنجا بدی

و در آنجا در چه مقطعی می خواهی بخوانی

خلاصه کارت پایان خدمت داری و هر چی که من گفتم خودت بگو

تا بهت بگم چه کار

jamshidjap
04-12-2008, 20:02

اينو قبول دارم . اروپا خصوصاً انگليس خيلي دلگيره . خصوصاً الان

Diego
04-12-2008, 23:48
حتماً همين کارو بکن و برو خارج . اينجا جاي موندن نيست .

منم ميخام تافل بگيرم و بعد از خدمت برم اون ور آب .
تائید میشه!

ببین عزیز یه چیزی از من بشنو
ضرب المثلیه که میگه آشنا اگه گوشتت رو بخوره استخونت رو دور نمی اندازه
اینجا که هستی که هم وطن هات هستن و هر چقدر هم که بخوای نه بگی و اینا بالاخره توی این فرهنگ و آب و خاک بزرگ شدی و این یه چیز دیگه هست
شما ببین الان عرب و جماعت و کسای دیگه که از کشورهای دور و اطراف و کمتر کشورهای دور میان که اینجا زندگی کنن پیش شما چطورین و چطوری باهاشون برخورد میشه
اونجا هم اگه بری تو هم برای اونها همین وضعیت رو داری با این تفاوت که زندگی اونها ماشینی تر شده و این چیزا کمتره ولی باز هم هست
حالا اگه میخوای بری به نظر من توی اروپا یا سوئد و بعدش سوئیس برو
و آمریکا هم خواستی بری کالیفرنیا برو
چون توی اروپا ایرانیهای توی سوئد نسبت به بقیه کشورها بیشترن و بعدش هم فکر کنم سوئیس باشه و احساس غربت و این حرفا باز هم کمتر میشه
توی آمریکا هم که حتما برو کالیفرنیا چون بیش از 1 میلیون ایرانی هست و مغازه و بازار ایرانی هم وجود داره
طوری که سنگ پای قزوین هم اونجا پیدا میکنی
غربت من همینجا هم,قد تموم دنیاست....

دوست عزیز اگر دوست داری

رشته ای که دوست داری درس بخوانی و مقطع

و هزینه ای که در سال می توانی در آنجا بدی

و در آنجا در چه مقطعی می خواهی بخوانی

خلاصه کارت پایان خدمت داری و هر چی که من گفتم خودت بگو

تا بهت بگم چه کار
مخلصیم.
کامپیوتر-ترجیحا تا مقطع دکترا
هزینه هم راستش باید براورد بشه....شما تقریبی بگو.
تا دو ترم دیگه کاردانی من تموم میشه.بعد هم یا معافی یا یه سال و نیم خدمت.

samanajan
05-12-2008, 12:54
مخلصیم.
کامپیوتر-ترجیحا تا مقطع دکترا
هزینه هم راستش باید براورد بشه....شما تقریبی بگو.
تا دو ترم دیگه کاردانی من تموم میشه.بعد هم یا معافی یا یه سال و نیم خدمت.

ببین دوست عزیز ن در مورد کانادا و انگلیس خیلی خوب می دانم چی به چی هست

اول در مورد انگلیس
1 . مدرک کاردانی شما را قبول ندارد راستی بگو پیش دانشگاهی داری

2. هزینه بستی به دانشگاه و کدام رشته و محلی که می خواهی اقامت کنی اگه خواستی بگو کجا می خواهی درس بخوانی منظورم کدام شهر تا هزینه را بهت بگم ولی به صورت تقریبی الان و هر روز گرانتر می شود 25 میلیون تومان به بالا تا 35 میلیون در سال اگر مجرد باشی بهت بگم تازه مال سال میلادی پیش بود

3. اگر نمرات خوب باشه بهتره

4. اگر جایی خواستی که موسسه معتبر باشه تا بهت بگم

5. پیشنهاد شخصی خیلی بهتره من خودت اقدام کنی اگر واقعا خواستی تا بهت آموزش بدم و پول به این موسسه ها ندی و چون زبان بلد نباشی برات سخت میشه بهتره بری موسسه که اعزام دانشجو هست

6. راستی زبان نگفتی بلدی

7. کانادا هم به صورت تقریبی تو همی مایه ها در می آید بازم بستگی به دانشگاه و جای اسکان و نوع زندگی خودت دارد

8. استرالیا تا اونجای که من شنیدم اونم تو همین مایه 20 میلیون به بالا است اگر اشتباه ننم ولی پیشنهاد می کنم استرالیا نرو

پیشنهاد من به تو

1. کانادا خیلی عالی از همه نظر

2. آمریکا اما به دلیل اینکه مشکل هست پس بیخیال می شویم

3. انگلیس

4 . سوئد را دست کم نگیر خیلی تو کارشون دقیق هستند راستی اگر دانشگاهاش پولی شوند که فکر کنم بشه از 30 میلیون به بالا هست تا شنیدم 50 میلیون هم می رسد

5. کشورهای مثل ژاپن . کره از نظر کامپیوتر در سطح دو بعد از آمریکا قرار دارند

6. استرالیا خوبه ولی بعد بعضی به خاطر اینکه اقامت بگیرند انجا درس می خواند چون اگر در استرالیا درس و زندگی کرده باشی با بازار کارش آشنا میشنوی و امتیاز ت می رود بالا

7. مالزی و دیگر کشورها اصلا پیشنهاد نمیشه

ولی یک چیزی بهت بگم دوست عزیز هر سوالی بود در خدمتم نظر با خودت است من این چیزهای که بهت گفتم طی 3 سال تحقیق و جستجو در انواع سایتها و کسانی ه رفتند

من خودم می خواستم برم 1. کانادا 2. انگلیس اما به دلیل توان مالی نتوانستم برم ولی هنوزم خیلی دوستم دارم برم به قول معروف هم فال و هم تماشا

نصحیت به عنوان یک دوست کوچک حالا شاید بگی اگر چرت و پرت میگم حق داری

انتخاب با خودت است

من بهت پیشنهاد می کنم لیسناس را بگیری تا سنت هم بیشتر بشه و در مورد دانشگاه خوب تحقیق کنی و همین به صورت شخصی در مورد کشورهای که بهترند تحقیق کنی

اگر توان مالی داری و واقعا می خواهی بری دو دل نشو بی خیال سربازی شو و سند خانه یا وثیقه بذار و برو و درس ت را بخوان وقفه بین درس نداز سریع برو

اما من توان مالی داشتم همین الان می رفتم شک نمی کردم من مثل تو دارم کاردانی می خوانم

سوالی بود در خدمتم

Diego
05-12-2008, 21:22
ببین دوست عزیز ن در مورد کانادا و انگلیس خیلی خوب می دانم چی به چی هست

اول در مورد انگلیس
1 . مدرک کاردانی شما را قبول ندارد راستی بگو پیش دانشگاهی داری

2. هزینه بستی به دانشگاه و کدام رشته و محلی که می خواهی اقامت کنی اگه خواستی بگو کجا می خواهی درس بخوانی منظورم کدام شهر تا هزینه را بهت بگم ولی به صورت تقریبی الان و هر روز گرانتر می شود 25 میلیون تومان به بالا تا 35 میلیون در سال اگر مجرد باشی بهت بگم تازه مال سال میلادی پیش بود

3. اگر نمرات خوب باشه بهتره

4. اگر جایی خواستی که موسسه معتبر باشه تا بهت بگم

5. پیشنهاد شخصی خیلی بهتره من خودت اقدام کنی اگر واقعا خواستی تا بهت آموزش بدم و پول به این موسسه ها ندی و چون زبان بلد نباشی برات سخت میشه بهتره بری موسسه که اعزام دانشجو هست

6. راستی زبان نگفتی بلدی

7. کانادا هم به صورت تقریبی تو همی مایه ها در می آید بازم بستگی به دانشگاه و جای اسکان و نوع زندگی خودت دارد

8. استرالیا تا اونجای که من شنیدم اونم تو همین مایه 20 میلیون به بالا است اگر اشتباه ننم ولی پیشنهاد می کنم استرالیا نرو

پیشنهاد من به تو

1. کانادا خیلی عالی از همه نظر

2. آمریکا اما به دلیل اینکه مشکل هست پس بیخیال می شویم

3. انگلیس

4 . سوئد را دست کم نگیر خیلی تو کارشون دقیق هستند راستی اگر دانشگاهاش پولی شوند که فکر کنم بشه از 30 میلیون به بالا هست تا شنیدم 50 میلیون هم می رسد

5. کشورهای مثل ژاپن . کره از نظر کامپیوتر در سطح دو بعد از آمریکا قرار دارند

6. استرالیا خوبه ولی بعد بعضی به خاطر اینکه اقامت بگیرند انجا درس می خواند چون اگر در استرالیا درس و زندگی کرده باشی با بازار کارش آشنا میشنوی و امتیاز ت می رود بالا

7. مالزی و دیگر کشورها اصلا پیشنهاد نمیشه

ولی یک چیزی بهت بگم دوست عزیز هر سوالی بود در خدمتم نظر با خودت است من این چیزهای که بهت گفتم طی 3 سال تحقیق و جستجو در انواع سایتها و کسانی ه رفتند

من خودم می خواستم برم 1. کانادا 2. انگلیس اما به دلیل توان مالی نتوانستم برم ولی هنوزم خیلی دوستم دارم برم به قول معروف هم فال و هم تماشا

نصحیت به عنوان یک دوست کوچک حالا شاید بگی اگر چرت و پرت میگم حق داری

انتخاب با خودت است

من بهت پیشنهاد می کنم لیسناس را بگیری تا سنت هم بیشتر بشه و در مورد دانشگاه خوب تحقیق کنی و همین به صورت شخصی در مورد کشورهای که بهترند تحقیق کنی

اگر توان مالی داری و واقعا می خواهی بری دو دل نشو بی خیال سربازی شو و سند خانه یا وثیقه بذار و برو و درس ت را بخوان وقفه بین درس نداز سریع برو

اما من توان مالی داشتم همین الان می رفتم شک نمی کردم من مثل تو دارم کاردانی می خوانم

سوالی بود در خدمتم
لطف داری دوست عزیز.
مهم نیست که مدرک کاردانی رو قبول نکنن.از هر مقطعی که لازم باشه حاضرم اونجا ادامه تحصیل بدم.
راستش واسه کانادا چه شرایطی میخواد؟واسه اقامت؟
سربازی رو نمیشه دودر کرد.وثیقه فقط واسه کشورهای زیارتی قبول میکنن.
در مورد اینکه صبر کنم هم به نظر خودم الان اگه برم خیلی بهتره تا اینکه سنم بالاتر بره و جوونیم اینجا بگذره...
راستی در مورد زبان هم اونقدری هست که بتونم گلیم و خودمو اونجا از اب بیرون بکشم.یعنی در صحبت کردن مشکلی ندارم.ولی تا به حال کلاس زبان نرفتم.ولی قصد دارم واسه مدرک زبان اقدام کنم.

sale2000
05-12-2008, 21:49
ایران که خوبه!چرا میخوای بری؟!مشکلت ادامه تحصیل نیست میخوای جوونیت هدر نره!در کل هرجا بری اسمون همین یه رنگه.اما مالزی رو بیخیال شو یا اروپا یا امریکا بعدش دوباره ایران.

vahid_civil
05-12-2008, 23:42
در کل هرجا بری اسمون همین یه رنگ

یعنی خاکستریه ؟ اصلا کدوم آسمون ؟
================================
اکثر کسانی که رفتن استرالیا راضی بودن. مخصوصا اینکه یه کشور مهاجر طلبه. از همه جور آدمی توش هست.
دید اروپایی ها به ما خوب نیست.
دیگه اینکه هزینه های زندگی تو انگلیس زیاده.
از نظر آب و هوایی هم استرالیا خیلی نزدیکتر به ما هستش. اینو از کسی که اونجا زندگی میکرد شنیدم.
میگفت آدمای خوبی هم داره.
انتخابت رو بکن : 1-استرالیا 2- انگلیس
تازه ملکه جفتشون هم که یکیه !!
خوش بگذره

Diego
05-12-2008, 23:44
ایران که خوبه!چرا میخوای بری؟!مشکلت ادامه تحصیل نیست میخوای جوونیت هدر نره!در کل هرجا بری اسمون همین یه رنگه.اما مالزی رو بیخیال شو یا اروپا یا امریکا بعدش دوباره ایران.
اسمون همه جا یه رنگه....ولی متاسفانه زیر آسمون همه جا یه جور نیست.....

samanajan
06-12-2008, 13:21
دوست عزیز شما کدام شهر زندی می کنی

sale2000
06-12-2008, 19:15
اسمون همه جا یه رنگه....ولی متاسفانه زیر آسمون همه جا یه جور نیست.....
اره ولی چاره چیه!؟ما اینجا برای مرگ زندگی میکنیم البته به فکرش نیستیم تعداد معدودی به اخرت اعتقاد دارن اونم شعاری در کل هیچی و چند فرزند عاید ماست!انقدر گله کردیم دیگه همه چی تکراری شده امیدوارم هر جا رفتی واقعا به دلخواهت خواسته های خودت برسی واقعا خوشبخت باشی البته در این راه موانعی هست که گذر از ان سخته در مورد کشور چون اغلب کشور ها از ایران یه قدم جلوترن!فرقی ندارن ولی اروپا و امریکا و کشورهایی که دموکراسی در ان حاکم است و مردمانش متمایز از سایر مخلوقات هستن خوبه موفق باشی.

Diego
06-12-2008, 21:45
اره ولی چاره چیه!؟
چاره اش همینه........کاری که پرنده های مهاجر میکنن....

majid.khaledi
08-02-2009, 18:14
سلام
میخواستم بدونم که کودوم کشور ها دانشجو میگیرن و شرایط هاش چیه؟
هزینه هاش چطوره؟
شرایط تو کجا بهتر از ایرانه؟
ممنون میشم که بگید چطور میشه اطلاعات بدست اورد؟
چطور میشه ارتباط باشون برقرار کرد؟:11:

* BriAnNa *
08-02-2009, 22:35
از همه جا میشه اپلای گرفت ! بستگی داره شما کجا می خوای بری ؟! افغانستان یا آمریکا ؟! :31:
هر دانشگاهی شرایط خودشو داره ولی اگه دانشگاههای توپ دنیا رو می خوای معمولا نمره خوب ( tofel، ielts ،gre ) ، نمرات دوره دانشجویی ، کارهای تحقیقی ، معرفی نامه ، مقالاتی که تو جاهایی معتبر به چاپ می رسونی ( مثه مجلات ISI ) و ... مورد توجهشونه !

هزینه هاش چطوره؟
هزینه ها تو دانشگاههای متفاوت ، متفاوته ! بستگی داره کجا می خوای بری !
از رایگان هست تا سالی 40-30 میلیون تومن به بالا !!! :21:
البته دانشجویانی که از طریقه بورس ، دستیار تحقیق یا دستیار تدریس پذیرفته می شن ، از پرداخت شهریه معاف می شن و یه هزینه ای هم دریافت می کنن ! :27:

در حال حاضر بهترین دانشگاههای دنیا رو اول آمریکا و بعد انگلیس داره !

چطور میشه ارتباط باشون برقرار کرد؟
از طریق سایت هر دانشگاه و افرادی که در حال حاضر تو این دانشگاهها دارن درس می خونن ! ( می تونی تو 360 پیداشون کنی ! )

بهترین کار اینه که همین جا یه دانشگاه خوب ( ترجیحا شریف ) قبول شی و بعد از طریق دانشگاه اقدام کنی !:46:

موفق باشی !:11:

BoOghz
09-02-2009, 18:52
يكي از بهترين دانشگاههاي دنيا American universityكه به غير از امريكا توي اروپا و دبي هم شعبه داره
يكي از دوستام داره تو اين دانشگاه (دبي)معماري ميخونه هر ترم تقريبا 25 ميليون خرجشه اينطور كه حساب كرده تا درسش
تموم بشه 100/150 ميليون بايد خرج كنه اما خب مدركش خيلي محشره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](18).gif
البته چون خيلي درس ميخونه اين ترم بهش تخفيف دادن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif

majid.khaledi
09-02-2009, 19:49
ممنون ولی خیلی هزینش بالاست:41:
من شنیدم که مالزی هزینش با ازاد یکی هستش:18:
بیشتر تو زمینه سوال داشتم مرسی:11:

s2010
09-02-2009, 20:05
هزینه بستگی به رشته .کشوری که انتخاب میکنی داره.............

MehranVB
10-02-2009, 18:57
سلام
هزینه هاش چطوره؟
چطور میشه ارتباط باشون برقرار کرد؟

ضمن تایید * BriAnNa *، بهترین دانشگاهها رو اول امریکا و بعد انگلیس داره، ولی وارد شدن به دانشگاههای این کشور میشه گفت سخت ترینه (نسبت به دانشگاههای دیگه) جواب این سئوال هم که گفتید کدوم دانشگاهها بهتر از ایرانه، تقریباً میشه گفت اکثر دانشگاههای دنیا سطح علمی بالاتر از ایران دارن... شاید این سایت کمک کنه:

برای ورود به دانشگاههای کشورهای خارجه باید اول Apply بدی و اگه درخواستت قبول شه همه چی تمومه. اما معمولاً به همین راحتیا قبول نمیشه! ولی اگه بخوایم بگیم کدوم کشورها آسونتر از بقیه قبول میکنن، اکثر کشورهای آسیا (ترکیه، قبرس، هند، امارات، بحرین، قطر و ...) و آسیای شرقی (مالزی، اندونزی، نیوزلند و ... به غیر از ژاپن)، کانادا (تقریباً همیشه قبول میشه و خیلیا رو دیدم که با مدرک دانشگاه آزاد واردش شدن)

ممنون ولی خیلی هزینش بالاست
من شنیدم که مالزی هزینش با ازاد یکی هستش
بیشتر تو زمینه سوال داشتم مرسی
هزینه به کشور ربطی نداره، به دانشگاه ربط داره! اگه میبینی یه کشور ارزونتر از کشور دیگه درمیاد دلیلش اختلاف ارزش واحد پوله و نه اینکه اون کشور بهتره!

armin_software
16-02-2009, 13:08
اگر بخوای با کالج ها درس بخونی چه قدر میگیرن؟

m007007
16-02-2009, 14:42
دوستان طبق تحقیقاتی که خودوم داشتم ارزونترین جا مالزی هست که اون حداقل 30-40 میلیون فکر کنم هزینه میبره.برای انگلیس حدودا 100 میلیون.امریکا هم شنیدم خیلی هزینه بالاس.(در ضمن خونده بودم دانشگاه سوئد مجانی هست!!!میتونی خدوتون پی گیری کنید.ولی فکر کنم میخواستن قانون جدید وضع کنند).
در کل خرج داره هم دانشگاه هم خرج ماهانه خودتون در اون کشور و باید تواناییش رو داشته باشید و خوب تحقیق کنید.اگر هم میتونید بورسیه بشید.

armin_software
16-02-2009, 16:43
دوستان طبق تحقیقاتی که خودوم داشتم ارزونترین جا مالزی هست که اون حداقل 30-40 میلیون فکر کنم هزینه میبره.برای انگلیس حدودا 100 میلیون.امریکا هم شنیدم خیلی هزینه بالاس.(در ضمن خونده بودم دانشگاه سوئد مجانی هست!!!میتونی خدوتون پی گیری کنید.ولی فکر کنم میخواستن قانون جدید وضع کنند).
در کل خرج داره هم دانشگاه هم خرج ماهانه خودتون در اون کشور و باید تواناییش رو داشته باشید و خوب تحقیق کنید.اگر هم میتونید بورسیه بشید.
بورسیه چیه؟

m007007
16-02-2009, 16:51
بورسیه چیه؟

داشتن شرایطی که خرج دانشگاهتون رو حداقل دولت بهتون بده برای ادامه تحصیل خارج از کشور.فکر کنم خود دانشگاه های خارج از کشور هم اگر شرایطش رو داشته باشید خرج تحصیلتون رو بدن.حتی اگر کامل هم ندن بالاخره کمکتون میکنند.البته من زیاد در این بحث اطلاعاتی ندارم.اگر شرایطش رو فهمیدید به من هم بگید لطفا.
موفق باشید

Diego
16-02-2009, 17:17
هزینه های استرالیا چطوره؟میشه citizen شد؟

m007007
16-02-2009, 18:10
فکر کنم استرالیا از همه جاها گرون تر بود!هم هزینه دانشگاه و هم هزینه ماهانه خودتون.دوستان بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که خودتون پی گیر موضوع باشید و جستجو کنید.چه در نت چه کسی رو میشناسید یا شرکت ها و کسانی که کارشون این هست.حداقلش یه مساوره میرید و از چیز های مختلف اگاه میشید.

mshiraz.2009
18-02-2009, 17:24
من تو سایت دانشگاه سوین برن استرالیا که رفتم برای گرفتن مدرک دکترای شبکه ترمی از اولیش که 6 میلیون تومانه شروع میشه تا آخریش که ترمی 17 میلیون تومنه.

البته شما می تونید در کنار تحصیل کار هم بکنید و اگه 2 سال در استرالیا کار کنید دولت استرالیا شما رو برای مدرک دکتری بورسیه می کنه.

Sorou5h
03-03-2009, 07:56
سوئد من هم شنيدم رايگانه.....

Bil Gits
03-03-2009, 19:26
سلام
دوستان کسی در مورد نحوه ی پذیرش دانشجو در دانشگاه های معتبر خارجی اطلاعی داره؟

ali...
03-03-2009, 21:48
دوست عزیز باید بری تو سایتشون که هر کدوم اکسپت های خودشو داره

* BriAnNa *
05-03-2009, 23:56
تاپیک مشابه دیگه ای هست در این مورد ، یه سری بزنید : :46:

kanan123
06-03-2009, 11:17
با سلام
دوستان اين سايت مربوط به اعزام به خارج دانشجويان كشور هست

اين سايت مربوط به كساني كه از طرف دولت بورسيه ميگيرن و ميرن خارج از كشور يعني دولت پول تحصيلشون رو ميده شرايط و ضوابط تو اين سايت

تو اين سايت دانشگاه هاي كه مورد تاييد ايران هست (اگه يه وقتي بعد از تحصيل تو خارج به ذهنتون اومد كه به ايران برگردم لااقل اون مدرك شما تو ايران به درد بخوره:31:) تو اين سايت تقريبا گلچين بهترين دانشگاه هاي هر كشور هست از هر نظر ،كشور رو از سمت راست انتخاب كنيد بعد دانشگاه ها كه اومد هر دانشگاهي كه خواستين روش كليك كنين شرايطشو نگاه كنين

اينم سايت شركتهايي يا موسسات كه دانشجو به خارج از كشور اعزام ميكنن (از طرف وزارت علوم اين موسسات تاييد شده هستن)
در جلوي بعضي موسسات نوشته مجوز اعطايي از درجه اعتبار ساقط است به دنبال اين موسسات نرين كه غير قانوني هستن

Paradise_human
07-03-2009, 22:06
سلام ....
من الان پشت کنکوری هستم یعنی پیش دانشگاهیم .....
قصد دارم تا ارشد پیش برم ...
ولی ارشد رو میخوام خارج از کشور بخونم ....
میدونم تا 5-6 سال دیگه هزار تا قانون جدید میاد ولی میخوام بدونم منع خدمت نداره ؟؟؟
یعنی میشه با وثیغه از کشور خارج شد یا اصلا امکانیش نیست ؟؟؟
حالا میگید چه خبره تو حالا لیسانستو بگیر تا ارشد :31:

timsar jackson
09-03-2009, 07:17
فکر کنم وثیقه اگه بزاری فقط میتونی سفر زیارتی بری.......

Paradise_human
09-03-2009, 15:33
فکر کنم وثیقه اگه بزاری فقط میتونی سفر زیارتی بری.......
یعنی اصلا نمیتونیم از کشور خارج شیم ؟؟

majid.khaledi
09-03-2009, 16:24
یعنی اصلا نمیتونیم از کشور خارج شیم ؟؟

اگه وثیقه بذاری و 5 سال نیای ایران از سربازی معاف میشی ولی 60 میلیون واست تموم میشه:5:

Benygh
09-03-2009, 16:48
30 میلیون کافیه ! برای آلمان ... سایر خانواده هم با ویزا میرند و با شما شهروندی و ...
سوئد رایگانه ولی نه برای ایرانی ها ! شما باید اول برای شهروند شدن باید فامیلی چیزی داشته باشید ... در ضمن سوئد مدرکش معتبره ولی سوسیالیسمه و همه ی افراد از دولت حقوق میگیرند ! یعنی تو هم حقوق بگیری و هم یک نظافتچی ... که بعضا میتونه بد باشه !

armin_software
09-03-2009, 23:33
اگر بخوای بری کشورهای خارجی تحصیل کنی.
چه قدر خرج بر می داره؟!

Paradise_human
10-03-2009, 13:41
اگه وثیقه بذاری و 5 سال نیای ایران از سربازی معاف میشی ولی 60 میلیون واست تموم میشه:5:
من کاری با معافیش و یا در رفتن از سربازی ندارم ....
میخوام برم خارج از کشور تحصیل کنم بعد برگردم .....
اصلا امکان نداره !!!!!؟؟؟
یکی از دوستام امسال رفت مجارستان برای تحصیل ..
15 میلیون وثیغه گذاشت ( جدیدا کردنش 5 میلیون ) ولی گفت تا یک سال و نیم نمیتونم بیام ایران ..
وثیغه شم از نوع زیارتیه ...
این جریانش چیه ؟؟

armin_software
11-03-2009, 14:09
ولی گفت تا یک سال و نیم نمیتونم بیام ایران
چرا؟

میلیون وثیغه گذاشت ( جدیدا کردنش 5 میلیون )
بعد پولت رو بهت می دن؟

Bil Gits
11-03-2009, 17:24
سلام ....
من الان پشت کنکوری هستم یعنی پیش دانشگاهیم .....
قصد دارم تا ارشد پیش برم ...
ولی ارشد رو میخوام خارج از کشور بخونم ....
میدونم تا 5-6 سال دیگه هزار تا قانون جدید میاد ولی میخوام بدونم منع خدمت نداره ؟؟؟
یعنی میشه با وثیغه از کشور خارج شد یا اصلا امکانیش نیست ؟؟؟
حالا میگید چه خبره تو حالا لیسانستو بگیر تا ارشد :31:

سلام
قانون جدید نظام وظیفه مانعی برای تخصیل در خارج نداره فقط نیاز به وثیقه داره.

m007007
11-03-2009, 19:19
ولی من خودنم الان کسانی که در کنکور رشتهشون قبول نمیشن تا 24 سالگی وقت دارن که برن خارج و بعد از اون بیان برسن به سربازیشون.پس فقط شما میخوای کارهای اونور رو رو به راه کنی و از نظر سربازی فکر نکنم مشکلی پیش بیاد.

Paradise_human
11-03-2009, 22:01
ولی من خودنم الان کسانی که در کنکور رشتهشون قبول نمیشن تا 24 سالگی وقت دارن که برن خارج و بعد از اون بیان برسن به سربازیشون.پس فقط شما میخوای کارهای اونور رو رو به راه کنی و از نظر سربازی فکر نکنم مشکلی پیش بیاد.
برای کسایی که برای ارشد میخوان برن اونور چی ؟

starpars
11-03-2009, 22:13
بعضی از دانشگا ها شرطهای خاصی هم دارن مثلا کسانی که سابقه فعالیت مدیریتی در یک ارگان خاصی رو داشته باشن میتونن راحت تر در اون دانشگاه ثبت نام کنن این که گفتم مثلا برای رشته های مدیریتی بود

ali...
11-03-2009, 22:16
من الان دارم آی تی میخونم...میخوام ارشد رو برم بریتانیا
میخواستم بدونم چقدر هزینه داره؟
در ضمن مشکل سربازی هم ندارم

m007007
11-03-2009, 22:24
برای کسایی که برای ارشد میخوان برن اونور چی ؟

والا دقیق اطلاعی ندارم ولی فکر نکنم مشکلی باشه مهم ترین کار اینه که دانشگاه مقصد رو انتخاب و کارهاشو انجام بدید فکر نکنم مانعی باشه ....

muhammadinfo
14-03-2009, 15:28
برای ارشد در صورت داشتن تافل و نمرات خوب کارشناسی میشه به راحتی بورس گرفت

mahsa1469
28-03-2009, 10:14
سلام من می خواستم بدونم مدارک کشورهای خارجه تا چه حد معتبره؟
مثلا کسی که از هند فارغ التحصیل می شه اونم تو رشته ی داروسازی مدرکش قابل قبوله یا باید تو ایرن هم امتحان بده و معادل قبول شه؟

Paradise_human
30-03-2009, 14:22
سلام من می خواستم بدونم مدارک کشورهای خارجه تا چه حد معتبره؟
مثلا کسی که از هند فارغ التحصیل می شه اونم تو رشته ی داروسازی مدرکش قابل قبوله یا باید تو ایرن هم امتحان بده و معادل قبول شه؟
به شرط اینکه اون دانشگاهی که توش تحصیل میکنین مورد تایید وزارت علوم باشه مشکلی نیست .

B L A S T E R
03-04-2009, 18:40
سلام!
من میخوام برم هند درس بخونم!یعنی الان سوم دبیرستانم!میخواستم ببینم میشه یا نه؟
سربازی و اینا چی میشه؟!اصلا اجازه دارم برم!؟اشنا هم دارم!
بعد دانشگاه هاش در چه سطحیه!؟ارزش داره ادم بره؟!
ممنون/♥

armin_software
03-04-2009, 18:48
با کالج می خوای بری؟

B L A S T E R
03-04-2009, 18:55
چی چی؟
چی هست؟:31:

nafas
03-04-2009, 19:00
محمد جان اولا که باید پول داشته باشی
دوما هم بیشتر هند برای پژشکی و دندون پژشکی میرن ولی شما که رشتت ریاضیه نمدونم دانشگاه خوب داشته باشه برا ریاضی ها یا نه!!!!!
ولی به نظرم سربازی هم باید یه پارتی داشته باشی یا از طریق مرکزی مثل دانشگاه جای فرستاده بشی به خارج وگرنه بهت روادید و ویزا نمیدن
بیشتر هم من دخترا رو دیدم که میرن

B L A S T E R
03-04-2009, 19:06
محمد جان اولا که باید پول داشته باشی
دوما هم بیشتر هند برای پژشکی و دندون پژشکی میرن ولی شما که رشتت ریاضیه نمدونم دانشگاه خوب داشته باشه برا ریاضی ها یا نه!!!!!
ولی به نظرم سربازی هم باید یه پارتی داشته باشی یا از طریق مرکزی مثل دانشگاه جای فرستاده بشی به خارج وگرنه بهت روادید و ویزا نمیدن
بیشتر هم من دخترا رو دیدم که میرن
خرجش که خیلی کمتر از ایرانه و مهم نیس!
نه شنیدم مهندسیه هم داره!
-----
فقط بدیش اینه که در و داف نداره:31:

دوستان دیگه کسی اطلاعاتی نداره؟!

armin_software
03-04-2009, 22:39
فقط بدیش اینه که در و داف نداره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
داف رو چی کار داری؟

خرجش که خیلی کمتر از ایرانه و مهم نیس!
کمتره؟!

چرا حالا هند؟!

B L A S T E R
03-04-2009, 23:25
داف رو چی کار داری؟

کمتره؟!

چرا حالا هند؟!
اره کمتره!
همینجوری میخوام یه تنوع بشه!از ایران خسته شدم:27:

ardavan_2008
03-04-2009, 23:36
نهb l a s t e rجان
سربازی اگه 71باشی تا امسال و اگه 70باشی که دیگه نمیتونی بری(اینطور که من شنیدم)یکی از فامیلامون رفته هند میگه سخته درساش اما سطحش خوبه بهتر از ایرانه اما کشور جالبی نیست...

armin_software
04-04-2009, 14:44
من شنیدم میگن که هند بدون امتحان ورودی هست؟
راسته؟

ardavan_2008
04-04-2009, 17:36
فکر میکنم جاهایی مثله امریکا و کانادا و هند امتحان ورودی ندارن اول و اگه هم داشته باشن اولش در حد اسم خودتون رو بنویسید هستش اما بعد ها کمی سخت تر میشه...و هند شرط معدل هم داره...

armin_software
04-04-2009, 17:43
و هند شرط معدل هم داره
منظورت معدل دیپلمه؟!

s2010
04-04-2009, 17:48
مثل دوران راهنمایی سه ثلث دارندخرجش خیلی زیادنیست مدرکش یکی ازمعتبرترین مدارک دنیامحسوب میشه.
درهرصورت موفق باشی

zahedy2006
04-04-2009, 17:56
می تونید از کاربر Yamaha_rzf1 بپرسید.
خودشون تو هند هستند
برید کلوپ موتور سیکلت

timsar jackson
04-04-2009, 18:44
هند نه شرط معدل میخواد نه آزمون من پسر عموم هند نرم افزار میخونه..........

B L A S T E R
04-04-2009, 18:48
چه خوب منم 71 هستم!
شنیدم مدرکشو اینا خیلی معتبره ولی زیاد کشور جالبی نیس!یعنی یکم از حالت قدیمی داره:31:
دیگه چه کشوری رو پیشنهاد میکنید!؟
ممنون از همه/♥

timsar jackson
04-04-2009, 19:05
چه خوب منم 71 هستم!
شنیدم مدرکشو اینا خیلی معتبره ولی زیاد کشور جالبی نیس!یعنی یکم از حالت قدیمی داره:31:
دیگه چه کشوری رو پیشنهاد میکنید!؟
ممنون از همه/♥

آره مدرکش شنیدم خیلی معتبره...

رشته ی کامپیوترشم میگن خیلی خوبه..........

آره کشورش زیاد مثل کشورای اروپایی نیست زیاد حالت مدرن نداره........

من دیگه سوئد رو پیشنهاد میکنم هم ایرانی زیاد داره هم زیاد گرون نیست.....

B L A S T E R
04-04-2009, 19:11
من دیگه سوئد رو پیشنهاد میکنم هم ایرانی زیاد داره هم زیاد گرون نیست.....
بیشتر توضیح میدی؟
فک کمک خیییلی گرون تر از هند باشه !نه؟

timsar jackson
04-04-2009, 19:20
بیشتر توضیح میدی؟
فک کمک خیییلی گرون تر از هند باشه !نه؟

نه زیاد نسبت به کشورای اروپایی دیگه ارزونه واحد پولش کرون سوئد هست و هر کرون سوئد حدود 150 تک تومنه

ماست

B L A S T E R
04-04-2009, 19:30
نه زیاد نسبت به کشورای اروپایی دیگه ارزونه واحد پولش کرون سوئد هست و هر کرون سوئد حدود 150 تک تومنه

ماست
راحت راه میدن؟مدرکش چطوره؟

timsar jackson
04-04-2009, 19:39
راحت راه میدن؟مدرکش چطوره؟

والا دقیق اینچیزاشو نمیدونم ولی فکر نکنم واسه اقامت خیلی گیر بدن مدرکشم نمیدونم چه جوریه.......

یکی از آشناها اول رفت سوئد پزشکی خوند الانم داره آمریکا تخصص قلب میخونه....

armin_software
04-04-2009, 20:23
یک سوال:

اگر بخوای با کالج بری درس بخونی چه قدر هزینش می شه؟!

halflife g
04-04-2009, 20:38
سلام دوستان می خواستم بدونم واسه تحصیل خارج کشور و کلا خروج از ایران چقدر وثیقه میخواد؟؟ممنون اگه راهنمایی کنین.

s2010
04-04-2009, 21:02
یه نگاه اینجابنداز

ardavan_2008
04-04-2009, 21:21
ولی من یکی از فامیلا دارو سازی میخونه گفت شرط معدلش فعلا 13 به بالاست...

B L A S T E R
04-04-2009, 21:38
در کل نظرتون چیه؟
برم یا نرم؟:31:

timsar jackson
04-04-2009, 21:52
به نظر من نرو.........

سخته هم غربت هم درساش

همین ایران یه دانشگاه خوب قبول شو

تو که داف دوس داری اینجا در و دافم بیشتر هست از هند................در و دافای هند سیاهن ها.......

s2010
04-04-2009, 21:53
غربت خیلی سخته خوب فکرکن .اونجافقطخودتی وخودت

timsar jackson
04-04-2009, 22:00

راس میگه الان شاید فکر کنی اونجا خوش میگذره اما به قول یه بازیگر تو یه فیلم که اسمشو یادم نیست!!! وقتی

غروب شه و پاتو بزاری تو خونه اونوقت میفهمی چه قدر تنهایی!

nafas
04-04-2009, 23:12
در کل نظرتون چیه؟
برم یا نرم؟
اول ممد تو هنوز خامی
دوما بعید میدونم که بزارنت بری
سوم هند بدرد نمیخوره ولی یه چیزیش خوبه اونم اینه که مدرکش جهانی هست یعنی هر جای دنیا بری اون مدرکو قبول دارن و میتونی دکتری یا مهندسی کنی ولی ایران فقط 2 خوده کشور اعتبار داره
چهارم بشین درس بخون

در کل نرووووووووو

ardavan_2008
05-04-2009, 12:04
به نظر من برو شاید 2ماه اول سخت باشه اما بعد عادت میکنی اگه نری بعدا پشیمون میشی...

