PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بزرگترین تولیدکنندگان موبایل در فصل دوم 2008

MehranVB
27-08-2008, 14:47
بزرگترین تولیدکنندگان موبایل در فصل دوم 2008:

1. Nokia === 39.5%
2. Samsung === 15.2%
3. Motorola === 10.0%
4. LG === 8.8%
5. Sony Ericsson === 7.5%
6. Others === 19.0%

در سال 2007، Motorola مقام دوم و Samsung سوم و Sony Ericsson چهارم و LG پنج بوده.

منبع:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

perjixen
27-08-2008, 14:55
چه قدر میشه به این منبع ، اطمینان کرد.............!؟!؟!؟!؟؟!
برای ، اطلاعات خودم میگم.

^^ HAMID ^^
27-08-2008, 15:24
وقعا این آمار برای ما سونی اریکسونیها آزار دهندست ! جون هر کی دوست دارین نزارین ! این دفعه چندمیه که این آمار گزاشته میشه ؟ فکر کنم تا حالا چهار بار !!!

shahramcat
27-08-2008, 15:38
ای ول موتو !

perjixen
27-08-2008, 16:59
وقعا این آمار برای ما سونی اریکسونیها آزار دهندست ! جون هر کی دوست دارین نزارین ! این دفعه چندمیه که این آمار گزاشته میشه ؟ فکر کنم تا حالا چهار بار !!!

داداش ، اگه سونی ، اول یا دوم بود چی................؟!؟!؟!؟!؟ اون موقع هم آزار دهنده بود..........!؟!؟!؟؟!
:دی.

^^ HAMID ^^
27-08-2008, 17:40
مسلما ! :31: چون تو مرام ما نیست پز بدیم ! هی هی هی هااااااااا!

ali racer
27-08-2008, 22:48
مسلما ! :31: چون تو مرام ما نیست پز بدیم ! هی هی هی هااااااااا!

ما هم که همیشه اول بوده و هستیم و خواهیم بود پز ندادیم :31:

ولی دوست دارم بدونم
فروش سامسونگ
بر اثر به بازار اومدن 8510
و ای 900 و یو 900 و جی 810 چقدر تغییر کرده و می کنه ؟!

استبداد
27-08-2008, 23:01
ما هم که همیشه اول بوده و هستیم و خواهیم بود پز ندادیم :31:

ولی دوست دارم بدونم
فروش سامسونگ
بر اثر به بازار اومدن 8510
و ای 900 و یو 900 و جی 810 چقدر تغییر کرده و می کنه ؟!
هر چقدر هم زیاد بشه بعید حالا حالا ها (!) بتون نوکیا رو بگیر

^^ HAMID ^^
27-08-2008, 23:15
ما هم که همیشه اول بوده و هستیم و خواهیم بود پز ندادیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

کم نه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هر چقدر هم زیاد بشه بعید حالا حالا ها (!) بتون نوکیا رو بگیر

بعید نیست شاید 2009 بگیره نوکیا رو بستگی به حرکت نوکیا داره.

bomberman
28-08-2008, 00:42
سونی اریکسون واقعا چندان پیشرفتی نداشت؟!
نوکیا هم که همیشه حرف اول رو میزد

amir2011
28-08-2008, 01:56
در سال 2007، Motorola مقام دوم و Samsung سوم و Sony Ericsson چهارم و LG پنج بوده.
امیدوارم امسال دوباره موتو بتونه به جایگاه قبلیش برگرده...
که البته دور از دسترس هم نیست...

MehranVB
28-08-2008, 07:45
من نظرم اینه که سونی اریکسون (و سامسونگ) امسال میتونه بیاد بالا، چون گوشیهای جدید و خوبی داده.
اما هیچکدوم نمیتونن به نوکیا برسن، علتش هم سرمایه این شرکته که فوق العاده بالاتر از بقیه هست و قابل مقایسه با اونا نیست (شاید فقط سامسونگ رو بتونیم باهاش مقایسه کنیم و اون هم به عنوان درصد کمی از نوکیا!) و نوکیا هر سال تعداد خیلی زیادتری از بقیه کمپانیها گوشی میده بیرون و این عامل اول موندنشه.

prince72
31-08-2008, 10:53
همون نوکیا برتر بوده وهست......
ولی من در تعجبم موتورولا چه جوری این مقاموگرفته؟؟؟؟؟.....

MehranVB
31-08-2008, 10:59
همون نوکیا برتر بوده وهست......
ولی من در تعجبم موتورولا چه جوری این مقاموگرفته؟؟؟؟؟.....
موتورولا کمپانی امریکائیه و توی امریکا فکر کنم پرفروشترین باشه (البته شایدم نوکیا باشه که در اینصورت 100% دومه)

mahyarSAMSUNG
31-08-2008, 18:46
سونی واقعا پسرفت کرد . از 9 درصد سهم بازار رسید 7.5 . ایول ال جی . به نظر من ال جی جاش سوم . موتورولا رو هم میگیره . مطمئن باشید .

امیدوارم امسال دوباره موتو بتونه به جایگاه قبلیش برگرده...
که البته دور از دسترس هم نیست...

اصلا همچین اتفاقی نمی افته . موتورولا که هنوز یه 5 مگاپیکسلی درست و حسابی معرفی نکرده چطور میخواد بیاد بالا ؟ موتورولا دارای سهم 13.5 درصد بود الان شده 10 درصد ولی ال جی از 6 درصد بالاتر رفت . ال جی بهش میرسه

MehranVB
31-08-2008, 23:10
اصلا همچین اتفاقی نمی افته . موتورولا که هنوز یه 5 مگاپیکسلی درست و حسابی معرفی نکرده چطور میخواد بیاد بالا ؟ موتورولا دارای سهم 13.5 درصد بود الان شده 10 درصد ولی ال جی از 6 درصد بالاتر رفت . ال جی بهش میرسه
توجه داشته باشین که این رتبه ها هر سال تغییر میکنن. نوکیا به دلیل سهام بالاش همیشه سرجاش میمونه، ولی بقیه رقابت شدیدی دارن و بسته به محصولات هر سال جاشون تغییر میکنه...

s-a-l-i-m
01-09-2008, 00:41
موتورولا کمپانی امریکائیه و توی امریکا فکر کنم پرفروشترین باشه (البته شایدم نوکیا باشه که در اینصورت 100% دومه)

پر فروش ترین نیست اما خوبه......پارسال چهارمین شرکت برتر امریکا شد از لحاظ جنس و.............
فروش هم خوب داره ولی تو امریکا اول نیست......

یه چیز دیگه..........نوکیا فقط گوشی طرح میکنه و ملت میزاره تو خماری........کی بیاد خدا میدونه........ولی سامسونگ از نظر من گوشی های زیاد تری ارضه میکنه.........هر چند نوکیایی هستم

prince72
01-09-2008, 07:58
همین تو خماری بودنش ادمو عاشق یه گوشی میکنه و پول دادن براش رو یه ارزش میدونه.....

mahyarSAMSUNG
01-09-2008, 10:08
راست میگه . نوکیا هم یه گوشی خیلی خوب که میزنه خیلی طولش میده تا وارد بازار میشه . سامسونگ آی 8510 فکر کنم بعد از ان 96 معرفی شد زودتر از ان 96 هم وارد بازار شد . خدا میدونه نوکیا کی میخواد 8 مگاپیکسلیشو معرفی که کی میخواد وارد بازارش کنه !

amir2011
02-09-2008, 01:52
موتورولا که هنوز یه 5 مگاپیکسلی درست و حسابی معرفی نکرده

خدا میدونه نوکیا کی میخواد 8 مگاپیکسلیشو معرفی که کی میخواد وارد بازارش کنه !

شما فقط ملاک برتری رو روی دوربین میبینی..؟

amin 3gp
02-09-2008, 01:55
صبر کنید سونی Htc رو بخره.صبر کنید X1 و C905 وارد باراز شه.
اون وقته که ...

mahyarSAMSUNG
02-09-2008, 08:26
شما فقط ملاک برتری رو روی دوربین میبینی..؟

بله دقیقا ملاک برتری دوربین گوشی نه کیفیت تصویر یا کیفیت صدا . شما فکرش رو بکن اگه آی 8510 دوبین 5 مگاپیکسلی داشت و یه صفحه 4 اینچی براش میزاشتند کسی زیاد تعجب نمیکرد . این دوربین 8 مگاپیکسلی باعث شده که سامسونگ رو بالا بکشه . چون 8 مگاپیکسل زدن با سیستم عامل سیمین خیلی کار سختی هستش . این گوشی باید سی پی یو و رم خوبی داشته باشه . باتری خوبی داشته باشه .

