PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Cd,dvd

iranzerozone
23-08-2008, 15:52
سلام به همه ی دوستان عزیز،
من هر چه دنبال موضوعی با عنوان Cd , Dvd گشتم چیزی ندیدم.
با توجه به اینکه همه ی ما هر روز با لوح های فشرده سر و کار داریم، این اجازه را به خودم دادم تا این تاپیک را ایجاد کنم و با توجه به تجربه ی هر چند اندکم در این زمینه سعی کنم مطالب مفید و به روزی در زمینه این فن آوری اینجا بگذارم. از تمامی دوستان خواهش میکنم که من را در این زمینه یاری دهند.
با تشکر

iranzerozone
23-08-2008, 15:58
تفاوت CD/DVD تولیدی (Prerecord) باCD/DVD خام (Recordable) در چیست؟

CD/DVD به دو روش تکثیر می شود. در یک روش CD/DVD خام پس از چاپ افست داخل دستگاههای تکثیر یا همان رایترها قرار گرفته و رایت می شوند. به این روش Duplication می گویند.
در روش دوم از Master مشتری که حاوی اطلاعات می باشد، یک صفحه ی فلزی از جنس نیکل ساخته می شود که Stamper نام دارد. این Stamper داخل دستگاه تولید CD/DVD قرار می گیرد و هنگامی که مواد اولیه تولید CD/DVD وارد دستگاه می شود، از سوی دیگر به جای CD/DVD خام، CD/DVD حاوی اطلاعات مشتری خارج می شود. این CD/DVD دیگر احتیاج به رایت کردن ندارد و کاملا Orginal می باشد. به این روش Replication می گویند.

Stamper چیست؟

Stamper یک صفحه ی فلزی از جنس نیکل است که از روی اطلاعات CD/DVD مستر ساخته می شود. از این وسیله جهت ساخت CD/DVD تولیدی استفاده می شود.
DVD9 دو عدد Stamper وDVD5 یک Stamper دارد، که هر دو باStamper مربوط به CD متفاوت هستند.

مزیتCD/DVD تولیدی (Prerecord) نسبت بهCD/DVD خام (Recordable) چیست؟

CD/DVDهای تولیدی به علت یکسان بودن تولید همگی دارای کیفیت یکسان و مناسب می باشند، که این کیفیت به مرور زمان و تعدد استفاده کاسته نمی شود. اما به علت
هزینه Stamper، استفاده از CD/DVD خام و سپس رایت آنها در تیراژهای پایین مقرون به صرفه تر است.

منبع:سایت شرکت آبنوس نگار:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

iranzerozone
23-08-2008, 15:59
چاپ افست روی CD/DVD نسبت به دیگر انواع چاپ چه مزایایی دارد؟

چاپ افست روی CD :
دراین روش با به کارگیری فن آوری سال 2001 آلمان و با تهیه فیلم و زینک از فایل مورد نظر می توان بالاترین کیفیت و زیباترین عکسها را روی CD چاپ نمود. سرعت دستگاه 5000 عدد در ساعت می باشد که در نوع خود و در مقایسه با روشهای دیگر غیر قابل رقابت است. جوهرهای به کاررفته همگی UV و ساخت کمپانی SICPA فرانسه می باشد و می تواند CD را در برابر حرارت، رطوبت و خراش محافظت نماید. اما روش های دیگر که ذکر می شود، هر کدام مشکلات مخصوص خود را دارد:

استفاده از برچسب (Lable)
برچسب حداقل 17% وزن CD را سنگین می کند و این افزایش وزن و عدم تقارن برچسب باعث خراب شدن CDROM دستگاه مصرف کننده می شود.

چاپ سیلک اسکرین (Silk Screen)
کیفیت چاپ پائین است و ظاهر CD نازیباست. جوهر سیلک به علت روغنی بودن موقع خواندن CD در CDROM بوی بدی ایجاد کرده و و درضمن نمی تواند CD را برابر حرارت، رطوبت و خراش محافظت نماید.

منبع:سایت شرکت آبنوس نگار:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

aaaammmm87
05-09-2008, 10:47
اسم اين سي دي و دي وي دي هاي خام كه ميشه روش با dVD R\W ASUS چاپ كرد چيه از كجا ميتونيم پيدا كنيم