PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ◄ ™ HP اا بررسی و مباحث پس از خرید / درخواست مشاوره ممنوع ►

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21

vpdt2011
21-09-2011, 11:02
با سلام خدمت علمای HP
من میخوام لپ تاپ بخرم یک مدل از اچ پی رو پسندیدم نظرتون راجعبش چیه ؟
کسی داره تا ازش درباره باتری و... کلاً کارکردش بپرسم
HP Probook 4530 Ci5:20:

XplodR
21-09-2011, 19:12
چرا سایت HP نسخه بلوتوث لپ تاپ ها رو نمیزنه ؟! از کجا میشه نسخه بلوتوث رو فهمید ؟ به طور مثال مدل 6177 ...
فکر کنم ورژنش 3 باشه.

jvdyari
22-09-2011, 01:26
با سلام خدمت علمای HP
من میخوام لپ تاپ بخرم یک مدل از اچ پی رو پسندیدم نظرتون راجعبش چیه ؟
کسی داره تا ازش درباره باتری و... کلاً کارکردش بپرسم
HP Probook 4530 Ci5
بپرس من 10 روزه خریدم!

lvjan
22-09-2011, 07:17
دوستان من یک مشکل دارم.
تنظیمات پاور اپشنم وقتی روی hp recommended هستم و روشناییش رو در حالت استفاده از برق بالا میبرم،وقتی خاموش میکنم دوباره روشن میکنم به حالت قبل بر میگرده .
تنظیم در حالت برق تبدیل میشه به هرچی که در حالت باطری هست.
اگه کسی عکس داره لطفا بزاره.

☼ Namvari ☼
22-09-2011, 09:24
گرافیک لپ تاپ من نوشته GT3000 .
مگه نباید 6770 باشه؟

Oloverock
22-09-2011, 12:25
گرافیک لپ تاپ من نوشته GT3000 .
مگه نباید 6770 باشه؟

مدل لپ تاپت چیه ؟؟

☼ Namvari ☼
22-09-2011, 12:30
مدل لپ تاپت چیه ؟؟

HP DV6-6177

ha789di
22-09-2011, 16:56
قابل توجه دوستانی کهلپ تاب HP-4530 دارن:
کسانی که به درایور و نرم افزار های HP نیاز دارن وارد درایو C بشن یه پوشه بنام SWSETUP وجود داره که همون درایور لپ تاب شما هستش و میتونید ازش یه رایت بگیرید تا هنگام تعویض ویندوز ازش استفاده کنید. ونیاز به دانلود اونها نداشته باشید.

concordx
23-09-2011, 01:00
قابل توجه دوستانی کهلپ تاب HP-4530 دارن:
کسانی که به درایور و نرم افزار های HP نیاز دارن وارد درایو C بشن یه پوشه بنام SWSETUP وجود داره که همون درایور لپ تاب شما هستش و میتونید ازش یه رایت بگیرید تا هنگام تعویض ویندوز ازش استفاده کنید. ونیاز به دانلود اونها نداشته باشید.

عزیز این که تو همه مدلهای HP سری 6000 و 6100 و 4000 هستش.

lvjan
23-09-2011, 11:12
مدل 6080 هستش

amin666
23-09-2011, 14:20
من الان نزدیک 3ماه که دارمش..مشکلی باهاش نداشتم...6770 قوی تره.....کیفیت ال سی دیش مثل سونی نیست ولی خوبه....
خب مسلمه که به سونی نمی رسه.منظورم این بود که حد اقل از acer 5750 بهتر باشه و در حد دل 5010یا 5110 باشه.Hp معمولا خوبه کیفیت lcd هاش

Oloverock
23-09-2011, 14:39
HP DV6-6177

:18::18::18:
اگه میتونی یه عکس از مشخصات گرافیکت بزار...

---------- Post added at 02:39 PM ---------- Previous post was at 02:37 PM ----------

خب مسلمه که به سونی نمی رسه.منظورم این بود که حد اقل از acer 5750 بهتر باشه و در حد دل 5010یا 5110 باشه.Hp معمولا خوبه کیفیت lcd هاش

ایسرو نمیدونم ولی از5110 بهتره......

☼ Namvari ☼
23-09-2011, 14:44
:18::18::18:
اگه میتونی یه عکس از مشخصات گرافیکت بزار...

---------- Post added at 02:39 PM ---------- Previous post was at 02:37 PM ----------

ایسرو نمیدونم ولی از5110 بهتره......

کجای ویندوز سون؟

lvjan
23-09-2011, 19:15
دوستان من یک مشکل دارم.
تنظیمات پاور اپشنم وقتی روی hp recommended هستم و روشناییش رو در حالت استفاده از برق بالا میبرم،وقتی خاموش میکنم دوباره روشن میکنم به حالت قبل بر میگرده .
اگه کسی عکس داره لطفا بزاره. مدل 6080

sarukhan
23-09-2011, 23:20
درود
دوستان کسی نتبوک hp mini 210-3020 se رو داره ؟ یا باهاش کار کرده ؟

Oloverock
24-09-2011, 00:54
کجای ویندوز سون؟

Control panel====} Adjust screen resolution =====} Advanced settings ====} Adapter

☼ Namvari ☼
24-09-2011, 01:07
چه جوری بین گرافیک های 6177 میشه سویچ کرد؟

lvjan
24-09-2011, 12:47
از دوستان عزیز کسی میدونه چه جوری میشه تنظیمات baes audio رو دائمی کرد.
من تنظیماتش رو درست میکنم اما وقتی ریاستارت میکنم بازم میسل قبل میشه و به تنظیمات اسپیکر ویندوز بر میگرده و باید یک بار برنامه baes audio رو باز کنم تا تنظیماتش دوباره فعال بشه .
کسی میدونه چیکار باید بکنم که هر دفعه baes audioرو باز نکنم؟

Oloverock
24-09-2011, 14:25
دوستان من یک مشکل دارم.
اگه کسی عکس داره لطفا بزاره. مدل 6080

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

توی قسمت Change plan settings میتونی تنظیمات مورد نظرتو وارد کنی......

Oloverock
24-09-2011, 14:58
از دوستان عزیز کسی میدونه چه جوری میشه تنظیمات baes audio رو دائمی کرد.
من تنظیماتش رو درست میکنم اما وقتی ریاستارت میکنم بازم میسل قبل میشه و به تنظیمات اسپیکر ویندوز بر میگرده و باید یک بار برنامه baes audio رو باز کنم تا تنظیماتش دوباره فعال بشه .
کسی میدونه چیکار باید بکنم که هر دفعه baes audioرو باز نکنم؟

beats audio از استارت آپ شما حذف شده.....یه بار تنظیمات beats audio رو reset کن...اگه نشد میتونی آیکونشو توی استارت آپ بذاری تا خودش با بالا اومدن ویندوز اجرا بشه......

Oloverock
24-09-2011, 15:18
چه جوری بین گرافیک های 6177 میشه سویچ کرد؟

کلیک راست روی دکستاپ و انتخاب configure switchable graphics....

storm.itsat
24-09-2011, 21:39
با سلام
امیدوارم کسی بتونه من رو راهنمائی کنه .
سه سال پیش یه لپ تاپ از دبی برام آوردن که روی اون یه ویندوز ویستا نصب هست و در درایو D هم بکاپی از ویندوز خودش وجود داره که در صورت لزوم و مشکل در ویندوز دوباره اون رو راه اندازی بکنم و به حالت دیفالت برگرده مدلش اینه :
Product: hp pavilion dv2700 اما تو همین برچسب نوشته : service dv2860ee حال اینی که آحر نوشتم که اصلا پیداش نکردم اما dv2700 رو که تو سایت خود HP میگردم لینکهای متعددی برای اون میاد من چطور میتونم درایور های این لپ تاپ رو پیدا کنم ضمنا آیا من میتونم یه ویندوز 7 روی اون بریزم؟

Oloverock
25-09-2011, 17:51
با سلام
امیدوارم کسی بتونه من رو راهنمائی کنه .
سه سال پیش یه لپ تاپ از دبی برام آوردن که روی اون یه ویندوز ویستا نصب هست و در درایو D هم بکاپی از ویندوز خودش وجود داره که در صورت لزوم و مشکل در ویندوز دوباره اون رو راه اندازی بکنم و به حالت دیفالت برگرده مدلش اینه :
Product: hp pavilion dv2700 اما تو همین برچسب نوشته : service dv2860ee حال اینی که آحر نوشتم که اصلا پیداش نکردم اما dv2700 رو که تو سایت خود HP میگردم لینکهای متعددی برای اون میاد من چطور میتونم درایور های این لپ تاپ رو پیدا کنم ضمنا آیا من میتونم یه ویندوز 7 روی اون بریزم؟

ببین لپ تاپت همینه.....

اگه لپ تاپت همینه از لینک زیر میتونی درایوراشو دانلود کنی...

برای نصب ویندوز 7 هم پیشنهاد میکنم 64بیتی شو نصب کنی و برای درایوراش هم درایورهای ویندوز ویستا 64 بیتو دانلود کن....

storm.itsat
25-09-2011, 20:25
ببین لپ تاپت همینه.....

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگه لپ تاپت همینه از لینک زیر میتونی درایوراشو دانلود کنی...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای نصب ویندوز 7 هم پیشنهاد میکنم 64بیتی شو نصب کنی و برای درایوراش هم درایورهای ویندوز ویستا 64 بیتو دانلود کن....

با سلام
این لینک رو تو سایت HP دیدم در عکسی که قرار داده شده شبیه لپ تاپ من هست اما چون نتونستم تصویر رو از زوایا و نزدیکتر ببینم نتونستم قطعی تائیدش کنم. اما تو بخشی که اطلاعات لپ تاپ رو خواسته تا زمان اکسپایر شدن وارانتی اون رو بگه عکسی گرفتم که براتون قرار میدم جالبه که همون مدلی که نتونستم پیداش کنم رو تائید کرده اما تو مدلهای HP پیداش نمیکنم.عکس زیر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[
این هم لینک عکس لب تاپ

این هم لینک اطلاعات و مشخصات لپ تاپ

SIR.SA33D
26-09-2011, 17:09
دوستان نمیشه لینوکس روی 6080 نصب کرد؟
چون درایور هاش تو سایت hp نیست
من خیلی از لینوکس اطلاع ندارم

erfan ghobadi
26-09-2011, 17:18
سلام. ببینید من یه probook 4530s گرفتم. الان با DVD موقع کپی کردن مشکل دارم. احساس میکنم کند کپی میکنه. 2.50MB/S این سرعت واسه کپی نرماله؟ لطفا راهنماییم کنید. مرسی

Oloverock
26-09-2011, 17:30
با سلام
این لینک رو تو سایت HP دیدم در عکسی که قرار داده شده شبیه لپ تاپ من هست اما چون نتونستم تصویر رو از زوایا و نزدیکتر ببینم نتونستم قطعی تائیدش کنم. اما تو بخشی که اطلاعات لپ تاپ رو خواسته تا زمان اکسپایر شدن وارانتی اون رو بگه عکسی گرفتم که براتون قرار میدم جالبه که همون مدلی که نتونستم پیداش کنم رو تائید کرده اما تو مدلهای HP پیداش نمیکنم.عکس زیر

[
این هم لینک عکس لب تاپ

این هم لینک اطلاعات و مشخصات لپ تاپ

این لینک دانلود درایور های همون مدلیه که عکسشو گداشتی......

lvjan
27-09-2011, 07:58
از دزستان عزیز کسی میتونه تنظیمات پاور اپشن رو برام بزاره؟

---------- Post added at 09:58 AM ---------- Previous post was at 09:57 AM ----------

از دوستان عزیز کسی میتونه تنظیمات پاور اپشن رو برام بزاره؟

SIR.SA33D
27-09-2011, 14:50
لپ تاپ ما که دار فانی رو وداع گفت
بدون هیچ دلیلی موقع روشن شدن بعد از اینکه ارم اچ پی میاد مینویسه
windows failed to start.A recent hardware or software change might be the cause .
زیرش هم نوشته برای درست کردنش سی دی ویندوز رو قرار بده(اما بعد از اینکه سی دی ریکاوری رو میذارم هیچ اتفاقی نمیشه و دوباره همینجا گیر میکنه)

کمکم کنید چیکار کنم
مدل 6080

lvjan
27-09-2011, 18:27
windows failed to start.A recent hardware or software change might be the cause .
زیرش هم نوشته برای درست کردنش سی دی ویندوز رو قرار بده(اما بعد از اینکه سی دی ریکاوری رو میذارم هیچ اتفاقی نمیشه و دوباره همینجا گیر میکنه)

کمکم کنید چیکار کنم
مدل 6080
دوست عزیز من نمیدونم این ارور ینی چی
.اما اگه میخوای خیالت راحت بشه که شخت افزارات سالمه یا نه.ریکاوری رو از اول بیار بالا و وینذوز رو نصب کن

SIR.SA33D
27-09-2011, 21:08
دوست عزیز من نمیدونم این ارور ینی چی
.اما اگه میخوای خیالت راحت بشه که شخت افزارات سالمه یا نه.ریکاوری رو از اول بیار بالا و وینذوز رو نصب کن
ممنون
کلی باهاش ور رفتم تا تونستم با ریکاوری دوباره ویندوز رو عوض کنم اما واقعا ضد حال بود
هنوز برام سواله چرا بی دلیل اینجوری شد
ممنون از راهنماییت

Oloverock
27-09-2011, 23:15

کمکم کنید چیکار کنم
مدل 6080

دوست عزیز به این لینک یه سری بزن و کارایی رو که گفته انجام بده ....امیدوارم مشکلت حل بشه.....

---------- Post added at 11:15 PM ---------- Previous post was at 11:13 PM ----------

ممنون
کلی باهاش ور رفتم تا تونستم با ریکاوری دوباره ویندوز رو عوض کنم اما واقعا ضد حال بود
هنوز برام سواله چرا بی دلیل اینجوری شد
ممنون از راهنماییت

این مشکل ییشتر به خاطره آپدیت ناقص و نادرست ویندوز پیش میاد......

SIR.SA33D
28-09-2011, 17:02
دوستان به نظرتون اپدیت ویندوز مفید هست یا نه؟سنگین نمیشه ویندوز؟

lvjan
28-09-2011, 20:31
آپ دیت خوبه و نواقص رو برطرف میکنه .
کسی میدونه چه جوری میشه آپدیت رو کپی کرد و ویندوز که عوض میکنیم دوباره ازش استفاده کرد.
امکان پذیر هست این کار؟

S0R3N4
29-09-2011, 18:15
سلام دوستان
خسته نباشيد
من لپ تاپ HP Pavilion G دارم ...
ميخوام موقع نصب ويندوز كليه هاردم رو پاك كنم و به دلخواه پارتيشن بندي كنم...
يه سري از درايو ها رو ميشه فرمت كرد...
ولي اوني كه از پيشفرض توش ويندوز 7 بوده رو نميشه تكونش داد...
موقع پارتيشن بندي چه كنم؟؟؟حتي ميخوام اون درايو HP Tools و Recovery رو هم پاك كنم..

Ehsanpark
30-09-2011, 08:02
سلام.
دوستان مشکلی پیش میاد که این شارژر لپ تاپ رو بذارم تو برق بمونه؟
یه سوال دیگه. برای پارتیشن بندی چه کارایی باید انجام بدم؟ از توی خود ویندوز باید پارتیشن بندی کنم؟ چطوری و با چه نرم افزاری؟ ممنون.
6177 دارم.

☼ Namvari ☼
30-09-2011, 08:48
سلام.
دوستان مشکلی پیش میاد که این شارژر لپ تاپ رو بذارم تو برق بمونه؟
یه سوال دیگه. برای پارتیشن بندی چه کارایی باید انجام بدم؟ از توی خود ویندوز باید پارتیشن بندی کنم؟ چطوری و با چه نرم افزاری؟ ممنون.
6177 دارم.

پیشنهاد من Paragon Partition Manager 11 هست چون من با این نرم افزار 6177 خودم رو پارتیشن بندی کردم

Ehsanpark
30-09-2011, 10:23
من با خود Disk Management ویندوز پارتیشن بندی کردم، ولی درایو c رو بهش نصف هاردو اختصاص داده. یعنی هارد 750 که هست الان، سیصد و خورده ای رو داده به c و سیصد و خورده ای رو به من اجازه شرینک کردن میده. چطوری میتونم مقدار بیشتری رو شرینک کنم؟ میشه اصلا؟

ayub7
30-09-2011, 12:19
سلام به همه دوستان
من یه 6177 گرفتم.اولین کار اینه که back up بگیرم ولی نمیتونم.
دوستان اهل فن یه نرم افزار واسه back up معرفی کنین.
کلا بگین واسه اول کار چه باید کنم.

em0fab0y
30-09-2011, 13:59
سلام دوستان
خسته نباشيد
من لپ تاپ HP Pavilion G دارم ...
ميخوام موقع نصب ويندوز كليه هاردم رو پاك كنم و به دلخواه پارتيشن بندي كنم...
يه سري از درايو ها رو ميشه فرمت كرد...
ولي اوني كه از پيشفرض توش ويندوز 7 بوده رو نميشه تكونش داد...
موقع پارتيشن بندي چه كنم؟؟؟حتي ميخوام اون درايو HP Tools و Recovery رو هم پاك كنم..

ببینید دوست عزیز شما اول باید متوجه بشین فرمت هارد Basic هست یا Dynamic.....
اگر Dynamic باشه شما برای پارتیشن نیاز به تغییر فرمت هارد خواهید داشت در غیر این صورت ویندوز هنگام نصب فقط یک درایو رو شناسایی خواهد کرد...
می تونین برای این کار از برنامه Dynamic Disk Converter استفاده کنید....
و این که اگر فرمت هارد Basic باشه غیرممکن هست نتونین درایو C رو DEL کنین....
اگر زمانی قصد دارین از طریق منوی نصب ویندوز پارتیشن کنین تمام درایوها شناسایی می شه مشکلی در فرمت نیست اما در غیر این صورت نیاز به تغییر فرمت دارین.....

☼ Namvari ☼
30-09-2011, 14:17
سلام به همه دوستان
من یه 6177 گرفتم.اولین کار اینه که back up بگیرم ولی نمیتونم.
دوستان اهل فن یه نرم افزار واسه back up معرفی کنین.
کلا بگین واسه اول کار چه باید کنم.

کجاش مشکل داری؟

---------- Post added at 02:17 PM ---------- Previous post was at 02:14 PM ----------

من با خود Disk Management ویندوز پارتیشن بندی کردم، ولی درایو c رو بهش نصف هاردو اختصاص داده. یعنی هارد 750 که هست الان، سیصد و خورده ای رو داده به c و سیصد و خورده ای رو به من اجازه شرینک کردن میده. چطوری میتونم مقدار بیشتری رو شرینک کنم؟ میشه اصلا؟

منم این مشکل رو داشتم، با این نرم افزاری که بهت معرفی کردم پارتیشن بندی کنی درست میشه

S0R3N4
30-09-2011, 16:37
ببینید دوست عزیز شما اول باید متوجه بشین فرمت هارد Basic هست یا Dynamic.....
اگر Dynamic باشه شما برای پارتیشن نیاز به تغییر فرمت هارد خواهید داشت در غیر این صورت ویندوز هنگام نصب فقط یک درایو رو شناسایی خواهد کرد...
می تونین برای این کار از برنامه Dynamic Disk Converter استفاده کنید....
و این که اگر فرمت هارد Basic باشه غیرممکن هست نتونین درایو C رو DEL کنین....
اگر زمانی قصد دارین از طریق منوی نصب ویندوز پارتیشن کنین تمام درایوها شناسایی می شه مشکلی در فرمت نیست اما در غیر این صورت نیاز به تغییر فرمت دارین.....

مرسي دوست خوبم
يه دونه systemic هست و بقيه Dynamic
يعني اول از تو خود ويندوز اون نرم افزار رو نصب كنم و هارد رو كانورت كنم بعدش برم ويندوز بريزم و از اونجا ديگه راحت ميشه پارتيشن بندي كرد؟؟؟
اين Dynamic و systemic يعني چي؟؟

em0fab0y
30-09-2011, 18:05
مرسي دوست خوبم
يه دونه systemic هست و بقيه Dynamic
يعني اول از تو خود ويندوز اون نرم افزار رو نصب كنم و هارد رو كانورت كنم بعدش برم ويندوز بريزم و از اونجا ديگه راحت ميشه پارتيشن بندي كرد؟؟؟
اين Dynamic و systemic يعني چي؟؟

ببینید دوست عزیز این مساله به دلیل این هست که فرمت هارد Dynamic هست و شما در این حالت نمی تونین اعمال کاربری زیادی بر روی فضای هارد داشته باشین....
پس ضروری هست فرمت هارد رو تغییر بدین.....
همون طور هم که عرض کردم می تونین از یرنامه Dynamic Disk Converter استفاده کنین...
دقت کنین از فرم کرک شده این نرم افزار استفاده کنین و با طی یک مرحله بسیار ساده می تونین فرمت هارد رو تغییر بدین....
به دلیل این توضیح در مورد انواع فرمت هارد بسیار زیاد هست و بنده در تاپیک hp dv6 6090ee غول خشمگین توضیح بسیار زیادی در این مورد ارائه کردم می تونین به اونجا مراجعه کنین البته پیدا کردن پست ها بسیار سخت و وقت گیر اما همین رو اجازه بدین عرض کنم که فرمت Dynamic به منظور استفاده های بسیار گسترده و پویا در جابه جایی Data صورت می گیره و گستره کاریری اون در دامنه استفاده های عادی نمی گنجه....
به طور مثال در کامپیوترهای سرور یا بسیاری از سازمان ها که نیاز به جابه جایی بسیار بالا Data دارن و ممکن هست بسیاری از اطلاعات رو روی Volume های بسیار Dynamic قرار داده باشن....

seyyed@mohsen
30-09-2011, 18:17
سلام دوستان من میخوام x42jy ایسوس بگیرم اگه کسی داره خواهشا بگه که برای بازی خوبه یا نه؟ ایا معایبی داره؟ من دیگه از اچ پی خسته شدم خواهشا کمکم کنید....

ayub7
30-09-2011, 19:11
[QUOTE=☼ Namvari ☼;6512276]کجاش مشکل داری؟

---------- Post added at 02:17 PM ---------- Previous post was at 02:14 PM ----------

مشکل من اینه که کلا چجوری باید back up بگیرم
یعنی از طریق خود ویندوز یا با نرم افرار باید این کار رو بکنم؟

Ehsanpark
30-09-2011, 21:52
منم این مشکل رو داشتم، با این نرم افزاری که بهت معرفی کردم پارتیشن بندی کنی درست میشه
اون برنامه رو گرفتم ولی با اون هم نتونستم موقعی که میخوام تقسیم کنم فضارو ویزتردش ارور میده میگه نمیتونه این کارو بکنه

شاید من بلد نیستم کار کنم با این نرم افزار میشه شما یه توضیح کوچیکی بدید؟ ممنون.

☼ Namvari ☼
30-09-2011, 22:17
اون برنامه رو گرفتم ولی با اون هم نتونستم موقعی که میخوام تقسیم کنم فضارو ویزتردش ارور میده میگه نمیتونه این کارو بکنه

شاید من بلد نیستم کار کنم با این نرم افزار میشه شما یه توضیح کوچیکی بدید؟ ممنون.

ابتدا از این نرم افزار استفاده کن:

Partition Wizard Home Edition 7.0

اگه وسطش قطع شد (دیگه جلو نرفت) ، بعد از نرم افزاری اولی که بهت معرفی استفاده کن، 100% حله!

lvjan
01-10-2011, 08:33
کسی میدونه چه جوری میشه آپدیت رو کپی کرد و ویندوز که عوض میکنیم دوباره ازش استفاده کرد.
امکان پذیر هست این کار؟

S0R3N4
01-10-2011, 12:30
ببینید دوست عزیز این مساله به دلیل این هست که فرمت هارد Dynamic هست و شما در این حالت نمی تونین اعمال کاربری زیادی بر روی فضای هارد داشته باشین....
پس ضروری هست فرمت هارد رو تغییر بدین.....
همون طور هم که عرض کردم می تونین از یرنامه Dynamic Disk Converter استفاده کنین...
دقت کنین از فرم کرک شده این نرم افزار استفاده کنین و با طی یک مرحله بسیار ساده می تونین فرمت هارد رو تغییر بدین....
به دلیل این توضیح در مورد انواع فرمت هارد بسیار زیاد هست و بنده در تاپیک hp dv6 6090ee غول خشمگین توضیح بسیار زیادی در این مورد ارائه کردم می تونین به اونجا مراجعه کنین البته پیدا کردن پست ها بسیار سخت و وقت گیر اما همین رو اجازه بدین عرض کنم که فرمت Dynamic به منظور استفاده های بسیار گسترده و پویا در جابه جایی Data صورت می گیره و گستره کاریری اون در دامنه استفاده های عادی نمی گنجه....
به طور مثال در کامپیوترهای سرور یا بسیاری از سازمان ها که نیاز به جابه جایی بسیار بالا Data دارن و ممکن هست بسیاری از اطلاعات رو روی Volume های بسیار Dynamic قرار داده باشن....

مرسی رفیق
dynamic بودن هارد بهتره؟؟؟مثلا اول Basic کنم و بعدش پارتیشن بندی کنم و دوباره به dynamic تبدیل کنم نتیجه چی میشه؟؟

*Batman*
02-10-2011, 17:34
سلام.
من دیروز یه DV6 6080 گرفتم.
این مدل 750 گیگابایت ظرفیت داره اما فقط 698 گیگابایتش قابل مشاهده بود.
بقیه اش کجا رفته؟

saasn
02-10-2011, 19:41
سلام
آقا کسی از دوستان مدل DV6 -6001 رو داره؟ با اون کار کرده؟

اصلا کونفیگ رم 6 گیگ برای این مدل وجود داره؟ فروشگاه شهرمون کونفیگ 6گیگ رم اورده برا فروش در حالی که تو این کنفیگ با 4 گیگ ارائه میشه!!!

دوستانی که این مدلو دارن یا با اون کار کردن مزایا و معایبشو لطف کنن بگن؟ و اینکه این مدل ریفر داره یا نه؟

seyyed@mohsen
02-10-2011, 20:01
سلام.
بقیه اش کجا رفته؟

دوست عزیز بقیش اشغالدونیه ... تا حالا فکر کردی که کسانی که هاردهارو ریکاوری میکنن از کجه 55000000000000000000000000000000000000000000000000 0000000000000000000000 گیگ اطلاعات بیرون میکشن و مردمو بیچاره میکنن در حالی که شما وقتی لبتابتو میفروشی هاردشو 10 بار فرمت میکنی
؟!
تمام اطلاعاتی که پاک میکنی در اون مقداری از هارد که نشون داده نمیشه بصورت لایه ای ذخیره میشه و هرچه برنامه ریکاوری قویتر باشه اطلاعات قدیمی تری رو میشه بیرون کشید بخاطر همین من از لبتابی که حافظه ی زیادی داشته باشه خوشم نمیاد چون بیشتر اطلاعاتم شخصیه لذا من بیشتر به هارد اکسترنال علاقه دارم....
بدرود

*Batman*
02-10-2011, 23:29
دوست عزیز بقیش اشغالدونیه ... تا حالا فکر کردی که کسانی که هاردهارو ریکاوری میکنن از کجه 55000000000000000000000000000000000000000000000000 0000000000000000000000 گیگ اطلاعات بیرون میکشن و مردمو بیچاره میکنن در حالی که شما وقتی لبتابتو میفروشی هاردشو 10 بار فرمت میکنی
؟!
تمام اطلاعاتی که پاک میکنی در اون مقداری از هارد که نشون داده نمیشه بصورت لایه ای ذخیره میشه و هرچه برنامه ریکاوری قویتر باشه اطلاعات قدیمی تری رو میشه بیرون کشید بخاطر همین من از لبتابی که حافظه ی زیادی داشته باشه خوشم نمیاد چون بیشتر اطلاعاتم شخصیه لذا من بیشتر به هارد اکسترنال علاقه دارم....
بدرود

ممنون که پاسخ دادید.
بله اطلاعاتی که پاک میشه قابل ریکاور شدن هست مگر اینکه در اون محل فایل دیگه ای قرار بگیره.
میدونیم که فایلها از جدول فایل سیستم حذف میشن ، نه از روی هارد و به صورت فیزیکی.
اما 50 گیگ خیلی زیاده.حتی گر برای مواردی مثل Security و Healthy مصزف شده باشه بازم زیاده.
من امیدوارم این مقدار از حافظه بلا استفاده باشه تا با یک Partition Manager بتونم ازش استفاده کنم.

aidin0000
03-10-2011, 03:44
دوستان من یه 6050 دارم میره رو sleep دیگه روشن نمیشه و باید خاموش روشن کرد . چیکار کنم؟

khalilpakbaz
03-10-2011, 04:36
سلام دوستان

این مدل

رو خریدم چه طوره دوستان؟ چه فرقهایی با 6050 داره؟

کارت گرافیکش AMD Radeon HD 6470M (1 GB DDR3 dedicated هست میتونم راحت باهاش بازی مافیا 2 و PES 2012 و... بازی کنم؟ برای من 830 تومن در اومد با ویندوز اورجینال و 1 سال

گارانتی معتبر. قیمتش چه طوره؟

saasn
03-10-2011, 17:33
سلام
آقا کسی از دوستان مدل DV6 -6001 رو داره؟ با اون کار کرده؟

اصلا کونفیگ رم 6 گیگ برای این مدل وجود داره؟ فروشگاه شهرمون کونفیگ 6گیگ رم اورده برا فروش در حالی که تو این کنفیگ با 4 گیگ ارائه میشه!!!

دوستانی که این مدلو دارن یا با اون کار کردن مزایا و معایبشو لطف کنن بگن؟ و اینکه این مدل ریفر داره یا نه؟

این مدلا هم اضاف شدن : 6100 و 6199

یعنی اینجا کسی با این مدلا کار نکرده ، نداره، دست دوستی ،آشنایی ندیده؟

seyyed@mohsen
04-10-2011, 13:30
سلام دوستان

این مدل

رو خریدم چه طوره دوستان؟ چه فرقهایی با 6050 داره؟

کارت گرافیکش AMD Radeon HD 6470M (1 GB DDR3 dedicated هست میتونم راحت باهاش بازی مافیا 2 و PES 2012 و... بازی کنم؟ برای من 830 تومن در اومد با ویندوز اورجینال و 1 سال

گارانتی معتبر. قیمتش چه طوره؟

مبارکت باشه ...3 4تا سوال دارم 1.چند وقت تحقیق کردی تا به این نتیجه رسیدی که اینو بخری؟
2.گارانتی معتبری که گفتی چیه؟ 3.از کجا خریدی؟ 4.برای چه کاری لبتاب خصوصا این برند و خصوصا این مدل رو خریدی؟

khalilpakbaz
04-10-2011, 17:43
مبارکت باشه ...3 4تا سوال دارم 1.چند وقت تحقیق کردی تا به این نتیجه رسیدی که اینو بخری؟
2.گارانتی معتبری که گفتی چیه؟ 3.از کجا خریدی؟ 4.برای چه کاری لبتاب خصوصا این برند و خصوصا این مدل رو خریدی؟

ممنون دوست عزیز

راستش من از دبی آوردم و میخواستم 6050 بگیرم که گیرم نیومد و به جاش دیدم این مدل هم قیمتش بد نیست و هم مشخصات خوبی داره که دیگه گرفتم اینو , البته میدونم اگه 6050 میگرفتم بهتر از این بود , من از فروشگاه زنجیره ای کارفور توی دبی گرفتم که بهترین و معتبرترین جا برای خرید لوازم الکترونیکی و ... هست و هر چی که میخری پلمپ بهت تحویل میدن و توی گارانتی خیلی خوبی هم داره و خیلی راحت جنس رو تعویض میکنه به جای تعمیر , برای کار خاصی نمیخوام همون اینترنتو دیدن فیلم و بعضی وقتها هم بازی کردن.

aminyazdan
04-10-2011, 18:21
سلام دوستان میشه بگین چطوری میشه با فینگر پرینت رو فولدر ها قفل گذاشت؟

Xilevens
04-10-2011, 19:45
؟!
بدرود
دوست عزیز تمام صحبتتون اشتباه هست
یعنی چی؟ اصلا بقیش آشغال دونیه؟
این همه اطلاعات رو یه هارد پاک میشه
مثلا یه هارد 750 حدود 700 گیگ اطلاعات بریزی و پاک کنی 50 تایی که شما میگی سطل آشغاله 700 تارو تو خودش نگه میداره؟
دلیل این اختلاف یکی به خاطر مقداری از هارد هست که نمیشه بهش دسترسی داشت که مقدارش کمه
اصلش هم مربوط به اختلاف بین مفهوم کیلو در کامپیوتر و در مفهوم عام هست که شرکتهای تجاری ازش استفاده میکنن
کیلو کامپیوتر 1024 هست ولی عمومی 1000
کاری هم نداره 1073741824 بایت یک گیگ در کامپیوتره
750 رو تقسیم بر این عدد بکنید و در آخر در 1000000000
مقدار صحیح بدست میاد
معمولا شرکتها چیزی بیشتر از ظرفیتی که خودشون اعلام میکنن به هارد میدن
در ضمن اطلاعات روی هارد هم به صورت فیزیکی پاک میشن هم نرم افزاری
که بیشتر حالت نرم افزاری داره
یعنی اول و آخر فایل برداشته میشه و بقیه کلاستر ها بی صاحب میمونن

hesehabib
04-10-2011, 21:20
سلام.
بقیه اش کجا رفته؟

دوست عزیز هارد شما همون 750 گیگ هست یا بهتر بگم 750 میلیارد بایت که دلیل این اختلاف اینه که این یه عدد دسیمال هست نه ده دهی!
کلی بخوام بگم ؛کافیه properties یکی از درایو هات رو نگاه کنی؛جلوی capacity دو تا عدد هست که منظورم رو بهتر بیان میکنه.

*Batman*
05-10-2011, 00:38
دوست عزیز هارد شما همون 750 گیگ هست یا بهتر بگم 750 میلیارد بایت که دلیل این اختلاف اینه که این یه عدد دسیمال هست نه ده دهی!
کلی بخوام بگم ؛کافیه properties یکی از درایو هات رو نگاه کنی؛جلوی capacity دو تا عدد هست که منظورم رو بهتر بیان میکنه.

اصلش هم مربوط به اختلاف بین مفهوم کیلو در کامپیوتر و در مفهوم عام هست که شرکتهای تجاری ازش استفاده میکنن
کیلو کامپیوتر 1024 هست ولی عمومی 1000

سلام.
خیلی ممنون.درسته...
البته فکر کنم جناب hesehabib منظورشون از دهدهی همون دودویی (باینری) بود و اشتباه شده:46:
اگر 750 میلیارد بایت رو 3 بار بر 1024 تقسیم کنیم همون 698 گیگابایت بدست میاد که مشهوده.
فقط من نمیدونستم 1024 رو 1000 در نظر میگیرن!
در مورد RAM و حافظه گرافیکی هم این مساله صادقه؟
چون من تو ویندوز 64 بیتی نمیتونم همه 6 گیگ RAM رو ببینم.

Xilevens
05-10-2011, 01:36
سلام.
خیلی ممنون.درسته...
البته فکر کنم جناب hesehabib منظورشون از دهدهی همون دودویی (باینری) بود و اشتباه شده:46:
اگر 750 میلیارد بایت رو 3 بار بر 1024 تقسیم کنیم همون 698 گیگابایت بدست میاد که مشهوده.

چقدرش قابل مشاهده هست؟
از کجا امتحان کردید که نتونستید ببینید؟

ayub7
05-10-2011, 19:55
سلام دوستان. لطفا کمک کنید.
من هفته پیش یه 6177 گرفتم ئ تو این مدت هر وقت تو معرض نور آفتاب قرار میگیره بعد از حدود 1 دقیقه صفحه کتملا سیاه میشه و باید خاموش کنم و دوباره روشن کنم تا صفحه به حالت عادی برگرده.اینم بگم که 7 8 ساعت هم چشت سر هم باهاش کار کردم ولی مشکلی نداشته فقط با آفتاب مشکل داره انگار.
ممنون میشم سریعتر جوابم رو بدین که اشکال از چی هست؟

Ehsanpark
07-10-2011, 23:14
سلام. یه سوال.
من الان ریکاوری گرفتم از ویندوزم، یه سری اطلاعات هم از کامپیوترم ریختم رو لپ تاپ. حالا فرضا اگه من بخوام ویندوزو عوض کنم و ریکاوری کنم با اون دی وی دی ها، اون اطلاعاتی که از کامپیوترم ریختم رو لپ تاپ هم حذف میشن؟

arashmaz
08-10-2011, 23:02
آقا 6177 چطوره؟؟؟؟ این بهتره یا acer 5755 ?

*Batman*
09-10-2011, 00:11
چقدرش قابل مشاهده هست؟
از کجا امتحان کردید که نتونستید ببینید؟

ویندوز همه 6 گیگ رو میشناسه.(هم در Computer Properties و هم در Task Manager)
اما از Task Manager که نگاه کردم تقریبا 4.5 گیگش رو مصرف میکرد.(available)
این به گرافیک ارتباط داره؟
این مقدار رو در حالت گرافیک پیش فرض (اینتل) دیدم.
ببخشید دیر پاسخ دادم. لپ تاپ رو برای یکی از دوستان گرفته بودم و امروز دوباره بررسیش کردم.

subliz
09-10-2011, 10:49
لطفا یه لپ تاپ از برند اچ پی با سقف بودجه 1300 معرفی کنین
برا مهندسی نرم افزار میخوام
بازی نهایتا 20% نیازم هست
بیشتر برام کیفیت ساخت بالا و سی پی یو قوی و رم بالا مهم هست
باتری هم 3 - 4 ساعت کفایت میکنه ( بیشتر با برق شهر کار میکنم. )
جا ب جا هم میکنم کم و بیش
15 اینچ باشه ممنون

خودم dv6 - 6080 مد نظرم هست. نظرتون چیه ؟
مشکل داغ کردن سمت چپ جدیه؟ وضعیت گارانتی چطوره ؟
کمی قدیمی محسوب نمیشه ؟
ممنون

Xilevens
09-10-2011, 16:47
ویندوز همه 6 گیگ رو میشناسه.(هم در Computer Properties و هم در Task Manager)
اما از Task Manager که نگاه کردم تقریبا 4.5 گیگش رو مصرف میکرد.(available)
این به گرافیک ارتباط داره؟
این مقدار رو در حالت گرافیک پیش فرض (اینتل) دیدم.
ببخشید دیر پاسخ دادم. لپ تاپ رو برای یکی از دوستان گرفته بودم و امروز دوباره بررسیش کردم.
اون 1.5 گیگ اون وسط مشترکه
ممکنه شیر شده باشه که قابل مشاهده نبوده
چون گرافیک اینتل رم نداره
ولی رم مثل هارد نیست و کامل 1024 هست
از نظر اینکه دستگاه هر 6 گیگ رو استفاده میکنه یا نه
باید گفت بله اگه بتونید اینقدر اطلاعات بهش بدید کامل پر میشه

hesehabib
09-10-2011, 20:57
سلام.
خیلی ممنون.درسته...

باینری یعنی 0-1
آره درمورد رم و گرافیک هم همین قضیه مجوده.
در کل عالم دیجیتال بر این پایست.

arashmaz
10-10-2011, 17:12
سلام دوستان..من میخوام 6177 بخرم ..ولی آیا پارتیشن بندی شده و همراه با ریکاوری میده یا نه؟

XplodR
13-10-2011, 04:31
سلام. یه سوال.
من الان ریکاوری گرفتم از ویندوزم، یه سری اطلاعات هم از کامپیوترم ریختم رو لپ تاپ. حالا فرضا اگه من بخوام ویندوزو عوض کنم و ریکاوری کنم با اون دی وی دی ها، اون اطلاعاتی که از کامپیوترم ریختم رو لپ تاپ هم حذف میشن؟
دوست عزیز اگه اطلاعات رو تو درایو سیستم که معمولا درایو cهستش بریزی موقع ریکاور کردن سیستم اطلاعات میپره. بهتره اطلاعات ضروری رو روی درایوهای دیگه ذخیره کنی.

☼ Namvari ☼
13-10-2011, 09:04
سلام دوستان..من میخوام 6177 بخرم ..ولی آیا پارتیشن بندی شده و همراه با ریکاوری میده یا نه؟

نه پارتیشن بندی شده هست و نه با دیسک ریکاوری

FC.Barcelona
13-10-2011, 15:27
من 4530 hp گرفتم با داس! متاسفانه هیچکدوم از درایورهاش روش نبود ! مجبور شدم دانلود کنم
حالا چجوری کوییک وب را راه اندازی کنم ؟ من از داخل ویندوزی 7 نصبش که میکنم تو مرحله نصب میگه پارتیشن مخصوص ایجاد نشده و یا فضای کافی نداره! چجوری این پارتیشن را ایجاد کنم؟
ریزولوشن صفحه فقط در دو حالت هست و در حات های دیگه قسمت هایی از کادر مانیتور میره اینو چجوری تنظیم کنم؟
یک پارتیشن 13 گیگا بایتی هم موقع نصب هست که کامل پره و نمیشه فرمتش کرد این مال چیه؟
رم دستگاه ramaxel بود در صورتی که در ریویو های خارجی گفته شده بود سامسونگ هست ممکنه رم عوض شده باشه؟
هاردش هم seagate بود(5200) که تویه نوت بوک چک گفته شده بود Hitachi هست!!

