PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقایسه عکس" n95.k850.g800.Nikon Coolpix S1 "

mostafa_khan001
28-08-2008, 23:34
عکس چهره:

اگه ملاک رو عکس دوربین دیجیتال بگیریم.اتاق از یه لامپ نور زرد داره نور میگیره که فضا زرد رنگ شده و این رو نباید به حساب نویز گذاشت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با این حساب به نظرم تو این عکس

اول:ان95 هست که زردی رنگ لامپ رو نشون میده
دوم:کا850 کمی فضا رو روشن کرده اما باز رنگ صورت این خانم کمی زرد میزنه و نشون از لامپ زرد اتاق داره
سوم:جی800 که کامل فضای اتاق و رنگ خانم رو سفید نشون داده

برنده:ان95
بازنده:جی800
=====
عکس برگهای ریخته از درخت:
عکس دوربین دیجیتال رنگ برگها رو تقریبا زرد نشون میده
تو مقایسه من واقعا نمیدونم بگم کدوم بهتره یا کدوم بد تره.!!هر کدوم رنگ برگها رو همون جور که دوست داشتن نشون دادن!!
n95
g800
k850:

فقط چیزی که میشه گفت عکس ان95 عکسش حالت ابرنگی داره و رنگهاهمه خوشگلن!با اینکه مصنوعی تر از بقیه به نظر میاد اما فضا و رنگها رو خوشگل ابرنگی کرده!ادم خوشش میاد!
برنده:----
بازنده:ان95
======

عکس تابلو و اسمون
این عکس 2 وجه داره یکی رنگ اسمونه یکی هم جزییات تصویر
رنگ اسمون:
بر اساس عکس دوربین دیجیتال.اسمون رنگ ابی خوشگلی نداره و انگار کمی الوده هست.با این حساب عکس اسمون ان95 که اسمون رو خیلی ابی و پاک و زیبا نشون میده به نظرم بد ترینه
اینکه کدوم جی800 و کا850 اسمون رو نشون میدن.من نتونستم نظری بدم
nikon:

n95:

g800

k850:

برنده:-----
بازنده:ان95
در مورد جزییات تصویر
من توی رزولوشن واقعی روی 2 تا خط خوردگی روی تابلو زوم کردم
بعد از دوربین دیجیتال جی800 بهتر از بقیه اون خط خوردگی رو نشون میده
اما کا850 و ان95 توی این بخش کم میارن.اما ان95 از بقیه ضعیف تره و تقریبا اصلا اون خط خوردگی رو محو کرده!!
تو این قسمت:
برنده جی800
بازنده:
ان95
========
یک عکس از داخل اتاق:
خوب به نظرم بازنده واقعی این تصویر دوربین دیجیتال هست
با وجود اینکه وضوح جالبی داره اما عکس رو خیلی تاریک گرفته.یه کمی مشکوک هست این عکس.شاید زمان گرفتن عکس با سایر عکسها متفاوت بوده و کمی دیر تر گرفته شده
پس اگه از تاریکی دوربین nikon بگذریم.میرسیم به جزییات تصویر
هر 3 مدل روشنایی خوبی از اتاق رو دارن به نمایش میگذارن.با این اوصاف ان95 باز هم عکسش خوشگل تره!!
اما در رزولوشن واقعی عکسهای جی 800 و کا850 کمی مات هستند.نه زیاد اما با دقت میشه پی به این ماتی برد
اما یه چیزی که من رو جذب میکنه.جزییات تصویر کا850 هست.بالای گلدان.خیلی عالی خطوط نور رو نشون میده.کاری که هیچ کدوم از مدلهای دیگه عکسشون نتونسته این کار رو انجام بده
خوب هر کدوم از عکسها چون نقاط ضعف و قوتی دارن من نتونستم برنده ایی مشخص کنم
n95:
g800:
k850:

وضوح و روشنایی:ان95
جزییات تصویر:کا850
اما بازنده مشخصه.هم مات و هم جزییات تصویر کمتر:جی800
=======
عکس در شب
برنده ی بی چون و چرای این تصاویر nikon هست و 3 مدل گوشی اصلا در مقابل این عکسش هیچ حرفی برای گفتن ندارند.عکس ذوربین دیجیتال کاملا روشنه.اما عسکهای 3 گوشی مذکور کاملا تاریکه
بازنده مشخصه اما در مورد برنده
عکسهای حی800 و کا850 هر دو خوب هستن.تو عکس کا850 هم به خوبی حتی خطوط روی جاده مشخصه.از نظر روشنایی هم جی800 عالی کار کرده و عکسش از کا850 روشن تره.من میخواستم بگن برنده جی800 هست.اما وقتی 2 عکس رو مقایسه کردم.دیدم با وجودروشنایی کمتر عکس کا850.این عکس طبیعی تره.چطور بگم.عکسجی800 کمی رنگ کل عکس از مشکلی مایل شده به سبز تیره که از زیبایی عکس کاملا کم کرده
و مطمئنا اگه عکستون در شب اینجوری باشه.با دکمه ی دل سریع پاکش میکنید
n95:
g800:
k850:

