PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برای جلوگیری از ریزش مو ( کچلی ) چی کار کنم ؟

saeed_cpu_full
24-08-2008, 20:53
چند روزه که من وقتی حموم میرم و موهام رو میشورم یه عالمه مو
میاد تو دستم :13: به علاوه موقع خواب هم موهام میریزه. کافیه یک
بار کف دستمو محکم رو سرم بکشم تا کلی مو بیاد تو دستم
نمیدونم چی کار کنم
باید از شامپوی مخصوصی استفاده کنم؟

ممنونم

Roodbaraki
24-08-2008, 21:41

این حرف کاملا اشتباه است
شما باید به یک متخصص پوست و مو مراجعه کنید
در مورد شامپو اصلا اینطور نیست که شامپو جلو ریزش رو بگیره، بلکه یک شامپو خوب شامپویی است که باعث ریزش نشه
البته در مواقعی که پوست سر شما مشکل شوره، چربی، قارچی و ... داشته باشه باید از شامپو های مخصوص استفاده کنید

من موهام خیلی ریزش داشت و کلا بعضی قسمت ها رو از دست داده بودم :37: ولی با مراجعه به یک متخصص خوب و استفاده از قرص های Finasteride (با تجویز پزشک) نه تنها ریزش موهام تموم شد، بلکه موهای ریخته هم دوباره برگشت! :26:
باز هم تاکید میکنم هر چه زودتر به متخصص مراجعه کن اگر میخواهی هزینه کمتری بپردازی

saeed_cpu_full
24-08-2008, 22:38
این حرف کاملا اشتباه است
شما باید به یک متخصص پوست و مو مراجعه کنید
در مورد شامپو اصلا اینطور نیست که شامپو جلو ریزش رو بگیره، بلکه یک شامپو خوب شامپویی است که باعث ریزش نشه
البته در مواقعی که پوست سر شما مشکل شوره، چربی، قارچی و ... داشته باشه باید از شامپو های مخصوص استفاده کنید

من موهام خیلی ریزش داشت و کلا بعضی قسمت ها رو از دست داده بودم :37: ولی با مراجعه به یک متخصص خوب و استفاده از قرص های Finasteride (با تجویز پزشک) نه تنها ریزش موهام تموم شد، بلکه موهای ریخته هم دوباره برگشت! :26:
باز هم تاکید میکنم هر چه زودتر به متخصص مراجعه کن اگر میخواهی هزینه کمتری بپردازی

دستت درد نکنه :46:

AK1
24-08-2008, 22:58
سعيد جون از ژلي ، تافي چيزي استفاده ي كني؟
اينا علت اصلي ريزش مو هست

ALIAK28
25-08-2008, 05:25
چند روزه که من وقتی حموم میرم و موهام رو میشورم یه عالمه مو
میاد تو دستم :13: به علاوه موقع خواب هم موهام میریزه. کافیه یک
بار کف دستمو محکم رو سرم بکشم تا کلی مو بیاد تو دستم
نمیدونم چی کار کنم

ممنونم

درود...
نکته اول : کچلی با ریزش مو تفاوت داره ...کچلی نوعی بیماری قارچی پوست هست که به طور موضعی باعث ریزش موها میشه ...ولی ریزش مو می تونه علل متفاوتی داشته باشه ...
نکته دوم : علل اصلی ریزش مو عبارتند از : ارثی _ هورمونی _ استرسی - تغذیه ای و عفونی
شایعترین اون ها ارثی و استرسی - تغذیه ای هستند...
باید مشخص بشه که علت ریزش موی شما کدوم یک از موار بالا هست تا بشه براش راه حل مناسب رو پیدا کرد....
طبعا چون تشخیص و درمان تو این مورد از راه مجازی خیلی مشکل هست بهتره که به یک پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا از نزدیک تیپ ریزش موی شما مشخص بشه و نوع درمان اون هم بر اساس تیپ ریزش شروع بشه..

البته شامپوها ..رنگ موها و امثال اون ها تا حدودی می تونن عامل تسریع ریزش موها باشند...ولی در موارد عادی و در جامعه ....اثر اون ها خیلی بیشتر از اونی که هست نشون داده شده ...و یه جورایی درباره اثر شامپو و ژل ها در ریزش مو اغراق شده .....

saeed_cpu_full
25-08-2008, 11:16
سعيد جون از ژلي ، تافي چيزي استفاده ي كني؟
اينا علت اصلي ريزش مو هست

ژل و تافت میزنم ولی خیلی کم

درود...
نکته اول : کچلی با ریزش مو تفاوت داره ...کچلی نوعی بیماری قارچی پوست هست که به طور موضعی باعث ریزش موها میشه ...ولی ریزش مو می تونه علل متفاوتی داشته باشه ...
نکته دوم : علل اصلی ریزش مو عبارتند از : ارثی _ هورمونی _ استرسی - تغذیه ای و عفونی
شایعترین اون ها ارثی و استرسی - تغذیه ای هستند...
باید مشخص بشه که علت ریزش موی شما کدوم یک از موار بالا هست تا بشه براش راه حل مناسب رو پیدا کرد....
طبعا چون تشخیص و درمان تو این مورد از راه مجازی خیلی مشکل هست بهتره که به یک پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا از نزدیک تیپ ریزش موی شما مشخص بشه و نوع درمان اون هم بر اساس تیپ ریزش شروع بشه..

البته شامپوها ..رنگ موها و امثال اون ها تا حدودی می تونن عامل تسریع ریزش موها باشند...ولی در موارد عادی و در جامعه ....اثر اون ها خیلی بیشتر از اونی که هست نشون داده شده ...و یه جورایی درباره اثر شامپو و ژل ها در ریزش مو اغراق شده .....

دستت درد نکنه
بابام کچله ، دائیم کچله ، عموم کچله ، پسر عمه هام کچلن ، عموی بابام کچله ، دایی بابام کچله :41::41:
اصلا استرس ندارم. هیچ وقت. غذام هم بدک نیست ولی لاغرم

ولی آخه سرعت ریختنش خیلی زیاده :13:

کاوه رسولی
25-08-2008, 11:20
من پیش دکتر رفتم گفت هیچ راهی نداره .از اون موقع تا حالا نصف موهام رفته و اصلا نتونستم هیچ کاری بکنم

saeed_cpu_full
25-08-2008, 11:32
من پیش دکتر رفتم گفت هیچ راهی نداره .از اون موقع تا حالا نصف موهام رفته و اصلا نتونستم هیچ کاری بکنم

دارم نا امید میشم :41:

MAHY@R
25-08-2008, 12:31
دارم نا امید میشم :41:

نه جانم اینطور نیست که دکتر هیچ کاری نتونه بکنه حداقلش اینکه که اگه نتونن ریزش رو کاملا متوقف کنن روند اون رو کند میکنن و یا دوره ریزش رو به تاخیر میندازن من پیشنهاد میکنم هر چه زود تر به دکتر پوست و مو مراجعه کنید اگه ریزش موی شما ارثی باشه یه دوره درمانی طولانی داره که بعد از حدود پنج یا شش ماه اثر خودش رو نشون میده فقط یادتون باشه هیچ وقت نباید نا امید بشید و دوره درمان رو قطع کنید یا فاصله بندازید
در ضمن شامپو هم هیچ تاثیری در ریزش مویه ارثی نداره فقط باید از شامپویی استفاده کنید که با موهاتون سازگار باشه

eng2006
25-08-2008, 12:48
ریزش مو بعضی وقتا دوره ای است مخصوصا اگه مثل شما یه دفعه شروع شده باشه

saeed_cpu_full
25-08-2008, 13:30
نه جانم اینطور نیست که دکتر هیچ کاری نتونه بکنه حداقلش اینکه که اگه نتونن ریزش رو کاملا متوقف کنن روند اون رو کند میکنن و یا دوره ریزش رو به تاخیر میندازن من پیشنهاد میکنم هر چه زود تر به دکتر پوست و مو مراجعه کنید اگه ریزش موی شما ارثی باشه یه دوره درمانی طولانی داره که بعد از حدود پنج یا شش ماه اثر خودش رو نشون میده فقط یادتون باشه هیچ وقت نباید نا امید بشید و دوره درمان رو قطع کنید یا فاصله بندازید
در ضمن شامپو هم هیچ تاثیری در ریزش مویه ارثی نداره فقط باید از شامپویی استفاده کنید که با موهاتون سازگار باشه

باشه حتما

ریزش مو بعضی وقتا دوره ای است مخصوصا اگه مثل شما یه دفعه شروع شده باشه

آره واسه من یه دفعه شروع شده
من جوونم :41: آرزو دارم :31:

saeed_cpu_full
25-08-2008, 14:09
راستی من موهام خشکه

یه شامپوی مناسب واسه موهام میخوام
Head & Shoulders خوبه یا نه ؟

ALIAK28
25-08-2008, 18:09
ژل و تافت میزنم ولی خیلی کم

دستت درد نکنه
بابام کچله ، دائیم کچله ، عموم کچله ، پسر عمه هام کچلن ، عموی بابام کچله ، دایی بابام کچله :41::41:
اصلا استرس ندارم. هیچ وقت. غذام هم بدک نیست ولی لاغرم

ولی آخه سرعت ریختنش خیلی زیاده :13:

سر شما درد نکنه !
پس به این ترتیب مشخص میشه که نوع ریزش موی شما تیپ آندروژنیک یا همون ارثی هست...
برای کاهش ریزش یه سری داروهای خاص هست...هم هورمونی..هم موضعی ...که برحسب شرایط میشه استفاده کرد...
نا امید نباشید...
می شه ریزش اون ها رو به تعویق انداخت..منتها باید صبر داشته باشید و به دستورات پزشکتون درست عمل کنید....اگر زود خسته بشید یا داروهای تجویزی رو وسط کار به هر دلیل ( مثل مسافرت ...خستگی...اتمام دارو ...یا هر بهانه دیگه ) قطع کنید احتمال ریزش شدید تر و عدم جواب به درمان زیاد میشه...
حتما برای تجویز دارو به متخصص پوست و مو مراجعه کنید..

Roodbaraki
25-08-2008, 22:07
در مطب این جور دکترها رو باید گل گرفت!
من چند تا دکتر رفتم همشون چرت و پرت تحویل میدادن و میخواستن با شامپو ویتامینه و اینجور مزخرفات قضیه رو ماست مالی کنن
متاسفانه در این مدت کلی موهام ریخت، ولی آخرش یک دکتر خوب پیدا کردم که واقعا معجزه کرد

Roodbaraki
25-08-2008, 22:15
متاسفانه تکرار شد

Roodbaraki
25-08-2008, 22:16
چند سوال از پزشک انجمن
من الان چند ماه میشه که از قرص های Finasteride استفاده میکنم که فکر کنم برای درمان ریزش موی ارثی باشه
در این مدت واقعا مفید بوده و ریزش خیلی خیلی خیلی کم شده
سوال:
1. این دارو ریزش مو رو به طور کلی متوقف میکنه، یا اینکه به تعویق می اندازه؟
2. بعضی ها میگن مصرف نکن چون عوارض داره (در رابطه با تولید مثل) آیا واقعا همین طور هست؟ آیا عوارضش دائمیه؟
اگر جواب بدید ممنون میشم :11:

r4pbr4p
25-08-2008, 22:34
سلام پزشک عزیز

منم یه سوال داشتم

چرا من هروقت موهام بلند میشه شروع میکنه به ربزش

اما وقتی کوتاهه حتی یه دونه هم ریزش نداره؟

ALIAK28
26-08-2008, 01:48
چند سوال از پزشک انجمن
من الان چند ماه میشه که از قرص های Finasteride استفاده میکنم که فکر کنم برای درمان ریزش موی ارثی باشه
در این مدت واقعا مفید بوده و ریزش خیلی خیلی خیلی کم شده
سوال:
1. این دارو ریزش مو رو به طور کلی متوقف میکنه، یا اینکه به تعویق می اندازه؟
2. بعضی ها میگن مصرف نکن چون عوارض داره (در رابطه با تولید مثل) آیا واقعا همین طور هست؟ آیا عوارضش دائمیه؟
اگر جواب بدید ممنون میشم :11:

خوب این دارو تا حدی اثر هورمون تستسترون رو روی فولیکول مو مهار می کنه ...در افرادی که به درمان جواب دادن تا هنگامی که مصرف بشه می تونه اثر داشته باشه...با قطع مصرف به احتمال خیلی زیاد اوضاع به روز اول ..و شایدم بدتر از اون بازگشت کنه !
حالا تا اون موقع خدا بزرگه ! شاید یه درمان جدید اومد...در ضمن سن هم بالاتر رفته ...شاید اینطوری بیشتر بهتون بیاد اون موقع ...!!

در مورد عوارض...راستش اساتید گرامی قبلا توصیه می کردن این دارو بیشتر درافرادی که بچه دار هستند و دیگه نمی خوان بچه دار بشن استفاده بشه...تو عوارضش هم عقیمی موقت هست....منتها الان که استفاده ازش خیلی گسترش پیدا کرده ...من هنوز موردی که دچار مشکل شده باشه شخصا ندیدم....نمی گم نیست...ولی اونقدر شایع هم نیست...

ALIAK28
26-08-2008, 01:56
سلام پزشک عزیز

منم یه سوال داشتم

چرا من هروقت موهام بلند میشه شروع میکنه به ربزش

اما وقتی کوتاهه حتی یه دونه هم ریزش نداره؟

1- امکان این که حتی یه موهم ریزش نداشته باشه نیست! بطور معمول در طی روز تا 100 عدد مو می ریزه و همین تعداد هم بجاش در میاد....اگر ریزش بیش از رویش باشه ...مشکل وجود داره...
2- موها دوره زندگی !! خاصی دارند..وقتی به پایان دوره شون ( که تلوژن ) گفته میشه میر سن قطعا بلند تر هستند..و اون زمان هست که می ریزند و جاشون موهای تازه و کوتاه در میاد...
3- در ضمن توجه کنید که قطعا ریزش موی بلند بیشتر به چشم میاد..همچنین طبق یک عقیده قدیمی ، ولی تا حدود زیادی درست...هر چه موها بلند تر باشه به قول معروف جا برای نفس کشیدن بقیه موها کمتره !

Roodbaraki
26-08-2008, 17:11
خوب این دارو تا حدی اثر هورمون تستسترون رو روی فولیکول مو مهار می کنه ...در افرادی که به درمان جواب دادن تا هنگامی که مصرف بشه می تونه اثر داشته باشه...با قطع مصرف به احتمال خیلی زیاد اوضاع به روز اول ..و شایدم بدتر از اون بازگشت کنه !
حالا تا اون موقع خدا بزرگه ! شاید یه درمان جدید اومد...در ضمن سن هم بالاتر رفته ...شاید اینطوری بیشتر بهتون بیاد اون موقع ...!!

در مورد عوارض...راستش اساتید گرامی قبلا توصیه می کردن این دارو بیشتر درافرادی که بچه دار هستند و دیگه نمی خوان بچه دار بشن استفاده بشه...تو عوارضش هم عقیمی موقت هست....منتها الان که استفاده ازش خیلی گسترش پیدا کرده ...من هنوز موردی که دچار مشکل شده باشه شخصا ندیدم....نمی گم نیست...ولی اونقدر شایع هم نیست...
به خاطر توضیحات کاملی که نوشتید متشکرم :11:

NetizeN
06-10-2008, 11:11
سلام
من حدود 2 ماهي است كه ريزش مو پيدا كردم و اين اتفاق پارسال هم برايم افتاد كه بعد از 1 تا 2 ماه ريزش بر طرف شد و فكر مي كنم به خاطر استفاده از شامپو هداند شولدرز بود ولي الان كه دوباره شروع شده شديداً مي ريزه و وقتي حمام مي رم حدود 100 تار مو ريزش دارم موندم چه كار كنم . پوست من هم از نوع خيلي چربه يعني وقتي 2 روز از حمومم مي گذره موهام بد جوري چرب مي شه به طوري كه هر كي منو مي بينه مي گه چه قدر ژل مي زني در صورتيكه اون قدر چربه كه به نظر مي ياد ژل زدم.
چند وقتي هم شامپو ضد چربي استفاده كردم ولي از اون جايي كه خيلي موهام شوره مي ده قطعش كردم و از شامپو ضد شوره استفاده كردم ولي در هر حال همه ي اين كارايي كه كردم هيچ فرقي به حالم نداشت.:41:
ممنون مي شم اگه راهنمايي كنيد.
با تشكر.:)

eMer@lD
06-10-2008, 16:03
سلام معمولا موهای چرب با ریزش مو و پوسته شدن همراهه اول از همه شما باید تغذیه ی سالم داشته باشید تاجریان خون در سر منظم انجام گیرد و همچنین ماساژ و استفاده از مواد دارویی گیاهی و مغذی برای سر هم برای رشد مو مفیده و هم نوعی محافظت از ریزش مو میکنه

داروهای حاوی گوگرد و کلسیم ،استفاده از میوه ها و سبزیجات به اندازه ی زیاد به این علت که باعث به جریان افتادن خون در سر میشود همچنین جیگر،شیر،ماهی دارای فیبر هستند و از ریزش مو جلوگیری میکنند

حتما موهای خود را روزانه یک بار شستشو دهید
از برس برای شانه زدن استفاده کنید
برای مصرف از شامپو حتما شامپو را رقیق کرده و بعد به سر بزنید

اگر برای ریزش مو خیلی ناراحت هستید میتونم پیشنهاد کنم از زرده ی تخم مرغ به عنوان لوسیون روی سرتان استفاده کنید و بعد از 20 الی 30 دقیقه استحمام کنید
همچنین از سبوس برنج نیز میتوان برای تقویت مو ها استفاده کرد

موفق باشید

NetizeN
06-10-2008, 17:13
سلام معمولا موهای چرب با ریزش مو و پوسته شدن همراهه اول از همه شما باید تغذیه ی سالم داشته باشید تاجریان خون در سر منظم انجام گیرد و همچنین ماساژ و استفاده از مواد دارویی گیاهی و مغذی برای سر هم برای رشد مو مفیده و هم نوعی محافظت از ریزش مو میکنه

داروهای حاوی گوگرد و کلسیم ،استفاده از میوه ها و سبزیجات به اندازه ی زیاد به این علت که باعث به جریان افتادن خون در سر میشود همچنین جیگر،شیر،ماهی دارای فیبر هستند و از ریزش مو جلوگیری میکنند

حتما موهای خود را روزانه یک بار شستشو دهید
از برس برای شانه زدن استفاده کنید
برای مصرف از شامپو حتما شامپو را رقیق کرده و بعد به سر بزنید

اگر برای ریزش مو خیلی ناراحت هستید میتونم پیشنهاد کنم از زرده ی تخم مرغ به عنوان لوسیون روی سرتان استفاده کنید و بعد از 20 الی 30 دقیقه استحمام کنید
همچنین از سبوس برنج نیز میتوان برای تقویت مو ها استفاده کرد

موفق باشید

با تشكر از راهنمايي شما دوست عزيز:
مي خواستم بدونم كه شما شامپو و يا چيز ديگري براي هم چين مويي در نظر دارين.
ممنون مي شم اگه راهنمايي كنيد.

eMer@lD
06-10-2008, 17:36
سلام
خواهش میکنم
در مورد استفاده از شامپو و دارو های دیگه باید شما با پزشک رودرو مشورت کنید و مو و پوست شما لمس بشه تا شامپوی مورد نظر درست تجویز بشه
اما میتونم برای کم شدن چربی پوست در سر و موهاتون استفاده از آب لیمو رو پیشنهاد کنم

قبل از هر بار استحمام سطح پوست سرتان را با آب لیمو حدود ده دقیقه آغشته کنید

به مرور زمان چربی حاصل از پوست سرتان کاهش میابد

ALIAK28
06-10-2008, 20:31
ضمن تشکر از دوستان گرامی ،
یک نکته مهمی که باید بهش توجه بشه ان هست که اکثر موارد چربی پوست به ویژه در آقایان حالت ژنتیکی داره و می تونه از اثرات هورمون های استروئیدی باشه...
در واقع همین هورمون های استرئیدی در افراد مستعد هم باعث چربی پوست و هم باعث ریزش موی تیپ مردانه میشه ...که در گذشته به اشتباه این ریزش مو رو صرفا به چربی پوست نسبت می دادن و سعی می شد با کاهش چربی پوست جلوی ریزش هم گرفته بشه که متاسفانه موفق نبود...
الان بهترین راه تشخیص علت چرب بودن پوست هست. اگر به واسطه زیاد بودن چربی خون باشه باید درمان بشه...اگر به دلیل هورمون های استروئیدی مردانه باشه باید راه حل دیگری رو در نظر گرفت...چون در این صورت کاهش چربی پوست نمی تونه اونطور که باید و شاید جلوی ریزش رو بگیره ....در واقع این چربی پوست و ریزش مو علتی یکسان می تونن داشته باشند...نه این که چربی پوست علت ریزش مو باشه ...

technophile
07-10-2008, 10:11
راستی من موهام خشکه

یه شامپوی مناسب واسه موهام میخوام
Head & Shoulders خوبه یا نه ؟
اصولا موهایی که خشکه کمتر میریزی اغلب موهای چرب میریزه :27:

MaFia_King
07-10-2008, 18:51
ضمن تشکر از دوستان گرامی ،
یک نکته مهمی که باید بهش توجه بشه ان هست که اکثر موارد چربی پوست به ویژه در آقایان حالت ژنتیکی داره و می تونه از اثرات هورمون های استروئیدی باشه...
در واقع همین هورمون های استرئیدی در افراد مستعد هم باعث چربی پوست و هم باعث ریزش موی تیپ مردانه میشه ...که در گذشته به اشتباه این ریزش مو رو صرفا به چربی پوست نسبت می دادن و سعی می شد با کاهش چربی پوست جلوی ریزش هم گرفته بشه که متاسفانه موفق نبود...
الان بهترین راه تشخیص علت چرب بودن پوست هست. اگر به واسطه زیاد بودن چربی خون باشه باید درمان بشه...اگر به دلیل هورمون های استروئیدی مردانه باشه باید راه حل دیگری رو در نظر گرفت...چون در این صورت کاهش چربی پوست نمی تونه اونطور که باید و شاید جلوی ریزش رو بگیره ....در واقع این چربی پوست و ریزش مو علتی یکسان می تونن داشته باشند...نه این که چربی پوست علت ریزش مو باشه ...

با سلام.....

دوست عزيز پيشنهاد شما براي درمان اين نوع چربي پوست چيه؟
لطفا راهنمايي كنيد/.

||سپاس**

ALIAK28
07-10-2008, 19:53
با سلام.....

دوست عزيز پيشنهاد شما براي درمان اين نوع چربي پوست چيه؟
لطفا راهنمايي كنيد/.

||سپاس**

درود..
اگر منظور تیپ مردانه باشه باید علاوه بر پرهیز ها و توصیه های خاص غذایی _ کاهش مصرف چربی - سرخ کردنی- شیرینی جات- تنقلات - گوشت قرمز _ شاید لازم باشه در مواردی از داروهایی استفاده بشه که اجازه بدید اون رو پزشکی که از نزدیک بیمار رو معاینه می کنه یا نتایج آزمایشات رو می بینه تجویز بکنه...
البته بنده نقش شامپوها و صابون های خاص رو نفی نکردم...فقط عرض کردم باید تشخیص درست باشه تا بیماری بطور ریشه ای درمان یا مدیریت بشه...

hoosein
07-10-2008, 20:07
ببخشيد من يه مطلب رو تو يه تاپيك ديگه گذاشتم متاسفانه كسي نظري نداشت
حالا اينجا هم ميزارم اگه كسي اطلاعاتي داره يا استفاده كرده ممنون ميشم راهنمايي كنه
................................
در مورد ست پرتكسان(شامپو و مايع) كه براي ريزش مو تبليغ ميشه
قيمتش هم 130 تومن هست

اينم عكسي كه گرفتم ازش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]