PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوري يك هارد ديگه به هارد قبلي اضافه كنم؟

p30time
25-08-2008, 17:30
با سلام!

من يك هارد 160 دارم كه Full شده ... حالا يك هارد 80 دستم رسيده ( هردو سامسونگ اند ) كه مي خوام به هارد قبلي اضافه كنم!

مي خواستم بپرسم چطور ميشه اين كار رو انجام بدم كه سيستمم مشكلي نداشته باشه و راحت كار كنه ( چون زياد ديدم كه بعضي ها 2 هارده كردن، مشكل دار شده سيستم اشون! )

لطفا راهنمايي كامل كنيد!!

ضمنا ... آيا ميشه اين 80 گيگ رو به درايو هاي هارد قبلي اضافه كنم ( يعني تركيبشون كنم ) يا اينكه براي اين هارد بايد درايو جداگانه بزنم؟

خيلي ممنون از كمك شما عزيزان.

DAN271
25-08-2008, 18:52
با سلام! من يك هارد 160 دارم كه Full شده ... حالا يك هارد 80 دستم رسيده ( هردو سامسونگ اند ) كه مي خوام به هارد قبلي اضافه كنم!

سلام دوست عزیز
اگه هارد شما IDE باشه ( کابل دیتای آن پهن است)، کافیه که جامپر هارد 160 رو در حالت Master (با توجه به قسمت بالای بدنه هارد)قرار دهید و جامپر هارد 80 رو در حالت Slave (چون ویندوز روی هارد 160 است)، سپس هر دو را به کابل IDE وصل کنید و انتهای کابل را در مادگی IDE Primary روی مادربورد قرار بدید.
و اگه هارد شما SATA باشه (کابل دیتای آن باریک است)، نیاز به تغییر جامپر نیست. (چون جامپری نیست:46:)

مي خواستم بپرسم چطور ميشه اين كار رو انجام بدم كه سيستمم مشكلي نداشته باشه و راحت كار كنه ( چون زياد ديدم كه بعضي ها 2 هارده كردن، مشكل دار شده سيستم اشون! )

در هر صورت با این کار شما افت سرعت دارید، چون از دو هارد با کابل دیتای مشترک استفاده می کنید.

ضمنا ... آيا ميشه اين 80 گيگ رو به درايو هاي هارد قبلي اضافه كنم ( يعني تركيبشون كنم ) يا اينكه براي اين هارد بايد درايو جداگانه بزنم؟

بهتره که برای هارد دوم از پارتیشن جداگانه استفاده بشه.
موفق باشی:11:

p30time
25-08-2008, 19:07
*لطفا پاك شود*

p30time
25-08-2008, 19:14
سلام دوباره!

آقا من الان نگاه كردم ... هارد 160 ساتا 2 ــه ولي هارد 80 ساتا نيست!!!

حالا مشكلي پيش نمياد اگه با هم استفاده بشن؟

ضمنا آيا بايد 2 تا هارد به هم وصل بشن؟ يا تنظيمات ويژه اي لازم داره؟

ممنون به خاطر كمك شما

Mezzo
26-08-2008, 00:12
آقا من الان نگاه كردم ... هارد 160 ساتا 2 ــه ولي هارد 80 ساتا نيست!!!

حالا مشكلي پيش نمياد اگه با هم استفاده بشن؟

ضمنا آيا بايد 2 تا هارد به هم وصل بشن؟ يا تنظيمات ويژه اي لازم داره؟

نبايد مشكلي پيش بياد، شما يك هارد IDE داريد و يك هارد SATA و مشكل Master و Slave هم نداريد. فقط اينكه سيستم از روي كدوم بوت ميشه تو تنظيمات بايوس بايد مشخص بشه. شما هارد رو نصب كنيد اگر سيستم بوت نشد تنظيمات BOOT رو در بايوس كنترل كنيد.

p30time
26-08-2008, 00:31
نبايد مشكلي پيش بياد، شما يك هارد IDE داريد و يك هارد SATA و مشكل Master و Slave هم نداريد. فقط اينكه سيستم از روي كدوم بوت ميشه تو تنظيمات بايوس بايد مشخص بشه. شما هارد رو نصب كنيد اگر سيستم بوت نشد تنظيمات BOOT رو در بايوس كنترل كنيد.

سلام

دقيقا مشكل همينجا بود!

من هارد رو وصل كردم، ولي موقعي كه مي خواست وارد ويندوز بشه، ريست مي كرد :41:

البته من بوت رو هم روي هارد ساتا گذاشته بودم :13:

ممنون مي شم بگيد كجاي كار مشكل داشته؟ :41:

Mezzo
26-08-2008, 22:50
اينطور كه من فهميدم شما هارد Ide رو به سيستم اضافه كرديد و در تنظيمات بايوس هارد Sata رو براي Boot گزينه اول قرار داديد و بعد از ذخيره تغييرات، سيستم موقع لود شدن ويندوز ريست ميشه درسته؟ تنظيمات ديگه رو كه تغيير نداديد؟

مدل مادربرد رو هم بنويسيد اگه مي دونيد.

p30time
26-08-2008, 23:01
سلام

آقا اون مشكل حل شد!

حالا يه مشكل ديگه دارم:

هارد رو وصل كردم و ويندوز هم بالا اومد .... ولي بعد از 2 يا 3 دقيقه، سيستم يك بوق مي زد و ريست مي شد!!!

مي دونيد مشكل از كجا بوده؟

با تشكر فراوان