PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فایلام تو فلش خراب میشه

hedayat3
24-08-2008, 15:53
با سلام به تمام برو بچ با صفا که فقط تو این فروم زحمت میکشند و بی منت در حد توانشون مشکلات مردمو حل میکنن.با اجازه شما ما هم یک مشکل داریم
من یک فلش 8 گیگ سونی دو ماهی است که خریدم اولش هیچ مشکلی نداشت یا اگرم داشت من متوجه نشدم ولی حالا وقتی یک فایلی توش میریزم و ریخته هم میشه و مشکلی نداره ولی وقتی میخوام از توش بردارم یا فایل اصلا نیست ولی فضایی که اشغال کرده رو نشون میده و یا نشون میده ولی فایل خراب شده مثلا یک فیلمو توش میریزم ولی وقتی میخوام اجراش کنم اجرا نمیشه البته فرمتشم کردم درست نشده.کسی میتونه به من کمک کنه
با تشکر

Arsa Persian
24-08-2008, 16:47
دوست عزیز شما فلش رو یه بار با فرمت Fat 32 فرمت کنید بعد امتحان کنید ببینید درست میشه یا نه (دلیلش اینه که فرمت NTFS در ویندوز های پایینتر از XP جواب نمیده و امکان داره اشکال از اینجا باشه اما Fat 32 روی 98 به بالا جواب میده)
باز نشدن فیلم ها ربطی به خراب کردن فیلم ها توسط فلش نداره احتمالا کدک لازم برای نمایش اون فرمت در کامپیوتر شما موجود نیست
برای رفع این مشکل می توانید از برنامه GOM Player استفاده کنید که تقریبا تمام فرمت ها رو ساپورت می کنه که میتونید در بخش نرم افزار درخواست بدید (قبلش حتما بگردید ببینید نیست) یا با یه سرچ ساده توی گوگل برنامه مورد نظر را خواهید یافت

حتما نتیجه را همینجا اعلام نمایید

hedayat3
24-08-2008, 17:45
با تشکر از شما دوست عزیز
این مشکل من فکر نکنم ربطی به فرمت و کدک داشته باشه چون تو بخش بعضی ام پی تری ها هم همین مشکلو داره .مثلا من یک فیلمی رو از خونه دوستم برداشتم که با jet audio خودمون نگاه کردیم و مشکلی نداشت ولی وقتی ریختم رو فلش و اوردم خونه فقط 20 دقیقه از فیلمو نشون داد در صورتی که فیلم 65 دقیقه بود
بازم از شما دوست عزیز تشکر میکنم

hardware2000
24-08-2008, 18:06
من مشکل این دوستمون میدونم چیه چون این مشکل واسه منم پیش امده در اصل فایل ها طوری میشن که باید با برنامه باز کنی یا یک نشونشم اینکه حروف فایل خرچنگ قورباقه میشه.
متاسفانه فلش های موجود در بازار هه چینی هستند ولی درجه 1 2 3 دارند که شانس شماس که چی بیفته. متاسفانه مال شما از نوع درجه 3 هستش و بهد از مدتی فایل ها خراب میشه و یک نشونشم اینکه اگر mp3 پر کنی بزاری رو فندکی ماشین فندکی ماشین قفل میکنه چاره ای نداری جز اینکه انقدر استفاده کنی تا خراب شه بعد بدی به گارانتی من به همین خاطر:
فلش های pq و jet flash رو پیشنهاد میکنم که فعلا تقلبی توش ندیدم و همه درجه یک هستند و کشکلی برای کسی ندیدم پیش بیاد. حدل معقول فلش هایی بگیرین که گارانتی مادا مل عمر داشته باشه مثل pq که زیرش مثل فلاپی دارای قفل سخت افزاریه و از کیفیت بسیار بالایی بر خورداره.

Arsa Persian
24-08-2008, 18:06
با تشکر از شما دوست عزیز
این مشکل من فکر نکنم ربطی به فرمت و کدک داشته باشه چون تو بخش بعضی ام پی تری ها هم همین مشکلو داره .مثلا من یک فیلمی رو از خونه دوستم برداشتم که با jet audio خودمون نگاه کردیم و مشکلی نداشت ولی وقتی ریختم رو فلش و اوردم خونه فقط 20 دقیقه از فیلمو نشون داد در صورتی که فیلم 65 دقیقه بود
بازم از شما دوست عزیز تشکر میکنم

حالا شما بعد اینکه Fat32 فرمت کردی یه فایل از رو کامپیوتر خودت بزن تو مموری. بعد دوباره نگاه کن از داخل مموری فایل درست اجرا میشه یا نه

:40:

hardware2000
24-08-2008, 18:10
حالا شما بعد اینکه Fat32 فرمت کردی یه فایل از رو کامپیوتر خودت بزن تو مموری. بعد دوباره نگاه کن از داخل مموری فایل درست اجرا میشه یا نه

:40:

درست هست ولی بعد از 2 یا 3 ماه خراب میشه.

Arsa Persian
24-08-2008, 18:19
فلش های pq و jet flash رو پیشنهاد میکنم که فعلا تقلبی توش ندیدم و همه درجه یک هستند و کشکلی برای کسی ندیدم پیش بیاد. حدل معقول فلش هایی بگیرین که گارانتی مادا مل عمر داشته باشه مثل pq که زیرش مثل فلاپی دارای قفل سخت افزاریه و از کیفیت بسیار بالایی بر خورداره.

من پیشنهاد نمی کنم :27: میدونید چرا چون اصلا اینا اسمشون مشکل داره pq آخه یعنی چه. ما مموری های مرغوب هم داریم مثل OCZ یا Corsair که اولی محصول آمریکاست و دومی رو نمیدونم اما خیلی از مارک های بالایی مشهورتره درسته که این مارک ها تقلی نداره ولی اینا شرکتایی هستن که یه روز هستن یه روز نه

ما اصلا توی ایران گارانتی مادام العمر نداریم مثلا خوده من یه رم مارک M2 که مثل همون pq بود خریده بودم 6 ماه بعد سوخت. فرستادمش گارانتی با کلی هزینه بعد دو ماه یه رم سوخته ی دیگه تحویل گرفتم:27:
سعی کنید گارانتی از شرکت های معتبر باشه که مال سونی دو شرکت(شرکت بازرگانی ایران و ایران رهجو هستش)
ما مارک درجه 1 و 2 و 3 نداریم اگه از یه نمایندگی و گارانتی معتبر باشه همشون کارایی خوبی دارن اما اونایی که گارانتی ندارن معمولا تقلبی ان

DAN271
24-08-2008, 20:57
سلام دوستان،
دیدم بحث فلش مموریه و دوستان مارک و گارانتی معرفی کردن منم نظر خودم رو می گم ( شاید اینجا درست نباشه )
مارک ها و گارانتی های بالا مناسب هستند، اما اگه دنبال یه گارانتی با کیفیت مناسب و پشتیبانی خوب هستید سراغ Future نرید..

Arsa Persian
24-08-2008, 21:39
آفرین DAN271 هم نظر منو تایید کرد که بابا این مموری هایی که تازه اسمشون در اومده و دارن امکانات زیادی روی مموری میدن مثل همون گوشی های چینی All In One هستن که بعد یه هفته اسپیکرش از کار میفته هفته بعد مموری و... اینا مموری ها هم یه چیزی تو همین مایه ها اول دیدید نصف مموری پرید بعدش هم کلا مموری رفت
اما بحث یه چیز دیگه هست پس بهتره از بحث جدا نشیم

hedayat3
24-08-2008, 22:14
اقا به جای اینکه مموری و شرکت و مارکو تبلیغ کنید بگید چطوری مشکل حل میشه
چه طوری باید با fat32 فرمت کنم؟منظورتون همون فرمت کامپیوتر خودشه که با راست کلیک کردن میاد؟اگر منظورتون اینه که من 300 بار این کارو کردم و فقطم fat 32 داره و ntfc نداره...

DAN271
24-08-2008, 22:55

شرمنده، در تکمیل حرفای دوستان منم نظر دادم:11:

من تا به حال به همچین مشکلی بر نخوردم... حالا که راه حل های مختلفی رو تست کردی، بیا یه بار فلش رو LOW LEVEL FORMAT کن، امیدوارم مشکلت حل بشه.

hardware2000
24-08-2008, 23:15
من پیشنهاد نمی کنم :27: میدونید چرا چون اصلا اینا اسمشون مشکل داره pq آخه یعنی چه. ما مموری های مرغوب هم داریم مثل OCZ یا Corsair که اولی محصول آمریکاست و دومی رو نمیدونم اما خیلی از مارک های بالایی مشهورتره درسته که این مارک ها تقلی نداره ولی اینا شرکتایی هستن که یه روز هستن یه روز نه

ما اصلا توی ایران گارانتی مادام العمر نداریم مثلا خوده من یه رم مارک M2 که مثل همون pq بود خریده بودم 6 ماه بعد سوخت. فرستادمش گارانتی با کلی هزینه بعد دو ماه یه رم سوخته ی دیگه تحویل گرفتم:27:
سعی کنید گارانتی از شرکت های معتبر باشه که مال سونی دو شرکت(شرکت بازرگانی ایران و ایران رهجو هستش)
ما مارک درجه 1 و 2 و 3 نداریم اگه از یه نمایندگی و گارانتی معتبر باشه همشون کارایی خوبی دارن اما اونایی که گارانتی ندارن معمولا تقلبی ان

اصولا ما انسان ها چیزی که نمیدانیم کسی از ان اطلاع داره رو انکار میکنیم و ادعای دانستن میکنیم شما که از اتجناس بازار اطلاع ندارید اذهار نظر اشتباه نکنید که دوستان گیج شوند.
pq یکی از بهترین جنس های بازر فلش معموری هست و دارای گارانتی مادامل عمر هست اون مارک هایی هم که شما گفتید چون اسم در کرد دیگه مثل سابق اصل نیست و تقلبی مثل kingston که بیشترین برگشتی ها رو تو فلش معموری ها داشته یا سونی که ایشون مگه. همین مارکی هم که من گفتم 1 سال بعد که اسم در کرد تقلبی هایش هم روانه بازار خواهد شد. الان pq یکی از بهترین مارک های بازار هست و 2 گیگ ان 15000 قیمت داره !!! و دارای گرانتی مادا ملعمر حالا شما نشنیدید دلیل بر این نیست که مارک معتبری نیست و گارانتی نداره !!!

جنس های چینی 3 دسته اند و بنابر کیفیتشون درجه بندی میشوند که در ایران به طور اشکار میتونید ببنید.

hardware2000
24-08-2008, 23:19
چه طوری باید با fat32 فرمت کنم؟منظورتون همون فرمت کامپیوتر خودشه که با راست کلیک کردن میاد؟اگر منظورتون اینه که من 300 بار این کارو کردم و فقطم fat 32 داره و ntfc نداره...

شما 100 دفعه هم فرمت کنید مشکل حل نخواهد شد مگر انکه فلشتون از نوع مرغوب بگیرید یا تعویض کنید . الان ما 1000 جور سونی داریم سونی پاکستان سونی ... .

DAN271
24-08-2008, 23:30
منم با Hardware در مورد Pqi موافقم...

شما 100 دفعه هم فرمت کنید مشکل حل نخواهد شد مگر انکه فلشتون از نوع مرغوب بگیرید یا تعویض کنید

حالا قبل اینکه بخواد تعویضش کنه، این کار ضرری نداره (Low Level Format رو میگم).. برای این کار می تونی از برنامه HDD Low Level Format Tool استفاده کنی

hedayat3
25-08-2008, 09:33
حالا قبل اینکه بخواد تعویضش کنه، این کار ضرری نداره (Low Level Format رو میگم).. برای این کار می تونی از برنامه HDD Low Level Format Tool استفاده کنی[/QUOTE]
کاشکی لینک دانلودشم میزاشتی حالا که زحمت کشیدید جواب دادید
بچه هایی هم که گفتن تغویضش کنم در جواب باید بگم فروشنده نه به من گارانتی داده نه تضمین چیزی کرده .هیچــــــــــــــی باید یک جوری درستش کنم البته اگه بشه

hardware2000
25-08-2008, 13:33
حالا قبل اینکه بخواد تعویضش کنه، این کار ضرری نداره (Low Level Format رو میگم).. برای این کار می تونی از برنامه HDD Low Level Format Tool استفاده کنی
بچه هایی هم که گفتن تغویضش کنم در جواب باید بگم فروشنده نه به من گارانتی داده نه تضمین چیزی کرده .هیچــــــــــــــی باید یک جوری درستش کنم البته اگه بشه[/quote]

اخه میدونی دوست من نمیشه ثابت کرد مگه بزاری تو مغازه طرف باشه خودش تست کنه و بعد از چند روز اثارشو ببینه.
من خودم گفتم انقدر ازش کار میکشم تا بسوزه برم عوض کنم چون برای من مهرز بود این فلاش قلابیه. تا اخر سوخت بعد از چند ماه !!!

hardware2000
25-08-2008, 13:36
بچه هایی هم که گفتن تغویضش کنم در جواب باید بگم فروشنده نه به من گارانتی داده نه تضمین چیزی کرده .هیچــــــــــــــی باید یک جوری درستش کنم البته اگه بشه[/quote]

لینک دانلود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

:46:

hedayat3
25-08-2008, 15:28
با سلام
میخواستم بدونم فلش مموری با نام Alcor Flash وجود دارد یا نه؟اخه این فلش ما اسم روش با اسم روی کارتونش نوشته سونی ولی وقتی به سیستم وصل میکنم مینویسه Alcor Flash ؟
با تشــــــــــکر

DAN271
25-08-2008, 16:14
با سلام
میخواستم بدونم فلش مموری با نام Alcor Flash وجود دارد

سلام دوست عزیز...
فلشی با این اسم به عنوان Brand تا اونجایی که میدونم وجود نداره. اما یه شرکتی هست که Chipset اون ها رو تولید میکنه اینم آمارش ::46:

Alcor Micro Corp - USB Flash Disk Memory Controller IC
USB Interface Storage IC Controllers

Stock Symbol 8054 (Taiwan) l

Address: l

4F-1 No 200

Kang Chien Rd
Nei Hu, Taipei (Taiwan) l

Phone : 886.2.8751.1984
Fax :886.2.2659.7723

کلا Sony های غیر اورژینال Chipset حافظه شون رو این کمپانی می زنه ، واسه همینه که ویندوز با این نام میشناسدش و میشه فهمید که اورژینال نیست.

hedayat3
13-11-2008, 22:47
فلش مموری بعد از یک سال به فروشنده پس دادم گارانتی هم نداشت