در هر صورت هر دوی جی800 و کا850 لایق عنوان یک عکس خوب در شب هستن
بازنده:
ان95
کلا عکس رو سیاه کرده و چیز زیادی توش معلوم نیست.با زحمت میشه فهمید یه ماشینی توش هست!
=========
عکس در اتاق از سالن بیلیارد
nikon
توی این تصویر یه چیزی خیلی جالبه و من مطئن هستم منظور عکاس همون چیزی بوده که الان میگم خدمتتون
توی این عکس روی دیوار بین 2 پنجره یک کاغذ چسبیده شده که تو رزولوشن پایینی که من میگذارم براتون حتما نمیبیننش.واسه همین من تو یه عکس جداگانه حتما روش زوم میکنم و واستون نشونش میدم
یه کاغذه سفید که یه دایره قرمز داخله.مثل علامت توقف ممنوع یا سرو صدا ممنوع.یه همچین علامتی هست
توی این صحنه حتی دوربین دیجیتال هم کم اورده و بین دو پنجره و ستون رو کاملا تیره انداخته.انگار نه انگار که دو پنجره در کنارش هست و داره از اونها نور میگیره
بازنده ها:
دوربین دیجیتال و جی 800 که ستون رو کاملا تاریک گرفته اند و اون تابلو ی روی ستون اصلا دیده نمیشه
n95:
g800:
k850:

برنده:
عکس های ان 95 و کا 850 هر دو به خوبی اون علامت روی ستون بین دو پنجره رو داره نشون میده
در واقع هر دوی این گوشی ها جزییات مورد نظر عکاس رو به خوبی نشون داده اند و هر دو رو میشه برنده اعلام کرد.البته فضای کلی اتاق توی عکس کا850 دارای روشنایی بهتری هست.
زوم شده اون قسمت در ان 95:

زوم شده اون قسمت در جی800

اما خوب بنا به دلیلی که گفتم نمیخوام فقط یکی رو برنده بدونم و به نظرم هر دو کارشون رو عالی انجام داده اند
==========
عکس از یه صفحه ..بررسی حالت ماکرو:
nikon
توی این بحث من دوست دارم 2 تا بحث رو دنبال کنم.کیفیت نوشته های روی کاغذ و دوم رنگ کاغذ
این اولین حالتی هست که نمیتونم هیچ کدوم رو برتر یا هیچ کدوم رو بازنده بدونم.به واقع همگی عالی عکس گرفته اند و نوشته های متن کاملا خوانا و مشخصه
البته میشه گفت این بحث پر حرارت بودن عکسهای نوکیا اینجا جدا به کار امده.نوشته ها رو از حالت معمول هم پر رنگ تر گرفته.درسته که ما باید فقط واقعیت رو بسنجیم اما توی این بحث که وضوح نوشته ها میتونه واسه عکاس مهم باشه نوشته های پر رنگ نوکیا یه جورایی لذت بخشه هر چند غیر واقعیه
n95:
g800:

k850:

بحث دیگه رنگ صفحه کاغذ هست
صفحه کاغذ سفید هست با این حساب رنگ صفحه کاغذ ان 95 نوکیا بیشتر به واقعیت نزدیکه.رنگ کاغذ عکس کا850 با اینکه کمی زرد شده اما در حالی که رنگ کاغذ عکس جی800 کاملا تیره هست رتبه دوم رو میتونه بگیره رتبه اخر و بازنده ی این قسمت جی800 هست

امیدوارم این بررسی ریز بینانه مورد توجه علاقه مندان همه ی برندها شده باشه
شاد باشید:20:

mostafa_khan001
29-08-2008, 01:10
اینم اتفاق جالبه.فقط 3 نفر امده ان تشکر کرده اند.اما میزان بازدیدش رو نوشته:1 !!!!!

alex_pk
29-08-2008, 01:17
این تعداد بازدید ها بعضی وقت ها بازی در میاره!:دی

ممنون بخاطر مطلبتون.

saman65
29-08-2008, 01:24
فقط کاش یه 5 مگاپیکسلی از ال جی هم تو این مقایسه بود.مثلا ویوتی.ولی بازم مقایسه جالبی بود...ممنون مصطفی خان.

Nabakhshoode
29-08-2008, 02:35
شدیدا ممنوم مصطفی جان...
یه جورایی به نظر میاد خیلیم رو عکسایه این دوربین نیکون نمیشه حساب کرد
دلیل :
تو عکس اول من خیلی بعید میدونم رنگایه واقعی دیوارا و ... اینقدر زرد باشه مگه اینکه رو یه لامپ تنگستن رنگ زرد بذاریم و نزدیک صورت دختره قرار بدیم...! و کلا به نظر نمیرسه 3 تا گوشی اینقدر رنگارو پرت گرفته باشن ( کلا رنگ عکس نیکون خیلی فرق داره با 3 تا گوشی )
در مورد برگا بازم به نظرم میرسه عکس نیکون به زردی میزنه و 3 تا عکس دیگه ( با وجود فرقاشون ) خیلی ملایم تر هستن و اون زردی بیش از حد رو ندارن...!
در مورد عکس آسمون من خدا وکیلی بعید میدونم نیکون رنگارو طبیعی گرفته باشه... خیلی تخیلی گرفته... فکر میکنم عکس K850 و تا حدودی N95 درستتر باشه... ضمن اینکه رنگ قرمز تابلو رو ببینین فکر میکنم تو عکس نیکون یه مقدار انگار رنگ سبز با قرمز قاطی شده و تو رنگ تابلو هم فکر میکنم K850 بهتر انداخته باشه...!
در مورد عکس پنجره و گلدون ها فکر میکنم پیروز میدون N95 باشه که عکسش شفافیت و به خصوص نور مناسبتری از بقیه داره ( حتی از دوربین دیجیتال )
در مورد عکسی که تو شب گرفته شده درسته که عکس نیکون روشنتره ولی یه جوریه انگار روزه نمیدونم چه جوری بگم ولی من عکس K850 رو ترجیح میدم... G800 هم عکس خوبی گرفته
در مورد میز بیلیارد به نظر میرسه عکس نیکون هم تار هم تاریکه ! ولی K850 و N95 عکسایه خوبی گرفتن...
در مورد ماکرو خوب واقعا نیکون برتره و N95 هم عکس قابل توجهی گرفته و دو گوشی دیگه چندان جالب نیست عکساشون...
در مجموع نظر من اینه که برنده ی این رقابت K850 و N95 هستند و بازنده ی اصلی نیکونه !!!

^^ HAMID ^^
29-08-2008, 09:41
با تشکر از سایت gsmmostafa.com که واقعا وقت گذاشتن این ریویو رو نوشتن :31: عرض شود که در اون عکس ماشین شبه نیکون براتنس زیادی داده به عکس رو روشن کرده --رنگ آسمون رو نگاه کنید سیاه نیست در اون قسمت k850 طبیعیتره -- این نشون میده دوربین دیجیتال خودش خرابکاری کرده --

برنده از نظر من k850 (طبق گفته ی مصطفی جزییات بهتر ) و طبق گفته خودم :31: auto wb و رنگ بهتر --- بعدشم n95 دلش نشکنه .

Mohammad
29-08-2008, 10:06
ضمن تشکر از شما دوست عزیز ، با عرض کنم که ملاک قرار دادن یه دوربین دیجیتال به عنوان نمونه به نظر من کار درستی نیست و باید ملاک اصلی صحنه واقعی باشه چه بسا که در خیلی از عکس ها دوربین دیجیتال منظره واقعی رو به خوبی انتقال نده و فرضا K850 منظره واقعی رو انتقال بده !
خوشگل عکس گرفتن خیلی از مواقع ملاک نیست ! بلکه انتقال درست رنگ های منظره مورد نظر باید ملاک باشه چون با نقاشی هم عکس هایی خوشگل میشه ایجاد کرد !
همچنین آبرنگی کردن عکس در واقع قاطی کردن رنگ هاست که یک ضعف بزرگ محسوب میشه ، در گوشی های N71 و N73 با این موضوع برخورد داشتم.

mostafa_khan001
29-08-2008, 10:12
فقط کاش یه 5 مگاپیکسلی از ال جی هم تو این مقایسه بود.مثلا ویوتی.ولی بازم مقایسه جالبی بود...ممنون مصطفی خان.
ممنونم.من عکسهای مقایسه ایی از مثلا ku990 هم دارم اما دیگه اونجا دوربین دیجیتالی نیست.من میخواستم تو مقایسه حتما یه دوربین دیجیتال باشه

شدیدا ممنوم مصطفی جان...
یه جورایی به نظر میاد خیلیم رو عکسایه این دوربین نیکون نمیشه حساب کرد

در مجموع نظر من اینه که برنده ی این رقابت K850 و N95 هستند و بازنده ی اصلی نیکونه !!!
ممنونم.منم کاملا باهات هم عقیده هستم.مثلا عکس اون خانم به نظرم نویز بالای nikon هست.اما خواستم اظهار نظر شخصی نکنم و هر جوری که بود به خواسته ی دوستان مبنا رو دوربین دیجیتال بگذارم و بس

با تشکر از سایت gsmmostafa.com که واقعا وقت گذاشتن این ریویو رو نوشتن :31: عرض شود که در اون عکس ماشین شبه نیکون براتنس زیادی داده به عکس رو روشن کرده --رنگ آسمون رو نگاه کنید سیاه نیست در اون قسمت k850 طبیعیتره -- این نشون میده دوربین دیجیتال خودش خرابکاری کرده --

برنده از نظر من k850 (طبق گفته ی مصطفی جزییات بهتر ) و طبق گفته خودم :31: auto wb و رنگ بهتر --- بعدشم n95 دلش نشکنه .
ممنون
داداش اسم سایت رو اشتباه نده....
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید این درستشه
کلا منم نظرم بیشتر روی کا850 بود اما گفتم که سعی کردم جوری نگاه کنم و مبنا رو قرار بدم فردا نگن تعصبی مطلب نوشته
شاد باشید:10:

B L A S T E R
29-08-2008, 10:16
به نظر من این دوربین نیکون خیلی بد گرفته

ali racer
29-08-2008, 11:11
ضمن تشکر از شما دوست عزیز ، با عرض کنم که ملاک قرار دادن یه دوربین دیجیتال به عنوان نمونه به نظر من کار درستی نیست و باید ملاک اصلی صحنه واقعی باشه چه بسا که در خیلی از عکس ها دوربین دیجیتال منظره واقعی رو به خوبی انتقال نده و فرضا K850 منظره واقعی رو انتقال بده !
خوشگل عکس گرفتن خیلی از مواقع ملاک نیست ! بلکه انتقال درست رنگ های منظره مورد نظر باید ملاک باشه چون با نقاشی هم عکس هایی خوشگل میشه ایجاد کرد !
همچنین آبرنگی کردن عکس در واقع قاطی کردن رنگ هاست که یک ضعف بزرگ محسوب میشه ، در گوشی های N71 و N73 با این موضوع برخورد داشتم.

نظر من کاملا خلاف شماست
یعنی این که بهترین مبنا همون دوربین دیجیتال هستش ولی نه دوربینی با کیفیت
پایین که تو این رویو مورد استفاده قرار گرفته تا جایی که عکس ان 95 تو عکسی که به تنظیم نور احتیاج داشت
کاملا بهتر و سرتراز نیکون بود !

saman65
29-08-2008, 13:52
ممنونم.من عکسهای مقایسه ایی از مثلا ku990 هم دارم اما دیگه اونجا دوربین دیجیتالی نیست.من میخواستم تو مقایسه حتما یه دوربین دیجیتال باشه

:10:
مصطفی جان ممنون میشم یه مقایسه هم از دوربین KU990 با یه گوشی دیگه بزاری.کلا میخوام بدونم کیفیت عکس گوشی های ال جی در چه حده.(فیلمش که عالیه)
این KC910 بدجوری چشم رو گرفته.شاید گوشی بعدیم همین باشه:31:

noisymind
29-08-2008, 13:59
بسيار عالي بود . منم يك جورايي موفقم كه زيبا تر شدن عكس نميتونه ملاك بهتر بودن دوربين باشه ( هر چند نتيجه شانسي در اون عكس متن جالبتر به نظر بياد )

در كل اين ميتونه باعث بشه كساني رو كه به خاطر يك روييوي ابتدايي K850 از موبايل روييو چشمهاشون رو بسته بودن ، باز كنن.

R@R#M@N
29-08-2008, 20:47
سلام بر هم استاني بتركون انجمن :دي (همسايه مايي تنت به تنم خورده كم كم داري ميتركوني انجمن رو)
من خيلي جاها با نظرت مخالفم !!‌البته نظر تو توي يه سري از قسمتاست !!
مثلآ عكس از ميز بيليارد شايد يا از اون پنجره واقعيت عكس اينه كه عكس تاريك بشه !!‌چون همه ي دوربين ها وقتي نور روبروشون باشه عكس رو تاريك ميكنن 0ميتوني تست كني) !! بنظر من اونجا جي800 از همه بهتر گرفته
يا اونيكي پنجره نميشه موبالها رو برنده دونست
يا توي شب (عكس از ماشين) اگه حالت نايت گوشي ها روشن ميشد 100% عكسها خيلي عالي ميشدن (يا ايزو روي هاي قرار ميگرفت)
من شرط ميبندم توي اون صحنه حالت نايت نيكون فعال بوده !!!
در كل من منتظر مقايسه 8 هستم !! چون 5 ها ديگه دورشون بسر رسيده :دي
ولي بازم ممنون !!‌واقعآ ريزبينانه بود :x

mostafa_khan001
29-08-2008, 22:14
ضمن تشکر از شما دوست عزیز
باید ملاک اصلی صحنه واقعی باشه چه بسا که در خیلی از عکس ها دوربین دیجیتال منظره واقعی رو به خوبی انتقال نده و فرضا K850 منظره واقعی رو انتقال بده !

خوب من هم قبول دارم.اما سوال اصلی در تاپیک های مشابه قبلی این بود:عکس واقعی و رنگ واقعی کدوم هست؟فن بوی های هر برند میامدن و میگفتن تصویر گوشی برند خودشون واقعی هست و بقیه رو نفی میکردم.مثلا اون عکس اسمون پشت تابلو از نظر شخصی من کا850 رنگ اسمونش طبیعی تر هست.اما این نظر شخصی ام رو تو توضیحاتم دخالت ندادم تا متهم به تعصب کورکورانه نشم.با این اوصاف چه درس و یا چه نادرست من مبنا رو عکس دوربین دیجیتال گرفتم

من هم خلاف این نگفتم اگه عکس برگها رو دقت کنید من نوشته ام عکس نوکیا ابرنگی کرده و ادم خوشش میاد اما به واقعیت اصلا نمیخوره و تو اون عکس من بازنده رو نوکیا اعلام کرده ام.یعنی با وجود اینکه عکس های اربنگی قشنگی خاصی دارن اما خیلی هاشون به واقعیت نزدیک نیستن

نظر من کاملا خلاف شماست
یعنی این که بهترین مبنا همون دوربین دیجیتال هستش ولی نه دوربینی با کیفیت
پایین که تو این رویو مورد استفاده قرار گرفته تا جایی که عکس ان 95 تو عکسی که به تنظیم نور احتیاج داشت
کاملا بهتر و سرتراز نیکون بود !
بله علی جان در پی اون هستم تو مقایسه های بعدی اگه دوربین دیجیتالی بود از نوع کیفیت بالاترش باشه
ممنون

ممنون فوقالعاده بود.
خواهش میکنم.قابلی نداشت

مصطفی جان ممنون میشم یه مقایسه هم از دوربین KU990 با یه گوشی دیگه بزاری.کلا میخوام بدونم کیفیت عکس گوشی های ال جی در چه حده.(فیلمش که عالیه)
این KC910 بدجوری چشم رو گرفته.شاید گوشی بعدیم همین باشه:31:
عکسهاش رو دارم اما وقتش رو زیاد ندارم
چشم انشالله یه مقایسه اینجوری هم در اینده میگذارم برات

در كل اين ميتونه باعث بشه كساني رو كه به خاطر يك روييوي ابتدايي K850 از موبايل روييو چشمهاشون رو بسته بودن ، باز كنن.
یکی از اهداف من که ناخوداگاه دنبالش کردم همین بود که سعی کنم شایعات و حرفهای بی پایه رو از ذهن بعضی دوستان پاک کنم تا برای خرید گوشی اینده شون با اطلاعات بهتری اقدام کنن

مثلآ عكس از ميز بيليارد شايد يا از اون پنجره واقعيت عكس اينه كه عكس تاريك بشه !!‌چون همه ي دوربين ها وقتي نور روبروشون باشه عكس رو تاريك ميكنن 0ميتوني تست كني) !! بنظر من اونجا جي800 از همه بهتر گرفته
يا اونيكي پنجره نميشه موبالها رو برنده دونست
ولي بازم ممنون !!‌واقعآ ريزبينانه بود :x
قابلی نداشت بهراد عزیزم
جمله ی بالات بدون در نظر گرفتن هیچ چیزی درست هست!اما ربطی به موضوع اون عکس نداره!:46:
چطور بگم.این حرف که اگه عکس از مقابل منشا نور گرفته بشه اون عکس رو تاریک و سایه میکنه به خودی خود کاملا درسته.اما 2 نکته
اولا اصلا دوربین مستقیم نور نیست و کاملا با زاویه زیاد ازش قرار داره.دوما اگه این طور بود چرا همه عکسها سایه و تاریک نیست؟چرا ان95 و کا850 روشن گرفته اند.پس صحبت شما نفی میشه
مرسی از دقتت

س
در كل من منتظر مقايسه 8 هستم !! چون 5 ها ديگه دورشون بسر رسيده :دي
!!‌واقعآ ريزبينانه بود :x

من سعی کردم مقایسه ایی باشه که به روز باشه
نه مثل تاپیک مشابه ایی در این تالار که تازه یاد مقایسه ی 3 مگا پیکسلی ها افتاده اند باشه! :18:نه مقایسه ایی از گوشی هایی باشه که به کار کسی نمی یاد
واقعیت اینه که وقتی که هیچ کدوم از 8 مگا پیسکلی ها هنوز حتی وارد بازار نشده اند مقایسه عکسهاشون کاری بیهوده هست.و فقط میتونه جنبه ی یه اطلاعات عمومی معمولی رو داشته باشه و نه بیشتر.بگذاریم وارد بازار بشن.وقت واسه مقایسه اونها زیاد هست:46:
شاد باشید:20:

Mohammad
29-08-2008, 23:20
عکس واقعی و رنگ واقعی کدوم هست؟
عکس واقعی و رنگ واقعی رو فردی می تونه بگه که خودش عکس رو گرفته !! منی که پشت دوربینم و منظره روبروی منه بعد از اینکه عکس گرفتم و دیدم می تونم بگم که عکس واقعی بوده یا نه ، رنگ واقعی بوده یا نه و بنابراین نمیشه یه عکس رو ملاک واقعی بودن رنگ ها قرار داد. انگار منظره ما اون عکس هست، درسته؟ بنابراین من به شخصه مقایسه این چنینی رو قبول ندارم.
بنده هم یه مقایسه بین N73 و P1 نوشتم که می تونید مراجعه کنید ببینید.
ممنونم.

amir2011
30-08-2008, 01:27
عکس واقعی و رنگ واقعی رو فردی می تونه بگه که خودش عکس رو گرفته !! منی که پشت دوربینم و منظره روبروی منه بعد از اینکه عکس گرفتم و دیدم می تونم بگم که عکس واقعی بوده یا نه ، رنگ واقعی بوده یا نه و بنابراین نمیشه یه عکس رو ملاک واقعی بودن رنگ ها قرار داد. انگار منظره ما اون عکس هست، درسته؟ بنابراین من به شخصه مقایسه این چنینی رو قبول ندارم.
بنده هم یه مقایسه بین N73 و P1 نوشتم که می تونید مراجعه کنید ببینید.
ممنونم.

عکس واقعی و رنگ واقعی از نظر شما همیشه در دسترس عموم کاربر ها نیست چون کمتر کسی هست که همه گوشیها رو برای مقایسه در اختیار داشته باشه و در این موارد بیشتر به سایتهای خارجی استناد میشه که بعضا دارای جهت گیری های خاصی هستند..!
به نظر من میشه برای ملاک قرار دادن یک صحنه خاص از یک دوربینی برای مرجع استفاده شود که حد اقل از نظر قدرت و کیفیت عکسبرداری از دوربینهای مورد آزمایش در سطح بالاتری باشد...

Mohammad
30-08-2008, 02:13
درسته امیر جان ولی خب میشه همون متن مقایسه رو عینا ترجمه کرد نه اینکه خودمون بیایم مقایسه کنیم !
به هر حال من با موضوع مخالفم. به نظر من گویای کیفیت دوربین گوشی ها اینطوری مقایسه ها نمی تونه باشه.
البته قصد ندارم کار خوب مصطفی عزیز رو زیر سوال ببرم ، نه ، این نظر منه.
ممنونم.

prince72
30-08-2008, 13:20
دست همگی درد نکنه ولی ای اقا شما چرا بهترین 5مگاپیکسلی دنیا (ان82)رو تو این مقایسه نذاشتین؟؟؟؟؟

saman65
30-08-2008, 13:46
دست همگی درد نکنه ولی ای اقا شما چرا بهترین 5مگاپیکسلی دنیا (ان82)رو تو این مقایسه نذاشتین؟؟؟؟؟

زمانی N82 بهترین 5 مگاپیکسلی دنیا(به قول خودتون) بود که هنوز G810 و C902 وارد بازار نشده بودند:5:
این مقایسه بین اولین گوشی های 5 مگاپیکسلی هر یک از برندهای نوکیا و سونی اریکسون و سامسونگ بود:46:

prince72
30-08-2008, 13:55
من خواهش میکنم از اونایی که دستشون تو کاره از جمله مصطفی جان......که حتما یه مقایسه ای بین سی 902 و810 وان82 بذارن حتما از خجالتشون در میاییم....تا روشن بشه واقعا کدوم 5 مگایی از میون اینا سر ترند....
و واسه اقا سامان روشن بشه....
هنوزم که هنوزه هیچ 5 مگایی به پا 82 نمیرسه لینک سایتی که کا850 وان82 و95و810 را تو یکی از صفحات کلوپ ان82 رو اقا سامان برید نگاه کنید این واسه یه سایت خارجی هست تازه همه چیز در عکسها ذکر شده زمان و...یکسان هست وبرتری با افتخار از ان 82 هست که کاملا توعکسها روشنه من خواهش میکنم برید سری بزنید تا بفهمید 810 سامسونگ کجای کاره.....
902 هم انچنان تعریفی نداشت....

ali racer
30-08-2008, 13:56
زمانی N82 بهترین 5 مگاپیکسلی دنیا(به قول خودتون) بود که هنوز G810 و C902 وارد بازار نشده بودند:5:
این مقایسه بین اولین گوشی های 5 مگاپیکسلی هر یک از برندهای نوکیا و سونی اریکسون و سامسونگ بود:46:

البته منظورمون بهترین گوشی 5
در مجموع فیلمبرداری و عسکبرداری بود
که با وجود این که جی 810 و سی 902 بعد از
ان 82 معرفی شدن
بازم در مجموع جلوی ان 82 کم میارن !

R@R#M@N
30-08-2008, 22:01
دقيقآ‌!! من خودم ن82 دارم !! نه كيفيت فيلمش خوبه و نه رندرينگ تصاوير روي فريمها (چيچي گفتم :دي)
يعني يه جورايي فيلم ميگيره (با اينكه 30 فريم هست ولي خيلي لرزش و لگ داره)
بنظرم بهترين فيلم توي نوكيا ان93 هست !!‌و كلآ توي برند هم فيلمبرداري خوراك سامسونگ هست (البته نه جي810)
ويوتي هم كه ميتركونه همشون رو :دي
ولي توي عكس روز هيچ كدوم به سي902 نميرسن (بزرگترين مجله عكاسي جهان اين دوتا گوشي رو مقايسه كرده و به ن82 از 10 7 و به سي 902 از 10 10 داده)
توي شب هم كه حرفي نيست كه ان82 ميتركونه !!

^^ HAMID ^^
31-08-2008, 00:01
برای بار هزارم میگم -- یه گوشی با دوربین 2 مگاپیکسلی هم میتونه vga فیلم بگیره ربطی به شونصد مگاپیکسل بودن نداره --هرچی مگاپیکسل بیشتر فیلم برداری بهتر این غلطه ..

حقیقت همینه منم فیلم های ان 82 رو دیدم عالی نبود ولی c902 (مخصوصا یه دونه شب بود نور کم) عالی بود -- --- کیفیت کپچر رو میگما نه سایز تصویر !

scapula
31-08-2008, 08:52
بهترین کمرافون 2008همون طور که همه میدونید g810سامسونگ انتخاب شد نه c902 n82.....
درمورد مقایسه بالا هم اگه واقعا اون دوربین دیجیتال ملاک باشه(که البته گویانه تنها ملاک نیست بلکه اون هم رقابت میکنه وبعضا بازنده هم انتخاب میشه!!!!!!!!!!!!!)g800بیشترین شباهت به اون داره

ali racer
31-08-2008, 10:57
بازم بحث داره میره تو خاکی....
بی خیال شین

ولی من دوست دارم زد ان 5 موتورولا هم عکس هاش تو این رویو بودن
تا ببینم چه مقامی رو کسب میکنه ؟
یه نکته مهم هست من یه ساله به این نتیجه رسیدم یه گوشی با دوربین 3.2 یا حداکثر 5
کافیه برای عکسبرداری با موبایل
چون هیچ وقت (حداقل تا 3 سال آینده) کیفیت دوربین دیجیتال با گوشی یکی نمیشه
شما دابلیو 200 سونی را با 300 تومن قیمت مقایسه کنین با ان 82 و سی 902 یا...
اصلا حرفی برای گفتن ندارن ایزو 3600 و 12 مگا پیکسل و...

