PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد درایو های Cd, Dvd و ...

nw_nk
28-08-2008, 17:49
سلام

درباره DVDWriter

1- مارکهای خوب چی هستند؟ دیدم Pioneer و Plextor زیاد توصیه شده.

2- فرق مارکهای خوب با دیگر مارکها چیه؟ بیشتر عمر می کنند؟ غیر از این چی؟

3- مدل های مختلف یک مارک چه تفاوتی دارن؟ مثلا چند نوع 20x ساتای Pioneer داریم و فرقشون چیه؟

4- اگر مدلها و مارک ها اهمیت زیادی دارن, یک 20x خوب با واسط ساتا از یک مارک معتبر معرفی کنید.

Arsa Persian
28-08-2008, 21:39
1-مارک های خوب خیلی هستش Pioneer , Plextor , Sony , Samsung , HP ,Liton , ...
2-لطفا در مورد همه چی نپرسید بیشتر عمر میکنه (آخه در مورد پاور هم پرسیده بودی) بالاخره یه قطعه دست شرکت سازنده نیست که دیدی فردای روزی که خریدی خدای نکرده لیزرش خراب شد
3-چند نوع پایونیر 20x داریم رو نمیتونم جوابشو بگم اما مثلا داریم که یه پایونیر 20x Light Scribe داریم یا فقط 20x که مدل اولی میتونه روی دیسک های مخصوص چاپ بکنه
4-می تونم پیشنهاد کنم که Pioneer بگیری چون Pioneer فقط کارش و تخصصش توی تولید درایو هستش و مثل سونی یا سامسونگ و ... نیست که همه چی تولید می کنن (البته خود من LG دارم ولی حدود دوماهه گرفتم و تا حالا که مشکلی نداره و یه امکان داره به اسم Secure Disk که میتونه اطلاعات رو رمز کذاری کنه)

:40::40::40:

nw_nk
29-08-2008, 02:40
1-مارک های خوب خیلی هستش Pioneer , Plextor , Sony , Samsung , HP ,Liton , ...
2-لطفا در مورد همه چی نپرسید بیشتر عمر میکنه (آخه در مورد پاور هم پرسیده بودی) بالاخره یه قطعه دست شرکت سازنده نیست که دیدی فردای روزی که خریدی خدای نکرده بافرش خراب شد
3-چند نوع پایونیر 20x داریم رو نمیتونم جوابشو بگم اما مثلا داریم که یه پایونیر 20x Light Scribe داریم یا فقط 20x که مدل اولی میتونه روی دیسک های مخصوص چاپ بکنه
4-می تونم پیشنهاد کنم که Pioneer بگیری چون Pioneer فقط کارش و تخصصش توی تولید درایو هستش و مثل سونی یا سامسونگ و ... نیست که همه چی تولید می کنن (البته خود من LG دارم ولی حدود دوماهه گرفتم و تا حالا که مشکلی نداره و یه امکان داره به اسم Secure Disk که میتونه اطلاعات رو رمز کذاری کنه)

:40::40::40:

1- مارک دیگه ای هم موند؟ :31:
2- اولا چرا نپرسم. دوما اینقدر می دونم که هر قطعه ای درصدی خراب هم داره. کاری به اون درصد کم ندارم.
3- منظورم امکانات نیست, مثل چاپ روی دی وی دی یا رمزگذاری اطلاعات.
4- دلیلتون موجه نیست.

سوال اصلی 1 = غیر از سرعت رایت چه عوامل دیگه ای در یک DVDWriter وجود داره؟ امکانات نه.

سوال اصلی 2 = ظاهرا درایوهای نوری برعکس قطعات دیگر, فرق زیادی با هم ندارن و همگی کار خواندن و رایت رو تو یه مایه انجام میدن. درسته؟

Arsa Persian
29-08-2008, 09:34
جواب فرعی 1:بله موند!!! Hitchi,Asus,..
جواب فرعی 4:یه مثال بزنم خودتون متوجه میشید.من خودم حدود 8 سال پیش کامپیوتر خریدم CD-Rom خودم Asus بدو که هنوز هم خیلی خوب کار میکنه(اما تو عصر BD , DVD , ... به درد نمیخوره)اما یکی از فامیلهامون تقریبا یه دو سه ماه بعد من یه کامپیوتر خرید که رایتر اون سامسونگ بود که تقریبا بعد یه سال دربش باز و بسته نمیشد خوب سامسونگی که شرکتی به اون عظمت داره همه ی این مدل رایتر هاش مشکل طراحی داشتن و بعدا من چندین جا همین مشکل رو دیدم
به نظر بنده شرکت هایی که کار اصلیشون تو کار محض رایانه هستن بهتر از شرکت هایی مثل LG یا Sony هستن چون شرکت هایی که مثل Asus کلی برای طراحی یه قطعه وقت میذارن اما Sony هیچ وقت اون وقت رو روی درایو هاش نمیذاره چون براش صرف نمیکنه و میاد روی تلوزیون هایی با اون عظمت وقت و انرژی صرف میکنه تا صود بیشتری بدست بیاره پس احتمال خرابی درایوهای سونی نسبت به اسوس بالاتر میره
البته اینو بگم که اگه خواستید یه درایو خوب بخربد (البته یه مقدار هزینه اضافی) حتما اسوس بگیرید چون قطعاتش واقعا با کیفیت هستن و امتحانشون رو پس دادن

سوال اصلی 1:غیر از سرعت رایت و سرعت خواندن
میانگین زمان دستیابی و حافظه ی داخلی که از بین اینها میانگین زمان دستیابی مهمه و هر چه قدر این عدد کمتر باشه بهتره که این عدد بر حسب میلی ثانیه بیان میشه

سوال اصلی 2: بله چون در ممالک خارج یه چیزی داریم به اسم ISO که استاندارد سازی میکنه .اگه نحوه رایت یا نحوه ی خوندن یک DVD توسط یک درایو متفاوت باشه سایر درایوها نمیتونن اون DVD رو بخونن و کلی دردسر پیش میاد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif:46:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif

nw_nk
29-08-2008, 13:11
جواب فرعی 1:بله موند!!! Hitchi,Asus,..
جواب فرعی 4:یه مثال بزنم خودتون متوجه میشید.من خودم حدود 8 سال پیش کامپیوتر خریدم CD-Rom خودم Asus بدو که هنوز هم خیلی خوب کار میکنه(اما تو عصر BD , DVD , ... به درد نمیخوره)اما یکی از فامیلهامون تقریبا یه دو سه ماه بعد من یه کامپیوتر خرید که رایتر اون سامسونگ بود که تقریبا بعد یه سال دربش باز و بسته نمیشد خوب سامسونگی که شرکتی به اون عظمت داره همه ی این مدل رایتر هاش مشکل طراحی داشتن و بعدا من چندین جا همین مشکل رو دیدم
به نظر بنده شرکت هایی که کار اصلیشون تو کار محض رایانه هستن بهتر از شرکت هایی مثل LG یا Sony هستن چون شرکت هایی که مثل Asus کلی برای طراحی یه قطعه وقت میذارن اما Sony هیچ وقت اون وقت رو روی درایو هاش نمیذاره چون براش صرف نمیکنه و میاد روی تلوزیون هایی با اون عظمت وقت و انرژی صرف میکنه تا صود بیشتری بدست بیاره پس احتمال خرابی درایوهای سونی نسبت به اسوس بالاتر میره
البته اینو بگم که اگه خواستید یه درایو خوب بخربد (البته یه مقدار هزینه اضافی) حتما اسوس بگیرید چون قطعاتش واقعا با کیفیت هستن و امتحانشون رو پس دادن

سوال اصلی 1:غیر از سرعت رایت و سرعت خواندن
میانگین زمان دستیابی و حافظه ی داخلی که از بین اینها میانگین زمان دستیابی مهمه و هر چه قدر این عدد کمتر باشه بهتره که این عدد بر حسب میلی ثانیه بیان میشه

سوال اصلی 2: بله چون در ممالک خارج یه چیزی داریم به اسم ISO که استاندارد سازی میکنه .اگه نحوه رایت یا نحوه ی خوندن یک DVD توسط یک درایو متفاوت باشه سایر درایوها نمیتونن اون DVD رو بخونن و کلی دردسر پیش میاد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif:46:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif

1- میانگین زمان دستیابی؟ ندیدم توی مشخصات مطرح بشه. مقدار متوسط و خوبش چند میلیه؟
2- اینو نگفتم. کیفیت رایتو گفتم. اگر سرعت رو ثابت بگیریم همشون تو یه مایه می زنن دیگه؟

glc_engineer
29-08-2008, 14:22
سلام

درباره DVDWriter

1- مارکهای خوب چی هستند؟ دیدم Pioneer و Plextor زیاد توصیه شده.

2- فرق مارکهای خوب با دیگر مارکها چیه؟ بیشتر عمر می کنند؟ غیر از این چی؟

3- مدل های مختلف یک مارک چه تفاوتی دارن؟ مثلا چند نوع 20x ساتای Pioneer داریم و فرقشون چیه؟

4- اگر مدلها و مارک ها اهمیت زیادی دارن, یک 20x خوب با واسط ساتا از یک مارک معتبر معرفی کنید.

دوست عزيز اگر سوال خودتو اينجا مطرح كني بهتر و زودتر نتيجه ميگيري

مشاوره و راهنمايي براي خريد DVD Writer و ساير ادوات نوري

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از وقتي گابانا خودشو بازنشست كرد...

گردی از راهی نمی خیزد ، سواران را چه شد ؟
مرده اند از بیم یاران ، نامداران را چه شد ؟
جز صدای جغدها چیزی نمی آید بگوش
قمریان آخر کجا رفتند ، ساران را چه شد ؟
از هجوم کرکسان شوم قلب من گرفت
بلبلان ، قرقاولان ، کبکان ، هزاران را چه شد ؟
دورتادور من از دشمن سیاهی می زند
دوستان ما کجا رفتند ، یاران را چه شد ؟
هرکجا سوز زمستان است و تاراج خزان
روح تابستان و عطر نوبهاران را چه شد ؟
زیر سم لشکر ضحاک ، پشت من شکست
کاوه لشکرشکن کو ؟ شهسواران را چه شد ؟
لشکر توران به قلب سرزمین ما رسید
رستم و گودرز کو ! اسفندیاران را چه شد ؟
خشکسالی در زمین بیداد و غوغا می کند
بخشش هفت آسمان کو ! باد و باران را چه شد ؟

Arsa Persian
29-08-2008, 15:43
1- میانگین زمان دستیابی؟ ندیدم توی مشخصات مطرح بشه. مقدار متوسط و خوبش چند میلیه؟
2- اینو نگفتم. کیفیت رایتو گفتم. اگر سرعت رو ثابت بگیریم همشون تو یه مایه می زنن دیگه؟

1-توی درایوهای روز بیشترین زمان دستیابی 160CD , DVD میلی ثانیه هستش
و متوسطش 100 واسه CD و 120 واسه DVD هستش
خوبش همین مقدار متوسط بالایی و من کمتر از اون توی DVD Writer ها ندیدم
2-بله تقریبا کیفیت همشون برابر هستش

:40:استفاده از دکمه ی تشکر سبب دلگرمی است:40: