PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل تعریق زیاد دست و پا

elham_007
22-08-2008, 16:41
سلام
من مدتهاست که کف دست و پام به شدت عرق می کنه ، مخصوصا در ایام گرما...
لطفا منو راهنمایی کنید.
ممنون

eMer@lD
22-08-2008, 20:16
سلام الهام جان

شما باید با پزشک مشورت کنید ممکن هست علتش دیابت، کم کاری تیروئید حاملگی

بیماری قلبی، و .. باشه

دارو باید تجویز بشه که نمیتونم بهتون دارو معرفی کنم فقط در همین حد بگم:
معمولا آرام بخش و همچنین قرص هایی که باعث بلوک کننده کانال کلسیم مصرف میشه که البته اگر علت یبوست یا اشکال در ادرار باشه

آیا در خانواده هم مشهود هست؟
با تماس با چیزی تعریق به وجود میاد یا بدون علت هست؟

elham_007
23-08-2008, 09:20
شاید بهتر باشه بیشتر توضیح بدم:
من مجردم و هیچ مشکل خاصی هم ندارم مثل دیابت، کم کاری تیروئید و یا بیماری قلبی، و ... به پزشک هم مراجعه کردم و برام یه محلول و کرم و صابون SVR: spirial , تجویز کرد که عملکردش مقطعی بود .
در خانواده یکی از خاله هام این مشکلو داره.

با تماس با چیزی تعریق به وجود میاد یا بدون علت هست؟
اکثر اوقات بدون علت هست، از کرمهای مرطوب کننده نمی تونم استفاده کنم. البته این مشکل بیشتر در فصل تابستان و زمانی که هوا گرمه برام اتفاق می افته در زمستان این مشکلو ندارم.

در ضمن اگه پزشک متخصص و مجربی هم سراغ دارید به من معرفی کنید.
ممنون می شم راهنماییم کنید.

eMer@lD
23-08-2008, 14:25
سلام الهام جان

اینطور که معلومه این ژن از طرف خانواده ی مادری شما به شما به ارث رسیده که نمونه ی دیگرشم بدون علت بودن تعریق هست
شما میتونی از کرم های جاذب ((تالک)) استفاده کنی و پودر های حاوی (( تانيک اسيد، ساليسيليک اسيد))

مداوم دستهایتان را خشک کنید از کتانی و کفش چرمی استفاده کنید از لباس های راحت و نخی استفاده کنید
با دکتر خود مشورت کنید ممکن هست به شما داروهای بلوک کننده ی کلسیم و دارو حاوي كلريد آلومينيوم جهت كاهش تعریق بدن تجويز كندهمچنین داروهایی که حاوی آرام بخش هست بدهد و اگر اضطراب باعث تشدید تعریق میگردد استرس را از خود دور کنید

در مواقعی هم گاها پیش اومده که از طریق الکتریسیته به بدن تعریق رو کاهش و یا از بین بردن
البته شما با پزشک مربوط مشورت کنید بهتر پاسخ میدهند

مجتمع به سیما پزشکان خوبی داره

موفق باشی و شاد

Ghorbat22
01-09-2008, 10:13
سلام عزیزم...
من هم مشکل تو رو به شدت دارم.:19::19:
بم گفتن که از کم خونی می تونه باشه.
البته این مسله احتمال ارثی بودن هم داره.

mohammadbooter
04-09-2008, 15:55
من هم این مشکل رو دارم خیلی خیلی ناجور هم هست به طوری که مثلن قطره قطره عرق از دستام میریزه گاهی وقتا ولی معمولن خیس دستام مامنم اینجوری بوده هم سنه من که بوده دکتر رفتم هیچی نمیدونست زیاد اهمیت نمیدم یا خوب میشم یا میمیرم دیگه از این 2 حالت خارج نیست شما هم اهمیت نده بعد از یه مدت ایشالا خوب میشه من 17 سالمه مطمئنن تا چند سال دیگه خوب میشم اگرم نشم طوری نیست .نگران نباشید اصلن مهم نیست.

hheadshoter
21-05-2010, 22:34
سلام !! اول معذرت میخوام که تاپیک رو از زیر خاک اوردم بالا !!!
بعدش میخواستم بگم که منم این مشکل رو دارم !!! البته بیشتر دست هام عرق میکنه و این خیلی اذیتم میکنه مخصوصا وقتی زیاد پای کامپیوتر هستم یا رانندگی یا از همه مهمتر موقع دست دادن با دوستام و به خاطر این که کنکور دارم اصلا وقت نمیکنم برم دکتر !!! از دوستان کسی راه مناسبی نداره که بشه این مشکل رو رفع کرد؟؟؟

باز هم به خاطر اینکه تاپیکه قدیمی رو اوردم بالا معذرت میخوام !!

morsadr
22-05-2010, 16:18
استرس مشکلات هورمونی مخصوصا تیروئید و مسائل ژنتیک در ایجاد این حالت نقش دارند.
بررسی این موارد توصیه می شه و در صورت طبیعی بودن می توان از درمانهای موضعی استفاده کرد که مقطعی اثر می کند.
در موارد شدید و مقاوم به درمان و مواردی که وضعیت زندگی فرد مختل شده اعمال جراحی روی اعصاب سمپاتیک ناحیه می تواند درمان خوبی باشد .

hamid_diablo
23-05-2010, 11:34
دوستان یه سئوال

معافیت سربازی برای کسانی که دست و یا حتی پاهاشون عرق میکنه وجد داره؟

mehran_286
01-08-2010, 22:55
سلام دوستان
شرمنده زیر خاکی بالا اوردم

من هم همین مشکل رو دارم

تو یه مجله تو تبلیغ یه دکتره نوشته بود از بین بردن تعریق دست و پا با دستگاه قضیه اش چیه ؟

کسی اطلاعی داره ؟/

lovely
24-09-2011, 09:40
دوستان یه سئوال

سلام عزیزم بله وجود داره . من خودم کمتر از یک سال هستش که معافیت گرفتم :20:

masoud_m_bf_m_bf
13-08-2012, 14:00
سلام
میدونم خیلی وقته گذشته
ولی امیدوارم دوستان کمکم کنن
من مشکل عرق کردن زیاد رو دارم
طوری که حتی زمستون ببخشید زیر بغلم همیشه خیسه
تابستون کاملا آب ازم میچیکه!
در روز تابستون حداکثر 1 ساعت میتونم بیرون بمونم چون واقعا خیس خیس میشم
دقیقتر بگم من در دمای 33-34 درجه سرم و لای موهام کاملا خیس میشه
کف دستم کافیه چیزی رو 5 دقیقه نگه دارم تا کاملا نم بکشه
البته کف دستم کمتر عرق میکنه تا سرم و پشتم و اینا
حالا واسه معافی الان شانسی دارم؟
اگه بخوام تحقیق کنم در موردش بهش چی میگم؟ اسم علمیش چیه؟
ممنون و متشکر

scali
13-08-2012, 16:03
یکی از دوستان من هم پارسال به خاطر عرق کف دست معافی گرفت .

masoud_m_bf_m_bf
13-08-2012, 16:54
ولی من الان تو خونه امتحان کردم
دمای هوا اینجا حدود 28 هست الان
حدود 3-4 دقیقه دستمو مشت کردم
اصلا در حدی نبود که بشه بهش بگی خیس
فقط کمی مرطوب میشه
نظرتون چیه؟

metallover
13-08-2012, 18:20
به عرق کردن بیش از حد کف دست و پا و زیر بغل هایپر هیدروزیس میگن و برای درمانش باید پیش دکتر پوست برید چند نوع درمان هم داره هم دارو هم دستگاه البته اگه شدتش کم باشه با دارو حل میشه.دوره دبیرستان یکی از دوستهای من همچین مشکلی رو داشت طوری که اگه باهاش دست میدادی دست کاملا" نمدار میشد دکتر پوست رفت و بعد چند ماه خیلی خوبتر شد و رطوبت دستش تا حد زیادی از بین رفت.

-Nikolas-
14-08-2012, 11:37
دوستان یه سئوال

سلام
یکی از دوستان برای معافیت عرق کف دست رفته بود کمیسیون پزشکی ... بهش گفته بودن دستاتو بشور بعد 30 ثانیه دستاتو مشت کن اگه ازش عرق چکید معافی وگرنه نـــوچ !!!

masoud_m_bf_m_bf
14-08-2012, 16:28
سلام
یکی از دوستان برای معافیت عرق کف دست رفته بود کمیسیون پزشکی ... بهش گفته بودن دستاتو بشور بعد 30 ثانیه دستاتو مشت کن اگه ازش عرق چکید معافی وگرنه نـــوچ !!!

جدی؟
پس من معاف نمیشم یعنی؟

keymaker
14-08-2012, 17:26
والا من دیروز معاف شدم البته واسه دیسک کمر ! ولی یکی از دوستان هم با من همزمان اومد داخل و واسه تعریق معاف شد ! بهش گفتن دستات رو با لباست پاک کن حالا 4 دقیقه مشت کن بعد که باز کرد خیس بود اما نه در حد چکه ولی گفتن معاف !! ببینید خیلی به نظر متخصص پوست معتمد نظام وظیفه مربوط هست اگر بزنه شدید معافی به احتمال 80% به بالا اما اکثرا میزنن متوسط ! باید با پزشک مربوطه صحبت کنی !

masoud_m_bf_m_bf
14-08-2012, 17:38
والا من دیروز معاف شدم البته واسه دیسک کمر ! ولی یکی از دوستان هم با من همزمان اومد داخل و واسه تعریق معاف شد ! بهش گفتن دستات رو با لباست پاک کن حالا 4 دقیقه مشت کن بعد که باز کرد خیس بود اما نه در حد چکه ولی گفتن معاف !! ببینید خیلی به نظر متخصص پوست معتمد نظام وظیفه مربوط هست اگر بزنه شدید معافی به احتمال 80% به بالا اما اکثرا میزنن متوسط ! باید با پزشک مربوطه صحبت کنی !

ای بابا
پس با این تفاسیر...
فایده نداره باید بپاشم برم دکتر
این پلیس +10 هم اینقدر شلوغه که جواب آدمو نمیده
کسی میدونه پیش چه تخصصی باید برم؟