MehranVB
02-09-2008, 12:50
بله دقیقا ملاک برتری دوربین گوشی نه کیفیت تصویر یا کیفیت صدا . شما فکرش رو بکن اگه آی 8510 دوبین 5 مگاپیکسلی داشت و یه صفحه 4 اینچی براش میزاشتند کسی زیاد تعجب نمیکرد . این دوربین 8 مگاپیکسلی باعث شده که سامسونگ رو بالا بکشه . چون 8 مگاپیکسل زدن با سیستم عامل سیمین خیلی کار سختی هستش . این گوشی باید سی پی یو و رم خوبی داشته باشه . باتری خوبی داشته باشه .

تفکر خیلی غلطیه و مثال نقض زیاد داره. پرفروشترین گوشیهای این شرکتها گوشیهایی با امکانات متوسط و قیمت ارزان هستن.

amin 3gp
02-09-2008, 14:51
منم موافقم که دلیل برتری یک گوشی دوربین اون نیست.

mahyarSAMSUNG
03-09-2008, 05:10
اولین ملاک برتری همین دوربین هست و خواهد بود . الان تو کمتر سایتی دیده میشه که ان 96 با آی 8510 مقایسه بشه . ولی توی بیشتر سایتها سی 905 با آی 8510 مقایسه شده . توی مشخصات گوشی اول همه سراغ مشخصات دوربین میرن . حتی اولین سوالی که همه از گوشی شما میکنن قدرت دوربین گوشیتونه . هیچ وقت ازتون سوال نمیکنن که صفحه گوشیتون چند اینچه یا چند میلیون رنگه یا آیا صدای گوشیتون دالبی هست یا نه !

MehranVB
03-09-2008, 07:02
اولین ملاک برتری همین دوربین هست و خواهد بود . الان تو کمتر سایتی دیده میشه که ان 96 با آی 8510 مقایسه بشه . ولی توی بیشتر سایتها سی 905 با آی 8510 مقایسه شده . توی مشخصات گوشی اول همه سراغ مشخصات دوربین میرن . حتی اولین سوالی که همه از گوشی شما میکنن قدرت دوربین گوشیتونه . هیچ وقت ازتون سوال نمیکنن که صفحه گوشیتون چند اینچه یا چند میلیون رنگه یا آیا صدای گوشیتون دالبی هست یا نه !

خوب البته دوربین معیار خرید شما یه نفره و نه کل مردم دنیا. مقایسه ها هم که ربطی به فروش نداره. قبلش گفتم فروش گوشیهای با قیمت متوسط خیلی بیشتر از گرونترهاست. میتونید به آمار فروش گوشیها نگاه کنید. البته اگه شما هم برام منبعی بیارید حرفتون رو قبول میکنم.

mahyarSAMSUNG
03-09-2008, 17:15
منبع چیه دیگه من خودم اینجا منبع هستم . خواستم یه پستی بدم دیدم حرف منو یه سایت معتبر قبلا زده بیا بخون ببین که اولین ملاک توی گوشی دوربین و تاثیر عقب موندم یه شرکت توی دوربین رو روی کارشناسان :

به گزارش پايگاه خبري موبايلستان به نقل از پایگاه اینترنتی سافت پدیا اعلام کرد ، نوکیا هنوزموفق به تولید گوشی های تلفن همراه مجهز به دوربین 8 مگاپیکسلی نشده و تاخیر در طراحی و عرضه این نوع گوشی ها موجب شگفتی کارشناسان شده است.
این درحالی است که سونی اریکسون به تازگی اقدام به ساخت گوشی های مجهز به دوربین 8 مگاپیکسلی کرده است واولین گوشی از این سری متعلق به سونی اریکسون از سری سایبر شات موسوم به C905 بود که 19 میلیمتر ضخامت داشت.
چندی بعد شرکت سامسونگ اقدام به ساخت چنین گوشی موسوم به Innov8 کرد که یک گوشی با ویژگی های چندرسانه ای و مجهز به سیستم عامل سیمبیان S60 و هزاران ویژگی هوشمند بود.
در پی این اقدام شرکت ال جی، همسایه خوب سامسونگ نیز از یک گوشی کاملا لمسی موسوم به KC910 پرده برداشت.
موتورولا نیز اقدام به ساخت گوشی الکساندر کرد، با این همه به نظر می رسد که جای خالی بزرگ ترین غول عرصه تلفن همراه با در اختیار داشتن 40 درصد از سهم بازاردنیا درعرصه ساخت چنین گوشی هایی حس می شود.
براساس این گزارش ، شرکت نوکیا به تازگی از دو گوشی هوشمند جدید از سری N موسوم به N85 و N79 پرده برداشت که هردوی این گوشی ها دارای دوربین 5 مگاپیکسلی بودند.
دوربین هیچکدام از این گوشی ها جدید نبود زیرا پیش از این نیز نوکیا اقدام به ساخت گوشی هایی با دوربین 5 مگاپیکسلی موسوم به N95 ، N82 و به تازگی N96 کرده است که تصاویر آنها به دوربین های دیجیتال نزدیک است.

نوکیا دوتا گوشی خفن زدن که همون ان 85 و ان 79 هستند ولی اصلا باعث شکفتی نبودن چون دوربین 8مگاپیکسلی نداشتند !

MehranVB
03-09-2008, 18:21
منبع چیه دیگه من خودم اینجا منبع هستم . خواستم یه پستی بدم دیدم حرف منو یه سایت معتبر قبلا زده بیا بخون ببین که اولین ملاک توی گوشی دوربین و تاثیر عقب موندم یه شرکت توی دوربین رو روی کارشناسان :

به گزارش پايگاه خبري موبايلستان به نقل از پایگاه اینترنتی سافت پدیا اعلام کرد ، نوکیا هنوزموفق به تولید گوشی های تلفن همراه مجهز به دوربین 8 مگاپیکسلی نشده و تاخیر در طراحی و عرضه این نوع گوشی ها موجب شگفتی کارشناسان شده است.
این درحالی است که سونی اریکسون به تازگی اقدام به ساخت گوشی های مجهز به دوربین 8 مگاپیکسلی کرده است واولین گوشی از این سری متعلق به سونی اریکسون از سری سایبر شات موسوم به C905 بود که 19 میلیمتر ضخامت داشت.
چندی بعد شرکت سامسونگ اقدام به ساخت چنین گوشی موسوم به Innov8 کرد که یک گوشی با ویژگی های چندرسانه ای و مجهز به سیستم عامل سیمبیان S60 و هزاران ویژگی هوشمند بود.
در پی این اقدام شرکت ال جی، همسایه خوب سامسونگ نیز از یک گوشی کاملا لمسی موسوم به KC910 پرده برداشت.
موتورولا نیز اقدام به ساخت گوشی الکساندر کرد، با این همه به نظر می رسد که جای خالی بزرگ ترین غول عرصه تلفن همراه با در اختیار داشتن 40 درصد از سهم بازاردنیا درعرصه ساخت چنین گوشی هایی حس می شود.
براساس این گزارش ، شرکت نوکیا به تازگی از دو گوشی هوشمند جدید از سری N موسوم به N85 و N79 پرده برداشت که هردوی این گوشی ها دارای دوربین 5 مگاپیکسلی بودند.
دوربین هیچکدام از این گوشی ها جدید نبود زیرا پیش از این نیز نوکیا اقدام به ساخت گوشی هایی با دوربین 5 مگاپیکسلی موسوم به N95 ، N82 و به تازگی N96 کرده است که تصاویر آنها به دوربین های دیجیتال نزدیک است.

نوکیا دوتا گوشی خفن زدن که همون ان 85 و ان 79 هستند ولی اصلا باعث شکفتی نبودن چون دوربین 8مگاپیکسلی نداشتند !

خوب اینا چه ربطی به موضوع بحثمون داشت؟ کجا نوشته که پرفروشترین گوشیها رو گوشیهای با دوربین قوی دارن؟ دقت کنین لطفاً

MehranVB
03-09-2008, 18:23
در ضمن از این خبر بر علیه حرف خودتون استفاده میکنم. الان نوکیا 8 مگاپیکسلی نداره پس باید فروشش کم شده باشه، اما فروشش از 36% به 39% درصد رسیده. (منبع هم همون لینک صفحه اول)

S A M S U N G
03-09-2008, 18:44
الان فقط 3 تا 8 مگاپیکسلی معرفی شدن و نظر مهیار کاملا درسته که بیشتر مقایسه این 3 گوشی دوربینهاشون هستش .

مهران جان اگه قرار بود نوکیا با معرفی گوشیهای High-End برندهای دیگه به این زودی افت محبوبیت کنه الان در کارخونش تخته شده بود . حداکثر کاری که نوکیا میتونه روی 8 خودش ( که آخر امسال معرفی میشه ) انجام بده به نظر من فلاش زنون بذاره روی اسمارت فونش که میشه اولین اشمارت فون با دوربین 8 + فلاش زنون .

سامسونگ پیش بینی کرده سال 2013 در صدر برندها میاد .... بالاخره سامسونگ پیشنهاد نوکیا رو مبنی بر یکی کردن سیمبیان قبول کرد و جون پیشنهاد نوکیا open source بود با قیمت 410 میلیون دلار با نوکیا معامله کرد !

منتظر سیمبیان های سامسونگ با اسمی متفاوت ، اینترفیسی متفاوت و قابلیتهائی که سامسونگ روی گوشیهاش میذاره باشین . !

saman65
03-09-2008, 22:17
در ضمن از این خبر بر علیه حرف خودتون استفاده میکنم. الان نوکیا 8 مگاپیکسلی نداره پس باید فروشش کم شده باشه، اما فروشش از 36% به 39% درصد رسیده. (منبع هم همون لینک صفحه اول)

خب عزیز.هنوز که هیچ کدوم از 8 مگاپیکسلی ها وارد بازار نشده...(جز سامسونگ که اونم فقط انگار تو بعضی کشورها ریلیز شده...)

MehranVB
03-09-2008, 22:24
نظری نمیدم!! به هر حال این آماریه که میبینید و حالاها حالاها هم نوکیا بالا هستش. باید تا 2013 صبر کنیم ببینیم تغییری میکنه یا نه!

mahyarSAMSUNG
04-09-2008, 08:39
خوب اینا چه ربطی به موضوع بحثمون داشت؟ کجا نوشته که پرفروشترین گوشیها رو گوشیهای با دوربین قوی دارن؟ دقت کنین لطفاً

در ضمن از این خبر بر علیه حرف خودتون استفاده میکنم. الان نوکیا 8 مگاپیکسلی نداره پس باید فروشش کم شده باشه، اما فروشش از 36% به 39% درصد رسیده. (منبع هم همون لینک صفحه اول

چرا ربطی نداشت ؟ منظور من از اون پستها این بود که اولین ملاک توی مشخصات گوشی دوربین گوشی نه چیز دیگه . الان نوکیا دوتا گوشی به نام ان 85 ان 79 زد کی تحویلشون گرفت ؟ حالا اگه به عنوان مثال ان 85 8 مگاپیکسلی بود ان 85 خیلی خبرش میبپیچید .

MehranVB
04-09-2008, 09:32
چرا ربطی نداشت ؟ منظور من از اون پستها این بود که اولین ملاک توی مشخصات گوشی دوربین گوشی نه چیز دیگه . الان نوکیا دوتا گوشی به نام ان 85 ان 79 زد کی تحویلشون گرفت ؟ حالا اگه به عنوان مثال ان 85 8 مگاپیکسلی بود ان 85 خیلی خبرش میبپیچید .

البته این گوشیها معروف میشن ولی پرفروش نیستن زیاد. یه تحقیقی بکنین و به سایتهای نوکیا و سامسونگ و ... برین و ببینین اصلاً تولید گوشیهای گرونتر خیلی خیلی کمتر از گوشیهای دیگس. پس نمیتونبم بگیم عامل موفقیت. شاید بشه گفت یکی از عوامل موفقیت دوربین باشه ولی نه اینکه تنها معیار دوربین باشه...

S A M S U N G
04-09-2008, 09:53
نوكيا رو نميدونم ولي آخرين گزارش سامسونگ اين بود كه بيشتر فروش گوشيهاش روي گوشيهاي Mid-end و High-end بوده .

مخلصيم .

SAEED_BARCELONA
04-09-2008, 11:27
خوب مشخصه کسی زیاد اینارو تحویل نمی گیره چون گوشی تو این مایه ها زیاد هست نه صرفا به خاطر این که دوربینشون 5 مگاپیکسله.
8510 و c905 و این الجیه به خاطر این زیاد سرو صدا کردن چون اولین گوشیای با دوربین 8 بودن.
پس بگیم آیفون هم اصلا سروصدا نکرد چون دوربینش 2 بود. اگه فقط به خاطر دوربین گوشی برتریه وشیو میسنجیدن الان دوربین گوشیا SLR بود!

ali racer
04-09-2008, 13:09
n85
2تا نکته داره که کمتر گوشی ای الان به اون مجهز هستند
1.اف ام ترنسمیتر
2.صفحه نمایش oled

و چند نکته که کمتر گوشی ای یک جا به اون مجهزه
1.دوربین 5 با فیلمبرداری وی جی ای 30 فریم
2.سیمبین 9.3
3.ان گیج
4.موشن سنسور و روتیت تمامی منو ها حتی پلیر
4.ناوی ویل
5. جی پی اس و ای جی پی اس
6.تی وی اوت

ان 85 فقط یه دوربین 8 کم داره والا لیست بلند بالایی از امکانات داره

mahyarSAMSUNG
04-09-2008, 20:32
پس بگیم آیفون هم اصلا سروصدا نکرد چون دوربینش 2 بود. اگه فقط به خاطر دوربین گوشی برتریه وشیو میسنجیدن الان دوربین گوشیا Slr بود!

دیگه این بحث رو ادامه ندیدم بهتره فقط اومدم بگم که آی فون برای این سرو صدا کرد چون اولین گوشی شرکت اپل بود . همونطوری که گفتی چون اولین 8 مگی ها بودند سرو صدا کردند .

amir2011
05-09-2008, 03:12
ان 85 فقط یه دوربین 8 کم داره والا لیست بلند بالایی از امکانات داره
منم در عجبم که چون فقط این گوشی دوربنش 8 نیست هیچ حرفی برای گفتن نداره ولی اگه نوکیا یک آجر پاره درست میکرد که بهش یک دوربین 8 وصل بود همه میگفتن نوکیا هم گوشی 8 تایی زد..!
اگه قرار بود دوربین ملاک فروش گوشی بشه Iphone با یک دوربین 2 نه چندان خوب این همه فروش نداشت...
نوکیا بعد از گذشت بیش از یک سال از عرضه 3.2 مگاپیکسلی دوباره یک گوشی همین دوربین ولی با سیستم عاملی جدیدتر تحت عنوان N78 رو عرضه کرد که از فروش خوبی هم بهره منده یا همین N81 اگه قرار به دوربین بود که باید این گوشیها با توجه به اینکه بعد N95 5 مگاپیکسلی اومدند و با توجه بازار گرم 5 تایی ها اصلا فروش نمیکردند...

mahyarSAMSUNG
05-09-2008, 04:24
اگه قرار بود دوربین ملاک فروش گوشی بشه Iphone با یک دوربین 2 نه چندان خوب این همه فروش نداشت...

من فکر کنم شما این قسمت از پست منو نخوندی :

آی فون برای این سرو صدا کرد چون اولین گوشی شرکت اپل بود

نوکیا هم این روزا هر گوشیی بزنه فروشش بالاست علکی که این 38 درصد فروش رو نگرفته که .

amir2011
06-09-2008, 01:54
آی فون برای این سرو صدا کرد چون اولین گوشی شرکت اپل بود
ولی به نظر من دلایل دیگری بر سر و صدای Iphone هست مثل سیستم عامل خاصش,مثل تجربه خوبی که بین مردم از خرید Ipod های اپل هست,مثل صفحه نمایش مولتی تاچ و کاملا مناسب برای استفاده از وب,مثل طراحی جذاب که البته بعدا هر برند یکی به سبک این گوشی حداقل تولید کرد...

نوکیا هم این روزا هر گوشیی بزنه فروشش بالاست علکی که این 38 درصد فروش رو نگرفته که .
خوب من که دارم از اول این رو میگم اونوقت شما گیر دادی به اینکه نتونسته 8 مگا پیکسلی تولید کنه..!

Highbury
06-09-2008, 10:34
من کاری ندارم سونی اریکسون کجا باشه ولی اون موتورولای لعنتی با اون گوشیهای فوق تکراری و مزخرف باید زیر سونی باشه.

mahyarSAMSUNG
06-09-2008, 13:52
نگران نباش . موتورولا رده دوم بوده که 2 سال پیش سوم شد 1 سال دیگه چهارم میشه حالا دیگه باید دید سونی میتونه بیاد بالا یا نه !