PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خود xp (fox console )

mehdi parsafar
20-12-2005, 09:23
سلام
آیا میتوان با برنامه فاکس خود ایکس پی( fax console ) علاوه بر این که فاکس میفرستیم فاکس هم دریافت کرد ؟

mpsjavad
20-12-2005, 12:16
با سلام ..

بله مهدي جان هم ميتونيد فكس رو بفرسيد هم فكس رو دريافت كنيد .. ( البته به شكل يك تصوير ذخيره ميشه ) :)

mehdi parsafar
20-12-2005, 15:11
دوست عزبز چطوری و در کجا ذخیره میشه آخه من امتحان کردم نشد
یعنی با باز کردن برنامه آیا خودش میگه که یه فکس براتون ارسال شده یا یه چیز دیگه ؟
ممنون

mpsjavad
20-12-2005, 17:40
با سلام ..

مهدي جان من مراحل کار رو به صورت تصويري براي شما اماده کردم ..

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اول که به قسمت مديريت چاپگر ها و فکس ميريد و بر روي ايكن فکس کليک دو ضرب ميکنيد .. پنجره اي همانند شکل زير ظاهر ميشه که شما بايد طبق تصوير زير عمل کنيد ( به منو Tools بريد و بعد ... )

در مرحله بعد ويزاد خوش امد گويي مياد که بايد اون رو با کليک بر روي Next پشت سر بگزاريد .

بعد هم يک فرم مياد که ميتونيد اون رو به دلخواه خودتون پر کنيد ( وقتي فکس ارسال ميکنيد اين تنظيمات به عنوان مشخصات شما نوشته ميشه .. )

در اين مرحله هست که شما بايد مودمتون رو که حتمي بايد Fax Modem باشه رو انتخاب کنيد ..

و

در اينحا دو کارد داريم که ميتونيد اون ها رو انتخاب کنيد .. ( فعال کردن حالت فرستادن فکس - فعال کردن حالت گرفتن فکس )

که براي گزينه دوم ( فعال کردن حالت گرفتن فکس ) همون طور که در تصوير بالا ميبينيد در همون کادري که مشخص کردم تنظيمات مربوط به چگونگي ارتباط مودم هست گزينه اول ميگه که شما بايد دستور بديد تا تماس بره روي مودم و براي گزينه دوم هم طبق تنظيمات شما خودکار بعد از چند زنگ ( همون قسمت جا داره که شما تنظيم کني مثلا 2 زنگ ) بره روي مودم و فکس رو بگيره ...

کادر بعدي رو هم با کليک بر روي Next رد شو ...

در اين قسمت هم شما دو حالت داريد يا چاپگر تون رو انتخاب ميکنيد که مستقيم فکس چاپ بشه يا هم بايد محلي رو براي ذخيره فکس رسيده شده انتخاب کنيد . ( همون کادري که در تصوير ميبينيد . ) ( ميتونيد هر دو حالت رو انتخاب کنيد . )

در مرحله اخر هم ليستي از تنظيمات اعمالي شما نشون داده مبشه ..

اگر تنظيماتي که گفته شد روي براي گرفتن فکس اعمال کنيد با زنگ خوردن ( طبق تنظيمات ) کادري مشاهده ميکنيد که شما رو از وظعيت تعداد فکس ها و مدت تماس و غيره اگاه ميکنه .. ( يادتون نره اگر تنظيم کرديد که فکس رو بگيريد در دفعه بعد بايد اين تنظيم رو به حالت پيش فرض برگردونيد ( يعني بايد دوباره مراحل رو تکرار کنيد اما گزينه هاي ( فعال کردن حالت فرستادن فکس - فعال کردن حالت گرفتن فکس ) رو از حالت انخاب خارج کنيد و .. )

موفق باشيد .. :)