B L A S T E R
05-04-2009, 12:28
تو که داف دوس داری اینجا در و دافم بیشتر هست از هند................در و دافای هند سیاهن ها.......
ای بابا برادر چرا شوخیو جدی گرفتی:31:

سخته هم غربت هم درساش

غربت و اینا رو ولش !همینجایی هم که زندگی میکنم الان غربته:31:
درس سخت هم مشکلی نیس!میخونم!

همین ایران یه دانشگاه خوب قبول شو
اصلا نمیتونم با کنکور کنار بیام!!

دو نفر دیگه هم هستن!

اول ممد تو هنوز خامی
جانم؟:18:

دوما بعید میدونم که بزارنت بری
میزارن!
من تا عید سال بعد وقت دارم برم!وگرنه مشمول سربازی میشم!
یکی از پسرای فامیلمون هم سن من بود رفته بود..الانم داره امریکا درس میخونه!

به نظر من برو شاید 2ماه اول سخت باشه اما بعد عادت میکنی اگه نری بعدا پشیمون میشی...
نظر خودمم همینه!
--------------------
ممنون از همه!♥♥♥

نادر1368
05-04-2009, 13:16
وقتی

غروب شه و پاتو بزاری تو خونه اونوقت میفهمی چه قدر تنهایی!
به به چه زیبا و رویایی شما که تشویق کردی!

من تا عید سال بعد وقت دارم برم!وگرنه مشمول سربازی میشم!

تا مشمول نشدی برو وقت رو تلف نکن البته اگه اینجا تونستی دانشگاههای تاپ رو بیاری که هیچ وگرنه برو مطمئنا مفید خواهد بود برو حالشو ببر!غربت و نمی دونم سایر موارد بهانه هار رو ول کن برو تا فرصت داری مطمئنا از اینجا بهتره .

armin_software
05-04-2009, 14:11
اصلا نمیتونم با کنکور کنار بیام!!
یعنی نمی تونی دانشگاه آزاد بری؟!

B L A S T E R
05-04-2009, 19:03
یعنی نمی تونی دانشگاه آزاد بری؟!
من به فکره درسم!من درسو واقعا دوس دارم!میخوام یه چیزی بشم:31:
دانشگاه ازاد میری 4 سال درس میخونی بعد میای بیرون میبینی هیچی بارت نیس!
ولی دانشگاه هند 2.5 ساله لیسانستو میگیری ..مدرک بین المللی!!اونوخت میگی دانشگاه ازاد!؟:31:

نادر1368
05-04-2009, 19:24
من به فکره درسم!من درسو واقعا دوس دارم!میخوام یه چیزی بشم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
ولی دانشگاه هند 2.5 ساله لیسانستو میگیری ..مدرک بین المللی!!اونوخت میگی دانشگاه ازاد!؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
اگه واقعا دوست داری بخون شریف قبول شو چیزی میشی!راحت ترم میتونی بری خارج دانشگاه ازاد هم اینطوریا نیست نباید حرفی بزنیم که به دانشگاه ازادیا بر بخوره اونام درس میخونن مثلا یکی از اشنایان در کنکور کارشناسی ناپیوسته برق قدرت شرکت کرده بود این رشته رو دانشگاه دولتی نداشت غیر انتفاعی بود ظرفیت هم کم 80 نفر کل ایران قبول نشد و زد تهران جنوب ازاد با هزار مشکل قبول شدن مدرکشون بی ارزشه و هیچی بارشون نیست!؟لیسانسی که در 2.5 سال بشه گرفت به درد لای جرز دیوار میخوره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gifالبته اما اگه تونستی زیاد بار کنی نه البته شما برو گرفتی میگیم خوشابه حالت!

B L A S T E R
05-04-2009, 20:44
هزار مشکل قبول شدن مدرکشون بی ارزشه و هیچی بارشون نیست!؟لیسانسی که در 2.5 سال بشه گرفت به درد لای جرز دیوار میخوره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]البته اما اگه تونستی زیاد بار کنی نه البته شما برو گرفتی میگیم خوشابه حالت!
عزیزم منظورم این نبود!
هر دانشگاه ازادی که اینطوری نیس!مسلما دانشگاه ازاد خوبم بخوای قبول شی به این اسونیا نیس!
اون به خاطر فشرده بودنشه که تو 2 و نیم سال میگیری!

armin_software
05-04-2009, 20:44
نه اینجوری ها هم که فکر می کنی نیست!

B L A S T E R
05-04-2009, 20:52
نه اینجوری ها هم که فکر می کنی نیست!
گفتم که!دانشگاه ازاد هم خوب و بد داره!
ولی باید قبول کنیم دولتی یه چیز دیگست!

B L A S T E R
05-04-2009, 21:07
ببخشید در کل اگه باعث ناراحتی کسی شدم!
شرمنده!

s2010
05-04-2009, 21:43
ببینblasterجان عزیز من میخواستم برای تحصیل برم انگلیس ولی حساب کردم خرج تحصیل بدون خوردوخوراک وجامیشه 65میلیون تومان میشه بااین پول توی اینجا ده تالیسانس میشه گرفت.درهرصورت آرزوی موفقیت دارم براتون

Benygh
05-04-2009, 22:02
ولی دانشگاه هند 2.5 ساله لیسانستو میگیری ..مدرک بین المللی!!اونوخت میگی دانشگاه ازاد!؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خوب با این اوصاف برای شما مدرک مهمتره تا نفس یادگیری و علم !
برای تحصیل در هند باید در شهر هایی مانند Meysour تحصیل کنید !
این شهر از نظر امکانات در سطح خیلی پایینی است ولی دانشگاه های انگلیسی در این شهر باعث رونق تحصیلات در این شهر شده !
دقت کنید که وقتی رفتید اونجا شاید بتونید تحصیل کنید ولی از نظر کیفیت زندگی هیچ چیزی نباید انتظار داشته باشید !
تا حدی که آب رو باید بخرید با گالون ! آبی که از شیر میاد آب تصفیه شده نیست !
گاز رو باید بخرید با گالون !
برای پیدا کردن یک تکه گوشت باید به محله های مسلمان نشین برید !
در کل زندگی کم هزینه ای داره !

به نظر من بهتره در ایران مشغول باشید ! برای تحصیل از پایه ی دانشگاه بهتره از ایران شروع کنید و برای فوق لیسانس و PHD به کشوری مانند هند برید !

به ترکیه نیز فکر کنید ...

dsa
05-04-2009, 22:07
همين الآن پاشو برو كه بعدا پشيمون ميشي كه فرصت از دست دادي.

براي كنكور بايد حداقل 1 سال جون بكني با كلي هزينه كه آخرشم تضميني نيست كه اون رشته و جايي كه ميخواي قبول شي.

الآن برو زبانتو قوي كن بعد هم بكن برو.

B L A S T E R
05-04-2009, 22:23
خوب با این اوصاف برای شما مدرک مهمتره تا نفس یادگیری و علم !
برای تحصیل در هند باید در شهر هایی مانند Meysour تحصیل کنید !
این شهر از نظر امکانات در سطح خیلی پایینی است ولی دانشگاه های انگلیسی در این شهر باعث رونق تحصیلات در این شهر شده !
دقت کنید که وقتی رفتید اونجا شاید بتونید تحصیل کنید ولی از نظر کیفیت زندگی هیچ چیزی نباید انتظار داشته باشید !
تا حدی که آب رو باید بخرید با گالون ! آبی که از شیر میاد آب تصفیه شده نیست !
گاز رو باید بخرید با گالون !
برای پیدا کردن یک تکه گوشت باید به محله های مسلمان نشین برید !
در کل زندگی کم هزینه ای داره !

به نظر من بهتره در ایران مشغول باشید ! برای تحصیل از پایه ی دانشگاه بهتره از ایران شروع کنید و برای فوق لیسانس و PHD به کشوری مانند هند برید !

به ترکیه نیز فکر کنید ...
نه عزیزم!من دسو واقعا دوس دارم!ادم که داره میخونه!پس بزار واسه زحمتی که میکشی یه مدرک درس حسابی هم بگیریم!
من یکی از بستگانم تو شهر bangalore هنده!خیلی تعریف میکنه!اصلا از این چیزایی که شما میگید نیس!
نمیدونم شاید شما راس میگی...
من دوس دارم درسی که میخونم واقعا درس باشه!نه اینکه با هزار بدبختی واسه کنکور بکشم بعد معلوم نیس چی بشه!
ترکیه هم بیشتر توضیح بدبد خرج و اینا!

همين الآن پاشو برو كه بعدا پشيمون ميشي كه فرصت از دست دادي.

براي كنكور بايد حداقل 1 سال جون بكني با كلي هزينه كه آخرشم تضميني نيست كه اون رشته و جايي كه ميخواي قبول شي.

الآن برو زبانتو قوي كن بعد هم بكن برو.
زبانم تقریبا میشه گفت قویه!
ممنون ازهمه:40::40:

armin_software
05-04-2009, 22:27
اینجوری هم نیست!
اگر دولتی بخوای آره
ولی اگر می خوای آزاد بری اینقدر هم سخت نیست
البته شهرهای کوچیک

ali...
05-04-2009, 22:35
به نظر من هند واسه دکترا خوبه...الان بشین درستو بخون...

B L A S T E R
05-04-2009, 23:30
اینجوری هم نیست!
اگر دولتی بخوای آره
ولی اگر می خوای آزاد بری اینقدر هم سخت نیست
البته شهرهای کوچیک
اصلا ازاد دوس ندارم!:19:

نادر1368
06-04-2009, 12:17
ازاد رو دوست نداری نمیخوای با کنکور ور بری در حالی که عاشق درس و مشقی میخوای بری هند!2.5 ساله به صورت فشرده کارشناسی بگیری در حالی که اینجا 4 ساله پس شما تلاشت زیاد خواهد بود یعنی تاثیرات اب و هوایی دخیل خواهد بود!اگر از نوای بلبل و بوی گل و سهولت زندگی جانت به لب امده قابل درک برو هند موفق باشی.

* BriAnNa *
06-04-2009, 12:58
به نظر من بهترین کار اینه که بشینی مثه بچه آدم :31: درستو بخونی بعد قشنگ :31: کنکورتو بدی بعد بری شریف از اونجا مستقیم به سمت آمریکا ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اصن تو که انقد اصرار می کنی بری هند یک ماه تفریحی برو ببین می تونی شرایطشو تحمل کنی یا نه ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
واقعا حماقت بزرگیه :31: آدم برای دوره کارشناسی بره هند ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد یه چیزه دیگه اینکه توپ واسه امتحان نهایی بخون ! معدلت که خوب شه ان شاء الله :31: اتومات !!!منصرف میشی! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

B L A S T E R
06-04-2009, 14:38
ازاد رو دوست نداری نمیخوای با کنکور ور بری در حالی که عاشق درس و مشقی میخوای بری هند!2.5 ساله به صورت فشرده کارشناسی بگیری در حالی که اینجا 4 ساله پس شما تلاشت زیاد خواهد بود یعنی تاثیرات اب و هوایی دخیل خواهد بود!اگر از نوای بلبل و بوی گل و سهولت زندگی جانت به لب امده قابل درک برو هند موفق باشی.
ها این من زیاد نفهمیدم چی گفتی:31:

به نظر من بهترین کار اینه که بشینی مثه بچه آدم :31: درستو بخونی بعد قشنگ :31: کنکورتو بدی بعد بری شریف از اونجا مستقیم به سمت آمریکا ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اصن تو که انقد اصرار می کنی بری هند یک ماه تفریحی برو ببین می تونی شرایطشو تحمل کنی یا نه ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
واقعا حماقت بزرگیه :31: آدم برای دوره کارشناسی بره هند ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد یه چیزه دیگه اینکه توپ واسه امتحان نهایی بخون ! معدلت که خوب شه ان شاء الله :31: اتومات !!!منصرف میشی! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حماقت نیس به نظرم!اصلا هم نیس!:27:

* BriAnNa *
06-04-2009, 15:03
از ما گفتن بید ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برو چند تا دانشگاه خوب مثه همین شریف و تهران و ... از دانشجوها & استاداش بپرس ! :31:
اگه واقعا هدف نهاییت : دی یه دانشگاه خوب تو آمریکا و انگیلیس و کانادا ( :31:) و ایناس بهترین راهش همینه که تو ایران بخونی و بعدش واسه فوق بپری اونور ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

s-a-l-i-m
06-04-2009, 17:05
بابا هند که از ایران بهتره......
الان افغانستانش هم ایران رو جلو داره میزه.
شما هند رو فقط تو فیلم دیدید در حالی که هر کی رفته میگه واقعا اونجا زیباست و اصلا نمی گه برید اب رو از بیرون بگیرید یا از این حرف ها.
در سوئد خیلی برای یک ایرانی که از ایران می خوان واسش پول بفرستند سخت می گرزه چون واقعا خرجش بالاست.
فرض کنید ارزون ترین وسیله که ادامس هست تو ایران و قیمتش 100 تومان{ مثال} هست تو سوئد برای شکلات باید 500 تومان بدی و هر چه قدر هم که دانشگاه مجانی باشه باز هم بهت فشار زیادی وارد میشه.چون داییم اونجاست دارم میگم که اینطوریه و مطمعا هستم.
محمد بار رو ببند................دی

B L A S T E R
06-04-2009, 17:43
از ما گفتن بید ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برو چند تا دانشگاه خوب مثه همین شریف و تهران و ... از دانشجوها & استاداش بپرس ! :31:
اگه واقعا هدف نهاییت : دی یه دانشگاه خوب تو آمریکا و انگیلیس و کانادا ( :31:) و ایناس بهترین راهش همینه که تو ایران بخونی و بعدش واسه فوق بپری اونور ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ببین!من باید کلی درس بخونم!خیلی زیاد...شاید برای شریف باید روزی 8-10 ساعت بخونم!در حالی که الان میرم هند بدون بدبختی میرم یه دانشگاهی که خیلی خیلی از شریف بهتره!

بابا هند که از ایران بهتره......
الان افغانستانش هم ایران رو جلو داره میزه.
شما هند رو فقط تو فیلم دیدید در حالی که هر کی رفته میگه واقعا اونجا زیباست و اصلا نمی گه برید اب رو از بیرون بگیرید یا از این حرف ها.
در سوئد خیلی برای یک ایرانی که از ایران می خوان واسش پول بفرستند سخت می گرزه چون واقعا خرجش بالاست.
فرض کنید ارزون ترین وسیله که ادامس هست تو ایران و قیمتش 100 تومان{ مثال} هست تو سوئد برای شکلات باید 500 تومان بدی و هر چه قدر هم که دانشگاه مجانی باشه باز هم بهت فشار زیادی وارد میشه.چون داییم اونجاست دارم میگم که اینطوریه و مطمعا هستم.
محمد بار رو ببند................دی
اره !!بببند:27:

MaaRyaaMi
06-04-2009, 18:41
بدون بدبختی میرم یه دانشگاهی که خیلی خیلی از شریف بهتره!

وو ! ببخشیدا میشه یه نمونه از دانشگاهاشو معرفی کنین : دی

seyyedi
06-04-2009, 20:29
دوستان سلام
محمد جان بنده همین الان یکی رو میشناسم توی هند درس میخونه منتها الان ایرانه و تقریبا هر روز هم میبینمش
چون من باید کنکور بخونم اونم باید درسشو بخونه نتیجه همدیگه رو توی کتابخونه میبینیم
دانشگاه ایشون اینجوره که ترمش یه سال طول میکشه ایشونم یه ترم قبول نشده اومده ایران تا یه سال بعد برای ترم جدیدش و تازگی هم دوباره میخواد بره
اگه سوال خاصی داری بگو ازش بپرسم
یه چیزایی هم خودم بهت بگم
ببین عزیز الان شما میگی مدرک اونجا معتبره این درست ولی ببین با این اوضاع جهانی که پیش اومده شما مثلا چی کار میخوای با اون مدرک بکنی که با مدرک ایران نمی تونی بکنی
اینکه بعضی دانشگاه های اونجا از شریف بهتر هستن شکی نیست ولی برق شریف مکانیک شریف همینطور امیرکبیر خیلی بالاست
خوب اونا توی کامپیوتر خیلی خوبن همینطور هوافضاشون بهتر از ایرانه
یه چیزی بهت بگم شما نبین رتبه شریف توی سطح جهانی کمه
ببنی اون دانشجویی که میره جای دیگه چقدر قوی هست

B L A S T E R
06-04-2009, 21:06
دوستان سلام
محمد جان بنده همین الان یکی رو میشناسم توی هند درس میخونه منتها الان ایرانه و تقریبا هر روز هم میبینمش
چون من باید کنکور بخونم اونم باید درسشو بخونه نتیجه همدیگه رو توی کتابخونه میبینیم
دانشگاه ایشون اینجوره که ترمش یه سال طول میکشه ایشونم یه ترم قبول نشده اومده ایران تا یه سال بعد برای ترم جدیدش و تازگی هم دوباره میخواد بره
اگه سوال خاصی داری بگو ازش بپرسم
یه چیزایی هم خودم بهت بگم
ببین عزیز الان شما میگی مدرک اونجا معتبره این درست ولی ببین با این اوضاع جهانی که پیش اومده شما مثلا چی کار میخوای با اون مدرک بکنی که با مدرک ایران نمی تونی بکنی
اینکه بعضی دانشگاه های اونجا از شریف بهتر هستن شکی نیست ولی برق شریف مکانیک شریف همینطور امیرکبیر خیلی بالاست
خوب اونا توی کامپیوتر خیلی خوبن همینطور هوافضاشون بهتر از ایرانه
یه چیزی بهت بگم شما نبین رتبه شریف توی سطح جهانی کمه
ببنی اون دانشجویی که میره جای دیگه چقدر قوی هست
سلام!
همه حرفات درست داداش ولی قبول شدن تو شریف خیلی سخته!کنکور رو میگم!!

armin_software
06-04-2009, 21:31
تایید میشه.

blaster یک سوال می کنم جواب بده:
می خوای با مدرکت پول در بیاری؟

B L A S T E R
06-04-2009, 22:12
تایید میشه.

Blaster یک سوال می کنم جواب بده:
می خوای با مدرکت پول در بیاری؟
نه میخوام با درسی که میخونم حال کنم!در کنارش پول هم بد نیس!!هست؟

ardavan_2008
06-04-2009, 22:33
اینم اضافه کنم که دانشگاه شریف رتبش 550تشریف داره اما دانشگاههای هند 250هستن...

B L A S T E R
07-04-2009, 12:28
رتبه 50-70 هم زیاد داره!

MaaRyaaMi
07-04-2009, 15:47
مگه رتبه ملاکه ؟! همین 550 رو تو یه سایت دیگه نوشته 2000 !

