PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انگار کسی نمی تونه جوابی بده!

محسن خان
22-12-2005, 21:38
عزیزان چند وقتیه یه موضوعی رو در میان گذاشتم اما انگار کسی نتونسته جوابی پیدا کنه
با این حال دوباره از شما میخوام جوابی برای من پیدا کنید.
چطور متن آیکون های desktop را رنگی کنم.

M.R.M
23-12-2005, 12:46
سلام دوست عزيز.
شما زياد خودتان را ناراحت نكنيد ، معمولا ممكن است به دليل پرداخته شدن مداوم به تاپيكهاي مختلف تعدادي از تاپيكها از ديد مديران و اعضا مخفي بماند و ديده نشوند و يا به علت مشغله تا حدودي زياد برخي مديران ( براي خود بنده ) پاسخ به تاپيكها و سر زدن به انجمن كمي طولاني شود و تاپيك خاصي از ديد مخفي بماند.
در هر صورت بنده از جانب تمام دوستان ( مخصوصا خودم ) از شما پوزش ميخواهم و اميدوارم عذر خواهي بنده را بپذيريد.
و اما پاسخ به سوال شما ، ببينيد دوست عزيز Microsoft به صورت پيش فرض قابليت تغيير رنگ فونت نام آيكن ها در دسكتاپ را غير فعال نموده است. همان طور كه ميدانيد از قسمت زير :
Display Properties  Appearance  Advanced
شما ميتوانيد تغييرات كلي را بر روي رنگ بندي و ... در محيط دسكتاپ و ... انجام دهيد. اما در اين بين امكاني كه مد نظر شما است به صورت كلي وجود ندارد و غير فعال ميباشد.
اين كار غير ممكن نيست و با انجام تغييراتي در رجيستري شما قادر به انجام چنين كاري خواهيد بود. با توجه به اينكه اين تغييرات در رجيستري بسيار پيچيده ميباشند و نيازمند تغيير چندين كليد ( با مقادير مختلف ) در مكانهاي مختلف هستند ، من از گفتن روش رجيستري خودداري ميكنم ، زيرا ممكن است با كوچكترين اشتباهي عواقب جدي براي سيستم شما به وجود آيد.
اما روش بسيار ساده تري نيز وجود دارد كه شما ميتوانيد از آن استفاده نماييد. يك نرم افزار براي اين كار وجود دارد كه به سادگي امكاني را كه مد نظر شما است فراهم ميكند ( البته در كنار قابليتهاي بسيار مفيد و جالب ديگر ). البته نرم افزارهاي ديگري هم وجود دارند اما به نظر من ساده ترين و بهترين گزينه ( در كنار قابليتهاي فراوان ) همين نرم افزار ميباشد.
نام اين نرم افزار ActiveIcons ميباشد كه قابليت تغيير موارد بسياري از ويندوز را به شما ميدهد ( مواردي كه مربوط به ظاهر ويندوز ميباشند ). در پايان توضيحاتم لينك دريافت آن را خواهم گفت.
من به صورت بسيار ساده و مختصر آموزش اين كه چگونه ميتوانيد با كمك آن به هدف خود برسيد را در اينجا ذكر ميكنم كه اميدوارم براي شما مفيد واقع شود.
پس از نصب و اجراي برنامه از ليست سمت چپ آن گزينه Interface را انتخاب نماييد :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سپس در صفحه سمت راست قسمتي با نام Desktop Icon Text را مشاهده خواهيد نمود :

در اين قسمت با كمك گزينه Set Icon Text to رنگ مورد نظر خود را براي فونتهاي متن آيكنهاي دسكتاپ انتخاب نماييد.
سپس با كليد روي علامت ضربدر عبارت Wrap Desktop Icon Text مشاهده خواهيد كرد كه رنگ عبارات آيكنها با پس زمينه رنگي تغيير خواهد كرد.
براي از بين بردن پس زمينه رنگي تنها كافي است كنار عبارت Transparent را علامت ضربدر بگذاريد ( با كليك روي آن ) .
با انجام اين مراحل به مقصود خود خواهيد رسيد :

از اين برنامه در تمام ويندوزها ميتوانيد استفاده نماييد.
اين برنامه قابليتهاي بسيار جالب ديگري را نيز به شما ارائه ميكند كه ميتوانيد با كمي كار با آن به اين قابليتها پي ببريد.
اين برنامه رايگان ميباشد و ميتوانيد آن را با حجم حدود 2.270 مگابايت از آدرس زير دريافت نماييد :
در پايان باز هم از تاخير پيش آمده معذرت خواهي مينمايم و اميدوارم ديگر چنين اتفاقي رخ ندهد ، البته هميشه از كاربران درخواست كرده ام كه در دريافت پاسخ خودشان صبر و تامل را فراموش نكنند تا به بهترين نتيجه برسند ، اما گويا صبر و تامل شما كمي طولاني مدت شده است كه اين چنين ناراحت شده ايد ! كه از اين بابت واقعا پوزش ميخواهم.
شاد و پيروز و موفق باشيد.

محسن خان
24-12-2005, 21:37
اگه لطف کنید و اون راه رجیستری رو برام بنویسید ممنونتون می شم.
مشتاقانه منتظرم.