PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال: نحوه تغییر Crc در یک فایل ؟؟؟

sadegi
27-08-2008, 15:32
با سلام خدمت اساتید عزیز
یه راست میرم سر اصل مطلب
من یه فایل دارم که اونو میخوام ویرایش کنم ولی با تغییر محتوی این فایل Crc اون تغییر میکنه.حالا میخوام بدونم ایا روشی هست که بتونم به نحوی Crc اولیه این فایل رو برشگردونم.یعنی فایل رو تغییر بدم بدون اینکه Crc اون عوض بشه
با تشکر

peyman khatar
27-08-2008, 17:53
اگه تغييرش بديد كه crc تغيير مي كنه!
مي تونيد با استفاده از PEiD و پلاگين crc32 اين كار رو بكنيد و crc زو دوباره درست كنيد .

باي

sadegi
27-08-2008, 22:03
آقا من نوکرتم به خدا
خیلی حال دادی.از اون روش های استادانه بود
مخلص هر چی آدم بامرام هستم

sadegi
27-08-2008, 22:41
متاسفانه یه مشکل جدید پیش اومد
با استفاده از PEiD و پلاگين crc32 من تونستم CRC فایل جدید رو تغییر بدم و عین قبل از ویرایش کنم ولی مشکل اینه که این پلاگین 4 بایت به اخر فایل مینویسه که نباید اینطوری بشه.آیا روش دیگری هست که اینکار رو بشه انجام داد
راستش این فایل من یه فایل متنی هست که داخل یه فایل زیپ شده قرار داره .و وقتی متن رو عوض میکنم CRC هم عوض میشه و با پلاگین هم CRC رو درست کردم ولی 4 بایت به اخر فایل متنی اضافه شد که وقتی اون فایل متنی رو باز کنیم آخر متن یه کلمه چینی یا ژاپنی شکل دیده میشه
که کار رو خراب میکنه
کسی از دوستان برای این مشکل روشی بلده

peyman khatar
27-08-2008, 23:22
خوب ببين مي توني با يه Hex editor اونا رو پاك كني ؟

sadegi
28-08-2008, 14:07
نه متاسفانه با هگز ادیتور اگه پاکش کنم باز CRC تغییر میکنه
این فایل نمونه مورد نظر من

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این فایل یه نوع فایل زیپ هست.وقتی پسوند اونو به zip تغییر بدید میتونید با هر برنامه مخصوص زیپ بازش کنید.داخل فایل یه پوشه هست و داخل پوشه یه فایل متنی که CRC اون برابر 5EEC981C هست.منتهی اگه دقت کنید هنگامی که بخواهید فایل متنی رو از داخل فایل زیپ بیرون بکشید به خطای CRC میده چون قبلا یکی CRC فایل متنی داخل زیپ رو تغییر داده.فایل متنی کاملا سالمه و فقط CRC اونو تغییر دادن.حالا منم میخوام یه همچین کاری بکنم ولی نمیتونم
از دوستانی که در این مورد چیزی میدونم درخواست دارم یه کمکی بکنن

sadegi
30-08-2008, 08:39
از دوستان کسی نیست به من کمک کنه؟

FiaCkeR
31-08-2008, 00:50
در واقع Crc بر اساس ساختار فایل (همه ی بیت ها) ساخته می شه !
این چهار بیت که به اخر فایل اضافه می شه ، طوری توسط پلاگین محاسبه و تنظیم می شه که Crc به چیزی که شما می خواید تبدیل می شه

ولی حالا مشکله شما :
دوسته عزیز فایلهای فشرده بر اساس Crc فایلهای درونشون رو چک می کنن ! پس حق بدین که ازتون ایراد بگیره

sadegi
31-08-2008, 19:27
ممنون از اینکه جواب دادین
خوب حالا من میخوام یه کاری بکنم.این برنامه چون آخر فایل 4 بایت اضافه میکنه به درد من نمیخوره.چون آخر برنامه من سه سطر خالی هست که باید حتما اخرش خالی بمونه.حالا میخوام اگه دوستان کمک کنن یه کاری کنم قبل از اون سطر خالی 4 بایت اضافه کنم تا Crc مورد نظر من بشه.اگه ممکنه بگید چطوری این Crc محاسبه میشه تا من خودم دستی این کار رو بکنم
ممنون

FiaCkeR
31-08-2008, 19:43
فکر نمی کنم به صورت دستی بشه اینکارو کرد !!
اینجوری که شما می گید نمی شه ، که به جایه سه سطر خالی 4 بایت جایگزین (یا اضافه یا هر چیزه دیگه ای...) کنین !!
این کار کار پیچیده ای هست و فکر نمی کنم ارزشش رو داشته باشه ! ولی من که فکر می کنم این کار عملی نیست (تجربه اینو می گه !).

این فایلی که گذاشتین دستکاری شدست ؟

فایله اصلی رو بدید ببینم چطوره !

sadegi
01-09-2008, 14:33
فکر نمی کنم به صورت دستی بشه اینکارو کرد !!
اینجوری که شما می گید نمی شه ، که به جایه سه سطر خالی 4 بایت جایگزین (یا اضافه یا هر چیزه دیگه ای...) کنین !!
این کار کار پیچیده ای هست و فکر نمی کنم ارزشش رو داشته باشه ! ولی من که فکر می کنم این کار عملی نیست (تجربه اینو می گه !).

این فایلی که گذاشتین دستکاری شدست ؟

فایله اصلی رو بدید ببینم چطوره !

با سلام
دوست عزیز اینکار رو قبلا یکی از دوستان انجام داده ولی متاسفانه ایشون خیلی خیلی کم به من کم کردند و راهنمایی که کردند خیلی جزئی بود.متاسفانه این فایل نسخه اصلی نداره.یعنی اونی که من میخوام همینی هست که براتون تو ضمیمه گذاشتم و فایل اصلی یه چیز دیگه هست.
در مورد اینکه میگید نمیشه:
مگه CRC از محاسبه یکسری بایت های موجود در فایل بدست نمیاد(یا همچین چیزی).خوب حالا اگه من بدونم CRC چطوری بدست میاد میتونم اون قسمت دلخواه رو عوض کنم تا به نتیجه برسم
در مورد ضمیمه هم باید عرض کنم که اگه اونو دانلود کنید و بعد پسوند اونو به زیپ تغییر بدید و بخواهید اونو باز کنید میبینید توش یه فایل متنی هست که اگه اونو استخراج کنید خطای CRC میده چون CRC اونو عوض کردند.منم میخوام همچین کاری بکنم

FiaCkeR
01-09-2008, 18:40
به هر حال محاسبش سخته !

ولی یه چیزه دیگه !

دوست عزیز ایا این فایلی که گذاشتید خوده نرم افزار Crc شو تغییر می ده ؟
اخه اگه نرم افزار تغییر بده جریان چیزه دیگست !

چرا ؟
به احتماله زیاد نرم افزار نمی خواد فایلش UnZip بشه ! به خاطره همین اومده اینکارو کرده ! در همچین شرایطی شما می خواید Crc رو به چی تغییر بدی !؟
شما که Crc اولیه رو نداری !
پس می شه گفت نمی شه کاری کرد !

احتمالات :
از کجا معلوم فایل خراب نباشه !؟
شما مطمئنی برنامه از این فایل استفاده می کنه !؟ شاید خراب باشه !
شاید برنامه چند بایت از فایل رو تغییر داده ! با این کار Crc فایل هم تغییر می کنه ! و حتی اگه Fix ش هم بکنی فایده نداره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اخه برنامه های ...

پیشنهادات :
اگه حوصله داری از برنامه های تعمیر ارشیو استفاده کن !

در کل چاکرخاتیم !!

mJo0T
01-09-2008, 22:23
ببخشید اگه پا برهنه میام وسط، ولی تا اونجا که من دستگیرم شد(:18:) شما میخوای CRC32 یه فایل متنی درون یه فایل زیپ رو تغییر بدی، واحیاناً مشکل شما این بوده که پلاگین crc32 برنامه PEiD 4 بایت به آخر فایلت اضافه میکنه، و شما نمیخوای که سایز فایلت تغییر کنه:31: اون پلاگین یه option داره به اسم Overwrite mode که توی این حالت دیگه به آخر فایل چیزی اضافه نمیشه ولی 4 بایت آخر فایلت تغییر میکنه تا crc32 فیکس بشه

FiaCkeR
02-09-2008, 04:45
ببخشید اگه پا برهنه میام وسط، ولی تا اونجا که من دستگیرم شد(:18:) شما میخوای CRC32 یه فایل متنی درون یه فایل زیپ رو تغییر بدی، واحیاناً مشکل شما این بوده که پلاگین crc32 برنامه PEiD 4 بایت به آخر فایلت اضافه میکنه، و شما نمیخوای که سایز فایلت تغییر کنه:31: اون پلاگین یه option داره به اسم Overwrite mode که توی این حالت دیگه به آخر فایل چیزی اضافه نمیشه ولی 4 بایت آخر فایلت تغییر میکنه تا crc32 فیکس بشه

اما دوست عزیز فایلهای فشرده خیلی حساس هستند و به این مورد که شما گفتین ... امکان جواب گرفتن خیلی کم هست ...
:41:
تازه می گیم که بشه اینجور CrC رو تغییر داد !
:21:
به چی ؟
:5:
ایا شما CrC اولیه ی فایل رو داری !؟
:41:
خب اگه همون برنامه چند بایت از فایل رو تغییر داده باشه ، حتی اگه CrC اولیه رو هم بدونید ، فایده ای نداره !!!!
:27:

FiaCkeR
02-09-2008, 04:49
راستی یادم رفت بگم ! اون فایل متنی که اصلا استخراج نمی شه ! که بخواد CrC شو تغییر بده !!

دوست عزیز با برنامه های مانیتورینگ ، ببینید که اصلا از فایل استفاده می شه !؟

شاید واقعا فایل خراب باشه ! اخه وقتی فایل خرابه همین پیغامو می ده !

روزه هاتون قبول ...

sadegi
02-09-2008, 05:57
با تشکر از اساتید عزیز
خوب باید یکمی توضیح بیشتری بدم
اولا این فایل کاملا سالمه.دلیلش هم اینه که در برنامه خودش بخوبی کار میکنه و من هم توش رو دیدم و میدونم 10000000000% فایل سالمه و تنها دلیلی که هنگام اسختراج فایل متنی خطای CRC میشه فقط و فقط به خاطر اینه که طرف اونو تغییر داده

توضیح تکمیلی:
این فایل یه فایل اصلی داره که CRC فایل متنی موجود در اون 5EEC981C هست و این فایلی که من ضمیمه کردم هم اگه دقت کنید CRC اون دقیقا 5EEC981C هست.منتهی طرف فایل متنی رو از فایل اصلی استخراج کرده و متن اونو تغییر داده و 100% با اینکار CRC فایل متنی تغییر میکنه ولی چون ایشون میدونستند که برنامه اول CRC ؤو چک میکنه بعد فایل رو بارگذاری میکنه در نتیجه CRC فایل جدید(ویرایش شده) رو به 5EEC981C تبدیل کرده که نتیجه اینکار این شده که فایل کار میکنه.

در مورد جواب استاد عزیز mJo0T هم باید عرض کنم که بله شما درست میفرمایید ولی من گفتم که سطر آخر فایل متنی خالی هست و باید هم خالی بمونه ولی اگه من اینکاری رو که شما بگید رو انجام بدم 4 بایت آخر ویرایش میشن که نباید اینطور بشه و باید حتما خالی باقی بمونه.برنامه اینطوری میفهمه که به آخر متن رسیده(من اینطور برداشت کردم).در هر دو حالت من تست کردم و چه 4 بایت اضافه بشه و چه 4 بایت اخر فایل تغییر کنه برنامه از کار میافته
اما اینکه کی این فایل دوم رو درست کرده یه عرب هست که من بعد از اینکه ازشون پرسیده گفتند که با برنامه hex workshop اینکار رو کردند.من برنامه رو باز کردم و توش یه custom crc دیدم که هرکاری کردم نتونستم باهاش کار کنم.حالا اگه دوستان یه کمکی بکنن خیلی خوشحال میشم

hoax3r
02-09-2008, 07:27
Crc فایل متنی رو به 6809087B تغییر بده

sadegi
02-09-2008, 21:24
Crc فایل متنی رو به 6809087B تغییر بده
ممنون از جوابتون ولی میشه بگید چرا به 6809087B در حالی که من گفتم باید CRC فایل متنی 5EEC981C باشه
در ضمن مشکل در همین تغییر CRC هست.من چطوری میتونم CRC رو تغییر بدم ولی آخر فایلم اصلا و ابدا تغییر نکنه؟

hoax3r
02-09-2008, 22:19
اگه crc رو بخواین تغیییر بدین باید خودتون با یه هگز ادیتور فایل زیپ رو تغییر بدین
اصلا کاری به 4 بایت آخر فایل متنی یه فایل زیپ نداشته باشین، یعنی اصلا ربطی نداره(البته اگه درست منظورتون رو فهمیده باشم)
شما با یه هگز ادیتور دنبال مقدار 5EEC981C بگرد(تو فایل زیپ) باید دو جا این مقدار باشه بعد
هر دو رو تغییر بده به یه چیزی که می خوای
crc درست فایل متنی که داخل فایل زیپ هست اون عددی هست که گزاشتم.

sadegi
02-09-2008, 22:48
دوست عزیز من که نتونستم اون CRC رو تو فایل پیدا کنم.آیا برای اینکار روش خاصی وجود داره؟
من فایل زیپ(فایل مورد نظر) رو با hex workshop باز کردم و گزینه جستجو رو زدم بعد قسمت جستجوی هگز رو انتخاب کردم و 5EEC981C رو نوشتم ولی چیزی پیدا نشد

hoax3r
02-09-2008, 23:01
ببخشید حواسم نبود که بگم برعکس ذخیره میشه، 1c98ec5e رو بگردیم حتما به نتیجه میرسین

sadegi
03-09-2008, 16:22
ببخشید حواسم نبود که بگم برعکس ذخیره میشه، 1c98ec5e رو بگردیم حتما به نتیجه میرسین

خیلی خیلی ممنون
دقیقا همون چیزی بود که دنبالش بود و مشکلم با کمک شما حل شد
از همه عزیزانی که به این بنده حقیر کمک کردند بینهایت ممنونم

یه سوال کوچیک دیگه:
کسی میدونه این فایل چه نوع فایلی هست؟
میدونم که یه نوع فایل زیپ هست منتهی چه نوع فایلی؟ چون وقتی پسوند رو به زیپ تغییر میدیم میشه فایل درونش رو دید ولی اگه همین فایل رو استخراج کنیم و دوباره با یه برنامه زیپ کننده این فایل رو زیپ کنیم اون فایل اولی بوجود نمیاد.با کدوم برنامه میشه این فایل رو که به صورت فایل پک(زیپ شده) هست رو بوجود آورد
ممنون از همگی

FiaCkeR
03-09-2008, 20:11
من اینو نمی دونستم !

از دوستمون مچکرم که کمک کردن (:

sadegi
04-09-2008, 19:01
با تشکر از اساتید عزیز که این بنده حقیر رو کمک کردند
میخواستم در مورد لغات زیر کمکم کنید
cRH7 و یا M28 .نمیدونم معنی خاصی دارن و یا نشانه پک و یا نوع زیپی هستند یا نه.
کلا میخواستم اگه ممکنه در مورد نوع پک فایل مورد نظر کمکم کنید
خیلی خیلی ممنونم