PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لکه های بی مو روی پوست صورت

alenkita
25-08-2008, 06:20
با سلام
من چند وقتیه که روی صورتم در قسمت زیر چونه دو تا لکه زده شده که در این قسمت ها مو در نمیاد و به صورت کچل در اومده.در ضمنت قبلا هم از این لک ها میزدتم ولی خیلی کوچکتر بود و زود خوب میشد.
از چند تا از دوستام که این مشکل رو داشتن شنیدم که این مشکل عصبیه و اونا هم کم و بیش این مشکل رو داشتن.
ولی مشکل اینجاست کهت هر کی یه چیزی درباره درمانش میگه. یکی میگه با ید آمپول بزنی و پماد و قرص مصرف کنی و خیلی ها هتم میگن که آمپول زدن خطرناکه وبعدن مشکل ایجاد میکنه.
حال از دوستان اگه کسی اطلاع دقیقی در این مورد داره اگه راهنماییم کنه خیلی خیلی ممنون میشم

ALIAK28
25-08-2008, 18:24
با سلام
من چند وقتیه که روی صورتم در قسمت زیر چونه دو تا لکه زده شده که در این قسمت ها مو در نمیاد و به صورت کچل در اومده.در ضمنت قبلا هم از این لک ها میزدتم ولی خیلی کوچکتر بود و زود خوب میشد.
از چند تا از دوستام که این مشکل رو داشتن شنیدم که این مشکل عصبیه و اونا هم کم و بیش این مشکل رو داشتن.
ولی مشکل اینجاست کهت هر کی یه چیزی درباره درمانش میگه. یکی میگه با ید آمپول بزنی و پماد و قرص مصرف کنی و خیلی ها هتم میگن که آمپول زدن خطرناکه وبعدن مشکل ایجاد میکنه.
حال از دوستان اگه کسی اطلاع دقیقی در این مورد داره اگه راهنماییم کنه خیلی خیلی ممنون میشم

دوست گرامی...
به احتمال زیاد بیماری شما ( اگر قارچی نباشه ) آلوپسیا آرئاتا هست.
این بیماری بیشتر در اثر استرس و عوامل ارثی ایجاد میشه و یه بیماری اتوایمن محسوب میشه...
خدارو شکر کنید که ابروهاتون رو نگرفته ...
حتما به پزشک متخصص رجوع کنید تا درمان مناسب هر چه زودتر انجام بگیره و از گسترش اون ها حتی الامکان جلوگیری بشه...
سعی کنید عصبانی نشید...استرس رو از خودتون دور کنید...
از مصرف غذاهای حساسیت زا و غذاهای آماده _ سوسیس..کالباس...همبرگر..و امثلال آن _ و همچنین رنگ های مصنوعی ( نوشابه ها ..پفک ها...اسمارتیز. و غیره ) و انواع سس سپید پرهیز کنید...
ممکنه پزشکتون بخواد بطور موضعی زیر پوستتون دارو تزریق کنه ...تا اوضاع به حال عادی برگرده ..
تو این موارد سعی کنید حرف اطرافیان رو که به هیچ وجه تخصصی تو زمینه ندارند و معمولا با عث انحراف از مسیر اصلی میشن از این گوش بشنوید و از اون گوش در کنید...
قطعا برای شما استروئید های عمومی تجویز نمیشه که نگران باشید...استرئید ها _ در صورت تجویر _ موضعی و کاملا رقیق هستندد....خیالتون راحت باشه ...

alenkita
25-08-2008, 21:26
Aliak28 جان
خیلی ممنونم از جواب کاملت.
اگه جسارت نباشه یه سوال دیگه دارم:
آیا برای این مشکل تجویز یا داروی گیاهی هم وجود داره؟ آخه من زیاد با داروهای شیمیایی میانه خوبی ندارم.

ALIAK28
26-08-2008, 00:33
Aliak28 جان
خیلی ممنونم از جواب کاملت.
اگه جسارت نباشه یه سوال دیگه دارم:
آیا برای این مشکل تجویز یا داروی گیاهی هم وجود داره؟ آخه من زیاد با داروهای شیمیایی میانه خوبی ندارم.

یه سری دارو هست..ولی واقعا تاثیر اون ها به اندازه داروهایی که اصطلاحا شیمیایی گفته میشه نیست...
در ضمن یه تفکر اشتباه درباره داروهای گیاهی _ نه فقط در شما یا سایر دوستان بلکه بطور کلی در سطح جامعه _ هست که به نظر میاد چون داروی گیاهی طبیعی هست پس مشکلی ایجادنمی کنه ..در صورتی که به هیچ وجه اینطور نیست....
در برخی موارد داروهای گیاهی شاید بهتر یا حداقل برابر داروهای به اصطلاح شیمیایی عمل کنند..
ولی باید 3 نکته رو به خاطر داشت...
1- داروهای گیاهی به طور معمول علاوه بر ماده شیمیایی مورد نظر که درمان رو انجام می ده کلی ماده شیمیایی دیگه هم به همراه اون وارد بدن می کنند...که می تونه اثراتی ناخواسته داشته باشه ..

2- کنترل مقدار دوز دارو در داروهای گیاهی برعکس داروهایی که به اصطلاح شیمیایی گفته می شن اگر نگم غیر ممکنه ..ولی بسیار سخته ...چون تو هر گیاهی بر حسب شرایط کشت...شرایط آب و هوایی و غیره درصد خاصی از مواد شیمیایی ایجاد میشه که با سایرین متفاوت هست...

3- نکته مهم دیگه اینه که متاسفانه اکثر داروهای گیاهی تولید شده در داخل _ منظورم مدل کارخونه ایش نیست_ به خصوص در عطاری ها ...دارای آلودگی های شدید باکتری و قارچ هستند و در تهیه اون ها به هیچ وجه اصول بهداشتی رعایت نشده ...
بدتر ازون این که خیلی ها هم که وجدان کاری ندارند ، علاوه بر این که این گیاهان رو نشتسته خشک و پودر می کنند...متاسفانه برای سودجویی بیشتر برخی مود مشابه گیاهی ...و حتی در مواردی مواد به قول شما شیمیایی رو هم واردش می کنند...
-------
خلاصه : تو این مورد خاص توصیه نمی کنم که از راه گیاهی بخواید درمان رو انجام بدید.....چندان جالب نیست...:41:

alenkita
05-09-2008, 07:10
با سلام دوباره و تشکر از
Aliak28 جان: من دیروز رفتم پیش متخصص پوست.
اول که دو تا آمپول که نمیدونم اسمشون چی بود رو داخل جاهای مختلفی از صورتم که مشکل بی مویی داشت زد وسپس این داروها روتجویز کرد:
1- پماد کاپسیان(فلفل) که گفت روزی یکی دو بار روی صورتم بمالم(آی که خیلی میسوزونه)
2- کپسول سولفات روی(یک روز در میان)
3- قرص ایمن پرامین (هر شب)
حالا میخواستم نظر شما رو درباره این داروها سوال کنم

ALIAK28
06-09-2008, 02:16
با سلام دوباره و تشکر از
Aliak28 جان: من دیروز رفتم پیش متخصص پوست.
اول که دو تا آمپول که نمیدونم اسمشون چی بود رو داخل جاهای مختلفی از صورتم که مشکل بی مویی داشت زد وسپس این داروها روتجویز کرد:
1- پماد کاپسیان(فلفل) که گفت روزی یکی دو بار روی صورتم بمالم(آی که خیلی میسوزونه)
2- کپسول سولفات روی(یک روز در میان)
3- قرص ایمن پرامین (هر شب)
حالا میخواستم نظر شما رو درباره این داروها سوال کنم

درودی دوباره...
آمپول ها که احتمالا تریامسینولون یا هم خانواده هاش بودن...
استفاده از کرم کاپساسین هم تحریک عروق ناحیه و گشادی اون ها جهت خون رسانی بیشتر به پیاز ( فولیکول مو) هست..
عنصر روی هم که کلا در اکثر ایرانی ها کم هست و برای پوست و مو لازم..چهت تقویت داده شده..
و ثابت شده ( همونطور که عرض کردم ) یکی از عوامل ایجاد آلوپسیا ، استرس هست..که ایمی پیرامین هم ضد استرس و هم ضد افسردگی محسوب میشه...

امیدوارم جواب خوبی بگیرید...
خوشحال خواهم شد اگر نتیجه درمان رو همین جا اعلام بفرمایید...