به نظرم دانشگاه خیلی ملاک نیس ...هر دانشگاهی که باشی باید درس بخونــــــــــــی اونم فقط خودت !
کاری به رتبه دانشگاه و بهترین استاد هم نداره ! همه چی به خودت بستگی داره !
پس فردا هم میخوای بری سرکار و ... ! یه نگاه به معدلت میندازن ببینن تو این 4 سال چه غلطی کردی !:31:
واسه دانشگاه یه سری امتیازات کوچولو قائل میشن که در برابر اون هیچه !

من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال !!!:31:

B L A S T E R
07-04-2009, 16:44
کاری به رتبه دانشگاه و بهترین استاد هم نداره ! همه چی به خودت بستگی داره !
پس فردا هم میخوای بری سرکار و ... ! یه نگاه به معدلت میندازن ببینن تو این 4 سال چه غلطی کردی !
نه!
اتفاقا خیلی به دانشگاه تحصیل اهمیت میدن!!

s-a-l-i-m
07-04-2009, 17:01
کدوم یکی از شما فکر قبولی تو شریف رو داشت بعد کنکور؟؟؟
هیچ کس نمی تونه با این درس خوندن ها قبول شه.
پسره رتبه اول مازندران بوده تو دبیرستان الان رفته علم و صنعت نه شریف انوقت می خواهید شما..........درسته خواستن توانستن هست اما نباید زیادی بخواهی.
اما تو هند خیلی راحت می تونی وارد بشی و اینکه الان اگه تو مدرک شریف هم داشته باشی و من که {مثلا } مدرک هند داشته باشم بریم یکجا واسه کار همه میگن اون که رفته خارج بهتره چون هم انگلیش بلده { اگه بکار نیاد} و اینکه تو خارج درس خوانده.
فقط کافیه بگی خارج و تمامه.

MaaRyaaMi
07-04-2009, 18:00
نه!
اتفاقا خیلی به دانشگاه تحصیل اهمیت میدن!!

نوچ عسیسم ! من دیدم که میگم ! تاثیرش خیلی زیاد نیس... الان از هر کسی که یونی میره میتونی بپرسی که الان سواد مهمترین عامله!

در هر صورتتتتتتتتت من منظورم اینه آدم دهن بینی نباش !!!
برو از کسی بپرس که رفته اونجا و تمام شرایطش رو میدونه و اونجا زندگی کرده ...
نه کسیکه از دوس و آشنا و در و دیوار و ... خبر داره ...

من ! من هنوزم بهش فک می کنم : دی

درسته خواستن توانستن هست اما نباید زیادی بخواهی.

به نظرم آدم همیشه و تو هر شرایطی که هس باید بهترین هدفو در نظر بگیره و نگه که نمیتونم!
اگه از الان بخوای واسه یه دانشگاه اینقدر خودتو سطح پائین بگیری وای به حال بقیه چیزا !
تو الان می تونی به جای اینکه به یونی هند!! فک کنی به فکر یه یونی خیلی خیلی بهتر تو امریکا یا کانادا باشی !

الان تنها کاری که باید کنی بشینی نهایی بخونی ! اگه خوب نتیجه بگیری قول میدم کنکورتم خوب میدی :)

B L A S T E R
07-04-2009, 18:12
تو الان می تونی به جای اینکه به یونی هند!! فک کنی به فکر یه یونی خیلی خیلی بهتر تو امریکا یا کانادا باشی !
از طریق هند خیلی بهتر میتونی به دانشگاه های امریکا و اروپا راه پیدا کنی!

ravani_13
07-04-2009, 18:33
سلام

1. وثیقه 5 میلیون هست و معمولا بعد از تمام شدن تحصیلات بهت نمیدن و باید بیای سربازی رو بری بعد که تا اون موقع ( دسته کم 4-5 سال ) پولت اونقدر بی ارزش شده که ندن هم فرقی نداره ( البته اگه 15 ملیون بود قضیه فرق میکرد )

2. دیدم دوستان خیلی از انگلیس حرف میزنن , باید بگم که هزینه ی زندگی در انگلیس به صورت بسیار عادی ماهی 800 پوند هست که همون 1.2 ملیون خودمون میشه و اصلا به حرف اینهایی که میگن با فلان مقدار میشه زندگی کرد گوش ندین

شما فقط حساب غذا و پول دانشگاه و مسکن نباشین ... چون اینقدر خرج خورده ریز هست که یهو دیدی شد ....

اینها هم که گفتم همه تجربیات شخصی یه دانشجوی خارج از کشور بود

موفق .....

timsar jackson
07-04-2009, 19:19
مگه رتبه ملاکه ؟! همین 550 رو تو یه سایت دیگه نوشته 2000 !

به نظرم دانشگاه خیلی ملاک نیس ...هر دانشگاهی که باشی باید درس بخونــــــــــــی اونم فقط خودت !

دقیقا تایید میشه... مهم خودتی که چه قدر درس بخونی و تلاش کنی

چند وقت پیش تلویزیون یه دانشجو رو نشون میداد که کلی اختراع کرده بود و چند تا مقاله تو مجله های خارجی ازش

چاپ کرده بودن و....... ایشون دانشجوی دانشگاه آزاد یکی از شهرا بود که شهرش یادم نیست......

فردا که فارغ التحصیل بشه واسه ی کار قطعا سراغ این آدم میرن به خاطر اینکه سوادش بالاست با اینکه تو یه

دانشگاه معمولی درس خونده..........

Paradise_human
07-04-2009, 19:34
سلام

1. وثیقه 5 میلیون هست و معمولا بعد از تمام شدن تحصیلات بهت نمیدن و باید بیای سربازی رو بری بعد که تا اون موقع ( دسته کم 4-5 سال ) پولت اونقدر بی ارزش شده که ندن هم فرقی نداره ( البته اگه 15 ملیون بود قضیه فرق میکرد )

2. دیدم دوستان خیلی از انگلیس حرف میزنن , باید بگم که هزینه ی زندگی در انگلیس به صورت بسیار عادی ماهی 800 پوند هست که همون 1.2 ملیون خودمون میشه و اصلا به حرف اینهایی که میگن با فلان مقدار میشه زندگی کرد گوش ندین

شما فقط حساب غذا و پول دانشگاه و مسکن نباشین ... چون اینقدر خرج خورده ریز هست که یهو دیدی شد ....

اینها هم که گفتم همه تجربیات شخصی یه دانشجوی خارج از کشور بود

موفق .....
عجب !!!!!
پس تا سربازی رو نری بهت پس نمیدن !!!
آقا اگه 15 میلیون بود قضیه اش چی بود ؟؟؟؟
آقا شما در باره ی سوئد اطلاعاتی داری ؟؟؟
آقا بزار راحتت کنم کلا کدوم کشور اروپایی هست که اولا واحد پولش یورو نباشه که واقعا کمر شکنه ... :31:
دوما مدارکش مورد تایید وزارن علوم باشه و دانشگاه های خوبی هم داشته باشه ....:8:
و از همه مهم تر انگلیسی تدریس کنن ...
اگه راهنمایی کنی ممنون میشم .....

timsar jackson
07-04-2009, 19:40
عجب !!!!!
پس تا سربازی رو نری بهت پس نمیدن !!!
آقا اگه 15 میلیون بود قضیه اش چی بود ؟؟؟؟
آقا شما در باره ی سوئد اطلاعاتی داری ؟؟؟
آقا بزار راحتت کنم کلا کدوم کشور اروپایی هست که اولا واحد پولش یورو نباشه که واقعا کمر شکنه ... :31:
دوما مدارکش مورد تایید وزارن علوم باشه و دانشگاه های خوبی هم داشته باشه ....:8:
و از همه مهم تر انگلیسی تدریس کنن ...
اگه راهنمایی کنی ممنون میشم .....

سوئد واحد پولش کرون سوئد که حدودا 150 تومنه ما میشه. دانشگاهاشم اکثرا انگلیسی تدریس میکنن

seyyedi
07-04-2009, 20:25
دوستان سلام

سلام!
ببین عزیز حتما شریف که نه
شریف نمونه گفتم
تازه مگه قراره شریف توی همه چیز بهترین باشه
نه اینطوریام نیست
شریف و دانشگاه های مثل امیر کبیر و خواجه نصیر چون ارتباطشون با صنعت بهتره نتیجتا توی اون رشته ها بهتر هم هستن
اما مثلا قرار نیست مهندسی دریای شریف از مهندس موتور دانشگاه دریایی بوشهر بهتر باشه که
شما سعی کن حالا شریف نه تهران اصفهان علم و صنعت و ... بیار
اصلا همین هوافضا خواجه نصیر رو قبول بشو بعد 4 سال یه دوره تکمیلی یک ساله باید بری روسیه
مدرکی هم که میگیری تایید شده هر دو دانشگاه هست نتیجه این که بین المللیه اونم در حد اعلا
یه چیز دیگه هم بگم
ببین دوستان درسته که میگن برو آمریکا و اروپا غیره چون دانشگاهشون بهتره
ولی به نظر من توی این اوضاع نری بهتره
اوضاع وخیم هست و وخیم تر هم میشه مخصوصا برای کسی که شهروند اونجا نیست
همین سوئد هم بعضا دوستان پیشنهاد دادن شرایط پذیرش رو سخت تر کرده به خاطر اوضاع پیش اومده
و مطمئن هم باش که این اوضاع به این زودی ها درست بشو نیست
فقط این سوال رو از خودت بپرس که با این مدرک چی کار میخوای بکنی که با مدرک ایران نمی تونی بکنی؟ و روش فکر کن
شما علاوه بر این ها تازه باید اون دانشگاهی که درجه بالایی داره شما رو بپذیره
همه اینها به کنار هممون داریم هی میگیم که اینجا مدرک گراییه(که مدرک ایرانم معتبره) ولی خارج که به کاری که بلدی بها میدن نه مدرکت
پس این که بخوای خرج و هزینه سختی چند ساله رو به خاطر اینکه کنکور و خوندن براش برای شما سخته بپردازی خیلی باید فکر بکنی
لپ کلام فرار از کنکور دلیل خوبی برای خارج درس خوندن نیست
علی علی

B L A S T E R
07-04-2009, 23:58
درسته!
دیگه نمیدونم چی بگم!
دارم پشیمون میشم!

Paradise_human
08-04-2009, 00:15
سوئد واحد پولش کرون سوئد که حدودا 150 تومنه ما میشه. دانشگاهاشم اکثرا انگلیسی تدریس میکنن
دانشگاهاش مجانین ؟؟؟
راحت پذیرش میدن ؟؟؟
مدارکش مورد تایید ایران هست ؟؟؟؟
والا من برای ارشد قصد دارم برم اونور ولی از الان دارم درباره ی کشور مورد نظرم تحقیق میکنم .....

dsa
08-04-2009, 09:32
منم 2 سال پيش براي شريف داشتم ميخوندم ، ولي اميركبير قبول شدم. حالا هم اصلا ناراحت نيستم اگه صد بار ديگه هم انتخاب رشته ميكردم همين امير كبير ميزدم.

ولي اگه فرصت خارج رفتن داشتم خيلي روش فكر ميكردم فكر كنم حتما ميرفتم.اين نظر من نيست فقطا.

با خيلي از دوستام كه تهران و شريف و جاهاي ديگه هم دارن ميخونن حرف ميزدم، ميگفتن اينجا خوبه ، ولي اونجا يه چيزه ديگس !!!!!

MaaRyaaMi
08-04-2009, 10:12
با خيلي از دوستام كه تهران و شريف و جاهاي ديگه هم دارن ميخونن حرف ميزدم، ميگفتن اينجا خوبه ، ولي اونجا يه چيزه ديگس !!!!!

آره خوب ! هیچکس بدش نمیاد مسلما دانشگاههای تاپ درس بخونه !
ولی بهتره واسه مقاطع بالاتر باشه... کاری که خیلی ها می کنند :)

* BriAnNa *
08-04-2009, 12:35
از طریق هند خیلی بهتر میتونی به دانشگاه های امریکا و اروپا راه پیدا کنی!
این حرف گهربارو !!! کی زده ؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعدشم یکی از دوستان گفته بید رتبه شریف 500 هستش !
تو این رتبه بندی یه سری معیارایی رو در نظر میگیرن مثه تعداد دانشجویان بین المللی و میزان استخدام فارغ التحصیلان هر دانشگاه و ... ! ( تو یه سایته خونده بیدم !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
بعد این موارد که تو رتبه دانشگاه به شدت اثر میذاره اصن ربطی به خود دانشگاه نداره ! بیشترش مربوط به سیاستهای دولت و اینا میشه !
دانشگاههای توپ آمریکا که احمق نیستن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بیان این رتبه بندی ها رو ببینن ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یکی از استادای قبلی دانشکده برق استنفورد ( جناب بوروس وولی !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) گفته دانشگاه شریف در حال حاضر یکی از بهترین‌ دانشگاههای دنیا برای دوره لیسانسه !
کلشو نخون فقط همین تیکه اولشو بخون :

بقیه دانشگاهها مثه تهران و امیرکبیر ( و به خصوص دانشگاه اصفهان و صنعتی اصفهان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم خوبن ! با اونا هم میشه پرید اونور ! ولی شریف بهتر بید ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من کلی حرفیدم ولی همشو پاکیدم!چون یه نمه زیاد بید! اگه قانع نشدی بگو بازم توضیح بدم برات [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

* BriAnNa *
08-04-2009, 13:02
من ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

الان اگه تو مدرک شریف هم داشته باشی و من که {مثلا } مدرک هند داشته باشم بریم یکجا واسه کار همه میگن اون که رفته خارج بهتره چون هم انگلیش بلده { اگه بکار نیاد} و اینکه تو خارج درس خوانده.
فقط کافیه بگی خارج و تمامه.

اگه قرار باشه تا لیسانس بخونی و تموم بله !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] منم پایم برم هند ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی ایشون !!! میخوان مدارج عالی رو طی کنن ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بحث اصلی ما اینه که با لیسانس شریف راحتتر میشه رفت آمریکا و اوروپا واسه ادامه تحصیل یا با لیسانس یکی از دانشگاههای هند !
بعدشم این حرفتو اصن قبول ندارم !
شریف واسه همه یه دانشگاه خوب شناخته شدس ولی دانشگاههای هندو خیلی ها اصن نمیشناسن و اسم این دانشگاهها به گوششون نخورده ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( حتی اگه دانشگاههای خوبی باشن ! )
ممکنه اگه مدرک دانشگاههای هندو ببری واسشون اصن قبولت نکنن ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه راجع به یه دانشگاه دیگه بگی ( اسم نمیبرم الآن ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) شاید قابل قبول باشه حرفت ولی بین شریف و هر دانشگاه دیگه ای از هند !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قطعا کارفرماها شریفو انتخاب می کنن !

halflife g
08-04-2009, 17:50
سلام

موفق .....

من یه سوالم داشتم اونوقت کی این وثیقه 15 میلیون میشه؟؟؟چون خودتون گفتین

timsar jackson
08-04-2009, 17:58
من یه سوالم داشتم اونوقت کی این وثیقه 15 میلیون میشه؟؟؟چون خودتون گفتین

فکر کنم قبلا 15 میلیون بود الان شده 5 میلیون

ravani_13
08-04-2009, 18:13
1. همون طور که دوستان گفتن الان وثیقه 5 ملیون هست ( شده ) و منظور من از 15 ملیون سابق از این بود بوده و نه حال حاضر

2. تمامی کشورهای جزو اتحادییه ی اصلی اروپا پول اصلی و رایج اونها یورو هست و ویزایی که میتونی از یکی از این کشورها گرفته و به کشورهای این اتحادیه هم بدون ویزا بری ویزای شنگن هست

3. در نتیجه سوئد هم با اینکه هنوز پول خودش رو هم استفاده میکنه ولی پول مبادلاتی و دانشگاهی این کشور یورو هست ولی چون پول خود سوئد هنوز نفوذ داره میتونه فشار مالی یورو رو بر روی دانشجو کاهش بده

4. الان norway هنوز جزو شنگن ها نشده و تنها پول رسمی پول خود این کشور هست

5 . بعضی از کشورها مثل انگلستان هم هزینه ی تحصیل بالاست و هم زندگی . در بعضی کشور ها مثل اتریش هزینه ی زندگی بالا ولی هزینه ی تحصیل معقول هست ... بستگی داره کجا بخوای درس بخونی

6. شما نگران اعتبار دانشگا نباشین چون خیلی راحت برین به سایت وزارت علوم ولیست رو ببینین حتی اگه تصمیم جدی داشتین میتونین تلفنی هم چک بکنین

7. یا باید روی بورس تحصیلی حساب بکنین ( اگه واقعا نخبه هستین و یا دسته کم از یه دانشگاه معتبر ایران با یه معدل خوب و یه زبان خوب فارق التحصیل شده باشین ) و یا باید روی جیب خودتون حساب باز بکنین

s-a-l-i-m
08-04-2009, 18:21
منم می دونم که لیسانس شریف خیلی معتبره حتی پسر داییم بابام با گرفتن فوق لیسانس الان رفته تو ژاپن برای مدرک دکترا اما من می گم که نمیشه تو شریف قبول شد به این راحتی اما تو اونجا می تونی بدونه گزینش بری تو هر رشته ای که می خوای.
خب محمد هم می خواد بره اونجا تا از اون طریق بره یک کشور دیگه چون در اون صورت اسان میشه.

halflife g
08-04-2009, 19:06
1. همون طور که دوستان گفتن الان وثیقه 5 ملیون هست ( شده ) و منظور من از 15 ملیون سابق از این بود بوده و نه حال حاضر

2. تمامی کشورهای جزو اتحادییه ی اصلی اروپا پول اصلی و رایج اونها یورو هست و ویزایی که میتونی از یکی از این کشورها گرفته و به کشورهای این اتحادیه هم بدون ویزا بری ویزای شنگن هست

3. در نتیجه سوئد هم با اینکه هنوز پول خودش رو هم استفاده میکنه ولی پول مبادلاتی و دانشگاهی این کشور یورو هست ولی چون پول خود سوئد هنوز نفوذ داره میتونه فشار مالی یورو رو بر روی دانشجو کاهش بده

4. الان norway هنوز جزو شنگن ها نشده و تنها پول رسمی پول خود این کشور هست

5 . بعضی از کشورها مثل انگلستان هم هزینه ی تحصیل بالاست و هم زندگی . در بعضی کشور ها مثل اتریش هزینه ی زندگی بالا ولی هزینه ی تحصیل معقول هست ... بستگی داره کجا بخوای درس بخونی

6. شما نگران اعتبار دانشگا نباشین چون خیلی راحت برین به سایت وزارت علوم ولیست رو ببینین حتی اگه تصمیم جدی داشتین میتونین تلفنی هم چک بکنین

7. یا باید روی بورس تحصیلی حساب بکنین ( اگه واقعا نخبه هستین و یا دسته کم از یه دانشگاه معتبر ایران با یه معدل خوب و یه زبان خوب فارق التحصیل شده باشین ) و یا باید روی جیب خودتون حساب باز بکنین

مرسی دوست عزیز مثه اینکه شما معلوماتتون در این زمینه خوبه اونوقت من اگه بخوام کارشناسی ارشد رو تو ترکیه بگذرونم هزینه ها چطوره؟؟؟خودشم قصد موندن و اقامت دایم رو دارم میشه با هزینه هاش کنار اومد؟؟؟خودشم من تبریزی هستم شنیدم واسه اذری های ایران تخفیف خوبی میدن اونم درسته؟؟؟؟
ممنون

* BriAnNa *
08-04-2009, 20:02
اول ممد تو هنوز خامی
تایید میشه شدید ! : دی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من می گم که نمیشه تو شریف قبول شد به این راحتی اما تو اونجا می تونی بدونه گزینش بری تو هر رشته ای که می خوای.
بله شریف فقط وارد شدن بهش سخته ! ولی عوضش شرایطش تو دوران تحصیل و بعدش که میخواد بره یه کشور دیگه خیلی خیلی بهتره !
دقیقا برعکس هند ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دختر دایی من الآن هنده ! خیلی راحت تونست بره ولی الآن خیلی داره سختی می کشه !
به نظرم اگه واقعا هدف محمد : دی رفتن به یکی از دانشگاههای خوب دنیاس ، این هدف ارزششو داره که یه سال واسش زحمت بکشه و بخونه تا یه دانشگاه خوب قبول شه ( حالا نه حتما شریف !!! ) بعد از اونجا اقدام کنه ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این راه ، سخت تره ولی ریسکش کمتره !
شماها !!! یه جوری می حرفین انگار هر کی رفته هند از اونجا مستقیم دعوتش می کنن آمریکا و اوروپا ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به این راحتیا که نیس !
مثلا یکی از چیزایی که لازم داری واسه پذیرش گرفتن از دانشگاههای خوب آمریکا و اوروپا معرفی نامه از یه استاد معتبره !
خوب تو این زمینه استادای دانشگاه شریف که خودشون فارغ التحصیل بهترین دانشگاههای دنیان خیلی بهتر می تونن کمکت کنن !

خب محمد هم می خواد بره اونجا تا از اون طریق بره یک کشور دیگه چون در اون صورت اسان میشه.
محمد بی خود کرده ! : دی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

C. Breezy
08-04-2009, 20:07
من پسر خالم رفته هند و کلی هم در موردش تحقیق کرده بود و از اینو اون پرسیده بود ، یه هفته ای میشه که رفته ، چند روز پیش هم زنگ زده بود کلی تعریف کرده بود ، یه سری از چیزای مهم اینه که به گدا ها پول ندی چون به یکی بدی 100 تا از سر کولت بالا می رن و تا لختت نکنن ولت نمی کنن :14:

s-a-l-i-m
08-04-2009, 23:31
من پسر خالم رفته هند و کلی هم در موردش تحقیق کرده بود و از اینو اون پرسیده بود ، یه هفته ای میشه که رفته ، چند روز پیش هم زنگ زده بود کلی تعریف کرده بود ، یه سری از چیزای مهم اینه که به گدا ها پول ندی چون به یکی بدی 100 تا از سر کولت بالا می رن و تا لختت نکنن ولت نمی کنن :14:
ممد این رو یادت باشه.
اکراین هم یک استاد دانشگاه هست که دانشجوهایه ایرانی رو معرفی می کنه ولی خب مجانی همچین کاری رو نمی کنه واینکه قیمت اونجا بالاست.:11:

majid.khaledi
22-04-2009, 18:27
می گم حالا که میگن میشه واسه تحصیل بدون مشکل سربازی رفت خارج
چطوری و کودوم کشور ها پذیرش واسه ایران دارن؟

moji643
03-05-2009, 17:58

طبق کدوم قانون؟ یعنی چه طوری؟ قانونی چیزی هست که من نمیدونم؟ اگر امکان داره بیشتر توضیح بدین. ممنون

majid.khaledi
03-05-2009, 18:03
طبق کدوم قانون؟ یعنی چه طوری؟ قانونی چیزی هست که من نمیدونم؟ اگر امکان داره بیشتر توضیح بدین. ممنون
قانون اینطور بود تا اونجا که من خبر دارم
60 میلیون وثیقه واسه اینکه برگردی بری سربازی بهت پس میدن البته قبل 5 سال
اگه بیشتر بمونی و اصلا نیای معاف میشی ولی پولت می پره!!

moji643
03-05-2009, 18:05
تحصیل در دانشگاه های فرانسوی رایگان هستش. یعنی دولت خوش پولشوم میده. که اینجا
میمونه فقط خرج خودتون. یعنی اقامت که میشه تقریبا ماهی یک میلیون. البته این تحصیل رایگان
مختص کسانی هست که زبان فرانسه شون فول باشه. البته میتونید که در دانشگاه های انگلیسی
زبان هم تحصیل کنید ولی باید چیزی در حدود ترمی یک میلیون تومان هزینه بدهید. فرانسوی ها آدمهایی
هستند که اگر سرشون رو ببرید توی فرانسه با کسی غیر فرانسوی حرف نمیزنند. یکی از
دوستام میگفت رفتم فرانسه از هر کسی که میپرسیدم حمام عمومی کجاست بهم نمی گفتند.
دیگه آخرش دست به دامان یک پیر زن شدم و کلی آیه و حدیث خوندم تا آدرسش رو خواست بهم بده.
بعدشم تازه حرف نزد فقط اشاره کرد گفت فلان جاست!!!!!!!!!!!!
اینو گفتم تا اگر از دوستان فرانسوی بلد هستند وخواستن برن اونجا از این موقعیت استفاده کنند.

یا حق

ALt3rnA
02-06-2009, 17:22
سلام دوستان ...
من دبيرستانم و ميخوام برنامه ريزي كنم تا دوره ي دانشگاه رو در آمريكا (فقط آمريكا) بگزرونم .
ميخوام IT بخونم .
8 سال هست كه زبان ميخونم و انگليسيم خوبه و ميخوام ببينم اگر برام امتيازي داره تافل بگيرم .
درسمم خوبه و تيزهوشان هستم .
ممنون ميشم راهنماييم كنيد . يكي از دوستان ميگفت بايد از طريق سفارت سوييس اقدام كني ...
در ضمن تصميمم قطعي هست لطفا فقط كمك كنيد
ممنون

Diego
03-06-2009, 15:43
سلام دوستان ...
من دبيرستانم و ميخوام برنامه ريزي كنم تا دوره ي دانشگاه رو در آمريكا (فقط آمريكا) بگزرونم .
ميخوام IT بخونم .
8 سال هست كه زبان ميخونم و انگليسيم خوبه و ميخوام ببينم اگر برام امتيازي داره تافل بگيرم .
درسمم خوبه و تيزهوشان هستم .
ممنون ميشم راهنماييم كنيد . يكي از دوستان ميگفت بايد از طريق سفارت سوييس اقدام كني ...
در ضمن تصميمم قطعي هست لطفا فقط كمك كنيد
ممنون

قوانین مهاجرتی آمریکا خیلی خیلی سخت بود و تو این چند سال اخیر بیش از حد سخت شده.سعی کن اول واسه کانادا اقدام کنی,بعد از اونجا بتونی بری usa

ALt3rnA
03-06-2009, 18:10
قوانین مهاجرتی آمریکا خیلی خیلی سخت بود و تو این چند سال اخیر بیش از حد سخت شده.سعی کن اول واسه کانادا اقدام کنی,بعد از اونجا بتونی بری usa

دوست عزيز هيچ ايده اي ندارم از كجا شروع كنم و چيكار كنم و..
يك سايت معرفي كنيد لطفا

ardavan_2008
03-06-2009, 18:40
برای کانادا شرط معدل می خوان؟یا چه جوریاست؟

MaaRyaaMi
03-06-2009, 20:03
برای کانادا شرط معدل می خوان؟یا چه جوریاست؟

یه کسی رو میشناختم که واسه کانادا اقدام کرد (البته ایران نبود خودش) و رفتش
میگفت مدارک دبیرستانو بررس کردن اینا فک کنم واسه معدل باید یه حد نصابی داشته باشه که قبولت کنن
ولی بیشتر فک کنم پیش دانشگاهی مدنظرشونه چون طرفی که میشناختم معدل سومش نزدیکه 10 بود! ولی خب پیش دانشگاهیشو خیلی خوب خوند واسه اینکه مخواست بره اونجا که رفت!

ALt3rnA
05-06-2009, 13:41
یه کسی رو میشناختم که واسه کانادا اقدام کرد (البته ایران نبود خودش) و رفتش
میگفت مدارک دبیرستانو بررس کردن اینا فک کنم واسه معدل باید یه حد نصابی داشته باشه که قبولت کنن
ولی بیشتر فک کنم پیش دانشگاهی مدنظرشونه چون طرفی که میشناختم معدل سومش نزدیکه 10 بود! ولی خب پیش دانشگاهیشو خیلی خوب خوند واسه اینکه مخواست بره اونجا که رفت!

ميگم ميشه برم كانادا بعد آمريكا ؟ چجوري اقدام كنم آخرش ؟!
داشتن مدرك تافل و اينا آيا امتياز محسوب ميشه ؟

paranoid_android
26-06-2009, 01:30
ابتدای امر قبل از ایجاد تاپیک سرچ کردم و تاپیک مشابه با این موضوع رو نیافتم! البته شاید هم وجود داره اما با توجه به موتور سرچ فوق العاده ضعیف VB نتیجه ای حاصل نشد:5:

بنده کارشناسی نرم افزار دانشگاه آزاد میخونم و تصمیم دارم برای ارشد (master) در رشته خودم یا یکی از گرایش های IT یا حتی MBA از ایران خارج شم. معدلم دور و بر 15 هستش و روزمه قابل توجهی (سابقه کار تحقیقاتی و علمی و ...) ندارم.
تحقیقات زیادی هم در این مورد داشتم. گزینه اولم کشورهای اروپایی و در صدر اونها آلمان هستش. بعد سوئد و کشورهایی که تحصیلات دانشگاهی در دانشگاه های دولتی اونا رایگان یا نیمه رایگان باشه مثل فرانسه، نروژ و فنلاند.
کشورهایی که هزینه تحصیل و زندگی در اونها زیاده مثل انگلستان، استرالیا و کانادا و دانمارک و هلند و سوئیس و حتی مجارستان رو از لیست انتخاب حذف کردم، چون توانایی تامین هزینه های اونارو ندارم.
در مورد کشورهایی مثل مالزی، هند، سنگاپور، ترکیه، قبرس، ارمنستان و فیلیپین و... که تحصیل و زندگی در اونا هم سطح با ایرانه یا حتی ارزونتر فقط مالزی رو در نظر دارم. البته چون علاوه بر ادامه تحصیل تصمیم به اقامت هم دارم مالزی رو به دید کشوری برای زندگی دائم نگاه نمیکنم!
در مورد دو کشور آلمان و فرانسه تسلط کافی به زبون اونا لازمه و در غیر اینصورت سفارت این کشورها به شما ویزا نخواهد داد. بعلاوه اینکه تحصیلات رایگان در این کشورها به زبان خودشون هستش و به این جهت این الزام وجود داره. اما از این نظر مشکلی ندارم و اگه متوجه شم که با دونستن زبان امکان پذیرش و گرفتن ویزا رو دارم صد در صد این کارو انجام خواهم داد.
در مورد سوئد چند ساله که تصمیم گرفتن دانشگاه هارو پولی کنن و احتمالا تا زمانی که من بتونم شرایطم رو برای خروج و پذیرش و ویزا جور کنم (حدود 2 سال دیگه که درسم تموم بشه و سربازی رو تموم کنم) دانشگاهاشو پولی میکنه. پس با اینکه بهترین گزینه برای من هستش ولی به دلیلی که گفتم زیاد روش فکر نمیکنم و کشوری مثل فنلاند رو جایگزینش کردم که احتمال پولی شدنش خیلی کمتر از سوئد هستش.
از دوستانی که به فکر ادامه تحصیل در خارج هستن یا اینکه دارن اقدام میکنن در زمینه مراحل گرفتن پذیرش از دانشگاه ها، مراحل اخذ ویزا و... و همینطور دوستان عزیزی که در کشورهای دیگه ساکن هستن خواهش دارم بنده رو راهنمایی بکنن. امیدوارم تاپیک مفید و پر محتوایی بشه. مرسی.

majid.khaledi
26-06-2009, 11:06
سلام
دوست عزیز تاپیک این بحث موجود هستش

majid.khaledi
26-06-2009, 11:45
سلام بر همه
لطفا اگه در مورد تحصیل صحبت میکنید نام کشور و دانشگاه مورد نظرتون رو بگید

IceLord
26-06-2009, 12:07
سلام دوستان

کسی می تونه معدل ها رو توضیح بده؟
مثلا A+ و A و B+ و ... رو می گم. که هر کدوم چه معدلی میشن؟ از لحاظ نمرات خودمون میگم.

majid.khaledi
26-06-2009, 12:32
مثلا A+ و A و B+ و ... رو می گم. که هر کدوم چه معدلی میشن؟ از لحاظ نمرات خودمون میگم
سلام
از لحاظ اینی که قلم چی میزنه؟؟؟
A,B,C,D

IceLord
26-06-2009, 13:24
نه منظورم اینه که مثلا معدل B+ حدود چه نمره ای هست.
آخه معدل های ما بین 0 و 20 هست و معدل اونا بر اساس حروف.
مثلا معدل A+ بین 18 تا 20 هست. (این مثال بود)

majid.khaledi
26-06-2009, 14:14
نه منظورم اینه که مثلا معدل B+ حدود چه نمره ای هست.
آخه معدل های ما بین 0 و 20 هست و معدل اونا بر اساس حروف.
مثلا معدل A+ بین 18 تا 20 هست. (این مثال بود)

خوب دیگه من چی بگم
خودت درست استدلال کردی

paranoid_android
26-06-2009, 15:25
سلام
دوست عزیز تاپیک این بحث موجود هستش

خیلی ممنون.
عجیبه که ندیدم این تاپیک رو! همونجا مطرح میکنم:46:

paranoid_android
26-06-2009, 15:26
بنده کارشناسی نرم افزار دانشگاه آزاد میخونم و تصمیم دارم برای ارشد (master) در رشته خودم یا یکی از گرایش های IT یا حتی MBA از ایران خارج شم. معدلم دور و بر 15 هستش و روزمه قابل توجهی (سابقه کار تحقیقاتی و علمی و ...) ندارم.
تحقیقات زیادی هم در این مورد داشتم. گزینه اولم کشورهای اروپایی و در صدر اونها آلمان هستش. بعد سوئد و کشورهایی که تحصیلات دانشگاهی در دانشگاه های دولتی اونا رایگان یا نیمه رایگان باشه مثل فرانسه، نروژ و فنلاند.
کشورهایی که هزینه تحصیل و زندگی در اونها زیاده مثل انگلستان، استرالیا و کانادا و دانمارک و هلند و سوئیس و حتی مجارستان رو از لیست انتخاب حذف کردم، چون توانایی تامین هزینه های اونارو ندارم.
در مورد کشورهایی مثل مالزی، هند، سنگاپور، ترکیه، قبرس، ارمنستان و فیلیپین و... که تحصیل و زندگی در اونا هم سطح با ایرانه یا حتی ارزونتر فقط مالزی رو در نظر دارم. البته چون علاوه بر ادامه تحصیل تصمیم به اقامت هم دارم مالزی رو به دید کشوری برای زندگی دائم نگاه نمیکنم!
در مورد دو کشور آلمان و فرانسه تسلط کافی به زبون اونا لازمه و در غیر اینصورت سفارت این کشورها به شما ویزا نخواهد داد. بعلاوه اینکه تحصیلات رایگان در این کشورها به زبان خودشون هستش و به این جهت این الزام وجود داره. اما از این نظر مشکلی ندارم و اگه متوجه شم که با دونستن زبان امکان پذیرش و گرفتن ویزا رو دارم صد در صد این کارو انجام خواهم داد.
در مورد سوئد چند ساله که تصمیم گرفتن دانشگاه هارو پولی کنن و احتمالا تا زمانی که من بتونم شرایطم رو برای خروج و پذیرش و ویزا جور کنم (حدود 2 سال دیگه که درسم تموم بشه و سربازی رو تموم کنم) دانشگاهاشو پولی میکنه. پس با اینکه بهترین گزینه برای من هستش ولی به دلیلی که گفتم زیاد روش فکر نمیکنم و کشوری مثل فنلاند رو جایگزینش کردم که احتمال پولی شدنش خیلی کمتر از سوئد هستش.
از دوستانی که به فکر ادامه تحصیل در خارج هستن یا اینکه دارن اقدام میکنن در زمینه مراحل گرفتن پذیرش از دانشگاه ها، مراحل اخذ ویزا و... و همینطور دوستان عزیزی که در کشورهای دیگه ساکن هستن خواهش دارم بنده رو راهنمایی بکنن.

IceLord
26-06-2009, 16:09
خوب دیگه من چی بگم
خودت درست استدلال کردی

سلام دوست عزیز

من اینو شانسی و به عنوان مثال گفتم.
مثلا می خوام بدونم معدل B+ چه نمره ای میشه؟

logos
26-06-2009, 20:08
از دوستانی که به فکر ادامه تحصیل در خارج هستن یا اینکه دارن اقدام میکنن در زمینه مراحل گرفتن پذیرش از دانشگاه ها، مراحل اخذ ویزا و... و همینطور دوستان عزیزی که در کشورهای دیگه ساکن هستن خواهش دارم بنده رو راهنمایی بکنن.

دوست عزیز
شما اگه بتونی زبان فرانستون رو قوی کنید میتونید به راختی از دانشگاههای فرانسوی زبان( چه در فرانسه و چه در کشورهای دیگه مثل کانادا) پزیرش بگیرید
اما من فرانسه رو به شما توصیه میکنم چون در اونجا طرح هایی وجود داره تا مقدار قابل توجهی از هزینه شما رو تقبل کنن که برای آشنایی با این طرح ها می تونید به سفارت فرانسه برید (یه سری طرحها در زمیه گسترش فرهنگ فرانسوی هست)

در مورد پذیرش گرفتن BS,MSشما باید به سایت دانشگاهی که میخواهید برید ،برید و اونجا شرایط هر دانشگاه و فرم پزیرش موجوده
و کار سختی هم نیست ، بهتره شما سریعتر هدفتونو مشخص کنید تا بتونید امتحانات زبانتون رو بدید

اخذ ویزا هم که ساده هست وقتی پذیرشتون اومد سریع بهتون ویزا میدن :31:اونم به راحتی میرید تو سایت سفارت مدارکی که میخوان رو میبینید ، بعدش وقت میگیرید از سفارت بعد مدارکو میبرید و مصاحبه و بعدشم ویزا تو جیبتونه

paranoid_android
26-06-2009, 20:23
دوست عزیز
شما اگه بتونی زبان فرانستون رو قوی کنید میتونید به راختی از دانشگاههای فرانسوی زبان( چه در فرانسه و چه در کشورهای دیگه مثل کانادا) پزیرش بگیرید
اما من فرانسه رو به شما توصیه میکنم چون در اونجا طرح هایی وجود داره تا مقدار قابل توجهی از هزینه شما رو تقبل کنن که برای آشنایی با این طرح ها می تونید به سفارت فرانسه برید (یه سری طرحها در زمیه گسترش فرهنگ فرانسوی هست)

در مورد پذیرش گرفتن BS,MSشما باید به سایت دانشگاهی که میخواهید برید ،برید و اونجا شرایط هر دانشگاه و فرم پزیرش موجوده
و کار سختی هم نیست ، بهتره شما سریعتر هدفتونو مشخص کنید تا بتونید امتحانات زبانتون رو بدید

اخذ ویزا هم که ساده هست وقتی پذیرشتون اومد سریع بهتون ویزا میدن :31:اونم به راحتی میرید تو سایت سفارت مدارکی که میخوان رو میبینید ، بعدش وقت میگیرید از سفارت بعد مدارکو میبرید و مصاحبه و بعدشم ویزا تو جیبتونه

خیلی ممنون از اطلاعات مفیدتون:20:
والا خودم هم حقیقتش شیفته culture فرانسوی هستم. شما تا چه حدی با پروسه پذیرش و اخذ ویزای فرانسوی آشنایی دارین؟ خودتون یا احیانا با کسایی ارتباط داشتین که فرانسه درس بخونن یا فارغ التحصیل شده باشن؟
در اولین قدم به نظر شما چکار باید بکنم؟
اونقدر تبلیغات و حرفای متناقض در مورد کشورای اروپایی به گوش میرسه که هم میترسونه هم باعث میشه بیخیال شی!
در مورد کانادا که اشاره کردین، وقتی هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه ها رو بررسی کردم کلم داغ کرد! واقعا توان تامین این هزینه های سنگین رو ندارم:41:

logos
26-06-2009, 20:41
خیلی ممنون از اطلاعات مفیدتون:20:
والا خودم هم حقیقتش شیفته culture فرانسوی هستم. شما تا چه حدی با پروسه پذیرش و اخذ ویزای فرانسوی آشنایی دارین؟ خودتون یا احیانا با کسایی ارتباط داشتین که فرانسه درس بخونن یا فارغ التحصیل شده باشن؟
در اولین قدم به نظر شما چکار باید بکنم؟
اونقدر تبلیغات و حرفای متناقض در مورد کشورای اروپایی به گوش میرسه که هم میترسونه هم باعث میشه بیخیال شی!
در مورد کانادا که اشاره کردین، وقتی هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه ها رو بررسی کردم کلم داغ کرد! واقعا توان تامین این هزینه های سنگین رو ندارم:41:

من خودم 3 سال پیش یکم دنبال پزیرش گرفتن از دانشگاههای فرانه بودم و این چیز کلی هم که گفتم حاصل جمع آوری اطلاعاتم از اون دورس
بهترین روش اینه که خودت بری تو سایت دانشگاهها و همچنین سفارتشون

به نظر من به شایعات و حرفهای دیگران اصلا توجه نکنید، همچنین موسساتی هم که میگن واستون پذیرش میگیرن 90% دزد هستند و پزیرششون بدرد نمیخوره
شما اگه بتونید زبانتونو قوی کنید گرفتن پذیرش اصلا کاری نداره ، فقط میمونه که ایا به شما فاند میدن یا نه ! که با توجه به اینکه شما میتونید تا حدی هزینه های تحصیل در خارج رو خودتون پرداخت کنید لذا بدون فاند هم میتونید پزیرش بگیرید

اما یادتون باشه اگه روی کارکردن( کار غیر سیاه) حساب بازکردید در اروپا نمیتونید کار پیدا کنید (حداقل به اسانی و با دستمزد خوب)

logos
26-06-2009, 20:43
این سایت میتونه خیلی به دوستان کمک کنه
لینک خیلی از دانشگاه هارو به تفکیک کشورشون یا به ترتیب رنکشون داره

paranoid_android
26-06-2009, 21:21
من خودم 3 سال پیش یکم دنبال پزیرش گرفتن از دانشگاههای فرانه بودم و این چیز کلی هم که گفتم حاصل جمع آوری اطلاعاتم از اون دورس
بهترین روش اینه که خودت بری تو سایت دانشگاهها و همچنین سفارتشون

به نظر من به شایعات و حرفهای دیگران اصلا توجه نکنید، همچنین موسساتی هم که میگن واستون پذیرش میگیرن 90% دزد هستند و پزیرششون بدرد نمیخوره
شما اگه بتونید زبانتونو قوی کنید گرفتن پذیرش اصلا کاری نداره ، فقط میمونه که ایا به شما فاند میدن یا نه ! که با توجه به اینکه شما میتونید تا حدی هزینه های تحصیل در خارج رو خودتون پرداخت کنید لذا بدون فاند هم میتونید پزیرش بگیرید

اما یادتون باشه اگه روی کارکردن( کار غیر سیاه) حساب بازکردید در اروپا نمیتونید کار پیدا کنید (حداقل به اسانی و با دستمزد خوب)

این فاند که به شهریه مربوط نمیشه؟ چون تاجایی که میدونم شهریه دانشگاه های دولتیش رایگان یا نیمه رایگانه.. اگه دانشگاه ها شهرشون پایین باشه میتونم در ماه از پس 500-600 یورو بر بیام.

majid.khaledi
27-06-2009, 15:51
خیلی ممنون.
عجیبه که ندیدم این تاپیک رو! همونجا مطرح میکنم:46:
خواهش میشه
مدیر محترم هم ارجا داد به یک جا دیگه....
=========================
نمی دونم کجا میشه رفت که هزینش با ازاد یکی باشه

paranoid_android
27-06-2009, 16:21
خواهش میشه
مدیر محترم هم ارجا داد به یک جا دیگه....
=========================
نمی دونم کجا میشه رفت که هزینش با ازاد یکی باشه
هند و مالزی و فیلیپین و ارمنستان و آذربایجان! این کشورها شهریه هاشون هم سطح یا حتی پایینتر از شهریه های دانشگاه آزاده.. البته برای فوق لیسانس! برای لیسانس وقتی مقایسه کنی یکم گرونتر درمیاد.

ALt3rnA
11-07-2009, 00:38
خوب هنوز كسي منو راهنمايي نكرده ...
جهت اقدام براي آمريكا و پذيرش گرفتن از دانشگاه چيكار كنم ؟
چه چيز هايي امتياز محسوب ميشن ؟

paranoid_android
13-07-2009, 18:07
خوب هنوز كسي منو راهنمايي نكرده ...
جهت اقدام براي آمريكا و پذيرش گرفتن از دانشگاه چيكار كنم ؟
چه چيز هايي امتياز محسوب ميشن ؟

دوست عزیز شما حتما به اینجا سر بزنید:

majid.khaledi
24-07-2009, 15:20
سلام دوستان
کسی راهنمای تحصیل در خارج از کشور که دانشگاه شهید بهشتی منتشر کرده رو داره بذاره ؟؟

MAJ€€D
17-08-2009, 13:31
سلام

دوستان توی این تاپیک قصدمون اینه که هرکس هر اطلاعاتی در مورد تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور داره رو به اشتراک بزاره .

کسانی که الان دارن اقدام میکنن یا کسانی که قبلا اقدام کردند بیان مراحل کار رو بگن . کسانی که الان توی خارج تحصیل میکنن از دانشگاه و

وضعیتشون بگن ، در مورد شرایط دانشگاه هایی که میشناسن بگن و...

کلا میخوایم یه تاپیک خوب در مورد رفتن و تحصیل اون ور آب داشته باشیم : دی

البته اگه قبلا همچین تاپیکی نبوده :31:

MAJ€€D
17-08-2009, 13:36
البته بیشتر هدف من از ایجاد این تاپیک برای دانشجویان هست

فعلا 2 تاچیز کوچولو بگم D :

1-تا اونجایی که میدونم تحصیل در دانشگاه های معتبر مالزی معدل 14 به بالا میخواد

2- گویا تحصیل در سوئد برای کسانی که معدلشون 16 به بالا هست مجانی هست

cyrus_ln
17-08-2009, 19:22
من می خواستم پارسال برم دانشگاه UTM مالزی
دانشگاه معتبریه و امکانات زیادیم داره
اون موقع که حساب کردم هزینه دوره کارشناسی ارشد برق حدود 13 میلیون تومن شد یادم نیست چجوری حساب کردم که 13 تومن شد : دی
هزینه هر ترم فکر کنم 1 میلیون تومن میشد و هزینه ماهیانه زندگی حدود 300(اجاره خونه و .....) هزار تومن
من به خاطر مشکل زبان(ielts می خواد) و سربازی فعلن بی خیال شدم
ولی در مورد اون معدل 14 چیزی نشنیدم

nafas
17-08-2009, 20:25
مجید دستت درد نکنه ولی اینجا تاپیکش هست

◄◄ راهنـــمای جـــامـــع تــحـصــیـــلات بـــرون مـــرزی►►

MAJ€€D
17-08-2009, 22:49
اوکی پس مدیران زحمتشو بکشن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hossputer7
19-08-2009, 11:41
دوستان من یک سوال فوری داشتم من دارم لیسانسه نفت میخونم ترمه سه ام اما راضی نیستم میخوام برم فیلیپین برای دندان پزشکی خواهرمم اونجا داره درس میخونه مشکله من سربازیه باید چطئر حلش کنم چطئری میشه رفت بعد برگشت تعهد میخواد چطور میشه؟

لطفا جوابمو بدید خیلی فوری لازم دارم.

مرسی

MAJ€€D
19-08-2009, 23:39
دوستان من یک سوال فوری داشتم من دارم لیسانسه نفت میخونم ترمه سه ام اما راضی نیستم میخوام برم فیلیپین برای دندان پزشکی خواهرمم اونجا داره درس میخونه مشکله من سربازیه باید چطئر حلش کنم چطئری میشه رفت بعد برگشت تعهد میخواد چطور میشه؟

لطفا جوابمو بدید خیلی فوری لازم دارم.

مرسی

شما باید اول از طریق دانشگاهی که میخواین برید اقدام کنید ، پذیرش که اومد دیگه حله 15 میلیون نقد وثیقه میزارید از ایران میرید بیرون و بعد از تموم شدن تحصیل بر میگردید

Hamid1000
31-08-2009, 14:30
برای مقطع ارشد متالورژی کجاها می شه رفت؟ منظورم اینه که کجاها ارائه می شه؟ البته مورد تایید وزارت علوم باشه
من مشکل خدمت ندارم، یکی دو ترم دیگه هم درسم تموم می شه. معدلم هم نزدیک 14.5هست. مدرک زبان ندارم ولی یه چیزایی به اندازه خودم بلدم!!
با این حال متاسفانه یه مقدار مشکل جیب دارم! :)
رسم زمونه هستش دیگه! یکی مایه رو داره بخاطر خدمت نمی تونه بره، یکی هم مثل من!
خواستم ببینم می تونم گرایش مورد علاقه ام رو جای دیگه (غیر از سرزمین امام زمان!) دنبال کنم؟!
ممنون می شم اگه کسی تجربه یا اطلاعاتی داره منو راهنمایی کنه

24online
18-09-2009, 15:18
یک موسسه ام هست که 3000 هزار یورو میگیره پذیرش میگره البته اگر واجد شرایط باشن

shahramfi
16-10-2009, 12:50
من می تونم در مورد یک دانشگاه توی فنلاند بهتون اطلاعات بدم:

International Master Program in IT یا همان IMPIT وب
در مقطع فوق لیسانس هر ساله حدود 20 نفر دانشجو از سراسر دنیا پذیرش می کنه و برای دانشجویانی که لیسانس خود را در زمینه کامپیوتر،فناوری اطلاعات یا ریاصیات کاربردی گرفته اند مناسبه.
وب سایت مربوطه:
از مزایای این برنامه این است که تحصیل رایگان می باشد و شما نیاز به پرداخت هیچ پولی به دانشگاه نیستید.
هرساله تعداد محدودی بورس نیز در دانشگاه به دانشجویان داده می شود که درصورت کمی خوش سانی می توان این بورس ها رو گرفت.
طول این دوره به صورت معمول دو سال است که سال اول آن دانشجویان باید تعداد معینی واحد را باید پاس کنند.
در سال دوم معمولا دانشجویان در گیر یک پروژه فناوری اطلاعات می شوند و این جاست که اگر کسی هدف کار کردن در شرکت های فنلاندی رو داره می تونه اقدام کنه بعد هم زمان یا بعد از جند ماه شروع به کار بر روی پایان نامه خود می کنند.

رشته بعدی
Master Program is the CBU ICT in Joensuu university وب سایت:
این رشته قسمتی از برنامه Finnish-Russian Cross-Border University است
در این برنامه دانشجویان در رشته Information and Communications Technology
در تعدادی از دانشگاه های فنلاند و روسیه تحصیل می کنند که یکی از دانشگاه های فنلاند همین دانشگاه Joensuu هستش. این برنامه خیلی جالیه چون آخر کار شما چند مدرک فوق لیسانس از چند دانشگاه مختلف دارید و باز تحصیل رایگان می باشد و شما نیاز به پرداخت هیچ پولی به دانشگاه نیستید.این رشته از ماه دیگه می شه برای ترم بهارش اقدام کرد.
سایت مربوطه:

آخرین مورد Color in Informatics and MEdia Technology
این برنامه مربوط به همون بورس معروف Erasmus Mundus هستش
The study program is broadly interdisciplinary, encompassing photonics, computer vision and imaging science, computer science and multimedia technology as a mix of relevant theoretical and practical knowledge.
Program includes 4 countries: Finland, Norwegian, Spain and France.
For more information look here:

در پایان باید پرو های تحقیقاتی این دانشگاه رو براتون معرفی کنم:
این قسمت رو انگلیسی می نویسم :
Educational technology group: main research direction are novel tools for learning, e-learning, mobile learning, pervasive technologies.

Color group: main research directions are color, color imaging, color image analysis, and color vision research

Speech and Image Processing group: main research directions are pattern recognition, data mining and compression

Software group: main research directions are Digital Accessibility Research , User Interface Design, Usability and Software Process Studies

Psychology of Programming: main research directions are psychological aspects of programming, behavior in programming tasks (such as design, coding, and debugging), developing tools for programmers in these tasks

you can get more information about it from the website:
امیدوارم مفید باشه

shahramfi
16-10-2009, 12:53
سلام

دوستان توی این تاپیک قصدمون اینه که هرکس هر اطلاعاتی در مورد تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور داره رو به اشتراک بزاره .

کسانی که الان دارن اقدام میکنن یا کسانی که قبلا اقدام کردند بیان مراحل کار رو بگن . کسانی که الان توی خارج تحصیل میکنن از دانشگاه و

وضعیتشون بگن ، در مورد شرایط دانشگاه هایی که میشناسن بگن و...

کلا میخوایم یه تاپیک خوب در مورد رفتن و تحصیل اون ور آب داشته باشیم : دی

البته اگه قبلا همچین تاپیکی نبوده :31:

من می تونم در مورد یک دانشگاه توی فنلاند بهتون اطلاعات بدم:

International Master Program in IT یا همان IMPIT وب
در مقطع فوق لیسانس هر ساله حدود 20 نفر دانشجو از سراسر دنیا پذیرش می کنه و برای دانشجویانی که لیسانس خود را در زمینه کامپیوتر،فناوری اطلاعات یا ریاصیات کاربردی گرفته اند مناسبه.
وب سایت مربوطه:
از مزایای این برنامه این است که تحصیل رایگان می باشد و شما نیاز به پرداخت هیچ پولی به دانشگاه نیستید.
هرساله تعداد محدودی بورس نیز در دانشگاه به دانشجویان داده می شود که درصورت کمی خوش سانی می توان این بورس ها رو گرفت.
طول این دوره به صورت معمول دو سال است که سال اول آن دانشجویان باید تعداد معینی واحد را باید پاس کنند.
در سال دوم معمولا دانشجویان در گیر یک پروژه فناوری اطلاعات می شوند و این جاست که اگر کسی هدف کار کردن در شرکت های فنلاندی رو داره می تونه اقدام کنه بعد هم زمان یا بعد از جند ماه شروع به کار بر روی پایان نامه خود می کنند.

رشته بعدی
Master Program is the CBU ICT in Joensuu university وب سایت:
این رشته قسمتی از برنامه Finnish-Russian Cross-Border University است
در این برنامه دانشجویان در رشته Information and Communications Technology
در تعدادی از دانشگاه های فنلاند و روسیه تحصیل می کنند که یکی از دانشگاه های فنلاند همین دانشگاه Joensuu هستش. این برنامه خیلی جالیه چون آخر کار شما چند مدرک فوق لیسانس از چند دانشگاه مختلف دارید و باز تحصیل رایگان می باشد و شما نیاز به پرداخت هیچ پولی به دانشگاه نیستید.این رشته از ماه دیگه می شه برای ترم بهارش اقدام کرد.
سایت مربوطه:

آخرین مورد Color in Informatics and MEdia Technology
این برنامه مربوط به همون بورس معروف Erasmus Mundus هستش
The study program is broadly interdisciplinary, encompassing photonics, computer vision and imaging science, computer science and multimedia technology as a mix of relevant theoretical and practical knowledge.
Program includes 4 countries: Finland, Norwegian, Spain and France.
For more information look here:

در پایان باید پرو های تحقیقاتی این دانشگاه رو براتون معرفی کنم:
این قسمت رو انگلیسی می نویسم :
Educational technology group: main research direction are novel tools for learning, e-learning, mobile learning, pervasive technologies.

Color group: main research directions are color, color imaging, color image analysis, and color vision research

Speech and Image Processing group: main research directions are pattern recognition, data mining and compression

Software group: main research directions are Digital Accessibility Research , User Interface Design, Usability and Software Process Studies

Psychology of Programming: main research directions are psychological aspects of programming, behavior in programming tasks (such as design, coding, and debugging), developing tools for programmers in these tasks

you can get more information about it from the website:
امیدوارم مفید باشه

Ali Elcid
18-10-2009, 23:14
سلام کسی میتونه به من بگه باید برای ادامه تحصیل در کانادا باید چیکار کنم؟
من دیپلم دارم

Miss.Rose
19-10-2009, 17:22
دوست عزیز
شما اگه بخوای با بورسیه بری اولا باید بدونی که مقدار هزینه فاند که برای لیسانس میدن کم هستدر مقایسه با Master و Phd
یعنی شما علاوه برا فاندی که دانشگاه بخواد بهتون بده مثلا سالیانه 10 هزار تا شاید 8 هزار تای اون بابت تحصیل میشه و بقیه بابت خرج م خارج!
پس باید اینجای قضیه رو داشته باشین

در ضمن اولین اقدام برای شما اینه که به سایت اون دانشگاهیی که میخواین ازش پذیرش بگیرین برین و معمولا نام اساتید ی که فاند میدن توی سایت هست که باید بهشون میل بزنین و شرایطتون رو بگین
یه نکته فوق العاده مهم نمرات زبان هست که معمولا نمراات ielts و tofel بالائی داشته باشین حالا بعضا واسه مقاطع بالاتر GRE هم مهمه
بعد واسه دانشگاه هایی کانادا وامریکا معدل خیلی مهمه و ریز نمراتتون که باید همه اینایی که گفتم رو برای اون استاد دانشگاه مورد نظرتون بفرستین !!

در هر صورت اگه شما وضعیت خوبی داشته باشین از نظر معدل و ریزنمرات و نمره های زبان میتونین پذیرش بگیرین
اگه نه شانستون خیلی کمه
چون هستن کسانیکه با وجود داشتن مقاله و کارهای تحقیقی بسیار بازم رد شدن!!

ولی اگه بدون بورسیه بخواین برین نمره زبان ... مهمه ولی خوب باید هزینه بالاشو در نظر بگیرین!!

در صورتیکه هیچکدوم از شرایطو ندارین به نظرم بهتره دانشجو بشین و برای مقاطع بالاتر برین کاری که اکثرا انجام میدن و فاند بیشتری هم بهتون میدن

Ali Elcid
19-10-2009, 22:52
ماخیلی چاکریم خیلی مطلب عالی بود فقط من نصفشو نفهمیدم

ساش
20-10-2009, 22:34
سلام دوستان
من به امید خدا دارم تلاش می کنم رشته ی پزشکی دانشگاه آزاد قبول شم
اگر خدا خواست قبول شدم
چطوری می تونم خارج از کشور با بورسیه یه داشگاه آزاد ادامه تحصیل بدم ؟؟
آیا باید عمومی را تمام کنم و برای تخصص بورسیه شم ؟؟
آیا اصلا داشگاه آزاد بورسیه نمی کنه ؟
اگر بورسیه می کنه چه شرایطی داره و به چه صورت هست ؟؟
زبانم را هم دارم ادامه می دم برای تحصیل در خارج با بورسیه ؟؟
ممنون

Miss.Rose
21-10-2009, 12:13
علی آقا به زبان خیلی ساده معدل و ریز نمرات + زبان (خیلی مهمه ) خیلی مهم هستن !!

سلام دوستان
من به امید خدا دارم تلاش می کنم رشته ی پزشکی دانشگاه آزاد قبول شم
اگر خدا خواست قبول شدم
چطوری می تونم خارج از کشور با بورسیه یه داشگاه آزاد ادامه تحصیل بدم ؟؟
آیا باید عمومی را تمام کنم و برای تخصص بورسیه شم ؟؟
آیا اصلا داشگاه آزاد بورسیه نمی کنه ؟
اگر بورسیه می کنه چه شرایطی داره و به چه صورت هست ؟؟
زبانم را هم دارم ادامه می دم برای تحصیل در خارج با بورسیه ؟؟
ممنون

ببینید من بورسیه دانشگاه ازاد خودش اطلاعی ندارم ولی معمولا برای مقاطع بالاتر بورسیه میدن منظورم تخصص و ... هست

زبان رو حتما باید همینجا تکمیل کنین چون ازتون نمره میخوان و باید امتحان بدین! متاسفانه بعضیا میان میگن بهتره زبان رو خارج از کشور ادامه داد ... خیلی مسخره س چون قبل از ورود به اونجا باید تافل و آی ای ال تی اس بدین و اگه از یه حدی پائین باشه بورسیه بهتون تعلق نمیگیره
پس حتما اینجا زبانتون رو کامل کنین

Miss.Rose
21-10-2009, 13:06

فهرست رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان در مهندسی

Ali Elcid
21-10-2009, 18:56
خیلی ممنون که راه حل تسی به من دادید دوست عزیز

sherlook
26-10-2009, 13:10
بچه هامیتونم بپرسم چی باعث می شه به تحصیلات خارج ازکشورفکرکنید؟خرجش زیادنمی شه؟به دردسراش میارزه؟

Ali Elcid
29-10-2009, 22:09
ولی نظر من فقط روی کاناداست ودیگر هیچ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

raha.edu
09-11-2009, 20:52
RAHA EDUCATION به عنوان نماینده رسمی دانشگاه MSU ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( (Management & Science University مالزی، از دانشگاه های مورد قبول وزارت علوم ایران، کلیه خدمات تحصیلی از مشاوره در انتخاب رشته و دانشگاه تا اخذ پذیرش از این دانشگاه معتبر را بصورت کاملاً رایگان و در کمترین زمان ، جهت تسهیل و تسریع مراحل کاری علاقه مندان ارایه می دهد.

با توجه به تجربه شخصی خودم از زندگی در هند و مالزی از لحاظ بهداشت، امنیت، فرهنگ شهری مالزی بسیار برتر از هند است.

siafu
11-11-2009, 13:42
سلام دوستان.
من 89 کنکور دارم و از اول تابستون برنامه ویژه ای رو برای قبولی شروع کردم
من هدفم اینه: توی یکی از این دانشگاه ها: تهران - شریف - امیرکبیر قبول بشم اونم تنها و تنها در درشته ی IT
بعدش بتونم بورسیه برای امریکا یا کانادا بگیرم.
آیا به دانشجویان این دانشگاه ها بورسیه میدن؟ چجوری؟
آیا اینکار عملی هست؟؟!
در رشته IT وضیعت پذیرش چطوریه اونور؟

Diego
12-11-2009, 15:26
برای تحصیلات در مالزی دقیقا باید قدم به قدم چه کارهایی رو انجام داد؟کجا باید اقدام کنیم؟

sirosv
21-01-2010, 19:14
az dostani ke ghasde edame tahsil dar hend daran khahesh mikonam hyderabado entkhab nakonid ke ozash be ham rikhtast pashimon mishid
ieki az daneshjoiaie irani ham dar dargiriha zakhmi shode

با سلام خدمت دوستان گرامی
قبل از اونکه بخواید به هند بیایید به هر منظور خواهش میکنم دوره های فشرده 6 ماهه زبان توی ایران بگذرونید تا مثل ما دچار مشکل نشید
اینجا کورس زبان دانشگاه به درد بچهای امادگی میخوره و بعد از 2 هفته مجبوری به سراغ کلاسای خارج کالج بری
و بعد اینکه خواهش دارم حیدراباد به عنوان محل تحصیل اتتخاب نکنید
چرا که شلید سایت های دلالان بگویند اینجا خوبه اینجارو ایرانیها خراب نکردن و غیر
باید به عرض عزیزان برسونم علت نبود ایرانیها و یا هر دانشجوی خارجی اینه که این شهر ده ساله مشکل سیاسی داره و دو قوم میخوان شهر رو نصف کنن
هرروز اینجا تعطیلیه و برای یک تکه نون باید بدوی تا شاید یه مغازه از شانست باز باشه
من جایی به شما پیشنهاد نمیکنم ولی خدایی نمیخوام 3 تا 4 میلیون خرج کنید و بعدشم برگردید ایران یا جای دیگه تازه معاون دانشگاه جواهر لعل نهرو با ایرانیها بده و اقداماتی هم انجام داده
دانشگاه عثمانی و جواهر ارزش مدرکی خوبی هم در جایی ندارند و جزوه دسته ب وزارت اموزش و پرورش هست
الان 1 ماهه امتحانات ما در جواهر عقب افتاده
ضمنا باید بگم کورس فی جواهر برای 1 سال 4.5 میلیون برای مهندسی هست که در دانشگاهای شهرهای دیگه نصف قیمته
میتونید رتبه دانشگاهارو هم در سایتای مختلف نگاه کنید بعد تصمیم بگیرید
من اینو وظیفه انسانی خودم دونستم تا این مطالب درج کنم
هر روزدر شهر درگیریه و پرازپلیسه
موفق باشید

sirosv
21-01-2010, 19:16
با سلام خدمت دوستان گرامی
قبل از اونکه بخواید به هند بیایید به هر منظور خواهش میکنم دوره های فشرده 6 ماهه زبان توی ایران بگذرونید تا مثل ما دچار مشکل نشید
اینجا کورس زبان دانشگاه به درد بچهای امادگی میخوره و بعد از 2 هفته مجبوری به سراغ کلاسای خارج کالج بری
و بعد اینکه خواهش دارم حیدراباد به عنوان محل تحصیل اتتخاب نکنید
چرا که شلید سایت های دلالان بگویند اینجا خوبه اینجارو ایرانیها خراب نکردن و غیر
باید به عرض عزیزان برسونم علت نبود ایرانیها و یا هر دانشجوی خارجی اینه که این شهر ده ساله مشکل سیاسی داره و دو قوم میخوان شهر رو نصف کنن
هرروز اینجا تعطیلیه و برای یک تکه نون باید بدوی تا شاید یه مغازه از شانست باز باشه
من جایی به شما پیشنهاد نمیکنم ولی خدایی نمیخوام 3 تا 4 میلیون خرج کنید و بعدشم برگردید ایران یا جای دیگه تازه معاون دانشگاه جواهر لعل نهرو با ایرانیها بده و اقداماتی هم انجام داده
دانشگاه عثمانی و جواهر ارزش مدرکی خوبی هم در جایی ندارند و جزوه دسته ب وزارت اموزش و پرورش هست
الان 1 ماهه امتحانات ما در جواهر عقب افتاده
ضمنا باید بگم کورس فی جواهر برای 1 سال 4.5 میلیون برای مهندسی هست که در دانشگاهای شهرهای دیگه نصف قیمته
میتونید رتبه دانشگاهارو هم در سایتای مختلف نگاه کنید بعد تصمیم بگیرید
من اینو وظیفه انسانی خودم دونستم تا این مطالب درج کنم
هر روزدر شهر درگیریه و پرازپلیسه
موفق باشید

MaaRyaaMi
27-01-2010, 13:21
سلام دوستان.
من 89 کنکور دارم و از اول تابستون برنامه ویژه ای رو برای قبولی شروع کردم
من هدفم اینه: توی یکی از این دانشگاه ها: تهران - شریف - امیرکبیر قبول بشم اونم تنها و تنها در درشته ی IT
بعدش بتونم بورسیه برای امریکا یا کانادا بگیرم.
آیا به دانشجویان این دانشگاه ها بورسیه میدن؟ چجوری؟
آیا اینکار عملی هست؟؟!
در رشته IT وضیعت پذیرش چطوریه اونور؟
معدل بالا
زبان در سطح عالی:27:
و حتی الامکان اگه مقاله هم داشته باشی یکی د و تا
100 درصد
حالا هستن کسائی که مقاله هم ندارن ولی پذیررش شدن:46:

ساش
27-01-2010, 19:48
سلام دوستان

اگر کسی پزشکی دانشگاه آزاد قبول شه و یکی دو ترم اول را بالا ترین معدل قبول شه اون وقت بهش بورسیه می دن که بره اونور ادامه تحصیل بده ؟؟؟؟
ممنون از پاسختون

MaaRyaaMi
31-01-2010, 19:19
نه با بورسیه فکر نمی کنم

یکی دو ترم اول چی داره که بخوان بخاطرش بورسیه بدن؟!

naeemtop
11-02-2010, 00:02
سلام

من برای تحصیل میخوام برم خارج از کشور ولی یه مشکل دارم و اونم اینه که اگه کارم درست نشه چی ...

من مشکل سربازی دارم

فرض کنید من دی ماه خودم رو فارغ التحصیل کنم و اواخر بهار سال آینده مثلا معلوم بشه که نمیتونم برم حالا آیا از نظر نظام وظیفه اجازه دارم کنکور ارشد اون سال رو امتحان بدم و اگه قبول شدم برم؟

ardavan_2008
11-02-2010, 13:22
فهرست رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان در پزشکی و یا جراحی رو کسی میتونه بزاره؟!!

MAJ€€D
11-02-2010, 15:05
سلام

من برای تحصیل میخوام برم خارج از کشور ولی یه مشکل دارم و اونم اینه که اگه کارم درست نشه چی ...

من مشکل سربازی دارم

فرض کنید من دی ماه خودم رو فارغ التحصیل کنم و اواخر بهار سال آینده مثلا معلوم بشه که نمیتونم برم حالا آیا از نظر نظام وظیفه اجازه دارم کنکور ارشد اون سال رو امتحان بدم و اگه قبول شدم برم؟

شما بعد از اعلام فارق التحصیلی 6 ماه فرصت دارید . خوب شما اگه بعد از 6 ماه دفترچه نگیری مسلما نمیتونی کنکور سال آینده رو بدی . میتونی کی دو واحد رو نگه دار برای این ترم یعنی ترم بهمن .چون فرقی به حالت نمیکنه از هر دانشگاهی هم که پذیرش بگیری از ترم مهر شروع میشه پس مشکلی نداری . یا اینکه همون آخرای 6 ماه فرصت دفترچه رو پست کنی بعدش کنکور رو هم بدی . اگه قبول شدی که از وسط سربازی میای میری دانشگاه

---------- Post added at 03:05 PM ---------- Previous post was at 03:00 PM ----------

فهرست رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان در پزشکی و یا جراحی رو کسی میتونه بزاره؟!!

sepehr_x50
14-02-2010, 17:00
کسی درباره ی دانشگاه های مسکو و رشته هاش اطلاعاتی داره؟!

naeemtop
14-02-2010, 20:27
سلام

یعنی من اگه تو 6 ماه فقط دفترچه رو بگیرم کافی هست؟مطمئنید؟

یعنی اگه بعد از ثبت نامم 6 ماهم تمام شد میتونم برم امتحان بدم؟

ممنون

Diego
20-02-2010, 02:09
من بالاخره تصمیم گرفتم تا در آینده برای دانشگاه MMU مالزی اقدام کنم.(در رشته نرم افزار)
جایی هست که بتونم لیست واحدهای مرتبط رو در بیارم؟

sina1415
06-03-2010, 00:44
سلام من دوستم در دانشگاه مالزی utm داره کارشناسی ارشد مهندسی برق می خونه .. اگه کسی یوال داره شاید بتونم کمک کنم

mortezaon
12-05-2010, 21:58
مي خواستم بدونم بهترين كشور براي تحصيل در رشته كارشناسي ارشد عمان كدومه و ارزونترين كدومه
ممنون

Diego
12-05-2010, 22:27
مي خواستم بدونم بهترين كشور براي تحصيل در رشته كارشناسي ارشد عمان كدومه و ارزونترين كدومه
ممنون

شما خودت نوشتی عمان دیگه! فکر کنم منظورت کدوم دانشگاه بوده.آره؟

fatemeh1375
20-05-2010, 21:45
سلام
تحصیل در دانشگاه هاروارد چقدر هزینه داره و برای المپیادی ها چطور. خواهش می کنم سریع جواب بدین لطفا

Fxsignal
22-05-2010, 20:37
سلام
دوستان عزیز اطلاعات کاملی میخواستم در مورد تحصیلات تکمیلی خارج از کشور :
( واسه دوستم )
رشته : فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته سم شناسی پزشکی ( داروسازی )
دانشگاه تهران فارغ التحصیل شده با رتبه 4 کشوری
رشته ای علاقه به ادامه در مقطع دکترا : phd دارو سازی با همین گرایش
هدف از خارج رفتن :
اول یه دانشگاه معتبر در رشته داروسازی در مقطع دکترای تخصص ( PHD ) باشه / که امکانات رفاهی خوبی ارائه بده
و مخصوصا از لحاظ ماهی بسیار خوب باشه و هزینه تحصیلاتی و تسهیلاتی بالا و خوبی ارائه بده
از لحاظ اپلای گرفتن هیچ مشکلی نداره و CV های قوی تحصیل کرده دانشگاه دولتی - رتبه برتر دانشگاهی در رشته خودش - رتبه برتر کنکور و .......
اطلاعات مورد نیاز » بهترین کشور در این زمینه - مشهورترین دانشگاه - بهترین دانشگاه از لحاظ تسهیلات رفاهی و مادی و مالی - بهترین کشور در زمینه کار برای PHD دارو ..... !
بسیار متشکرم که به من جواب میدید و یا من را با کسایی که دارن در این رشته در یه کشور تحصیل میکنند آشنا میکنید ...

samanajan
23-06-2010, 13:31
ادامه تحصیل در خارج ( انگلستان )
با سلام

قصدم از بازکردن این تاپیک این بود دوستانی که مایل هستند در انگلستان تحصیل کنند بیشتر با این کشور آشنا شوند

و من هر چه بتوانم اطلاعات به دوستان میدهم .

از دانشگاه گرفته تا مخارج

اول در مورد هزینه تقریبا هزینه تحصیل + اقامت

چیزی در حدود 30 میلیون به بالا حساب کنید بازم میگم بستگی به دانشگاه و شهر و رشته و چگونه زندگی کردن دارد.

---------- Post added at 02:30 PM ---------- Previous post was at 02:28 PM ----------

لطفا قبل از اینکه بگویید که برای رشته چه دانشگاهی خوبه لطفا

گرایش و مقطع تحصیلی و رشته اصلی را بگویید

مثلا : برق - گرایش الکترونیک و مخابرات - مقطع فوق لیسانس

---------- Post added at 02:31 PM ---------- Previous post was at 02:30 PM ----------

سلام
تحصیل در دانشگاه هاروارد چقدر هزینه داره و برای المپیادی ها چطور. خواهش می کنم سریع جواب بدین لطفا

چه مقطعی و چه رشته ای

ایا می خواهید بورسیه شوید .

Fxsignal
23-06-2010, 13:42
بله بورسیه هاروارد چه طوری هست ؟ واسه مقطع phd ( دانشجوی نمونه ایران ) ؟چه مزایایی دانشجوی بورسیه در هاروارد داره و غیره !
در 2 مقطع دکتری :
1- داروسازی - سم شناسی
2- مهندسی برق

samanajan
23-06-2010, 14:24
بله بورسیه هاروارد چه طوری هست ؟ واسه مقطع phd ( دانشجوی نمونه ایران ) ؟چه مزایایی دانشجوی بورسیه در هاروارد داره و غیره !
در 2 مقطع دکتری :
1- داروسازی - سم شناسی
2- مهندسی برق

دو نمونه بورسیه در آمریکا داریم

لطفا رشته خود را به انگلیسی بنویسید

در ضمن روزمه چی داری و ...

زبان داری

چه مدرکی داری.

Fxsignal
23-06-2010, 14:36
با سلام
cv :
1- دو اختراع ثبت شده
2- فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته سم شناسی دارویی
3- مولف 2 کتاب
4- 2 مقاله پژوهشی و 2 مقاله ISI و 2 مقاله علمی
5- رتبه 4 کنکور کارشناسی ارشد در ایران
6- دانشجوی دانشگاه تربیت مدرس ( فارغ التحصیل همین دانشگاه )
7- مدرک زبان MCHE یا همون SMRT با نمره 82 از 100

حقیقتا بیشتر میخواهم برم کشور دیگه واسه درامدهای مادی ! چه کمکی میتونی واسم بکنی ؟ میخواهم در مقطع PHD درس بخونم

رشته مورد علاقه برای ادامه در مقطع دکتری : Pharmacy - Toxicology
البته در کارشناسی ارشد هم همینو خوندم
متشکرم

samanajan
23-06-2010, 14:46
با سلام
cv :
1- دو اختراع ثبت شده
3- مولف 2 کتاب

حقیقتا بیشتر میخواهم برم کشور دیگه واسه درامدهای مادی ! چه کمکی میتونی واسم بکنی ؟ میخواهم در مقطع PHD درس بخونم

متشکرم

روزمه خوبی داری و حال باید شانست را امتحان کنی ببینی بورسیه میشوی چون بورسیه دست من نیست .

شما برو تو خود سایت هاروارد و دنبال استاد باش که مربوط به رشته خودت باشد چون برای مقطع دکترا خودت باید apply کنی

در ضمن ویزا برای آمریکا هر روز سخت تر می شود .

اگر خواستی یک پیغام شخصی بده تا یک سایت بهت معرفی کنم که تو آمریکا هست .

samanajan
26-06-2010, 20:19
دوستانی که برای هند و مالزی اقدام کردند تجریبات خود را بگویند

تا دوستان دیگر استفاده کنند

با تشکر

arctany
26-06-2010, 20:51
با سلام
cv :
1- دو اختراع ثبت شده
3- مولف 2 کتاب

متشکرم
تا جایی که من از رشته خودم (برق) خبر دارم بگردید دنبال recommendation از اساتیدی که تو دانشگاه مقصد میشناسنشون تو رشته ما هیچی به اندازه recomm البته برای بورسیه ارشد تاثیر نداره البته شما ماشالله رزومه پر باری دارید :18::27: نیازتون به این کاغذ پاره ها نیست

samanajan
27-06-2010, 13:03
برای بورسیه گرفتن

معمولا بعضی از دانشگاه ها بورسیه می دهند و کاری به استاد ندارند ولی بعضی از دانشگاه ها باید استاد اقدام منظور استاد شما را انتخاب میکند و استاد شما را بورسیه می کند .

Fxsignal
27-06-2010, 13:43
از بابت استاد هم برای apply ( اپلای ) مشکلی نیست
مهم وایه من اینه که کدام دانشگاه امکانات بهتر و بورسیه با پول بهتر - کار اینده بهتر پیدا کردن و ...... ....

samanajan
27-06-2010, 22:00
از بابت استاد هم برای apply ( اپلای ) مشکلی نیست
مهم وایه من اینه که کدام دانشگاه امکانات بهتر و بورسیه با پول بهتر - کار اینده بهتر پیدا کردن و ...... ....

اول آمریکا
دوم کانادا
سوم اروپا

Fxsignal
28-06-2010, 01:14
اول آمریکا
دوم کانادا
سوم اروپا
خیلی مبهم و کلی نفرمودید ؟!

samanajan
28-06-2010, 22:00
خیلی مبهم و کلی نفرمودید ؟!

ببین کشورهای مهاجرت پذیر کانادا و استرالیا است

Fxsignal
29-06-2010, 00:23
ببین کشورهای مهاجرت پذیر کانادا و استرالیا است
یعنی کشورهای اروپایی پذیرش ندارند ؟

samanajan
29-06-2010, 22:05
یعنی کشورهای اروپایی پذیرش ندارند ؟

شما دقیق بگو می خواهی چکار کنی

و کدام کشور بری

Fxsignal
30-06-2010, 10:08
استاد های من به من پیشنهاد دادند یا استرالیا برو یا کانادا از بابت بورسیه بهترند واسه رشته های داروسازی ولی من خودم علاقه به کشورهای اروپایی بخصوص انگلستان یا فرانسه دارم !
شما میتونید منبعی رو به من معرفی کنید که راحت بشه لیست امکانات و یا شرایط بورسیه دانشگاه های معتبر اروپا و استرالیا و کانادا رو بگه !
چون اگر بخواهم یکی یکی سایت های دانشگاه رو بگردم اینطوری خیلی وقت میگیره !
ضمنا شما در مورد رشته های پزشکی کدام دانشگاه رو پیشنهاد میکنید ؟ در لحاظ بورسیه شدن و امکانات کدام ؟

samanajan
30-06-2010, 22:06
استاد های من به من پیشنهاد دادند یا استرالیا برو یا کانادا از بابت بورسیه بهترند واسه رشته های داروسازی ولی من خودم علاقه به کشورهای اروپایی بخصوص انگلستان یا فرانسه دارم !
شما میتونید منبعی رو به من معرفی کنید که راحت بشه لیست امکانات و یا شرایط بورسیه دانشگاه های معتبر اروپا و استرالیا و کانادا رو بگه !
چون اگر بخواهم یکی یکی سایت های دانشگاه رو بگردم اینطوری خیلی وقت میگیره !
ضمنا شما در مورد رشته های پزشکی کدام دانشگاه رو پیشنهاد میکنید ؟ در لحاظ بورسیه شدن و امکانات کدام ؟

ببین انگلیس و فرانسه به سختی بورسیه می دهند مخصوصا به دانشجویان بین الملی .

شما رزومه چی داری

Fxsignal
30-06-2010, 23:21
ببین انگلیس و فرانسه به سختی بورسیه می دهند مخصوصا به دانشجویان بین الملی .

شما رزومه چی داری
با سلام
cv :
1- دو اختراع ثبت شده
3- مولف 2 کتاب
7- مدرک زبان MCHE یا همون SMRT با نمره 82 از

samanajan
02-07-2010, 12:18
با سلام
cv :
1- دو اختراع ثبت شده
3- مولف 2 کتاب
7- مدرک زبان MCHE یا همون SMRT با نمره 82 از

رزومه خوبی داری . شما اول از دانشگاه های رتبه های بالا شروع کن /
تو این وضیعت اقتصادی نمیشه دقیق گفت کدام دانشگاه بورسیه زیاد می دهد ولی فکر کنم شما با این رزومه بتوانی بورسیه بگیری .

یک کاری بکن یک سابقه هم جور کن دیگه عالی می شود حداقل بشتر از 1 سال باشد.

ولی مطئمن نباش چون من بعضی ها را می شناسم بورسیه گرفتند ولی بعد به خاطر این اوضاع اقتصادی بورسیه ها را کنسل کردن

Fxsignal
02-07-2010, 13:39
رزومه خوبی داری . شما اول از دانشگاه های رتبه های بالا شروع کن /
تو این وضیعت اقتصادی نمیشه دقیق گفت کدام دانشگاه بورسیه زیاد می دهد ولی فکر کنم شما با این رزومه بتوانی بورسیه بگیری .

یک کاری بکن یک سابقه هم جور کن دیگه عالی می شود حداقل بشتر از 1 سال باشد.

ولی مطئمن نباش چون من بعضی ها را می شناسم بورسیه گرفتند ولی بعد به خاطر این اوضاع اقتصادی بورسیه ها را کنسل کردن
یکی میگفت اگر تو دانشگاه ایرام رتبه کنکور کارشناسی زیر 1000 و ارشد زیر 100 باشی به عنوان دانشجوی نحبه بورسیه میشی و امکانات زیاد ( آمریکا - ویرجینبا ) !
شما تایید میکنید ؟

samanajan
04-07-2010, 22:30
یکی میگفت اگر تو دانشگاه ایرام رتبه کنکور کارشناسی زیر 1000 و ارشد زیر 100 باشی به عنوان دانشجوی نحبه بورسیه میشی و امکانات زیاد ( آمریکا - ویرجینبا ) !
شما تایید میکنید ؟

یعنی از ایران بورسیه بشی

شاید ولی تا جای که می دانم رتبه های کنکور و دانشگاه های سراسری بورسیه می شوند برای خارج کشور.

اگر دانشگاه شما سراسری باشد از طرف وزرات علوم برای دانشگاه بخش نامه می آید که دانشجوهای برتر را معرفی کنند. و بعد از اشون امتحان میگرند.

برای بورسیه دولت ایران تو اخبار شنیدم .

1. کشور آمریکا بورسیه نمی دهد
2. کشور انگلیس بورسیه نمیدهد
3. یک کشور دیگه بود .

reza3600
04-08-2010, 20:05
سلام
توی فامیل ما یکی از بچه ها داره کارشناسی ارشد رو توی شریف میخونه.
این بنده ی خدا چون داره ازدواج میکنه دیگه قید تحصیل توی دکترا در خارج از کشور رو زده.
سوال اینه با توجه به اینکه خانومش هم تحصیل کرده هست و در مقطع دکترا داره درس میخونه(توی شریف نیست و نمیدونم دقیقن کجا داره درس میخونه). ایا ممکنه که اگر از طرف دانشگاه های خارج از کشور براش دعوتنامه بیاد اون دانشگاه ها قبول کنند که خانومش هم باهاش بیاد؟

یا اگر کلن نشد که دکترا رو بره خارج ایا با دکترایی که از شریف میگیره میتونه به راحتی برای استخدام در دانشگاه ها یا کار در پروژه های تحققاتی بتونه به راحتی بره خارج از کشور.

در مورد سوابق کاریش زیاد اطلاع ندارم یعنی فرصت نشد. در هر صورت به عنوان یه دانشجوی خوب ! طرف رو در نظر بگیرید.

omidrey
04-08-2010, 20:44
دوستان من امسال كنكور دادم (سال اول) و رتبه خوبي نگرفتم(4600)
معدل كتبي سال سوم ام 14.97 و معدل كل ديپلم ام 17.56 و معدل پيش دانشگاهي هم 16.52 استش!
نمره IELTS 6.5 دارم و 2 تا زبان آلمان و روسيه را هم تسلط دارم ولي ازشون مدركي ندارم!
پول زياد هم ندارم كه بخوام ترمي بالاي 3 ميليون هزينه كنم!
عاشق تحصيل در دانشگاه هاي خارجي هستم!
به نظرتون ميتونم يك بورسيه از دانشگاه اروپا يا آمريكا بگيريم؟

AABB
07-08-2010, 12:50
یعنی از ایران بورسیه بشی

شاید ولی تا جای که می دانم رتبه های کنکور و دانشگاه های سراسری بورسیه می شوند برای خارج کشور.

اگر دانشگاه شما سراسری باشد از طرف وزرات علوم برای دانشگاه بخش نامه می آید که دانشجوهای برتر را معرفی کنند. و بعد از اشون امتحان میگرند.

برای بورسیه دولت ایران تو اخبار شنیدم .

1. کشور آمریکا بورسیه نمی دهد
2. کشور انگلیس بورسیه نمیدهد
3. یک کشور دیگه بود .

پس بورسیه ی فولبرایت چی هست؟

سلام
توی فامیل ما یکی از بچه ها داره کارشناسی ارشد رو توی شریف میخونه.
این بنده ی خدا چون داره ازدواج میکنه دیگه قید تحصیل توی دکترا در خارج از کشور رو زده.
سوال اینه با توجه به اینکه خانومش هم تحصیل کرده هست و در مقطع دکترا داره درس میخونه(توی شریف نیست و نمیدونم دقیقن کجا داره درس میخونه). ایا ممکنه که اگر از طرف دانشگاه های خارج از کشور براش دعوتنامه بیاد اون دانشگاه ها قبول کنند که خانومش هم باهاش بیاد؟

یا اگر کلن نشد که دکترا رو بره خارج ایا با دکترایی که از شریف میگیره میتونه به راحتی برای استخدام در دانشگاه ها یا کار در پروژه های تحققاتی بتونه به راحتی بره خارج از کشور.

در مورد سوابق کاریش زیاد اطلاع ندارم یعنی فرصت نشد. در هر صورت به عنوان یه دانشجوی خوب ! طرف رو در نظر بگیرید.

بعضی از بورسیه ها هستند که در terms of condition شون همراه بردن اعضای فامیل رو هم ( جدا از مسئله ی بورسیه و ادامه تحصیل) اجازه می دن.
یکی از دوستای من بود که شباهت زیادی به دوست شما داشت. با این تفاوت که اونا ازدواج کرده بودن. از طریق یه وب سایت به نام دی وی نمی دونم آمریکن گرین کارت ثبت نام کردن و چون هر دوشون فوق داشتن، خیلی زود قبول شدن!

---------- Post added at 01:48 PM ---------- Previous post was at 01:45 PM ----------

---------- Post added at 01:50 PM ---------- Previous post was at 01:48 PM ----------

راستی یه موضوع رو یادم رفت بگم، اگه در پایتخت هستین، در کمیته ی فرهنگی هر سفارت، در یه وقت معین در سال، بورسیه می دان که جدا از مسائل عادی هست. منظورم جدا از وزارت و دانشگاه خودتون و ...

siafu
08-08-2010, 19:46
میخواستم بدونم کشورهای خارجی از لحاظ هزینه و کیفیت برای مدرک کارشناسی بهتره ؟ (رشته IT)
معافیت تحصیلی برای مدرک کارشناسی میدن؟؟ که بره طرف خارج درس بخونه؟

france
08-08-2010, 20:02
مدرك دكتري دانشگاه‌هاي انگليس تنها با داشتن كارشناسي ارشد ارزشيابي مي شود

تهران - مديركل امور دانش آموختگان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گفت:
مدرك دوره دكتري دانش آموختگان كشور انگلستان، در صورت نداشتن مدرك كارشناسي ارشد قابل بررسي و ارزشيابي نيست.

به گزارش روز سه شنبه ايرنا از وزارت علوم، محمد حسين مجلس آرا در تشريح آخرين تغييرات مربوط به ارزشيابي مدارك دانش آموختگان دانشگاه‌هاي انگلستان اظهار داشت: مدرك تحصيلي مقطع دكتري دانشگاه‌هاي انگليس كه بدون گذراندن مقطع كارشناسي ارشد و پس از اتمام دوره كارشناسي اخذ شده باشد، درصورتيكه تاريخ شروع به تحصيل نيز بعد از سپتامبر‪ ۲۰۱۰‬است قابل بررسي و ارزشيابي نيست.

وي در ادامه به ايجاد تسهيلاتي براي زمان اقامت جانبازان دانشجوي خارج از كشور اشاره كرد و گفت: براساس تسهيلات ايجاد شده، مدت زمان اقامت دانشجويان دوره دكتري كه جانباز‪ ۵۰‬درصد به بالا هستند چنانچه تاريخ شروع به تحصيل آنان پس از اول ژانويه ‪ ۲۰۰۹‬باشد به مدت سه سال تعيين خواهد شد.

مجلس آرا يادآور شد: مدارك دكتري دانشجويان جانباز درصورت رعايت ساير ضوابط و مقررات، داشتن مقاله و ديگر موارد بررسي‌هاي كيفي و مشروط بر اينكه ثبت نام و نظام آموزشي تحصيلات خارجي تمام وقت و حضوري باشد، قابل ارزشيابي است.

وي تاكيد كرد: مدت اقامت دانشجويان جانباز‪ ۵۰‬درصد به بالا براي تحصيل به صورت حضوري در دوره دكتري به مدت سه سال در كشور محل تحصيل، بايد به استناد گذراندن بيش از دو سوم طول اسمي دوره، برابر جدول مندرج در سايت وزارت علوم به نشاني ‪ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]‬باشد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).

به گفته مديركل امور دانش آموختگان وزارت علوم، مدت اقامت دانشجويان جانباز ‪ ۵۰‬درصد به بالا براي تحصيل به صورت نيمه حضوري در دوره دكتري به مدت سه سال در كشور محل تحصيل، بايد به استناد گذراندن بين يك سوم تا دو سوم طول اسمي دوره (به شرط داشتن استاد راهنماي داخلي و مقاله و بررسي كيفي برابر جدول مندرج در سايت وزارت علوم) باشد

خبرگزاري جمهوري اسلامي

---------- Post added at 09:02 PM ---------- Previous post was at 09:01 PM ----------

دانشگاه آزاد دانشجويان ايراني در مالزي را در رشته هاي مورد نياز بورسيه مي کند

کوالالامپور- عبدالله جاسبي رييس دانشگاه آزاد اسلامي اعلام کرد که اين دانشگاه قصد دارد دانشجويان ايراني مشغول به تحصيل در دانشگاه هاي مالزي در مقطع دکترا را در رشته هايي که مورد نياز اين دانشگاه است، بورسيه کند.

به گزارش خبرنگار ايرنا از مالزي، وي که به منظور امضاي تفاهمنامه همکاري هاي علمي و پژوهشي با دانشگاه نيلاي مالزي به اين کشور سفر کرده است، در جمع دبيران انجمن هاي دانشجويان ايراني مقيم مالزي، افزود: دانشگاه آزاد به بسياري از اهداف دست يافته است، اما در بخش هيات علمي با مشکلاتي مواجه است و بر اين اساس قصد دارد نيروي متخصص خود را براي عضويت در هيات علمي تامين کند.

وي تصريح کرد: برنامه دانشگاه آزاد اين است که در سال 1404 اين دانشگاه 108 هزار عضو هيات علمي داشته باشد. اکنون 25 هزار هيات علمي داريم و سالانه نزديک به 7 هزار نفر بايد استخدام کنيم.

جاسبي همچنين گفت: آن دسته از دانشجويان ايراني دانشگاه هاي مالزي در مقطع دکترا که رشته هايشان مورد نياز دانشگاه آزاد است و مايلند با واحدهايي از دانشگاه آزاد که از سوي اين دانشگاه تعيين مي شود همکاري کنند، بدون هيچ محدوديتي بورسيه مي شوند.

در اين نشست عزيزالله معمارياني رايزن علمي و سرپرست دانشجويان ايراني در جنوب شرق آسيا نيز با ابراز خرسندي از اين اقدام، گفت: برقراري اين ارتباطات براي دانشجويان ايراني و مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي منافعي به همراه دارد.

وي در ادامه افزود: تاکيد اين است که اين موضوع در سيستم کاغذ بازي قرار نگيرد و خارج از تشريفات معمول اداري صورت گيرد تا هر چه زودتر به نتيجه اي مطلوب برسد.

معمارياني تاکيد کرد: در حال حاضر 2500 دانشجوي ايراني در مقطع دکترا در دانشگاه هاي مالزي مشغول به تحصيل هستند.

منبع: