PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا هاردم دیگه Fat32 نمیشه؟

ho0rezam
26-08-2008, 16:40
سلام...مدتی پیش واسه امتحان کردنه اینکه NTFS چه طوریه و چه روندی رویه سیستم میزاره،فرمته هاردم رو تغییر دادم...اما بعده مدتی به خاطره اینکه بعضی از نرم افزار ها رویه NTFS نصب نمیشدن...خواستم دوباره به FAT32 برگردم...اما وقتی سی دیه ویندوز رو بوت کردم و وارد قسمته پارتیشن بندی شدم،به جایه 4 انتخاب،فقط دو انتخاب بهم داده میشه که فقط NTFS و NTFS quick هست...برای رفعه این مشکل مجبور شدم با ویندوز های قدیمی که نوعه پارتیشن بندیشون فرق میکنه..فرمته هارد رو FAT32 کنم...البته موفق هم شدم....اما مشکل اینجاست که بازم هر وقت میخوام پارتیشن بندی کنم،واسه انتخابه فرمته هارد،بازم همون دو انتخاب رو بهم میده و خبری از fat32 نیست؟مشکل چیه؟خواهش میکنم کمک کنید
ممنون

Rainbow
26-08-2008, 17:56
فکر می کنم بد نباشه از Partition Magic استفاده کنی .البته محض احتیاط قبل از استفاده بکاپ گیری رو فراموش نکن .
برای اولین بار می شنوم که نرم افزاری روی NTFS کار نمی کنه ... میشه بگی این چه نرم افزاریه ؟

ho0rezam
26-08-2008, 19:43
فکر می کنم بد نباشه از Partition Magic استفاده کنی .البته محض احتیاط قبل از استفاده بکاپ گیری رو فراموش نکن .
برای اولین بار می شنوم که نرم افزاری روی NTFS کار نمی کنه ... میشه بگی این چه نرم افزاریه ؟
دوسته عزیز ...از پارتیشن مجیک هم استفاده کردم...اما چه سود که موقتیه...بعده اینکه دوباره پارتیشن بندی کنی بازم فقط همون دوتا انتخابه...من مشکلم برگردوندنه NTFS به FAT32 تویه ویندوز نیست...چون همون طور که خودتم گفتی پارتیشن مجیک وجود داره...من مشکلم اینه که چرا تویه پارتیشن بندیه بعدی بازم خبری از FAT32 نیست؟در ضمن تمامه هارده من این مشکل رو داره...و مطمئنا این رو میدونید که نمیشه پارتیشن درایو ویندوز رو که درش نصبه رو عوض کرد....چون با این کار بعد ریبوت شدنه سیستم،ویندوز میپره.

Rainbow
26-08-2008, 22:27
شبیه این مشکل شما برای من یکبار 2 سال قبل اتفاق افتاد ... به تنها نتیجه ای که رسیدم این بود که اطلاعات هارد رو روی هارد یه
کیس دیگه کپی کنم بعد بیام تمام پارتیشن های خودم رو پاک و از ابتدا پارتیشن بندی و فرمت کنم . اینجا دیگه خوشبختانه Fat32 ظاهر
شد و تونستم پارتیشن ها رو به اون تغییر بدم .

ho0rezam
27-08-2008, 00:38
شبیه این مشکل شما برای من یکبار 2 سال قبل اتفاق افتاد ... به تنها نتیجه ای که رسیدم این بود که اطلاعات هارد رو روی هارد یه
کیس دیگه کپی کنم بعد بیام تمام پارتیشن های خودم رو پاک و از ابتدا پارتیشن بندی و فرمت کنم . اینجا دیگه خوشبختانه Fat32 ظاهر
شد و تونستم پارتیشن ها رو به اون تغییر بدم .
بدبختی اینجاست که من همین کار رو کردم...یعنی بعده این مشکل،اطلاعاته ضروریم رو رویه فلش مموری ریختم،بعدشم تمامه فیلم ها و موزیک ها و کلی پیکچر و همه رو پاک کردم...و از نوع کل هارد رو پارتیشن بندی کردم...اما همچنان بعده هر بار پارتیشن بندی،فقط و فقط دو انتخاب وسم میاد....
تو رو خدا یکی کمک کنه...قید این هارد رو بزنم؟یا راهی واسش هست؟

Arsa Persian
27-08-2008, 22:42
دوست من مگه همین NTFS چه ایرادی داره مزیت هاشو میدنید اگه نمیدونید من عرض می کنم
1-امنیت بالاتر
2-امکان ذخیره ی فایل با حجم بیشتر از 4 گیگابایت (در صورتی که در Fat32 هنگام کپی چنین فایلی ارور میده)
اما میگین مورد بالا به چه دردی میخوره من خدمتتون عرض میکنم که من خودم زیاد گیم بازی نمی کنم اما روی Hitman تعصب خاصی دارم زمانی که Hitman رو گرفتم یه ایمیج داخل DVD بود به حجم 4.5 GB که باید تو هارد کپی میشد اما زمانی که حجم فایل کپی شده تو هارد از 4GB رد میشد ارور میداد تا اینکه فهمیدم باید NTFS بشه

حالا من نمیدونم چه اصراریه باید Fat32 تو گزینه ها باشه، خود ویندوز ویستا (البته من خودم XP دارم) روی Fat32 نصب نمیشه و باید درایوتون NTFS بشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gifتشکر شما باعث دلگرمی است[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif

elyartab
28-08-2008, 19:59
این مشکل رو من چند وقت پیش هم داشتم .
مشکل از مقدار سایز یا Total space هر درایو هستش.
اگه بیش از 32 گیگابایت باشه نمیشه با فرمت FAT32 اونو فرمت کرد!

اینم گفته خود ویندوز:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Arsa Persian
28-08-2008, 21:45
بفرما

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]