PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دستور فعال کردن ماوس در پاسکال

looker
22-12-2005, 18:47
من سوالی داشتم با استفاده از چه کدی در پاسکال میشه ماوس رو فعال کرد؟یعنی اگه دکمه ای داشته باشیم با ماوس بشه روی اون کلیک کرد و فعالش کرد؟ ممنون میشم اگه سریعتر راهنماییم کنید

Best_Downloads
23-12-2005, 10:52
فکر کنم باید دستورات Assebly رو باید در ان نوشت.چون یکی از معلمهای من این کار رو کرده بود.

looker
04-01-2006, 11:28
بابا ممنون از اینهمه توجه! بیش از ص دتا برنامه نویس حرفه ای اینجا جمعن اما یکی حاضر نیست جواب ما رو بده من خودم یک چیز هایی تو این آدرس پیدا کردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و یکی هم در این آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا میشه حداقل یکی که میفهمه بگه کدوم همونیه که من دنبالش هستم؟ یا کار همه این کدها یکسانه وهمونیه که من میخوام؟مثلا مورد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یک یونیت است من برای استفاده از اون باید یونیت رو کجای برنامه پاسکال بذارم یا اینو باید تو پوشه Units توربو پاسکاال کنار بقیه یونیت ها کپی کنم؟

bithiah
04-01-2006, 20:35
دوست عزیز اولا ممنون که لطف دارین و دوستان انجمن رو حرفه ای می دونین، دوما وقتی سوالی مطرح میشه یقین بدونین اگه کسی بتونه کمکی بکنه و وقت کافی هم در اختیار داشته باشه، دریغ نمی کنه و اگه هم که نتونه که فبها_حداقخط مشی من که اینطوره_ .
و اما در مورد سوالتون؛ در چنین مواقعی که سوالی راجع به برنامه نویسی تحت DOS براتون پیش میاد، خصوصا کار با سخت افزار، مطمئن باشید که می تونین در کتاب معروف PC INTERN نوشته Michael Tischer که دایره المعارف سه جلدی برنامه نویسی DOS هست، و اغلب در کتابخانه همه دانشگاهها می شه پیداش کرد، راجع به اون مطلب و حتی کد آماده پیدا کنین. البته پیشنهاد می کنم اگه خواستین این کتاب رو بخونین، مرجع لاتین اون رو پیدا کنین. مترجمش اسم کتاب رو یه چیزی گذاشته که الان بخاطر نمیارم چی بود، اما اون ترجمه ای که من دیدم اصلا جالب نبود. کدهای موجود در این کتاب رو که بزبونهای مختلف Assembly، Pascal و C هست، من یه جایی دارم و سعی می کنم در آینده برای استفاده همه دوستان آپلود کنم.
و اما در مورد سوالتون، در فصل نهم جلد دوم کتاب PC INTERN بنام Mouse Programing نحوه کار با Mouse در DOS و نمونه کد بزبونهای بالا آورده شده. کد پاسکال اون رو در آدرس زیر برای شما آپلود کردم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در ضمن خودتون هم سرچ های خوبی زدین. نمی دونم برنامه Mouse Tools رو از کدوم لینکهایی که گذاشتین گرفتم، اما مثال خوب و آموزنده ای هست.
دو یونیت داره بنامهای MOUSE.TPU و MOUSERS2.TPU که کدهای تعریف درایور ماوس و توابع پاسخ دادن به رویدادهای ماوس و سایر ابزارهای اساسی کار با ماوس درون این دو فایل هست. فایل اجرایی اون هم خوب کار می کنه. مطمئنا می تونین از این نمونه کد کمک قابل توجهی بگیرین.
جهت اطمینان یه بار دیگه آپلود می کنم تا متوجه بشین منظورم کدومه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشید

looker
05-01-2006, 16:10
ممنون از راهنماییتون

looker
05-01-2006, 16:26
ببخشید اما من هنوزم یه مشکلی دارم من چندان چیزی از برنامه نویسی پیشرفته نمیدونم و این کد رو برای یک پروژه که استاد داده احتیاج دارم این فایل هایی که لینکشون رو گذاشتید دقیقا باید چه کار باهاشون کنم؟یونیت کجا باید قرار بگیره؟ اون همه فایکی که داخل بسته یMousetools هست کجا باید ازشون استفاده کرد؟

bithiah
06-01-2006, 20:09
دوست عزیز جناب looker
حقیقتش اینه که بنده چون یه 4 سالی هست که دیگه با پاسکال برنامه ننوشتم و فعلا کامپایلرش رو هم روی سیستمم ندارم، دقیقا یادم نیست چی به چی بود، اما فکر کنم یه فولدری داشتیم بنام Unit یا Units که اون دو فایل .TPU رو باید درون اون کپی کنین. در مورد نحوه استفاده از توابع و پروسجرهای این دو یونیت هم، کد برنامه MouseTools که هست، شمام که جوینده(looker) ای_بر اساس اسمتون می گم البته_ و عاقبت جوینده یابنده بود، :happy: پس براحتی می تونین ببینین برنامه چطور کار می کنه و کلیک ماوس رو متوجه می شه و در برنامه خودتون پیاده می کنین.

M@$00D
10-01-2006, 23:34
براي اين كار مي تونه از برنامه dos mouse استفاده كني
اگه بخواي مي تونم واست پيداش كنم

looker
11-01-2006, 23:11
ممنون میشم اگه لینکش رو بذارید

M@$00D
16-01-2006, 16:05
سلام شرمنده لينك اون رو ندارم ولي فكر كنم تو گوگل بتوني پيداش كني .
با پوزش فراوان