PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لپ تاپ خود را با چراغ های خیابان شارژ کنید

persia007
24-08-2008, 12:55
بزرگ ترین شرکت سازنده پردازنده های جهان با اجرایی کردن آخرین پروژه خود باطری های لپ تاپ ها را از شارژ کردن به وسیله اتصال به برق بی نیاز می کند.
اینتل اعلام کرد که در حال کار بر روی پروژه جدیدی است که با محقق شدن آن دیگر کاربران لپ تاپ ها نیاز ندارند برای شارژ باطری خود آن را به برق بزنند.
آنطور که اعلام شده در این سیستم جدید باطری لپ تاپ ها به صورت بی سیم و از نزدیکترین منبع انرژی مانند چراغ های خیابان و یا هر مرکز الکتریسیته دیگری که حداقل 60 وات انرژی آزاد کند شارژ می شود.
اینتل اعلام کرد که با اجرایی شدن این پروژه کاربران می توانند از فاصله یک تا سه متری مرکز انرژی الکتریسیته لپ تاپ های خود را شارژ کنند.
بزرگ ترین سازنده پردازنده های جهان که این کار جدیدش با کارهای قبلی او متفاوت است می گوید این پروژه تا آخرین مرحله آن یک سال فاصله دارد و متخصصان این شرکت در حال حاضر بر روی فرکانس های انتقال انرژی کار می کنند.

به نقل از بتانیوز

pv2005
24-08-2008, 16:29
آدم چه چیزهایی که نمی شنوه. :18:

روح سگ ولگرد
24-08-2008, 17:02
خوب دیگه مگه دیوانه ان این تکنولوژی رو فقط تو لپتاپ به کار ببرن؟؟؟ دیگه کل وسیله های برقی خونه رو اینجوری می کنن می گیرن جلوی لامپی چیزی

حسابش رو بکنید هر فوتون مگه چقدر نیرو داره؟؟ U=hn یو = اچ نو

مقدارش اینقدر کم هست که حتی نتونه یه الکترون رو جابه جا بکنه مگه تو موادی که الکترونگاتیوی خیلی بالا دارن و اون هم مربوط می شه به تعداد کمی از الکترون هاش.

تقریبا از نظر کوانتومی محاله[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mhaf
24-08-2008, 20:30
اگه با فیزیک کلاسیک در نظر بگیریم محاله اما اگه با فیزیک جدید در نظر بگیریم احتمالش هست.
تبدیل انرژی به جرم و بالعکس!!!

persia007
24-08-2008, 20:55
خوب دیگه مگه دیوانه ان این تکنولوژی رو فقط تو لپتاپ به کار ببرن؟؟؟ دیگه کل وسیله های برقی خونه رو اینجوری می کنن می گیرن جلوی لامپی چیزی

حسابش رو بکنید هر فوتون مگه چقدر نیرو داره؟؟ U=hn یو = اچ نو

مقدارش اینقدر کم هست که حتی نتونه یه الکترون رو جابه جا بکنه مگه تو موادی که الکترونگاتیوی خیلی بالا دارن و اون هم مربوط می شه به تعداد کمی از الکترون هاش.

تقریبا از نظر کوانتومی محاله[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من از فيزيك چيزي سرم نميشه ولي يعني شما از متخصصان اينتل بيشتر سرت ميشه ... با اون آزمايشگاه ها و امكانات پيشرفته شون

قبلاً هم اين محال مي اومد كه تو يه تراشه به اندازه ناخن حدود 500 ميليون ترانزيستور قرار بگيره (فكر كنم الان به تو GPUها به 1ميليارد ترانزيستور هم رسيده) ...

همين چند سال پيش يه ايراني شارژ بدون سيم ساخته بود

REGISTERED USER
24-08-2008, 21:35
خوب این طبیعیه شما وقتی یک آمپرمتر نزدیک میکنید به یک سیم باردار یک میدان مغناطیسی دورش هست دیگه ... کافیه بیایید و با یک سیستم مگنت اون رو به الکتریسیته تبدیل کنید که برق تولید میکنه

اما فکر کنم این درست نباشه چون مصرف یک لپ تاپ خیلی بیشتر از این حرفاست !

روح سگ ولگرد
24-08-2008, 22:20
اگه با فیزیک کلاسیک در نظر بگیریم محاله اما اگه با فیزیک جدید در نظر بگیریم احتمالش هست.
تبدیل انرژی به جرم و بالعکس!!!
:31::31::31:
بله. شما درست می گید.
1- تبدیل جرم به انرژی و بالعکس که خود فیزیک کلاسیک و قانون نیوتنه عزیز.
2- من دقیقا با فیزیک کوانتومی گفتم ممکن نیست u=hn
3- تبدیل جرم به انژی نمی دونم چه ربطی به انرژی تابشی داره
4- این نوع تبدیل فقط تاحالا تو ستاره های نوترونی (خورشید) و راکتور ها در سطح خیلی محدود انجام شده
5- حالا بیان تو لپتاپ بندازن؟؟؟:31:

من از فيزيك چيزي سرم نميشه ولي يعني شما از متخصصان اينتل بيشتر سرت ميشه ... با اون آزمايشگاه ها و امكانات پيشرفته شون

قبلاً هم اين محال مي اومد كه تو يه تراشه به اندازه ناخن حدود 500 ميليون ترانزيستور قرار بگيره (فكر كنم الان به تو GPUها به 1ميليارد ترانزيستور هم رسيده) ...

همين چند سال پيش يه ايراني شارژ بدون سيم ساخته بود
1- مطمئنا من از کسانی که این خبر رو شایعه کردن یا مسئولین این تبلیغ تو اینتل بیشتر سردر میارم :31:
2- معمولا پیشرفتهایی که تو علوم سخت افزاری و الکترونیکی شده یه شبه نبوده. اینو که قبول دارید
3- فکر نمی کنید اگه اینتل به همچین تکنولوژی دست پیدا کرده باشه بجای لپ تاپ خونگیتون از این تکنولوژی برای سفر های فضایی که مهمترین دغ دغه ی بشره استفاده بشه. اون جارو در نظر بگیرید. دیگه فوتون و یه لامپ نیست. انرژی های خورشیدی و بادهای پرقدرته.
4- اگر کاری تو فناوری سخت افزار بشه، منتظر پیشرفت در حوزه نانو تکنولوژی باشید. با این روش که تک تک اتم ها با نظم دلخواه ما سر جاشون تو نک نک اجزای سی پی یو قرار بگییره. اینجوری فاصله های اضافی حذف می شن .کاهش فاصله باعث افزایش سرعت می شه

خوب این طبیعیه شما وقتی یک آمپرمتر نزدیک میکنید به یک سیم باردار یک میدان مغناطیسی دورش هست دیگه ... کافیه بیایید و با یک سیستم مگنت اون رو به الکتریسیته تبدیل کنید که برق تولید میکنه

اما فکر کنم این درست نباشه چون مصرف یک لپ تاپ خیلی بیشتر از این حرفاست !

بابا اون مغناطیس ه و انرژی ش خیلی بالاه BVL . اما این الکترونه و در سطحه آنگستروم.
برقی که اونجا تولید می شه در حدی ه که فقط بتونه آمپر سنج رو یه نمه تکون بده. اینجا می خواد یه لپ تاپ رو راه بندازه.:31:

کسی اگه بتونه متن خبر رو از سایت اینتل گیر بیاره خیلی چیزا مشخص می شه

persia007
24-08-2008, 23:26
اين چي؟؟

پیشرفت مهم اینتل در انتقال انرژی برق به صورت بی سیم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینتل به پیشرفتی در زمینه انتقال بی سیم انرژی الکتریکی رسیده است که میتواند منجر به ساخت دستگاهی بشود که امکان شارژ بیسیم گجت هایی مانند موبایل و لپ تاپ را داشته باشد.

کمپانی های مختلفی در حال کار کردن بر روی انتقال الکتریسیته از طریق بی سیم هستند. اما مثل اینکه اینتل در این مسابقه از بقیه جلو تر است. دیروز این شرکت در یک دمو نشان داد که به مرحله ای رسیده است که میتواند 60 وات انرژی را به صورت بی سیم حدود یک متر منتقل کند. این انتقال از طریق یک میدان مغناطیسی صورت میگیرد و به گفته اینتل در این راه فقط 25 درصد نیروی از دست میرود.

آقای جاستین راتنر مدیر تکنولوژی اینتل در گفتگو با نیویورک تایمز گفت «تکنولوژی ای مانند این میتواند با میز های کار ترکیب شود. در این صورت به محض اینکه گجت خود را بر روی میز قرار دهید شروع به دریافت انرژی و شارژ میکند»

این فناوری در آزمایشگاه اینتل در سیاتل آمریکا در حال پیشرفت است. و در واقع ادامه کار مرکز تکنولوژی ماساچوست آمریکا است. پیشرفت این فناوری میتواند صنعت دستگاه های الکترونیکی را یک قدم به دنیایی بدون سیم نزدیک تر کند.

آقای راتنر میگوید در آینده کانتر آشپزخانه شما کار تامین انرژی الکتریکی را انجام خواهد داد. میتوانید قهوه جوش را از برق بکشید و دستگاه بدون سیم برای شما قهوه دم خواهد کرد.

محققین اینتل اعلام کردند که در حال حاضر در حال کار روی سیستمی هستند که بتواند لپ‌تاپ ها را بدون سیم شارژ کند.

منيع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

REGISTERED USER
25-08-2008, 00:03
اطلاعات بسیار جالبی بود ... چه میکنه این فیزیک و نانوفناوری

mhaf
25-08-2008, 09:56
بله. شما درست می گید.
1- تبدیل جرم به انرژی و بالعکس که خود فیزیک کلاسیک و قانون نیوتنه عزیز.
2- من دقیقا با فیزیک کوانتومی گفتم ممکن نیست u=hn
3- تبدیل جرم به انژی نمی دونم چه ربطی به انرژی تابشی داره
4- این نوع تبدیل فقط تاحالا تو ستاره های نوترونی (خورشید) و راکتور ها در سطح خیلی محدود انجام شده
5- حالا بیان تو لپتاپ بندازن؟؟؟:31:

1- مطمئنا من از کسانی که این خبر رو شایعه کردن یا مسئولین این تبلیغ تو اینتل بیشتر سردر میارم :31:
2- معمولا پیشرفتهایی که تو علوم سخت افزاری و الکترونیکی شده یه شبه نبوده. اینو که قبول دارید
3- فکر نمی کنید اگه اینتل به همچین تکنولوژی دست پیدا کرده باشه بجای لپ تاپ خونگیتون از این تکنولوژی برای سفر های فضایی که مهمترین دغ دغه ی بشره استفاده بشه. اون جارو در نظر بگیرید. دیگه فوتون و یه لامپ نیست. انرژی های خورشیدی و بادهای پرقدرته.
4- اگر کاری تو فناوری سخت افزار بشه، منتظر پیشرفت در حوزه نانو تکنولوژی باشید. با این روش که تک تک اتم ها با نظم دلخواه ما سر جاشون تو نک نک اجزای سی پی یو قرار بگییره. اینجوری فاصله های اضافی حذف می شن .کاهش فاصله باعث افزایش سرعت می شه

بابا اون مغناطیس ه و انرژی ش خیلی بالاه BVL . اما این الکترونه و در سطحه آنگستروم.
برقی که اونجا تولید می شه در حدی ه که فقط بتونه آمپر سنج رو یه نمه تکون بده. اینجا می خواد یه لپ تاپ رو راه بندازه.:31:

کسی اگه بتونه متن خبر رو از سایت اینتل گیر بیاره خیلی چیزا مشخص می شه
من خودمم از فیزیک سرم نمیشه
چون اصلا بهم ربطی نداره
رشته ام کشاورزیه
اما از اونجایی که چند سال پیش یه ایرانی هم شارژ بی سیم باتری موبایل رو ساخته بود میگم میشه.
یادمه با شرکت های زیمنس و سونی اریکسون هم قرار داد بست.

روح سگ ولگرد
25-08-2008, 12:37
اين چي؟؟

اینتل به پیشرفتی در زمینه انتقال بی سیم انرژی الکتریکی رسیده است که میتواند منجر به ساخت دستگاهی بشود که امکان شارژ بیسیم گجت هایی مانند موبایل و لپ تاپ را داشته باشد.

کمپانی های مختلفی در حال کار کردن بر روی انتقال الکتریسیته از طریق بی سیم هستند. اما مثل اینکه اینتل در این مسابقه از بقیه جلو تر است. دیروز این شرکت در یک دمو نشان داد که به مرحله ای رسیده است که میتواند 60 وات انرژی را به صورت بی سیم حدود یک متر منتقل کند. این انتقال از طریق یک میدان مغناطیسی صورت میگیرد و به گفته اینتل در این راه فقط 25 درصد نیروی از دست میرود.

آقای جاستین راتنر مدیر تکنولوژی اینتل در گفتگو با نیویورک تایمز گفت «تکنولوژی ای مانند این میتواند با میز های کار ترکیب شود. در این صورت به محض اینکه گجت خود را بر روی میز قرار دهید شروع به دریافت انرژی و شارژ میکند»

این فناوری در آزمایشگاه اینتل در سیاتل آمریکا در حال پیشرفت است. و در واقع ادامه کار مرکز تکنولوژی ماساچوست آمریکا است. پیشرفت این فناوری میتواند صنعت دستگاه های الکترونیکی را یک قدم به دنیایی بدون سیم نزدیک تر کند.

آقای راتنر میگوید در آینده کانتر آشپزخانه شما کار تامین انرژی الکتریکی را انجام خواهد داد. میتوانید قهوه جوش را از برق بکشید و دستگاه بدون سیم برای شما قهوه دم خواهد کرد.

محققین اینتل اعلام کردند که در حال حاضر در حال کار روی سیستمی هستند که بتواند لپ‌تاپ ها را بدون سیم شارژ کند.

منيع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

- دوست من، لطفا خبر رو از سایت رسمی اینتل یا نیویورک تایمز به صرت انگلیسی بذارید. یا از سایت های معتبر مثل ایرنا/
منبعتون زیادی معتبره.

- انتقال انرژی به صورت میدانهای مغناطیسی که خیلی قدیمیه بر می گرده به فارادی تو قرنهای گذشته. من نمی فهمم این عکس و توضیحات برای انتقال انرژی به وسیلهی مغناطیسه.اینجوری که هر سیمی که توش جریانی وجود داشته باشه یه میدان مغناطیسی ایجاد می کنه و هر میدان مغناطیسی هم می تونه در یک سیم جریان ایجاد کنه. خوب این که همون فناوری که تو نیروگاههها همین الان داره استفده می شه.

اما دوست من توجه این اینجا شما بیان کردید (و البته متن غیر کارشناسی این خبر) که با انرژی تابشی این انرژی منتقل می شه. کجای صحبت های مدیر اینتل همچین چیزی گفته؟؟؟ ت. متن خبر اون قسمتی که بلد کردم رو ببینید. این تکنولوژی که این دوستان استفادده می کنند هیچ ربطی به این نداره که لپتاپ رو بگیری جلوی لامپ:31:
بلکه باید لپتاپ رو کنار یک میدان مغناطیسی قرار بدی. که اون هم یقینا دستگاه خودش رو می خواد. که جریان رو به مغناطیس تبدیل کنه.

فکر کنم شما یه لامپ تو این تصویر دیدید و فکر کردید با اون لامپ داره انرژی منتقل می شه. اون لامپ تو اون آزمایش نقش مغذی رو داره بازی می کنه یعنی دارن نشون می دن که تونستیم جریان رو منتقل کنیم و لامپ رو روشن کردیم:31:

فکر کنم همه ی سوء تفاهم برای دوستان حل شد.

من خودمم از فیزیک سرم نمیشه
چون اصلا بهم ربطی نداره
رشته ام کشاورزیه
اما از اونجایی که چند سال پیش یه ایرانی هم شارژ بی سیم باتری موبایل رو ساخته بود میگم میشه.
یادمه با شرکت های زیمنس و سونی اریکسون هم قرار داد بست.
اتفاقا چند وقت پیش هم تلویزیون ایران نشون داد که یه روستایی داره بوسیله ی صوت رادیو لامپ خونشون رو روشن می کنه.
دوستان من کارآموز سازمان انرژی اتمی هستم. باور کنید حداقل هفته ای 1 نفر میاد و از این کشفیجات رو به ما نشون میده./ یه خورده بررسی می کنیم معلوم می شه مشکل کارش از کجاست و حرفش غلطه.
همیشه قانون نیوتن رو به خاطر بسپارید انرژی نه از بین می ره نه بوجود میاد بلکه از حالتی به حالت دیگر تبدیل می شه. البته منظورم با این خبر اینتل نبود.

خبر اینتل هم کاملا روشنه. دارن یه دستگاهی می سازن که شبه نیروگاهه. یعنی شما یه شارژر مانند رو وصل می کنید به برق. این یه میدان مغناطیسی درست می کنه که اگر گوشی یا لپ تابتون رو کنار این میدان قرار بدید به وسیله ی یک دستگاه تبدیل دیگه مغناطیس تبدیل به جریان می شه. همین.

روح سگ ولگرد
25-08-2008, 12:52
بعداز اینکه پست قبلی رو دادم سعی کردم خبر رو پیدا کنم
این هم متن خبر از یک خبر گزاری موثق که همه ی حرفهای من رو تایید می کنه

اینتل اولین سیستم برق بی‌سیم را به نمایش گذاشت
به گفته تحلیل‌گران اين سیستم می‌تواند با بی‌نیاز کردن وسائل الکترونیکی از مبدل‌ها و پریزها انقلابی در زندگی مدرن به وجود آورد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]به گزارش پارسینه به نقل از خبرگزاری فرانسه مدیر ارشد تکنولوژی اینتل، جاستین راتنر، پنج‌شنبه 21 آگوست (31 مرداد) که در نشست سالانه تولید‌کنندگان این شرکت در سانفرانسیسکو یک اتصال تشدید‌کننده انرژی بی‌سیم (Wireless Energy Resonant Link) را به نمایش درآورد.

برق به صورت بی سیم به یک چراغ روی صحنه فرستاده می‌شد و یک لامپ 60 واتی را روشن می‌کرد که برق بیشتری از یک لپ‌تاپ معمولی مصرف می‌کند. همون حرف من در مورد لامپ

مهمتر اینکه برق بدون اینکه اثرگذاشتن بر چیز یا کسی که میان واحدهای فرستنده و گیرنده قرار گرفته باشد، انتقال پیدا می‌کرد.

جان اسمیت، پژوهشگر اینتل در یک ویدئوی آنلاین در توضیح این اختراع اشاره کرد که مزیت اصلی این سیستم این است که می‌تواند انتقال برق را به صورت کارآمد و بی‌خطر انجام دهد.

او گفت: "ثابت شده است که بدن انسان تحت تاثیر میدان‌های مغناطیسی قرار نمی‌گیرد، اما میدان‌های الکتریکی بر آن تاثیر می‌گذارند. بنابراین ما برق را با استفاده از میدان‌ مغناطیسی انتقال می‌دهیم و نه میدان الکتریکی."

نمونه‌های کاربردهای بالقوه این سیستم شامل فرودگاه‌ها، ادارات با سایر ساختمان‌هایی است که در آنها لپ‌تاپ‌ها، تلفن‌های همراه یا سایر وسائل الکترونیکی باید برق دریافت کنند.

به گفته اسمیت این تکنولوژی را همچنین می‌توان در داخل اجزای کامپیوتر مانند مانیتورها کارگذاشت تا آنها را قادر کند تا برق را برای وسائلی که روی میز‌های کار قرار دارند یا به داخل اتاق‌ها آورده می‌شود، پخش کنند.

به گفته تحلیل‌گران این سیستم شارژ‌کننده‌ها و نهایتا نیاز به باتری‌ها را از دور خارج خواهد کرد.

سیستم‌های برق بیسیم قبلی به طور پایه‌ای برق را از طریق میدان‌های الکتریکی به صورت پالس‌های صاعقه‌ای منتقل می‌کردند.

اسمیت می‌گوید سیستم برق بی‌سیم اینتل هنوز در مرحله اولیه تولید است و پژوهش بیشتری پیش از واردشدن آن به بازار باید انجام گیرد.
=====================
اما نظر خودم. تاحالا حتما مواجه شدید با این مساله که نمی ذارن تا شعاع 300 متری کابل های فشار قوی خانه سازی بشه.
این دلیلی نداره جز اینکه کابل های فشار قوی جریان زیادی دارن و جریان سبب میدان مغناطیس می شه.
اتفاقا یکی از دوستان من در این مورد تحقیق کرده بود که تاثیر میدانهای مغناطیسی روی گولبولهای قرمز خون چیه.
گولبولهای قرمز خون دو قطبی هستند. یعنی یه سر منفی و یه سر مثبت دارن. و کلا بدن انسان خودش یک میدان مغناطیسی ایجاد می کنه به صورت ذاتی. حالا وقتی ما جهت این میدان مغناطیسی رو تحت تاثیر میدان مغناطیسی دیگه ای تغییر بدیم مطمئنا کاراتیزم بدن دچار مشکل می شه.
حالا یه چیز جالب هم آخرش بگم. بیولوژیست ها ثانت کردن مکه جهت تمامی میدانهای مغناطیسی زمینه.
جالبه وقتی ما نماز می خونیم در حالتی قرار می گیریم که دقیقا در جهت این میدان قرار می گیریم وخود به خود میدان مغناطیس بدنمون تنظیم می شه. برای من که خیلی جالب بود.

در نهایت: ممیدان معناطیسی یقینا روی بدن تاثیر منفی می ذاره

sari-1369
25-08-2008, 14:56
ميشه يكي زير ديپلم بگه تا منم بفهمم چه خبره :d