PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از acrobat 7 برای انتقال متنهای pdf فارسی به word

hamidma
22-12-2005, 16:39
با سلام و عرض احترام

من راستش اولین نرم افزاری بود که تونستم از طریق کپی کردن متن داخل اکروبات متنهای فارسی رو وارد word کنم و بعد از یه مقدار دست کاری قابل استفاده اش کنم .ولی در مورد متنهایی که هم فارسی داره و هم انگلیسی این کار رو به سختی می شه انجام و تنظیمات زیادی برای درست کردنش می بره .

می خواستم ببینم دوستان از نحوه استفاده مناسب از فایلهای pdf فارسی و انتقالشون به word اطلاعات بیشتری دارند؟ البته می دونم که این بحث تبدیل پی دی اف فارسی به ورد خیلی در انجمن ها زده شده
ولی در مورد استفاده از اکروبات 7 می خواستم نظر دوستان رو بپرسم تا به یه راه حل کامل برسیم .

با تشکر

safety
24-12-2005, 17:06
سلام
من هم همين مشكل را داشتم. بايد از ورژن ME ادوب آكروبات 6 يا 7 استفاده كني كه زبانهاي خاور ميانه هاي (عربي و فارسي) را پشتيباني مي كند اما متاسفانه اين ورژن هم تمام فونتهاي فارسي را پشتيباني نمي كند كه بتواني متنها را در داخل آن ويرايش كني اما كار من را تا حدودي راه انداخت.( البته من از نسخه Adobe Acrobat 6 ME استفاده كردم)

rezaninja
25-12-2005, 02:25
با تشکر شما

یه بحثی که در آکروبات 7 پرو است اینه بعضی از فونتها مثل zar yaghot قفله اینه چه جوری میشه باز کرد

safety
26-12-2005, 08:30
سلام
قفل نيست بلكه به خاطر ساختار اين فونتها نمي تواند از آنها پشتيباني كند. ضمناً بايد حتماً نسخه me آن باشد تا ساير فونتهاي فارسي را هم پشتيباني كند.

hamidma
26-12-2005, 10:39
میشه بیشتر در مورد این ورژن توضیح بدید..........و اینکه ایا اون به راحتی قابل انتقال به ورد هست ؟ منظورم اگه متنی هم فارسی داشت و هم انگلیسی..........کلا از چه طریقی برای انتقال استفاده می کنید؟

SNZ
26-12-2005, 10:58
منم خوشحال ميشم از اطلاعات مفيد دوستان از نحوه كاركرد و قابليت هاي Adope Acrobat Reader 7 بيشتر استفاده كنم.راستش تنها استفاده اي كه من ميكنم تبديل فايل به Pdf هست.

منتظر اطلاعات بيشتر هستم.
مرسي :)

hamidma
27-12-2005, 00:43
در مورد این نرم افزار باید بگم که شما می تونید با انتخاب ابزار text در ادوب اکروبات 7 جمله های مورد نظر خودتون رو و یا کل متن رو انتخاب select کرده و بعد اون رو کپی کنید و بعد در word اونها رو کپی کنید.

در این مرحله تمام کلمات به صورت چپ به راست نشون داده می شوند (به اصطلاح کدی direction اون به صورت ltr می باشد ) شما با انتخاب دوباره متن در word و انتخاب گزینه parageraph( در کلیک راست و یا از منوی format) در قسمت direction اون به حالت right-to-left انتخاب کنید و در این حالت بعد از تائید تمام متن درست شده و متون به صورت صحیح در کنار هم قرار می گیرند . در ادامه یه کار دیگه هم باقی می مونه و اونم اینه که بعد از اینکه متن شما به صورت صحیح نشون داده شد خطوط به صورت منقطع می باشد و نمی شه که اونها رو به حالت justify در اورد که باید در این حالت برای هر خط به انتهای خط رفته و با زدن کلید delete جمله خط بعدی رو به انتهای خط قبلی اضافه کرد.

این یه توضیح خلاصه و کوتاه از روش انتقال فایلهای pdf فارسی از ادوب اکروبات 7 به برنامه ورد بود.

اما این روش یه مشکل اساسی که داره اینه که وقتی که در متن کلمات انگلیسی هم وجود داشته باشه یه مقدار کار سخت تر می شه و باید بعد از تمام تنظیمات بالا کلمات انگلیسی رو به صورت دستی در خطوط جابجا کرده و شکل صحیح متن رو ایجاد کرد..

safety
27-12-2005, 10:00
راه ساده تبديل به word اين است كه از طريق save as آنرا در فرمت microsoft word document (doc دوباره ذخيره كني.

ضمناً براي دوستي كه در باره كاربردهاي ديگر adobe acrobat سوال كرده بودند بگويم كه امكانات متعددي نسبت به نسخه reader آن دارد كه من از جمله مواردي كه از آنها استفاده كرده ام مي توانم به ويرايش متن، چسباندن صفحات متعدد pdf به هم و تهيه گزارش يكپارچه ، جابجايي صفحات گزارش و كم و زياد كردن آنها،بازكردن قفل پرينت بعضي متنها، همچنين استفاده از ديكشنري نارسيس و بابيلون فعال بر روي كلمات اشاره كنم.
ضمناً يكي از امكانات جالب آن حتي در نسخه reader خواندن متن انگليسي است كه از طريق view , read out load فعال مي شود و سرعت خواندن و ساير تنظيمات از طريق ctrl+k ,edit (preferencesو سپس reading قابل تنظيم است.

hp1361
27-12-2005, 17:00
با تشکر شما

یه بحثی که در آکروبات 7 پرو است اینه بعضی از فونتها مثل zar yaghot قفله اینه چه جوری میشه باز کرد

با سلام

اگه تونستي نرم افزار font creator رو دانلود كني ميتونم راهنماييت كنم كه چه جوري اين مشكل رو بر طرف كني

موفق باشي

(با عرض شرمندگي من مي تونم اپلودش كنم )

hp1361
27-12-2005, 17:01
با تشکر شما

با سلام

اگه تونستي نرم افزار font creator رو دانلود كني ميتونم راهنماييت كنم كه چه جوري اين مشكل رو بر طرف كني

موفق باشي

(با عرض شرمندگي من نمي تونم اپلودش كنم )

safety
28-12-2005, 07:59
سلام
به آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه كنيد، نرم افزار font creator هم در اين تاپيك آدرس دهي شده است.

hp2 عزيز ممنون از راهنمايي شما، منتظر نظرات شما و تجربياتتان هستيم.

safety
28-12-2005, 09:12
hp2 عزيز
سلام
فونتهاي b lotus , .... من فاقد قفل هستند و pdfشده اند اما قابليت edit متنهاي نوشته شده را ندارند لطفاً راهنمايي كنيد.منتظرم.
ضمناً كنترل كردم لينك font creator كار نمي كرد اگر كسي خواست آپلود مي كنم.

tondar2069
31-03-2006, 05:53
با سلام
من هم از اکروبات 7 استفاده کرده ام
اما بعضی از فایل ها را نمی تواند تبدیل کند
چرا؟
با تشکر

azka
20-05-2007, 12:50
سلام دوستان
2 سوال از خدمت دوستان داشتم
1-ایا میشود روی ویندوز ایکس پی اکروبات ورژن عربی نصب کرد واز ان برای تبدیل متن pdf فارسی به word استفاده نمود
2- ایا میشود در متن pdfفارسی تغیراتی داد مثلا بتوان برخی کلمات ان را حذف یا تصحیح نمود اگر میشود چطوری؟

H A M E D
20-05-2007, 12:57
سلام دوستان
2 سوال از خدمت دوستان داشتم
1-ایا میشود روی ویندوز ایکس پی اکروبات ورژن عربی نصب کرد واز ان برای تبدیل متن pdf فارسی به word استفاده نمود
2- ایا میشود در متن pdfفارسی تغیراتی داد مثلا بتوان برخی کلمات ان را حذف یا تصحیح نمود اگر میشود چطوری؟
در جواب سوال اول بايد بگم كه آكروبات كاري به زبان نوشته شما نداره و خودش مستقل عمل مي كنه! حالا اگر عربي باشه يا تركي فرق نداره!
براي سوال دوم عرض كنم كه اكثرا روي فايل ها قفل ويرايش ميذارن كه قابل اديت نباشه ولي به سختي ميشه فايل رو تغيير داد.

azka
20-05-2007, 13:33
خیلی ممنون از پاسخ شما
اما منظور من از سوال اول اینه که ایا میشه ورژن عربی اکروبات را روی ویندوز ایکس پی نصب کرد یا حتما ویندوز هم بایدme باشد

azka
20-05-2007, 16:30
سلام
دوستان من نسخه 7 اکروبات عربی را دانلود کرده ام که امکانات و منوها و ابزارهای ان خیلی بیشتر از اکروبات ریدر است اما چون من تا بحال زیاد با اکروبات کار نکرده ام وتها برای خواندن Pdfاز ان استفاده نموده ام ایا کسی از دوستان میداند نحوه ادیت کردن وتصحیح مطالب و تبدیل ان به فرمتwordچگونه است
در ضمن نسخه من 30 روزه است بنابرین از دوستان عزیز خواهش میکنم اگر میتونن سریع پاسخ بدهند

bugsboney
04-09-2007, 10:56
آخر کسی نتونست یه روش قطعی ارایه بده؟؟؟؟؟؟

mostafa0910
23-09-2007, 01:27
سلام
میگن یه برنامه هست به اسم Ocr که میتونه این کارو بکنه ولی من تست نکردم .
دوستان اگه کسی امتحان کرده به ما هم بگه .
:10:

smd7m
18-11-2007, 21:01
نرم افزار ReadIris فکر کنم بتونه این کار رو انجام بده البته ورژنی که OCR فارسی و عربی رو پشتیبانی می کنه.

dvm0day
27-11-2007, 14:18
من یک pdf دارم که واتر مارک شده البته فقط زمان پرینت کردن.چیکارش کنم تا درست پرینت بشه نرم افزار خاصی داره