PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : توضیحاتی در مورد نوکیا و کارهای مخفی آن

mohammad_1000
21-12-2005, 14:26
چگونه از فايلهاي .app در برنامه هاي کرک شده استفاده کنيم ؟
وقتي نرم افزاري را بصورت کرک شده دانلود مي کنيد که معمولن حاوي يک فايل app است کاري که بايد انجام دهيد عبارتست از: 1-فايل sis را مطابق معمول نصب کنيد 2-فايل app را در شاخه application و بر روي کپي قبلي آن بازنويسي کنيد. شاخه application را مي توانيد در E:\System\Apps\NameOfTheApplication يا c:\System\Apps\NameOfTheApplication پيدا کنيد که بستگي دارد به اين که نرم افزار را کجا نصب کرده باشيد : روي حافظه تلفن C يا بر روي کارت حافظه E . براي اين منظور نياز به يک برنامه مديريت فايلها داريد که ميتوانيد در آپلود سنتر پيدا کنيد (از قبيل Fexplorer يا SeleQ).

چگونه مي توانيم شماره سريال گوشي يا IMEI (International Mobile Equipment Identity) را بدست بياوريم ؟
در صفحه اصلي تلفن تايپ کنيد *#06#

چگونه مي توانيم نوکياي 3650 ، 3660 ، 7650 يا 6600 خود را بطور کامل فرمت کنيم تا همه نرم افزارهاي نصب شده و فايلهاي کاربر پاک شود و همه تنظيمات آنرا مثل روز اول در بيايد ؟
ابتدا MMC را فرمت کنيد : Menu --- Extras --- Memory --- Options --- Format mem. card --- Yes توجه : خيلي مهم است که قبل از اينکه تلفن را فرمت کنيد ، حتمن ابتدا MMC را فرمت کنيد سپس با تايپ *#7370# در صفحه اصلي گوشي ، تلفن را فرمت کنيد. تلفن سوال خواهد کرد : (Restore all original phone settings? Phone will restart.) . Yes را فشار دهيد و رمز قفل گوشي (Lock Code) را وارد کنيد. (کد پيش فرض نوکيا 12345 است). نکته : عمل فرمت چند دقيقه بطول مي انجامد. بهتر است گوشي را به شارژر متصل نماييد تا مطمئن باشيد در حين عمل فرمت باتري خالي نمي شود. توجه : همه accsess point ها و mailbox ها از بين خواهند رفت ، بنابراين توصيه مي کنم يک يادداشت از آنها برداريد. کليه تنظيمات نرم افزارها به حالت اوليه (پيش فرض) ، تغيير مي يابند ، مثلن در برنامه دوربين ، کيفيت عکسبرداري (image quality) به حالت نرمال و حافظه ذخيره سازي (memory in use) به حافظه گوشي تنظيم ميشود.

چگونه مي توانيم شماره نسخه فيرم وير (Firmware) يا نرم افزار گوشي را بدست بياوريم ؟
فيرم وير ، نرم افزار سيستم عامل گوشي است که در حافظه فلش داخلي (همان درايو Z) دستگاه ذخيره شده است. سازندگان ، معمولن نسخه هاي جديدتر فيرم وير را جهت رفع باگها ، بهبود و ارتقاي کارايي و گاهي اوقات براي ارائه و افزودن قابليتهاي جديد ، عرضه مي کنند. ارتقاي فيرم وير ، بهتر است تنها در مراکز مجاز سرويس نوکيا انجام شود. جهت آگاهي از نسخه فعلي نرم افزار سيستم عامل يا فيرم وير گوشي خود ، در صفحه اصلي تلفن تايپ کنيد : *#0000#

چگونه بازيها يا نرم افزارهايي که داراي فرمت zip هستند را بر روي گوشي هاي سري 60 نصب کنيم ؟
براي نصب برنامه هاي با فرمت zip هستند تنها کاري که بايد بکنيد اين است که پسوند فايل را از zip به jar تغيير دهيد. همين. سپس مي توانيد آنرا همانند فايل sis نصب کنيد.

نکات و فوت و فن هاي سري 60

چگونه ميتوان متن ها را copy و paste کرد ؟
کليد قلم (که به آن ABC نيز گفته مي شود) را فشار دهيد و نگهداريد ، سپس در همان حالت با استفاده از کليد ماوس (يا scroll key) مي توانيد متن مورد نظر را انتخاب کنيد. چنانچه کليد قلم پايين نگه داشته شود ، کليد فانکشن چپ به copy تغيير مييابد و مي توان متن انتخاب شده را با اين کليد به حافظه موقت کپي کرد. به همين شکل مي توان محتويات حافظه موقت را paste نمود. بدين ترتيب که کليد قلم را شايين نگاه داشته و سپس کليد فانکشن سمت راست که به paste تغيير مييابد را فشار دهيد ، محتواي حافظه موقت به محل فعلي مکان نما منتقل خواهد شد.

چه برنامه هايي در حافظه در حال اجرا هستند ؟
کليد منو را فشار دهيد و در همان حال نگاه داريد تا صفحه سوييچ برنامه ها نمايش داده شود ، در اين صفحه ميتوانيد به برنامه هاي در حال اجراي ديگر سوييچ کنيد. چنانچه روي اسم هر برنامه اي در اين صفحه کليد C (يا همان Clear) را فشار دهيد ، برنامه خاتمه مي يابد. به اين طريق ميتوان سريعتر يک برنامه را پايان داد.

ميخواهم کسي از عکس گرفتن کم خبردار نشود! چه کنم ؟
صداي کليک دوربين هنگام گرفتن عکس را ميتوانيد با انتخاب پروفايل silent يا با خاموش کردن warning tone ، خاموش کنيد : Menu --- Profiles --- (select your activated profile) --- Personalise --- Warning tones --- On-Off

گوشي من 3650 است. چطور تصوير بک گراند را عوض کنم ؟
براي تغيير تصوير زمينه (background) :Menu --- Tools --- Settings --- Phone --- Standby mode --- Background image --- Yes --- (choose an image) مناسبترين اندازه براي تصوير زمينه 174 * 132 پيکسل است.

چطور تصوير شخصي که تماس مي گيرد را نمايش دهم ؟
در اين مسير : Menu --- Contacts --- (select a contact card) --- Options --- Edit --- Options --- Add thumbnail --- (choose an image)

براي تخصيص يک ملودي خاص به يک شخص خاص چه کنم ؟
در دفترچه تلفن :Menu --- Contacts --- (select a contact) card --- Options --- Open --- Options --- Ringing tone --- (choose a ringing tone)

ميخواهم يکباره همه message هاي درون Inboxرا پاک کنم
Menu --- Messaging --- Inbox --- Options --- Mark/Unmark --- Mark all --- Options --- Delete

ميخواهم صداي مکالمه را ضبط کنم
صداي مکالمه تلفني را مي توانيد با استفاده از برنامه (Sound) Recorder ضبط کنيد :Menu --- Extra's --- Recorder --- Options --- Record sound clip توجه : در اين حالت در طول مکالمه بوق هاي کوتاهي شنيده مي شوند. همچنين مدت زمان ضبط مکالمه با استفاده از اين برنامه محدود به 60 ثانيه است. اگر مي خواهيد مکالمه اي با مدت زمان بيشتر از 60 ثانيه را ضبط کنيد مي توانيد از برنامه Extended Recorder استفاده کنيد.

نميتوانم در متن ها عدد تايپ کنم
هنگام نوشتن متن ، با استفاده از کليد # مي توانيد به حالت نوشتاري حروف بزرگ و حروف کوچک و فعال يا غيرفعال کردن ديکشنري (پيشبيني کلمات) سوييچ کنيد. با فشردن و نگهداشتن کليد # ، مي توانيد بين حالت نوشتاري الفبايي و عددي سوييچ کنيد.

چطور شماره گيري صوتي انجام دهم ؟
در وضعيت standby کليد فانکشن راست را فشار داده و نگه داريد تا شماره گيري صوتي را فعال کنيد. براي اضافه کردن برچسب صوتي به يک شماره تلفن ، کارت تماس (مدخل دفترچه تلفن) مورد نظر را باز کنيد و مکان نما را بر روي شماره مورد نظر قرار دهيد و گزينه مقابل را انتخاب کنيد: Options --- Add voice tag

چطور شماره گيري سريع انجام دهم ؟
در وضعيت standby : تايپ کنيد 45# و سپس کليد شماره گيري (کليد سبز) را بزنيد تا با شماره ذخيره شده در خانه حافظه 45 تماس بگيريد. تايپ کنيد 32# و سپس کليد شماره گيري براي تماس با شماره ذخيره شده در خانه حافظه32 و بقيه نيز به همين شکل ...

وقتي صفحه کليد قفل است چطور نور صفحه نمايش را روشن کنم ؟
درحالتي که صفحه کليد قفل است ، بدون اينکه لازم باشد قفل صفحه کليد را باز کنيد ، با فشردن کليد on/off مي توانيد لامپ صفحه نمايش را روشن کنيد تا مثلن ساعت را ببينيد يا وضعيت باتري گوشي را چک کنيد.

خلاصه ای از عملکرد سیمبیان

شرکت سیمبیان با مسئولیت محدود همانند دیگر شرکتهای خارجی عملکرد خود تا پایان ماه سپتامبر را منتشر کرد . این عملکرد مربوط به فصل سوم کاری ( چهار ماه تا پایان سپتامبر ) سال 2004 می شود .

از نکات مهم این گزارش می توان به موارد زیر اشاره کرد :

– در 4 ماه حدود 3.7 میلیون دستگاه موبایل دارای این سیستم عامل فروخته شده است . نسبت به فصل کاری سوم در سال قبل ، فروش این محصول 201 درصد افزایش داشته است . – تعداد موبایل هایی که دارای سیستم عامل سیمبیان هستند به 29 دستگاه رسیده است و این 29 موبایل از شش نسخه مختلف سیمبیان استفاده می کنند . سال قبل این تعداد فقط 10 دستگاه بوده است .
– در 12 ماه گذشته تعداد کل موبایل های فروخته شده سیمبیان 11.45 دستگاه بوده است . – از زمان عرضه اولین موبایل دارای این سیستم عامل تا الان حدود 19.2 میلیون دستگاه به فروش رسیده است .
– میزان فروش از اول سال 2004 تا آخر ماه سپتامبر 8.69 میلیون دستگاه بوده است . – سه دستگاه موبایل جدید بر اساس این سیستم عامل در فصل سوم کاری تولید شدند و تا پایان امسال 6 دستگاه جدید دیگر به بازار عرضه خواهند شد .
– تعداد برنامه های نوشته شده برای این سیستم عامل به حدود 3254 برنامه رسیده است که سال قبل تعدادبرنامه ها 1723 برنامه بوده است .

Caribe.sis - ويروسي که سري 60 موبايل ها را هدف گرفت

سرانجام پس از چند ماه از ورود اولین ویروس موبایل چند روز پیش موبایل من هم ویروسی شد.من هم گفتم بد نیست اگه شما هم این بلای آسمانی سرتون نازل شد مثل من آواره این سایت اون سایت نشید و طی چند مرحله ساده از شرش خلاص شوید.
این ویروس با وجود اینکه از نظر درجه خطر از طرف دو شرکت بزرگ سازنده آنتی ویروس ( Symantec و Mcafee ) درجه ضعیف ( قدرت تخریب ) گرفته ولی یه سری دردسر های خاصی داره که به نظر من از نظر اعصاب خورد کردن کلی درجه می تونه نصیب خودش کنه.
خوب حالا این ویروس از کجا ّو چطوری و به چه نوع موبایل هایی حمله می کنه ؟
این ویروس از طریق سیستم Bluetooth و به صورت فایل CARIBE.SIS یا یه چیز تو همین مایه ها (مثل carib.sis carbi.sis و ...) فقط به موبایل های سری ۶۰ (۶۶۰۰ و ۳۶۵۰ و N-Gage ) حمله می کنه البته به صورت خودکار این کار صورت می گیره به این صورت که هر کسی در شعاع فرد آلوده (البته نه آلوده به ایدز !!) bluetooth رو فعال کرده باشه فایل مربوط رو دریافت می کنه و بعد از نصب اون قربانی Caribe می شه و دردسر ها شروع می شه , مصرف باطری موبایل حدود 4برابر می شه یعنی مثلا 3 روز شارژ داشتی قبلا حالا حدود 12 ساعت !! پیام های کوتاه شما (SMS) به صورت خودکار و تصادفی پاک می شه موبایل هر از چند ساعت با اینکه باطری داره خاموش می شه و...
حتما می پرسید چه اگه آلوده شدیم چه کار کنیم ؟

اگر برنامه FileManager روی موبایل تون دارید که هیچ اگه نه این برنامه رو از مطالب قبلی دریافت کنید و بعد از نصب وارد برنامه شوید.
با استفاده از فایل منجر به دنبال .caribe در درایو C بگردید حدود 3یا 4 تا فایل پیدا می شه (در مواردی که ویروس خودش رو کپی کرده بیشتر پیدا می کنید)
فایل ها 98% اینجا پیدا می شوند : SYSTEMAPPSCARIBE
فایل های CARIBE.APP, CARIBE.RSC و CARIBE.SIS رو delete کنید.
به اینجا برید : C:SYSTEMRECOGS
فایل FLO.MDL رو پاک کنید.
در این فولدر C:SYSTEMINSTALLS فایل CARIBE.SIS رو هم پاک کنید.
موبایل رو خاموش کنید و پس از 1 دقیقه روشن کنید.
اون دسته از فایل هایی رو که نتونستید پاک کنید (احتمالا CARIBE.SIS و CARIBE.RSC ) رو پیدا کنید و پاک کنید.

** توصیه های دو غول آنتی ویروس برای در امان ماندن از حمله Caribe : – اگر از bluetooth استفاده نمی کنید بهتر است آن را غیر فعال کنید. – در صورتی که مایل به استفاده مدام از Bluetooth دارید آن را در حالت Hidden قرار دهید تا در لیست ارسالی از طرف شخص آلوده قرار نگیرید. – حالا اگه دیگه هیچ کدام از این کارا رو نکردید حداقل فایل های نا شناس رو دریافت نکنید !

SNZ
02-01-2006, 15:53
مرسي از اطلاعات خوبت.
چند تا نكته جديد ياد گرفتم.بازم اگر بيشتر بلدي اينجا بنويسي خوشحال ميشم.

am_merman01
23-05-2006, 10:32
آقا دمت گرم

AMIR_EVILPRINCE
02-06-2006, 09:33
khob bod vali chosto chabok nabod bishtaresh tekrari bod vali dastet dard nakone zahmat keshidi

aranic
02-06-2006, 15:40
Extended Recorder رو کسی داره آپلود کنه

Wisdom
02-06-2006, 15:46
من همه جا درخواست دادم
اينجا هم دوباره اعلام كنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه كسي كد حذف لوگوي ir-tci رو براي 3220 داره به من بگه
مرسي و ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

aranic
02-06-2006, 15:47
این رو هم به متهای بالا اضافه کنیید

1:#021×21× و سپس دکمه سبز ============ نتیجه = چنین شماره ای در شبکه موجود نیست

2: حذف عملکرد #21#

با انجام عمل 1 از شبکه حذف میشوید

با انجام عمل 2 به شبکه باز خواهید گشت

borzou_one
02-06-2006, 22:16
Extended Recorder رو کسی داره آپلود کنه

دوست من از اينجا دانلود كنيد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته بدون سريال هست.از دوستان ميخوام اگه سريالش را دارند لطف بفرمايندد

hustler
18-07-2006, 15:38
Thanks for your comlete information

yaghoobirani
22-07-2006, 09:50
ممنون از توضیخاتتون اگه میشه یه راهنمایی در مورد کرک کردن و کتاب هاب مرتبط با ان مطلب بنویسید

Zoheir Tahan
23-07-2006, 11:17
خیلی اطلاعاتت کامل بود ممنون

ALI.ARB
13-10-2006, 22:13
دوست عزیز آیا برای فرمت کردن 6680 هم اون عملی که گفتی کاربرد داره؟

haj agha kami
14-10-2006, 15:44
با حال بود :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: