PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آموزش] تبدیل بازی های چند سی دی playstation1 به psp

ali_ranger22
24-08-2008, 15:21
اول بگم که این آموزش رو J A V I D قبلا تو تاپیک PSP گذاشته بود ولی من ازش اجازه گرفتم تا این آموزش رو براش تاپیک بزنم تا همه استفاده کنن...

اول از همه توجه داشته باشيد كه اين آموزش و فايل موجود فقط براي تبديل نسخه هاي چند سي دي بازي هاس ( برنامه براي تبديل هاي بازي هاي تك سي دي پايين تر گذاشتم كه كار باهاش تابلو آموزش نمي خواد) و براي تبديل نسخه هاي تك سي دي بايد از همون برنامه قبلي استفاده كنيد ...

اين برنامه حداقل بازي هاي دو سي ديه حداكثر بازي هاي پنج سي ديه رو مي تونه تبديل كنه ! لازم به ذكره كه اين امكان فقط روي فريم ور هاي 3.71 M33-4 قابل استفادس ...
1. فايل زير رو دانلود كنيد : (برنامه اصلي به همراه فايل هاي مورد نياز )

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2. فايل رو از حالت فشرده خارج كنيد توصيه مي شه محتويات فايل رو تو شاخه اصلي يكي از درايو هاي ويندوز كپي كنيد ... ( براي راحتي بيشتر كار ) چون از طريق داس بايد دستور بنويسيم ... به عنوان مثال من محتويات فايل رو تو درايو D كپي كردم ...
3. از سي سي هاي پلي استيشن يك خود يك ايميج تهيه كنيد ... از هر برنامه اي براي گرفتن ايميج مي تونيد استفاده كنيد . توصيه من برنامه Alcohol 120% با كمترين سرعته ... توجه داشته باشيد كه نوع خروجي اميج مهم نيست ولي بهتره img يا bin يا iso باشه ... توصيه مي شه نام اميج ها هم كوتاه انتخاب كنيد به عنوان مثال من از بازي قلب تاريكي كه دو تا سي دي ايمج گرفتم و نام ايميج ديسك يك اون رو HOD1.img و سي دي دوم اون رو HOD2.img گذاشتم ...

4. ايميج ها رو تو شاخه اصلي جايي كه برنامه رو كپي كرديد بريزيد ... من برنامه رو تو درايو D كپي كردم پس بازي ها هم همون جا مي ريزم .

5. از منو Start ويندوز گزينه Run رو انتخاب كنيد و تو پنجره باز شده كلمه cmd رو تايپ كنيد . سپس پنجره اي مانند شكل زير براي شما ظاهر مي شه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
6. توي پنجره باز شده تايپ كنيد : D ( من برنامه رو تو شاخه اصلي درايو D گذاشتم )

7. خوب حالا شما بايد اينجا يه چيزي تو مايه هاي داستان بنويسيد ! كه همون دستوراته ...حالت ترتيب دستورات به اين صورته ابتدا اسم فايل اجرايي رو مي نويسيد .يك فاصله سپس نام بازي رو يكي بيشتر از تعداد سي دي اون تكرار مي كنيد به عنوان مثال بازي من دو سي ديه و اسم بازي رو سه بار تكرار مي كنم بين هر بار تكرار اسم بازي هم يك فاصله مي ذارم ... اگه بازي شما چهار سي ديه باشه بايد نام بازي رو پنج بار تكرار كنيد... من اسم بازي رو به صورت مخفف HOD مي نويسم

بعد از اون بايد كد بازي رو مثل نام بازي تكرار كنيد ( تعداد دفعات منظورمه ) . كد هاي بازي به صورت SLPM يا SLUS به همراه يك عدد پنج رقمي جلو اونه مثلا كد سي دي يك بازي قلب تاريك SLUS00696 و كد سي دي شماره دو بازي SLUS00741 ... خوب حتما مي پرسيد كه كد بازي ها رو از كجا بياريد !؟! شما مي تونيد از نسخه گرافيكي برنامه popstation كه جهت تبديل بازي هاي تك سي دي استفاده مي شه براي پيدا كردن كد بازي خودتون استفاده كنيد ، لينك دانلود نسخه گرافيك برنامه popstation (از همين برنامه مي تونيد براي تبديل نسخه هاي تك سي دي استفاده كنيد):

كافي تو محيط اين برنامه ايميج خودتون رو انتخاب كنيد سپس در قسمت Game Titel نام بازي رو مي بينيد جلوش يه دكمه داره به اسم Select اونو كه بزنيد ليست بازي ها به نمايش در مي آد . كد هر بازي پايين اون نوشته شده شكل زير :

حالا بايد سطح فشرده سازي هر سي دي بازي رو مشخص كنيد كه بين عددي از يك تا نه مي تونه باشه كه طبيعتا عدد نه بيشترين حالف فشرده سازي رو داره من هر دو سي دي بازي رو روي نه مي خوام فشرده كنم در نتيجه عدد نه رو دو بار تكرار مي كنم با يه فاصله بين هر عدد ...

در آخرم نام ايمج هاي بازي رو به ترتيب سي دي و به صورت كامل وارد مي كنيم ... پس حالت كلي دستورات به صورت زير شد ...

popstation_md HOD HOD HOD SLUS00696 SLUS00696 SLUS00741 9 9 HOD1.img HOD2.img
8. خوب حالا دكمه ENTER رو بزنيد اگه جايي اشتباه نكرده باشيد برنامه شروع به كار مي كنه تو محيط داس و چيزي شبيه عكس زير مي بينيد عمليات كه تموم شه شما عبارت Done رو مشاهده مي كنيد .

حالا مي تونيد صفحه داس رو ببنديد و به محل برنامه بريد مي بينيد كه يك فايل با نام EBOOT.PBP داريد . يك پوشه به نام بازي درست كنيد و فايل EBOOT.PBP رو تو اون كپي كنيد .

9. PSP رو به كامپيوتر وصل كنيد وارد تو شاخه هاي مموري استيك وارد مسير زير بشيدPSP ---> Game و پوشه رو اونجا كپي كنيد .
10 . به محيط XMB پي اس پي خود بر گرديد وارد شاخه شاخه گيم و سپس وارد مموري بشيدو بازي رو اجرا كنيد . و از اون لذت ببريد هر وقت سي دي اول بازي رو تموم كرديد دكمه Home پي اس پي رو بزنيد و با استفاده از گزينه سويئچ ديسك مي تونيد بين سي دي ها سوئيچ كنيد البته اين گزينه تا زماني كه سي دي اول رو تموم نكنيد فعال نمي شه . تو منو ريست هم اگه بريد مي تونيد سي دي ها رو انتخاب كنيد . كه مي خوايد از كدوم سي دي بازي رو شروع كنيد .

منبع:
سایت J A V I D

لینک خود آموزش

p3yman_xl
24-08-2008, 20:25
شما در زدن این تاپیک به چند مورد مهم توجه نکردید :

اولا اینکه لازم نبود نام شخص رو در نام تاپیک استفاده بکنید، میتونید در آخر پست نام شخص رو بگید تا نام تاپیک طولانی نشه اینقدر.

دوم این که شما بند 9 از قوانین انجمن بازی رو رعایت نکردی :

9. اگر مطلبي را از سايت يا وبلاگي كپي مي كنيد حتما لینک به منبع را قرار دهید، نه فقط نام سایت منبع !
لطفا ویرایش کنید تا تاپیکتون قفل نشود.

ممنون

ali_ranger22
24-08-2008, 21:24
تا نام تاپیک طولانی نشه اینقدر.
ببخشید قانونی هست که میگه نام تاپیک باید کوتاه باشه یا بلند نباشه?؟

p3yman_xl
24-08-2008, 21:52
ببخشید قانونی هست که میگه نام تاپیک باید کوتاه باشه یا بلند نباشه?؟

خیر، قانونی نیست.

ali_ranger22
25-08-2008, 13:38
خیر، قانونی نیست.
پس نباید هم تذکر بدین که نام تاپیک طولانیه....

Pami
15-09-2008, 13:26
سلام من یه Dvd بازیهای Ps1 برای Psp خریدم ، توی این دی وی دی یه سری بازی هست به اسم Eboot.pbp
من نمیدونم چرا اجرا نمیشه ، ورژن کپی شده دستگاه من M33 3.80 هستش ( مدل اسلیم ) .
میشه راهنمایی کنین ؟ ممنون