PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ◄ ™ HP اا بررسی و مباحث پس از خرید / درخواست مشاوره ممنوع ►

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

avecina.ir
18-04-2009, 16:51
آقای avecina نظرتون در مورد dv4-1225 چیه؟
مشکل خاصی نداره؟
سلامم..
راستش دوست عزیز شرمنده....در این مورد خاص بهتره دوستانی که این مدل را دارن اظهار نظر کنن
همونطوریکه خودتون لابد دیدین ایران اچ پی فقط دو کانفیگ از dv4 آورده که عمده تفاوت صد تومنیشون توی کارت شبکه ی بیسیم و پردازنده هستش که قدری قویتر شده.
دوستانی که این مدل را دارن بیان راهنمایی بدن

hadik
18-04-2009, 17:49
سلامم..
چرا توی ایران اچ پی نباشه؟؟ ببین وقتی روی پاویلیون کلیک کردی میری به صفحه ی بعد.. حالا به لیست سمت راست نگاه کن نوشته سری HDX
البته چند ماهه که فقط یک کانفیگ 1055 واسه HDX 18 , 16 وارد کرده که بمن قول داده از اردیبهشتماه کانفیگهای بسیار قدرتمندتر و با قیمت پایینتری وارد کنه.....اونا فقط محض آشنایی با این سری جدید توی Middle East و دستگرمی وارد شده.....
با هیولایی بنام پردازنده ی چهار هسته ای و خنک Q9000 میتونی پرواز کنی.......:27:البته فعلن فقط قراره روی روی HDX18 باشه
اگه صبرت کمه میتونی همین کانفیگ HDX 16-1055 را بگیری که بر DV5 , DV6 خیلی برتری داره از هر لحاظ....
با سلام
تو مشخصات گفته كه TV Tuner هم روش نصب شده .
اين همون كارايي كارت --- رو داره؟

Stream
18-04-2009, 17:53
با سلام
تو مشخصات گفته كه TV Tuner هم روش نصب شده .
اين همون كارايي كارت --- رو داره؟
TV Tuner دیجیتال یا ----T داره.

اونی که به عنوان کارت --- همه جا معروفه (ماهواره و دانلود آفلاین و ...) ----S هست که با ----T متفاوته.

amiriano
18-04-2009, 19:37
من نظرم روی 1135 بود ولی با توجه به اوضاع بازار و نبود این مدل فعلا بلاتکلیف موندم.1255 هم خوبه ولی یخورده گرونه رنگش هم جالب نیست.من این کانفیگ مد نظرم هست حالا موندم چی کار کنم!صبر تا سری جدید HDX ها بیاد یا اینکه یجوری گیر بیارمش.مورد بعدی هم اینکه سری Special Edition های HP رو از کجا میشه گیر اورد؟مخصوصا Gaming

ir_elf
18-04-2009, 20:01
:41::41::41::41:

سلام دوستان،
يه مدتي درگير بودم ونتونستم پيگير مسائل اين لب تاپ طلسم شدم بشم.
دوستان قبل عيد مي خواستم لب تاپ بيگيرم و اينجا از شما كمك گرفتم و به 3تا مدل رسيدم:
Dv5 1299
dv5 1155
dv6 1055 (سري 11 هم جديدا اومد!)

حالا من يه مشكل دارم،:-(
1299 رو از نزديك ديدم،
رنگش خوبه ولي
اين رنگ تو لب تاپها مرسوم نبوده و مي ترسم يه مدت دلمو بزنه،
حالا من دقيقا همين كانفيگو نياز دارم،
متاسفانه سري dv5 11 هم discon شده و 1055 هم گرافيكش...
چيكار كنم به نظرتون؟

راستي تو پست قبليم يادم رفت بگم:
اين 1155 كه جزء سري discoun شده ي اچ پيه مشكلي داشته كه ديگه توليد نمي شه؟
كي 1155 داشته و ايرادي ديده؟

به نظرتون بي خيال geforce 9600 gt بشمو همون 1055 رو بگيرم؟

كلا يه لب تاپ اچ پي با كانفيگ 1299 و يه رنگه ايده آل سراغ ندارين؟
فينگر پيرينت هم بود يا نبود ايراد نداره (چكار كنيم خوب:-( )
قيمت هم تا همون 1750000 باشه.
به خدا شرمندم از اين همه زحمت يه كم سريعتر جواب بدين مديونم كردين، ممنون،

دوستان تورو خدا یکی جوابمو بده، مرسی

ostadpepe
18-04-2009, 21:34
:41::41::41::41:

دوستان تورو خدا یکی جوابمو بده، مرسی

دوست من من هم مشکل شما رو داشتم بین 1299 و dv6-1055 و hdx16 ولی به خاطر رنگ 1299 کلا بی خیال اون شدم. بین 1055 و hdx16 هم 1055 رو انتخاب کردم چون شخصا بدنه مشکی ساده رو نسبت به بدنه hdx16 که دارای طرح های شاخه ای مانند هست رو ترجیه میدم ولی کلا hdx هم خوشگل هست
بین 1299 و 1055 من که میگم 1055 رو بگیر
ولی بین hdx16 و 1055 هم من میگم 1055 چون سیپی یو قوی تر خیلی برام مهم تر هستش تا گرافیک یکیم ضعیف تر.در ضمن هر دو گرافیک هم ظرفیت 512 dedicate دارن.
در نهایت اگر سی پی یو برات مهمتره و تو اولویت اوله 1055 ولی اگر گرافیک خیلی برات مهمتر از سی پی یو هستش hdx16 رو بگیر

البته اگر از avecina.ir بپرسی قطعا میگه hdx16 چون علاقه خاصی به این سری داره:ِD
ولی تصمیم نهایی با خودته 1055 کیبورد نقره ای داره و پشتشم مشکی براق یکدست هست با همون آرم معروف اچ پی که با نور آبی خود نمایی می کنه ولی hdx تقریبا یجورایی قهوه ای رنگه با صفحا استیب و با طرح اسپرت همون شاخ و برگهایی که دیدی قطعا
به نظر من بیخیال 1299 شو با توجه به اولویتی که گفتم انتخاب کن
موفق باشی

ir_elf
18-04-2009, 22:34
ostadpepe عزيز ممنون از جوابت،
ولي مشكل اينجاست كه برام هم گرافيك مهمه هم پردازنده،
:-(

خلاصه بدجوري موندم چيكا كنم،
همين كانفيگ 1299 رو 1155 هم هستش، ولي متاسفانه رفته تو ليست discontinu
يكي بگه اين ليست چه طورياست؟
ايراد داشته كه ديگه توليد نميشه اونم به اين زودي!
يكي توضيح بده ممنون مي شم،
خلاصه 1155 صلاحه يا نه،
ممنون از همتون،
بزاريد لب تاپ بياد دستم اينجا از خجالت همه در مي آم،

ostadpepe
18-04-2009, 23:06
با توجه به نظر avecina.ir و لینک هایی که داده میگه تفاوت 1055 با hdx16 در سی پی یو خیلی زیاد نیست ولی گرافیک 9600 خیلی قویتره از 9200 ولی به نظر من سی پی یو dv6-1055 تو یک ویندوز 64 بیتی قدرت خودشو با ترکیب حافظه نشون میده
ببین استفاده ای که تو داری ممکنه در حدی باشه که سیستم خیلی ضعیف تر از اینها هم کارتو راه بندازه وگرنه مشخصه همه هم سی پی یو قوی واسشون مهمه هم گرافیک ولی بدون که همین دو مدل گرافیکی که روی 1055 و hdx16 هست از گرافیک لپ تاپ های 1700000-1800000 سونی بسیار قویتر هست اگر نگاه کنی خیلی از لپ تاپ های سونی گرافیکش سونی هست و حتی اونهایی هم که گرافیک geforce دارن اکثرا دارای حافظه 256 dedicate هستن پس مطمئن باش از خیلی از گرافیک های موجود در لپ تاپ های بازار سر هستن
ولی باز هم اگر خیلی مهمه برات پس 1299 رو بگیر
من جای تو بودم بین 1055 و hdx16 انتخاب می کردم
در مورد discontiniu شدن متاسفانه اطلاعاتی ندارم
موفق باشی

mmmehdiii
19-04-2009, 11:27
سلامم..
راستش دوست عزیز شرمنده....در این مورد خاص بهتره دوستانی که این مدل را دارن اظهار نظر کنن
همونطوریکه خودتون لابد دیدین ایران اچ پی فقط دو کانفیگ از dv4 آورده که عمده تفاوت صد تومنیشون توی کارت شبکه ی بیسیم و پردازنده هستش که قدری قویتر شده.
دوستانی که این مدل را دارن بیان راهنمایی بدن

به هر صورت خیلی ممنون

داش حسين
19-04-2009, 16:14
سلام
كسي در مورد hp compaq pavilion dv4-1199 اطلاعاتي داره منظورم معايب و محاسنه؟
پيشاپيش هم ممنون به خاطر جوابهاتون

سلام
آقايون خانوما يكي هم به سوال ما جواب بده.نمي دونيد تو دوبي چنده؟

ir_elf
20-04-2009, 22:57
ريجستر جان وديگر عزيزان اينجا چرا ديگه ساكت شده!
نه جواب مي دين نه يه احوال پرسي، به خدا همين پستها رو با موبايل مي دم، خريد لب تاپم طلسم شده.
يكي بگه جريان discountinu شدن dv5 1199 چيه؟
صلاحه به جاي 1299 فقط به خاطر رنگش برم دنبال 1199 كه ديگه توليد نميشه و راحت گير نمي ياد؟
همين كانفيگ 1299 رو مي خوام ولي رنگش يه جورايي دودلم كرده!
تو رو خدا كمك،
ديگه داره مي شه سه ماه كه علافه انتخاب لب تاپم:-(
بازم صبر كنم به اين زودي مدلهاي بهتر مي آن يا نه؟

aryamas
21-04-2009, 01:47
سلام
اینجا مثل اینکه کسی مدل HP Pavilion dv5-1299 رو نمیشناسه
همه راجع به DV 1070 صحبت میکنند. میخواستم بدونم کسی از دوستان راجع به کارایی این مدل اطلاع داره؟
یعنی این مدل بهتره یا 1070؟
مثل مدل های قبلی داغ میکنه یا نه؟

مشخصات کامل رو از سایت اصلی HP میتونید ببینید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

خواهشا یکی به داد من برسه!! :24::44:
خیلی کارم گیره!
مرررررررررررررررررررررررر ررررررسی

avecina.ir
21-04-2009, 06:31
سلامم.. ببینین دوستان.. وقتی یه مدل جایگزین قبلی میشه یعنی نواقص و معایب قبلی را سعی شده نداشته باشه و بهینه شده.چون همه چیز که با اپدیت بایوس درست نمیشه که... دلیلی نداره شما دنبال اون مدل قدیمی بدوین چون رنگش دلخواهتون بوده.... اگه رنگ مدلهای جدید دلخواهتون نیستش میتونین یه کانفیگ دیگه را انتخاب کنین یا منتظر ارائه ی رنگ جدید همون سری بمونین
مثلن همین 1070 دیگه خیلی وقته کنار گذاشته شده و سریهای جدیدتر جایگزینش شدن.......

ir_elf
21-04-2009, 12:46
سلام
اینجا مثل اینکه کسی مدل HP Pavilion dv5-1299 رو نمیشناسه
همه راجع به DV 1070 صحبت میکنند. میخواستم بدونم کسی از دوستان راجع به کارایی این مدل اطلاع داره؟
یعنی این مدل بهتره یا 1070؟
مثل مدل های قبلی داغ میکنه یا نه؟

مشخصات کامل رو از سایت اصلی HP میتونید ببینید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخواهشا یکی به داد من برسه!! :24::44:
خیلی کارم گیره!
مرررررررررررررررررررررررر ررررررسی

سلام دوست خوبم
منم درگير همين بودم. البته يه 2 3 ماهي ميشه!!!! :27:

كلي بحث و درگيري اينجا راه انداخته بودم. كاش يكم مي گشتي. بيا اينا هم بحثهاي 1299:
از اين شروع مي شه تا به بعد. عكسها هم هست
:

دوست عزيزم avecina.ir ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) درست مي گه هر چي سري لب تاپ جديدتر باشه. بهتره. چون نواقص برطرف شده. پس اگه با رنگش مشكلي نداري بخرش چون عاليه. داغ كردن هم تو بازي ها و كارهاي سنگين گرافيكي عاديه.
موفق باشي.

ir_elf
21-04-2009, 12:51
سلامم.. ببینین دوستان.. وقتی یه مدل جایگزین قبلی میشه یعنی نواقص و معایب قبلی را سعی شده نداشته باشه و بهینه شده.چون همه چیز که با اپدیت بایوس درست نمیشه که... دلیلی نداره شما دنبال اون مدل قدیمی بدوین چون رنگش دلخواهتون بوده.... اگه رنگ مدلهای جدید دلخواهتون نیستش میتونین یه کانفیگ دیگه را انتخاب کنین یا منتظر ارائه ی رنگ جدید همون سری بمونین
مثلن همین 1070 دیگه خیلی وقته کنار گذاشته شده و سریهای جدیدتر جایگزینش شدن.......

سلام avecina.ir عزيز ( عكس ژان رنو كه من عاشقشم رو اي ول :31: )

ممنون از راهنماييت.س بهتر سري جديد كه همون 1299 هست رو بگيرم. به نظرت چقدر صبر كنم سري هاي جديد كه رنگ دلخواهمو داشته باشه مي ياد؟؟؟ ايران اچ پي كه مي گفت تا اين چهارشنبه كانفيگاي جديد رو بازرگاني اعلام مي كنه.
به نظرت زياد طول مي كشه؟؟؟ حتي ممكنه مثلا dv5 13xx هم بياد؟؟؟؟؟

نظر حودت راجع به رنگ 1299 چيه؟

ممنون مي شم جواب اين سوالاي بچگونمو بدي :11::11::11::20:
مرسي

mohammad_mbu
22-04-2009, 15:52
مبارکه
دوست عزیز نظرتون در موردش چیه؟
امکانش هست که قیمت رو هم بدونم؟؟

سلامت باشی عزیز،من 1150خریدم،در کل راضی هستم و مشکل خاصی نبوده.توی 14اینچیها خوبه،چون منم زیاد تحقیق کرده بودم.
از خدمت دوستان 2تا سوال داشتم،یکی این که تو ایران اچ پی زده بود 3تا usbداره که ما 2تا بیشر ندیدیم و باعث تعجب شدو 1 سوالم اینه که مودم dial up 24kbps وصل می شه و علتش چیه؟

misha898
22-04-2009, 21:33
2 تا از پورت ها همان پورت USB معمولی هستند که در همه جا دیدین و اون یکی دیگه هم همون پورت e-SATA هست که دو کاربرد دارد
در مورد سرعت کانکت شدن هم اون سرعتی که روی مودم ها هست ماکزیمیم سرعتی هست که میتونن ارتباط برقرار کنن و هیچ دلیلی وجود ندارد که ما حتما همیشه این سرعت رو داشته باشیم. این سرعت بستگی به کیفیت سیم کشی داخل ساختمان و خط تلفنی که مخابرات به شما داده است دارد اگر روی خط شما PCM باشد سرهت شما کاهش می یابد

gizlly
22-04-2009, 23:59
سلامت باشی عزیز،من 1150خریدم،در کل راضی هستم و مشکل خاصی نبوده.توی 14اینچیها خوبه،چون منم زیاد تحقیق کرده بودم.
از خدمت دوستان 2تا سوال داشتم،یکی این که تو ایران اچ پی زده بود 3تا usbداره که ما 2تا بیشر ندیدیم و باعث تعجب شدو 1 سوالم اینه که مودم dial up 24kbps وصل می شه و علتش چیه؟

سلام
من دو تا سوال مهم داشتم
یکی اینکه cpu این مدل 2.13 یا2 ؟
دیگه اینکه با کدوم گارانتی گرفتی؟

mohammad_mbu
23-04-2009, 03:09
2 تا از پورت ها همان پورت USB معمولی هستند که در همه جا دیدین و اون یکی دیگه هم همون پورت e-SATA هست که دو کاربرد دارد
در مورد سرعت کانکت شدن هم اون سرعتی که روی مودم ها هست ماکزیمیم سرعتی هست که میتونن ارتباط برقرار کنن و هیچ دلیلی وجود ندارد که ما حتما همیشه این سرعت رو داشته باشیم. این سرعت بستگی به کیفیت سیم کشی داخل ساختمان و خط تلفنی که مخابرات به شما داده است دارد اگر روی خط شما PCM باشد سرهت شما کاهش می یابد

مرسی از جوابات دوست عزیز،در مورد esataممنونم از راهنماییت،ولی من برای وصل شدن با dial up از همون پورتی استفاده کردم که برای desktopاستفاده میکنم و با اون به طور متوسط 45kbpsوصل می شم،ولی باlaptopفقط 24kbpsوصل می شه و علتش رو نمی دونم!امکان داره محدودیت واسش گذاشته باشن یا مودمش ضعیفه؟

mohammad_mbu
23-04-2009, 03:27
سلام
من دو تا سوال مهم داشتم
یکی اینکه cpu این مدل 2.13 یا2 ؟
دیگه اینکه با کدوم گارانتی گرفتی؟

cpu:2.13 هست،intel p7450
من با گارانتی همپارد(همراه پردازش)از پایتخت گرفتم .

amiriano
23-04-2009, 07:54
من تمام این 1263 پست رو خوندم.انتخاب سخته.خیلی ها نگران گرما هستند.یکسری این رو بخاطر جنس بدنه لپ تاپ میدونن و این رو به حساب تبادل گرمای داخل لپ تاپ با محیط بیرون میگذارند.به حرف فروشنده ها نمیشه اعتماد کرد.یکی میگه HP DVx-xxxx ها برگشتی اش زیاد بوده..خوب که دفت میکنی میبینی طرف Dell فروشه.اونیکی میگه اصلا برگشتی نداشته لابد چون HP فروشه اینطوره!ببینید دوستان مشکل ما تو ایران اینه که چون تحریم هستیم و یک نماینده رسمی و درست حسابی نداریم معمولا برای خرید محصولات وارداتی مخصوصا الکترونیکی با این مشکلات مواجه هستیم.تو سایت HP یه لینک پیدا کردم که شما رو میتونه به اون چیزی دنبالش هستین نزدیک کنه.چون به احتمال 90% اون مدلی رو که در آخر بهتون معرفی میکنه در ایران موجود نیست و یا اگر هم هست خیلی کمه و سخت گیر میاد.ولی کانفیگ اون لپتاپ رو میتونید نگاه کنید و مدلی نزدیک به اون رو انتخاب کنید.هرچند این راهنما خیلی حرفه ای نیست ولی برای شروع میتونه مناسب باشه.نکته دیگه قیمت های زیبای اونها هست!کاش تو ایران هم با این قیمت ها یافت میشدند.به هر حال من لینک رو میذارم شاید مفید بود!

amiriano
23-04-2009, 11:50
اینم یه لینک تو YOU TUBE که یکنفر با دوربین شخصی اش از لپتاپش که از سری dv5 هست فیلم گرفته و در کنار صفحه سمت راست هم میتونید لینک ها مشابه رو ببینید.جالبن حداقل برای آشنایی با قابلیت های این سری از لپتاپ ها مناسبه!

ir_elf
23-04-2009, 14:08
سلام دوستان بلاخره منم لب تاپ گرفتم،
1155ee
فقط يه مشكل،
توي ليست فروش زده بود d5 پرسيدم گفتن مربوط به سريه كه واسه كشورها مختلفه،
ري قوطي هم hp d5-115ee نوشته،
زير لب تاپم همينطور ولي بالاي lcd نوشته pavilion dv5.
يكي لطف كنه بگه اين چه جورياست؟ :-(
نكنه ايراد داره؟!!
توي hp.com هم نبود!
چه طوري بفهمم اصله؟
تورو خدا زود جواب بدين، دارم دغ مي كنم،
همه ي كانفيگ همونه قيمتش هم 1620000

aryamas
23-04-2009, 15:37
سلام دوست خوبم
منم درگير همين بودم. البته يه 2 3 ماهي ميشه!!!! :27:

كلي بحث و درگيري اينجا راه انداخته بودم. كاش يكم مي گشتي. بيا اينا هم بحثهاي 1299:

از اين شروع مي شه تا به بعد. عكسها هم هست
:

دوست عزيزم avecina.ir ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) درست مي گه هر چي سري لب تاپ جديدتر باشه. بهتره. چون نواقص برطرف شده. پس اگه با رنگش مشكلي نداري بخرش چون عاليه. داغ كردن هم تو بازي ها و كارهاي سنگين گرافيكي عاديه.
موفق باشي.

آقا مرسییییی یه دنیا!!! مغزم درد گرفت از بسکه این انجمن رو گشتم!

avecina.ir
23-04-2009, 17:33
سلامم..
من تمام این 1263 پست رو خوندم.انتخاب سخته.خیلی ها نگران گرما هستند.یکسری این رو بخاطر جنس بدنه لپ تاپ میدونن و این رو به حساب تبادل گرمای داخل لپ تاپ با محیط بیرون میگذارند.به حرف فروشنده ها نمیشه اعتماد کرد.یکی میگه HP DVx-xxxx ها برگشتی اش زیاد بوده..خوب که دفت میکنی میبینی طرف Dell فروشه.اونیکی میگه اصلا برگشتی نداشته لابد چون HP فروشه اینطوره!ببینید دوستان مشکل ما تو ایران اینه که چون تحریم هستیم و یک نماینده رسمی و درست حسابی نداریم معمولا برای خرید محصولات وارداتی مخصوصا الکترونیکی با این مشکلات مواجه هستیم.تو سایت HP یه لینک پیدا کردم که شما رو میتونه به اون چیزی دنبالش هستین نزدیک کنه.چون به احتمال 90% اون مدلی رو که در آخر بهتون معرفی میکنه در ایران موجود نیست و یا اگر هم هست خیلی کمه و سخت گیر میاد.ولی کانفیگ اون لپتاپ رو میتونید نگاه کنید و مدلی نزدیک به اون رو انتخاب کنید.هرچند این راهنما خیلی حرفه ای نیست ولی برای شروع میتونه مناسب باشه.نکته دیگه قیمت های زیبای اونها هست!کاش تو ایران هم با این قیمت ها یافت میشدند.به هر حال من لینک رو میذارم شاید مفید بود!

ایول عجب صبر و حوصله ای داری که همه ی پستها ره خوندی! ادمین سایت باید واست یه مدال شهامت بفرسته
ببین عزیزجان شما اگه میخوای مقایسه ها و نظرات تخصصی تر و حرفه ای تر را هم ببینین میتونی اینجا را جستجو و چک کنی شاید بشه گفت یکی از بهترین معتبرترین منبعهایه:

avecina.ir
23-04-2009, 18:18
سلام دوستان بلاخره منم لب تاپ گرفتم،
1155ee
فقط يه مشكل،
توي ليست فروش زده بود d5 پرسيدم گفتن مربوط به سريه كه واسه كشورها مختلفه،
ري قوطي هم hp d5-115ee نوشته،
زير لب تاپم همينطور ولي بالاي lcd نوشته pavilion dv5.
يكي لطف كنه بگه اين چه جورياست؟ :-(
نكنه ايراد داره؟!!
توي hp.com هم نبود!
چه طوري بفهمم اصله؟
تورو خدا زود جواب بدين، دارم دغ مي كنم،
همه ي كانفيگ همونه قيمتش هم 1620000
ببین ظاهرن جدیدن سفارش مربوط به امارات را بجای DV5 زده D5 که طبعن هیچ فرقی نداره بلکه نشونه ی جدیدتر بودن مدلشه......
مثلن اینجا را ببین:

ir_elf
23-04-2009, 18:23
ببین ظاهرن جدیدن سفارش مربوط به امارات را بجای dv5 زده d5 که طبعن هیچ فرقی نداره بلکه نشونه ی جدیدتر بودن مدلشه......
مثلن اینجا را ببین:

به خدا داشتم سکته می کردم....
:8::8::8::8::8:

وای به خدا مخلص همتون هستم.

همتونو دوست دارم.....
:11::11::11::11:
جبران می کنم. بای

ostadpepe
23-04-2009, 21:51
با سلام
دوستان من بالاخره hp dv6-1055 رو خریداری کردم
4 روزی هست که دارم باهاش ور می رم
ویژگی های مثبت زیاد داره ولی تا حالا معایبی ازش ندیدم
سرعت run شدن ویندوز فوق العاده بالاست،کیفیت ال سی دی خیلی خوبه،حتی تو کارهای گرافیکی سنگین لپ تاپ حرارت زیادی نداره، قیافش هم از اونی که من فکر می کردم خیلی بهتری، صفحه کیبورد اون هم کامل هستش ،قیمت اون الان 1600000 هستش و با مشخصات زیر:
cpu:2.66 6mb cash
HDD: 400 GB
RAM:4 GB
VGA: GEFORCE 9300m gs
کسانی که تو این قیمت دنبال لپ تاپ هستند، به نظر من لپ تاپ خوبی هست
سوالی داشتید در خدمت هستم

aryamas
25-04-2009, 11:07
سلام دوستان
یه راهنمایی می خواستم ازتون
اگه شما بودین واسه کارای مهندسی و حرفه ای کدومو انتخاب می کردین :

1- Pavilion DV5-1299

2-Dell E6500

ممنونم.

من اگه خودم باشم برام فرقي ندارن. بيشنر كارهاي مهندسي گرافيك بالايي نميخوتند و فقط CPU و RAM و Cache بالا لام دارند .اين دو سيستم از اين لحاظها مثل هم هستند و فقط تو يه سري چيزهاي جزيي با هم فرق دارن.
اما من خودم باشم Hp ميگيرم. چون هم خوشگلتره و هم سيستم قويتره.

emadonline
25-04-2009, 21:39
بچه ها من می خوام یه سیستم از اچ پی بگیرم. چند تا چیز برام پیش اومده که می گن تقلبی اچ پی زیاد شده این چند مدت، آیا واقعآ اینجوری هست؟ خرابیش چی جوریه؟ من تا حالا لپ تاپ نداشتم و زیاد آشنا نیستم، یه سیستمی هم می خوام که ازش زیاد استفاده کنم در روز. کارم هم ادیت تصویر در حد خیلی کوچیک هست. خونه من از CPU e2180 استفاده می کنم. فکر می کنید بالاتر از این سیستم بگیرم ؟ من از همین راضیم تقریبآ تازه کش این 1 مگ هست. چه مدلهایی از اچ پی بهم پیشنهاد می کنید؟ تا یک و سیصد هم می تونم بذارم. چه سیستمی می تونم از اچ پی بگیرم؟ شما چی پیشنهاد می کنید؟

amiriano
27-04-2009, 08:57
سلامم..
ایول عجب صبر و حوصله ای داری که همه ی پستها ره خوندی! ادمین سایت باید واست یه مدال شهامت بفرسته
ببین عزیزجان شما اگه میخوای مقایسه ها و نظرات تخصصی تر و حرفه ای تر را هم ببینین میتونی اینجا را جستجو و چک کنی شاید بشه گفت یکی از بهترین معتبرترین منبعهایه:

والا کنجکاو بودم ببینیم بقیه چیکار کردن و کارشون به کجا کشیده...دو تا از همکارام dv5-1060 داشتند ولی خیلی تعصبی صحبت میکردن در باره اش واسه همینم تحقیقات گسترده تری رو شروع کردم!:5:

m_anb
27-04-2009, 23:11
با سلام
دوستان من بالاخره hp dv6-1055 رو خریداری کردم
4 روزی هست که دارم باهاش ور می رم
ویژگی های مثبت زیاد داره ولی تا حالا معایبی ازش ندیدم
سرعت run شدن ویندوز فوق العاده بالاست،کیفیت ال سی دی خیلی خوبه،حتی تو کارهای گرافیکی سنگین لپ تاپ حرارت زیادی نداره، قیافش هم از اونی که من فکر می کردم خیلی بهتری، صفحه کیبورد اون هم کامل هستش ،قیمت اون الان 1600000 هستش و با مشخصات زیر:
Cpu:2.66 6mb cash
hdd: 400 gb
ram:4 gb
vga: Geforce 9300m gs
کسانی که تو این قیمت دنبال لپ تاپ هستند، به نظر من لپ تاپ خوبی هست
سوالی داشتید در خدمت هستم
چند تا مشكل قابل توجه داره فقط تو همين 2 دقيقه اي كه خوندم ..!!

1- ال سي دي بزرگ
2- وزن به طبع زياد
3- زود تموم شدن باتريش نسبت به سوني

ولي در كل به نظر من اونقدر قطعه نسبتا شاخ روش هست كه لب تاپ شاخي به حساب بياد ..!!

و البته اينكه بلو ري هم داره جذابش كرده ..!! :31:

m_anb
27-04-2009, 23:21
و البته يه چيزي در مورد وزن بگم اونجوري كه سر سايت خود hp نوشته كل پكيج 5.10 كيلوگرم ميشه كه اون دهشم بزنيم ميشه 5 كيلوگرم آدمو يه جورايي ياد مردان آهنين مرحله آخرش ميندازه ..!! :دي

ir_elf
28-04-2009, 17:15
و البته يه چيزي در مورد وزن بگم اونجوري كه سر سايت خود hp نوشته كل پكيج 5.10 كيلوگرم ميشه كه اون دهشم بزنيم ميشه 5 كيلوگرم آدمو يه جورايي ياد مردان آهنين مرحله آخرش ميندازه ..!! :دي

سلام ، با اینکه من خودم از 16 اینچیا بدم می اد و سنگینن ولی تو دیگه زیادی پیاز داغشو هم زدی! :31:.
کل پکیج 5.10 هستش یعنی با قوطی و تمامی متخلفاتش!!! نه خود لبتاپ بدون آداپتور...
مگه اینکه شما بخوای لبتاپتو با قوطی اینور اونور ببری... !!!!!!!!!!!! :31::31::31::31::31:
بی خیال. کلا HP محشره چه 15 چه 16 چه 20 چه 30 چه 40 اینچی :8::8:

Dimensions / weight / warranty Product weight
3.14 kg
Package weight
5.10 kg

mora66
29-04-2009, 09:29
معذرت میخوام،
میخواستم یه لپ تاپ تو مایه های 1225 یا 1235 بهم معرفی کنید .
14 اینچ بودن واسم مهمه، با رنج قیمت 1.200

می خوام بدونم بجز 1225 چه انتخاب هایی میتونم داشته باشم.
واقعانی با 1225 حاال کردم ، میتونید بیشتر راهنماییم کنید؟؟

avecina.ir
29-04-2009, 19:08
معذرت میخوام،
میخواستم یه لپ تاپ تو مایه های 1225 یا 1235 بهم معرفی کنید .
14 اینچ بودن واسم مهمه، با رنج قیمت 1.200

می خوام بدونم بجز 1225 چه انتخاب هایی میتونم داشته باشم.
واقعانی با 1225 حاال کردم ، میتونید بیشتر راهنماییم کنید؟؟
بخش مشاوره برای خرید که اینجا نیتس که میپرسی

ostadpepe
30-04-2009, 21:01
چند تا مشكل قابل توجه داره فقط تو همين 2 دقيقه اي كه خوندم ..!!

1- ال سي دي بزرگ
2- وزن به طبع زياد
3- زود تموم شدن باتريش نسبت به سوني

ولي در كل به نظر من اونقدر قطعه نسبتا شاخ روش هست كه لب تاپ شاخي به حساب بياد ..!!

و البته اينكه بلو ري هم داره جذابش كرده ..!! :31:
دوست عزیز
در این دو دقیقه شما دنبال ایراد می گشتی که فقط یک چیزی بگی!!!!
طبعا سری dv6 ال سی دی 16 اینچ داره و بزرگ بودن ال سی دی حسن هست نه عیب و اگر کسی لپ تاپ کوچیک میگیره برای سبک بودن اونه وگرنه هیچ کس دوست نداره ال سی دی لپ تاپ کوچیک باشه!!!!!!
وزن خود لپ تاپ 3 کیلو و 15 هست تقریبا!!!!!!!!به نظر شما کارتون و کاتالوگ ها و 4 تا سیم برق و .... رو هم 10 گرم وزن داره؟؟؟؟؟؟
عمر باتری رو هم در لپتاپ های هم سری و هم اندازه و ترجیحا هم مارک خودش باید مقایسه کنی
طبعا هارد 400 سی پی یو 2.66 و با کش 6 و 4 گیگ رم و گرافیک 512 و ال سی دی 16 ،بیشتر از گرافیک اینتل و 2 گیگ رم و سی پی یو 2.26 که در اکثر fw ها به کار رفته از باتری برق مصرف میکنه!!!!!
در عیت حال من بین 2.5 تا 3 ساعت با لپ تاپ کار می کنم که برای باتری 6 cell تایم کمی نیست
من دوستم fw با سی پی یو 2.5 و کانفیگ نسبتا بالا داره اما در تست هایی که کردم نه در سرعت و نه در گرافیک به پای dv6-1055 نمی رسه!!!!!!
امیدوارم از این به بعد در مقایسه هات بیشتر دقت کنی:20:
دوستان سوال بود در خدمتم

RAMINET
03-05-2009, 18:24
دوستان نظرتون در مورد سيستمهاي جديد كه اومده چيه dv6 ها رو ميگم!
من ميخواستم ببينم در مورد مدل HP Pavilion dv6-1127 با قيمت 1330000 چه نظري دارين؟
2.40 GHz , Level 2 cache 3 MB
320 GB
15.6"
ATI Mobility Radeon HD 4650

treason_boys
04-05-2009, 00:42
سلام
من قصد خرید لپ تاپ دارم
دو تا از مارک های اچ پی نظرمو گرفته. می خواستم نظر شما رو هم درباره این دو تا بدونم

dv5-1299
و
dv6-1199

golabi_65
04-05-2009, 23:08
سلام
من قصد خرید لپ تاپ دارم
دو تا از مارک های اچ پی نظرمو گرفته. می خواستم نظر شما رو هم درباره این دو تا بدونم

dv5-1299
و
dv6-1199

گرافیک 1199 خیلی بهتره . هارد هم بیشتره (500). رنگ هم فکر کنم بهتره . قیمت با گارانتی ایران اچ پی هم فقط 30 تومن گرونتر از 1299 هست . فکر میکنم dv6-1199 خیلی خوبه . کلا با این قیمت و این کانفیگ چیزی مثل این تو بازار نیست بنظرم . من هم احتمالا همینو میخرم .

golabi_65
04-05-2009, 23:18
دوستان نظرتون در مورد سيستمهاي جديد كه اومده چيه dv6 ها رو ميگم!
من ميخواستم ببينم در مورد مدل HP Pavilion dv6-1127 با قيمت 1330000 چه نظري دارين؟
2.40 GHz , Level 2 cache 3 MB
320 GB
15.6"
ATI Mobility Radeon HD 4650

دقیقا مثل dv6 1125 هست اما گرافیک 1125 یکم بهتره( یک گیگ ) . قیمت 1125 هم 1360000 هست
اینجا فرقشون مشخصه

کلا اگه این سری خوب باشه و مشکل دما نداشته باشن خیلی خوبه نسبت به قیمت
درباره ی دمای این سری های جدید dv6 کسی چیزی میدونه؟

treason_boys
05-05-2009, 00:04
گرافیک 1199 خیلی بهتره . هارد هم بیشتره (500). رنگ هم فکر کنم بهتره . قیمت با گارانتی ایران اچ پی هم فقط 30 تومن گرونتر از 1299 هست . فکر میکنم dv6-1199 خیلی خوبه . کلا با این قیمت و این کانفیگ چیزی مثل این تو بازار نیست بنظرم . من هم احتمالا همینو میخرم .

از نظر گرافیک که واقعا عالیه. همینش منو به شک انداخته که شاید این مدل مشکلی داره که قیمتش اینقدر پایینه.
البته 1199 بلوری و فینگر پرینت نداره که فکر کنم همین یه مقدار باعث کاهش قیمت شده.
فکر نکنم حالا حالا ها بلوری توی ایران مرسوم بشه. فینگر پرینت هم بیشتر جنبه تجملاتی داره.

در مورد داغ شدنش هم بگم من چند جا خوندم توی سری dv6 جدید یه مقدار مشکل گرما رو بر طرف کردن ولی هنوز هم این مشکل تا حدودی وجود داره.

از نظر رنگ هم 1199 مشکی کامله که واقعا شیکه. ولی همین طرحی که روش زدن یه مقدار لپ تاپو جواد کرده ولی قابل تحمله.

کی بردش هم کامله ونوم لوک رو هم داره. به خاطر همین تاچ پد یه کم به سمت چپ متمایله که از دور یه کم غناث به نظر میاد.

ال سیدیش هم بر خلاف سری قدیمی dv6 که 16 بود 15.6 شده که به نظر من خیلی کار خوبی کردن. چون یه کم جمع جور تر شده. البته یکی از مشکلاتی که برای این سری زدن رزولوشین 1366*700 که فکر کنم با کوچیک شدن ال سی دی کیفیت خیلی بهتر شده باشه.

در هر صورت حاجی منم می خوام لپ تاپ بگیرم. شما هم اگه مطلب تازه ای شنیدی ما رو خبر کن چون من صد در صد می خوام همین کانفینگ 1199 رو بگیرم.

اگه کسی دیگه ای هم چیز خاصی از این سری میدونه خوشحال میشم ما رو هم بی نصیب نکنه؟

pedramgolchin
05-05-2009, 15:39
دوستان کدوم کارت گرافیک این سری از همه سرتره؟
GEFORCE 9600M GT
یا
ATI MOBILITY RADEON 4650 HD
ممنون میشم کمکم کنید
و اینکه مدل DV 1040 با کانفیگ زیر میتونه بازی های روز بازار را در سطح MEDIUM GRAPHIC اجرا کنه؟
INTEL CORE2 DUO P7350
RAM 3G
GEFORCE 9300M GT 256M UP TO 1535M SHARE
PRICE 1100000

RAMINET
05-05-2009, 19:01
GEFORCE 9600M GT
یا
ممنون میشم کمکم کنید
و اینکه مدل DV 1040 با کانفیگ زیر میتونه بازی های روز بازار را در سطح MEDIUM GRAPHIC اجرا کنه؟
INTEL CORE2 DUO P7350
RAM 3G
PRICE 1100000

مسلما ATI MOBILITY RADEON 4650 HD
قدرت زيادي داره

avecina.ir
05-05-2009, 20:18
GEFORCE 9600M GT
یا
ممنون میشم کمکم کنید
INTEL CORE2 DUO P7350
RAM 3G
PRICE 1100000
چرا نمیری خودت اینجا هر گرافیکی را که میخوای با دقت بررسی کنی؟؟ لینک زیر گرافیکها را با ذکر جزئیات و برحسب رتبه لیست کرده

REGISTERED USER
05-05-2009, 23:51
درسته دوستان قدرت گرافیکی Radeon HD بیشتره اما توی نوت بوک قدرت نمایش و نرم بودن رو فقط با چیپست های nvidia تجربه می کنید

pedramgolchin
09-05-2009, 13:36
درسته دوستان قدرت گرافیکی Radeon HD بیشتره اما توی نوت بوک قدرت نمایش و نرم بودن رو فقط با چیپست های nvidia تجربه می کنید
یعنی به طور مثال در اجرای بازی کارت ati 4650 به نسبت gf 9600m gt فریم کمتری رو نشون میده؟؟
لطفاکمکم کنید من اصلا در زمینه لپ تاپ تجربه ندارم و الان هم میخام بخرم و گیج شدم
بودجه من هم حدود 1.300.000 هستش
کمتر بشه بهتره

REGISTERED USER
09-05-2009, 14:15
منظورم بیت ریت و اینا نیست ... شما بیایید مثلا Crysis رو روی این دو مقایسه کنید ... visual effect های nvidia بسیار طبیعی ترند ... شما صحنه رو با کامل ترین جزئیات می بینید و این حس بهتری به شما دست میده در مقابل با ATI

avecina.ir
09-05-2009, 14:29
سلامم..
یعنی به طور مثال در اجرای بازی کارت ati 4650 به نسبت gf 9600m gt فریم کمتری رو نشون میده؟؟
لطفاکمکم کنید من اصلا در زمینه لپ تاپ تجربه ندارم و الان هم میخام بخرم و گیج شدم
بودجه من هم حدود 1.300.000 هستش
کمتر بشه بهتره اینقدر سوالات تکراری نپرسین.. ضمنن گیج شدن نداره!
دو تا پست بالاتر یه لینک گذاشتم میتونی خودت با دقت بررسی کنی تا با خیال راحت تصمیم گیری کنی.... مثلن خلاصه ی چیزایی که میتونی توی اون لینکها پیدا کنی اینایه:
امتیاز Radeon 4650M توی 3DMark 05 برابر 13652 هستش که Geforce 9600M GT برابر 9444
توی زمینه ی Game هم 4650 در همه ی بازیهای: ( Crysis (High 1024x768 و Quake 3 و Doom 3 (Ultra 1024x768) بسیار بهتر از 9600 هستش
لینک زیر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینی که آقای رجیستر گفتن در زمینه ی بازی نیستش و مربوط به خود محیط ویندوزه.البته باید این را در نظر بگیرین که چیپهایAti نسبت به چیپهای nVidia از بالاترین نسخه های Direct X پشتیبانی کاملتری میکنه که توی زمینه ی گیمینگ خیلی اهمیت داره و مربوط به روابط بهتر Ati با مایکروسافت و مشکلدار بودن Nvidia در این زمینه هستش..... در عوض Nvidia دارای فناوری بهتری توی CUDA هستش که کسانیکه میخوان رندرهای ویدیویی زیادی انجام بدن ممکنه بیشتر بدردشون بخوره.....

Stream
09-05-2009, 14:37
منظورم بیت ریت و اینا نیست ... شما بیایید مثلا Crysis رو روی این دو مقایسه کنید ... visual effect های nvidia بسیار طبیعی ترند ... شما صحنه رو با کامل ترین جزئیات می بینید و این حس بهتری به شما دست میده در مقابل با ATI

الان دیگه واقعا تفاوت بین Radeon HD و Geforce محسوس نیست و هیچ وقت از نظر جزئیات تفاوتی مشاهده نمیشه. هر دوشون فعلا دارند فوق العاده کار می کنند.
Visual Effect هایی که در بازی ها هست قبلا (سری Radeon X1000 و Geforce 6) تفاوت داشتد و در محصولات NVIDIA بهتر نمایش داده می شد (به خاطر Shader 3) ولی الان به هیچ وجه همچین چیزی وجود نداره.

در محیط ویندوز هم هردوشون بسیار خوب عمل می کنند و تفاوتی وجود نداره.

GEFORCE 9600M GT
یا
ممنون میشم کمکم کنید
INTEL CORE2 DUO P7350
RAM 3G
PRICE 1100000

از نظر Performance و کارایی Mobility Radeon HD 4650 کارایی بهتری نسبت به Geforce 9600M GT داره ولی مصرف به مراتب بالاتری هم داره (بیشتر از 50 درصد) و گرمای بیشتری هم تولید می کنه.

D_z_z
09-05-2009, 16:25
وایییی :19::45::45: بعد از چند ماه بالاخره تصمیم گرفته بودم که DV5 1235 بگیرم . این hp هم عجب کارایی میکنه ها! این dv6 1127 که سیستم خوفتری داره هم با همون قیمت داره میده!! ما که باز رسیدیم سر جای اولمون! باز گیج شدیم که کدومو بگیرم :41:

مثلا الان dv5 1299 چرا انقدر گرونه!! ولی dv6 1127 انقدر ارزون!! مشکوک میزنه! اگر 1299 cpu بهتری داره خوب 1137 هم گرافیک خیلی بهتری داره و lcd بزرگ تر! فک نمیکنم این باعث بشه که اختلافشون 500 تومن بشه!

avecina.ir
09-05-2009, 18:11
سلامم..
وایییی :19::45::45: بعد از چند ماه بالاخره تصمیم گرفته بودم که DV5 1235 بگیرم . این hp هم عجب کارایی میکنه ها! این dv6 1127 که سیستم خوفتری داره هم با همون قیمت داره میده!! ما که باز رسیدیم سر جای اولمون! باز گیج شدیم که کدومو بگیرم :41:

مثلا الان dv5 1299 چرا انقدر گرونه!! ولی dv6 1127 انقدر ارزون!! مشکوک میزنه! اگر 1299 cpu بهتری داره خوب 1137 هم گرافیک خیلی بهتری داره و lcd بزرگ تر! فک نمیکنم این باعث بشه که اختلافشون 500 تومن بشه!ببین جانم اگه مشکل شما هم مثل بعضیا هستش که خیال میکنن 16 اینچی بزرگه!! باید بگم هر چند که از نظر ریاضی نمایشگر 16 اینچی تنها 0.6 اینچ بزرگتره ولی اصلن به چشم نمیاد مثلن عکس زیر را ببین.. اون توشیبا دارای نمایشگر رایج "15.4 هستش و اون اچ پی ه "16 دیگه خودت قضاوت کن دیگه گیج شدن نداره..... از هر نظر DV6 برتری داره

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

123456789e
11-05-2009, 22:18
salam
man karshenase arshad mechanic hastam
bade koli tahghigh 1 done HP dv6_1199ee gereftam
vaghan binazire
dagh ham nemikone
merci az komak hame dostan

becareful
12-05-2009, 19:02
چرا در مورد لپ تاپ dv5 1178 هیچی توی اینترنت نیست...قیمتش هم ارزونه...اصلا این لپ تاپ وجود خارجی داره؟

m.pali
13-05-2009, 15:11
لطفا در مورد dv6t های جدید که ایران اچ پی داره مطلب بزارین توی وب نیست
مخصوصا از لحاظ گرما

james_hetfield
16-05-2009, 08:05
سلام دوستان عزیز
میخواستم بپرسم کسی در مورد DV3-3655ee اطلاعاتی داره؟ این مدل 13.3 اینچ ، 2.66 ، 4 گیگ، 320 با گرافیک 9300 هستش، برای بازی نمی خوام و حمل و نقل برام خیلی مهمه. می خواستم ببینم اگه کسی داره در مورد داغ کردنش و گرمای ایجاد شده و کارراییش میتونه اطلاعاتی بهم بده؟
البته همون 13 اینچ 1299 هستش با این تفاوت که LED هست و Blu-Ray نداره

ir_elf
18-05-2009, 01:42
دوستان سلام. جدیدا داشتم توی راهنمای لپ تاپم (HP DV5-1155ee) که به این مورد جالب که خیلی روش بحث هست برخوردم:

توی این بخش از راهنما می گه اگه از باطری به طور طولانی مدت استفاده نمی کنید و یا نیازی به شارژ نداره، باطری رو از لپ تاپ خارج کنید.

این هم روش کالیبره کردن باتری که توصیه شده هر 1 تا 3 ماه یکبار انجام بشه (تا سلولای باتری دوباره ست بشن) خیلی مفیده:

موفق باشید.

Ardavan
18-05-2009, 08:10
دوستان سلام. جدیدا داشتم توی راهنمای لپ تاپم (HP DV5-1155ee) که به این مورد جالب که خیلی روش بحث هست برخوردم:

توی این بخش از راهنما می گه اگه از باطری به طور طولانی مدت استفاده نمی کنید و یا نیازی به شارژ نداره، باطری رو از لپ تاپ خارج کنید.

این هم روش کالیبره کردن باتری که توصیه شده هر 1 تا 3 ماه یکبار انجام بشه (تا سلولای باتری دوباره ست بشن) خیلی مفیده:

موفق باشید.

ممنون از راهنماییت،یعنی دوست عزیز اگه از باتری استفده نمیخواهیم بکنیم برای مدت طولانی(منظور 2هفته یا 3هفته یا کمتر)
باتری رو شارژ کنیم و ار AC استفاده کنیم؟
اخه توی بحث هایی که قبلن شده بود میگفتن دوستان که در هر صورت باتری تو دستگاه باشه،چه موقع استفاده از ACچه.....

ir_elf
18-05-2009, 11:19
خواهش مي كنم اردوان جان،
اينطور كه نوشته در صورتيكه قصد استفاده يا شارژ باتري رو براي مدت طولاني نداريد، (مدت طولاني هم همون 2 هفته به بالاست احتمالا) باتري رو كاملا شارژ كنيد بعد از لپ تاپ خارج كنيد و در جاي خشك و خنك نگه داريد، راحت از ac استفاده كنيد.
البته سعي كنيد اقلا ماهي يه بار از باتري استفاده كنيد تا سلولاش فعال باشن.
وقتي هم باتري ري لپ تاپ نيست مراقب گرد و خاك باشيد چون راحت از محفظه باتري به لپ تاپ مي رسن،باز دوستان اگه نظري دارن بگن

avecina.ir
18-05-2009, 12:51
سلامم..
خواهش مي كنم اردوان جان،
اينطور كه نوشته در صورتيكه قصد استفاده يا شارژ باتري رو براي مدت طولاني نداريد، (مدت طولاني هم همون 2 هفته به بالاست احتمالا) باتري رو كاملا شارژ كنيد بعد از لپ تاپ خارج كنيد و در جاي خشك و خنك نگه داريد، راحت از ac استفاده كنيد.
البته سعي كنيد اقلا ماهي يه بار از باتري استفاده كنيد تا سلولاش فعال باشن.
وقتي هم باتري ري لپ تاپ نيست مراقب گرد و خاك باشيد چون راحت از محفظه باتري به لپ تاپ مي رسن،باز دوستان اگه نظري دارن بگن
با اين قسمت از راهنماييش موافق نيستم..... ببين باتري لپتاپ خودش حكم يجور UPS را هم داره و در صورت نبودش و با رفتن ناگهاني برق نه تها اطلاعات جاري سيستم عامل همگي Lost ميشن بلكه احتمال اسيب سخت افزاري هم وجود داره.و هيچ حرفه اي لپتاپ را پيدا نميكني اينكار را ببيني كرده
كلن عمر باتري لپتاپهاي ليتيوم-يون جديد متاسفانه محدوده.. و اين كار خيلي نميتونه مثمر ثمر باشه در حاليكه بعضي لپتاپهاي قديمي از سري P3 كه من دارم ميبينم باتريشون بعد سالهاي سال همچنان يك تا دو ساعت شارژ را داره ((و LCD شونم بخوبي كار ميده..!!)

Ardavan
18-05-2009, 21:08
از همتون ممنون،با هر 2حرف شما دوستان کاملا موافقم،ولی باز ادم گیج میشه،من که همیشه فعلا باتری رو لپتاپ هست بیشتر هم از برق استفاده میکنم،حالا من توی این چند روز اینده ببینم میتوانم با پشتیبانی HP یک صحبت اینترنتی داشته باشم ببنم اونا چی میگن،به اطلاع همه میرسونم،از بچه ها هم اگه کسی باز اطلاعاتی داره بگه(الان که این رو گفتم 100نفر میریزن رو سرم که اقا این جا جای این حرفا نیست،برو تو تاپیک مخصوص خودش:31:دیگه چون اینجا گفتن دیگه ما هم همین جا میگیم،دیگه ببخشید ما رو:10::11::7::34:

ir_elf
19-05-2009, 01:44
از همتون ممنون،با هر 2حرف شما دوستان کاملا موافقم،ولی باز ادم گیج میشه،من که همیشه فعلا باتری رو لپتاپ هست بیشتر هم از برق استفاده میکنم،حالا من توی این چند روز اینده ببینم میتوانم با پشتیبانی HP یک صحبت اینترنتی داشته باشم ببنم اونا چی میگن،به اطلاع همه میرسونم،از بچه ها هم اگه کسی باز اطلاعاتی داره بگه(الان که این رو گفتم 100نفر میریزن رو سرم که اقا این جا جای این حرفا نیست،برو تو تاپیک مخصوص خودش:31:دیگه چون اینجا گفتن دیگه ما هم همین جا میگیم،دیگه ببخشید ما رو:10::11::7::34:

مرسی رادوان جان، منتظریم. با نظر avecina.ir هم موافقم، خودمم که فعلا باتری روشه. ولی بهتره یه تحقیق درستری بشه. ممنون

aliqq
19-05-2009, 10:11
سلام دوستان

والا من با DELL و مدلای مختلفش آشنام و کار کردم اما از hp هیچی نمیدونم ،کسی هست که بتونه بهم بگه این

کانفیگی که میدم شماره مدلش چنده ؟!! مثلا 1070 یا 1020 یا... حدود قیمتشم بدون گارانتی اگه بگین ممنون میشم

چون طرف که میخواد واسم بیاره فقط اینارو ازش میدونه میگه تا نرم دوبی نمیدونم شماره مدلش چنده ؟!!

HP Pavilion DV7/ CORE 2 DUO 2000/ 320 / 4096/ DVD+RW / 17"/ Webcam / Wifi /LAN

/رم ریدر/کیف/سیم کارت خور

'گرافیکشم میگه 2 گیگ که نمیدونم دیدیکیتش چنده و مدل کارت گرافیکیش چیه !!:41:

behnam_n80
20-05-2009, 17:56
آقا شرمنده این سوالا اینجا می کنم اما سر جا خودش پرسیدم جواب درس نشنیدم
بین hp dv6 1199و dell studio xps 1640
کدوم بهتره
با دقت خواهشا جواب بدین و بدون تعصب که من 99% بین این دو تا حتما یکیشا میگیرم

digital,mind
20-05-2009, 18:38
سلام خدمت دوستان_من نديدم تو فروم صحبتي از سري hdx x16 va x18 كسي حرفي زده باشه.خواهشا كسي كه دز مورد اين سري اطلاعاتي داره قرار بده تا همه استفاده كنند منظورم اينه كه معايب و مزاياشو بكه و اين كه با سري dv5 ,dv6 مقايسشون كنه. ممنون

porya_mhm
20-05-2009, 19:18
سلام خدمت دوستان گلم
یه hp pavilion dv5-1060ee دارم می خوام ویندوزش رو عوض کنم هر کاری می کنم نمیشه از یکی شنیدم مشکل از درایورر هارد هست چون SATA هست
نمیدونم از کجا باید بپرسم اگه کسی لینکی داره ممنون میشم
واقعا شرمنده از این که سوالم با موضوع تاپیک هیچ ربطی نداره

avecina.ir
20-05-2009, 20:36
سلامم..
سلام خدمت دوستان_من نديدم تو فروم صحبتي از سري hdx x16 va x18 كسي حرفي زده باشه.خواهشا كسي كه دز مورد اين سري اطلاعاتي داره قرار بده تا همه استفاده كنند منظورم اينه كه معايب و مزاياشو بكه و اين كه با سري dv5 ,dv6 مقايسشون كنه. ممنون
تقریبن نصف پستهای من در این تاپیک راجع به سری HDX X16 , X18 هستش.... از منوی جستجوی همین تاپیک((قسمت جستجوی پیشرفته ش را بزن و نام کاربری من را بذار واسه جستجو) میتونی استفاده کنی و پستهای مربوطه ی من را بیایی.. پستهای قبل و بعدش را هم ببین بحث زیاد داشتیم..
فعلن که وارداتش به کشور کم شده شاید چون میخواد سری جدیدش با امکانات بهینه بیاد مثلن نمایشگر LCD-LED که مخصوصن در این زمینه hp از رقبا عقب افتاده.یه 1-2 ماه باید صبر کنی.منم منتظرم:10:

ir_elf
21-05-2009, 02:08
سلام خدمت دوستان گلم
یه hp pavilion dv5-1060ee دارم می خوام ویندوزش رو عوض کنم هر کاری می کنم نمیشه از یکی شنیدم مشکل از درایورر هارد هست چون SATA هست
نمیدونم از کجا باید بپرسم اگه کسی لینکی داره ممنون میشم
واقعا شرمنده از این که سوالم با موضوع تاپیک هیچ ربطی نداره

دوست عزیز چی میشه قبلش یکم فروم رو بگردی. :41:
مشکل از رابط هاردهای SATA هستش که می تونی درایورشو روی ویندوز اک پی بریزی تا با اون نصب بشه ( با برنامه nlint )
توضیح کامل اینجاست:

avecina.ir
21-05-2009, 08:48
سلامم..
آقا شرمنده این سوالا اینجا می کنم اما سر جا خودش پرسیدم جواب درس نشنیدم
بین hp dv6 1199و dell studio xps 1640
کدوم بهتره
با دقت خواهشا جواب بدین و بدون تعصب که من 99% بین این دو تا حتما یکیشا میگیرم
این که خیلی معلومه dell studio xps 1640 امکانات پیشرفته و مشخصات بهتری داره:
وزن کمتر
رم DDR3 1066 دل در برابر DDR2 800روی hp
نمایشگر Full HD
نمایشگر مجهز به LED-LCD
web cam با کیفیت تر
TV Tuner

البته کارت گرافیک 4650 روی hp قدرت زیادی نسبت به 3670 روی Dell داره

پردازنده ی hp هم بقدر کمی قویتر از Dell هستش.اگه یخورده دست نگهداری شاید مدلهای بهتر DV6 هم که مشخصات بهتری داره وارد شه

behnam_n80
21-05-2009, 08:55
یعنی تا آخر تابسون صبر کنم میاد؟
آخه همین قدرت بیشتر 4650 نسبت به 3670 نذاشت 1640 را ور دارم.

digital,mind
21-05-2009, 16:16
سلامم..
تقریبن نصف پستهای من در این تاپیک راجع به سری HDX X16 , X18 هستش.... از منوی جستجوی همین تاپیک((قسمت جستجوی پیشرفته ش را بزن و نام کاربری من را بذار واسه جستجو) میتونی استفاده کنی و پستهای مربوطه ی من را بیایی.. پستهای قبل و بعدش را هم ببین بحث زیاد داشتیم..
فعلن که وارداتش به کشور کم شده شاید چون میخواد سری جدیدش با امکانات بهینه بیاد مثلن نمایشگر LCD-LED که مخصوصن در این زمینه hp از رقبا عقب افتاده.یه 1-2 ماه باید صبر کنی.منم منتظرم:10:
ممنونم که جواب دادی
حالا به نظر شما من چند وقت دیگه باید صبر کنم تا سری جدید تر و بهتری بیاد و این سری x18 va x16 مگه بدند که کم وارد میشه و اگر سری جدیدتری بیاد باید انتظار یک جهش قیمت را داشته باشیم یا نه؟
مثلا تا اواسط مرداد سری جدیدتری میاد؟:13::20::20:

avecina.ir
21-05-2009, 17:43
ممنونم که جواب دادی
حالا به نظر شما من چند وقت دیگه باید صبر کنم تا سری جدید تر و بهتری بیاد و این سری x18 va x16 مگه بدند که کم وارد میشه و اگر سری جدیدتری بیاد باید انتظار یک جهش قیمت را داشته باشیم یا نه؟
مثلا تا اواسط مرداد سری جدیدتری میاد؟:13::20::20:
این سری مخصوصن بخاطر قیمت بالاترش و مشخصات خاصی که داره طرفدارای کمتری داره.باید صبر کنی ببینی کی میاد طبق ادعای ایران اچ پی قرار بوده سری جدیدش اواسط اردیبهشت وارد شه ولی هنوز که نشده

hasan asgari
22-05-2009, 08:23
سلام من یک لپتاپ hp 6720s دارم هنگام ریکاوری از روی سیستم error ox400110020000100a را می دهد درایو مخفی من هم موجود می باشد و پاک نشده چکار کنم

digital,mind
22-05-2009, 10:08
جناب avecina.ir :من يه دوست تو امريكا دارم كه دو ماه ديكه مياد ايران به نظرت اكه بكم اون برام از اونجا بياره بهتره و مشكلي درست نميشه? همون مدل x18 hdx

avecina.ir
22-05-2009, 10:32
ببین دوست جان این سری از DV3 بخاطر گرافیک پایینش حرارتی نمیتونه داشته باشه که.... طبعن از CPU هم تا وقتی کار سنگین نکشی حرارتی ازش حس نمیکنی و باید خاطرت جمع باشه.میتونی Review های مختلف و نظرات کاربران را توی سایتهای تخصصی تر جستجو کنی و ببینی
ضمنن روی Blu-Ray هم اینقدر حساس نباشین..... تا وقتی Blu-Ray بخواد بیاد ایران مطمئن باش یا لپتاپت را عوض کردی و یا بجای بلوری فناوریهای جدیدتری وارد بازار شدن و این رده خارج شده!!! بنظرم این توی آمریکا بیشتر کاربرد داره تا توی کشورهای ما.. ولیLED-LCD مهم هستش

m.pali
22-05-2009, 15:46
سلام آقا لطفا یه کم در مورد تفاوت 3670 با 4650 صحبت کنید
(کاربر دی نه نوت بوک چک!)بد جوری بین dv6-1199 با studio xps گیر کردم
برای کار 3d max , maya ....

avecina.ir
22-05-2009, 21:42
سلامم..
سلام آقا لطفا یه کم در مورد تفاوت 3670 با 4650 صحبت کنید
(کاربر دی نه نوت بوک چک!)بد جوری بین dv6-1199 با studio xps گیر کردم
برای کار 3d max , maya ....
این پست را ببین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگه به لینکهایی که گذاشتم نگاه کنی میبینی تفاوت امتیاز 3dmark 05 اون دو تا کارت نزدیک به دو برابر هستش!!

digital,mind
23-05-2009, 15:47
جواب منو لطف ميكني بدي! Avecina.ir تامرداد صبر كنم سري جديد مياد يا نه??? خبر جديدي داشتي لطف كن و بزار ممنون

madoo3003
27-05-2009, 11:07
سلام دوستان
من يك جايي خوندم اگه بيشتر از يكي دوتا game هم زمان روي laptop نصب باشه ممكنه سيستم آسيب ببينه !!!!!! مي خواستم ببينم اين مطلب چقدر صحت داره ؟؟!!!! (ضمنا خيلي تشكر ميكنم از دوستاني كه در اين forum نظر ميدن خيلي به من كمك كرد توي انتخاب laptop مناسب) لپ تاپ من hp dv5-1299 

mh.attari
27-05-2009, 23:06
سلام دوستان
من يك جايي خوندم اگه بيشتر از يكي دوتا game هم زمان روي laptop نصب باشه ممكنه سيستم آسيب ببينه !!!!!! مي خواستم ببينم اين مطلب چقدر صحت داره ؟؟!!!! (ضمنا خيلي تشكر ميكنم از دوستاني كه در اين forum نظر ميدن خيلي به من كمك كرد توي انتخاب laptop مناسب) لپ تاپ من hp dv5-1299
این دیگه چه حرفیه تو بگو 100 تا گیم عجباااااااا

behnam_n80
28-05-2009, 08:39
avecina.ir میگی 1640 بهتره
بعد تفاوت گرافیکشون این همس(با dv6-1199)
cpu اه پی هم که بالا تره.
بعد قیمته 1640 بیشتره
چی کنم؟

hooman1981
30-05-2009, 21:57
سلام
می گن hp1299 dv5 خیلی داغ میکنه؟ درسته؟
hp تو این رنج چی خوبه بگیرم؟

mh.attari
30-05-2009, 22:09
سلام
می گن hp1299 dv5 خیلی داغ میکنه؟ درسته؟
hp تو این رنج چی خوبه بگیرم؟
نه واسه کارای عادی زیاد داغ نمی کنه
با این قطعات داغ کردن طبیعی هست واگرم بکنه مشکلی نیست چون قطعات لپ تاپ با دمای زیاد سازگارند

madoo3003
31-05-2009, 10:05
نه واسه كاراي عادي داغ نميكنه !!!!! 1299 موقع game يخورده گرم(گرافيكش 9600gt گرماش طبيعيه )ميشه ولي در حد xps 1530 كلا خيلي سيستم خوبيه من خودم خيلي راضيم !!!!!! اگه عجله نداري يكم صبر كن كانفيگاي بالاي hp hdx بياد خيلي خداس

Stream
02-06-2009, 19:18
سلام
دوستانی که قصد دارند Vista Service Pack 2 رو روی لپ تاپشون نصب کنند حتما قبل از نصب بایوس لپ تاپشون رو به آخرین نسخه آپدیت کنند.

behnam_n80
03-06-2009, 12:35
نه واسه كاراي عادي داغ نميكنه !!!!! 1299 موقع game يخورده گرم(گرافيكش 9600gt گرماش طبيعيه )ميشه ولي در حد xps 1530 كلا خيلي سيستم خوبيه من خودم خيلي راضيم !!!!!! اگه عجله نداري يكم صبر كن كانفيگاي بالاي hp hdx بياد خيلي خداس

کی؟ چیاس کانفیگاش؟

madoo3003
04-06-2009, 13:58
کی؟ چیاس کانفیگاش؟

كانفيگي كه الان ديدم تو بازار هست hdx16t فرقي با dv5-1299 نداره فقط cpu پايينتري داره 3mb cache و blue-ray هم نداره ولي من اينجا شيراز شنيدم كانفيگاي بالاش هم قراره وارد كنن با cpu core2due T9550 2.66 با hard disk 7200rpm نسبت به اين هارداي 5400 فعلي و كارت گرافيك هم يا همين 9600gt يا 1GB Nvidia GeForce GT 130M ولي قيمتش هم فك كنم بالا تر باشه نسبتا شايد يه ماه ديگه بياد شايد زودتر نميدونم كلا در سري hdx خيلي از مشكلات سري dv5t ,dv6t حل شده مثل گرم شدن بيش از حد 

elyar_atx
12-06-2009, 17:26
سلام دوستان
موندم بین این دو تا کدوم رو انتخاب کنم
Hp pavilion dv6-1199
&
Dell xps studio 1640
لطفا کمکم کنین

avecina.ir
12-06-2009, 17:31
سلامم..
سلام دوستان
Hp pavilion dv6-1199
&
Dell xps studio 1640
لطفا کمکم کنین
موندن نداره معلومه 1640 از DV6 بهتره.. نمایشگر فوق العاده و پیشرفته ی LED-LCD رم DDR3 و بدنه ی بهتر و بعضی مزایای دیگه را نمیشه ازشون گذشت.. متاسفانه hp توی یه حالت خواب و رکود فرو رفته و فعلن Dell جلو افتاده.شاید توی سریهای آینده ی hp یه تحولی چیزی ببینیم وگرنه فعلن که هیچ.

madoo3003
15-06-2009, 01:42
سلام دوستان
Hp pavilion dv6-1199
&
Dell xps studio 1640
لطفا کمکم کنین

به نظر من هم Dell xps studio 1640 بهتره ولي خوب من ديدم سريهاي جديد Dell خرابي زياد داره حالا خودتم يه تحقبقي بكن ولي از نظر مقايسه دو سيستم 1640 خيلي مزيت هاش بالا تره

avecina.ir
19-06-2009, 14:10
سلامم..یه خبر تازه>>
HP HDX X16-1140 هم وارد شده ولی بیشتر امکانات جانبیش از کانفیگ 1155 همین مدل پایینتره.نمایشگرش هم 1080p و Dual lamp نیستش.تنها برتریش توی هارد پرظرفیت ترش هسته.پردازنده و رم و گرافیکش همونه که روی 1155 بوده
14,150,000 ريال.تقریبن 280 تومن از 1155 ارزونتره

kasra_khan2003
21-06-2009, 16:34
سلام، خواستم نظرتون رو در باره ی مدل HP-Compaq PC Tablet TX2 1020 بدونم.

کلا تو چه نوع لپ تاپ ها قرار میگیره؟ دانشجویی، برنامه نویسی، گیم و ...

ضمن اینکه Tablet و تاچ اسکرین هست.

avecina.ir
21-06-2009, 21:48
سلامم..
سلام، خواستم نظرتون رو در باره ی مدل HP-Compaq PC Tablet TX2 1020 بدونم.

کلا تو چه نوع لپ تاپ ها قرار میگیره؟ دانشجویی، برنامه نویسی، گیم و ...

ضمن اینکه Tablet و تاچ اسکرین هست.

واسه برنامه نویسی خوبه
پردازندش 2.2GHz Turion X2 Ultra Mobile ZM-82 هستش که در بین پردازنده های Mid Range یعنی متوسط قرار میگیره که رتبه اش را در این صفحه میتونین ببینین>>

در کل خیلی پردازنده ی مناسب و اینده نگرانه ای بنظر نمیاد.واسه امور کامپایل کدها و برنامه نویسی پردازنده ی قویتری داشته باشین بد نیست.واسه بازی که نه.. زیاد جالب نیست.. مخصوصن که رتبه ی ضعیف چیپست Radeon HD 3200 گرافیکش را هم در این صفحه میتونی ببینی>>رتبه ی 127 ام

جزئیات چیپ گرافیک ضعیفش در صفحه ی زیر دیده میشه>>

در کل واسه بازیهای ضعیف و وبگردی و آفیس و..... خوبه نه امور نسبتن سنگینتر

kasra_khan2003
21-06-2009, 22:34
پدر یکی از دوستانم، این مدل رو براش از آمریکا آورده بود، من که دستم گرفتم، احساس کردم خیلی وزنش زیاده!

ضمن اینکه باتری پشتش ظاهری عجیب بهش داده بود و عمده وزنش هم گویا همون بود چون یه جورایی شده بود نقطه سقلش!

ravani_13
22-06-2009, 21:08
سلام

بچه ها من دیروز با 2تا از لپ تاپ های سری tx کار کردم و اولین چیزی که بسیار من رو نا امید کرد داغ کردن شدید هر 2 دستگاه بود در حین کارهای نه چندان سنگین

در کل سری tx خیلی داغ میکنه و نمی دونم چرا فکری براش نمی کنن ( 2 سال پیش که یکیشون رو داشتم , اونم همینطور بود )

داش حسین
25-06-2009, 14:43
سلام بر همگی
من میخواستم hp dv6-1125 بگیرم میخواستم ببینم عیب و ایراداش چیه؟ اینکه میگن خیلی داغ میکنه درسته یا نه؟ اگه درسته میتونه اثر بدی تو عملکرد بقیه قطعه ها بذاره؟ اصلا" این دستگاه ارزش خریدن داره یا نه؟ اگه نداره تو این قیمت چی می گرفتید برای بازی و بعضی برنامه های سنگین؟
یه سوال دیگه این مدل به dv6-1127 چه فرقی داره؟

madoo3003
25-06-2009, 17:59
سلام بر همگی
من میخواستم hp dv6-1125 بگیرم میخواستم ببینم عیب و ایراداش چیه؟ اینکه میگن خیلی داغ میکنه درسته یا نه؟ اگه درسته میتونه اثر بدی تو عملکرد بقیه قطعه ها بذاره؟ اصلا" این دستگاه ارزش خریدن داره یا نه؟ اگه نداره تو این قیمت چی می گرفتید برای بازی و بعضی برنامه های سنگین؟
یه سوال دیگه این مدل به dv6-1127 چه فرقی داره؟

لپتاپ خوبيه مخصوصا گرافيكش!!!! نسبت به قيمتش مي ارزه !!! گرم كه ميشه حتما ولي نه اونقدر كه فكر مي كني !!!! من خودم نديدم توي گرافيكاي ATI بر اثر گرما مشكلي پيش بياد !!!!!!!! گرم شدن يه چيزه خراب شدن قطعات از گرما يه چيز ديگه مثلا من خيلي ها رو ديدم كه لپ تاپ با گرافيك سري 9000 Geforce دارن كه نسبت به گرافيكاي ديگه بيشتر گرم ميشه ولي من تا حالا خرابي ازشون نديدم اما مثلا لپ تاپdell xps 1330 با Geforce 8400 به علت مشكلي كه اين gpu با گرم شدن داشت دچار شوك حرارتي مشد و مي سوخت (البته كوچك بودن اين لپ تاپ هم باعث ميشد كه درست تهويه نشه همچين مشكلي در يك لپتاپ 15.6 وجود نداره) !!!! به نظر من ارزش خريدن داره 1127 هم من خيلي تفاوتي بين اين دوتا نديدم!!! توي اين محدوده قيمت فك نكنم با اين گرافيك چيزي پيدا بشه معمولا يه 150 تومني گرونترن !!! 

داش حسین
26-06-2009, 01:01
سلام
hp dv6-1123 بهتره یا dv6-1125? یا بهتر بگم amd بهتره یا اینتل؟

madoo3003
26-06-2009, 02:01
سلام
hp dv6-1123 بهتره یا dv6-1125? یا بهتر بگم amd بهتره یا اینتل؟

1123 رم بلاتر و ظرفيت هارد بالا تري داره نسبت به 1125 يعني 4gb و500gb در مقابل 3gbو320gb كه در1125 وجود داره ولي گرافيك 4650 كه روي 1125 هست بهتر از 4530 كه روي 1123 وجود داره !!!!!!!!!!!!!!! در مورد core2duo و tuX2 نمي دونم كدومشون واقعا بهتره ولي خودم شخصا نظرم با اينتله

BBNHFAK
26-06-2009, 15:32
سلام نمی دونم این یوال به این جا مربوط می شه یا نه.
می خواستم نظر اون هایی رو که hp pavilion dv6 1199 داشتن رو درباره مشکلات و کارش بپرسم لطفا اگه کسی با این مدل کار کرده جواب بده.

saba_saeb
27-06-2009, 20:13
من بین سه تا مدل HP HDX X16 و dv5-1199 و dv5-1299 گیر کردم.تورو خدا یه نفر کمک کنه...تقریبا همه پست ها رو خوندم، اما نتونستم به یه نتیجه گیری کلی برسم، اگه کمکم کنین ممنون میشم.

behnam_n80
27-06-2009, 22:32
من بین سه تا مدل HP HDX X16 و dv5-1199 و dv5-1299 گیر کردم.تورو خدا یه نفر کمک کنه...تقریبا همه پست ها رو خوندم، اما نتونستم به یه نتیجه گیری کلی برسم، اگه کمکم کنین ممنون میشم.

dv6-1199 هم اضافه کن و همین dv6-1199 را بگیر و حالشا ببر:8:

saba_saeb
27-06-2009, 23:46
راستش با ATI زیاد حال نمی کنم ، دوس دارم Geforce یا Nvidia باشه!
قیمت dv6-1199 چنده تو ایران؟ کانفیگش خداست!
من خودم الان با 1299 خیلی حال میکنم...اما نگران گرمای بیش از حدش هستم.چون تو پستای قبلی خیلیا این مشکلو داشتن.

milad1987
28-06-2009, 10:32
من 1299 دارم.خیلی ازش راضیم.اصلا هم داغ نمی کنه (به اون شدتی که میگن نیست!)

avecina.ir
28-06-2009, 10:45
سلامم..
من بین سه تا مدل HP HDX X16 و dv5-1199 و dv5-1299 گیر کردم.تورو خدا یه نفر کمک کنه...تقریبا همه پست ها رو خوندم، اما نتونستم به یه نتیجه گیری کلی برسم، اگه کمکم کنین ممنون میشم.HP HDX 16-1140 که بتازگی ایران اچ پی آورده نسبت به سری قبلی1155 ارزونتره متاسفانه امکانات کمتری داره.. برو همون DV6 را بگیر.. در برتری HDX در کانفیگهای بالاترش شکی نیستش..

khalabane javan
28-06-2009, 12:50
سلام. بچه ها تصمیم گرفته بودم که برم دیگه 1199 رو بخرم. کلی گشتم و یه جا تو شارجه بود که همه لپتاپ اونجا می فروشن. کلشو تو این گرما رفتم اصلا به گوششون هم اشنا نبود .بیشترشون یا dv5 داشتن یا dv6-1053 . همچین هم تبلغ می کردن هر کی نمی دونست سری می خرید. :31::31:
به یه نتیجه رسیدم امروز اینکه واقعا کشور امارات تو لپتاپ خیلی عقبه. ادم از ایران بگیره خیلی بهتره . اینجا همه فسیلن.

Persian_Gun's
28-06-2009, 13:02
DV6-1199 OR DV5-1299 For Game?!

behnam_n80
28-06-2009, 14:11
DV6-1199 OR DV5-1299 For Game?!

DV6-1199
همه چیش عالی
اما LCD نسبت به بقیه(1640 دل)ضعیف تره
اما در بازار کنونی برا بازی بهترین انتخاب با توجه به قیمتش و ارزش در مقابل پول پرداختیه

Persian_Gun's
28-06-2009, 14:33
یه توضیحی درباره ی مقایسه این دو کارت گرافیک میشه بدید؟

khalabane javan
28-06-2009, 14:36
DV6-1199
همه چیش عالی
اما LCD نسبت به بقیه(1640 دل)ضعیف تره
اما در بازار کنونی برا بازی بهترین انتخاب با توجه به قیمتش و ارزش در مقابل پول پرداختیه

100% منم برای این گیم لعنتی تو این هوای گرم 2 ساعت دنبالش گشتم. اخرم مجبورم از ایران بخرم.شاید فردا که برم emirates mall اونجا پیدا بشه.

ولی lcd یه xps 1640 چون hd هست رو دست نداره. اگه گرافیک 1199 روی xps 1640 بود عالی میشد. البته می تونین توی سایت دل کاستوم کنین و گرافیک 1024 سفارش بدین ولی 4 ماه طول می کشه که به دستتون برسه.کاری که من می خواستم کنم اما دیدم خیلی دیره 4 ماه دیگه :41::41:

توی تهران نمایندگی ایران اچ پی توی خیابان ایرانشهر هست ؟؟؟؟

saba_saeb
28-06-2009, 15:23
سلامم..HP HDX 16-1140 که بتازگی ایران اچ پی آورده نسبت به سری قبلی1155 ارزونتره متاسفانه امکانات کمتری داره.. برو همون DV6 را بگیر.. در برتری HDX در کانفیگهای بالاترش شکی نیستش..

یعنی تو میگی بین HDX 16 و DV6 ، DV6 را انتخاب کنم؟مگه DV6 ه مزیتی داره که HDX نداره؟ آخه گرافیک واسم خیلی مهمه ، گرافیک DV6 هم ATI هست که تو ذوقم میزنه! با GeForce خیلی بیشتر حال میکنم!
سری جدید HDX کی میاد؟
قیمت DV6 چنده؟
ممنون میشم جواب سوالمو بدین!

avecina.ir
28-06-2009, 17:33
یه توضیحی درباره ی مقایسه این دو کارت گرافیک میشه بدید؟

کدوم دو تا مدل حاجی؟؟

Persian_Gun's
28-06-2009, 21:00
کدوم دو تا مدل حاجی؟؟
hd4650 and gf 9600

avecina.ir
28-06-2009, 22:05
hd4650 and gf 9600
ATI Mobility Radeon HD 4650 نزدیک به 30 درصد از NVIDIA GeForce 9600M GT قویتره.. اما اگه بطور کاملن دقیق و تووی بازیها و نرم افزارهای مختلف میخواهی کارایی هر GPU را ببینی صفحات زیر را تا آخرشون خوب ببین>>

Persian_Gun's
28-06-2009, 22:27
ATI Mobility Radeon HD 4650 نزدیک به 30 درصد از NVIDIA GeForce 9600M GT قویتره.. اما اگه بطور کاملن دقیق و تووی بازیها و نرم افزارهای مختلف میخواهی کارایی هر GPU را ببینی صفحات زیر را تا آخرشون خوب ببین>>

این رقم 30 رو چطوری به دست آوردی؟

avecina.ir
28-06-2009, 22:31
این رقم 30 رو چطوری به دست آوردی؟
دقیقش 28 و خورده ایه که گرد شده..
نمره ی 3DMark 05 شون را نگاه کن خودت میفهمی.. یه تقسیم و ضرب ساده لازم داره تا برسی به اوون عدد..
لینکها را واست گذاشتم تا خودت بری تحلیل کنی دیگه..:13:

khalabane javan
28-06-2009, 22:48
اقایون عزیز من امروز عصر توی سیتی سنتر پیدا کردم . فقط هم یه مغازه این 1199 رو داشت. می گفت 5800 درهم که میشه حدودا 1ملیون و 566 هزار تومن. قیمت الان تهران چنده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

behnam_n80
29-06-2009, 00:06
اقایون عزیز من امروز عصر توی سیتی سنتر پیدا کردم . فقط هم یه مغازه این 1199 رو داشت. می گفت 5800 درهم که میشه حدودا 1ملیون و 566 هزار تومن. قیمت الان تهران چنده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

1590000
با گارانتی اران اه پی

BBNHFAK
29-06-2009, 10:21
این درسته که میگن سری DV خیلی داغ میکنه و کیفیت مونتاژ پایینی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

khalabane javan
29-06-2009, 10:39
1590000
با گارانتی اران اه پی

ممنون تو لیست قیمت ایران اچ پی دیدم . اما مگه نگفتن لپتاپ ایران ارزون شده؟؟ تو اخبارم می گفت . یعنی هنوز همون قیمت هست؟ ؟؟؟؟

بعد یه سوال دیگه این 1199 کی ریلیز دشه و وارد بازار شده؟

khalabane javan
29-06-2009, 10:39
1590000
با گارانتی اران اه پی

ممنون تو لیست قیمت ایران اچ پی دیدم . اما مگه نگفتن لپتاپ ایران ارزون شده؟؟ تو اخبارم می گفت . یعنی هنوز همون قیمت هست؟ ؟؟؟؟

یه سوال : باتریش تا چند ساعت دووم میاره؟؟

بعد یه سوال دیگه این 1199 کی ریلیز دشه و وارد بازار شده؟

avecina.ir
29-06-2009, 12:07
اما مگه نگفتن لپتاپ ایران ارزون شده؟؟ تو اخبارم می گفت عزیزجان شما چند سالتونه که اینجوری فکر میکنی و خوش خیالی؟؟ یعنی فکر میکنی ارزونی دست اخباره یا چیزیه بیان توی TV بگن؟؟ شما باید ارزونی را از بازار متوجه شی نه اخبار دروغگو.. توی این سالها که من یادمه هر چی را که دولت یا tv گفته ارزون میشه, بلافاصله گرونتر شده.. این را دیگه ملت همه میدونن.. اصلن چی تووی این کشور ارزون شده چه تولید داخل چه خارج.. که حالا لپتاپ که یه محصول وارداتی و از نظر مسئولین این کشور کالای لوکسه بخواد ارون شه.. عجیبه ها!!!

khalabane javan
29-06-2009, 13:03
عزیزجان شما چند سالتونه که اینجوری فکر میکنی و خوش خیالی؟؟ یعنی فکر میکنی ارزونی دست اخباره یا چیزیه بیان توی TV بگن؟؟ شما باید ارزونی را از بازار متوجه شی نه اخبار دروغگو.. توی این سالها که من یادمه هر چی را که دولت یا tv گفته ارزون میشه, بلافاصله گرونتر شده.. این را دیگه ملت همه میدونن.. اصلن چی تووی این کشور ارزون شده چه تولید داخل چه خارج.. که حالا لپتاپ که یه محصول وارداتی و از نظر مسئولین این کشور کالای لوکسه بخواد ارون شه.. عجیبه ها!!!

با این حرفت که bold کردی موافقم.... چه میدونم یه نگاه به این تاپیک بنداز اینجا هم یه اشاره کرده که رکود بوده و قیمت کم شده .

madoo3003
29-06-2009, 14:00

من ميگم يا dv5 1299 چون خودم دارم وفوق العاده راضيم و يا dv6 1199 به نظرم dv6 1199 بهتره چون گرافيك بهتري داره

madoo3003
29-06-2009, 14:14
یعنی تو میگی بین HDX 16 و DV6 ، DV6 را انتخاب کنم؟مگه DV6 ه مزیتی داره که HDX نداره؟ آخه گرافیک واسم خیلی مهمه ، گرافیک DV6 هم ATI هست که تو ذوقم میزنه! با GeForce خیلی بیشتر حال میکنم!
سری جدید HDX کی میاد؟
قیمت DV6 چنده؟
ممنون میشم جواب سوالمو بدین!

اين سري هاي Hdx كه الان تو بازار هست ارزش خريدن نداره مگه اينكه سري هاي جديدش با ram ddr3 ,... بياد كه اونم معلم نيست كي اگه ميخواي حتما گرافيكت Geforce باشه خوب همون 1299 بهترين انتخابه ولي بازم ميگم DV6 1199 بهتره
اگر واست cpu خيلي مهم نيست Asus G50Vt هم انتخاب خوبيه واسه ي gaming خيلي خوبه

asus G50vt
core2duo 2.26 p8400
4GB ram ddr3
hard 320Gb 7200rpm
Nvidia Geforce 9800m gs 512Mb ddr3 up to 2.2
15.6 screen

madoo3003
29-06-2009, 14:31

سري هاي قديميش چرا گرم ميشد ولي سري 11 و 12 جديد نه من خودم دارم گرم ميشه ولي خيلي طبيعي
كيفيت ساختشونم پايين نيست خودت برو با بقيه برندها مقايسه كن
يه مشكلي كه لپتاپ هاي Hp دارن اينه كه موقع كاراي سنگين مثه گيم (نه كاراي عادي مثه تايپ و اينترنت) پايين كيبورد سمت چپ جايي كه كاربر دست چپشو ميزاره گرم ميشه (البته نه خيلي زياد ولي حس ميشه) بخاطر همين خيلي از كاربرا ميترسن ولي بهت اطمينان ميدم گرم شدنش اصلا غير طبيعي نيست من خودم هم با xps m1530 كار كردم هم با dv5 1299 هر دوشون موقع گيم به يه ميزان گرم ميشدن  

BBNHFAK
29-06-2009, 17:11
هیچ کس نبود جواب منو بده؟؟:45:

mh.attari
29-06-2009, 17:53
کی گفته
این کارت گرافیکی رو هر چی باشه گرم می شه تو بازی
تو کارای معمولی دما کاملا معمولی هست

BBNHFAK
29-06-2009, 18:16
کی گفته
این کارت گرافیکی رو هر چی باشه گرم می شه تو بازی
تو کارای معمولی دما کاملا معمولی هست
درباره کیفیت ساخت چطور سری HP pavilion DV نسبت به محصولات دل یا سونی کیفیتش خیلی پایینتره ؟:24:

mh.attari
29-06-2009, 18:22
درباره کیفیت ساخت چطور سری HP pavilion DV نسبت به محصولات دل یا سونی کیفیتش خیلی پایینتره ؟:24:
نه بالاتر هست که پایین تر نیست
البته من دل نداشتم
ولی به سونی نمی رسه (خیلی تفاوت کمه ها)بیشتر تو lcd

khalabane javan
29-06-2009, 18:59
بچه ها الان من خریدم این 1199 رو . :31: قیمتش میشه 1 ملیون و 566 تومن. تازه بهم یه موس یه هدست یه کیف و یه هارد اکسترنال 250gb هم داد فروشندش : دی . تازه می تونستم به جای هارد یه موبایل ال جی بگیرم اما من هارد رو برداشتم. خیلی عالی بود پیشنهاد می کنم شما هم از سیتی سنتر دوبی مغازه جکیز بخرید خیلی offer های خوبی داره

avecina.ir
29-06-2009, 20:20
بچه ها الان من خریدم این 1199 رو . :31: قیمتش میشه 1 ملیون و 566 تومن. تازه بهم یه موس یه هدست یه کیف و یه هارد اکسترنال 250gb هم داد فروشندش : دی . تازه می تونستم به جای هارد یه موبایل ال جی بگیرم اما من هارد رو برداشتم. خیلی عالی بود پیشنهاد می کنم شما هم از سیتی سنتر دوبی مغازه جکیز بخرید خیلی offer های خوبی داره
مگه از ایران هم میشه از اون خرید کرد؟؟!! سایتی چیزی نداره؟؟
نه بابا فکر نکنم..

REGISTERED USER
29-06-2009, 20:27
چرا برادر هست ... پس ما چطور سفارش میدیم ؟

نمایندگی امپایر سیستم مثلا از اونجا مستقیم میخره و میاره میفروشه .... پول هم جلو میگیره .... تست میکنه و تحویل

حتی 10 دقیقه هم گارانتی نیست

من XPS M1640 و خریدم بجای 1.680.000 دقیقا 1300.000 !!!

mh.attari
29-06-2009, 20:35

نمایندگی امپایر سیستم مثلا از اونجا مستقیم میخره و میاره میفروشه .... پول هم جلو میگیره .... تست میکنه و تحویل

به ریش سفید سایت چطوری ریجستر جان؟
اقا مگه شما hp نداشتی؟
این نمایندگی کجاست؟

Persian_Gun's
29-06-2009, 20:39
مبارکت باشه!:46:
لطفا" ازش عکس بذار و نقدش کن...

Persian_Gun's
29-06-2009, 20:44

آدرس سایت؟!

khalabane javan
30-06-2009, 00:04
مگه از ایران هم میشه از اون خرید کرد؟؟!! سایتی چیزی نداره؟؟
نه بابا فکر نکنم..

من که ایران نیستم .من دوبی زندگی می کنم قیمتش به درهم هم 5799 بود که میشد همون قیمتی که عصر گفتم.

اینم سایتشون :

مبارکت باشه!:46:
لطفا" ازش عکس بذار و نقدش کن...

چشم ایشالا فردا چون امشب تازه دارم ریکاوری میسازم.حسش هم نمیاد.

ولی عجب هارد اکسترنالی دادنا خیلی خداست سرعت انتقال فایلش .

اگر رو این لپتاپ مک نصب بودش عجب هیولایی میشد. فردا بازی هم نصب می کنم اونم بهتون می گم چطوره .

madoo3003
30-06-2009, 00:54

من كه جوابتو دادم گرم شدن عادي كيفيت ساختشم بهتر از dell نباشه بدتر نيست

REGISTERED USER
30-06-2009, 10:16
به ریش سفید سایت چطوری ریجستر جان؟
اقا مگه شما hp نداشتی؟
این نمایندگی کجاست؟

اینها را که به کسی لو نمیدیم :دی

اما این
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هست و یکی شونه !

mh.attari
30-06-2009, 10:40

اما این
ریش سفید مگه تو فروشنده ای که لو نمی دی؟
این فروشنده بازی ها چیه؟

khalabane javan
30-06-2009, 10:52

اما این

خب منم همونو پست بالا دادم دیگه :31: دیدی شما هم تو کار اسپم هستی: دی . :22::biggrin:

بچه ها گفته بودید عکس بزارم از لپتاپ . اینم عکس که الان گرفتم :

madoo3003
30-06-2009, 11:21
خب منم همونو پست بالا دادم دیگه :31: دیدی شما هم تو کار اسپم هستی: دی . :22::biggrin:

بچه ها گفته بودید عکس بزارم از لپتاپ . اینم عکس که الان گرفتم :

آقا يه دو سه تا game باهاش تست بكن ببينيم چه جوريه

khalabane javan
30-06-2009, 15:53
آقا يه دو سه تا game باهاش تست بكن ببينيم چه جوريه

fligh simulator x رو ریختم تنظیمات همه روی very high خیلی عالی اجرا شد حتی یک زره هم lag نداشت . انگار خودت تو هواپیمایی. واقعا ازش راضیم فقط یه مشکل کوچیکش اینه که نور توی ال سی دیش بازتاب می کنه. که البته من زیاد برام مهم نیست:46:

avecina.ir
30-06-2009, 16:05
یه عکس تووی همین نور طبیعی اتاق از نمایشگرش بگیر ولی روشنایی نمایشگر را روی حداکثر بذار ببینم چقدر با HDX 16 و HDX 18 که Dual Lamp هستن فرق داره..

madoo3003
30-06-2009, 17:47
نوع lcd شو ميشه بگي چيه ؟ ؟ WXGA, WSXGA ؟؟؟؟؟؟ Bright view يا Bright view infinity ؟؟؟؟؟

khalabane javan
30-06-2009, 18:20
نوع lcd شو ميشه بگي چيه ؟ ؟ WXGA, WSXGA ؟؟؟؟؟؟ Bright view يا Bright view infinity ؟؟؟؟؟

bright view infinity

khalabane javan
30-06-2009, 18:40
یه عکس تووی همین نور طبیعی اتاق از نمایشگرش بگیر ولی روشنایی نمایشگر را روی حداکثر بذار ببینم چقدر با HDX 16 و HDX 18 که Dual Lamp هستن فرق داره..

خودمم میوفتم تو عکس :31::31::31: ولی به همه چیش میرزه. یه عکسم از توی بازی vegas 2 گرفتم که همه چی رو اخره . خدایی خیلی عالیهههه لپتاپش. راستی وقتی توی بازی هستین نور رو بازتاب نمیکنه!!!!!!

arman1133
30-06-2009, 19:20
سلام دوستان.من میخواستم یک dv6 1199 بردارم که چشم افتاد به این تاپیک.از دوست عزیزمون که این لپتاپو گرفته اگر زحمتی نیست یکم از معایب و مزایا این مدل برام بگو.من خودم اول میخواستم 1640 بگیرم اما تا از امکانات dv6 با خبر شدم نظرم به این مدل تمایل پیدا کرد.از نظر حرارتی چطوره؟
اگر کسی از دوستان هم نظری در مورد این 2 مدل داره خواهشن بگه.
در مورد بازتاب نور خیلی هست وازار دهنده هست یا نه کمه؟
خواهشن بی تعصب بیان کنید.

arman1133
30-06-2009, 19:28
سلام دوستان.من میخواستم یک dv6 1199 بردارم که چشم افتاد به این تاپیک.از دوست عزیزمون که این لپتاپو گرفته اگر زحمتی نیست یکم از معایب و مزایا این مدل برام بگو.من خودم اول میخواستم 1640 بگیرم اما تا از امکانات dv6 با خبر شدم نظرم به این مدل تمایل پیدا کرد.از نظر حرارتی چطوره؟
اگر کسی از دوستان هم نظری در مورد این 2 مدل داره خواهشن بگه.
در مورد بازتاب نور خیلی هست وازار دهنده هست یا نه کمه؟
خواهشن بی تعصب بیان کنید.

mehrshad taheri
30-06-2009, 19:57
اقا مبارک باشه انشالله به پای هم پیر بشید!
یه سریم به تاپیک تست بازی بزن چند تا بازی سنگینو باهاش تست کن نتیجه هاشو بزار ممنون

khalabane javan
30-06-2009, 22:45
اقا مبارک باشه انشالله به پای هم پیر بشید!
یه سریم به تاپیک تست بازی بزن چند تا بازی سنگینو باهاش تست کن نتیجه هاشو بزار ممنون

اینجا بازی خیلی گرونه میام ایران هفته دیگه می خرم بهتون می گم فعلا 2تا بازی دارم. که اونارو اونجا می گم

skyboy
01-07-2009, 15:18
سلام
منم همین هفته پیش این لپتاپو (dv6-1199)گرفتم.فقط میتونم بگم از لحاظ قدرت خداااااااس.
هر بازیه خفنی (gta iv,crisis warhead,assasins creed....) رو با تنظیمات بالا عین ماست اجرا میکنه.از این لحاظ که از 1640 مشخصا سرتره.
اما اشکالاش:
1-صفحش یکم تصویرو منعکس میکنه که وقتی مشغول باشی زیاد متوجه نمیشی.
2-بدنش زود لک میگیره.که البته زود هم پاک میشه!
3-دکمه جهت هاش کوجیکه!

من خودم جز کسایی بودم که بین این مدل و 1640 شک داشتم.اما الان خوشحالم که به نطر خودم انتخاب درست رو کردم.
اگر میخواین از بازی لذت ببرید مطمینا این همونیه که میخواین!

mehrshad taheri
01-07-2009, 15:40
ولی 1640 با گرافیک 4670 حرفی برای گفتن 1199 نمیزاره:10:

BBNHFAK
01-07-2009, 17:55
ولی 1640 با گرافیک 4670 حرفی برای گفتن 1199 نمیزاره:10:
این برای وقتیه که بیاد؟
در ضمن قیمت 1640 با گرافیک 4670 بالای دو ملیونه گر چه گرافیکش قویتره ولی با توجه به قیمت باز هم 1199 در این رده قیمت بهترین باقی می مونه و 1640 باید با مدل های بالای دو ملیون مثل یه مدل از ایسوز(مدلش الان یادم نیست) که گرافیک 9800GT و CPU 2.8 داره رقابت کنه:5:

mehrshad taheri
01-07-2009, 18:35
میاد اگه نیاد من میدونم با زیگورات و دلیران!!!:31:
نه بابا!خیلی بشه 1900 بیشتر نمیشه:46:

madoo3003
01-07-2009, 21:12
این برای وقتیه که بیاد؟
در ضمن قیمت 1640 با گرافیک 4670 بالای دو ملیونه گر چه گرافیکش قویتره ولی با توجه به قیمت باز هم 1199 در این رده قیمت بهترین باقی می مونه و 1640 باید با مدل های بالای دو ملیون مثل یه مدل از ایسوز(مدلش الان یادم نیست) که گرافیک 9800GT و CPU 2.8 داره رقابت کنه:5:

مدل كه از ASUS هست G50V اسمشه در تاييد حرف دوستمون گفتم

madoo3003
01-07-2009, 21:15
سلام
منم همین هفته پیش این لپتاپو (dv6-1199)گرفتم.فقط میتونم بگم از لحاظ قدرت خداااااااس.
هر بازیه خفنی (gta iv,crisis warhead,assasins creed....) رو با تنظیمات بالا عین ماست اجرا میکنه.از این لحاظ که از 1640 مشخصا سرتره.
اما اشکالاش:
1-صفحش یکم تصویرو منعکس میکنه که وقتی مشغول باشی زیاد متوجه نمیشی.
2-بدنش زود لک میگیره.که البته زود هم پاک میشه!
3-دکمه جهت هاش کوجیکه!

من خودم جز کسایی بودم که بین این مدل و 1640 شک داشتم.اما الان خوشحالم که به نطر خودم انتخاب درست رو کردم.
اگر میخواین از بازی لذت ببرید مطمینا این همونیه که میخواین!

آقا يه سري هم به تاپيك تست بازي ها بزن

BBNHFAK
02-07-2009, 07:52
میاد اگه نیاد من میدونم با زیگورات و دلیران!!!:31:
نه بابا!خیلی بشه 1900 بیشتر نمیشه:46:
قیمت رو منم خبر ندارم ولی اونجور که تو تاپیک های مختلف خوندم دو ملیونی باید باشه.:20:
خوب صبر می کنبیم تا بیاد البته یکی از برتری های اچ پی اینه که قیمت ارزونتری داره شاید 4870 یا GTX280 برای 1199 گذاشت با قیمت دو ملیون!!!:18:

Inter
02-07-2009, 12:55
"دوستانی که واسه گیم میخوان لپ تاپ بخرن "

به نظرم بهتره به جای 400 تومن پول اضافه دادن به مدل DV6-1199 ، مدل DV6-1125 رو تهیه کنین چون گرافیکشون یکیه و دومی رم 3 گیگ به جای 4 گیگ داره و همچنین سی پی یو ی اولی از دومی قویتره و مصرفش هم بیشتره.

چند نکته:

-ویندوز ویستای 32 بیتی که روی این لپ تاپها نصبه و کلاً همه ویندوزهای 32 بیتی بیشتر از 3 گیگ رم رو شناسایی نمی کنه و اون لپ تاپهایی که 4 گیگ رم دارن در این ویندوزها عملاً 1 گیگشون بلا استفاده میمونه.
- سی پی یوهای سری P که روی 1125 نصبه مصرف کمتری نسبت به سی پی یوهای سری T که روی 1199 نصبه ، دارند.
- سی پی یو تأثیر فاحشی در اغلب بازیها روی روان بودن بازی نداره.
- سرعت بالای بافر هارد باعث مصرف بیشتر باتری و تولید صدا و گرمای بیشتری میشه و در بازی فقط در کم کردن زمان لودینگ تأثیر می گذاره. (البته هردو مدل سرعت بافرشون 5400 هستش)

توصیه نهایی: پول اضافی برای مشخصات اضافی لپ تاپی که زیاد به دردتون تو اون زمینه ای که میخواین ازش استفاده کنین نمی خوره، ندین. (جمله بندی رو حال کن :25: )

mehrshad taheri
02-07-2009, 13:34
قیمت رو منم خبر ندارم ولی اونجور که تو تاپیک های مختلف خوندم دو ملیونی باید باشه.:20:
خوب صبر می کنبیم تا بیاد البته یکی از برتری های اچ پی اینه که قیمت ارزونتری داره شاید 4870 یا GTX280 برای 1199 گذاشت با قیمت دو ملیون!!!:18:
قیمت مشخص نیست ولی امیدوارم بالای 2 نباشه:20:
اگه اون گرافیک ها براش بیاد جالب میشه :10:

avecina.ir
02-07-2009, 13:45
نه بابا دومیلیون که رقمی نیستش.. همین حالا لپتاپهایی که کارتهای GT130 و 9600GT دارن بالای 2.200 قیمتشونه.. لپتاپهایی که این کارت 280 را رسمن روشون نصب کردن Clevo M980NU و Kobalt Mojave هستن که بالای 17 اینچن.. یادت نره کارتهای Radeon هم مصرف و گرمای بیشتری دارن و از CUDA هم که پشتیبانی نمیکنن.. Avivo هم خیال نکنم بپای CUDA برسه.. به من باشه جیفورس 9600 را بر HD 4870 ترجیح میدم!! :13:

avecina.ir
02-07-2009, 13:51
DV6 ,DV5 چونکه نمایشگر LED-LCD ندارن از رقبا عقب افتادن.. حتی سری HDX هم که در بالاترین کانفیگشون Ultra Infinity هستن هم در قیاس با LED همچین جای بحث دارن.. واقعن hp پاک گیجه و این عقب موندگی حالیش نیستش:13:گرافیکهای ضعیفترش که دیگه بمانه..

BBNHFAK
03-07-2009, 23:28
نه بابا دومیلیون که رقمی نیستش.. همین حالا لپتاپهایی که کارتهای GT130 و 9600GT دارن بالای 2.200 قیمتشونه.. لپتاپهایی که این کارت 280 را رسمن روشون نصب کردن Clevo M980NU و Kobalt Mojave هستن که بالای 17 اینچن.. یادت نره کارتهای Radeon هم مصرف و گرمای بیشتری دارن و از CUDA هم که پشتیبانی نمیکنن.. Avivo هم خیال نکنم بپای CUDA برسه.. به من باشه جیفورس 9600 را بر HD 4870 ترجیح میدم!! :13:
ببخشید میشه یکم واضح تر درباره CUDA و Avivo صحبت کنین و بگین چی هستن؟؟؟
ّاین 4870 هست نه 4670 عجیبه که اینجوری انتخاب می کنین من که 4650رو به 9600ترجیح می دم چون قویتره گرچه خودم زیاد دل خوشی از ATI ندارم:32:

BBNHFAK
03-07-2009, 23:39
DV6 ,DV5 چونکه نمایشگر LED-LCD ندارن از رقبا عقب افتادن.. حتی سری HDX هم که در بالاترین کانفیگشون Ultra Infinity هستن هم در قیاس با LED همچین جای بحث دارن.. واقعن hp پاک گیجه و این عقب موندگی حالیش نیستش:13:گرافیکهای ضعیفترش که دیگه بمانه..
فعلا که خوبه:46: مثلا من اولش می خواستم سونی یا دل بگیرم وقتی سونی رو با اون قیمت هاش دیدم که از سونی نامید شدم بعد می خواستم دل1640بگیرم ولی وقتی 1199 رو دیدم نظرم عوض شد و واسه من دو تا رقیب دیگه رو شکست داد با اینکه LED و رمDDR3 نداشت:13:

avecina.ir
04-07-2009, 01:43
ببخشید میشه یکم واضح تر درباره CUDA و Avivo صحبت کنین و بگین چی هستن؟؟؟
ّاین 4870 هست نه 4670 عجیبه که اینجوری انتخاب می کنین من که 4650رو به 9600ترجیح می دم چون قویتره گرچه خودم زیاد دل خوشی از ATI ندارم:32:
فعلن که مال خودم هم Ati هستش.. توجه کن که یه اشکال بزرگ Ati در گرمای بیشتر و مصرف بالاترش هستش.. ضمنن هم کارتهای موبایل 4670 هستش هم 4870 و هم نوع 4870 SLI !! :27:

arman1133
04-07-2009, 11:20
کسی هست بگه قیمت فعلی 1199 چند هست؟اگر خدا بخواد ما یکیشو تو این هفته برداریم.قیمت با گارانتی و بی گارانتی.ممنون.

Inter
04-07-2009, 11:35
فعلن که مال خودم هم Ati هستش.. توجه کن که یه اشکال بزرگ Ati در گرمای بیشتر و مصرف بالاترش هستش.. ضمنن هم کارتهای موبایل 4670 هستش هم 4870 و هم نوع 4870 SLI !! :27:

من نمیدونم شما به استناد چه منبعی میگید مصرف ATI بیشتره

اولاً 4650 چیپش 55 نانومتریه و مصرفش 35 واته یعنی مصرفش از 9600GT که 65 نانومتریه و مصرفش 45 واته کمتره.

ثانیاً من تو سری دسک تاپ ATI شنیدم که گرمای زیادی تولید میکنه اونم تو چند مدل خاص مثل 4850 .

واسه ی گرفتن دمای کارت گرافیکی هم نرم افزارهای خاصی مثل ATI TOOL هستش که از روی اون میشه فهمید کدوم یک دمای کمتری داره.

خلاصه هر کدم از برندها قابلیتهای خودشونو دارند و نمیشه یکی رو همیشه پیروز بر دیگری دونست.

ولی یه مدت پول زور گرفتن انویدیا از مصرف کننده ها کاملاً واضح بود، چرا که وقتی سری 4800 وارد بازار شد و سری 8800 رو با قیمتی به مراتب کمتر قورت داد و بازار رو یه مدت دستش گرفت، انویدیا هم مجبور شد قیمتهاشو پایین بیاره.

من خودم الان اگه کارت گرافیکی دسک تاپ بخوام بخرم از انویدیا میگیرم مگه اینکه ATI یه مدل کم مصرفتر و ارزانتر بده بیرون.

madoo3003
04-07-2009, 13:10

اولاً 4650 چیپش 55 نانومتریه و مصرفش 35 واته یعنی مصرفش از 9600GT که 65 نانومتریه و مصرفش 45 واته کمتره.

ثانیاً من تو سری دسک تاپ ATI شنیدم که گرمای زیادی تولید میکنه اونم تو چند مدل خاص مثل 4850 .

واسه ی گرفتن دمای کارت گرافیکی هم نرم افزارهای خاصی مثل ATI TOOL هستش که از روی اون میشه فهمید کدوم یک دمای کمتری داره.

خلاصه هر کدم از برندها قابلیتهای خودشونو دارند و نمیشه یکی رو همیشه پیروز بر دیگری دونست.

ولی یه مدت پول زور گرفتن انویدیا از مصرف کننده ها کاملاً واضح بود، چرا که وقتی سری 4800 وارد بازار شد و سری 8800 رو با قیمتی به مراتب کمتر قورت داد و بازار رو یه مدت دستش گرفت، انویدیا هم مجبور شد قیمتهاشو پایین بیاره.

من خودم الان اگه کارت گرافیکی دسک تاپ بخوام بخرم از انویدیا میگیرم مگه اینکه ATI یه مدل کم مصرفتر و ارزانتر بده بیرون.

تو سايت notebookcheck زده مصرف 9600m gt كمتره يعني 23 وات ولي مصرف 4650 موبايل رو مصرفشو زده 35 وات

avecina.ir
04-07-2009, 14:07

ببین در اصل مقایسه ی 9600GT با HD 4650 خیلی درست نیستش.. چون باوجودیکه هر دو توووی کلاس متوسط هستن ولی نه لیتوگرافی مشابهی دارن نه قیمت و نه کارایی.. ولی چون مطرحش کردی بذار واست باز کنم>>
9600 مصرف 23وات داره و 4650 مصرف 35 وات.. یعنی جیفورس 50 درصد کم مصرف تر و خنک تر!!:21:اینه که گفتم به انتخاب باشه میرم سراغ 9600 :46:
از لحاظ کارایی هم باوجودیکه 9600 در تست 3DMark 05 حدودن 38 درصد از 4650 ضعیفتره در عوض تووی بعضی بازیها وضعیت بهتری داره.. مثلن((COD4((Call of Duty 4 را کارت 4650 در حالت 1280x1024, high با نرخ 30fps و با ریپ زدن اجرا میکنه ولی 9600 در حالت 1024x768, high Details با نرخ 50fps و بطور عالی..
ولی در مجموع 4650 قویتر و جدیدتره و باید از لحاظ قدرت با 9800M GS سنجیده شه..

اینم یه مقایسه ی عادلانه..:27:

ATI Mobility Radeon HD 3850 vs NVIDIA GeForce GT 130M

هر دو تووی یه کلاس و نزدیک هم هستن.. معماری هر دو 55 nm هستش در حالیکه جیفورس314 Million ترانزیستور داره ولی رادئون 666 Million ترانزیستور:18: پس یه هیولای محاسباتی باید باشه..ضمنن از توابع DirectX 10.1, Shader 4.1 هم پشتیبانی میکنه و یه قدم دیگه باید جلوتر از جیفورس باشه..
ولی میبینیم که امتیازها تووی 3DMark 05 شده 10817 و 8816 !!
تووی گیمها هم نتایج جالبیه>> بعضی جاها HD 3850 با تفاوت نسبتن کمی جلویه مثلن توووی Crysis با تنظیمات بالا متوسط امتیازها شده 17fps در برابر 20fps ..ولی تووی F.E.A.R با تنظیمات بالا وضعیت با فاصله ی بیشتری برعکس میشه>> 37fps در برابر 21fps
تووی مصرف و گرما هم وضعیت بطرز خارق العاده ای فرق میکنه>> 23 Watt در برابر 55 Watt

arman1133
05-07-2009, 16:59
قیمت dv6-1199 چه قدر هست با گارانتی و بی گارانتی؟
خواهشن اگر کسی میدونه و اطلاع داره ممنون میشم بگه.من تا 1.600 میتونم هزینه کنم اما قیمت دقیق dv6-1199 را نمیدونم هر جا یه قیمتی زده.اگر مدل دیگری مد نظر اساتید هست از راهنمایشون خوشحال میشم.فقط کارت گرافیک مهم هست برام.

behnam_n80
05-07-2009, 18:19
159000
بعدشم dell 1640

madoo3003
05-07-2009, 18:22
خواهشن اگر کسی میدونه و اطلاع داره ممنون میشم بگه.من تا 1.600 میتونم هزینه کنم اما قیمت دقیق dv6-1199 را نمیدونم هر جا یه قیمتی زده.اگر مدل دیگری مد نظر اساتید هست از راهنمایشون خوشحال میشم.فقط کارت گرافیک مهم هست برام.

من ةفته پيش قيمت كردم با گارانتي دوساله مي گفت 1680000 توي سايت ايران اچ پي هم زده 1690000

madoo3003
05-07-2009, 18:27

dv6-1125 هم گرافيكش همون 4650 هست ولي سي پي يو و رمش پايينتره قيمتشم حدود 1350000

BBNHFAK
06-07-2009, 10:21
محتویات جعبه 1199 چه چیز هایی هست؟
Free case داره یا نه؟

artara74
06-07-2009, 10:26
ببینم دوستان این DV6-1105 و DV6-1115 چنده؟ بانک لپتاپ ایران نوشته 970 و 980 . بعدش این دو تا که مشکلی ندارن؟ دارن؟ توی اون قیمت چی خیلی خوبه؟

arman1133
06-07-2009, 13:38
سلام دوستان . در سایت فوق این مدل 1199 را به قیمت 1.550.000 میده.در ضمن تو مشخصاتش میبینی که blue ray/rw هم داره به نظر شما میشه از این سایت خرید اینترنتی کرد و بش اعتماد کرد چون من شهرستانی هستمو نمیتونم مستقیم خرید کنم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

madoo3003
06-07-2009, 20:39
ببینم دوستان این DV6-1105 و DV6-1115 چنده؟ بانک لپتاپ ایران نوشته 970 و 980 . بعدش این دو تا که مشکلی ندارن؟ دارن؟ توی اون قیمت چی خیلی خوبه؟

من آخرين بار تو ليست قيمت ها نگاه كردم 1105 رو قيمتش حول و حوش 1 ميليون بود و 1115 دور و بر 120000

avecina.ir
06-07-2009, 22:24
سلامم..
سلام دوستان . در سایت فوق این مدل 1199 را به قیمت 1.550.000 میده.در ضمن تو مشخصاتش میبینی که blue ray/rw هم داره به نظر شما میشه از این سایت خرید اینترنتی کرد و بش اعتماد کرد چون من شهرستانی هستمو نمیتونم مستقیم خرید کنم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

ببین .. لینک گذاشتن از سایتهای داخلی در اینجا یخورده ممنوعیت داره.. در کل میشه از اوونم خرید کنی ولی همچین اسم و رسمدار نیستش که بعدن بخوای خدمات بده.. اول از همه باید از شهر خودتون یا شهرهای مجاور و نمایندگیهای رسمی یا فروشنده های معتبر با گارانتی مشتی خرید کنی.. ولی اگه دیدی واست به هر دلیلی ممکن نیستش و نمیتونن مدلی که میخوایی را واست تامین کنن اووونوقت میتونی از ایران اچ پی یا دیجی کالا و بعدش سایر فروشگا های مجازی خریدت را انجام بدی..

Inter
07-07-2009, 09:55
تو سايت notebookcheck زده مصرف 9600m gt كمتره يعني 23 وات ولي مصرف 4650 موبايل رو مصرفشو زده 35 وات

آره راست میگی من اشتباهاً مشخصات 9700GT رو دیده بودم

ممنون

BBNHFAK
07-07-2009, 10:28
محتویات جعبه 1199 چه چیز هایی هست؟
Free case داره یا نه؟
هیچ کس جواب سوالمو نمیدونست؟:37:

BBNHFAK
09-07-2009, 19:53
ببخشید دیگه مثل اینکه همین من سوال دادم این تاپیک به قبرستان تاپیک ها منتقل شد!!!!!!:19:
یعنی هیچکس نمی خواد جوابمو بده اینجا مثلا تاپیک
HP Pavilion DV- HDX Series اا گفت و گو و تبادل نظر
اونوقت نمی دونین تو بسته 1199 چی هست؟
free case داره یا نه؟

skyboy
11-07-2009, 13:34
نه مال من که نداشت.

amir_dre
11-07-2009, 15:29
کسانی که pavilion DV4-1106 دارن
آیا ازش راضی هستند؟

arman1133
12-07-2009, 10:25
این هارد 7200 و 5400 خیلی تاثیر دارن تو سرعت اجرای برنامه و بازی ؟یا بیشتر در عمل کپی و اتقال data خودشو نشون میده؟
رم ddr3 1640 با فرکانس 1066 تفاوت داره با 800 اما نه خیلی.همینطور که سی پی یو dv6-1199 از 1640 بیشتر اما میبینی تفاوت چندانی ندارن. میمونه هارد و lcd .
خواهشن کسی از این دو مدل را داره مخصوصا 1199 در مورد این2 مورد (lcd , hard) کمک کنه.کسایی که 1199 دارن از کیفیت صفحه نمایشش رازی هستن؟تو سایت notebook chek تفاوت دارن اما نه اونقدر که بعضی دوستان بزرگش میکنن.امتیازاتی که گرفتن به صرت چشمگیری تفاوت ندارن.!!!!
من واقعا موندم در خرید یکی از این دو برند.گرافیک هم برام مهم هست اما نه اونقدر که کیفیت تصویر بد را بتونم تحمل کنم.

mehrshad taheri
12-07-2009, 11:34
این هارد 7200 و 5400 خیلی تاثیر دارن تو سرعت اجرای برنامه و بازی ؟یا بیشتر در عمل کپی و اتقال data خودشو نشون میده؟
رم ddr3 1640 با فرکانس 1066 تفاوت داره با 800 اما نه خیلی.همینطور که سی پی یو dv6-1199 از 1640 بیشتر اما میبینی تفاوت چندانی ندارن. میمونه هارد و lcd .
خواهشن کسی از این دو مدل را داره مخصوصا 1199 در مورد این2 مورد (lcd , hard) کمک کنه.کسایی که 1199 دارن از کیفیت صفحه نمایشش رازی هستن؟تو سایت notebook chek تفاوت دارن اما نه اونقدر که بعضی دوستان بزرگش میکنن.امتیازاتی که گرفتن به صرت چشمگیری تفاوت ندارن.!!!!
من واقعا موندم در خرید یکی از این دو برند.گرافیک هم برام مهم هست اما نه اونقدر که کیفیت تصویر بد را بتونم تحمل کنم.
من فکر کنم درمورد رم داری اشتباه میکنی تفاوت عملکرد زیاد هستش همچینین قیمتش خیلی گرون تر در میاد
اگه میخوای یه سیستم خیلی خوب داشته باشی صبر کن 1640 با گرافیک 4670 بخر اگرم عجله داری 1199 در حال حاظر برای گیم بهتره
درضمن کیفیت تصویر 1199 بد نیست!!!
نصبت به 1640 ضعیف تره

avecina.ir
12-07-2009, 12:17
سلامم..
من فکر کنم درمورد رم داری اشتباه میکنی تفاوت عملکرد زیاد هستش همچینین قیمتش خیلی گرون تر در میاد
اگه میخوای یه سیستم خیلی خوب داشته باشی صبر کن 1640 با گرافیک 4670 بخر اگرم عجله داری 1199 در حال حاظر برای گیم بهتره
درضمن کیفیت تصویر 1199 بد نیست!!!
نصبت به 1640 ضعیف ترهیجا قبلن مقایسه ای انجام کرده بودم.. بین DDR3 و DDr2 ..حدودن 32درصد فک کنم پهنتی باندش بیشتر بود.کلن چون DDR2 تایمینگ پایینتری داره تووی بازی خوب جواب میده.. DDR3 واسه کارهای سنگین که با حجم بالای داده سروکار داره بهتره.. چون پهنای باندش بیشتره

mh.attari
12-07-2009, 13:45
من هارد 7200 تو صیه می کنم چون خیلی بهتر میشه لپتاپ
والانم مثل من به مشکل بر نمی خورید

madoo3003
12-07-2009, 14:13

در مورده هارد خب بطور كلي عملكرد كلي سيستم بهتر ميشه با هارد 7200 مثلا توي بالا اومدن ويندوز يا سريعتر نصب شدن برنامه ها يا بطور كلي همون انتقال داده ها !!!!! براي بازي ها هم سرعت load شدن بازي و level ها بيشتر ميشه ولي توي افزايش frame rate بازي ها فك نمي كنم تاثيري داشته باشه يا اگر هم موثر باشه تفاوت خيلي ناچيزه !!!!!
در مورد lcd هم كيفيت نمايشگر 1199 بد نيست ولي نسبت به 1640 پايينتره بخصوص اگه زير نور آفتاب باشي و نوع lcd 1199 هم brightview infinity باشه بازتاب نور زياد آزار دهنده ست ضمنا من خودم احساس كردم يكم زاويه ديدش هم كمتره !!!!! حالا اين همه عيب بگفتي هنرش نيز بگو  !!!!!! ولي اگه توي اتاق با نور معمولي بخواي از1199 استفاده كني فك نكنم دچار مشكل بشي به نظرم به گرافيك و پردازندش مي ارزه !!!
منم همون چيزي رو كه دوستمون گفت تاييد ميكنم اگه عجله داري همين 1199 رو بگير واسه ي بازي بهتره ولي اگه عجله نداري صبر كن تا 1640 با گرافيك 4670 بياد

james_hetfield
13-07-2009, 12:24
دوستان کسی اینجا DV3-3655ee نداره ؟؟؟؟؟ ( یعنی 13 اینچ 1299 بدون بلو-ری و با LED ) لطفا اگه کسی داره مزایا و معایبش رو بگه
میخواستم ببینم این دستگاه از نظر عمر و گرما دستگاه خوبی هست؟؟؟؟؟ البته گرافیکش هم 9300 که قاعدتا باید کمتر از 1299 داغ کنه، من البته برای بازی اصلا نمیخوام.

در ضمن چرا مد شده میگن HP برد هاش زود خراب میشه؟؟؟؟؟

m.pali
13-07-2009, 14:36
سلام آقایون/خانوما
یه سوال در مورد 1125
من تو همه ی سایتا دیدم گرافیک 1125 هست ddr2 و 1199 هست ddr3
بعد رفتم یه مغازه مشخصات 1125 رو پرسیدم دیدم می گه ddr3!!!!
باهاش کلی بحث کردم آخر جعبه رو نشونم داد دیدم روی مشخصات جعبه هم زده DDR3
آیا بالاخره ddr2 هست یا ddr3????

digital,mind
13-07-2009, 14:45
مثل این که آدم هر چی بیشتر تحقیق میکنه بیشتر سر در گم میشه؟
در کل به نظر شما بهترین لپتاپ hp که الان تو بازار هست چیه؟

avecina.ir
13-07-2009, 14:58
سلامم.. همون کانفیگ.. بازش رو اگه داشتش میتونی GPU-Z را اجرا کنی نشونت میده و مطمئن شی DDR2 or DDR3 هستش.. رووی جعبه هم دروغ نمینویسه که!

madoo3003
13-07-2009, 18:28
سلام آقایون/خانوما
یه سوال در مورد 1125
من تو همه ی سایتا دیدم گرافیک 1125 هست ddr2 و 1199 هست ddr3
بعد رفتم یه مغازه مشخصات 1125 رو پرسیدم دیدم می گه ddr3!!!!
باهاش کلی بحث کردم آخر جعبه رو نشونم داد دیدم روی مشخصات جعبه هم زده DDR3
آیا بالاخره ddr2 هست یا ddr3????

هر چي رو جعبه زده همونه !!!!

madoo3003
13-07-2009, 18:50
دوستان کسی اینجا DV3-3655ee نداره ؟؟؟؟؟ ( یعنی 13 اینچ 1299 بدون بلو-ری و با LED ) لطفا اگه کسی داره مزایا و معایبش رو بگه
میخواستم ببینم این دستگاه از نظر عمر و گرما دستگاه خوبی هست؟؟؟؟؟ البته گرافیکش هم 9300 که قاعدتا باید کمتر از 1299 داغ کنه، من البته برای بازی اصلا نمیخوام.

در ضمن چرا مد شده میگن HP برد هاش زود خراب میشه؟؟؟؟؟

اگه واسه بازي نمي خواي اصلا داغ نميشه تازه گرم شدنش بمراتب از 1340 كمتره !!!!!! اينم مده ديگه !!! اين مدل رو يكي از دوستاي من داره يه 4 ماهي تا حالا باهاش مشكلي نداشته !!!! اينم يه لينك از يه مدل dv3 كه فك كنم چون كانفيگش شبيه 3655 هست ممكنه review اين مدل كمك كنه!!!

james_hetfield
14-07-2009, 23:26
یه مطلب دیگه
من تو سایت اچ پی خاورمیانه دیدم مدلهای DV3-3655 و DV5-1299 دیسکانتینیو شده و دیگه تولید نمیشه، آیا عدم تولید میتونه بدلیل مورد خاصی باشه یا نه فقط سیاست شرکته؟ در ضمن آیا خریدش در این زمان که تولیدش متوقف شده مهمه یا برای ما که لااقل تو ایرانیم مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟

من هرچی میگردم میبینم بهترین گزینه همین 3655 هستش ، هم کانفیگش بالاس هم سبک و ظریفه و ال ئی دی داره هم قیافش از دل خیلی بهتره (نظر کاملا شخصی، زمخت و ساده نیست) هم اینکه من مثل خیلیا اعتقاد ندارم اچ پی کیفیت محصولاتش پایینتر از بقیه برند هاست، من هرچی از اچ پی داشتم راضی بودم.

حالا لطفا شما مدل بهتری میشناسید پیشنهاد بدید لطفا

h_starboy
15-07-2009, 16:15
من هرچی میگردم میبینم بهترین گزینه همین 3655 هستش ، هم کانفیگش بالاس هم سبک و ظریفه و ال ئی دی داره هم قیافش از دل خیلی بهتره (نظر کاملا شخصی، زمخت و ساده نیست) هم اینکه من مثل خیلیا اعتقاد ندارم اچ پی کیفیت محصولاتش پایینتر از بقیه برند هاست، من هرچی از اچ پی داشتم راضی بودم.

حالا لطفا شما مدل بهتری میشناسید پیشنهاد بدید لطفا

من فکر میکنم مدل 1199 بهتر باشه مخصوصا کارت گرافیکش که خیلی خیلی سرتره.
تازه از ایران اچ پی هم بگیری قیمت جفتشون یکیه.
من اگه پولم در اون حد بود 100 % 1199 میگرفتم
با گارانتی 18 ماهه 1510000
با گارانتی 24 ماهه 1610000
3655 هم 18 ماهه 1520000
24 ماهه 1620000
باز دقیقتر از سایت ایران اچ پی شرایط رو میتونی ببینی

digital,mind
16-07-2009, 22:01
بعد از ماه ها تحقیقات و بررسی لپتاپ ها و گارانتیشون آخر به این نتیجه رسیدم که dv6_1199 از همه در نوع خودش سرتره ولی همین که رفتم بگیرم ایران اچ پی گفت که دیشب تموم کردیم ما هم کلی ضد حال خوردیم البته گفته هفته دیگه میاریم که خدا کنه بیاره.
اینم از بدشانسی

BBNHFAK
17-07-2009, 11:16
پست #1424 رو که کسی جواب نداد حداقل اینو جواب بدین...

مگه روی لپ تاپ ویندوز اصل وجود نداره که باید ریکاوری گرفت؟؟:23:

و اگر جواب + هست چگونه باید ریکاوری گرفت؟؟

james_hetfield
17-07-2009, 12:30
پست #1424 رو که کسی جواب نداد حداقل اینو جواب بدین...

مگه روی لپ تاپ ویندوز اصل وجود نداره که باید ریکاوری گرفت؟؟:23:

و اگر جواب + هست چگونه باید ریکاوری گرفت؟؟

خوب اکثرا که ویندوز جینیون دارند مگر DOS! و ریکاوری هم به این دلیله که بعدا اگه مشکلی پیش اومد برای ویندوزشون بتونن از روی ریکاوری دقیقا همون وضعیتی که ازش ریکاوری گرفتن رو برگردونن. چه ویندوز اصل باشه چه نباشده

برای گرفتن ریکاوری در XP ساده ترین راه ساختن یک ASR BACKUP هست که البته برای برگردوندنش نیاز به فلاپی هست.

نرم افزار هایی که برای ویستا و ... و کلا خیلی راحت میشه ریکاوری درست کرد یکی NORTON GHOST و یکی هم ACRONIS هست که من خودم دومی رو ترجیح میدم چون سبکتره.

البته خیلی لپ تاپها با خودشون دی وی دی ریکاوری یا پارتیشن ریکاوری دارن.

james_hetfield
17-07-2009, 12:43
من هارد 7200 تو صیه می کنم چون خیلی بهتر میشه لپتاپ
والانم مثل من به مشکل بر نمی خورید

به چه مشکلی مگه بر خوردید؟ :41:

البته 7200 یکم مصرفش هم بیشتره از نظر باتری درسته؟

KINGTATu
17-07-2009, 14:19
سلام، من وقتی این dv6 رو خریدم وقتی ولوم صدا رو کم و زیاد میکردم یه مستطیل رو صفحه میومد که کم و زیاد کردن صدا و مقدارشو نشون میداد که باحال بود، نمیدونم چه بلایی سرش آوردم که دیگه اونو روی صفحه نشون نمیده، کسی میدونه اون واسه چه برنامه ای بود و چجوری بر میگرده؟ شاید وقتی برنامه های ستارت آپ رو دستکاری کردم جزو یکی از اونا بوده که برش داشتم، نمیدونم؛ ممنون میشم اگه کسی میدونه بگه

Sajad2006
17-07-2009, 14:20

آره چون سرعتش بیشتره هم صداش بیشتره و هم مصرف باتری!

james_hetfield
17-07-2009, 17:51

دقیقا ، و من فکر نمیکنم خیلی تفاوت چشمگیری تو سرعت داشته باشه

mehrshad taheri
17-07-2009, 18:10
دقیقا ، و من فکر نمیکنم خیلی تفاوت چشمگیری تو سرعت داشته باشه
تو سرعت سیستم که تاثیر داره!!!
مثلا هاردهای 10 هزار دور رو با هارد 7200 دور قیمتهاشون رو مقایسه بکنید!
هاردهای 10 هزار دور معروف شدن به گیمینگ هارد سرعت لود بازی میره بالا سرعت لود شدن ویندوز میره بالا سرعت انتقال اطلاعات و....سرعت عملکرد خود هارد کلا میره بالا رو یه سری چیزها هم ممکنه اصلا به چشم نیاد ولی در هر صورت بهتره هارد انتخابی 7200 دور باشه:20:

james_hetfield
17-07-2009, 18:24
تو سرعت سیستم که تاثیر داره!!!
مثلا هاردهای 10 هزار دور رو با هارد 7200 دور قیمتهاشون رو مقایسه بکنید!
هاردهای 10 هزار دور معروف شدن به گیمینگ هارد سرعت لود بازی میره بالا سرعت لود شدن ویندوز میره بالا سرعت انتقال اطلاعات و....سرعت عملکرد خود هارد کلا میره بالا رو یه سری چیزها هم ممکنه اصلا به چشم نیاد ولی در هر صورت بهتره هارد انتخابی 7200 دور باشه:20:

خوب ولی مثلا 1199 هاردش 5400 هستش ولی 1640 7200 دورند و همینطور ddr3 و احتمالا باید پرفورمنس بهتری داشته باشه.
من نمی تونم خودم رو متقاعد کنم که دل جای اچ پی بگیرم گرچه هنوز هم بهترین گزینم DV3655ee هستش، چون نه میخوام بازی کنم و هم میخوام حملش راحت باشه، ولی دیگه تولید نمیشه.... :41: حالا چیکار کنم؟؟؟ :13:

h_starboy
17-07-2009, 19:44
خوب ولی مثلا 1199 هاردش 5400 هستش ولی 1640 7200 دورند و همینطور ddr3 و احتمالا باید پرفورمنس بهتری داشته باشه.
من نمی تونم خودم رو متقاعد کنم که دل جای اچ پی بگیرم گرچه هنوز هم بهترین گزینم DV3655ee هستش، چون نه میخوام بازی کنم و هم میخوام حملش راحت باشه، ولی دیگه تولید نمیشه.... :41: حالا چیکار کنم؟؟؟ :13:

دلیلت برای اینکه 3655 رو از 1199 بیشتر ترجیح میدی چیه ؟

james_hetfield
17-07-2009, 19:55
دلیلت برای اینکه 3655 رو از 1199 بیشتر ترجیح میدی چیه ؟

سبکتره و اینکه LED هستش ، گرافیکش البته پایینتره که من اصلا بازی نمیکنم ، بقیه موارد هم که تقریبا شبیه هستن .
چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mehrshad taheri
17-07-2009, 20:16
شک نکن 1640 از 1199 بهتره!!!فقط گرافیک 1199 قوی تره البته cpu 1199 هم قوی تره ولی نه زیاد
خود من منتظر کافیگ جدید 1640 هستم با گرافیک 4670 که از 1199 هم قوی تر بشه ولی شما که نمیخوای بازی کنی کارت چیه میخوای موزیک گوش بدی؟
از روی اواتارت حدس زدم!:20:
بستگی به کارت داره اگه میخوای دستگاهت همراهت باشه من 1340 رو بهت پیشنهاد میکنم همون 1640 16 اینچ هست فقط شده 13 اینچ البته سیپوش از 1640 قوی تره ولی گرافیکش ضعیف تره وزنشم حدود 2 کیلوگرم هست:10:

h_starboy
17-07-2009, 20:38
منم بین 1640 و 1199 و 3655 میگم 1640
با توجه به حرفای خودت که میگی 1- نمیخوام بازی کنم و 2- حملش برام مهمتره
پس 1640 بگیر دیگه تازه به قول دوستمون 1340 هم خوبه

james_hetfield
17-07-2009, 21:07
شک نکن 1640 از 1199 بهتره!!!فقط گرافیک 1199 قوی تره البته cpu 1199 هم قوی تره ولی نه زیاد
خود من منتظر کافیگ جدید 1640 هستم با گرافیک 4670 که از 1199 هم قوی تر بشه ولی شما که نمیخوای بازی کنی کارت چیه میخوای موزیک گوش بدی؟
بستگی به کارت داره اگه میخوای دستگاهت همراهت باشه من 1340 رو بهت پیشنهاد میکنم همون 1640 16 اینچ هست فقط شده 13 اینچ البته سیپوش از 1640 قوی تره ولی گرافیکش ضعیف تره وزنشم حدود 2 کیلوگرم هست:10:

موزیک نه، آیپاد تاچ دارم با اون گوش میدم، من دانشجوی IT هستم و خیلی تو نت میگردم + با VM Ware خیلی کار میکنم ، کارهای گرافیکیم هم حداکثر ریسایز کردن عکس تو فوتوشاپ یا تبدیل کلیپ برای آیپادم هست.

در ضمن یه سیستم AMD X4 Phenom + ATI radeon 4870 +32" LCD خونه دارم که اگه یه وقت بازی بخوام با اون میکنم. این سیستم رو بیشتر برای حمل و نقل میخوام

چرا دل یه دیزاین تو دل برو نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :41: من احساس میکنم قیافه دل منو بعد از یک مدت خسته میکنه + چهارشنبه که پایتخت بودم 2 تا فروشنده شدیدا میگفتن که 1640 و 1340 خرابی زیاد داشته البته شاید میخوان مدلهای 1530 و 1330 رو زودتر آب کنن. نمی دونم والا آدم گیج میشه حسابی.

دل بنظرم خیلی سادس ، کلا خیلی از VAIO Z670 خوشم میاد ولی 2400000 ندارم بدم اونو بخرم.

یه تئوری دیگه هم هست که میگه نت بوک بخرم ! نظرتون چیه؟؟؟؟

mh.attari
17-07-2009, 21:26

خوب مشکل بزرگ من اینه که من یه هارد اکسترنال 7200 دارم
هارد لپتاپمم 5400 هست
وقتی در حال انتقال اطلاعات هستم سرعت سیستم شدیدا کاهش پیدا می کنه
و حال ادمم شدیدا گرفته می شه:41:

mh.attari
17-07-2009, 21:54
من می گم می خوام سری 5000 رو عوض کنم 7000 بگیرم شما اونوقت می گی:31::31::31::31::31:

james_hetfield
17-07-2009, 22:19

موزیک نه، آیپاد تاچ دارم با اون گوش میدم، من دانشجوی IT هستم و خیلی تو نت میگردم + با VM Ware خیلی کار میکنم ، کارهای گرافیکیم هم حداکثر ریسایز کردن عکس تو فوتوشاپ یا تبدیل کلیپ برای آیپادم هست.

در ضمن یه سیستم AMD X4 Phenom + ATI radeon 4870 +32" LCD خونه دارم که اگه یه وقت بازی بخوام با اون میکنم. این سیستم رو بیشتر برای حمل و نقل میخوام

چرا دل یه دیزاین تو دل برو نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :41: من احساس میکنم قیافه دل منو بعد از یک مدت خسته میکنه + چهارشنبه که پایتخت بودم 2 تا فروشنده شدیدا میگفتن که 1640 و 1340 خرابی زیاد داشته البته شاید میخوان مدلهای 1530 ئ 1330 رو زودتر آب کنن. نمی دونم والا آدم گیج میشه حسابی.

دل بنظرم خیلی سادس ، کلا خیلی از VAIO Z670 خوشم میاد ولی 2400000 ندارم بدم اونو بخرم.

james_hetfield
17-07-2009, 22:37
خوب مشکل بزرگ من اینه که من یه هارد اکسترنال 7200 دارم
هارد لپتاپمم 5400 هست
وقتی در حال انتقال اطلاعات هستم سرعت سیستم شدیدا کاهش پیدا می کنه
و حال ادمم شدیدا گرفته می شه:41:

خوب اگه صداش زیاد هم باشه نمیره رو اعصاب؟؟

mh.attari
17-07-2009, 23:01
خوب اگه صداش زیاد هم باشه نمیره رو اعصاب؟؟
هر گلی یه عیبی داره دوست خوبم
نمی شه هم خرما رو خواست هم خدارو

james_hetfield
17-07-2009, 23:13
هر گلی یه عیبی داره دوست خوبم
نمی شه هم خرما رو خواست هم خدارو

متاسفانه مشکل منم همینه که هم خدا و هم خرمارو میخوام و برای همین همیشه تو خرید هام کلی سر در گمم

Pami
17-07-2009, 23:44

شما كه سيستم دسكتاپ خوبي داري چرا لپ تاپ سنگين و بزرگ بگيري و هي با خودت اين ور و اون ور ببري ؟
نت بوك ها هم قيمت خوبي دارند هم امكانات خوبي در حد اندازه خودشون
كار راه بنداز هم هستن
خودم قصد دارم تو همين هفته يه Acer Aspire One يا Dell Mini بگيرم به عنوان لپ تاپ دوم ...

mehrshad taheri
17-07-2009, 23:58

چرا دل یه دیزاین تو دل برو نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :41: من احساس میکنم قیافه دل منو بعد از یک مدت خسته میکنه + چهارشنبه که پایتخت بودم 2 تا فروشنده شدیدا میگفتن که 1640 و 1340 خرابی زیاد داشته البته شاید میخوان مدلهای 1530 و 1330 رو زودتر آب کنن. نمی دونم والا آدم گیج میشه حسابی.

عجب سیستم توپی داری برای گیم خونه هم گرافیک 4870 خیلی خوبه هم تو lcd 32 اینچ خیلی بازی حال میده البته کاشکی سیستم اینتل میبستی به جای amd بگذریم بحثمون سر سیستم خونت نیست!:20:
واقعا 1640 و 1340 زیباست!
امکانات خیلی عالی هم بهت میده یکیش بکلایت کیبورد هست تو تاریکی خیلی راحت میتونی باهاش کار کنی یا یه قسمت از بدنش چرمه یه سرچ بکن!واقعا خوشگله البته از دید منه شاید!!!:5:
به حرف فروشنده ها گوش نکن اونا جوش خودشون رو میزنن تا الان هر کسی 1640 داشته راضی بوده چند تا از بچه ها تو فوروم هستن که دارن میتونی بپرسی حدستم درسته میخوان مدلهای قدیمیشون رو سریع تر بفروشن که ضرر نکنن
در منورد نت بوکم اونم بد نیست بستگی به حجم کاریت داره اونو نباید ازش انتظار زیاد داشته باشی
به نظر من 1340 بخر البته حدود 1700 پولشه حتما با گارانتی خوب بگیر یا زیگورات یا دلیران در حال حاضر هیچ سیستمی تا 13 اینج قدرت 1340 رو نداره
موفق باشی

james_hetfield
18-07-2009, 08:02
عجب سیستم توپی داری برای گیم خونه هم گرافیک 4870 خیلی خوبه هم تو lcd 32 اینچ خیلی بازی حال میده البته کاشکی سیستم اینتل میبستی به جای amd بگذریم بحثمون سر سیستم خونت نیست!:20:
واقعا 1640 و 1340 زیباست!
امکانات خیلی عالی هم بهت میده یکیش بکلایت کیبورد هست تو تاریکی خیلی راحت میتونی باهاش کار کنی یا یه قسمت از بدنش چرمه یه سرچ بکن!واقعا خوشگله البته از دید منه شاید!!!:5:
به حرف فروشنده ها گوش نکن اونا جوش خودشون رو میزنن تا الان هر کسی 1640 داشته راضی بوده چند تا از بچه ها تو فوروم هستن که دارن میتونی بپرسی حدستم درسته میخوان مدلهای قدیمیشون رو سریع تر بفروشن که ضرر نکنن
در منورد نت بوکم اونم بد نیست بستگی به حجم کاریت داره اونو نباید ازش انتظار زیاد داشته باشی
به نظر من 1340 بخر البته حدود 1700 پولشه حتما با گارانتی خوب بگیر یا زیگورات یا دلیران در حال حاضر هیچ سیستمی تا 13 اینج قدرت 1340 رو نداره
موفق باشی

چهارشنبه از دلیران پرسیدم میده 1550000 فکر میکنم خیلی انتخاب خوبی باشه

madoo3003
18-07-2009, 10:41

1340 خيلي داغ مي كنه اصلا هم قشنگ نيست ( نظر شخصي)!!!! 1199 و 1640 هر دو شون لپتاپ هاي خوبي هستن و البته در كل 1640 بهتره ولي شما كه واسه ي گيم نمي خواي لپ تاپ 16 اينچ يا 15.6 از نظر حمل و نقل اصلا مناسب نيست !!! اگه كار گرافيكيه خاصي نمي خواي با لپ تاپ انجام بدي بنظرم يه vaio cs بگير 14 اينچ هم قابل حمله هم اينكه واسه ي كارايي كه گفتي بهت جواب ميده

mh.attari
18-07-2009, 11:05
متاسفانه مشکل منم همینه که هم خدا و هم خرمارو میخوام و برای همین همیشه تو خرید هام کلی سر در گمم
خوب اگر هر دو رو بخوای 4 تومنی باید خرج کنی
ولی اگر می خوای از هارد اکسترنال استفاده کنی حتما از سری 7000 بخر

hasan asgari
18-07-2009, 12:18
سلام من نمی دانم چگونه می توان پیغام های شخصی را خواند

mh.attari
18-07-2009, 12:21
سلام من نمی دانم چگونه می توان پیغام های شخصی را خواند
دوست گلم سوالت رو اینجا مطرح کن

mehrshad taheri
18-07-2009, 13:24
ارزونم شده این گزینه خوبیه

در جواب دوستمون madoo3003 که میگه 1340 داغ میکنه باید بگم با این مشخصات چیز عجیبی نیست که داغ میکنه داغ کردن هم مشکلی نیست ولی باید حواست بهش باشه رو فرش نزاری و... مشکلی پیش نمیاد:20:

arman1133
18-07-2009, 14:50
در مورد این 2 مدل 1640 و1199 مسئله دیگری که هست در اکثریت سایتهای فروش لپتاپ 1199 همراه با
blue ray rome هست در صورتی
که در 1640 تنها dvd rw هست و این وقتی custome میکنی 150$ تفاوت قیمت دارن.در blue ray /rw تفاوت به 300$ میرسه.

درکل 1199 پردازشگر بهتر کارت گرافیک فوقالعاده بهتر و blue ray rom داره 3 مزیت نسبت به 1640
و 1640 هم 3 مزیت lcd و هارد و ram ddr3 داره نسبت 1199
با توجه به قیمت هم که 1640 حدود 60 تا 100 هزار گرونتره انتخاب من hp شد:31: و بدنبال خریدش هستم.

BBNHFAK
18-07-2009, 14:59
آیا این درسته که محصولات HP از این به بعد دیگه به ایران وارد نمی شن؟
اگه جواب مثبته آیا شامل لپ تاپ های HP و گارانتی محصولات هم می شه یا نه؟

4ve30n4
18-07-2009, 15:07
سلامم..
آیا این درسته که محصولات HP از این به بعد دیگه به ایران وارد نمی شن؟
اگه جواب مثبته آیا شامل لپ تاپ های HP و گارانتی محصولات هم می شه یا نه؟
فک نکنم این حرفا عملی باشد.. پارسال هم میگفتن اچ پی تحریم کرده و چاپگرهاش وارد نمیشه.. اینجور نشدش.. کلی توو ایران فروش و سود داره چرا اینکار را بکنه اونم تووو این بحران جهانی که وضعشون خرابه..

4ve30n4
18-07-2009, 15:08
این اقلامی که وارد ایران میه از راه دوبی میادش.. تحریم هم بکنه بیفایده ستش چونکه دوبی را که تحریم نکرده.. بیخیال این صحبتا شو

james_hetfield
19-07-2009, 11:24
خوب اگر هر دو رو بخوای 4 تومنی باید خرج کنی
ولی اگر می خوای از هارد اکسترنال استفاده کنی حتما از سری 7000 بخر

یه سوال

اگه هارد 5400 و اکسترنال 7200 داشته باشیم ، ولی اینترفیسمون USB باشه قاعدتا حداکثر سرعتمون باید ماکزیمم سرعت usb باشه دیگه؟؟؟ چون سرعت انتقالش در هر حال از 5400 هم خیلی کمتر مگر اینکه از eSATA استفاده کنیم

استدلالم درسته؟؟؟

4ve30n4
19-07-2009, 11:34
سلامم..
یه سوال

اگه هارد 5400 و اکسترنال 7200 داشته باشیم ، ولی اینترفیسمون USB باشه قاعدتا حداکثر سرعتمون باید ماکزیمم سرعت usb باشه دیگه؟؟؟ چون سرعت انتقالش در هر حال از 5400 هم خیلی کمتر مگر اینکه از eSATA استفاده کنیم

استدلالم درسته؟؟؟
استدلالت تا یه حدی درسته..
اوون بابایی که گذاشتی توو آواتارت اولش هر کی ببینه خیال نیکنه یه جاییش را دارن میکشن..:31:خیلی عکس ضایعیه..

mehrshad taheri
19-07-2009, 11:45
در مورد این 2 مدل 1640 و1199 مسئله دیگری که هست در اکثریت سایتهای فروش لپتاپ 1199 همراه با
blue ray rome هست در صورتی
که در 1640 تنها dvd rw هست و این وقتی custome میکنی 150$ تفاوت قیمت دارن.در blue ray /rw تفاوت به 300$ میرسه.

درکل 1199 پردازشگر بهتر کارت گرافیک فوقالعاده بهتر و blue ray rom داره 3 مزیت نسبت به 1640
و 1640 هم 3 مزیت lcd و هارد و ram ddr3 داره نسبت 1199
با توجه به قیمت هم که 1640 حدود 60 تا 100 هزار گرونتره انتخاب من hp شد:31: و بدنبال خریدش هستم.
خوب اصلش ایران hp هست اون بلوری میزاره!
نمیزاره در نتیجه بهتره اصلا از جای دیگه نگیرین چون همین ایران hp گارانتی درستو حسابی نیست منظورم مثل زیگوراته
4670 که 1640 داره از 4650 که 1199 داره سر تره فقط cpu میمونه که اونم همچین محسوس نیست مثل فرقی گرافیک میمونه یه جورایی
در کل 1640 سیستم بهتریه ولی باید برای رم ddr3 و... هزینه بیشتری بدی این طبیعیه

mh.attari
19-07-2009, 11:46
یه سوال

استدلالم درسته؟؟؟
کاملا درسته
من وقتی esata رو وصل می کنم دیگه سیستم تعطیل می شه
و حال ادم رو بیشتر می گیره

BBNHFAK
19-07-2009, 12:03
مگه نمی شه هاردو عوض کرد ؟؟
خوب اگه خیلی تو عملکرد تاثیر داره می شه هارد 7200 رو جایگزین کرد

mh.attari
19-07-2009, 12:15
مگه نمی شه هاردو عوض کرد ؟؟
خوب اگه خیلی تو عملکرد تاثیر داره می شه هارد 7200 رو جایگزین کرد
می شه ولی من الان تهران نیستم و شرکت گارانتی هم ایران hp هست

dj_metal_666
19-07-2009, 12:43
سلام
دوستان من بلاخره یک لپتاپ dv7-1285 گرفتم!!!
خیلی لپتاپ خوبی هست! پیشنهاد به دوستانی که می خواهند بخرند.

james_hetfield
19-07-2009, 12:44

اگه هاردتو عوض کنی که سیستم عامل اورجینالتو از دست میدی درسته؟ فکر نمی کنم بشه با ریکاوری هم روی هارد جدید برگردوند.

دستگاهت چیه شما؟

یه سوالم داشتم اینکه یه 3655 رو خود اچ پی دیسکنتینیو کرده ولی ایران اچ پی هنوز داره گارانتی میکنه. مشکلش بعد از خرید چی میتونه باشه؟ فقط گارانتی بین المللی؟؟

dj_metal_666
19-07-2009, 12:47
مشخصات کامل:
Main Features
Product Specifications : Microprocessor 2.40 GHz Intel Centrino 2 Processor Technology featuring Intel Core2 Duo Processor P8600
Microprocessor Cache 3 MB L2 Cache
Memory 6144MB
Memory Max 8192MB
Video Graphics NVIDIA GeForce 9600M GT
Video Memory Up to 2558MB (512MB dedicated)
Hard Drive 500GB (5400RPM)
Multimedia Drive LightScribe SuperMulti 8X DVD±R/RW with Double Layer Support
Display 17.0? Diagonal WXGA+ High-Definition HP BrightView Widescreen Display (1440 x 900)
Fax/Modem High speed 56k modem
Network Card Integrated 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN
Wireless Connectivity Intel WiFi Link 5100AGN
Sound Altec Lansing speakers
Keyboard 101-key compatible
Pointing Device Touch Pad with On/Off button and dedicated vertical scroll Up/Down pad
PC Card Slots 1 ExpressCard/54 Slot (also supports ExpressCard/34)
External Ports 5-in-1 integrated Digital Media Reader for Secure Digital cards, MultiMedia cards, Memory Stick, Memory Stick Pro, or xD Picture cards
4 Universal Serial Bus (USB) 2.0, 4th port shared with eSATA
2 Headphone out
1 microphone-in
HDMI
1 VGA (15-pin)
eSATA + USB 2.0
1 RJ-11 (modem)
1 RJ -45 (LAN)
1 notebook expansion port 3
1 IEEE 1394
irewire (4-pin)
1 Consumer IR (Remote Receiver)
Dimensions 15.59 (L) x 11.22" (D) x 1.31 (min H)/1.66(max H)
Weight 7.64lbs
Security Kensington MicroSaver lock slot
Power-on password
Accepts 3rd party security lock devices
Power 90W AC Adapter
8-Cell Lithium-Ion battery
What's In The Box HP Mobile Remote Control
Software
Operating System:
Genuine Windows Vista Home Premium 64-bit with Service Pack 1

mh.attari
19-07-2009, 12:49
اگه هاردتو عوض کنی که سیستم عامل اورجینالتو از دست میدی درسته؟ فکر نمی کنم بشه با ریکاوری هم روی هارد جدید برگردوند.

دستگاهت چیه شما؟

یه سوالم داشتم اینکه یه 3655 رو خود اچ پی دیسکنتینیو کرده ولی ایران اچ پی هنوز داره گارانتی میکنه. مشکلش بعد از خرید چی میتونه باشه؟ فقط گارانتی بین المللی؟؟
خوب واسه سیستم عامل دو تا راه هست
1 من dvd ریکاوری دارم
2 هر ویستایی رو که می خوام از بیرون بخرم بعد یوزر و پسم رو بدم وحال کنم
hp dv5 1070
هیچ مشکلی نداره چون شرکت hp هنوز پابرجاس

4ve30n4
19-07-2009, 13:07
شما اگه بلد نیستی هاردش را وا کنی بهتره ببری گارانتی.. یه کسی که یه قدری وارده خودش هارد را سریع عوض میکند.فقط باید بلد باشی پارتیشن ریکاوری را منتقل کنی.. که کار هر کی نیستش..

KINGTATu
19-07-2009, 15:37
سلام، من وقتی این dv6 رو خریدم وقتی ولوم صدا رو کم و زیاد میکردم یه مستطیل رو صفحه میومد که کم و زیاد کردن صدا و مقدارشو نشون میداد که باحال بود، نمیدونم چه بلایی سرش آوردم که دیگه اونو روی صفحه نشون نمیده، کسی میدونه اون واسه چه برنامه ای بود و چجوری بر میگرده؟ شاید وقتی برنامه های ستارت آپ رو دستکاری کردم جزو یکی از اونا بوده که برش داشتم، نمیدونم؛ ممنون میشم اگه کسی میدونه بگه

کسی نبود جواب بده؟ سوال سختی نبودا!

4ve30n4
19-07-2009, 15:54
سلامم..
عزیزدل آخه کسی چی میدونی چکار کردی اینجور شده!!! اگه خیلی واست مهمه کاری نداره سریع بزن ریکاوری کن..

james_hetfield
19-07-2009, 15:55

کی اینطوری شده؟؟؟/

اگر اخیرا شده میتونی بری تو system restore ببینی که اگه قبل از تاریخ وقوع مشکلت سیستم یک restore point درست کرده باشه میتونی ریستور کنی به اون تاریخ. هیچ کدوم از فایلها و فولدرهات پاک نمیشه.

h_starboy
20-07-2009, 00:11
سلام
دوستان من بلاخره یک لپتاپ dv7-1285 گرفتم!!!
خیلی لپتاپ خوبی هست! پیشنهاد به دوستانی که می خواهند بخرند.

17 اینچه ؟ بقیه مشخصاتش کاملا شبیه hdx 16-1140 هستش.
ازش راضی هستی ؟ گرافیکش خوبه ؟

Saman.CLs
20-07-2009, 03:23
دوستان شما 18x 1155 hp رو صلاحتر ميدونيد يا 1640 دل ؟ البته بنده به گرافيك و اين جور چيزا خيلي اهميت ميدم
در ضمن گارانتيه دل زيگورات هست و گارانتيه دل الماس

4ve30n4
20-07-2009, 10:01
سلامم..
دوستان شما 18x 1155 hp رو صلاحتر ميدونيد يا 1640 دل ؟ البته بنده به گرافيك و اين جور چيزا خيلي اهميت ميدم
در ضمن گارانتيه دل زيگورات هست و گارانتيه دل الماس
واسه جابجا کردن HDX 18 شاید اذیت شی.. 1155 برعکس 1275ee کانفیگ خیلی قوی یی هم نداره.. همین 1640 بهتره..

ir_elf
20-07-2009, 12:29

دوست خوبم سلام.
آقا چی چی میگین ریکاوری کن. !!!
اون یه برنامه جانبیه که فقط کارش همون نشون دادن ولومه که واقعا به ارزشه . من خودم پاکش کردم. موقع بازیها کلی اذیت می کرد.

اگه دوباره خواستیش برو اینجا :

این صفحه مربوط به لپ تاپه منه. 1155.
برو بالا دست راست روی Your product (Not my product) کلیک کنو مدل لبتاپتو دقیق بزن. مثلا dv6-1070ee بعد به سیستم عاملو انتخاب کن بعد نرم افزار HP QuickTouch Softwar رو دانلود کن. تموم. نصبش کن یه تشکری هم به ما بدهو دمت گرم. موفق باشی

james_hetfield
20-07-2009, 13:22
دوست خوبم سلام.
آقا چی چی میگین ریکاوری کن. !!!اون یه برنامه جانبیه که فقط کارش همون نشون دادن ولومه که واقعا به ارزشه . من خودم پاکش کردم. موقع بازیها کلی اذیت می کرد.

اگه دوباره خواستیش برو اینجا :

این صفحه مربوط به لپ تاپه منه. 1155.
برو بالا دست راست روی Your product (Not my product) کلیک کنو مدل لبتاپتو دقیق بزن. مثلا dv6-1070ee بعد به سیستم عاملو انتخاب کن بعد نرم افزار HP QuickTouch Softwar رو دانلود کن. تموم. نصبش کن یه تشکری هم به ما بدهو دمت گرم. موفق باشی

برادر ریکاوری نگفت کسی!

dj_metal_666
20-07-2009, 17:34
17 اینچه ؟ بقیه مشخصاتش کاملا شبیه hdx 16-1140 هستش.
ازش راضی هستی ؟ گرافیکش خوبه ؟

بله 17 هستش.من تا الان تو هیچ گیمی مشگل نداشتم.

vroom
21-07-2009, 02:23
سلام
کسی میدونه لپ تاپ های HP که کارت گرافیک 9600m GT دارن GDDR2 هستن یا GDDR3 ?

4ve30n4
21-07-2009, 10:33
سلام
کسی میدونه لپ تاپ های HP که کارت گرافیک 9600m GT دارن GDDR2 هستن یا GDDR3 ?
هر دو را!! روی جعبه اش نوشته.. DV5 ها بعضیشون GDDR2 هستن.. بعضی کانفیگای بالاتر GDDR3..
HDX ها ظاهرن همگی GDDR3