الان به جای ان 82 یه ان 78 خریدم که دوربین 3.2 داره و واسه عکس های ضروری به نظرم کافی به نظر میره
به جاش اف ام ترنسمیتر وسیمبین جدید و... بیشتر از دوربین به کارم میاد
هر وقت هم بخوام دوربینم رو با خودم میبرم

اما در مورد مقایسه این گوشی ها
نظر من اینه که سی 902 باید با ان 79 مقایسه بشه که از نسل جدید 5 مگی های نوکیاست

^^ HAMID ^^
31-08-2008, 11:05
حالا هر چی !

2.من میگم نظرتون از تعصبم یه چیزی اونورتره ......اقا ما کاری نداریم کدوم کمرا فونه وکدوم اسمارت فون ما میگیم کدوم کیفیت بهتری دارن که اونم ان82 از کا850 و سی 902 خیلی سرتره چون من نمونه عکسای اون دوتا رو دیدیم.....

2- نمنونه عکسا رو کجا دیدی ؟ اگه خودت داری یه ریویو مقایسه ای عکس بزار اگه راست میگی ! منم نمونه عکس زیاد دیدم تو سایتا--بچه های ما چقدر پیشرفت کردن-- اینقدر حرفه ای شدن که ریویو مجله Digital Photographer رو قبول ندارن --خوبه حالا چند صفحه پیش حرفهای کسی(pitzon ) که هم n82 هم c902 رو داشت و مقایسه کرده بود رو گذاشتم -- شما از اون یارو هم بهتر میفهمی (بعلاوه اینکه از دیجیتال فتوگرافر هم بهتر میفهمی --بابا عجب نابغه ای هستی تو )

3.اون حرفتون هم در مورد ویدیوی 15 ثانیه ای ثابت میکنه یه کاربر مبتدیی هستید چرا؟چون شما میتونی با یه گوشی 2 مگایی در شرایط استاندارد و مخصوص که هر کسی بلد نیست به اندازه ی 8 مگایی حتی بهتر یه عکس فوق العاده بگیری فیلمم همونطوره....پس این درست نیست که من یه فیلم بگیر م بذارم وشماهم یه فیلم بذاری .....
اگه اینجوره شما یه فیلم از 902 بگیر منم میرم تو یه سایت مخصوص از از یه گوشی 2 مگایی یه فیلم دان میکنم بعدشم اپ میکنم

:31: --- برای بار هزار و یکمین ! مگاپیکسل دوربین ربطی به کیفیت ویدیو کپچر نداره ! داستان سرایی میکنی ؟ مثلا با k750 میتونی qvga@30 فریم بگیری ؟ یا مثلا عکسی بگیری از گوشیی که دوربینش 8 مگاپیکسل بهتر باشه ؟ ( من هیچی نمیگم دوستان خودشون قضاوت کنن--بعد عمری دوربین بازی و سنسور بازی شدیم کاربر مبتدی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

هیچ کدوم از اونایی که ان 82 داشتن حرفتو قبول ندارن همین جا ازشون بپرس.....

دقيقآ‌!! من خودم ن82 دارم !! نه كيفيت فيلمش خوبه و نه رندرينگ تصاوير روي فريمها (چيچي گفتم :دي)
يعني يه جورايي فيلم ميگيره (با اينكه 30 فريم هست ولي خيلي لرزش و لگ داره)
بنظرم بهترين فيلم توي نوكيا ان93 هست !!‌و كلآ توي برند هم فيلمبرداري خوراك سامسونگ هست (البته نه جي810)
ويوتي هم كه ميتركونه همشون رو :دي
ولي توي عكس روز هيچ كدوم به سي902 نميرسن (بزرگترين مجله عكاسي جهان اين دوتا گوشي رو مقايسه كرده و به ن82 از 10 7 و به سي 902 از 10 10 داده)
توي شب هم كه حرفي نيست كه ان82 ميتركونه !!

بدون شرح ! آقا خیلی بی منطق بحث میکنی --برو یه ذره اطلاعات جمع کن پست علمی بده.

H M R 0 0 7
31-08-2008, 12:35
دوستان عزیز کمی مراعات کنید.
شد اینجا یه تاپیک مقایسه ایجاد بشه و بحثش به انحراف و کل کل نکشه؟

KERMANSHA
25-02-2009, 14:43
ان 95 از کا 850 خیلی بهتره فقط عیبش فلاششه

meghdaad
25-02-2009, 15:35
مقایسه عکس و فلش ان82 با رنوار

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید