PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا یه لپ تاپ میتونه از همه نظر جای یه کامپیوتر خونگی رو بگیره؟ <<<<<<

Ali_Best
25-08-2008, 18:48
سلام دوستان
می خواستم بدونم آدم باید در چه شرایطی باشه تا بین Pc و لپ تاپ دومی (لپ تاپ) رو انتخاب کنه؟ ... اصلا" بحث سر تفاوت قیمت اینا نیست ... یه لپ تاپ میتونه به اندازه یه کامپیوتر خونگی برا آدم کار کنه ؟
میدونید چیه ... یه بار تو تلویزیون یه مهندسی داشت در این مورد صحیت میکرد ... می گفت که: "تا اونجایی که ممکنه از لپ تاپ استفاده نکنید چرا که مزیتهای یه کامپیوتر خونگی رو نداره ... کلی محدودیت برا آدم داره ... اگه مشکل حمل کام و اینا نیست بیشتر سراغ خرید پی سی باشین" ... این درسته؟ نظر شما چیه؟!
پیشاپیش ممنون!:11:

Behroooz
25-08-2008, 19:01
من اینطور فکر نمی کنم . لپ تاب بهتره . کم حجم . کم صدا . قابل حمل . . . .

Ali_Best
25-08-2008, 19:22
من اینطور فکر نمی کنم . لپ تاب بهتره . کم حجم . کم صدا . قابل حمل . . . .
ممنون دوست عزیز بابت پاسختون
میشه بیشتر توضیح بدین ...
مثلا" در مورد ارتقا دقیقا" مثل پی سی هست؟
از نظر سلامت کاربر چی؟ با توجه به این که (شاید از نظر من) روشنایی مانیتور پی سی بیشتر از ال سی دی لپ تاپ و همچنین راحتی کار با اون بیشتر از لپ تاپ هست ... استفاده زیاد از اون نسبت به پی سی برا آدم خسته کننده تر نیست؟؟؟

mjkh
25-08-2008, 19:51
والا لپ تاپ های امروزی آره
چون از همه نظر قوی شدن شکر خدا
بازم بستگی به شرایط فرد داره

linuxboy
25-08-2008, 21:01
کلا تو شرایط مساوی یعنی کانفیگ مساوی دستکاپ شاخ تر از لپتاپ هست مثلا cpu 2.5 دستکاپ سرعتش عملا بیشتر از 2.5 لپتاپ هست
از لحاظ ارگونومی بدن هم دستکاپ بدلیل دور بودن مانیتور از کیبورد کمتر کمر را خم می کنه
اگر می خواهی جایگزین کنی و دیگه هیچ وقت لپتاپت را نبری اینور اونور یه لپتاپ 17" بگیر
اگرم می خوای اینور اونور ببری ولی بیشتر تو خونه هستی 15"
اگر خیلی اینور اونور میبری دیگه بیا 13" به پایین
ولی اگر طالب سرعت خیلی خفن هستی که هیچ رقمه نمیتونی باهاش بیای کنار دستکاپ بهتره
مشکل ارگنومی را می توانی با کیبورد usb یا بیسیم و گذاشتن لپتاپ روی یک پایه تا بالاتر باشه حل کنی
یکی دیگه از مزیت های دستکاپ به لپتاپ اینه مثلا لپتاپ را بیشتر از یک روز نباید مدام روشن باشه ولی دستکاپ میتونه 3 روز هم روشن بمونه و یک چیزی مثل سرور 1 سال برات روشن بمونه هم مشکلی براش پیش نمیاد
ولی در کل من خودم لپتاپ را نسبت به دستکاپ ترجیح میدم

REGISTERED USER
25-08-2008, 21:10
به نظرم باید اسم لپ تاپ رو میزاشتن : PC یا personal computer چون واقعا شخصیه

مسلما که در راحتی کارکرد و همه موارد دسکتاپ راحت تره اما لپ تاپ اگر برای یک نفر باشه بهتره ... بخصوص اگر میخواد شخصی باشه و یکجا ثابت نباشه

shahramcat
26-08-2008, 01:05
من خودم از لپتاپ خوشم نمیاد .... اما برای کارهای معمولی توصیه میکنم حتی با 2برایر قیمت لپتاپ تهیه کنید !
کلا اصلا نمیتونه جای دسکتاپ رو بگیره ...

mhaf
26-08-2008, 10:04
قوی ترین لپ تاپی که موجوده پردازنده اش دو هسته ای 2.5 هست
اما اگه دقت کنید الان ضعیف ترین پی سی ها پردازنده شون این هست.
برای یه پی سی میشه یه پردازنده چهار هسته ای 3.5 گرفت
میشه گرافیک 9800 گرفت یا 4870x2 که قراره بیاد که برای کارای تدوین فیلم و .... کاربری داره
میتونی با پی سی کراس فایر یا Sli بکنی اما با لپ تاپ نمی شه.
لپ تاپ فقط به درد حمل و نقل میخوره

REGISTERED USER
26-08-2008, 10:13
اما اگه دقت کنید الان ضعیف ترین پی سی ها پردازنده شون این هست.

خیر Pc ها قوی ترینشون بالاتره نه ضعیفترینشون این هست

بخواهید همین سیستم روز رو ببندید مثلا Xps بالاترین کانفیگ با ویندوز و قطعات اصلی و Lcd حدود 1.000.000 در میاد و یک Pc با همین مشخصات عالی : 1.700.000

اونم به خاطر سودی هست که بیخود روش میاد ... شما همین Xps رو باید 1.550 دلار بخرید اما ....!

samoeli
27-08-2008, 13:36
به نظر من هر دو واسه خودشوون جایی و بحث جدا گانه دارن

ravani_13
27-08-2008, 14:00
لپ تاپ اصلا نمیتونه جای دسکتاپ رو بگیره , مثلا الان چقدره 4 هسته ای اومده ولی هنوز 2 تا لپ تاپ هم مجهز بهش نیستن یا چند تا لپ تاپ زیره 2 ملیون داریم که گرافیک 8800 GTX داشته باشه ؟

ببین شما بهترین PC رو با 1.600000 میتونی جمع کنی ولی همین رو باید 2.600000 بدی که تازه بازم CPU اون میلنگه و 4 هسته ای نمیتونه باشه .

و از همه مهمتر اون لپ تاپ دیگه لپ تاپ نیست که , چون وزنش شده 8-7 کیلو ( ایا میتونی با هاش 2 تا خیابون رو طی کنی ؟؟؟ ) و دیگه نمیتونی راحت این ور و اون ور ببریش و باید همش تو خونه باشه و در واقع تو که 2.600 پول دادی یه دستکتاپ خریدی با 1 ملیون پول اضافی :27: :27: :27:

فقط لپ تاپ وقتی بخر که واقعا نیاز اساسی به سیستم در خارج خانه داشته باشی و

لپ تاپ فقط باید 13 یا 14 اینچی باشه ( با تخفیف 15 هم قبوله ) - اخه مانیتور 17 فقط واسه بازی بهتره . خوب اگه میخوای بازی کنی برو یه کنسول بگیر داداش .

Ali_Best
27-08-2008, 21:17
ممنون دوستان ...
من میخوام یه سیستم جدید جمع کنم ... شاید شرایطی برام پیش بیاد که مجبور بشم به دلیل نقل مکان دائم یه لپتاپ بگیرم( به زودیا معلوم میشه!) ... میخواستم یه سری اطلاعات پیش نیاز داشته باشم تا ببینم چی میشه ...

راستی ... من میتونم به غیر از حواشی داشتن یه لپتاپ به صورت یه کام دسکتاپ با لپتاپ روبرو بشم ... منظورم بیشتر در مورد ارتقاست ... اصلا" امکان ارتقا برای لپتاپ هست؟یا نه به صورت کامل و یکجا فروش میره ؟! (اینجور که بوش میاد اصلا" نحوه جمع کردن یه دسکتاپ با لپتاپ فرق داره...)

ravani_13
27-08-2008, 21:27
ممنون دوستان ...
من میخوام یه سیستم جدید جمع کنم ... شاید شرایطی برام پیش بیاد که مجبور بشم به دلیل نقل مکان دائم یه لپتاپ بگیرم( به زودیا معلوم میشه!) ... میخواستم یه سری اطلاعات پیش نیاز داشته باشم تا ببینم چی میشه ...

راستی ... من میتونم به غیر از حواشی داشتن یه لپتاپ به صورت یه کام دسکتاپ با لپتاپ روبرو بشم ... منظورم بیشتر در مورد ارتقاست ... اصلا" امکان ارتقا برای لپتاپ هست؟یا نه به صورت کامل و یکجا فروش میره ؟! (اینجور که بوش میاد اصلا" نحوه جمع کردن یه دسکتاپ با لپتاپ فرق داره...)

اگه میتونی لپ تاپ جمع کنی برو یه کمپانی بزن دیگه :31: .

بله کاملا به صورت یکجا فروش میره اما شما میتونی به دلخواه هر وقت خواستی رم و هارد دستگاه رو ارتقا بدی فقط همین .

eng.j.mehrdad
27-08-2008, 21:30
حجم کم تر به قیمت حذف برخی توانایی ها به وجود میاد ، یک چیزی میدی تا چیزی بگیری ...
برای مثال کارت های صدای لپتاپ ها هیچوقت به قدرت کارت های صدای تخصصی PC نیست . برای مثال کارت صدای pc ممکنه که تا 6 خروجی داشته باشه برای سیستم های صوتی مختلف ، ولی کارت صدای لپتاپ منحصر شده به یم خروجی هدفون .
یا کارت گرافیک لپتاپ که اکثرا از روی رم شیر میکنن و فن جداگانه ندارن و رم جدا برای پردازش ندارن و قدرت رندر چیپست هاشون کم تر از انواع مشابهشون روی PC هست . از طرفی Upgrade کردن یک PC به مراتب به صرفه تر از یک لپتاپ هست و توسعه پذیری یک PC از طریق انواع درگاه های توسعه و ظرفیت مادربورد خیلی بیشتر از یک لپتاپ هست .
از لحاظ انباره (Storage) ، کامپیوتر های خانگی دارای ظرفیت هارددیسک بالایی هستن و میتونن چندین هارد دیسک رو ساپورت کنن در آن واحد ، در مواردی با استفاده از SATA تا 6 هارد دیسک رو میشه به یک کامپیوتر ساده خانگی وصل کرد که فضایی برابر 1800 گیگابایت به طور متوسط میشه داشت ، ولی در لپتاپ ها امکان استفاده از یم هارد داخلی هست اکثرا که ظرفیتی در حد 300 گیگابایت اون هم در مدل های بالا و گرانقیمت رو در دست رس داریم . امر دیگه ای ؟

mstf666
27-08-2008, 21:39
منم میگم فقط در صورتی که مسئله جابجایی برات مهمه لپتاپ بگیر.
یعنی به نظر من اولویت رو برای خرید PC بذار مگر اینکه مجبور باشی لپ تاپ بخری.

اکثر دوستان من لپتاپ دارن بعضیاشون پول زیادی هم براش دادن اما هیچ وقت هوس نکردم بگیرم.
در عوض با 1.200.000 تومن یک کیس خریم که با اینکه عالی نیست ولی خیلی از اون لپتاپ ها توی بازیها و multitasking قویتره.

البته برای خرید قطعات PC هم باید خیلی توی اینترنت تحقیق کنی تا پشیمون نشی و به حرف یک فروشنده یا یک شخص اعتماد نکنی.

Kaptian Black
27-08-2008, 22:40
به نظرم هرچی هم باشه لپ تاپ هیچ وقت نمیتونه به درد گیم بخوره تنها فایده لپ تاپ واسه پولدار هاست که میخوان هر جا رفتن بگن اوووووو طرف لپ تاپ داره:5:

REGISTERED USER
27-08-2008, 23:18
برای مثال کارت های صدای لپتاپ ها هیچوقت به قدرت کارت های صدای تخصصی PC نیست . برای مثال کارت صدای pc ممکنه که تا 6 خروجی داشته باشه برای سیستم های صوتی مختلف ، ولی کارت صدای لپتاپ منحصر شده به یم خروجی هدفون .

این حرف اشتباهی هست ... لپ تاپ رو همینطوری نساختند که بعدا توسعه اش ندهند ... تمام لپ تاپ ها چه قدیمی چه جدید یک اسلات PCMCI express card دارند که شما میتونی هر وسیله جانبی دلخواه موجود چه کارت صدای خفن کریتیو 6 کاناله ، چه تی وی ، مودم ، کارت شبکه و تمام تبدیلات رو استفاده کنید ... هیج وسیله ای نیست که نتونه از لحاظ وسایل external توسعه پیدا کنه ... همه در این موارد مثل هم هستند

فقط بزرگترین مشکل لپ تاپ = ارتقا نیافتن چپیست های مهم و مادربرد ، سی پی یو و کارت گرافیک ، سرعت و باس پایین تر نسبت به PC روز ، فضای پایین خنک سازی برای گیم ، و باتری و شارژ هست + قیمت بالاتر

و اگر این مشکلات حل بشه ، شاید دیگه نیازی به PC نباشه و هر شخصی یک کامپیوتر شخصی دلخواه خودش رو داشته باشه

REGISTERED USER
27-08-2008, 23:22
دوستانی که می خواهند لپ تاپ بخرند ... اگر واقعا :

1- هزینه اش رو داشته باشی و به زحمت نمیفتی

2- میتونی ازش مراقبت کنی

3- بهش نیاز داشته باشی که حتما شخصی باشه و با خودت حملش کنی

برو لپ تاپ بخر که بهترین کار رو میکنی ... :31:

حداقل یه فیلم راحت باهاش نگاه میکنی بدون دخالت دوستان و خواهر و برادرت :21:

sari-1369
28-08-2008, 09:38
رجستر جان به نكته هاي ظريف و مهمي اشاره كرد :31::27:

eng.j.mehrdad
28-08-2008, 12:33
... تمام لپ تاپ ها چه قدیمی چه جدید یک اسلات PCMCI express card دارند ...

من یادم نمیاد گفته باشم که ارتقاء پذیر نیستن ، من هم گفتم که توان ارتقاء پذیری کم تری دارن ...
شما خودتون هم ناخواسته به این نکته اشاره کردید ، "یک" اسلات PCMCI Express Card ...
حد اکثرا هم دو تا بیشتر ندارن . ولی در یک PC از 4 تا 6 اسلات توسعه وجود داره و توانایی ارتقاء CPU و RAM بیشتری دارن نسبت به لپتاپ ها ، عملا لپتاپ ها قابلیت ارتقاء CPU ندارن به اون صورت.
در ضمن تجهیزاتی که به لپتاپ ها اضافه میشه به مراتب گرون تر از تجهیزات PC هاست .

persia007
28-08-2008, 13:22
داريد لپ تاپ رو با پي سي مقايسه مي كنيد؟؟

چطور انتطار داريد كه يه كيس به اون كندگي توي يه فضايي به اندازه لپ تاپ جا بشه؟
هر چيزي كه كوچيكتر ميشه ضعيفتر ميشه ... مثلاً شما انتظار نداريد كه يه موبايل كار يه لپ تاپ رو واسطون انجام بده ...

REGISTERED USER
28-08-2008, 16:15
داريد لپ تاپ رو با پي سي مقايسه مي كنيد؟؟

چطور انتطار داريد كه يه كيس به اون كندگي توي يه فضايي به اندازه لپ تاپ جا بشه؟
هر چيزي كه كوچيكتر ميشه ضعيفتر ميشه ... مثلاً شما انتظار نداريد كه يه موبايل كار يه لپ تاپ رو واسطون انجام بده ...

وقتی یک XPS M1730 با سی پی یو core2 extreme گرفتی می فهمی توی ایران به قدرتش نیست ! میشه مقایسه کرد

اگر لپ تاپ به قیمت واقعی اش عرضه بشه چرا نشود مقایسه کرد ؟

mhaf
28-08-2008, 17:56
وقتی یک XPS M1730 با سی پی یو core2 extreme گرفتی می فهمی توی ایران به قدرتش نیست ! میشه مقایسه کرد

اگر لپ تاپ به قیمت واقعی اش عرضه بشه چرا نشود مقایسه کرد ؟
آخ گفتی قیمت واقعی جگرم رو کباب کردی.
اگه بشه.

persia007
28-08-2008, 18:45
لپ تاپ ميتونه جاي پي سي رو بگيره اما هيچ وقت قدرتش به pc نمي رسه
چون قطعات mobile از قطعاتي كه براي پي سي استفاده ميشن ضعيفترن

اگه بخواي يه پي سي با مشخصات xps 1530 (حتي قويتر) بخري حدود 850.000 تومان درمياد... يعني 800.000 هزار تومان ارزون تر
مثلاً اين سيستم

mother board: giga 770

cpu: phenom x3 8750
3d mark 06 cpu
phenom x3 8750: 2730
core 2 duo t9500: 2340

vga: geforce 9500gt
كارت گرافيك جيفورس 9500 حتي از geforce 8600 gts قويتره چه برسه به 8600gt
تو سايت نوتبوك چك خودتون ميتونيد بينيد كه 9500gs از geforce 8600gt قويتره

hdd: 500GB
هارد xps چنده؟:5:

ram: 4GB ddr 2 800
رم اكس.پي.اس ddr 2 667 هست

monitor: LG 19" wide
مانيتور اكس.پي.اس 15.4 اينچه:31:

به نظرم بيشتر از 1 ميليون تومان هزينه كردن براي لپ تاپ پول هدر دادنه ...
با پول xps يا hp dv5 مي توني يه pc مثل پي سي بالايي بخري 800-900 تومان و براي كاراي بيرون از خونه و مسافرت يه لپ تاپ ارزون قيمت مثل hp 6720 ... vostro 1510 ... dell 1525 بخري 850 تومان

mohsen777
29-08-2008, 17:33
در آینده شاید بتونه ولی در حال حاظر جواب منفی است

Bill Gates
01-09-2008, 01:54
هرکی یه نظری داره :31: واسه من جاش رو نمیتونه بگیره!!

یعنی اول کامپیوتر رو باید داشته باشم بعد لپ تاپ ! تا تو خونه هستم کامپیوتر ولی بیرون لپ تاپ :31: اصلا حس دیگه ای داره آدم با کام!

persia007
08-09-2008, 11:03
مي دونيد اگه لپ تاپ نبود پي سي به اينجا نمي رسيد (حداقل پي سي هايي كه cpuشون اينتل هست)

سي پي يو هاي core 2 duo پي30 ها رو از لپ تاپ گرفتن .... زماني كه پي سي از سي پي يو پنتيوم 4 استفاده ميكرد سي پي يو لپ تاپها core duo بود .. خيلي هم از پنتيوم 4 قويتر بودن ... اينتل ديد كه پنتيوم 4 ديگه به آخر رسيده اومد از معماري core لپ تاپ تاپها كمك گرفت و سي پي يو هاي core 2 duo رو براي دسكتاپ ساخت

senjin
09-09-2008, 01:03
سلام بزارید منم نظرمو بگم . البته فقط نظر چون اطلاعات زیادی ندارم.

میتونه. ولی نه الان با اینکه در حال حاضر تو بعضی خونه ها دیگه دسکتاپ پیدا نمیشه. چنتا دلیل داره:
1.لپتاپ قابل حمله 2. شخصی تره 3.با کلاس تره:31: و ...
مثلا قبلا معمولا تو هر خونه فقط یه دسکتاپ بود برای همه خانواده ولی الان ممکنه تو هر خانواده چنتا لپتاپ پیدا بشه.
مساله ضعیف بودن هم تقریبا حل شده و لپتاپ ها تقریبا اکثر کارهای خونگی و حتی کارای حرفه ای رو انجام میدن. از اینترنت گرفته تا بازی کردن و کارای سنگین.
مثلا asus G71V و dell 1730 با بالاترین کانفیگ . درسته که موبایلیتی هستن ولی کامل میتونن جای دسکتاپ رو تو خونه ها بگیرن. فقط مساله گرون تر بودن میمونه که بعد از یه مدت اونم حل میشه.
به نظرم من برای اینکه لپتاپ ها قوی بشن به جای اینکه قطعات pc را کوچیک وضعیف تر درست کنن و بزارن تو لپتاپ باید کاری کنن که قطعات گرمای کمتری تولید کنن انوقته که لپتاپ ها میتونن یواش یواش به pc ها برسن.و فقط از pc ها برای کارای فوق سنگین و تجاری استفاده بشه که معمولا تو خونه ها استفاده نمیشه.

Gesher
12-09-2008, 01:28
به نظرم بيشتر از 1 ميليون تومان هزينه كردن براي لپ تاپ پول هدر دادنه ...
دوست عزیز بقول قدیمی‌ها هیچ ارزانی بی‌علت و هیچ گرانی بی‌حکمت نیست
لپتاپی که زیر 1 میلیون برایش هزینه کنید طبعاً همانقدر هم برای شما کار خواهد کرد و لپتاپی که 2 میلیون برایش هزینه کنید به اندازه‌ی بهایی که پرداختید.همیشه به دوستانی که در پی خرید لپتاپ هستند می‌گویم تا جای ممکن سیستمی قوی و جلوتر از زمان خرید کنند((کاری که خودم انجام داده‌ام و همیشه انجام می‌دهم)) هر چند هزینه‌ی بیشتری ببرد.ضمن اینکه وقتی لپتاپ تهیه می‌کنید در زمینه‌ی سخت‌افزار آن خاطرجمع‌تر هستید تا در مقایسه با اسمبل یک سیستم دسکتاپ.چرا که حداقل مطمئن هستید که جنس بنجل و تقلبی بر لپتاپ‌تان نیست یا احتمال آن بسیار اندک است و از این بابت کمتر دچار نگرانی هستید.

دوستی دیگر اشاره کردند که پردازنده‌ی لپتاپ قابل ارتقا نیست.شاید کمتر کسی چنین کند اما پردازنده نیز در صورت تمایل براحتی قابل ارتقا است هر چند هزینه‌ی بیشتری می‌طلبد اما با در نظر گرفتن چیپست و سوکت موجود بر روی لپتاپ می‌توانید اقدام به ارتقای آن نمایید
رم نیز در لپتاپ‌های امروزی براحتی تا 8 گیگابایت قابل ارتقاست
راه اسان ارتقای هارد را همه بلدند که براحتی با خرید یک هارد اکسترنال پرظرفیت USB-Fire Wire میسر است((کاری که خود اینجانب انجام مدتهاست داده‌ام)) و روش ارزانتر آن استفاده از هارد اینترنال 2.5 اینچی بهمراه باکس است و به این شکل براحتی شما تا چند ترابایت نیز هارد خود را ارتقا می‌دهید...

یک لپتاپ مجموعه‌ای از ادوات اصلی و جانبی را براحتی در فضای کوچک خود جای داده که اگر بخواهید همه‌ی آنها را در یک سیستم دسکتاپ جمع کنید هزینه‌ی بالا،اطمینان‌پذیری پایین بدلیل اجناس بی‌کیفیت و تقلبی،و احیاناً شلوغی اطراف و طبعاً استهلاک و آسیب بیشتر آنها را بدنبال دارد.از وب‌کم و میکروفن و کارت شبکه‌ی بی‌سیم و تجهیزات Infrared و بلوتوث و Wi-Fi و ... شروع کنید تا به ادوات اصلی مانند صفحه کلید و نمایشگر و موس و... برسید همه‌ی اینها جاگیر و سنگین و جابجا کردن آنها با ریسک و زحمت همراه است.اینجانب همین امروز تقریباً تمام وقت و بیشتر وقت را در رختخواب! مشغول کار با لپتاپ بودم در حالیکه در گذشته که با دسکتاپ مشغول کار بودم آرزو می‌کردم کاش بتوانم آن را حداقل روی زمین بگذارم تا قدری از خستگی و یا آسیب مهره‌های کمر خود بکاهم اما مگر به این راحتی دسکتاپ قابل جابجایی و دارای انعطاف در عملکرد است؟ قطعاً پاسخ منفیست

یکی از دوستان اشاره نمودند به اینکه لپتاپ را تا چند ساعت بیشتر نمی‌توان روشن گذاشت.خدمت این گرامی عرض کنم تا سال پیش،لپتاپ من تمام 365 روز سال و 24 ساعت روشن و عمدتاً مشغول دانلود نامحدود و گاهی نیز مشغول رندرهای بسیار طولانی بود و امسال هم از 24 ساعت حداقل 18 ساعت روشن است... بگذریم

خوشبختانه برخلاف نظر یکی از دوستان دیگر که لپتاپ را وسیله‌ای برای کلاس گذاشتن و... عنوان کردند باید عرض کنم در شرایط فعلی که شما با حداقل قیمتی حدود 550 ((که بسیار نزدیک به قیمت یک دسکتاپ ارزان‌قیمت است))می‌توانید صاحب یک لپتاپ شوید،دیگر این موضوعات در کشور ما نیز در تدریجاً درحال رنگ باختن است
چنانکه در کشورهای مترقی سالیان سال است که یکی از واجبات هر دانشجو در کلاس درس و یک وسیله‌ی عادی همراه یک دانش‌آموز مدرسه‌ای می‌باشد
طبق آمار جهانی که چند سال پیش دیدم عرضه‌ی بالای لپتاپها بزودی بر فروش سالیانه‌ی دسکتاپ‌ها غلبه خواهد کرد

مطلب در این زمینه‌ی این مقایسه فراوان است.ضمن اینکه نظر همه‌ی دوستان نیز در جای خود محترم است...

bagherigi
13-01-2009, 18:11
بابا با این همه اوصاف آخر ما چیکار کنیم، حالا لپ تاپ بگیریم یا نه؟ بابا یه جواب درست و حسابی بدید، نخریم بعد پشیمون شیم!!!
آقای رجیسترد یوزر ما نفمیدیم چی کار کنیم؟
پولمون رو هدر ندیم؟

mhaf
13-01-2009, 20:59
لپتاپ در کنار pc میتونه خوب باشه
هیچ کدوم به تنهایی خوب نیست

Mig33
13-01-2009, 23:12
دوست عزیز بقول قدیمی‌ها هیچ ارزانی بی‌علت و هیچ گرانی بی‌حکمت نیست
لپتاپی که زیر 1 میلیون برایش هزینه کنید طبعاً همانقدر هم برای شما کار خواهد کرد و لپتاپی که 2 میلیون برایش هزینه کنید به اندازه‌ی بهایی که پرداختید.همیشه به دوستانی که در پی خرید لپتاپ هستند می‌گویم تا جای ممکن سیستمی قوی و جلوتر از زمان خرید کنند((کاری که خودم انجام داده‌ام و همیشه انجام می‌دهم)) هر چند هزینه‌ی بیشتری ببرد.ضمن اینکه وقتی لپتاپ تهیه می‌کنید در زمینه‌ی سخت‌افزار آن خاطرجمع‌تر هستید تا در مقایسه با اسمبل یک سیستم دسکتاپ.چرا که حداقل مطمئن هستید که جنس بنجل و تقلبی بر لپتاپ‌تان نیست یا احتمال آن بسیار اندک است و از این بابت کمتر دچار نگرانی هستید.

دوستی دیگر اشاره کردند که پردازنده‌ی لپتاپ قابل ارتقا نیست.شاید کمتر کسی چنین کند اما پردازنده نیز در صورت تمایل براحتی قابل ارتقا است هر چند هزینه‌ی بیشتری می‌طلبد اما با در نظر گرفتن چیپست و سوکت موجود بر روی لپتاپ می‌توانید اقدام به ارتقای آن نمایید
رم نیز در لپتاپ‌های امروزی براحتی تا 8 گیگابایت قابل ارتقاست
راه اسان ارتقای هارد را همه بلدند که براحتی با خرید یک هارد اکسترنال پرظرفیت usb-fire wire میسر است((کاری که خود اینجانب انجام مدتهاست داده‌ام)) و روش ارزانتر آن استفاده از هارد اینترنال 2.5 اینچی بهمراه باکس است و به این شکل براحتی شما تا چند ترابایت نیز هارد خود را ارتقا می‌دهید...

یک لپتاپ مجموعه‌ای از ادوات اصلی و جانبی را براحتی در فضای کوچک خود جای داده که اگر بخواهید همه‌ی آنها را در یک سیستم دسکتاپ جمع کنید هزینه‌ی بالا،اطمینان‌پذیری پایین بدلیل اجناس بی‌کیفیت و تقلبی،و احیاناً شلوغی اطراف و طبعاً استهلاک و آسیب بیشتر آنها را بدنبال دارد.از وب‌کم و میکروفن و کارت شبکه‌ی بی‌سیم و تجهیزات infrared و بلوتوث و wi-fi و ... شروع کنید تا به ادوات اصلی مانند صفحه کلید و نمایشگر و موس و... برسید همه‌ی اینها جاگیر و سنگین و جابجا کردن آنها با ریسک و زحمت همراه است.اینجانب همین امروز تقریباً تمام وقت و بیشتر وقت را در رختخواب! مشغول کار با لپتاپ بودم در حالیکه در گذشته که با دسکتاپ مشغول کار بودم آرزو می‌کردم کاش بتوانم آن را حداقل روی زمین بگذارم تا قدری از خستگی و یا آسیب مهره‌های کمر خود بکاهم اما مگر به این راحتی دسکتاپ قابل جابجایی و دارای انعطاف در عملکرد است؟ قطعاً پاسخ منفیست

یکی از دوستان اشاره نمودند به اینکه لپتاپ را تا چند ساعت بیشتر نمی‌توان روشن گذاشت.خدمت این گرامی عرض کنم تا سال پیش،لپتاپ من تمام 365 روز سال و 24 ساعت روشن و عمدتاً مشغول دانلود نامحدود و گاهی نیز مشغول رندرهای بسیار طولانی بود و امسال هم از 24 ساعت حداقل 18 ساعت روشن است... بگذریم

خوشبختانه برخلاف نظر یکی از دوستان دیگر که لپتاپ را وسیله‌ای برای کلاس گذاشتن و... عنوان کردند باید عرض کنم در شرایط فعلی که شما با حداقل قیمتی حدود 550 ((که بسیار نزدیک به قیمت یک دسکتاپ ارزان‌قیمت است))می‌توانید صاحب یک لپتاپ شوید،دیگر این موضوعات در کشور ما نیز در تدریجاً درحال رنگ باختن است
چنانکه در کشورهای مترقی سالیان سال است که یکی از واجبات هر دانشجو در کلاس درس و یک وسیله‌ی عادی همراه یک دانش‌آموز مدرسه‌ای می‌باشد
طبق آمار جهانی که چند سال پیش دیدم عرضه‌ی بالای لپتاپها بزودی بر فروش سالیانه‌ی دسکتاپ‌ها غلبه خواهد کرد

مطلب در این زمینه‌ی این مقایسه فراوان است.ضمن اینکه نظر همه‌ی دوستان نیز در جای خود محترم است...

سواي تائيد تمامي اين حرفا اينم بگم نكاتي كه باعث برتري يه لپ تاب اينه كه:
جاي كمتري ميگيره تو زندگي هاي پرتابل امروزي نسبت به كامپيوتر روميزي
دوم سرو صداي كمتري داره .... صداي فن اين كامپيوترها ديگه ديوانه كننده شده
و مهمتر از همه كه دخلتون تو سال آينده مياد:
مصرف كمتر برق تو لپ تاپه .... اين سيستم هاي امروزي كه ماشائالله 750 واتو . .... كنتورو ميتركونن و فردا كه سوبسيد برق رو برداشتند ميفهميد لپ تاپ يعني چي

nirvana.12345
07-03-2009, 23:00
تعویض قطعات لپتاپ در صورت خرابی هزینه بر تر است.

gorgani@
06-04-2009, 21:27
با سلام
کلا نگهداری لپ تاپ ( با اسم اصلی نوت بوک ) مشکل تره و خدمات پس از فروش آن فاجعه است و واقعا هزینه بر است . ضمن اینکه هر کسی در تعمیرات آن تخصص ندارد و شرکتهای بزرگ نیز فقط 1 الی 2 سال گارانتی میکنند .
باید به این نکته توجه داشت که اگر لپ تاپی عمر خوبی داشته باشد ، باتری آن بیشتر از 2 الی 3 سال دوام نمی آورد .
فکرش را بکنید که بخواهید بعد از 2-3 سال ، یک باتری با قیمت 100 تا 200 هزار تومان خریداری کنید !!!
ضمن اینکه مشکل عمده لپ تاپ ها ، بحث گرماست که باید بطور مجزا درباره آن صحبت کرد.  

Dumbledore
06-05-2009, 19:36
به نظر من یه لپ تاب سبک سیستم درونی بالا 100 تا PCرو میاره

V i r u s e r
16-05-2009, 11:57
سلام
اول از همه بگم که من اطلاعاتم از نظر سخت افزار از خیلی ها کمتره و چیزایی که میگم نظر شخصی بنده هست
در جواب کسایی که این تاپیک رو مشاهده می کنند برای این که متوجه بشند لپتاپ بخرند یا پی سی باید بگم که بستگی به کارتون داره
دوستا اشاره کردند: اگه دائم بیرون از خونه هستید نوت بوک در غیر این صورت پی سی
و نظر شخصی اینجانب درباره ی پی سی و لپتاپ اینه که به نظر من لپتاپ برای یه شخص معمولی بهتر از پی سی هست نه برای حرفه ای ها. یه شخص معمولی بیشتر اینترنت میره و کارای سبک انجام میده(مثلا برنامه نویسی یا چت) ولی حرفه ای ها زیاد بازی می کنن یا کارای گرافیکی سنگین میکنن انتظار دارن کامپیوترشون 24-7 روشن باشه (مثل من :دی)
پس نمیشه گفت دقیقا کدوم بهتره، هرکی یه نظری داره. دوستان اشاره کردند که مثل این میمونه که بپرسی موبایل بهتره یا لپتاپ (خوب هرکدومشون یه مزیتی داره)

اما بهترین حالت اینه که هر دو رو داشته باشین. مثل من که انتظار دارم کامپیوترم 24-7 روشن باشه و بیرون از خونه هم زیاد میرم
من به شخصه یه PC نسبتا ضعیف (رم 512، گرافیک 128، پردازنده P4, 2.8 GHz) و یه لپتاپ ایده ال (رم 2 گیگ، گرافیک 256، سی پی یو دو هسته ای (مقدارش یادم نیست)) دارم
کاملا هم از زندگی تکنولوژیکی خودم راضیم :دی

scorpion818
16-05-2009, 15:42
اینجا می تونید 10 لپ تاپ برتر که جایگزین PC هستند رو از نگاه مجله PCWorld ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید