PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ◄ ™ HP اا بررسی و مباحث پس از خرید / درخواست مشاوره ممنوع ►

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Q_Q
27-02-2009, 12:47
سلامم...آقا یکدنیا ممنون ایشاله خدا واست نگهش داره d: گارانتی هم داره یا نه؟؟ حیف که توووی پروفایل شما نمیشه پست گذاشت
این هفت خان بنظرم بخاطر خرابکاریهای ملته علاف که میان توووی فروم ها و بددهنی میکنن هستش.......شمام یخورده پست مفید بیشتر بذار تا از این محدودیتها زودتر رها شی....:41:

سلام:

گارانتی هم داره ....

در مورد یک سری محدودیت هایی که برای من هست از دوستان عذر خواهی میکنم دیروز یکی از دوستان یک سوالی پرسید بود نتونستم در پیام خصوصی پاسخی به آن بدهم چون عضو جدید هستم :( امیدوارم حمل بر بی ادبی نگذارند

دوست عزیز قصدم این نیست آف تاپیک بزنم ولی باور بفرمایید در همه جای دنیا اصل بر ادب و شعور انسانهاست مگر خلاف آن ثابت شود. در حالی که قوانین این فروم ابتدا به ساکن اصل بر بی ادبی همه تازه واردهاست ( با این محدودیت هایی که هست ) مگر خلاف آن ثابت شود :(

من احتمال زیاد فعالیتی در این فروم انجام ندم فعلا دارم بحثی رو که شروع کردم " به رسم ادب " ادامه میدم

.
.
.
راستی یک چیز یادم اومد بلوتوث این لپ تاپ a2dp ساپورت است اگر با موبایل هایی از این دست سرو کار داشته باشید براحتی میتوانید از گوشی موبایل موزیکی پخش کنید و از طریق بلوتوث صدا را از اسپیکرهای این لپ تاپ داشته باشید. فقط یک احتیاط اینست که اگر در این لحظه از موس بلوتوث استفاده میکنید پهنای باند به شما اجازه استفاده بهینه را نخواهد داد و صدا دچار مشکل خواهد شد.

البته استفاده از این ویژگی پخش صدای موبایل از طریق بلو توث کارایی بسیاری در موارد بخصوص خواهد داشت

isbn
27-02-2009, 16:00
سلام:

گارانتی هم داره ....

در مورد یک سری محدودیت هایی که برای من هست از دوستان عذر خواهی میکنم دیروز یکی از دوستان یک سوالی پرسید بود نتونستم در پیام خصوصی پاسخی به آن بدهم چون عضو جدید هستم :( امیدوارم حمل بر بی ادبی نگذارند

دوست عزیز قصدم این نیست آف تاپیک بزنم ولی باور بفرمایید در همه جای دنیا اصل بر ادب و شعور انسانهاست مگر خلاف آن ثابت شود. در حالی که قوانین این فروم ابتدا به ساکن اصل بر بی ادبی همه تازه واردهاست ( با این محدودیت هایی که هست ) مگر خلاف آن ثابت شود :(

من احتمال زیاد فعالیتی در این فروم انجام ندم فعلا دارم بحثی رو که شروع کردم " به رسم ادب " ادامه میدم

.
.
.
راستی یک چیز یادم اومد بلوتوث این لپ تاپ a2dp ساپورت است اگر با موبایل هایی از این دست سرو کار داشته باشید براحتی میتوانید از گوشی موبایل موزیکی پخش کنید و از طریق بلوتوث صدا را از اسپیکرهای این لپ تاپ داشته باشید. فقط یک احتیاط اینست که اگر در این لحظه از موس بلوتوث استفاده میکنید پهنای باند به شما اجازه استفاده بهینه را نخواهد داد و صدا دچار مشکل خواهد شد.

البته استفاده از این ویژگی پخش صدای موبایل از طریق بلو توث کارایی بسیاری در موارد بخصوص خواهد داشت

خوب گارانتیه کجا هست معتبره مثل ایران hp
حالا خداییش واقعا فرقی بین این ایران hp با جا هایه دیگه تو چیه :13:
هی من برا اینکه از ایران hp بگیرم یا از جاهایه دیگه دارم با خودم کلنجار میرم اعصابم مختل شده:19:
راستی یه سوال
آیا CPU HDX 18t از 1299 قوی تر هست آخه 1299 2.66Ghz هست بعد 6mg cach T9550 هست
ولی این Ghz 2هست تازه 3 mg cach ولی P8600 حالا میشه بگید فرقش تو چیه ؟

بعد آیا رم این HDX 18t DDR 3 هست یا نه و آیا واقعا گرافیکش 1024 وتا 2048 up میشه ؟
ممنون از جواب

ویرایش:
این که میگن HDX دارایه سیستم wireless N هست یعنی چی چه جور سرویسی هست ؟

h_zaman06
27-02-2009, 20:02
با سلام ...

تا چند روزه دیگه قرار هست برای برادرم یه نوت بوک بگیرم .... من خودم نظرم روی اچ پی مدل دی وی 5 ... 1060 هست ... توی رنج بین 1 تا 1.300 کسی مدل بهتری سراغ داره ؟؟
موارد استفاده هم در زمینه برنامه نویسی و انجام کارهای گرافیکی هست

ضمن اینکه من الان توی این سایت دیدم قیمتش 1.250 هست ... شما قیمت بهتری هم سراغ دارید ... لطفا راهنمایی بفرمایید
با تشکر

اخطار : از درج پست حاوی لینک ، طبق قوانین خودداری کنید

Sorou5h
28-02-2009, 05:18
تفاوت اين اچ دي ايكس ها در چيه ؟
قويتره ؟

moderntalk
28-02-2009, 09:37
من با یکی از افراد فامیل که با گارانتی های مختلف در تماسه میگفت لپتاپ های hp جدیدا زیاد به گارانتی میخورند.گفت بهترین گارانتی رو توی لپتاپ vaio داره.می خواستم ببینم دوستانی که hp دارن نظرشون چیه؟من خودم چند جا دیدم که مثلا طرف یه 1299 گرفته بعد از چند روز دیده که وبکمش کار نمیکنه .یا مثلا سیستم بعد از بالا اومدن دوباره خودش ریست می شه یا هنگ میکنه.(من خودم قصد خرید لپتاپ hp رو داشتم ولی با شنیدن این حرف ها دو دل شدم).لطفا من رو راهنمایی کنید.

Q_Q
28-02-2009, 10:30
من با یکی از افراد فامیل که با گارانتی های مختلف در تماسه میگفت لپتاپ های hp جدیدا زیاد به گارانتی میخورند.گفت بهترین گارانتی رو توی لپتاپ vaio داره.می خواستم ببینم دوستانی که hp دارن نظرشون چیه؟من خودم چند جا دیدم که مثلا طرف یه 1299 گرفته بعد از چند روز دیده که وبکمش کار نمیکنه .یا مثلا سیستم بعد از بالا اومدن دوباره خودش ریست می شه یا هنگ میکنه.(من خودم قصد خرید لپتاپ hp رو داشتم ولی با شنیدن این حرف ها دو دل شدم).لطفا من رو راهنمایی کنید.

من تقریبا سالی یک لپ تاپ عوض میکنم تو این مدت به این مورد برخورد نکردم. اصولا به گارانتی اعتقادی ندارم ( در ایران ) ولی اگر از صحت و کارکرد لپ تاپ خودتان در ابتدا اطمینان پیدا کنید. و در طول استفاده برق مصرفی قابل اطمینانی داشته باشید ( به تاکید ) به مشکلی برخورد نمیکنید.

معیار انتخاب برای من مدل لپ تاپی بوده که میخواستم نه گارنتی ارایه شده. البته پاره ای موارد ایراد نرم افزاریست و پاره ای هم میتواند سخت افزاری باشد.

این نظر من بود و به شما توصیه پذیر نیست فقط گفتم که در جریان باشید تست اولیه جلوی فروشند انجام دهید توسط فردی آگاه و حتی المقدور یک فرصت 24 ساعته یا 48 ساعته مهلت تست از ایشان بگیرید با درج در فاکتور

Ardavan
28-02-2009, 11:17
تفاوت اين اچ دي ايكس ها در چيه ؟
قويتره ؟

تا انجایی مه من اطلاع دارم این سری ها سری های هستند که اولا صفحه نمایششون بزرگنر هستند و از تکنولوژی LED استفاده شده که بسیار تصاویر با کیفیت و شفافی دارند.و یک سری چیزای اضافه هم دارند مثل کارت tv و ....البته زیاد نمیدونم،و یک سری تغیرات خاص.دیگه شما کله گنده های این تاپیک اگر اشتباه میگم اطلاح کنید.

sinaHP
28-02-2009, 14:06

آقا تو رو خدا یکی جواب اینو بده آخه ما جوونا زود دو دل، سه دل، دل، وایو، ولی آخرش اچ پی میشیم
پی زودتر جواب بدید تا اچ پیو رد نکردیم

isbn
28-02-2009, 15:16
خوب گارانتیه کجا هست معتبره مثل ایران hp
حالا خداییش واقعا فرقی بین این ایران hp با جا هایه دیگه تو چیه :13:
هی من برا اینکه از ایران hp بگیرم یا از جاهایه دیگه دارم با خودم کلنجار میرم اعصابم مختل شده:19:
راستی یه سوال
آیا cpu hdx 18t از 1299 قوی تر هست آخه 1299 2.66ghz هست بعد 6mg cach t9550 هست
ولی این ghz 2هست تازه 3 mg cach ولی p8600 حالا میشه بگید فرقش تو چیه ؟

بعد آیا رم این hdx 18t ddr 3 هست یا نه و آیا واقعا گرافیکش 1024 وتا 2048 up میشه ؟
ممنون از جواب

ویرایش:
این که میگن hdx دارایه سیستم wireless n هست یعنی چی چه جور سرویسی هست ؟

کسی نبود جواب مارو بده؟:41::13:

ویرایش :
بابا حداقل یکی بیاد بگه فرق CPU 2.66 GHZ T9550 با CPU 2.40 GHZ P8600 تو چیه کدوم یکی قوی تره
یا اگرم نه حداقل بگید فرق P8600 با T9550 تو چیه اصلا اینا یعنی چی که دنباله اسم CPU میزنن

راستی یه خبر ایران HP لپ تاپ HDX 16x -1155 رو هم آورد با قیمت 1700 و قیمت 1299 رو هم به 1680 تغییر داد
حالا به نظرتون بین 1299 و HDX 16 x کدوم با توجه به کنفینگ بهتره

کنفینگ 16x
Intel® Centrino® 2 processor technology
• Intel® Core™2 Duo Processor P8600
• 2.40 GHz , Level 2 cache 3 MB
16" Dual channel LVDS FHD AG Dual Lamps with BrightView Infinity Display

NVIDIA GeForce 9600M GT
up to 2302 MB Total Available Graphics Memory with 512 MB dedicated

Lightscribe Blu-Ray ROM with SuperMulti DVD±R/RW Double Layer

کنفینگ 1299

• Intel® Core™2 Duo Processor T9550
• 2.66 GHz , Level 2 cache 6 MB

15.4" WXGA High-Definition AG with BrightView Infinity Display
up to 1791 MB Total Available Graphics Memory with 512 MB dedicated

ولی من به نظر خودم CPU 1299 از 16x قویتر و بهتره

avecina.ir
28-02-2009, 16:13
سلامم...

4. شاید ربط نداشته با شه ولی برام مهمه: کسی در مورد GSM Support چیزی میدونه می گن میشه وصلش کنی به لپ تاپ با سیم کارت همه جا وصلی شی به اینترنت
یکی از بچه ها توووی همین انجمن گفته بودش که با عوض کردن برنامه ی مخصوصGSM لپتاپ سونی تونسته کانکت شه هر چند که نمیصرفه......یک برنامه ی Freeware بجای برنامه ی خود لپتاپش استفاده کرده بوده.....

3. می صرفه 50 تومان پول دی وی دی اکسترنال واسه 1299 بدم تا بلو ریش دیرتر خراب بشه( آخه تو ایران خیلیا هنوز نمی دونن بلوری چیه چه برسه به تعمیر)من یگ تعداد حدودن 20 تا DVD با رایتر لپتاپم زدم بعدش دیگهه از کار افتاد و خلاصه کاری که اول باید میکردم ره آخر کردم و رفتم یک رایتر اکسترنال خریدم و تا یکسال از رایتر اکسترنال استفاده میکردم....تازگی رفتم رایتر لپتاپ ره با هزینه ای حدود 105 تومن عوض کردم

این که میگن HDX دارایه سیستم wireless N هست یعنی چی چه جور سرویسی هست ؟
IEEE 802.11n یعنی چیپست شبکه بیسیم میتونه از شبکه ی پرقدرت و سرعت بالای Wimax استفاده کنه......توی کشورهای پیشرفته این شبکه برد بلند وجود داره......

آیا CPU HDX 18t از 1299 قوی تر هست آخه 1299 2.66Ghz هست بعد 6mg cach T9550 هست
ولی این Ghz 2هست تازه 3 mg cach ولی P8600 حالا میشه بگید فرقش تو چیه ؟

بعد آیا رم این HDX 18t DDR 3 هست یا نه و آیا واقعا گرافیکش 1024 وتا 2048 up میشه ؟
ممنون از جواب
ببین کلن هر دو پنرین باس 1066 هستن ولی کش و فرکانس کاری پردازندی HDX18 ای که وارد ایران شده پایینتر از پردازنده ی T9400 روووی DV5-1299 هستش که نشون میده کسی که وارد کرده دنبال یک کانفیگ خوب و بالا نرفته......شاید نخواسته قیمتش زیاد بالا بره و خواسته بیشتر سود کنه در عین حال فروش بالایی هم داشته باشه.....قبلن هم گفتم روووی این لپتاپ دارن چهارهسته ایم هم ارائه میکنن....

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
آخرین لیست پردازنده های موبایل اینتل:

آیا رم این HDX 18t DDR 3 هست یا نه
بله 2*2GB DDR3

تا انجایی مه من اطلاع دارم این سری ها سری های هستند که اولا صفحه نمایششون بزرگنر هستند و از تکنولوژی LED استفاده شده که بسیار تصاویر با کیفیت و شفافی دارند.و یک سری چیزای اضافه هم دارند مثل کارت tv و ....البته زیاد نمیدونم،و یک سری تغیرات خاص.
نه LED-LCD نیستش Dual Lamp هست.ببین کارت ----T روووی DV7-1070 و سریهای 17 اینچی قبل از DV7 توووی بعضی کانفیگها که به ایران اوومدن هم بود چیزی جدیدی نیستش

h_zaman06
28-02-2009, 16:22
با سلام ...

تا چند روزه دیگه قرار هست برای برادرم یه نوت بوک بگیرم .... من خودم نظرم روی اچ پی مدل دی وی 5 ... 1060 هست ... توی رنج بین 1 تا 1.300 کسی مدل بهتری سراغ داره ؟؟
موارد استفاده هم در زمینه برنامه نویسی و انجام کارهای گرافیکی هست

ضمن اینکه من الان توی این سایت دیدم قیمتش 1.250 هست ... شما قیمت بهتری هم سراغ دارید ... لطفا راهنمایی بفرمایید
با تشکر

کسی نبود یه کمکی بکنه ؟؟؟

isbn
28-02-2009, 17:41
سلامم...

یکی از بچه ها توووی همین انجمن گفته بودش که با عوض کردن برنامه ی مخصوصGSM لپتاپ سونی تونسته کانکت شه هر چند که نمیصرفه......یک برنامه ی Freeware بجای برنامه ی خود لپتاپش استفاده کرده بوده.....
من یگ تعداد حدودن 20 تا DVD با رایتر لپتاپم زدم بعدش دیگهه از کار افتاد و خلاصه کاری که اول باید میکردم ره آخر کردم و رفتم یک رایتر اکسترنال خریدم و تا یکسال از رایتر اکسترنال استفاده میکردم....تازگی رفتم رایتر لپتاپ ره با هزینه ای حدود 105 تومن عوض کردم

IEEE 802.11n یعنی چیپست شبکه بیسیم میتونه از شبکه ی پرقدرت و سرعت بالای Wimax استفاده کنه......توی کشورهای پیشرفته این شبکه برد بلند وجود داره......

ببین کلن هر دو پنرین باس 1066 هستن ولی کش و فرکانس کاری پردازندی HDX18 ای که وارد ایران شده پایینتر از پردازنده ی T9400 روووی DV5-1299 هستش که نشون میده کسی که وارد کرده دنبال یک کانفیگ خوب و بالا نرفته......شاید نخواسته قیمتش زیاد بالا بره و خواسته بیشتر سود کنه در عین حال فروش بالایی هم داشته باشه.....قبلن هم گفتم روووی این لپتاپ دارن چهارهسته ایم هم ارائه میکنن....

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدآخرین لیست پردازنده های موبایل اینتل:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبله 2*2GB DDR3

نه LED-LCD نیستش Dual Lamp هست.ببین کارت ----T روووی DV7-1070 و سریهای 17 اینچی قبل از DV7 توووی بعضی کانفیگها که به ایران اوومدن هم بود چیزی جدیدی نیستش

پس این طور که شما میگی CPU 1299 از این HDX هایی که وارد ایران شده بهتره فعلا آیا این تفاوت محسوس هست یا نه؟
کلا به نظره شما 1299 بهتره یا HDX 16t -1155 که به تازگی امده نه HDX 18t-1155

avecina.ir
28-02-2009, 19:01
ببین فرکانس کاریش پایینتره و کش نصف T9550 یا T9400 داره.کش نقش خودشه داره که اگه دنبال بنچمارکهای پردازنده ها بگردی متوجه میشی توووی چه مواقعی موثره.به همین خاطر از لحاظ پردازنده 1299 قویتر از HDX 16 هستش.این HDX 16 که تازگی ایران اچ پی اورده رم DDR2 داره در حالیکه HDX 18 رم DDR3 داشت.یک چیز دیگه:وضوح نمایشگر هر دوی این HDXها 1920x1080 هستش در حالیکه 1299 وضوح 1280x 800 داره.اگه زود بزود لپتاپ را عوض میکنین یا کار خیلی سنگین که نیاز به فرکانس کاری پردازنده ی بالاتر داره نمیخواین باهاش بکنین زیاد روی CPU حساسیت بخرج ندین و HDX 16 ره بگیرین چون هم طراحی آوانتگاردی داره هم امکانات بیشتری داره و واسه دیدن فیلمهای کیفیت بالا عالیه.ویندوز ویستای 64 بیتی که سرعت خیلی بالاتری داره و کیفیت صوتی بالاتر و نمایشگر پرنورتر Dual Lamp و.... دیگه جای خود داره

isbn
28-02-2009, 19:40
ببین فرکانس کاریش پایینتره و کش نصف T9550 یا T9400 داره.کش نقش خودشه داره که اگه دنبال بنچمارکهای پردازنده ها بگردی متوجه میشی توووی چه مواقعی موثره.به همین خاطر از لحاظ پردازنده 1299 قویتر از HDX 16 هستش.این HDX 16 که تازگی ایران اچ پی اورده رم DDR2 داره در حالیکه HDX 18 رم DDR3 داشت.یک چیز دیگه:وضوح نمایشگر هر دوی این HDXها 1920x1080 هستش در حالیکه 1299 وضوح 1280x 800 داره.اگه زود بزود لپتاپ را عوض میکنین یا کار خیلی سنگین که نیاز به فرکانس کاری پردازنده ی بالاتر داره نمیخواین باهاش بکنین زیاد روی CPU حساسیت بخرج ندین و HDX 16 ره بگیرین چون هم طراحی آوانتگاردی داره هم امکانات بیشتری داره و واسه دیدن فیلمهای کیفیت بالا عالیه.ویندوز ویستای 64 بیتی که سرعت خیلی بالاتری داره و کیفیت صوتی بالاتر و نمایشگر پرنورتر Dual Lamp و.... دیگه جای خود داره

من که زود به زود عوض نمیکنم و کاری هم که میخوام باهاش انجام بدم بازیهای سنگین مثل کریسیس رو میخوام روش تست کنم همین و برنامه هایه زیاد و قوی و استفاده از ویستا 64 بیتی ولی فکر نمیکنم انقدر ها هم ضعیف باشه که نتونه کار منو راه بندازه من نه میخوام برنامه نویسی کنم نه کارایی مثل میکس فیلم و اینا که CPU بالا میخواد
در وحله اول بازی مد نظرم هست :27:
من دیگه گنده ترین نرم افزارم مثلا norton هست:14:
من منظورم اینه که مثل DELL vostro 1510 پسر خالم نباشه که یه آنتی ویروس و جت آدیو ویک فتو شاپ و چنتا برنامه دیگه ریخته توش وقتی ویندوز میخواد بیاد بالا جون بده تازه اون CPU 2.53 t9400 هست

بعد یه سوال دیگه البته ببخشید که انقدر سوال میکنم:20:
رم این HDX 18t که DDR3 هست آیا باسش 1066 یا همون 800 ؟

آیا میشه بعدن که CPU جدیدش امد UPGRADE ش کرد یا نه یعنی CPU فعلی را برداشت و جدید رو گذاشت ؟

milad1987
28-02-2009, 21:46
نه عزیز.cpu رو نمیشه upgrade کرد.مگه دسکتاپه؟؟!!

Q_Q
28-02-2009, 21:54
خیلی خوب بود فقط اسکرین شاتهای CPU-Z لطفن فراموش نشه....

سلام:

به درخواست شما

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

isbn
28-02-2009, 22:38
سلام:

به درخواست شما

ببخشید الان FSB این رم DDR3 رو برا چی زده 533 Mhz چرا انقدر کم DDR معمولی انقدر بود این که DDR 3 هست:2:

بعد ببخشید شما با این HDX 18t بر نامه سنگین هم کار کردین و یا بازی سنگین مثل crysis یا GTA IV کلا کاری شده که انجام بدین و این لپ تاپ کم بیاره؟
ممنون از جواب

گرافیک این مدل 1024 هست دیگه خوا هشا این یه مورد رو جواب بدین PLZ?
sorry me

Q_Q
28-02-2009, 22:40
نه عزیز.cpu رو نمیشه upgrade کرد.مگه دسکتاپه؟؟!!

به شرط و شروطی این کار انجام شدنی هست.... اما اینکه تو ایران اینکار رو بشه کرد یا نه؟! و آیا اصلا مقرون بصرفه تمام میشه یا نه؟! اون یه بحث جداست.

sinaHP
28-02-2009, 23:03
سلام
بالاخره منم خریدم
اما چی؟؟؟؟
امروز با عموم رفتیم پایتخت دنبال 1299 ولی اونجا عموم گفت سونی بگیر
من گوش نکردما
ولی وقتی از 2 تا تعمیرکار شنیدم که خرابی اچ پی ها بیشتر از سونیه یه fw290plaza خریدم اگه خواستید بگید مشخصاتشو بزارم
در حد همون 1299 هستش با 1700 بدون گارانتی

موفق باشید

isbn
28-02-2009, 23:06
سلام
بالاخره منم خریدم
اما چی؟؟؟؟
امروز با عموم رفتیم پایتخت دنبال 1299 ولی اونجا عموم گفت سونی بگیر
من گوش نکردما
ولی وقتی از 2 تا تعمیرکار شنیدم که خرابی اچ پی ها بیشتر از سونیه یه fw290plaza خریدم اگه خواستید بگید مشخصاتشو بزارم
در حد همون 1299 هستش با 1700 بدون گارانتی

موفق باشید

مشخصات رو بذارید لطفا !:27::10:

moderntalk
28-02-2009, 23:33
میگن حرف حساب جواب نداره.فکر کنم باید قید hp رو بزنم.ظاهرا دوستان با سکوتشون حرف های من رو تصدیق می کنند.:5:

samintorrent
28-02-2009, 23:38
:46:

سلام. می خواستم بپرسم گارانتی امیتاک برای hp چطوره؟ گارانتی وارتاک چطور؟ چک کردم دیدم امیتاک نمایندگی رسمی اچ پی توی دبی هستش؟ این خوبه یا بد؟

بابا یه جوونی نیست جواب این سوال ما رو بده؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

misha898
28-02-2009, 23:45
اطلاعات درست در اختیار همدیگر بگذاریم !!!

دوست عزیز تا اونجا که من می دونم و مطالعه داشتم شبکه وایرلس 802.11n با WiMax فرق می کنه. تفاوت سری n با g در پهنای مورد استفاده است که در سری n پهنای باند 300Mbps و در سری 54Mbps می باشد.

WiMAX سیستم ارتباطی و دیجیتالی بی سیم می‌باشد. همچنین به عنوان پروتکل ۸۰۲٫۱۶ (توسط IEEE) شناخته شده‌است که جایگزینی برای شبکه‌های بی سیم نواحی شهری تعیین شده‌است. WiMAX می‌تواند دستیابی بی سیم پهن باند فراهم سازد (BWA) که تا ۳۰ مایل (۵۰ کیلومتر) برای ایستگاه‌های ثابت و ۳ تا ۱۰ مایل (۵ تا ۱۵ کیلومتر) برای ایستگاه‌های سیار را پوشش می‌دهد. برعکس، استاندارد‌های شبکه‌های بی سیم محلی برای سیستم Wi-Fi در پروتکل ۸۰۲٫۱۱ در اکثر حالت‌ها به تنها ۱۰۰ تا ۳۰۰ فوت (۳۰ تا ۱۰۰ متر) محدود شده‌است.

Q_Q
01-03-2009, 00:33
ببخشید الان FSB این رم DDR3 رو برا چی زده 533 Mhz چرا انقدر کم DDR معمولی انقدر بود این که DDR 3 هست:2:

بعد ببخشید شما با این HDX 18t بر نامه سنگین هم کار کردین و یا بازی سنگین مثل crysis یا GTA IV کلا کاری شده که انجام بدین و این لپ تاپ کم بیاره؟
ممنون از جواب

گرافیک این مدل 1024 هست دیگه خوا هشا این یه مورد رو جواب بدین PLZ?
sorry me

سلام:

طبق خصوصیات رم های DDR این اتفاق میافتد که CPU-Z بعضن نصف سرعت واقعی را نشان میدهد.... البته همیشه هم اینگونه نیست در پاره ای موارد M.Board نمیتونه خصوصیات رم رو شناسایی کند که ان بحثی جداست
.
.
.
.
منظور از کارهای سنگین چیه؟ اونچیزی که قابل اجرا باشه روی این کامپیوتر بی دردسر اجرا میشه. دیزاین این لپ تاپ برای مالتی مدیاست. اگر لپ تاپ هایی با بهترین پرفورمنس برای گیم میخواهید سراغ Quad های AlienWare رو بگیرید.
.
.
.
اما فوتوشاپ Cs4 روی این کامپیوتر حداکثر 6 ثانیه لود میشه. در حالیکه آنتی ویروس فعال و مدیا پلیر در حال پخش. تو این چند روزه نشده که از بابت سرعت مشکلی احساس بشه. البته در جریان باشید که Cs4 اندکی از بابت اجرا نسبت به Cs3 بهتر عمل میکنه شما در اصل یک ایده ای از حرف من رو بپذیرید نه یک معیار مطلق.
.
.
.
آره گرافیک همین است که فرمودید.

mani_2004_2006
01-03-2009, 01:13
دوستان صفحات قبلی رو نخوندم

hp hdx 16 و hp hdx 18 تو ایران پیدا میشه ؟ قیمتشون و کانفیگشون چیه ؟

isbn
01-03-2009, 14:18
دوستان صفحات قبلی رو نخوندم

hp hdx 16 و hp hdx 18 تو ایران پیدا میشه ؟ قیمتشون و کانفیگشون چیه ؟

آره پیدا میشه
ایران HP داره هر جفت رو
قیمت:

HDX 18t-1155 =2100
HDX 16t-1155=1700

البته اگر بدون گارانتی بخواین 100 تومن از قیمت هایه بالا کم میشه:27:

کنفینگ 18t
• 2.40 GHz , Level 2 cache 3 MB

Standard memory 4096 MB Memory layout (2 x 2048 MB) Maximum memory Supports up to 8 GB DDR3 memory
Internal drives 640 GB (2 x 320 GB) Hard disk controller SATA Hard Disk Drive Hard disk drive speed 5400 rpm Optical drive type Lightscribe Blu-Ray ROM with SuperMulti DVD±R/RW Double LayerDisplay size
18.4" Dual channel LVDS FHD AG Dual Lamps with BrightView Infinity Display Display resolution 1920 x 1080p Graphic subsystem name NVIDIA GeForce 9600M GT
Video RAM up to 2815 MB total graphics memory with 1024 MB dedicated TV tuner TV Tuner ----T

و حالا 16t

Processor type
• 2.40 GHz , Level 2 cache 3 MB Operating system installed Windows Vista® Home Premium with Service Pack 1 (64-bit) Standard memory 4096 MB Memory layout (2 x 2048 MB) Maximum memory Supports up to 8 GB DDR2 memorynternal drives 320 GB Hard disk controller SATA Hard Disk Drive Hard disk drive speed 5400 rpm Optical drive type Lightscribe Blu-Ray ROM with SuperMulti DVD±R/RW Double LayerDisplay size
16" Dual channel LVDS FHD AG Dual Lamps with BrightView Infinity Display Display resolution 1920 x 1080p Graphic subsystem name NVIDIA GeForce 9600M GT
Video RAM
up to 2302 MB Total Available Graphics Memory with 512 MB dedicated TV tuner TV Tuner ----T

isbn
01-03-2009, 14:22
سلام:

طبق خصوصیات رم های DDR این اتفاق میافتد که CPU-Z بعضن نصف سرعت واقعی را نشان میدهد.... البته همیشه هم اینگونه نیست در پاره ای موارد M.Board نمیتونه خصوصیات رم رو شناسایی کند که ان بحثی جداست
.
.
.
.
منظور از کارهای سنگین چیه؟ اونچیزی که قابل اجرا باشه روی این کامپیوتر بی دردسر اجرا میشه. دیزاین این لپ تاپ برای مالتی مدیاست. اگر لپ تاپ هایی با بهترین پرفورمنس برای گیم میخواهید سراغ Quad های AlienWare رو بگیرید.
.
.
.
اما فوتوشاپ Cs4 روی این کامپیوتر حداکثر 6 ثانیه لود میشه. در حالیکه آنتی ویروس فعال و مدیا پلیر در حال پخش. تو این چند روزه نشده که از بابت سرعت مشکلی احساس بشه. البته در جریان باشید که Cs4 اندکی از بابت اجرا نسبت به Cs3 بهتر عمل میکنه شما در اصل یک ایده ای از حرف من رو بپذیرید نه یک معیار مطلق.
.
.
.
آره گرافیک همین است که فرمودید.

پس در اصل باس رم ها 1066 هست درسته دیگه نه؟
از گیم هم منظورم مثلا crysis و بازیهایی از این قبیل آیا شما تا الان توش بازیی انجام دادین یا نه بازی که پر قدرت باشه آخه میخوام بدونم که گرافیکش به صرفه هست یا نه چون من سر این RAM و گرافیک بین HDX 18t و 16t گیر کردم :41:

avecina.ir
01-03-2009, 14:45
Cpu-z رمهای ddr را طبق sd مینویسه شما خودتون باید ضربدر 2 کنین تا باس واقعی رم بدست بیاد پس یعنی باس رم 1066 هستش.قطعن ddr3 بدلایل مختلف برتری داره بر ddr2 همونجوریکه ddr2 خیلی تفاوت داره با ddr1
بنظر من اگه وزن بیشتر و بزرگتر بودن 18x واسه ی کسی مساله ای نیستش و نمیخواد زیاد جابجا کنه 18X بهتره
متقاضین DV5 هم بنظرم بهتره به 16X فکر کنند چون از خیلی ملاحظات برتری داره بر DV5

moderntalk
01-03-2009, 17:02
من توی چند تا سایت دیدم که تو سری dv5 hp خیلی اشکالات وجود داره و به همین خاطر تو مجله ی p30world این شرکت رو تو رتبه ی دهم لحاظ کرده (از نظر فروش لپتاپ).این در حالیه که لپتاپ apple و acer به ترتیب در رتبه های اول و دوم هستند.

sinaHP
01-03-2009, 17:24
مشخصات رو بذارید لطفا !:27::10:

ایشون گفتند بزارما نگید به اینجا ربطی نداره...!
FW290Plaza
C2D 2.53 6m 1066
4GB DDRII
320GB Sata+
DVD-RW
ATI RADEON HD 3620 512 up to 2.3GB
16.4" WXGA+ Full HD 1920*1080:18:
بدون گارانتی با کیف و موس و تبدیل دو شاخ در اومد 1,713,300

MADE IN USA:19:19::

اگه چیزی کم گفتم بگیدا...
.
.
.
.

حالا یه سوال دارم:
چه جوری میشه بدون اینکه اطلاعات از بین بره دستگاه رو پارتیشن بندی کرد
البته مهم برام اون دکمه AC هست.
راستی کیبورد فارسی هم نداره چون مرگ بر آمریکاست(:46: اینو خود فروشنده گفت:46:)

ممنون

sinaHP
01-03-2009, 17:45
اینم چند تا عکس که از عروسکم گرفتم
البته نه با دوربین با موس:27:

الآن راضیم یعنی به نظرم هم یه عروسک دارم ،هم یه هم بازی ،هم همکار ،هم...:13:

Ardavan
01-03-2009, 17:50
اینم چند تا عکس که از عروسکم گرفتم
البته نه با دوربین با موس:27:

الآن راضیم یعنی به نظرم هم یه عروسک دارم ،هم یه هم بازی ،هم همکار ،هم...:13:

اقا این عروسکت که sony هست،نمیگی بچه های اینجا بریزن رو سرت(چون تاپیک HP هست اینجا)معلومه که خوشکله،سونی همیشه زیبا بود.مبارکت.

isbn
01-03-2009, 21:20
اقا این عروسکت که sony هست،نمیگی بچه های اینجا بریزن رو سرت(چون تاپیک hp هست اینجا)معلومه که خوشکله،سونی همیشه زیبا بود.مبارکت.

نه من ازشون خواسته بودم که کنفینگ دستگاشو بذاره البته عکسا رو دیگه من نگفتم بذاره:31::21:

تو این یه مورد میشه بریزیم سرش:31::24::47:
lol

:11:ولی بازم :40:HDX 18T-1155:40: یه چیز دیگست:11:

rjm_gsm
01-03-2009, 22:20
با عرض سلام
میتونم درخواست کنم درایور ویندوز xp برای نوت بوک مدل hp dv4 1135 ؟
ممنون میشم لینک برای دانلود به من بدین . ممنون

isbn
01-03-2009, 23:01
با عرض سلام

تو اینجا که لینک گذاشتن ممنوع هست براتون PM میکنم البته چند مدل 1135 dv4 هست برا مثال dv4 1135ee
حالا من لینک همشونو براتون PM میکنم :11:

Ardavan
01-03-2009, 23:59
نه من ازشون خواسته بودم که کنفینگ دستگاشو بذاره البته عکسا رو دیگه من نگفتم بذاره:31::21:

تو این یه مورد میشه بریزیم سرش:31::24::47:
lol

:11:ولی بازم :40:HDX 18T-1155:40: یه چیز دیگست:11:

دیگه اینجا همی اچ چی هستند دیگه lol ولی سونی خدایش چیزای جالبی میزنه،ولی من شخصا اچ پی رو بسیار دوست دارم و حال میکنم،من که راضیم شدیدا،به همه هم همیشه اچ پی پیشنهاد میدم،چون به پولش می ارزه.و البته سری xps dell که اونم کانفیگ های بالاشون مثل xps 1730 اگه اشتباه نگم مدلشو.ولی هچی اچ پی نمیشه،بسیار بسیار حال میده به انسان.see u around buddy

REGISTERED USER
02-03-2009, 00:41
با عرض سلام

1- لینک گذاشتن اگر مربوط به سایت ایرانی نباشد ، مشکلی نیست

2- در بخش درایور درخواست دهید ...

Sorou5h
02-03-2009, 05:46
لطفا" مزيت هاي اچ دي ايكس 16 رو نسبت به دي وي 5 رو كامل بگيد
استوديو ايكس پي اس 16 رو هم يه نگاه كنين
1730 چي؟

Ardavan
02-03-2009, 09:00
لطفا" مزيت هاي اچ دي ايكس 16 رو نسبت به دي وي 5 رو كامل بگيد
استوديو ايكس پي اس 16 رو هم يه نگاه كنين
1730 چي؟

"dell xps m1730" یک لپتاپ فوقالعاده قوی هست تا به الان،البته برای گیم هست،تا انجایی هم که میدونم 2کارت گرافیک سوار شده روی ان و وزنشم 5 کیلو هست و هنوزم تو ایران نیومده ضاهرا،چیزه عالی هست.البته اینجا کلوپ اچ پی ها هست(دیگه ببخشید اگه گفتیم)

Sorou5h
03-03-2009, 02:30
مرسي
بچه ها ببخشيد اگه حرف دل اينجا اومد
من تفاوت هاش رو با اچ پي رو ميخوام بدونم

يه مقايسه

REGISTERED USER
03-03-2009, 10:13
مرسي

يه مقايسه

اچ پی تقریبا توی همه سری های تولیدی اش مولتی مدیا رو در نظر میگیره و لپ تاپ های entertainment می سازه ولی دل تقریبا توی کلاس بیزینس و home office کار میکنه و محصولات XPS اش برای گیم و مولتی مدیا مطرح می شوند. محصولات Gaming دل ، بسیار قوی تر و بهرت از هر نوع لپ تاپ اچ پی هست و البته بسیار گرانتر (بالای 2.500 دلار) !

اچ پی همیشه در استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها برای ساخت و توسعه لپ تاپ هایش ، از دل جلوتره ، برای مثال شتاب سنج ، پورت e-sata ، تکنولوژی imprint و طرح دار زدن کیس لپ تاپ ها ، کیفیت صدا و ساب ووفرها و ...

اچ پی لپ تاپ های مولتی مدیای ارزانتری تولید می کنه ... شما می تونید یک لپ تاپ مولتی مدیای اچ پی را با 800 دلار خریداری کنید ولی یک لپ تاپ مولتی مدیای دل را باید بالای 1000 دلار تهیه کنید

خدماتی که دل در کشورها ارائه میده و بازاریابی اش بهتره ولی اچ پی ساپوت آنلاین خوبی داره

دل از لحاظ توسعه نرم افزاری و free base بودن ، بهتر از HP هست همانطوری که لپ تاپ هایی بدون سیستم عامل داره ، و یا همه درایورهای مورد نیاز را به همراه دیسک های ویندوز به شما عرضه میکنه

سیستم ریکاوری اچ پی و بازگردانی اطلاعات بهتر از دل هست

avecina.ir
03-03-2009, 13:41
مرسي

يه مقايسه
لپتاپهای hp رایج بازار قویتر از Dellهای رایج هستن مخصوصن واسه گیمرها......مثلن یه XPS 1530 دل پردازندش سانتاروزا که باس 800 داره هستش کارت گرافیک GT 8600 داره اینو بذارین کنار hpهای DV5 که پردازنده ی سنترینو2 باس 1066 و گرافیک 9600GT دارن......

avecina.ir
03-03-2009, 17:33
اوه اوه بچه ها یک خبر داغ.....
داشتم hdx18 را با hdx16 و سری dv7 و dv6 مقایسه میکردم ببینم تفاوتشون چقدره چون از سری HDX یکیشون را میخوام بگیرم بازم دیدم آخه این پردازنده و نمایشگر غیر led-lcd همچین آینده نگرانه نیستش مخصوصن واسه من که دوست دارم با لپتاپ کارهای یخورده سنگین(نه بازی!!) انجام بدم.....یک تماسی با ایران اچ پی گرفتم خلاصه ی کلام وعده داد که از اردیبهشت کانفیگهای خیلی قویتر hdx البته تاکید کرد با قیمت پایین! وارد میشه و میگفت این جنسهای که تازه اوومده بخاطر سفارش خاورمیانه که فعلن سفارشهای پایه واسه آشنایی بازار هستش اینجوره...... شاید بهتر باشه بقول ایشون تا اردیبهشت صبر کرد

isbn
03-03-2009, 22:05
اوه اوه بچه ها یک خبر داغ.....
داشتم hdx18 را با hdx16 و سری dv7 و dv6 مقایسه میکردم ببینم تفاوتشون چقدره چون از سری hdx یکیشون را میخوام بگیرم بازم دیدم آخه این پردازنده و نمایشگر غیر led-lcd همچین آینده نگرانه نیستش مخصوصن واسه من که دوست دارم با لپتاپ کارهای یخورده سنگین(نه بازی!!) انجام بدم.....یک تماسی با ایران اچ پی گرفتم خلاصه ی کلام وعده داد که از اردیبهشت کانفیگهای خیلی قویتر hdx البته تاکید کرد با قیمت پایین! وارد میشه و میگفت این جنسهای که تازه اوومده بخاطر سفارش خاورمیانه که فعلن سفارشهای پایه واسه آشنایی بازار هستش اینجوره...... شاید بهتر باشه بقول ایشون تا اردیبهشت صبر کرد

خدا از دهنت بشنوه قیمت پایین منظورش چیه حتما 2500 به بالا:19:خدا نکنه انشا الا که قیمتا منصفانه باشه:8:

Q_Q
04-03-2009, 00:25
پس در اصل باس رم ها 1066 هست درسته دیگه نه؟
از گیم هم منظورم مثلا crysis و بازیهایی از این قبیل آیا شما تا الان توش بازیی انجام دادین یا نه بازی که پر قدرت باشه آخه میخوام بدونم که گرافیکش به صرفه هست یا نه چون من سر این RAM و گرافیک بین HDX 18t و 16t گیر کردم :41:

سلام:

عذر خواهی از بابت تاخیر در پاسخ . من چون گیم بازی نمیکنم نظر درستی نمیتوانم بدهم منتهی برای ارزیابی بهتر از این موضوع نتایج 3DMark را خدمتتان میگویم تصمیم و تشخیص با شما
.
.
3DMark2000 امتیاز 26000
.
3DMark 2005 امتیاز 8700
.
و

امیدوارم برای ارزیابی و یک ایده درست جهت استفاده برای گیم های سنگین بدردتان بخورد.

REGISTERED USER
04-03-2009, 00:39
با 3DMark نسخه 2006 یا 2007 حتما بگیرید که اسکور را درست نشون بده

milad1987
04-03-2009, 15:22
سلام.اینم دو تا عکس از امتیاز مدل 1299

اگه خواستید ظاهر و رنگشو هم ببینید بگید تا براتون ازش عکس بگیرم و بزارم.:31:

moderntalk
04-03-2009, 18:23
آقای milad1987شما که 1299 داشتی مشکلی تا حالا پیدا نکرده؟؟

isbn
04-03-2009, 21:19

اگه خواستید ظاهر و رنگشو هم ببینید بگید تا براتون ازش عکس بگیرم و بزارم.:31:

ممنون میشم اگه از ظاهرشم یه عکس بگذارید!:11:

خوب شما که تو این کریسیس و gta iv بازی میکنی چطور هست با حالت high quality چطور اجرا میشن ؟

ir_elf
04-03-2009, 22:23

سلام ميلاد جان و دوستاي عزيزم،
ميلاد جان حتما عكس بذار ولي يكم زودتر، ممنون.
دوستان من مي خوام ايم هفته يه لب تاپ بگيرم واسه خودم. امكانات اين 1299 چشممو گرفته (كاربرد من: انيميشن سازي، طراحي و مالتيمديا و پلي گيم، برنامه نويسي و فيلم)
مي خواستم بدونم چيو صلاح مي دونيد؟ اين 1299 جواب مي ده يا صلاح مي دونيد وايسم بعد عيد؟
رنگش واسم دردسر شده! دودلم!
1155 چطوره؟
جديدش مي آد؟

milad1987
05-03-2009, 00:04
آقای milad1987شما که 1299 داشتی مشکلی تا حالا پیدا نکرده؟؟

راستش تا حالا که هیچ مشکلی باهاش نداشتم.قبلا که 1030 داشتم خوب یکسری مشکلات جزئی داشتم:13:.ولی با 1299 اصلا.خیالت راحت باشه:10:

milad1987
05-03-2009, 00:19
ممنون میشم اگه از ظاهرشم یه عکس بگذارید!:11:

خوب شما که تو این کریسیس و gta iv بازی میکنی چطور هست با حالت high quality چطور اجرا میشن ؟

خوب راستش تا حالا چند تا بازی رو نصب کردم و بازی کردم.مثلا call of duty 5 رو که همین امشب تموم کردم خیلی خوب میاره.با رزلوشن 1024 و extra quality کاملا روان اجرا میشه.:8::8:
کرایسیس رو روی رزلوشن 1024 و medium quality خیلی عالی میشه بازی کرد.توی رزلوشن 1280 وhigh quality هم کماکان خوب اجرا میشه.:18:
اما درباره ی gta iv قضیه یکم فرق میکنه.بازی رو میشه با رزلوشن 1024 و medium quality بازی کرد.ولی خوب راستش خیلی به سیستم فشار میاره.من که پاکش کردم.:41:
فکر نمیکنم هیچ نوت بوکی با گرافیک کمتر از 9800 و سی پی یو quad core بتونه gta iv رو با حداکثر تنظیمات روان اجرا کنه!چون که واقعا یکی از سنگین ترین بازی هایی هستش که تا حالا دیدم.
در نتیجه نباید انتظارات خیلی رویایی از 1299 یا مدل های هم قیمتش داشته باشی(اینکه قدرتش در حد یه دسکتاپ high end باشه).در حد خودش خیلی عالیه! من که خیلی راضیم!!:5::21:

milad1987
05-03-2009, 00:23
به زودی براتون ازش چندتا عکس میگیرم.

samoeli
05-03-2009, 01:39
آقا من حدود 1 ماه که hdx 18-1155 رو با قیمت 1710000 تومن گرفتم(اینم بگم من عمان هستم).خیلی ازش راضی هستم.:5:

همه چیزش خوبه و عالیه.تنها cpu ش که یک کم پایینه.اما اصللللللللا فرق محسوسی با cpu های بالا تر موجود نداره:10:

لپ تاپ hdx18-1175 اینجا اومده قیمتش هم 2100000 تومن.cpu این دستگاه 4 هسته ای هستش .اما متاسفانه فرکانسش 2 GHz هستش.که این واسه کسایی که خیلی با لپ بازی میکنن یه خورده بده.ولی تو بقیه کار ها به جز بازی از cpu های دیگه سر تره:27:

در کل من از این لپ تابم راضی هستم.تازه یه بار ویندوزشم زدم داقون کردم.و مجبور شدم ویندوزو ریکاوری کنم:21:

خلاصه هر کی سوالی چیزی داره بپرسه که من در خدمتم:11:
gl

samoeli
05-03-2009, 01:54
یک آنتن کوچک اچ پی ( البته مورد آنتن رو هنوز فرصت نکردم تست کنم ) این لپ تاپ ظاهرا تیونر هم دارد ولی تا اطمینان از صحت این موضوع که آیا با سیگنال آنتن های شهری ( خودمان ) کامپتیبل هست یا مختص فرستنده های دیجیتال ..... این موضوع باشد تا فرصت تست و بررسی دیگر.....

Q_Q جان من ازت 2 تا سوال داشتم

من چون تو ایران نیستم نمیتونم tv tunneresho امتحان کنم.با اینکه احتمال قوی میدم که تو ایران ساپورت میکنه.اما میخام ببینم شما tv tunnersho تست و ازش استفاده کردی؟آیا ساپورت میکنه؟

بد اینکه اون موس بلوتوث لاجیتک رو چند خریدی.l:31::31:

ممنون میشم اگه به سوالام جواب بدی:11:

milad1987
05-03-2009, 18:43
سلام به همه ی اچ پی دوستان:11: اینم برای اونایی که عکس از ظاهر 1299 خواسته بودند.

ir_elf
05-03-2009, 20:34
درود بر میلاد و همه.

مرسی داداش، کارت درسته.

:18::18::18::31::10::27:

آقا به نظر من که عالیـــــــــــــــــــــ ـــه.

فقط چندتا سوال از میلاد:
1- این رنگ و جنس لکه بردار که نیست، در صد خش برداریش چی؟
2- این مدل فن هاش زیاد صدا که نمی دن؟؟ درایو بلو ری چی ، ریپ نمی زنه که؟؟؟
3- گرم کردنش چی؟ حین باز کردن و یا رندرهای سنگین زیاد داغ می کنه؟؟

:46: همه ی دوستان ببخشن آخه اینا استرس قبل از خرید یه مدل جدیده که هنوز آب بندی نشده . :31:

میلاد کان اگه مشکلی ( حتی جزیی ) دیدی سریع خبر بده، اجرت با خدا، مرسشی داداش.

ای ول می گم به همهی اعضا و مدیرای این فروم. دست مریزاد. عالیترین مرجعه.

بازم اگه دوستی در مورد hp dv5 1155 و hp dv 1299 نظری داره ، بگه.
انشالله اگه خدا بخواد دو روز دیگه می خوام بخرم. ممنون می شم که کمکم کنید.

Q_Q
06-03-2009, 01:23
Q_Q جان من ازت 2 تا سوال داشتم

من چون تو ایران نیستم نمیتونم tv tunneresho امتحان کنم.با اینکه احتمال قوی میدم که تو ایران ساپورت میکنه.اما میخام ببینم شما tv tunnersho تست و ازش استفاده کردی؟آیا ساپورت میکنه؟

بد اینکه اون موس بلوتوث لاجیتک رو چند خریدی.l:31::31:

ممنون میشم اگه به سوالام جواب بدی:11:

سلام:

ظاهرا این سری که من گرفته ام تیونر آن از نوع HP Integrated Digital TV است ولی اینطور که از سایت اچ پی قسمت درایورها معلوم است بصورت آپشنال روی این سیستم HP Integrated Hybrid TV Tuner هم وجود دارد که روی سیستم من اینگونه نیست. فرق دومی با اولی اینست که آنالوگ دیجیتال ساپورت است و اولی فقط دیجیتال ساپورت..... چک کردم متاسفانه کانال های اینجا را که از نوع آنالوگ است دریافت نمیکند البته این اطلاعات من است که لزوما درست هم نیست ممکن است من موردی را چک نکرده ام یا از قلم انداخته ام که نمیتوانم سیگنال ها را دریافت کنم یا نیاز به تنظیم ستینگ ...... ولی ظاهرا قادر به دریافت سیگنال های آنالوگ نیست. چند بار با آنتن خود این دستگاه و آنتن شهری با استفاده از مبدل مورد نظر کانال ها را سرچ کردم ولی نشد. (لطفا اگر موردی هست که من چک نکرده ام دوستان راهنمایی لازم را انجام دهند )
.
.
.
موس هم قابل شما را ندارد :20: به قیمت 56 هزارتومان خریداری شده است.

samoeli
06-03-2009, 02:55
سلام:

ظاهرا این سری که من گرفته ام تیونر آن از نوع hp integrated digital tv است ولی اینطور که از سایت اچ پی قسمت درایورها معلوم است بصورت آپشنال روی این سیستم hp integrated hybrid tv tuner هم وجود دارد که روی سیستم من اینگونه نیست. فرق دومی با اولی اینست که آنالوگ دیجیتال ساپورت است و اولی فقط دیجیتال ساپورت..... چک کردم متاسفانه کانال های اینجا را که از نوع آنالوگ است دریافت نمیکند البته این اطلاعات من است که لزوما درست هم نیست ممکن است من موردی را چک نکرده ام یا از قلم انداخته ام که نمیتوانم سیگنال ها را دریافت کنم یا نیاز به تنظیم ستینگ ...... ولی ظاهرا قادر به دریافت سیگنال های آنالوگ نیست. چند بار با آنتن خود این دستگاه و آنتن شهری با استفاده از مبدل مورد نظر کانال ها را سرچ کردم ولی نشد. (لطفا اگر موردی هست که من چک نکرده ام دوستان راهنمایی لازم را انجام دهند )
.
.
.

مرسی از جوابتون.فقط q_q جان شما کجای ایران هستی چون من اگه اشتباه نکنم توی تهران سیستم دیجیتالم راه اندازی کردن اگه کار نکنه که انده ستمه

avecina.ir
06-03-2009, 08:44
سلام:

ظاهرا این سری که من گرفته ام تیونر آن از نوع hp integrated digital tv است ولی اینطور که از سایت اچ پی قسمت درایورها معلوم است بصورت آپشنال روی این سیستم hp integrated hybrid tv tuner هم وجود دارد که روی سیستم من اینگونه نیست. فرق دومی با اولی اینست که آنالوگ دیجیتال ساپورت است و اولی فقط دیجیتال ساپورت..... چک کردم متاسفانه کانال های اینجا را که از نوع آنالوگ است دریافت نمیکند البته این اطلاعات من است که لزوما درست هم نیست ممکن است من موردی را چک نکرده ام یا از قلم انداخته ام که نمیتوانم سیگنال ها را دریافت کنم یا نیاز به تنظیم ستینگ ...... ولی ظاهرا قادر به دریافت سیگنال های آنالوگ نیست. چند بار با آنتن خود این دستگاه و آنتن شهری با استفاده از مبدل مورد نظر کانال ها را سرچ کردم ولی نشد. (لطفا اگر موردی هست که من چک نکرده ام دوستان راهنمایی لازم را انجام دهند )
.
.
.
میشه شما که اینهمه زحمت کشیدین و تصویر و توضیح گذاشتین تصویری هم از پورت ورودی آنتنش هم بذارین.میخوام بدونم میشه واسه کپچر کردنهای خاص هم استفاده شه یا نه

لپ تاپ hdx18-1175 اینجا اومده قیمتش هم 2100000 تومن.cpu این دستگاه 4 هسته ای هستش .اما متاسفانه فرکانسش 2 GHz هستش.که این واسه کسایی که خیلی با لپ بازی میکنن یه خورده بده.ولی تو بقیه کار ها به جز بازی از cpu های دیگه سر تره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ببین خود HP سه نوع پردازنده ی 4 هسته ای قابل سفارش گذاشته واسه این مدل.از 2GHz تا 2.53GHz که این آخری مال سری پردازنده های QX یعنی Extreme Quad هستش که به تنهایی قیمت یگ لپتاپ داره!!! و خیلی بعیده به ایران که چه عرض کنم به خاورمیانه هم بیاد ولی دو مدل پردازنده ی 4 هسته ای دیگه باقی میمونه

moderntalk
06-03-2009, 09:29
آقا میلاد شما کی این لپتاپ 1299 رو خریدید؟؟

milad1987
06-03-2009, 10:46
آقا میلاد شما کی این لپتاپ 1299 رو خریدید؟؟

تقریبا 20 روزی میشه

samoeli
06-03-2009, 12:44
میشه شما که اینهمه زحمت کشیدین و تصویر و توضیح گذاشتین تصویری هم از پورت ورودی آنتنش هم بذارین.میخوام بدونم میشه واسه کپچر کردنهای خاص هم استفاده شه یا نه

ببین خود HP سه نوع پردازنده ی 4 هسته ای قابل سفارش گذاشته واسه این مدل.از 2GHz تا 2.53GHz که این آخری مال سری پردازنده های QX یعنی Extreme Quad هستش که به تنهایی قیمت یگ لپتاپ داره!!! و خیلی بعیده به ایران که چه عرض کنم به خاورمیانه هم بیاد ولی دو مدل پردازنده ی 4 هسته ای دیگه باقی میمونه

ببین تی وی این دستگاه فقط میشه باهاش کانال های تلوزیون رو دریافت کرد.و فقط جای ورودی انتن داره.و بدیش اینه که ورودی نداره تا بشه دستگاهی بهش وصل کرد.بدش تو اگه میخای لیست لپ تاپهای وارد شده به خاورمیانه رو ببینی میتونی تو لینک زیر بری.اینم مطمئا باش هر چی تو این لیست هست دیر یا زود به ایران هم میاد
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگه تو قسمت سری hdx بری مبینی که تنها لپ تاپ 4 هسته ای وارد شده همون 2.0 گیگاهرتز

ir_elf
06-03-2009, 12:53
ميلاد جان سلام.
آقا به همه جواب مي دي الا ما؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مرسي :41::41:

Q_Q
06-03-2009, 13:03

.
.

.

.

سلام: دست راست بین ورودی پاور و usb یک پورت کوچک وجود دارد که ورودی آنتن این دستگاه است. البته یک مبدل هم در جعبه دارد که این پورت را به پورت آنتن های معمولی تبدیل میکند.

Oracle_Eldorado
06-03-2009, 19:38
با سلام .
ببخشید یه سئوال کوچیک :
لپتاپ با این مدل HP Agency Series HSTNN-C12C وبکم داره ؟

milad1987
06-03-2009, 19:47
ميلاد جان سلام.
آقا به همه جواب مي دي الا ما؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مرسي :41::41:

دوست عزیز چقدر عجله داری شما؟؟
ببین رنگش یجوریه که اصلا لک رو نشون نمیده.مثله ماشینای بژ که هر چقدر هم کثیف بشن نشون نمیدن.
فنش هم یکم صدا داره ولی توی محیط های خیلی ساکت شنیده میشه.(مثلا شب توی اتاق که همه خوابن:46:).در طول روز که با خودم میبرمش بیرون همه از بی صدا بودن این لپ تاپ تعجب می کنن!:18::18:
گرم کردن هم با گرافیک 9600 فکر میکنم که کاملا طبیعیه.البته فقط وقتی که بخوای از گرافیک کار بکشی(مثل بازی).توی کارای عادی کاملا خنکه
امیدوارم جواب سوالاتت رو گرفته باشی.:11::11::10:

moderntalk
06-03-2009, 23:40
آقا میلاد یه سوال داشتم .میشه بگید شما ویندوز ویستاتون 32 بیتی هست یا 64 بیتی ؟؟وهم اینکه میخواستم بپرسم سی دی اوریجینال ویندوز رو با لپتاپ بهتون دادن یا جدا خریدید؟

samoeli
07-03-2009, 18:22
آقا میلاد یه سوال داشتم .میشه بگید شما ویندوز ویستاتون 32 بیتی هست یا 64 بیتی ؟؟وهم اینکه میخواستم بپرسم سی دی اوریجینال ویندوز رو با لپتاپ بهتون دادن یا جدا خریدید؟

چون میلاد جان نیستن من جوابتو میدم .ویندوز این دستگاه 32 بیتی هستش.بعدش اینکه هیچ سیدی اورجینالی همراه با لپ تاپ های اچ پی نیست مگر اینکه خودت از شرکت سفارش بدی.اما معمولا تو همه ی لپ تاپ های اچ پی یک درایو 10 گیگابایتی ریکاوری وجود داره که اگه مشکلی واسه ویندوزت پیش اومد بتونی ویندوزتو به ویسله اون درایو ریکاوری کنی

moderntalk
07-03-2009, 22:24
نکنه خدای نکرده اینقدر با لپتاپ بازی کرده که لپتاپش ترکیده.(ازشدت حرارت):27::31:

milad1987
07-03-2009, 23:04
شما لطف دارید!

avecina.ir
08-03-2009, 00:09
salam man mikhastam HP DV 3655 begiram vali 3 ta nokte bud ke daghighan nemidunam chikar konam
1-in laptop ro baraye kar 3D MAX va CAD kheili sangin mikham
2-laptopam mikham az 14" kamtar bashe
3-hame migan garantee IRAN HP khube vali namayandegish tu mojtame Paytakht nabud

lotfan rahnamayi konid
MER30
سلامم...اگه یک همچین استفاده هایی میخوای کنی دنبال مدلهای از لپتاپها باش که کارت گرافیکشون از نوع nVidia Quadro FX باشه نه از نوع nVidia Geforce ......حالا چه اصراریه از مجتمع پایتخت بگیری با شرکت تماس بگیر

سی دی و دی وی دی ماله زمانی بودش که هاردها کم ظرفیت بودن و نمیشد پارتیشن ریکاوری بسازن.....حالا که با این هاردای پرظرفیت نیازی نیستش.واسه چه کاری میخوای حالا؟؟ ضمنن با چند تا دی وی دی میتونی پارتیشن ریکاوری را کپی بگیری

REGISTERED USER
08-03-2009, 00:12
دوستان درج پست فینگلیسی خلاف قوانین هست ، حالا چون avecina.ir عزیز زحمت جواب دادن رو کشیدند پاک نمی کنم. اما دفعات بعدی هم خود بحث و هم Reply ها پاک می شوند

لطفا دقت کنید

+

و در مورد پست پایین بارها گفتم اینجا چت روم نیست !

moderntalk
08-03-2009, 10:29
شما لطف دارید!
از دست من ناراحت که نشدید که ؟:10:(just kidding)

mohsen297
09-03-2009, 12:22
سلام دوستان
یه راهنمایی می خواستم ازتون
اگه شما بودین واسه کارای مهندسی و حرفه ای کدومو انتخاب می کردین :

1- Pavilion DV5-1299

2-Dell E6500

و اینکه الان وقت خوبی واسه خرید لپ تاپ هست یا نه ؟ از لحاظ قیمت و افت اون

ممنونم.

mohsen297
09-03-2009, 12:57
یه سواله دیگه من حدودا 1.800 گذاشتم واسه لپ تاپ ، پیشنهاد شما چیه؟ کدوم مدل و چه مارک.
البته مهندسی باشه . چون من همیشه بیرونم .

خیلی ممنون

hesam_moozy
09-03-2009, 13:53
سلامم...اگه یک همچین استفاده هایی میخوای کنی دنبال مدلهای از لپتاپها باش که کارت گرافیکشون از نوع nVidia Quadro FX باشه نه از نوع nVidia Geforce ......حالا چه اصراریه از مجتمع پایتخت بگیری با شرکت تماس بگیر

ممنون
من latitude e6400 رو هم دیده بودم ولی کارت گرافیکش 256 هستش (NVS 160) ولی این یکی هم cpuش 2.66 ولی اون 2.5 هستش
غیر از DELL و HP هم نمیخوام
حالا نظرتون چیه
بازم ممنون
و از آقایREGISTERED USER هم عذر میخوام بخاطر تخلف از قانون

REGISTERED USER
09-03-2009, 13:59
یه سواله دیگه من حدودا 1.800 گذاشتم واسه لپ تاپ ، پیشنهاد شما چیه؟ کدوم مدل و چه مارک.
البته مهندسی باشه . چون من همیشه بیرونم .

خیلی ممنون

دوست عزیز بخش مشاوره اینجاست :

milad1987
12-03-2009, 19:22
دوستان یه مدته که این تاپیک خیلی خلوت شده؟ از اچ پی دوستان دعوت می کنم که دوباره بیان و اینجا رو از این سوت و کوری در بیارن!!

Ardavan
12-03-2009, 20:40
دوستان یه مدته که این تاپیک خیلی خلوت شده؟ از اچ پی دوستان دعوت می کنم که دوباره بیان و اینجا رو از این سوت و کوری در بیارن!!

جناب میلاد دیگه سال جدید در راه هست و همه گرفتار هستن،ما هم با این لپ تاپ فکسنی حال میکنیم،میگم شما crysis رو نصب کردی رو چه کیفیتی جواب میده،مال ما اقا تا یک گیم یا یک چیزه گرافیکی اجرا میکنیم شروع میکنه به داغ شدن،شما حداکثر چند ساعت یک ضرب باهاش کار سنگین انجام دادی؟منم 1299 دارم:7::32:

naser_2006
13-03-2009, 11:33
سلام
به نظرتون dv5-1155 بهتره یا HDX16 و چرا؟

milad1987
13-03-2009, 15:38
جناب میلاد دیگه سال جدید در راه هست و همه گرفتار هستن،ما هم با این لپ تاپ فکسنی حال میکنیم،میگم شما crysis رو نصب کردی رو چه کیفیتی جواب میده،مال ما اقا تا یک گیم یا یک چیزه گرافیکی اجرا میکنیم شروع میکنه به داغ شدن،شما حداکثر چند ساعت یک ضرب باهاش کار سنگین انجام دادی؟منم 1299 دارم:7::32:

راستش من crysis رو با medium راحت بازی می کردم.الان یه هفته ای میشه که پاکش کردم.چون تموم شد.:5:
سیستم من در طول روز حدودا 5 ساعتی روشنه.معمولا هم باهاش کارای نسبتا سنگین می کنم.مثل گیم و 3dmax و .... چند روز پیش هم باهاش برای تبدیل dvd رندر گرفتم.حدود 2 ساعتی طول کشید.کلا وقتی که کارای سنگین گرافیکی انجام بدی داغ میشه.ولی بارها گفتم که با توجه به گرافیک 9600gt طبیعیه.
یه سوال هم ازت داشتم اردوان عزیز::10:تا حالا تونستی blueRay توش بزاری؟ من که هر چی گشتم نتونستم blueRay پیدا کنم.:19:

Ardavan
13-03-2009, 21:53
راستش من crysis رو با medium راحت بازی می کردم.الان یه هفته ای میشه که پاکش کردم.چون تموم شد.:5:
سیستم من در طول روز حدودا 5 ساعتی روشنه.معمولا هم باهاش کارای نسبتا سنگین می کنم.مثل گیم و 3dmax و .... چند روز پیش هم باهاش برای تبدیل dvd رندر گرفتم.حدود 2 ساعتی طول کشید.کلا وقتی که کارای سنگین گرافیکی انجام بدی داغ میشه.ولی بارها گفتم که با توجه به گرافیک 9600gt طبیعیه.
یه سوال هم ازت داشتم اردوان عزیز::10:تا حالا تونستی blueRay توش بزاری؟ من که هر چی گشتم نتونستم blueRay پیدا کنم.:19:

خوب مسلما بله،کار سنگین که بکنی داغ میکنه عادی هست،زیاد اهمیت نداره واسه منم داغیش:21:با داغیشم حال میکنیم.پس که اینطور.من نه میلاد جان،هنوز blueray به آن صورت فراگیر نشده،من گشتمم،یک ایمیل داشتم که این یارو توکاراش نوشته بود فیلم های blueray با قیمت 1000،من که باور نکردم،اخه شنیدم خامش 10000 هست دیسکش.ولی اصولا باید بخونتش،در ضمن این 1299 فقط blueray میخونه ها!!!!!!:9:من اگه گیرم امد حتما خبرت میدم،من ویندوزم رو هم update کردم دارم حال میکنم،میگم 1299 شما هم موقع بالا امدن زور میزنه؟(البته من چیزه خاصی موقع اجرا شدن ویندوز ندارم)احساس میکنم زور میزنه!!!نه:15::14:

ir_elf
13-03-2009, 23:11
سلام بر همه،
مخصوصا اردوان و ميلاد عزيز،
راستيتش من يه مدتيه كه قراره لب تاپ بگيرم، ولي بخاطر حساسيتم وايسادم تا همه چيزه اين 1299 مشخص بشه،
اردوان و ميلاد عزيز ممنون، من كه استفاده مي كنم،
چندتا سوال:

*اين زور زدن واسه كاراي سنگين چه جورياس،خيلي جديه؟

*بعدش مي شه رو 1299 ويندوز 64 بيتي نصبيد؟

*مي شه روش باتريه 9 سل گذاشت؟

*اين داغ شدن واسه قطعات مشكل ساز نشه يه وقت؟

*همانگيه قطعات و در نتيجه سرعت چطوره؟

*1155 بهتره يا 1299،از نظر رنگ و...؟

avecina.ir
14-03-2009, 19:27
سلامم

سلام
به نظرتون dv5-1155 بهتره یا HDX16 و چرا؟
بگو از چه نظر برتری نداره اووونوقت میشه جواب راحت داد!!!
ببین این سریهای HDX16 که تازه اووومدن به خاورمیانه تنها ضعفشون اینه که کش 3MB دارن و سرعتش 2.4GHz هستش در حالیکه dv5 کش 6MB و سرعت 2.66و یا 2.53 داره.از بقیه ی نظرها سری HDX خیلی بهتره:مثل طراحی و زیبایی فوق العاده چشمگیر٫نمایشگر دو لامپی پرنورتر و متناسبتر واسه تماشای فیلمهای HD ٫ تیونر tv دیجیتال داخلی٫ویندوز 64بیتی اصل و..........
در بعضی زمینه ها مثل رم یا گرافیک هم تفوتی ندارن با هم.از نظر قیمتی هم بنظرم قیمت مناسبی دارن

Ardavan
15-03-2009, 00:25
سلام بر همه،
مخصوصا اردوان و ميلاد عزيز،
راستيتش من يه مدتيه كه قراره لب تاپ بگيرم، ولي بخاطر حساسيتم وايسادم تا همه چيزه اين 1299 مشخص بشه،
اردوان و ميلاد عزيز ممنون، من كه استفاده مي كنم،
چندتا سوال:

*اين زور زدن واسه كاراي سنگين چه جورياس،خيلي جديه؟

*مي شه روش باتريه 9 سل گذاشت؟

*اين داغ شدن واسه قطعات مشكل ساز نشه يه وقت؟

*همانگيه قطعات و در نتيجه سرعت چطوره؟

*1155 بهتره يا 1299،از نظر رنگ و...؟

خواهش،من هم مثل خودتم،واقعا این فرم کمک زیادی کرد به منم،
1.در مورد زور زدن هم به هر حال تا انجایی که میدونید ویستا یک خورده تو بوت شدن کند هست و بخاطر لود شدن برخی برنامه ها از قبیل انتی ویروس(مال من فعلا همون نورتون هست که به صورت default روش نصبه) و دیگر چیزها،به ان صورت نیست که نگران کننده باشد،وقتی لود شد با خیال راحت هر کاری میخواد دل تنگت انجام بده:21:
2.والا از شدن که 64 بیت بندازی گمان نکنم،تا انجایی که من اطلاع دارم باید cpu شما هم از نوع 64 بیتی باشه تا ساپورت کنه(دوستان تصحیح کنند اگه اشتباه میگم)
3.بله باتری 9 سلولی هم میتونی بندازی البته اگه گیرت بیاد که فکر نکنم:25:
4.این داغ شدنی که میگم من توی همه هست(البته بستگی به قطعاتشم داره)چون گرافیکه این موقع اجرای کارهای سنگین به حداکثر توان خود میرسد طبیعی هست داغ میکنه(ما با داغیشم حال میکنیم)البته چیزه جدی نیست مشکلی هم به وجود نمیاد:5:در حالت عادی داغ نمیکنه
5.هماهنگی هم خوبه،من که افت سرعتی در این سیستم ندیدم،سرعتم بسیار خوب و عالی هست(من که راضیم)
6.رنگه 2تاش زیباست،باید از نزدیک ببینی،من از رنگ دو مدل خوشم میاد،انتخاب با خودته،برو یک مغازه ببین از نزدیک:10:
خلاصه امیدوارم کمکت کرده باشم.see u around buddy

ir_elf
15-03-2009, 00:32
واقعا مرسي اردوان جان،
به اميد خدا تا 2 روز ديگه ياورشو استاد مي كنم،
ممنون

samoeli
15-03-2009, 03:21
2.والا از شدن که 64 بیت بندازی گمان نکنم،تا انجایی که من اطلاع دارم باید cpu شما هم از نوع 64 بیتی باشه تا ساپورت کنه(دوستان تصحیح کنند اگه اشتباه میگم)
.see u around buddy

به نظر من داری درباره این مسله اشتباه میکنی.

من تا اونجایی که میدونم.میشه ویندوز 64 بیتی هم رووش نصب کنی.اما دیگه ارجینال نیست:31:

avecina.ir
15-03-2009, 10:07
سلامم...

همه ی پردازنده های امروزی 64بیتی هستن.......پس میتونی ویندوز64بیتی نصب کنی و سرعت سیستم عامل افزایش پیدا میکنه

flipflop
15-03-2009, 15:09
بچه ها من یه dv5 1070 دارم. این خیلی داغ می کنه بابا. من اصلا مطمئن نیستم این دستگاه برام 2 سال هم کار کنه. راستش شاید بهتر بود همون xps رو می گرفتم. چون از این فروم استفاده کردم تا این دستگاه رو بخرم بهتر دیدم بیام همینجا مشکلات رو بنویسم. این دستگاه وقتی زیر استرس صد در صد هست دمای cpu به 100 درجه می رسه و دمای GPU به 96 درجه. متوجه شدم وقتی به این وما می رسه خودش یکم clock رو پایین می اره تا دما دیگه بالاتر نره.

اینطور که متوجه شدم بنچمارک کارت گرافیک این دستگاه با xps برابر هست. چون xps از DDR3 استفاده می کنه. (مراجعه کنید به سایت notebookcheck.net )

دوستم xps داره، و دمای gpu اون حداکثر 80 می شه.

راستش یکم پشیمونم :(

Stream
15-03-2009, 15:12
بچه ها من یه dv5 1070 دارم. این خیلی داغ می کنه بابا. من اصلا مطمئن نیستم این دستگاه برام 2 سال هم کار کنه. راستش شاید بهتر بود همون xps رو می گرفتم. چون از این فروم استفاده کردم تا این دستگاه رو بخرم بهتر دیدم بیام همینجا مشکلات رو بنویسم. این دستگاه وقتی زیر استرس صد در صد هست دمای cpu به 100 درجه می رسه و دمای gpu به 96 درجه. متوجه شدم وقتی به این وما می رسه خودش یکم clock رو پایین می اره تا دما دیگه بالاتر نره.

اینطور که متوجه شدم بنچمارک کارت گرافیک این دستگاه با xps برابر هست. چون xps از ddr3 استفاده می کنه. (مراجعه کنید به سایت notebookcheck.net )

دوستم xps داره، و دمای gpu اون حداکثر 80 می شه.

راستش یکم پشیمونم :(
دوست عزیز بایوس دستگاه شما چه نسخه ایه؟

flipflop
17-03-2009, 11:08
دوست عزیز بایوس دستگاه شما چه نسخه ایه؟

نسخه F.07 هست. فکر کنم آخرین نسخه هست. نه ربطی فکر نمی کنم به این حرفها داشته باشه.

بعد راستی ، یه سوال من در مورد این دستگاه من دارم. یکی بیاد و مارو از حیرت در بیاده !

سوالم اینه که ، زیر plamrest سمت چپ چیه که انقدر داغه؟!؟! چون cpu که زیر کلید 6 و 7 هست. GPU هم زیر کلید های g h b n ! هارد هم که سمت راسته. دیگه چیزی نمی مونه !

کسی چیزی به ذهنش می رسه؟

avecina.ir
17-03-2009, 11:52
سلامم...

نسخه F.07 هست. فکر کنم آخرین نسخه هست. نه ربطی فکر نمی کنم به این حرفها داشته باشه.

بعد راستی ، یه سوال من در مورد این دستگاه من دارم. یکی بیاد و مارو از حیرت در بیاده !

سوالم اینه که ، زیر plamrest سمت چپ چیه که انقدر داغه؟!؟! چون cpu که زیر کلید 6 و 7 هست. GPU هم زیر کلید های g h b n ! هارد هم که سمت راسته. دیگه چیزی نمی مونه !

کسی چیزی به ذهنش می رسه؟
اگه بعد از ریکاوری کردن ویندوز بازم مطمئن شدی مشکل سخت افزاریه اووونوقت یا ببر گارانتی چک کنه یا اگه گارانتیش گذشته درصورتیکه کار بلدی خودت بازش کن اگرم نیستی بکمک یک کاربلد بازش کن فن و قسمتهای مختلفشه بروش اصولی تمیز و گردگیری کن خیلی به خنک بودنش کمک میکنه......اینم عکسی از مادربورد دو تکش که با 1070 خیلی توفیری نداره

Stream
17-03-2009, 12:36

کسی چیزی به ذهنش می رسه؟

جدیدترین نسخه F14 هست یعنی 7 نسخه جدیدتر از نسخه ای که فعلا دارید. در هر نسخه جدید بایوس Thermal Performance نسبت به قبل بهتر شده.

در قسمت چپ هیتسینک های CPU و GPU قرار دارند و برای همینه که همیشه گرم تر از بقیه جاهاست. البته دلیل اصلی اینه این قسمت داغ به نظر میاد جنس بدنه لپ تاپ هست که باعث میشه گرما رو انتقال بده (به جای اینکه همونجا نگه داره)

REGISTERED USER
17-03-2009, 14:09
دوستان سری های جدید اچ پی هم اومد ...

گفته میشه که باتری و گرافیک در این سری بهتر ؛ قیمت ارزانتر و کیفیت مونتاژ بالاتر رفته ! البته باید دید !

HP Compaq Pavilion DV5-1145
AMD Turion 2.3 3GB 320 Blu-ray 15.4 WXGA 1535 ATI VISTA-H 2.8 CHINA BT\WebCam\FP

HP Compaq Pavilion DV5-1155
2.5-6MB-FSB1066 4GB 320 Blu-ray 15.4 WXGA 1790 Geforce VISTA-H 2.8 CHINA BT\WebCam

HP Compaq Pavilion DV5-1205
AMD Turion 2.2 2GB 250 DVD RW 15.4 WXGA 1276 ATI VISTA-H 2.8 CHINA BT\WebCam\FP

HP Compaq Pavilion DV5-1235
AMD Turion 2.3 4GB 400 Blu-ray 15.4 WXGA 1276 ATI VISTA-H 2.8 CHINA BT\WebCam\FP

HP Compaq Pavilion DV6-1045
2.4-3MB-FSB1066 3GB 320 DVD RW 16 WXGA 1790 Geforce VISTA-H 3.2 CHINA BT\WebCam

flipflop
17-03-2009, 14:40
سلامم...

اگه بعد از ریکاوری کردن ویندوز بازم مطمئن شدی مشکل سخت افزاریه اووونوقت یا ببر گارانتی چک کنه یا اگه گارانتیش گذشته درصورتیکه کار بلدی خودت بازش کن اگرم نیستی بکمک یک کاربلد بازش کن فن و قسمتهای مختلفشه بروش اصولی تمیز و گردگیری کن خیلی به خنک بودنش کمک میکنه......اینم عکسی از مادربورد دو تکش که با 1070 خیلی توفیری نداره

مرسی از پاسختون ، البته مادر بورد 2 تکه نیست. این عکس پشت و روی مادر بورد هست :27:

flipflop
17-03-2009, 14:47
جدیدترین نسخه f14 هست یعنی 7 نسخه جدیدتر از نسخه ای که فعلا دارید. در هر نسخه جدید بایوس thermal performance نسبت به قبل بهتر شده.

در قسمت چپ هیتسینک های cpu و gpu قرار دارند و برای همینه که همیشه گرم تر از بقیه جاهاست. البته دلیل اصلی اینه این قسمت داغ به نظر میاد جنس بدنه لپ تاپ هست که باعث میشه گرما رو انتقال بده (به جای اینکه همونجا نگه داره)

مرسی از پاسختون ، راستش توجیه نشدم :8:
من منظورم جایی بود که مچ چپ قرار می گیره. یعنی جنوب غربی لپ تاپ :31:

فن شمال غرب لپ تاپ هست و هیت سینک cpu و gpu از وسط های لپ تاپ شروع شده اند و رفته اند به طرف فن. بنابر این در جنوب غربی چیز خاصی قرار نداره و تعجب من هم از همینه.

باز هم ممنون

ضمنا الان دوباره چک کردم. آخرین ورژن بایوس همون 7 هست. کجا دیدید 14 باشه؟

hadik
17-03-2009, 17:44
دوستان سری های جدید اچ پی هم اومد ...

گفته میشه که باتری و گرافیک در این سری بهتر ؛ قیمت ارزانتر و کیفیت مونتاژ بالاتر رفته ! البته باید دید !

Hp compaq pavilion dv5-1145
amd turion 2.3 3gb 320 blu-ray 15.4 wxga 1535 ati vista-h 2.8 china bt\webcam\fp

hp compaq pavilion dv5-1155
2.5-6mb-fsb1066 4gb 320 blu-ray 15.4 wxga 1790 geforce vista-h 2.8 china bt\webcam

hp compaq pavilion dv5-1205
amd turion 2.2 2gb 250 dvd rw 15.4 wxga 1276 ati vista-h 2.8 china bt\webcam\fp

hp compaq pavilion dv5-1235
amd turion 2.3 4gb 400 blu-ray 15.4 wxga 1276 ati vista-h 2.8 china bt\webcam\fp

hp compaq pavilion dv6-1045
2.4-3mb-fsb1066 3gb 320 dvd rw 16 wxga 1790 geforce vista-h 3.2 china bt\webcam

پس چرا 14 اينچ توي سريهاي جديد نيست...................؟

Stream
17-03-2009, 18:40
مرسی از پاسختون ، راستش توجیه نشدم :8:
من منظورم جایی بود که مچ چپ قرار می گیره. یعنی جنوب غربی لپ تاپ :31:

فن شمال غرب لپ تاپ هست و هیت سینک cpu و gpu از وسط های لپ تاپ شروع شده اند و رفته اند به طرف فن. بنابر این در جنوب غربی چیز خاصی قرار نداره و تعجب من هم از همینه.

باز هم ممنون

ضمنا الان دوباره چک کردم. آخرین ورژن بایوس همون 7 هست. کجا دیدید 14 باشه؟
درسته، جنوب غربی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فن و هیتسینک ها به سمت شمال غربی کشور پهناور DV5 هستند! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این دو عکس که Attach کردم رو ببین. به نظر می رسه هم Northbridge و هم Southbridge نزدیک هم اونجا هستند. حدس من برای داغ بودن همینه.

بایوس آخرین نسخه F14 هست که در همین مارچ اومده:

این هم لینک مستقیم به صفحه بایوس:

avecina.ir
17-03-2009, 19:19
آقا از بابت عکسها مجددن تشکر میشه........ظاهرن کار خودتونه:46:اگه راهی هم واسه اورکلاکش پیدا کردین بگین تا ما هم استفاده کنیم......اگه ایشون بتونه فقط و فقط با آپگرید بایوس دمای صد درجه ی cpu اش:18: را بیاره پایین واقعن عالیه!!!

Stream
17-03-2009, 22:31
آقا از بابت عکسها مجددن تشکر میشه........ظاهرن کار خودتونه:46:اگه راهی هم واسه اورکلاکش پیدا کردین بگین تا ما هم استفاده کنیم......اگه ایشون بتونه فقط و فقط با آپگرید بایوس دمای صد درجه ی cpu اش:18: را بیاره پایین واقعن عالیه!!!
عکس ها کار من نیستند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اورکلاک کردنش هم ممکنه (هم CPU و هم کارت گرافیک) البته بستگی به مدل Clock Generator داره ولی اورکلاک لپ تاپ خیلی جالب نیست چون هم مصرف زیادتر میشه و هم گرمای بیشتری تولید میشه.

من که T9400 دارم هرگز با شدیدترین استرس ها نتونستم دما رو به بالاتر از 83 درجه برسونم. دمای 100 درجه فقط در صورتی ممکنه که لپ تاپ رو روی فرش بگذارید (که جلوی Airflow گرفته بشه) و ازش کار سنگین بکشید.

بعد از هر آپدیت بایوس کمی از نظر گرما وضعیت بهتر میشه، البته دمای 100 درجه ایشون طبیعی نیست و اگه مشکلش از بایوس نباشه با آپدیت بایوس خیلی وضعیت بهتر نمیشه.

kousha jigsaw
18-03-2009, 13:51
سلام می خوام یک مدل Hp pavilion dv5 -1299 بگیرم. آیا این دستگاه برای Gaming مناسب؟ یا دستگاه دیگری پیشنهاد می کنید؟
و اینکه یکی بمن گفت الکی بابتش پول می دی تو DEll همین Configue رو میتونی با قیمت کمتر پیدا کنی!!! نظر شما چیه ؟ممنون.

flipflop
18-03-2009, 16:48
درسته، جنوب غربی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فن و هیتسینک ها به سمت شمال غربی کشور پهناور DV5 هستند! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این دو عکس که Attach کردم رو ببین. به نظر می رسه هم Northbridge و هم Southbridge نزدیک هم اونجا هستند. حدس من برای داغ بودن همینه.

بایوس آخرین نسخه F14 هست که در همین مارچ اومده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین هم لینک مستقیم به صفحه بایوس:

آقا شدید ممنون بابت همه چیز !

هم بابات عکس ها که خودم هر چی گشتم پیدا نکردم ( چرا؟)

باید بیام یه دوره search پیشت ببینم ظاهرا !

بایوسمم update کردم. این فایل exe که لینکشو داده بودی رو قبلا دیده بودم اما فکر می کردم این برنامه update کردن هست. حالا باید فایل رو گیر بیارم :27:

حالا یک پرسش!

شما لپ تاپتون چیه که t9400 هست و دماشم بالا نمی ره؟

flipflop
18-03-2009, 16:51
سلام می خوام یک مدل Hp pavilion dv5 -1299 بگیرم. آیا این دستگاه برای Gaming مناسب؟ یا دستگاه دیگری پیشنهاد می کنید؟
و اینکه یکی بمن گفت الکی بابتش پول می دی تو DEll همین Configue رو میتونی با قیمت کمتر پیدا کنی!!! نظر شما چیه ؟ممنون.

به نظر من یه dell xps بگیر. نکته ای که اکثرا بهش توجه نمی کنن اینه که قدرت کارت گرافیک DV5 و XPS یکی هست.

golesadbarg
18-03-2009, 17:04
ببخشید در سایت Hp در قسمت معرفی dv5 1135ee برای پردازنده نوشته شده 2.26 Ghz intel pentium dual core processor T3200
در صورتیکه در ایران اچ پی نوشته 2.26 Ghzl intel core duo processor p8400
دو مدل هستند اینها ؟
ممنون

milad1987
18-03-2009, 17:35
به نظر من یه dell xps بگیر. نکته ای که اکثرا بهش توجه نمی کنن اینه که قدرت کارت گرافیک DV5 و XPS یکی هست.

دوست عزیز کجا گرافیک dv5 و xps یکیه؟از کی تا حالا 9600gt با 8600gt یکی شده؟:18:
البته اگه منظورت xps16 هستش که باید بهت بگم گرافیک اون با اچ پی یکیه.نه قویتر:46:

flipflop
18-03-2009, 19:06
دوست عزیز کجا گرافیک dv5 و xps یکیه؟از کی تا حالا 9600gt با 8600gt یکی شده؟:18:
البته اگه منظورت xps16 هستش که باید بهت بگم گرافیک اون با اچ پی یکیه.نه قویتر:46:

نه منظورم همون XPS 1530 هست. بنچمارک 3dmark2001 برای هر دوی اینها حدود 4400 هست. علت هم اینست که با وجود اینکه 9600 هسته قوی تری داره اما HP در این مدل لپ تاپ ها برای اون از رم ِDDR2 استفاده کرده با فرکانس 400 که در کل 12 گیگابیت در ثانیه تبادل اطلاعات داره. اما کارت گرافیک در دل XPS 1530 حافظه DDR3 داره با فرکانس 700 که در کل حدود 19 گیگابیت تبادل داده داره.

این رو لازم دونستم اینجا بنویسم که دوستانی که بین XPS 1530 و HP DV5 موندن بدونن اینها از لحاظ گرافیکی برابر هستند. تازه XPS خیلی کمتر داغ می کنه و مصرف باتری کمتری هم داره.

با سپاس

REGISTERED USER
18-03-2009, 23:02
ببخشید در سایت Hp در قسمت معرفی dv5 1135ee برای پردازنده نوشته شده 2.26 Ghz intel pentium dual core processor T3200
در صورتیکه در ایران اچ پی نوشته 2.26 Ghzl intel core duo processor p8400
دو مدل هستند اینها ؟
ممنون

خیر سری p با t متفاوت هست ....

REGISTERED USER
18-03-2009, 23:35
پس چرا 14 اينچ توي سريهاي جديد نيست...................؟

HP Compaq Pavilion DV4-1225
2.0-3MB-FSB1066 3GB 320 DVD RW 14.1 WXGA 1790 Geforce VISTA-H 2.4 CHINA BT\WebCam\FP

danial_crazy
20-03-2009, 04:25
این رو لازم دونستم اینجا بنویسم که دوستانی که بین XPS 1530 و HP DV5 موندن بدونن اینها از لحاظ گرافیکی برابر هستند. تازه XPS خیلی کمتر داغ می کنه و مصرف باتری کمتری هم داره.

با سپاس

جناب Registered User آیا این حقیقت داره؟:13:

REGISTERED USER
20-03-2009, 13:21
گرافیک همیشه کارت گرافیکی نیست ... نسل سنترینو2 هست اچ پی dv5 و هم قویتره و هم گرافیک بالاتری داره

xps داغ میکنه اما نه در حد اچ پی و همپنین باتری اش یهتره چون 9 سلولی هست و گرافیگ پرمصرفی از سری gf9000 نداره !

REGISTERED USER
21-03-2009, 00:28
آقایون خانوما سلام لطف می کنید منو راهنمایی کنید.
من یه لپ تاپ اچ پی میخوام که برای بازی و برنامه نویسی و هرازگاهی هم برنامه های گرافیکی باشه وقیمتش هم حدود 1250000 به پایین باشه
شما چی پیشنهاد میدید.

دوست عزیز سلام

بخش مشاوره برای خرید لپ تاپ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جداگانه داریم ، اینجا بحث ها و سوالات تخصصی هست

پست شما پاک گردید

موفق باشید

داش حسین
21-03-2009, 19:02
سلام
به نظر شما من dv5-1135 بگیرم یا dell vostro 1510 اینو هم بگم که برای بازی میخوام و برنامه نویسی و هرازگاهی هم برنامه هایی مثل photoshopو.......این رو هماضافه کنم ظاهر هم برام مهمه ؟
اگه امکانش هست زود لطفا"

milad1987
21-03-2009, 19:42
اگه برای بازی می خوای 1135 بگیر

maxtor535
21-03-2009, 22:00
با سلام
جناب registerd user درلینک زیر در پست پنجم مشخصات 1135 رو این شکلی نوشتن

2.53GHZ 6MB L2 cache - P9400 intel core2 dou Penryn)
4096MB DDR2 fsb 800
320 sata+ (7200rpm dual raid technology)
15.4" WXGA Birtght HD
1791 MB Nvidia GF9600M GS + 512 MB dedicate
DVD RW light scribe
BT/ WIFI/ Modem/ LAN/ camera
made is china
این کانفیگ توی ایران با گارانتی یکساله حدود 1.640.000 قیمت داره و قوی ترین 15.4 اینچی توی ایران با این قیمت هست)

ولی من هرجا نگاه کردم پردازندش 2.26 بود می خواستم بدونم کانفیگ بالا هم الان وجود داره یا احتمالآ از روی حواس پرتی اشتباه شده
ضمنآ اون پست مربوط به 3 ماه قبل می شه می خواستم اگه کسی اطلاع داره نرخ جدید کانفیگ بالا رو در صورت وجود بزاره
با تشکر

REGISTERED USER
22-03-2009, 00:22
خیر دوست عزیز این کانفیگ وجود داشته ولی الان 1155 جایگزین شده

maxtor535
22-03-2009, 10:44
با سلام
من یه لپ تاپ دیدم به اسم hp 6730s می خواستم بدونم این همون hp compaq presario 6730s هست ؟ این سری presario بدرد می خوره ؟
این هم کانفیگش
c2d 2.53 6 1066
ram 2gig
hdd 320gig
lcd 15.4
ati 3430
دوستان کسی از سرعت رم و هاردش اطلاع داره بگه؟
قیمتشم حدود 1.150.000
با تشکر

RAMINET
22-03-2009, 11:31
دوستان گلم من ميخوام dv5-1135 بخرم متاسفانه همه جا فقط محاسن رو ميگن!! ولي عزيزان اين معايب است كه مهمه! كسي ميدونه اشكالات اين مدل به غير از گرم شدن بيش از حدش چيه؟!!! مثلا جايي شنيده بودم اكثرا dvd writer مشكل دارن و راحت نميشه رايت كرد!!

hesam_moozy
22-03-2009, 15:01
سلام آقایون و خانمها!!!
من یه سؤال فنی داشتم
این که میگن لپ تاپ های اچ پی داغ میکنه و cpuش به خاطر گرم شدن میسوزه درسته؟ آیا تو مدلهای جدیدش مثل 3655 هم این مشکل هست؟
من این تاپیک رو بررسی کردم چیزی گیرم نیومد
اگه یکی از دوستان توضیح بده ممنون میشم

flipflop
22-03-2009, 22:23
دوستان گلم من ميخوام dv5-1135 بخرم متاسفانه همه جا فقط محاسن رو ميگن!! ولي عزيزان اين معايب است كه مهمه! كسي ميدونه اشكالات اين مدل به غير از گرم شدن بيش از حدش چيه؟!!! مثلا جايي شنيده بودم اكثرا dvd writer مشكل دارن و راحت نميشه رايت كرد!!

درسته ، مشکل مشابهی رو با 1070 دارم. گرچه خیلی حاد نیست اما هر cd ای رو نمی خونه

saeediust
22-03-2009, 23:48
کسی در مورد این لپ تاپ اطلاعاتی داره
من این لپ تاپ رو دارم به قیمت 1200 می خرم
امکاناتش ترکونده
2.26 8400
eSATA
HDMI
TV Tuner
9600GT
4GB RAM

با گارانتی ابزار پیشرو
به نظرتون چطوره؟

داش حسین
23-03-2009, 09:22
سلام
یه سوال:
این t ,z که مثلا" برای pavilion dv5z یا pavilion dv5t می نویسن برای چیه؟

saeediust
23-03-2009, 14:57
سلام
من حدودا یک سال پیش hp pavilion dv 2750en گرفتم
همون اول بایوس رو downgrade کردم تا بتونم روش xp بریزم
یه اشتباه بزرگ هم از روی ندونم کاری کردم و اون اینکه از همون اول رو فرش باهاش کار کردم!!!(نخندین ها)
حالا الان دمای cpu به طور غیر عادی میچسبه به سقف یعنی بعد از حدودا یک ساعت کار کردن می رسه به 100
البته الان با برنامه cpugenie کلاک cpu رو اوردم روی 600MHz تا دماش نچسبه به سقف!
خودم حدس می زنم هیدسینک cpu به خاطر کار کردن روی فرش کثیف شده باشه
می خوام بدونم ایا downgrade کردن بایوس هم می تونه تاثیری روی این قضیه داشته باشه یا نه
اخه وقتی من بایوس قدیمی تر رو ریختم، فن cpu همیشه روی دور زیاد کار می کنه چون این ورژن بایوس کنترلی روی سرعت فن نداره
البته الان اخرین ورژن بایوس یعنی F.2E رو ریختم ولی مشکلهمچنان باقی است و من به خاطر صدمه نزدن به cpu دارم با فرکانس 600MHz کار می کنم!!!

RAMINET
23-03-2009, 18:25
سلام
یه سوال:
این t ,z که مثلا" برای pavilion dv5z یا pavilion dv5t می نویسن برای چیه؟

توي يكي از فرومهاي خارجي نوشته بود منظور از t اونهايي است كه پردازنده اينتل دارن!!و.....
ولي من فكر ميكنم منظور يك سري خاص از لب تاب ها ميشه مثل: dv5-1135 dv5-1060 dv5-1040
كلا براي اروپا با پسوند t و بر اساس كانفيگها مدل ها رو جدا ميكنن ولي ما بجاش ميگيم dv5-1135 يا مثلا dv4-1040

RAMINET
23-03-2009, 18:28
درسته ، مشکل مشابهی رو با 1070 دارم. گرچه خیلی حاد نیست اما هر cd ای رو نمی خونه

دوست عزيزم ميشه بيشتر در اين مورد توضيح بدي!
راستي 1070 ميگن تا 90 هم داغ ميشه درسته؟

flipflop
24-03-2009, 00:12
دوست عزيزم ميشه بيشتر در اين مورد توضيح بدي!
راستي 1070 ميگن تا 90 هم داغ ميشه درسته؟

چه توضیحی بدم؟ بعضی از cd ها رو نمی خونه !

90 نه ، به 100 می رسه. اگر cpu زیر استرس صد در صد باشه دما می رسه به 100.

داش حسین
24-03-2009, 02:13
سلام
این مدل dv5-1135 آیا finger print داره؟
آخه بعضی جاها نوشته داره بعضی جاها هم نوشته نداره.

danial_crazy
24-03-2009, 03:05
یه جورایی از خرید این 1135 دارم منصرف میشم!! نمیدونم!! Raminet عزیز منم مثل شما می خوام 1135 بگیرم ولی نمیدونم بگیرم یا نه!

داش حسین
24-03-2009, 09:09
یه جورایی از خرید این 1135 دارم منصرف میشم!! نمیدونم!! Raminet عزیز منم مثل شما می خوام 1135 بگیرم ولی نمیدونم بگیرم یا نه!

چرا منصرف؟ مگه چی دیدی و چی شنیدی ازش؟

داش حسین
24-03-2009, 14:54
سلام یه چی پیدا کردم درباره سری dv5t،این pdf ترجمه شده مقاله ای از سایت notebookreview.com می باشد که امیدوارم به دردتون بخوره.

hesam_moozy
24-03-2009, 22:48
آقا من یه خورده عجله دارم لطفا یکی از دوستان جواب بده

من یه سؤال فنی داشتم
این که میگن لپ تاپ های اچ پی داغ میکنه و cpuش به خاطر گرم شدن میسوزه درسته؟ آیا تو مدلهای جدیدش مثل 3655 هم این مشکل هست؟
من این تاپیک رو بررسی کردم چیزی در این مورد گیرم نیومد
اگه یکی از دوستان توضیح بده خیلی خیلی ممنون میشم

danial_crazy
25-03-2009, 01:01
چرا منصرف؟ مگه چی دیدی و چی شنیدی ازش؟

یکی میگه داغ میکنه! ( این برام مهم نیست!) ، یکی میگه dvd رامش مشکل داره ! یکی میگه باتریش ضعیفه! نمیدونم برم طرف xps یا نه !!! خودم که خیلی از hp خوشم میاد.

hasan asgari
25-03-2009, 11:50
سلام
من hp6720s دارم که قبلا کلیدf11 را در ابتدا بوت شدن داشتم ولی حالا اصلا پیغام ریکاوری توسط کلید f11 را ندارم در قسمت پاسخ های پارتیشن علت را توضیح دادم اگر امکان دارد مرا راهنمایی کنید

hasan asgari
25-03-2009, 11:56
سلام
مشکلات من در قسمت پارتیشن بندی لپ تاپ ها در صفحه های 50و51 میباشد در مورد f11در مدل hp می باشد لطفا کمکم کنید یکی نیست جواب من را بده

RAMINET
25-03-2009, 13:19

والا من كه 2 هفته ميشه اينترنت رو قورت دادم (يعني همه سايتهاي خارجي و ايراني رو واسه يه لب تاب خوب تا 1300000 گشتم) و چيزي بهتر از اين 2 مدل پيدا نكردم:hp dv5-1135 و sony fw290 jqb !!!!
hp هم گرافيكش خفنه هم استايلش عاليه(جنس بدنه عالي) هم اندازش مناسبه هم ...فقط تنها عيب بارزش گرم شدنشه كه اگه روي ميز شيشه اي و يا ميز زير لب تابي مخصوص(12000 تومان) بزاريش تا 15 درجه دماش كم ميشه!
البته فينگر پرينت هم نداره! ولي طوري نيست
سوني هم كه كيفيت lcd عاااليه!!! آمريكايي هم است (چيني ولي سفارش امريكا) و همه چيزش خوبه ولي متاسفانه اين مدل كه گفتمfw290 jqb هيچ جا واسه فروش پيدا نكردم!! خيلي كم يابه( شديدا)
فقط سايت emperatour.com گذاشته واسه فروش كه البته نميدونم سايتش معتبر و قابل اعتماد هست يا نه!!
اگه با گارانتي ايزان رهجو يا امرتات گيرم ميومد 100% سوني رو بر ميداشتم ولي حالا موندم چه كار كنم!!!:41:

RAMINET
25-03-2009, 13:29
یکی میگه داغ میکنه! ( این برام مهم نیست!) ، یکی میگه dvd رامش مشکل داره ! یکی میگه باتریش ضعیفه! نمیدونم برم طرف xps یا نه !!! خودم که خیلی از hp خوشم میاد.
سراغ هرچي ميخواي بري برو ولي دوستانه بت پيشنهاد ميكنم سراغ xps اصلا نرو!!!!!!! من 1 ساله پيش xps 1330 خريدم 1750000 تومان !! ولي 2 ماه پيش فروختمش! مثل سگ پشيمونم كه چرا همون موقع سوني بر نداشتم
xpsرو 4 دفعه فرستادم تهران واسه تعمير ! هر بار هم 1 ماه!! نگهش داشتند! كلا گرافيك و lcd توي xps آشغاله و قابل اعتماد نيست
البته خيلي ها هم xps1530 داشتند و راضي بودن ولي به هر حال دفع خطر احتمالي عقلا واجبه!!:27:

RAMINET
25-03-2009, 13:38
البته من dv5-1145 رو هم مد نظر دارم هم جديد اومده هم blueray داره هم هاردش بيشتره حالا بايد صبر كنم ببينم fw290 گيرم مياد يا نه

milad1987
25-03-2009, 18:17
دوستانی که دنبال لپ تاپ اچ پی با قیمت کمتر از 1500 میگردن به 1235 هم یه نگاهی بندازن.ظاهرا با توجه به قیمتش کانفیگ خوبی داره!!

RAMINET
25-03-2009, 20:37
دوستان معتبر ترين گارانتي براي hp چيه؟

saeediust
25-03-2009, 21:06
کسی در مورد این لپ تاپ اطلاعاتی داره
من این لپ تاپ رو دارم به قیمت 1200 می خرم
امکاناتش ترکونده
2.26 8400
esata
hdmi
tv tuner
9600gt
4gb ram

با گارانتی ابزار پیشرو
به نظرتون چطوره؟

آقا کسی نیست جواب ما رو بده؟

saeediust
25-03-2009, 21:08
سلام
من حدودا یک سال پیش hp pavilion dv 2750en گرفتم
همون اول بایوس رو downgrade کردم تا بتونم روش xp بریزم
یه اشتباه بزرگ هم از روی ندونم کاری کردم و اون اینکه از همون اول رو فرش باهاش کار کردم!!!(نخندین ها)
حالا الان دمای cpu به طور غیر عادی میچسبه به سقف یعنی بعد از حدودا یک ساعت کار کردن می رسه به 100
البته الان با برنامه cpugenie کلاک cpu رو اوردم روی 600mhz تا دماش نچسبه به سقف!
خودم حدس می زنم هیدسینک cpu به خاطر کار کردن روی فرش کثیف شده باشه
می خوام بدونم ایا downgrade کردن بایوس هم می تونه تاثیری روی این قضیه داشته باشه یا نه
اخه وقتی من بایوس قدیمی تر رو ریختم، فن cpu همیشه روی دور زیاد کار می کنه چون این ورژن بایوس کنترلی روی سرعت فن نداره
البته الان اخرین ورژن بایوس یعنی f.2e رو ریختم ولی مشکلهمچنان باقی است و من به خاطر صدمه نزدن به cpu دارم با فرکانس 600mhz کار می کنم!!!

بابا من چند روز پیش دو تا سوال پرسیدم
ولی هنوز هیچ کس به این سوالهای من جواب نداده؟
چرا؟

danial_crazy
26-03-2009, 01:55
البته فينگر پرينت هم نداره!

1135 فینگر پرینتر داره ها!!

danial_crazy
26-03-2009, 01:56
اگه با گارانتي ايزان رهجو يا امرتات گيرم ميومد 100% سوني رو بر ميداشتم ولي حالا موندم چه كار كنم!!!:41:

این سونی که میگی کانفیگش چیه؟ شاید نظر من هم عوضید؟؟:27:

RAMINET
26-03-2009, 12:07
1135 فینگر پرینتر داره ها!!

نه نداره اون 1235 داره

RAMINET
26-03-2009, 12:13
این سونی که میگی کانفیگش چیه؟ شاید نظر من هم عوضید؟؟:27:

Sony VAIO FW290JQB
Made in USA
CPU: Core 2 Duo 2.26GHZ
Cache: 3MB
Bus: 1066MHZ
RAM: 4GB DDR2 SDRAM 800MHZ (MAX:4GB)
HDD: 250GB Serial ATA-150 5400RPM
DVD/RW
Display: 16.4" XBrite-ECO WXGA 1600x900
VGA: ATI Mobility Radeon HD 3650
Video Memory: 512MB
LAN
WLAN
Bluetooth
Memory Reader: Memory Stick PRO
Webcam 1.3MP
HDMI
Battery: Li-Ion - Run Time: 3hour(s)
Weight: 3.0kg
OS: Microsoft Windows Vista Home Premium 64-bit Edition
قيمت: 13,000,000 ريال

danial_crazy
26-03-2009, 14:36
نه نداره اون 1235 داره

من که رفته بودم گارانتی ایران اچ پی تا این مدل رو بخرم داشت! آخه تو سایت ایران اچ پی هم نوشته که داره!!!

danial_crazy
26-03-2009, 14:37
sony vaio fw290jqb
made in usa
cpu: Core 2 duo 2.26ghz
cache: 3mb
bus: 1066mhz
ram: 4gb ddr2 sdram 800mhz (max:4gb)
hdd: 250gb serial ata-150 5400rpm
dvd/rw
display: 16.4" xbrite-eco wxga 1600x900
vga: Ati mobility radeon hd 3650
video memory: 512mb
lan
wlan
bluetooth
memory reader: Memory stick pro
webcam 1.3mp
hdmi
battery: Li-ion - run time: 3hour(s)
weight: 3.0kg
os: Microsoft windows vista home premium 64-bit edition
قيمت: 13,000,000 ريال

اینم خفنه ها :27: حالا بیشتر گیج شدیم! اینو بگیرم یا 1135 :19::19:

RAMINET
27-03-2009, 12:18
من که رفته بودم گارانتی ایران اچ پی تا این مدل رو بخرم داشت! آخه تو سایت ایران اچ پی هم نوشته که داره!!!

عزيزم من هي ميگم نداره بعد شما بگو داره!! توي خود سايت ايران hp زده نداره! شايد اونجا اشتباه زده باشن نميدونم!! اصلا بيخيال مهم نيست من خودم بين dv5-1135 dv5-1235 fw290jqb گير كردم اين سونيه اگه يه جا معتبر پيدا كنم سريع اقدام ميكنم هم گرافيش عاليه هم lcd تووووپ هم مصرف داخل امريكاست ! هم آخرش سونيه!!
فردا ميزنگم به اين سايت امپراطور ببينم شرايط فروشش چجوريه؟ :21:

RAMINET
27-03-2009, 12:21
اینم خفنه ها :27: حالا بیشتر گیج شدیم! اینو بگیرم یا 1135 :19::19:
ميگم بيا مردونگي بكن برو سريع همين hp رو بخر باش كار كن و ببين چطوره؟ اگه خوب بود به منم بگو تا ديگه دنبال سوني نرم! من توي ارديبهشت ميخوام بخرم همون اولاش

alirezarast
27-03-2009, 12:39
سلام.سال نو بر همه مبارک. من

hp pavilion dv 6000,,6936
خریدم.ممنون میشم اگر یک سری اطلاعا ت به من بدبن
چون خیلی port dare.و میخواستم بدونم این port ها چکار میکنن.
ممنون میشم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

avecina.ir
27-03-2009, 13:01
سلامم...
ميگم بيا مردونگي بكن برو سريع همين hp رو بخر باش كار كن و ببين چطوره؟ اگه خوب بود به منم بگو تا ديگه دنبال سوني نرم! من توي ارديبهشت ميخوام بخرم همون اولاش
والا من موووندم این مدل سونی مگه چی بیشتر داره که شما ره اینقدر شیفته ی خودش کرده؟؟ البته قبول دارم یکسری مزایای بنظر بنده مختصر داره ولی نه اووونقدر که شما اینجوری مردد باشین......اینم فراموش نکنین که سونی برند معتبرتریه!! دی:

samoeli
27-03-2009, 19:42
یه خبر جدید بدم سری جدید لپ تپ های HDX18t با مدل های 1255ee و 1275ee وارد بازار خاورمیانه شده
تنها فرقاشونم از سری 11 رو در عکس زیر بینید.بلاخره کارت گرافیک جدید ار اچ پی دیدیم.

HDX18t serie 11

HDX18T serie 12

اینم تفاوت کارت گرافیکاشون .فرق آنچنانی ندارن اما خوب جدید باز بهتره :d

[URL=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]]

[URL=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]]

avecina.ir
27-03-2009, 20:08
خبر خوبی بود samoeli
توووی همین مروری که خودت گذاشتی نشون میده تفاوتشون فقط توووی کارت گرافیک نیستش....توی نمایشگر و توان مصرفی کلی سیستم هم هستش.ضمنن کارت GT130M توووی بنچمارکها نشون داده که توووی بعضی بازیها از 9600GT عقبتره!! ظاهرن یک معماری هم دارن

avecina.ir
27-03-2009, 20:43
dv5-1135 dv5-1235 fw290jqb گير كردم اين سونيه اگه يه جا معتبر پيدا كنم سريع اقدام ميكنم هم گرافيش عاليه هم
ببین Radeon HD 3650 از 9600GT ضعیفتره

RAMINET
27-03-2009, 21:30
ببین Radeon HD 3650 از 9600GT ضعیفتره
پس فكر كردي چرا مردد موندم!! اگه ضعيفتر نبود كه 100% سوني بر ميداشتم !! همين يكم ضعيفتر بودنش باعث شده كه به hp بيشتر فكر كنم!:27: ولي خودمونيم زياد هم اختلاف ندارن توي benchmark كلي كه ديدم 9600 gt رديف 50 بود و radeon 3650 رديف 65 بود!!! جفتشون فكر كنم واسه بازي مناسب باشند

Stream
27-03-2009, 21:42
آقا شدید ممنون بابت همه چیز !

هم بابات عکس ها که خودم هر چی گشتم پیدا نکردم ( چرا؟)

باید بیام یه دوره search پیشت ببینم ظاهرا !

بایوسمم update کردم. این فایل exe که لینکشو داده بودی رو قبلا دیده بودم اما فکر می کردم این برنامه update کردن هست. حالا باید فایل رو گیر بیارم :27:

حالا یک پرسش!

شما لپ تاپتون چیه که t9400 هست و دماشم بالا نمی ره؟

شرمنده بابت تاخیر در پاسخ.
اون فایل exe هم برنامه آپدیت هست و هم آخرین بایوس رو شامل میشه.

من هم DV5 دارم، البته یکی از مدلهای استرالیایی هست نه اماراتی که کانفیگی شبیه به 1070 داره. (DV5-1007tx ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

avecina.ir
27-03-2009, 23:07
پس فكر كردي چرا مردد موندم!! اگه ضعيفتر نبود كه 100% سوني بر ميداشتم !! همين يكم ضعيفتر بودنش باعث شده كه به hp بيشتر فكر كنم!:27: ولي خودمونيم زياد هم اختلاف ندارن توي benchmark كلي كه ديدم 9600 gt رديف 50 بود و radeon 3650 رديف 65 بود!!! جفتشون فكر كنم واسه بازي مناسب باشند
من اگه جای تو بودم سونی میگرفتم تا بعدن پشیمون نشم! بنظرم hp مال اوووناییه که یخورده توووی زمینه ی سخت افزار حرفه ای ترن! ولی سونی مال اوناییه که به شیکی و قشنگی بیشتر اهمین میدن! البته این یک نظر شخصیه! مثلن یکی از مسائل dv5 همین آلومینیومی بودن قابش هست که باعث رسانایی بالای گرماییش میشه و خیلی از کاربرای ناوارد ترس برشون میداره! مخصوصن اگه یک مدتی کار کرده باشه و هیتسینک و فن هاش گرد و خاک هم گرفته باشه! بنظر من استفاده از کیس قاب پلاستیکی بهتر بود چونکه باعث میشه گرما یکجا تجمع داشته باشه و پخش نشه تا کاربر عادی ترس برش داره فقط ایراد اینه که فن و هیتسینک بزرگتری میخواد و فن بیشتر باید کار کنه تا گرما ره دفع کنه.خودم شخصن فقط از سری hp hdx و توشیبا کوزیموی سفید خوشم میاد!

D_z_z
28-03-2009, 02:12
دوستان 1135 دار این مدل فینگر پرینتر مگه نداره!! ؟؟

Ardavan
28-03-2009, 12:09

من ندارم،ولی از نزدیک که دیدمش،نه نداشت،و تا انجایی که من دیدم 1کانفیگ بیشتر نبود،حالا شایدم کانفیگ های دیگرش داشته باشن.
بزار یک چیزی بهت بگم،اگه گیرت سر اینه که این مدل فینگر پرینت نداره،خیالت رو راحت کنم که چیزه شاخی نیست،فقط واسه کلاس گزاشتن خوبه،زیاد کاره خاصی نمیکنه،من خودم میخواستم 1135 بگیرم قبلا،چیزه جالبی هست،دیگه حالا خودانی.
امیدوارم توانسته باشم کمکت کنم.

RAMINET
28-03-2009, 13:53
اقا كشتين مارو!! نه نداره!!!!!!نداره

danial_crazy
29-03-2009, 01:44
من که دیگه به احتمال زیاد 1235 میگیرم ! 1235 گرافیکش 3650 هست ! 4 گیگ رم داره ! 400 گیگ هارد ! cpu هم amd turion x2 هست ! جدید تر از 1135 هست !کیفیت ساخت بالا تر رفته! فینگر پرینتر هم داره ! بلو ری هم ساپورت میکنه ! مصرفش هم کمتره ! قیمتشم عالیه با گارانتی ایران اچ پی + کیف + مواس 1290000 تومنه! من به احتمال زیاد این مدل رو میگیرم یعنی 100 در صد!!!!

RAMINET
29-03-2009, 20:29
من که دیگه به احتمال زیاد 1235 میگیرم ! 1235 گرافیکش 3650 هست ! 4 گیگ رم داره ! 400 گیگ هارد ! Cpu هم amd turion x2 هست ! جدید تر از 1135 هست !کیفیت ساخت بالا تر رفته! فینگر پرینتر هم داره ! بلو ری هم ساپورت میکنه ! مصرفش هم کمتره ! قیمتشم عالیه با گارانتی ایران اچ پی + کیف + مواس 1290000 تومنه! من به احتمال زیاد این مدل رو میگیرم یعنی 100 در صد!!!!

منم ميخوام همين رو بگيرم البته اگه تا زمان خريد دوباره نرم طرف سوني!!!!!:27:

danial_crazy
29-03-2009, 20:38
منم ميخوام همين رو بگيرم البته اگه تا زمان خريد دوباره نرم طرف سوني!!!!!:27:

بهت پیشنهاد میکنم دیگه نرو طرف سونی همین مدلو بگیر :27::27:

داش حسین
30-03-2009, 19:00
من که دیگه به احتمال زیاد 1235 میگیرم ! 1235 گرافیکش 3650 هست ! 4 گیگ رم داره ! 400 گیگ هارد ! cpu هم amd turion x2 هست ! جدید تر از 1135 هست !کیفیت ساخت بالا تر رفته! فینگر پرینتر هم داره ! بلو ری هم ساپورت میکنه ! مصرفش هم کمتره ! قیمتشم عالیه با گارانتی ایران اچ پی + کیف + مواس 1290000 تومنه! من به احتمال زیاد این مدل رو میگیرم یعنی 100 در صد!!!!

سلام فکر نمی کنی همون 1135 بهتر از 1235ه.هم گرافیک بهتره و همین طور cpu ،من شنیدم intel بهتر از AMDیه.فکر نمی کنم یه finger print ارزش داشته باشه 40تومن بیشتر بدی.
کیفیت ساخت بالاتره ؟ یعنی چی؟یعنی عیب و ایراد های 1135 رو تو این مدل برطرف کردن؟

danial_crazy
30-03-2009, 19:23
سلام فکر نمی کنی همون 1135 بهتر از 1235ه.هم گرافیک بهتره و همین طور cpu ،من شنیدم intel بهتر از AMDیه.فکر نمی کنم یه finger print ارزش داشته باشه 40تومن بیشتر بدی.
کیفیت ساخت بالاتره ؟ یعنی چی؟یعنی عیب و ایراد های 1135 رو تو این مدل برطرف کردن؟

کی گفته ! 3650 چیزی از 9600 کم نداره! تازه مصرفشم کمتره و کمتر داغ میشه!! cpu هم همینطور :20:

RAMINET
30-03-2009, 20:02
سلام فکر نمی کنی همون 1135 بهتر از 1235ه.هم گرافیک بهتره و همین طور cpu ،من شنیدم intel بهتر از amdیه.فکر نمی کنم یه finger print ارزش داشته باشه 40تومن بیشتر بدی.

1135 گرافيك خيلي بهتري داره اينو قبول دارم ولي مزاياي 1235 زياد هستن: 400 هارد!!! يعني 150 تا از 1135 بيشتره!! رم 4 گيگ يهني 1 گيگ از 1135 بيشتره ! فينگر پرينت هم داره! دما كمتر ميره بالا و ...

داش حسین
31-03-2009, 11:43
1135 گرافيك خيلي بهتري داره اينو قبول دارم ولي مزاياي 1235 زياد هستن: 400 هارد!!! يعني 150 تا از 1135 بيشتره!! رم 4 گيگ يهني 1 گيگ از 1135 بيشتره ! فينگر پرينت هم داره! دما كمتر ميره بالا و ...

یه سوال:cpu ,اینتل بهتره یا amd?

avecina.ir
31-03-2009, 12:43
سلامم...
فعلن که پردازنده ای اینتل چه در زمینه ی دسکتاپ چه لپتاپ دارن حرف اول ره میزنن.....کش تا 6مگ و معماری کم مصرف 45nm و سرعت بالاتر و گرمای کمتر از مزایای Intel Centrino2 هستش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

avecina.ir
31-03-2009, 12:52
کی گفته ! 3650 چیزی از 9600 کم نداره! تازه مصرفشم کمتره و کمتر داغ میشه!! cpu هم همینطور :20: دانیال کریزی Are U crazy?? [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] توووی بنچمارکها 9600GT بالاتر از 3650 هستش....امتیاز 3DMark 05 کارت 9600M GT برابر 9372 هستش و امتیاز کارت 3650 برابر 7358 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تووووی بازیها هم همین فاصله ی زیاد وجود داره.....:27:
تازه کارت 9600 از CUDA هم پشتیبانی میکنه که این خودش واسه کسانیکه مثل من Convert ویدیویی زیاد انجام میدن دنیایی ارزش داره......
لینکهای زیر را با دقت دنبال کنین

scorpion818
31-03-2009, 13:15
با سلام می خواستم بدونم اینکه می گن لپ تاپ های hp زیاد داغ می کنن درسته یا نه؟

danial_crazy
31-03-2009, 13:20
دانیال کریزی are u crazy?? [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] توووی بنچمارکها 9600gt بالاتر از 3650 هستش....امتیاز 3dmark 05 کارت 9600m gt برابر 9372 هستش و امتیاز کارت 3650 برابر 7358 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تووووی بازیها هم همین فاصله ی زیاد وجود داره.....:27:
تازه کارت 9600 از cuda هم پشتیبانی میکنه که این خودش واسه کسانیکه مثل من convert ویدیویی زیاد انجام میدن دنیایی ارزش داره......
لینکهای زیر را با دقت دنبال کنین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید9600m-gt.9449.0.html

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدhd-3650.8839.0.html

حرف شما درسته! 9600 قوی تره! ولی چه فایده داره ! حرارت بالاشو چی میگی! مصرف بالاشو چی میگی؟ هان! گرافیک قوی باشه ولی موقع بازی لپتاپ داغ بشه در حد ترکیدین و زود باطری خالی شه چه فایده داره!!!!

avecina.ir
31-03-2009, 14:46
حرف شما درسته! 9600 قوی تره! ولی چه فایده داره ! حرارت بالاشو چی میگی! مصرف بالاشو چی میگی؟ هان! گرافیک قوی باشه ولی موقع بازی لپتاپ داغ بشه در حد ترکیدین و زود باطری خالی شه چه فایده داره!!!!
خوب اگه داغ میشه توووی لود کامل این اتفاق میوفته نه در حالت عادی و بار کم
شما اگه از قدرت و طبعن مصرف و گرمای بیشتر 9600 خوشتون نمیاد میتونین به 9400 هم فکر کنین
کلن حتی توووی سریهای دسکتاپ هم گرافیکهای ATi نسبت به رقیبهای برابر خودشون از nVidia مصرف بیشتری دارن......در این مورد که شما میگی علتش اینه که 3650 ضعیفتر هستش که اگه کسی گرافیک خیلی سنگین نیاز نداره میتونه به 3650 فکر کنه

hasan asgari
31-03-2009, 15:56
سلام
مشکلات من در قسمت پارتیشن بندی لپ تاپ ها در صفحه های 50و51 میباشد در مورد f11در مدل hp می باشد لطفا کمکم کنید یکی نیست جواب من را بده
اگر خیلی وارد هستید مرا نیز کمک کنید

Q_Q
31-03-2009, 16:28

سلام:

احیانا منظورتان این نیست که مصرف باطری یک لپ تاپ بطور مطلق تابعی از کارکرد کارت گرافیک آنست؟ و پردازنده... مانیتور .. نوع باطری.. سال ساخت باطری ..نوع استفاده از باطری.. و مواردی دیگر ....تاثیری در آن ندارد؟؟!

D_z_z
31-03-2009, 16:31
خوب اگه داغ میشه توووی لود کامل این اتفاق میوفته نه در حالت عادی و بار کم
شما اگه از قدرت و طبعن مصرف و گرمای بیشتر 9600 خوشتون نمیاد میتونین به 9400 هم فکر کنین
کلن حتی توووی سریهای دسکتاپ هم گرافیکهای ati نسبت به رقیبهای برابر خودشون از nvidia مصرف بیشتری دارن......در این مورد که شما میگی علتش اینه که 3650 ضعیفتر هستش که اگه کسی گرافیک خیلی سنگین نیاز نداره میتونه به 3650 فکر کنه

راستی 3650 دایرکیس 10.1 و پیکسل شیدر 4.1 رو ساپورت میکنه! فکر نمیکنی بعدا 9600 با مشکل مواجه شه!! همینطور حافظه gddr4 هم هست!!

danial_crazy
31-03-2009, 16:32
سلام:

احیانا منظورتان این نیست که مصرف باطری یک لپ تاپ بطور مطلق تابعی از کارکرد کارت گرافیک آنست؟ و پردازنده... مانیتور .. نوع باطری.. سال ساخت باطری ..نوع استفاده از باطری.. و مواردی دیگر ....تاثیری در آن ندارد؟؟!

نخیر منظورم این نیست! اینقدر اوسکل نیستم! :5:

avecina.ir
31-03-2009, 17:25
سلامم..

سلام

اگر خیلی وارد هستید مرا نیز کمک کنید
دوست جان.. هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد!
اینجا ره ببین:
[آموزش] : پارتیشن بندی لپ تاپ های جدید در ویندوز ویستا و حل مشکلات ریکاوری اطلاعات

و اینجا را:
مهم : [ آموزش ] : نصب ویندوز Xp در کنار ویندوز ویستا بدون حذف نسخه اصلی

همونجا را چک کن اگه راهنماییها واست مفید نبود همونجا بپرس.....اینجا بحث دیگه ای دنبال میشه:31:

avecina.ir
31-03-2009, 17:39
راستی 3650 دایرکیس 10.1 و پیکسل شیدر 4.1 رو ساپورت میکنه! فکر نمیکنی بعدا 9600 با مشکل مواجه شه!! همینطور حافظه gddr4 هم هست!!

عزیز دل شما دارین چی را به چی ربط میدین؟!!:18: محض اطلاع شما قویترین کارت گرافیکهای دسکتاپ Ati که سری HD4000 هستش و نسخه های Mobile واسه لپتاپش هم وجود داره خیلی وقته از GDDR5 دارن استفاده میکنن در حالیکه قویترین کارتهای Nvidia که با قاطعیت تمام ATi را شکست دادن از GDDR3 استفاده میکنن....کارتهای Nvidia سری GTX 200 در تمام تستها براحتی همه ی کارتهای ATi ره شکست دادن.....خیلی موضوعات دیگه غیر از Shader و نسخه ی دایرکت ایکس مطرحه از جمله memory bus که فرضن توووی کارتهای ATi پایینتره و....((اصلن همین بحث که چرا انویدیا از DX10.1 پشتیبانی نکرده خودش کلی توووی انجمن کارت گرافیک بحث شده روووش)
اگر میخوای اطلاعات تخصصیت راجع به کارتهای گرافیک بالا بره برو حداقل پستهای مربوط به کارتهای گرافیک اقای Stream مدیر سخت افزار ره مطالعه کن تا بفهمی چی به چیه اگرم نه.....فقط میخوای بدونی کدوم در عمل و در گیم و...... قویتره برو به همووون لینکهایی که توووی پستهای قبلی گذاشتم تا متوجه شی...همه چی با جزئیات وجود داره

hasan asgari
01-04-2009, 12:05
سلامم..
دوست جان.. هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد!
اینجا ره ببین:
[آموزش] : پارتیشن بندی لپ تاپ های جدید در ویندوز ویستا و حل مشکلات ریکاوری اطلاعات

و اینجا را:
مهم : [ آموزش ] : نصب ویندوز xp در کنار ویندوز ویستا بدون حذف نسخه اصلی

همونجا را چک کن اگه راهنماییها واست مفید نبود همونجا بپرس.....اینجا بحث دیگه ای دنبال میشه:31:
تشکر من کاری را که شما فرمودید انجام دادم ولی جزئ یکی از دوستان که چند روزی ازش بیخبر هستم کسی کمکم نمی کنه و هنوز مشکلم حل نشده و از طرفی چون دیدم این پست طرفدار زیاد داره گفتم شاید کسی پیدا شود که مرا راهنمایی کند با تشکر

gizlly
01-04-2009, 12:21
سلام یه سوالی داشتم در سری های dv5 مدل های جدیدی مثل 1135 -1235-1205,...cpu های بالا آمده اما در سری های dv4 مدلهایی که اومده به غیر از 1199 بقیه cpu های پایین میباشد مثل 1135-1225 که cpu این دو 2gh است.
چرا مدل های dv4 با cpu 2.26 به بالا در بازار نیست؟

vroom
01-04-2009, 14:27
سلام به همه ی دوستان
1 سوال دارم اگه لطف کنید و جواب بدید ممنون میشم
این tv tuner که بعضی از لپ تاپ های hp دارن چیه و ایا ارزش داره؟ اصلا به درد ایران میخوره و اینجا کار میده؟
مرسی:11:

avecina.ir
01-04-2009, 14:57
سلام به همه ی دوستان
1 سوال دارم اگه لطف کنید و جواب بدید ممنون میشم
این tv tuner که بعضی از لپ تاپ های hp دارن چیه و ایا ارزش داره؟ اصلا به درد ایران میخوره و اینجا کار میده؟
مرسی:11:
پستهای قبلی همین اقای q_q را داخل این تاپیک جستجو بزن و نگاه کن راجع به این قضیه بحث کرده بودیم....

داش حسین
01-04-2009, 16:17
به نظرتون کدوم یکی رو بگیرم؟
dv5-1135 قیمت:12500000
dv5-1235 قیمت:1290000
HP&compaq 6730s با این مشخصات: cpu p9400 2.53Ghz - cache 6 -RAM 2048 DDR2 - HARD 320G -LCD 15.4 WXGA brite -
VGA ATI1500 - OS XPقیمت ندارم این رو یکی.

RAMINET
02-04-2009, 21:14
والا من خودم يه تاپيك زدم كه اگه كسي ميتونه توي اين مقايسه بين cpu ها كمكم كنه ولي دريغ از يه جواب!!!!!!!!!!

RAMINET
02-04-2009, 21:17
دوستان من يه سوال حرفه اي تر دارم ؟ ظاهرا بحث بين انتخاب 2 مدل dv5-1135 و dv5-1235 بين بچه ها بالا گرفته!!!!! ميخواستم ببينم از اونجا كه dv5-1235 چهار گيگ رم داره و 1135 3 گيگ رم داره تاثيرش توي اجراي بازيها چقدره؟!!!!! 1 گيگ رم بيشتر تاثيرش رو دقيقا كجا ميزاره؟

avecina.ir
02-04-2009, 21:49
سلامم..
به نظرتون کدوم یکی رو بگیرم؟
dv5-1135 قیمت:12500000
dv5-1235 قیمت:1290000
HP&compaq 6730s با این مشخصات: cpu p9400 2.53Ghz - cache 6 -RAM 2048 DDR2 - HARD 320G -LCD 15.4 WXGA brite -
VGA ATI1500 - OS XPقیمت ندارم این رو یکی.
ببین بخش مشاوره ی خرید مجزاست.. اووونجا تاپیک بزنی درستتره

والا من خودم يه تاپيك زدم كه اگه كسي ميتونه توي اين مقايسه بين cpu ها كمكم كنه ولي دريغ از يه جواب!!!!!!!!!!

نگاه کن جواب معلومه..

دوستان من يه سوال حرفه اي تر دارم ؟ ظاهرا بحث بين انتخاب 2 مدل dv5-1135 و dv5-1235 بين بچه ها بالا گرفته!!!!! ميخواستم ببينم از اونجا كه dv5-1235 چهار گيگ رم داره و 1135 3 گيگ رم داره تاثيرش توي اجراي بازيها چقدره؟!!!!! 1 گيگ رم بيشتر تاثيرش رو دقيقا كجا ميزاره؟
ببین اولن ملاکت همین حالا نباشه... یکسال دیگه را هم در نظر داشته باش که برنامه ها و بازیها رم بیشتری میگیرن
همین حالا هم حدود 1 گیگ بطور عادی صرف ویستا میشه
پس رم آزاد سیستم در حال عادی میشه 3 گیگ....هر چی سیستمت رم بیشتری داشته باشه ویندوز مجبور نیستش که واسه کلی از فرایندها و برنامه ها بره روووی Virtual Memory بنویسه و بخونه میاد از رم آزاد سیستم استفاده میکنه پس سرعت سیستمت میره بالاتر و هاردت هم بیخودی درگیر حافظه ی مجازی نمیشه.... شما وقتی رم 4 گیگ داری با خیال راحتتر میتونی بری اصلن Virtual Memory را حذف کنی......
یک موضوع مهم دیگه هم هستش و اووون اینه که اگه لپتاپ شما بخواد از ویژگی دوکاناله بودن رمها استفاده کنه قاعدتن یا 2*1GB رم داره و یا 2*2GB پس 3 گیگ رم یعنی رمها در حال Dual Channel کار نمیکنن.....

danial_crazy
03-04-2009, 01:48
2 روز دیگه میرم 1235 میگرم :8:

RAMINET
03-04-2009, 21:33
من از دوست عزيزم avecina واقعا ممنونم چون در مورد cpu ها خيلي كمكم كرد و باعث شد نظرم در مورد dv5 1235 كمي تغير كنه!! ظاهرا cpu intel خيلي بهتر از amd است يعني از اين به بعد بايد يا به همون dv5 1135 فكر كنم يا به به sony fw290 ولي ميخواستم از اين دوست عزيز سوال كنم كه اين تفاوت cpu ها توي كارهاي عادي مثل كار با اينترنت يا تماشاي فيلم يا كارهاي گرافيكيه سبك خودشو نشون ميده(يعني ملموس هست يا تاثيري نداره)
ممنون

REGISTERED USER
03-04-2009, 23:28
تماشای فیلم باری روی cpu پیاده نمی کنه یعنی توی اینتل و amd تفاوت زیادی نیست ... ولی سرعت fsb و رم بسیار تاثیر گذاره

D_z_z
03-04-2009, 23:59
پس اینجوری که 1235 بهتره چون 2 تا رم 2 گیگ داره و از حالت dual channel استفاده میکنه! avecina میشه توضیح بدی؟

REGISTERED USER
04-04-2009, 00:08
خوب توی بنچ مارک ها AMD اغلب رتبه بیشتری داره یعنی توی گرافیک و کارهای دیگر از نمونه های مشابه اینتل بهتره اما من شخصا وقتی نرم افزاری را اجرا می کنم اینتل را سریعتر و قویتر می دانم

حالا خود avecina عزیز هم توضیح بده بیشتر ممنون میشیم

gizlly
04-04-2009, 01:03
از بچه های تاپیک hp یه سوالی داشتم
cpu مدل dv4 1225چی هست؟
2.13 یا 2 ؟ یا اینطوری بگم p7450 یاp7350 ؟
من هر جا رفتم یه چیزی نوشته . iranhp که تابلو کرده نوشته p7450,2gh . مگه میشه لطفا کمک کنید .

mohammad_mbu
04-04-2009, 09:29
سلام register جان .
عزیز من درباره ی dv5 1235 ازت سوال داشتم.در مقایسه با1135 می خواستم 1 راهنمایی کنی.
اگه برتری گرافیک 1135 رو کنار بذارم(گرافیک 1235 برام کفایت می کنه)در مقایسه با بقیه ی مولفه ها نظرت رو کدومشونه؟
من اهل بازی نیستم و بیشتر می خواستم در زمینه ی cpu این دو مدل و مقایسشون صحبت کنی.fsb 1235 چقدره ؟مقایسشون چطوری می شه؟
نتیجتا اگه خودت جای من بودی کدوم رو انتخاب می کردی؟
1 سوال هم درباره ی 14اینچ های dvدارم.اینکه با توجه به اینکه جمع و جور می خوام باشه نظرت درباره ی 1225 چیه؟مشکل خاصی نداره؟
مرسی از زحماتت

mohammad_mbu
04-04-2009, 09:42
سلام register جان .
عزیز من درباره ی dv5 1235 ازت سوال داشتم.در مقایسه با1135 می خواستم 1 راهنمایی کنی.
اگه برتری گرافیک 1135 رو کنار بذارم(گرافیک 1235 برام کفایت می کنه)در مقایسه با بقیه ی مولفه ها نظرت رو کدومشونه؟
من اهل بازی نیستم و بیشتر می خواستم در زمینه ی cpu این دو مدل و مقایسشون صحبت کنی.نتیجتا اگه خودت جای من بودی کدوم رو انتخاب می کردی؟
مرسی از زحماتت

avecina.ir
04-04-2009, 14:01
سلامم..
خوب توی بنچ مارک ها AMD اغلب رتبه بیشتری داره یعنی توی گرافیک و کارهای دیگر از نمونه های مشابه اینتل بهتره اما من شخصا وقتی نرم افزاری را اجرا می کنم اینتل را سریعتر و قویتر می دانم
من توووی این پست لینک بنچمارکها و مقایسه شون را گذاشتم و p8400 که در مقایسه با T9400٫T9550 ضعیفتره ولی با اینحال بهتر از انواع توریون X2 Ultra ظاهر شده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنظر شخصی منم اینه که پردازنده های AMD چون گذرگاه هایپرترانسپورت قوی دارن با رم فرکانس بالاتر بهتر کار میکنن و طبعن روی دسکتاپها مناسبتر هستن تا لپتاپها.هر چند توی دسکتاپها هم با وجودیکه سوکت AM2 و فنوم های 3 و 4 هسته ای خیلی خوب ظاهر شدن بازم کمتر کسی میره سراغشون!
این مقاله هم مقایسه ای کرده پردازنده های اینتل با AMD را در زمینه ی اجرای نرم افزارهای مختلف که البته در زمانی این مقاله نوشته شده که Core2ها 65nm بودن..... با اینحال جالب توجه هستش

D_z_z
04-04-2009, 14:17
امروز رفتم dv5 1235 با گارانتی ایران اچ پی گرفتم! خدایی حرففففف نداره!! فیلم ، موسیقی :8::8:، گیم :27: و اینکه اصلا تو بازی حرارت بالا نمیره!...

milad1987
04-04-2009, 19:42
با سلام به دوستان.بالاخره عید هم تموم شد و ما هم وقت بیشتری داریم تا به دوستان کمک کنیم.!!
1235 یکی از بهترین مدل های اچ پی هستش که واقعا به قیمتش می ارزه!

vroom
04-04-2009, 19:53
امروز رفتم dv5 1235 با گارانتی ایران اچ پی گرفتم! خدایی حرففففف نداره!! فیلم ، موسیقی :8::8:، گیم :27: و اینکه اصلا تو بازی حرارت بالا نمیره!...

مبارک باشه:46:
میشه بگی چه بازی هایی را تا حالا باهاش راحت اجرا کردی؟؟

D_z_z
04-04-2009, 20:23
مبارک باشه:46:
میشه بگی چه بازی هایی را تا حالا باهاش راحت اجرا کردی؟؟
مرسی . تا الان بازی cod5 رو نصب کردم به خوبی اجرا میکنه! aa هم که روشن میکنم اصلا افت فریم نداره!

RAMINET
04-04-2009, 22:52
واي يعني من كه ديگه قاط زدم اساسي!!!!
آخرش نفهميديم dv5-1135 بخريم يا dv5-1235!!!!!!

Q_Q
04-04-2009, 23:04
.......

ببین اولن ملاکت همین حالا نباشه... یکسال دیگه را هم در نظر داشته باش که برنامه ها و بازیها رم بیشتری میگیرن
همین حالا هم حدود 1 گیگ بطور عادی صرف ویستا میشه
پس رم آزاد سیستم در حال عادی میشه 3 گیگ....هر چی سیستمت رم بیشتری داشته باشه ویندوز مجبور نیستش که واسه کلی از فرایندها و برنامه ها بره روووی virtual memory بنویسه و بخونه میاد از رم آزاد سیستم استفاده میکنه پس سرعت سیستمت میره بالاتر و هاردت هم بیخودی درگیر حافظه ی مجازی نمیشه.... شما وقتی رم 4 گیگ داری با خیال راحتتر میتونی بری اصلن virtual memory را حذف کنی......
یک موضوع مهم دیگه هم هستش و اووون اینه که اگه لپتاپ شما بخواد از ویژگی دوکاناله بودن رمها استفاده کنه قاعدتن یا 2*1gb رم داره و یا 2*2gb پس 3 گیگ رم یعنی رمها در حال dual channel کار نمیکنن.....

سلام: استنباط من اینه که تو ویندوز های 32 بیت ویستا حداکثر از 3 گیگ رم استفاده میکنه حالا ممکنه شما 8 گیگ هم داشته باشید ولی 3 گیگ اکسس ایبله در اصل مین برد هایی که رم هایی بالای 3 گیگ ساپورت میکنند بیشترین کاربردشون واسه ویندوز های 64 بیتی باید باشه.... بطور کل منظورم اینه که تفاوت بین دو سیستم روی رم آنها شاید بهتر باشه سیستم عامل از بابت 32 بیت و 64 بیت هم مد نظر باشه در غیر اینصورت ممکنه هزینه ای بابت رم بالا پرداخت بشه که استفاده ای هم صورت نگیره درسته ؟

REGISTERED USER
04-04-2009, 23:29
دوستان رم استفاده میشه اما نمایش داده نمیشه . این موضوع بارها گفته شده

اگر قرار بود استفاده نشه که رم 4 گیگابایتی را روی ویندوز ویستا 32 بیت خود کمپانی کانفیگ نمی کرد !!!

Q_Q
04-04-2009, 23:59
اینکه کارخانه روی 32 بیت رم 4 قرار میده نمیتونه دلیل استفاده کارت گرافیک از اون میزان رم مازاد باشه.... البته دوست ندارم صحبتی بدون دلیل محکم عنوان کنم اگر اجازه بدید قبلا مبحثی رو ( در این خصوص )جایی دیده بود اگر پیدا کنم همینجا میزارم

REGISTERED USER
05-04-2009, 00:21
خوبه بزارید استفاده کنیم ... برای خودم هم همیشه این مشکل بوده !

Q_Q
05-04-2009, 14:23
خوب اون مواردی که اشاره شد در اصل اطلاعات بدست آمده از این لینک ها بود

If 4GB of memory is installed, 3.5GB can be used by Windows, but the remaining half a gigabyte (0.5GB) is not used by the system. However, if you have an onboard graphics chip built into the motherboard instead of a plug-in graphics card, if it also doesn't have its own dedicated memory built into the motherboard, a small part of the installed RAM (usually between 128MB to 256MB) is reserved for the graphics (by a setting in the BIOS the amount of which can often, but not always, be set in the BIOS), and the memory shown under Start => Control Panel => System => System Properties reflects this by deducting it. So, if you have 4GB of memory installed, Windows XP Pro (32-bit version) recognises and can use 3.5GB, but the graphics card will be able to use the remaining 500MB (0.5GB). If an onboard graphics chip is allocated 256MB of system memory in the BIOS, that much will be reserved for it use, but if more memory than that is available, the graphics chip can use it if it requires it.

منبع :

یا اطلاعات بیشتر از سایت مایکروسافت:

This behavior is the expected result of certain hardware and software factors.

Various devices in a typical computer require memory-mapped access. This is known as memory-mapped I/O (MMIO). For the MMIO space to be available to 32-bit operating systems, the MMIO space must reside within the first 4 GB of address space.

For example, if you have a video card that has 256 MB of onboard memory, that memory must be mapped within the first 4 GB of address space. If 4 GB of system memory is already installed, part of that address space must be reserved by the graphics memory mapping. Graphics memory mapping overwrites a part of the system memory. These conditions reduce the total amount of system memory that is available to the operating system.

The reduction in available system memory depends on the devices that are installed in the computer. However, to avoid potential driver compatibility issues, the 32-bit versions of Windows Vista limit the total available memory to 3.12 GB. See the "More information" section for information about potential driver compatibility issues.

If a computer has many installed devices, the available memory may be reduced to 3 GB or less. However, the maximum memory available in 32-bit versions of Windows Vista is typically 3.12 GB
.

منبع:

اطلاعات بیشتر مرتبط با سرویس پک 1 ویستا و .....

Windows Vista SP1 includes reporting of Installed System Memory

mohammad_mbu
05-04-2009, 18:48
سلام register جان .
من اهل بازی نیستم و بیشتر می خواستم در زمینه ی cpu این دو مدل و مقایسشون صحبت کنی.fsb 1235 چقدره ؟مقایسشون چطوری می شه؟
نتیجتا اگه خودت جای من بودی کدوم رو انتخاب می کردی؟
1 سوال هم درباره ی 14اینچ های dvدارم.اینکه با توجه به اینکه جمع و جور می خوام باشه نظرت درباره ی 1225 چیه؟مشکل خاصی نداره؟
مرسی از زحماتت
:41:جواب نمی دید؟!

mora66
06-04-2009, 11:02
منم همین سوال آقا رو دارم:
dv4 یعنی 14 اینچ؟
الان DV4-1135 رو با 2 گيگاهرتز cpu گذاشته که ریدر و مودم و 1394 نداره! گرافیکش هم 9200 هست.
ولی DV5-1135 رو با 2.26 گيگاهرتز کذاشته که اونا رو داره.

من 14 اینچ میخوام بگیرم ولی چرا این چیزا رو نداره؟؟
واسه 1235 هم همینجوریه؟

من یه چیزی تو مایه 1235 میخوام و توی همین رنج قیمت..
میشه بیشتر راهنماییم کنید؟

DV-9910 چجور دستگاهیه؟ نظرتون چیه؟

من شیراز هستم، هر جا پرسیدم میگن قیمتا فقط 20تومان پایین اومده...
یعنی قرار نیس بیشتر از این پایین بیاد؟؟؟
یعنی این قیمت جهانی هست؟؟؟؟؟

enigma.
09-04-2009, 22:46
سلام دوستان
منم آخرش dv5 1299 خریدم، تا حالا که به نظرم حرف نداشته!
فقط یه سوال داشتم، میشه ----- رو به این مدل لپ تاپ وصل کرد و برنامه ها رو روی لپ تاپ دید؟
با تشکر

avecina.ir
09-04-2009, 22:54
سلامم..
سلام دوستان
منم آخرش dv5 1299 خریدم، تا حالا که به نظرم حرف نداشته!
فقط یه سوال داشتم، میشه ----- رو به این مدل لپ تاپ وصل کرد و برنامه ها رو روی لپ تاپ دید؟
با تشکر چرا نشه؟ يا اكسترنالش را ميخري مثلن اسكاي استار2 يا هم نوع pcmci

alirezarast
10-04-2009, 09:24
سلام.منhp pavilion dv 6936 دارم.اگر به من کمک کنيد و يه سری اطلاعات به من بدينممنون ميشام.{{که اين پرت ها که داره هر کدوم چه کار ميکنه}}
ممنون

d810i
11-04-2009, 13:09
سلام
dhx 16t با گرافیک GT 130 تو ایران گیر میاد؟
اگر گیر میاد قیمتش چنده؟
ممنون

REGISTERED USER
11-04-2009, 13:16
سلام.منhp pavilion dv 6936 دارم.اگر به من کمک کنيد و يه سری اطلاعات به من بدينممنون ميشام.{{که اين پرت ها که داره هر کدوم چه کار ميکنه}}
ممنون

اگر در مورد پورت ها سوال دارید این ریوو به شما کمک می کند :

avecina.ir
11-04-2009, 17:44
سلامم..
سلام
dhx 16t با گرافیک GT 130 تو ایران گیر میاد؟
اگر گیر میاد قیمتش چنده؟
ممنون

ديروز كلي Review واسه HDX 16 , 18 را گشتم و مطالعه كردم به اضافه ي كلي تصاوير از زواياي خاصش چون خودم هم منتظرم كانفيگهاي بالاترش كه از سري 1200 باشه بياد ايران كه تا يكي دو ماه ديگه انجام ميشه و گرافيك GT130 هم خواهند داشت.تنها گرافيك نيستش كه بايد ارتقا پيدا كنه....Backlight اش نسبت به رقيبش يعني سوني AW كمي پايينتره چون hp هنوز از LED-LCD استفاده نميكنه كه واقعن مايه ي تاسفه....بعديش پردازندشه كه p8600 واسه يه همچين سيستمي پايينه و ميتونستش از T9800 يا حداقل از T9400 يا سري p بايد استفاده ميكرد كه شخصن تمايل به كانفيگي دارم كه Q9000 داشته باشه هر چند بالاي 2200 دلار باشه چون آينده نگرانه تره بايد صبر كرد و ديد

mohammad_mbu
12-04-2009, 17:20
دوستان من 2 روز پیش 1225 گرفتم از نمایندگی همپارد تو پایتخت،اما هیچ dvd خاصی نداشت همراش، نه ویندوز و نه applicatione خاصی .فقط گفتند ریکاوری بگیرم حله،به نظرم کمکی عجیبه، نظر شما چیه ؟

REGISTERED USER
12-04-2009, 18:40
دوستان من 2 روز پیش 1225 گرفتم از نمایندگی همپارد تو پایتخت،اما هیچ dvd خاصی نداشت همراش، نه ویندوز و نه applicatione خاصی .فقط گفتند ریکاوری بگیرم حله،به نظرم کمکی عجیبه، نظر شما چیه ؟

نه عجیب نیست ... باید دی وی دی ریکاوری پشتیبانی بگیری ازش با برنامه مخصوص

در ضمن سوالات و اشکالات بخش جدا داره :46:

amiriano
12-04-2009, 21:41
سلام دوستان.ببخشید نمیدونم دارم جای درستی این سوال رو مطرح میکنم یا خیر در هر صورت اگر اشتباه بود ببخشید.یه سوال داشتم اونم این بود که هنوز لپتاپ HP Pavilion DV5-1060 تو بازار پیدا میشه؟جایی رو در تهران سراغ دارید که این مدل رو داشته باشه؟

REGISTERED USER
12-04-2009, 23:42
آره فروشگاه ها با گارانتی معمولی و یکساله شرکت ها هنوز دارند ... بگردید توی اینترنت هم هست

amiriano
13-04-2009, 08:15
آره فروشگاه ها با گارانتی معمولی و یکساله شرکت ها هنوز دارند ... بگردید توی اینترنت هم هست

مرسی.ببخشید که پست تکراری زدم.حالا دوست عزیز یه راهنمایی میخواستم ازت اینکه آیا الان ارزش داره من این در و اون در بزنم بلکه یه dv5-1060 بگیرم با گارانتی معمولی یا اینکه نه برم دنبال یه مدل جدید تر با همین کانفیگ؟یه سوال دیگه هم دارم اونم اینکه به نظرت ارزش داره که من مبلغ 400-500 تومن رو پولم بزارم و یه dv5-1299 با قیمت 1700بگیرم؟اگه نیاز کاری ام رو بخوای بدونی در زمینه کاری من بیشتر نرم افزارهای آموزشی و آزمایشگاه های مجازی شبکه رو میخوام باهاش کار کنم بقیه کارها نهایتا یکم کار با فتوشاپ و پریمیر هست اونم نه بصورت حرفه ای در حدی که عکس و فیلم های خانوادگی رو ادیت کنم!

REGISTERED USER
13-04-2009, 11:11
خوب هر چی میگیری بهتره جدید باشه چون مشکلات قبلی رو نداره و همچنین پول بیشتری میدی برای سی پی یو و گرافیک بالاتر ... گارانتی هم برای اماتورها مهمه

danial_crazy
14-04-2009, 01:14
سلام. الان 1235 بدون گارانتی قیمتش چنده؟؟ با گارانتی که 1290 تومنه!

amiriano
14-04-2009, 07:04
خوب هر چی میگیری بهتره جدید باشه چون مشکلات قبلی رو نداره و همچنین پول بیشتری میدی برای سی پی یو و گرافیک بالاتر ... گارانتی هم برای اماتورها مهمه

درسته.میدونی ذهنیت من چیه؟من اینجور فکر میکنم که hp کلا سری dv5 رو یکجور طراحی کرده.یعنی اینکه مثلا نیومده تو 1060 یه مدل فن استفاده کنه و جای هاردش یک جا باشه و توی 1299 یه مدل فن دیگه بکار برده باشه و جای هارد هم عوض شده باشه!البته این نظر منه.
مورد دیگه ترسم از باتری هست.اطلاع دقیقی ندارم ولی به نظرم CPU های سری T که باس بالاتری هم دارند باید انرژی بیشتری مصرف کنند.شما بلوری و یک گیگ رم اضافه تر رو هم حساب کنید.جواب میده؟

REGISTERED USER
14-04-2009, 10:58
درسته.میدونی ذهنیت من چیه؟من اینجور فکر میکنم که hp کلا سری dv5 رو یکجور طراحی کرده.یعنی اینکه مثلا نیومده تو 1060 یه مدل فن استفاده کنه و جای هاردش یک جا باشه و توی 1299 یه مدل فن دیگه بکار برده باشه و جای هارد هم عوض شده باشه!البته این نظر منه.

خوب اگر دقت کنید طراحی داخلی و فن های آن عوض نشده و برای همین هست که مشکل داغ کردن و موارد دیگر هنوز باقی هست. این همان حرف شماست و صحیح.

اما اپدیت ها و تغییر باگ ها را فراموش نکنید ... الان در سری جدید طراحی مادربرد و بایوس به گو نه ای هست که شما می تونید تا سی پی بو های بالاتر از 2.5 و همچنین هاردهای بالاتر را ساپورت کنید . باتری هم بهتر شده

باتری 6 سلولی اونم روی اچ پی نهایت 2 ساعت هست ... بهتره دنبال سری p باشید ... رم هم 2 گیگ و بلوری جواب میده

amiriano
14-04-2009, 12:37
خوب اگر دقت کنید طراحی داخلی و فن های آن عوض نشده و برای همین هست که مشکل داغ کردن و موارد دیگر هنوز باقی هست. این همان حرف شماست و صحیح.

اما اپدیت ها و تغییر باگ ها را فراموش نکنید ... الان در سری جدید طراحی مادربرد و بایوس به گو نه ای هست که شما می تونید تا سی پی بو های بالاتر از 2.5 و همچنین هاردهای بالاتر را ساپورت کنید . باتری هم بهتر شده

باتری 6 سلولی اونم روی اچ پی نهایت 2 ساعت هست ... بهتره دنبال سری p باشید ... رم هم 2 گیگ و بلوری جواب میده
بازم ممنون.من امروز دارم میرم پایتخت ببینم اوضاع چطوره و با همه این تفاسیر فعلا نظرم روی
Pavilion DV5-1135 هست که کانفیگی مثل 1060 داره.جالبه دو تا از دوستان من هم 1060 دارند اونها هم گفتند بهتر همین 1135 رو بگیری شاید نقص ها ریزی داشته و تو این مدل برطرف شده باشه.

REGISTERED USER
14-04-2009, 14:15
انتخاب خوبیه و بهتر قبلی هاست ... موفق باشید

danial_crazy
14-04-2009, 18:14
بازم ممنون.من امروز دارم میرم پایتخت ببینم اوضاع چطوره و با همه این تفاسیر فعلا نظرم روی
Pavilion DV5-1135 هست که گفتند بهتر همین 1135 رو بگیری شاید نقص ها ریزی داشته و تو این مدل برطرف شده باشه.

مطمئن باش که سری 11xx هم نقایصی داشته که بجاش 12xx اومده! بهتره 12xx بگیری!

داش حسين
14-04-2009, 18:15
سلام
كسي در مورد hp compaq pavilion DV4-1199 اطلاعاتي داره منظورم معايب و محاسنه؟
پيشاپيش هم ممنون به خاطر جوابهاتون

amiriano
15-04-2009, 07:33
آقا ما دیروز پاساژ پایتخت بودیم.کلی لیست قیمت از فروشگاه های مختلف جمع کردیم.نکته جالب اینکه dv5-1135 رو هیچ جا پیدا نکردم.یکی از گارانتی های معتبر هم اصرار داشت که من یه مدل DV6-1045 بردارم.راستش سایز screen خوب بود و یه جورایی مناسب تر میدیدمش ولی کیبوردش تو ذق میزد.اضافه شدن Numlock همچنین کوچکتر شدن Arrowkey ها ترکیب جالبی رو بوجود نیورده بود.ضمن اینکه کارت گرافیکشGeforce 9200GS بود.البته Vista Rate اون 5 شده بود در حالی که برای dv5-1060 شده بود 4.8.البته نمیدونم این Vista Rate تا چه حد میتونه درست و قابل استناد باشه.

مطمئن باش که سری 11xx هم نقایصی داشته که بجاش 12xx اومده! بهتره 12xx بگیری!

درسته احتمالا همینطوره.ولی سری12xx یه مدل مد نظرم هست اونم dv5-1299 هست که فعلا قیمتش بالاست یعنی من کمتر از این میخوام هزینه کنم.کانفیگ بسیار خوبی داره.ولی قیمتش 400-500 تومن بالاتر میره!

REGISTERED USER
15-04-2009, 11:41
البته نمیدونم این vista rate تا چه حد میتونه درست و قابل استناد باشه.

تا حد زیادی قابل اطمینان هست ...!

به هر حال سعی کنید هم گارانتی خوبی بگیرید هم مدل به روز ...

amiriano
15-04-2009, 12:05
تا حد زیادی قابل اطمینان هست ...!

به هر حال سعی کنید هم گارانتی خوبی بگیرید هم مدل به روز ...

نمیدونم اتفاقا همون گارانتی معتبر هم میگفت dv5-1135 هم قدیمی شده و ما دیگه نمیاریم...من فکر میکردم 1060 قدیمی شده.نمیدونم چی انتخاب کنم دیگه واقعا گیج شدم!

mmmehdiii
15-04-2009, 22:14
من HP dv4 1225 رو انتخاب کردم و همین هفته میخرم چون واقعا 1160 می ارزه
لطفا اگه مشکل خاصی داره بهم بگین..

mmmehdiii
15-04-2009, 22:28
اینم مشخصاتش

HP dv4 - 1225
Core2Duo2 2.13Ghz, cach 3MB , FSB 1066
RAM 3GB
HDD 320GB
14.1"
GF 9200 (512)
2.2KG

mmmehdiii
15-04-2009, 22:56

مبارکه
دوست عزیز نظرتون در موردش چیه؟
امکانش هست که قیمت رو هم بدونم؟؟

gizlly
16-04-2009, 00:14
جناب رجیستر این سوال قبلا پرسیدو ولی جواب نگرفتم
سی پی یو dv4 1225 توچندتا سایت زده 2.133 و چند تا دیگه زدند 2 بالاخره کدومه؟
من یه dv4 میخوام تو مایه های 1050 ولی سری جدید پیدا نکردم یا cpu ها 2هست مثل 1135 و1225 یا مثل 1199 cpu بالاست وقیمتش هم خیلی بالاست شما مدلی از سریdv4 سراغ ندارید که به کار ما بیاد?

babak razaghi
16-04-2009, 00:23
سلام به اساتید محترم ، یکی از دوستان dv6-1055 رو بهم معرفی کرده با قیمت 1700 . میخواستم نظرتون رو نسبت به این مدل بدونم و آیا اطلاعاتی روی این مل دارید ؟ ممنون میشم راهنمائی کنید .

mmmehdiii
16-04-2009, 10:13
جناب رجیستر این سوال قبلا پرسیدو ولی جواب نگرفتم
سی پی یو dv4 1225 توچندتا سایت زده 2.133 و چند تا دیگه زدند 2 بالاخره کدومه؟
من یه dv4 میخوام تو مایه های 1050 ولی سری جدید پیدا نکردم یا cpu ها 2هست مثل 1135 و1225 یا مثل 1199 cpu بالاست وقیمتش هم خیلی بالاست شما مدلی از سریdv4 سراغ ندارید که به کار ما بیاد?

dv4-1225 فکر میکنم که خوب باشه چون اختلاف تو خود cpu خیلی محسوس نیست و بیشتر cache و bus آن مهم هستش
فقط مودم نداره
ضمنا 2.13 GHz درسته

danial_crazy
16-04-2009, 12:10
این سی پی یو zm-85 باسش چنده؟

gizlly
16-04-2009, 18:18
dv4-1225 فکر میکنم که خوب باشه چون اختلاف تو خود cpu خیلی محسوس نیست و بیشتر cache و bus آن مهم هستش
فقط مودم نداره
ضمنا 2.13 GHz درسته

ولی تو مشخصاتش تو سایت iranhp زده که مودم داره
اینهاش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ostadpepe
17-04-2009, 20:17
سلام به اساتید محترم ، یکی از دوستان dv6-1055 رو بهم معرفی کرده با قیمت 1700 . میخواستم نظرتون رو نسبت به این مدل بدونم و آیا اطلاعاتی روی این مل دارید ؟ ممنون میشم راهنمائی کنید .
سلام دوست عزیز
من هم دقیقا همین مدل لپ تاپ رو دارم میگیرم و تحقیقات بسیاری روش کردم
یکی از قویترین لپ تاپ های سونی هستش با رم 2.66 و کش 6 مگ
هارد اون هم ظرفیت بسیار بالای 400 گیگ رو داره
4 گیگ هم رم داره
با صفحه نمایش 16 اینچ
رنگ صفحه کلید اون هم نقره ای و پشت لپ تاپ به رنگ مشکی براق بسیار زیبا هست
گرافیک اون هم geforce 9300 gs هستش با 512 مگابایت حافظه dedicate

مدل dv5-1299 هم از لحاظ مشخصات بسیار شبیه به مدل 1055 هست با این تفاوت که ال سی دی اون 15 اینچ بوده و هارد اون 250 هست ولی تنها برتری نسبی که داره گرافیک اونه که Geforce 9600 gt هست که البته این مدل هم دارای حافظه 512 dedicate هستش که تفاوت چندانی با 9300 نداره
و بدی که 1299 داره اینه که من شخصا رنگ بندی هاشو نمیپسندم و به شیکی 1055 نیست!
یک مدل 1299 که دیدم پشت اون به رنگ کرم بود و مدل دیگه ی که دیدم صفحه کلیدش مسی رنگ بود....!
هر دو لپ تاپ هم blu-ray rom دارند

کلا من با جمع بندی که کردم 1055 خیلی سرتر و خوشگل تر هست !تو خریدش شک نکن

avecina.ir
17-04-2009, 20:59
سلامم..
سلام دوست عزیز
من هم دقیقا همین مدل لپ تاپ رو دارم میگیرم و تحقیقات بسیاری روش کردم
یکی از قویترین لپ تاپ های سونی هستش با رم 2.66 و کش 6 مگ
هارد اون هم ظرفیت بسیار بالای 400 گیگ رو داره
4 گیگ هم رم داره
با صفحه نمایش 16 اینچ
رنگ صفحه کلید اون هم نقره ای و پشت لپ تاپ به رنگ مشکی براق بسیار زیبا هست
گرافیک اون هم geforce 9300 gs هستش با 512 مگابایت حافظه dedicate

مدل dv5-1299 هم از لحاظ مشخصات بسیار شبیه به مدل 1055 هست با این تفاوت که ال سی دی اون 15 اینچ بوده و هارد اون 250 هست ولی تنها برتری نسبی که داره گرافیک اونه که Geforce 9600 gt هست که البته این مدل هم دارای حافظه 512 dedicate هستش که تفاوت چندانی با 9300 نداره
و بدی که 1299 داره اینه که من شخصا رنگ بندی هاشو نمیپسندم و به شیکی 1055 نیست!
یک مدل 1299 که دیدم پشت اون به رنگ کرم بود و مدل دیگه ی که دیدم صفحه کلیدش مسی رنگ بود....!
هر دو لپ تاپ هم blu-ray rom دارند

کلا من با جمع بندی که کردم 1055 خیلی سرتر و خوشگل تر هست !تو خریدش شک نکن

دوست عزیز.... اگه میخوای با این قیمت به سیستم بهتر و بسیار زیباتری با امکانات بیشتر برسی به HP HDX 16 فکر کن
تنها مزیت DV6-1055 بر HDX 16 کانفیگ موجود رد ایران اینه که پردازنده ی DV6 یخورده قویتره وگرنه من جای شما باشم اصلن از خیر برتریهای HDX 16 که اگه بگردی قبلن بحثشون را مفصلن کردیم نمیگذرم!

HDX 16 :

DV6 :

ostadpepe
17-04-2009, 22:44
سلامم..

دوست عزیز.... اگه میخوای با این قیمت به سیستم بهتر و بسیار زیباتری با امکانات بیشتر برسی به HP HDX 16 فکر کن
تنها مزیت DV6-1055 بر HDX 16 کانفیگ موجود رد ایران اینه که پردازنده ی DV6 یخورده قویتره وگرنه من جای شما باشم اصلن از خیر برتریهای HDX 16 که اگه بگردی قبلن بحثشون را مفصلن کردیم نمیگذرم!

HDX 16 :

DV6 :
دوست من همه امکانات hdx16 مثل 1055 هست با این تفاوت که سی پی یو اون 2.4 بوده و 3 مگ کش هست که صد در صد از سی پی یو 2.66 با کش 6 مگ صد در صد ضعیف تره .و تنها برتری نسبی که داره در رزولوشنشه که از 1055 بیشتره . در ضمن ظرفیت هارد 1055 هم بیشتر از hdx16 هست

avecina.ir
18-04-2009, 03:02
دوست من همه امکانات hdx16 مثل 1055 هست با این تفاوت که سی پی یو اون 2.4 بوده و 3 مگ کش هست که صد در صد از سی پی یو 2.66 با کش 6 مگ صد در صد ضعیف تره .و تنها برتری نسبی که داره در رزولوشنشه که از 1055 بیشتره . در ضمن ظرفیت هارد 1055 هم بیشتر از hdx16 هست
نه دوست جان کاملن داری اشتباه میکنی!!! در برتری HDX 16 شکی وجود نداره.... خدایی نکرده چندین ماه هستش که همه ی مدلهای High End اچ پی را زیر ذره بین که چه عرض کنم زیر میکروسکوپ گذاشتم.....
تنها برتری DV6-1055 اینه که مودم دایل آپش اینترناله که مال HDX 16 اکسترنال هستش همچنین پردازنده ی DV6 بقدر کمی قویتر هستش که میتونی توی لینک زیر با دقت بالایی با عدد و رقم ببینی که این برتری جزئیش اونطور که نظر شما ره گرفته به هیچ وجه قابل توجه نیستش و کاملن قابل اغماضه:

ضمن اینکه چون پردازنده ی روی HDX 16 از سری پردازنده های P اینتل هستش نسبت به سری T که روی DV6 نصبه کم مصرف تره طوریکه 30 درصد مصرف کمتری داره و این در تولید گرمای کمتر خیلی حائز اهمیته.....

مزایای HDX 16-1055 بر DV6-1055
طراحی بسیار زیباتر و آوانتگار که حتی Sony AW هم کاملن در برابرش از رنگ و رو میوفته .... گرافیک بسیار قدرتمند GeForce 9600M GT که در آزمون 3DMark 05 بیش از 2.7 برابر از کارت 9200 روی DV6 قویتره که میتونی توی لینکهای زیر با دقت بالایی بررسی کنی:

نمایشگر Dual Lamp و فول HD روی HDX 16 خیلی عالی تر و آینده نگرانه تر هستش.... ویندوز ویستای اصلی 64بیتی که کاملن سرعت بیشتری نسبت به 32 بیتی داره....رایتر مجهز به فناوری Lightscribe ..... اسپیکرهای قدرتمندتر Altec Lansing® speakers with integrated sub-woofer and with Dolby Home Theater که دیگه از خیر این یکی اصلن نباید بگذری!.......وجود TV Tuner ----T که مزیت بزرگیه.....وجود Fingerprint و مواردی مثل HP Mobile ScrollSmart Remote Control...
حتی از نظر ابعاد بدنه هم کاملن دقیقن برابر نیستن که نشونه ی طراحی مجدد از پایه واسه HDX هستش.

mouzi4us
18-04-2009, 08:52
سلام
من قبل عید میخواستم dv5 1135 بگیرم ولی انگار دیگه شرکت وارد نمی کنه ، به نظر شما 1235 بگیرم یا انتخاب بهتری هم میتونم داشته باشم ؟

ostadpepe
18-04-2009, 11:04
نه دوست جان کاملن داری اشتباه میکنی!!! در برتری HDX 16 شکی وجود نداره.... خدایی نکرده چندین ماه هستش که همه ی مدلهای High End اچ پی را زیر ذره بین که چه عرض کنم زیر میکروسکوپ گذاشتم.....
تنها برتری DV6-1055 اینه که مودم دایل آپش اینترناله که مال HDX 16 اکسترنال هستش همچنین پردازنده ی DV6 بقدر کمی قویتر هستش که میتونی توی لینک زیر با دقت بالایی با عدد و رقم ببینی که این برتری جزئیش اونطور که نظر شما ره گرفته به هیچ وجه قابل توجه نیستش و کاملن قابل اغماضه:

ضمن اینکه چون پردازنده ی روی HDX 16 از سری پردازنده های P اینتل هستش نسبت به سری T که روی DV6 نصبه کم مصرف تره طوریکه 30 درصد مصرف کمتری داره و این در تولید گرمای کمتر خیلی حائز اهمیته.....

مزایای HDX 16-1055 بر DV6-1055
طراحی بسیار زیباتر و آوانتگار که حتی Sony AW هم کاملن در برابرش از رنگ و رو میوفته .... گرافیک بسیار قدرتمند GeForce 9600M GT که در آزمون 3DMark 05 بیش از 2.7 برابر از کارت 9200 روی DV6 قویتره که میتونی توی لینکهای زیر با دقت بالایی بررسی کنی:

نمایشگر Dual Lamp و فول HD روی HDX 16 خیلی عالی تر و آینده نگرانه تر هستش.... ویندوز ویستای اصلی 64بیتی که کاملن سرعت بیشتری نسبت به 32 بیتی داره....رایتر مجهز به فناوری Lightscribe ..... اسپیکرهای قدرتمندتر Altec Lansing® speakers with integrated sub-woofer and with Dolby Home Theater که دیگه از خیر این یکی اصلن نباید بگذری!.......وجود TV Tuner ----T که مزیت بزرگیه.....وجود Fingerprint و مواردی مثل HP Mobile ScrollSmart Remote Control...
حتی از نظر ابعاد بدنه هم کاملن دقیقن برابر نیستن که نشونه ی طراحی مجدد از پایه واسه HDX هستش.

دوست من ، اولا من از چندین جا تحقیق کردم و در کارهای رندرینگ سی پی یو hdx16 در برابر سی پی یو 1055 حرفی برای گفتن نداره و چیپست T9550 از p8600 کاملا سر تر هستش
اما خوب گرافیک 9600gt از 9200m gs قوی تر هست .پس به نظر من هر کس باید ببینه اولویتش در کدوم قابلیت هست، اگر سی پی یو براش مهم تر هست 1055 و اگر گرافیک مهمتر هست hdx16 رو انتخاب کنه . این نتیجه گیری هست که من بعد از چندین پرس و جو که از افراد مختلف که صاحب این نوت بوک ها بودند کردم گرفتم
در ضمن همیشه تغییر دادن ویژگی های یک لپ تاپ به معنای بهتر بودن اون نیست
از اون گذشته سری hdx دارای طرح و نقش گیاه مانند روی بدنه خودش هست که هر کسی اون رو نمی پسنده ولی 1055 خیلی شیک تر و سر سنگین تر هست.
به نظر من در نهایت بر می گرده به نظر شخصی افراد

nachaft
18-04-2009, 12:27

راستش من یه dv4 1050 دارم. سرعت پردازش اطلاعات و رندر گرافیکی خیلی خوب و رضایتبخشی داره. خوشبختانه تاحالا باهاش مشکلی نداشتم. اما اینها را گفتم برای اینکه به این دو مشکلش اشاره کنم که فکر میکنم در میان اکثر مدلهای DV4 و DV5 مشترک باشه و اونها عبارتند از:

1- قرار گرفتن ورودی برق و درگاههای USB اون در کنار هم و خیلی هم نزدیک بهم. بطوریکه کابل برقش خیلی مزاحم کابل موس USB شما خواهد بود و همینطور بدلیل نزدیکی زیاد دو درگاه USB بهم برای اتصال همزمان دستگاه ها و بعضی فلش مموری های بزرگ به این دو درگاه مشکل خواهیم داشت.
2- تعداد کم درگاه USB یعنی دو تا که در صورت استفاده از ماوس یکی از آنها دائما اشغال خواهد شد.

ir_elf
18-04-2009, 15:59
سلام دوستان،
يه مدتي درگير بودم ونتونستم پيگير مسائل اين لب تاپ طلسم شدم بشم.
دوستان قبل عيد مي خواستم لب تاپ بيگيرم و اينجا از شما كمك گرفتم و به 3تا مدل رسيدم:
dv5 1299
dv5 1155
dv6 1055 (سري 11 هم جديدا اومد!)

حالا من يه مشكل دارم،:-(
1299 رو از نزديك ديدم،
رنگش خوبه ولي
اين رنگ تو لب تاپها مرسوم نبوده و مي ترسم يه مدت دلمو بزنه،
حالا من دقيقا همين كانفيگو نياز دارم،
متاسفانه سري dv5 11 هم discon شده و 1055 هم گرافيكش...
چيكار كنم به نظرتون؟

vroom
18-04-2009, 16:07
دوستان 1 سوال
تو چه سایتی میتونم مدل های مختلف hdx16 را با مشخصاتشون ببینم تو سایت ایران اچ پی چیزی نداشت
مرسی

ir_elf
18-04-2009, 16:10
راستي تو پست قبليم يادم رفت بگم:
اين 1155 كه جزء سري discoun شده ي اچ پيه مشكلي داشته كه ديگه توليد نمي شه؟
كي 1155 داشته و ايرادي ديده؟

به نظرتون بي خيال geforce 9600 gt بشمو همون 1055 رو بگيرم؟

كلا يه لب تاپ اچ پي با كانفيگ 1299 و يه رنگه ايده آل سراغ ندارين؟
فينگر پيرينت هم بود يا نبود ايراد نداره (چكار كنيم خوب:-( )
قيمت هم تا همون 1750000 باشه.
به خدا شرمندم از اين همه زحمت يه كم سريعتر جواب بدين مديونم كردين، ممنون،

avecina.ir
18-04-2009, 16:18
سلامم..
دوستان 1 سوال
تو چه سایتی میتونم مدل های مختلف hdx16 را با مشخصاتشون ببینم تو سایت ایران اچ پی چیزی نداشت
مرسی
چرا توی ایران اچ پی نباشه؟؟ ببین وقتی روی پاویلیون کلیک کردی میری به صفحه ی بعد.. حالا به لیست سمت راست نگاه کن نوشته سری HDX
البته چند ماهه که فقط یک کانفیگ 1055 واسه HDX 18 , 16 وارد کرده که بمن قول داده از اردیبهشتماه کانفیگهای بسیار قدرتمندتر و با قیمت پایینتری وارد کنه.....اونا فقط محض آشنایی با این سری جدید توی Middle East و دستگرمی وارد شده.....
با هیولایی بنام پردازنده ی چهار هسته ای و خنک Q9000 میتونی پرواز کنی.......:27:البته فعلن فقط قراره روی روی HDX18 باشه
اگه صبرت کمه میتونی همین کانفیگ HDX 16-1055 را بگیری که بر DV5 , DV6 خیلی برتری داره از هر لحاظ....

mmmehdiii
18-04-2009, 16:23
آقای avecina نظرتون در مورد dv4-1225 چیه؟
مشکل خاصی نداره؟

avecina.ir
18-04-2009, 16:25
دوست من ، اولا من از چندین جا تحقیق کردم و در کارهای رندرینگ سی پی یو hdx16 در برابر سی پی یو 1055 حرفی برای گفتن نداره و چیپست T9550 از p8600 کاملا سر تر هستش
اما خوب گرافیک 9600gt از 9200m gs قوی تر هست .پس به نظر من هر کس باید ببینه اولویتش در کدوم قابلیت هست، اگر سی پی یو براش مهم تر هست 1055 و اگر گرافیک مهمتر هست hdx16 رو انتخاب کنه . این نتیجه گیری هست که من بعد از چندین پرس و جو که از افراد مختلف که صاحب این نوت بوک ها بودند کردم گرفتم
در ضمن همیشه تغییر دادن ویژگی های یک لپ تاپ به معنای بهتر بودن اون نیست
از اون گذشته سری hdx دارای طرح و نقش گیاه مانند روی بدنه خودش هست که هر کسی اون رو نمی پسنده ولی 1055 خیلی شیک تر و سر سنگین تر هست.
به نظر من در نهایت بر می گرده به نظر شخصی افراد
سلامم..
با این حرفت که برمیگرده به نظرات شخصی افراد خیلی موافقم و هدفم از اون پست این بودش که حرف شما را رد کنم که گفتی HDX 16 همون DV6 هستش با مختصر تفاوت!:31: ضمنن من اون لینکها را در پستم گذاشتم تا شما برین و ببینین که تفاوت کارایی p8600 با T9550 اصلن در اون حدی نیستش که شما اول گفتین:46:......ضمنن بنظر من بنچمارکهای دقیق و جامعی که اونجا و توی Review های تخصصی مختلف سایتهای سخت افزاری هستش قابل اعتمادتر از نظرات شخصی اپراتورهایی هستش که به شما اونطوری گفتن.....:12:
در هر صورت بقول شما سلیقه ی افراد حرف آخر را میزنه..