XplodR
14-10-2011, 04:13
من 4530 hp گرفتم با داس! متاسفانه هیچکدوم از درایورهاش روش نبود ! مجبور شدم دانلود کنم
حالا چجوری کوییک وب را راه اندازی کنم ؟ من از داخل ویندوزی 7 نصبش که میکنم تو مرحله نصب میگه پارتیشن مخصوص ایجاد نشده و یا فضای کافی نداره! چجوری این پارتیشن را ایجاد کنم؟
ریزولوشن صفحه فقط در دو حالت هست و در حات های دیگه قسمت هایی از کادر مانیتور میره اینو چجوری تنظیم کنم؟
یک پارتیشن 13 گیگا بایتی هم موقع نصب هست که کامل پره و نمیشه فرمتش کرد این مال چیه؟
رم دستگاه ramaxel بود در صورتی که در ریویو های خارجی گفته شده بود سامسونگ هست ممکنه رم عوض شده باشه؟
هاردش هم seagate بود(5200) که تویه نوت بوک چک گفته شده بود Hitachi هست!!

دوست عزیز مراحل زیر رو مو به مو انجام بده.به احتمال زیاد مشکلت حل میشه.

on windows

Enable Quickweb in BIOS
1.Power on the notebook and repeatedly press F10 to enter the BIOS setup utility.
2.Use the right and left arrow keys to navigate to the System Configuration menu.
3.Use the up and down arrow keys to navigate to Boot Options, and then press the enter key.
4.Navigate to Quickweb and select Enabled.
5.If desired, update the value for Delay to Boot Windows.
6.Press F10 to save and exit

If you are doing a clean OS installation, backup QuickWeb installation file.

The installation file can be found under C:\SWsetup\QuickWeb
Just backup the entire folder to an external drive, after reinstalling OS,
run SETUP and QuickWeb installs onto C: just like any other software,

Enable QuickWeb in Windows environment
1.In the Windows environment, click Start, All Programs, HP Quickweb, Quickweb Configuration Tool.
2.Click on Status tab.
3.Select Enable Under Enable Quickweb to automatically launch upon computer start-up
4.If you choose to select Enable countdown timer, set the timer to at least 15 seconds to allow enough time to use QuickWeb before Windows automatically loads.

* First you have to enable QuickWeb in BIOS.

* And second? After switching notebook on, you have to touch the sensor with globe symbol (it starts internet explorer in windows). To be sure, touch it couple of times

اون پارتیشن 13 گیگابایتی هم درایو ریکاوری هستش . پس کاری به کارش نداشته باش!
درمورد برند رم و هاردم باید بگم که فکر نمیکنم عوض کرده باشن.بعضی وقتا برند بعضی از قطعات بنا به دلایلی مثل ایرادای سخت افزاری و ... عوض میشه.

FC.Barcelona
14-10-2011, 15:53
دوست عزیز مراحل زیر رو مو به مو انجام بده.به احتمال زیاد مشکلت حل میشه.

on windows

Enable Quickweb in BIOS
1.Power on the notebook and repeatedly press F10 to enter the BIOS setup utility.
2.Use the right and left arrow keys to navigate to the System Configuration menu.
3.Use the up and down arrow keys to navigate to Boot Options, and then press the enter key.
4.Navigate to Quickweb and select Enabled.
5.If desired, update the value for Delay to Boot Windows.
6.Press F10 to save and exit

If you are doing a clean OS installation, backup QuickWeb installation file.

The installation file can be found under C:\SWsetup\QuickWeb
Just backup the entire folder to an external drive, after reinstalling OS,
run SETUP and QuickWeb installs onto C: just like any other software,

Enable QuickWeb in Windows environment
1.In the Windows environment, click Start, All Programs, HP Quickweb, Quickweb Configuration Tool.
2.Click on Status tab.
3.Select Enable Under Enable Quickweb to automatically launch upon computer start-up
4.If you choose to select Enable countdown timer, set the timer to at least 15 seconds to allow enough time to use QuickWeb before Windows automatically loads.

* First you have to enable QuickWeb in BIOS.

* And second? After switching notebook on, you have to touch the sensor with globe symbol (it starts internet explorer in windows). To be sure, touch it couple of times

اون پارتیشن 13 گیگابایتی هم درایو ریکاوری هستش . پس کاری به کارش نداشته باش!
درمورد برند رم و هاردم باید بگم که فکر نمیکنم عوض کرده باشن.بعضی وقتا برند بعضی از قطعات بنا به دلایلی مثل ایرادای سخت افزاری و ... عوض میشه.

ممنون اما متاسفانه نشد یعنی تویه Boot Options اصلا Quickweb نبود که من بخوام فعالش کنم!
تویه ویندوز هم اصلا نمیشه نصبش کرد موقع نصب میگه پارتیشن hp_tools ایجاد نشده است!

arashmaz
14-10-2011, 19:56
آقا من به شدت با کارت گرافیک 6177 مشکل دارم..اولا که اصلا switch نمیشه..بعد اصلا اونجوری که من توقع داشتم نیست..من fsx رو با سیستم قبلیم که 1 گیگ گرافیک بود خیلی بهتر میتونستم اجرا کنم تا با این که 2 گیگه..تازم رمش هم کردم 8 گیگ..کسی میتونه منو کمک کنه؟

XplodR
15-10-2011, 04:13
ممنون اما متاسفانه نشد یعنی تویه Boot Options اصلا Quickweb نبود که من بخوام فعالش کنم!
تویه ویندوز هم اصلا نمیشه نصبش کرد موقع نصب میگه پارتیشن hp_tools ایجاد نشده است!
دوست عزیز شرمنده دیگه بیشتر از این کاری از دستم بر نمیاد ولی با توجه به اون ERRORکه گفتی اگه توی گوگل سرچ کنی مطمئنا راه حلش رو پیدا میکنی . موفق باشی

XplodR
15-10-2011, 04:20
آقا من به شدت با کارت گرافیک 6177 مشکل دارم..اولا که اصلا switch نمیشه..بعد اصلا اونجوری که من توقع داشتم نیست..من fsx رو با سیستم قبلیم که 1 گیگ گرافیک بود خیلی بهتر میتونستم اجرا کنم تا با این که 2 گیگه..تازم رمش هم کردم 8 گیگ..کسی میتونه منو کمک کنه؟
6770 کارت گرافیک عالی هستش. واسه اینکه سوییچ کنه روی دسکتاپ راست کلیک کن و از طریق Configure Switchable Graphicsعمل کن. در ضمن اگه سوییچ نمیشه چطوری FSXرو اجرا میکنی !؟

em0fab0y
15-10-2011, 12:41

ببینید دوست عزیز بعضی از مدل های سری 6100 مشکل Switching دارن که با آپدیت بایوس به ورژن F1.A کاملا برطرف خواهد شد....
می تونین از این لینک فایل مربوط به بایوس رو نصب کنین و فقط اون رو اجرا کنین....

arashmaz
15-10-2011, 18:16
ببینید دوست عزیز بعضی از مدل های سری 6100 مشکل Switching دارن که با آپدیت بایوس به ورژن F1.A کاملا برطرف خواهد شد....
می تونین از این لینک فایل مربوط به بایوس رو نصب کنین و فقط اون رو اجرا کنین....

دوست عزیز کدوم درایور ati رو اینستال کنم؟؟؟ به نظرم کارت گرافیکش ضعیفه

سوال دیگه اینکه چجوری بفهمیم کارت گرافیکش چقدر از رم share میکنه؟

m64m64
18-10-2011, 12:58
HP Pavilion DV6-6050se
این se که آخرش داره واسه چیه؟ قیمتش فرق داره ؟

XplodR
19-10-2011, 17:07
HP Pavilion DV6-6050se
این se که آخرش داره واسه چیه؟ قیمتش فرق داره ؟
EEیاSE مربوط به منطقه هستن. یعنی اون منطقه ای که لپ تاپ مورد نظر برای اون ساخته شده (مثل خاور میانه و ... ) از قیمتشون خبری ندارم ولی فک نکنم زیاد متفاوت باشن (تا اونجایی که میدونم کانفیگشون یکیه)

md32
19-10-2011, 20:49
سلام دوستان
می خواستم برم لپ تاپ 4530 را بگیرم که در مغازه با یک مدل ارتقا یافته از اون رو به رو شدم
که دارای usb3 و کارت گرافیک ATI6650 بود و بدون حس گر اثر انگشت بود
تا حالا هیچ جایی تو اینترنت 4530 با این گرافیگ ندیده بودم
آیا شما اطلاعی از این مدل دارد
و ایا این مدل را توصیه می کنید یا مدل قبلی را

agolvarz
20-10-2011, 14:18

سلام
منم دقیقاً همین مشکل رو دارم لطفاً اگه کسی راه حلی داره بگه

The Auditor
20-10-2011, 15:27
کسی مدل 6090 رو داره؟ 6080 و 6177 چطور؟ راضی هستن؟ چه جوریاس؟

XplodR
20-10-2011, 21:04
کسی مدل 6090 رو داره؟ 6080 و 6177 چطور؟ راضی هستن؟ چه جوریاس؟

6090 که دیگه تولید نمیشه. 6199 جایگزینش شده. اگرم 6090 پیدا کردی پیشنهاد میکنم نگیری. ولی 6080 گیر میاد ... 6177 هم لپ تاپ خوبیه.

hosseinonline8000
20-10-2011, 21:34
سلام من یک لپ تاپ hp دارم که ویندوز ارجینالش پاک شده و میخام بدونم از کجا میتونم دانلودش کنم چون شماره سریال ویندوزش هم پشت لپتاپ هست ...

hbokayi
21-10-2011, 11:15
دوستان سلام من میخوام تو این هفته یه اچ پی 6080 بگیرم نظرتون در موردش چیه؟ میخواستم اگر ممکنه راهنماییم کنید موقع خرید چه چیز هایی رو تست و بررسی کنم ممنونم ازتون

amin666
21-10-2011, 12:23
دوست عزیز کدوم درایور ati رو اینستال کنم؟؟؟ به نظرم کارت گرافیکش ضعیفه

سوال دیگه اینکه چجوری بفهمیم کارت گرافیکش چقدر از رم share میکنه؟
6770 با رم ddr5 ضعیفه!!!:18:
در بعضی موارد حتی از gt 555 هم قویتره دوست من!احتمالا مشکل سویچ داری شما و با گرافیک اینتل بازی می کنی
6770 در رده first class حساب می شه.ولی مثلا gt540 در رده mid range

The Auditor
21-10-2011, 14:00
کسی سراغ داره 6080 رو از کجا بخریم و چه گارانتی ای بهتره داشته باشه؟ من یه جا سراغ دارم که 1.220 قیمت داده اما گارانتیش فالنیک نیست، یه چیز دیگس. کانفیگشم اینه:
Ci 7s 2630, 6 gb ddr3 ram, hdd 750 gb, vga amd 6770 1 gb ddr5, 15.6", usb3, finger print, blu-ray, win7

hbokayi
21-10-2011, 14:38
کسی سراغ داره 6080 رو از کجا بخریم و چه گارانتی ای بهتره داشته باشه؟ من یه جا سراغ دارم که 1.220 قیمت داده اما گارانتیش فالنیک نیست، یه چیز دیگس. کانفیگشم اینه:
Ci 7s 2630, 6 gb ddr3 ram, hdd 750 gb, vga amd 6770 1 gb ddr5, 15.6", usb3, finger print, blu-ray, win7
سوال این دوست عزیز سوال من هم هست ممنون میشم اگر جواب بدین:11:

The Auditor
21-10-2011, 18:59
یه سوال. مگه گرافیک 6770 از opengl4 بهره نمیبره؟ پس چرا بعضی ها میگن برنامه هایی که صرفا opengl هستن و directx ساپورت نمیکنن نمیتونن با این گرافیک اجرا بشن و باید سوییچ کرد روی گرافیک اینتل؟

saasn
22-10-2011, 10:20
سلام دوستان

آقا ما بین دومدل 6001 (cpu:core i7 - ram :4G - vga :6770 - HDD :750) قیمت 1450000 با گارنتی پاژنگ
و
مدل 6166 (cpu:core i7 - ram :4G - vga :6490 - HDD :++500) قیمت 1400000 با گارنتی پاژنگ

البته قسطی:rolleye:
موندم کدومو انتخاب کنم .
انتخاب اولم 6166 هستش. گرافیک زیاد برای من مهم نیست ، سرعت مهمه. هارد ++500 نسبت به 750 معمولی سرعتش بیشتره.
میخاستم ببینم این سرعت بیشتر هارد 500 اصلا به چشم میاد که بخاطرش از گرافیک 6770 و هارد 750 معمولی بگذرم.
چون اختلاف قیمت 50 هزاری ادمو دو دل میکنه.

کیفیت یا کمیت مسئله این است
6166 با هارد سریعتر
یا
6001 با گرافیک قویتر و حجم هارد بیشتر و کندتر:13:

ali68124
22-10-2011, 12:21
با سلام چرا مي گن تو نوب بوك بيشتر از 2 تا نبايد پارتيشن بندي كرد
من خودم hp 6050 se دارم نمي دونم پارتيشن بندي كنم سرعت مياد پايين يا نه

saasn
22-10-2011, 19:53
سلام دوستان

آقا ما بین دومدل 6001 (cpu:core i7 - ram :4G - vga :6770 - HDD :750) قیمت 1450000 با گارنتی پاژنگ
و
مدل 6166 (cpu:core i7 - ram :4G - vga :6490 - HDD :++500) قیمت 1400000 با گارنتی پاژنگ

موندم کدومو انتخاب کنم .
انتخاب اولم 6166 هستش. گرافیک زیاد برای من مهم نیست ، سرعت مهمه. هارد ++500 نسبت به 750 معمولی سرعتش بیشتره.
میخاستم ببینم این سرعت بیشتر هارد 500 اصلا به چشم میاد که بخاطرش از گرافیک 6770 و هارد 750 معمولی بگذرم.

6166 با هارد سریعتر
یا

آقا کسی نیست جواب بده؟

چرا این تاپیک اچ پی اینطوریه ! بعد یه ماه جواب میدن

XplodR
22-10-2011, 20:09
سلام دوستان

و

موندم کدومو انتخاب کنم .

6166 با هارد سریعتر
یا
اگه هارد 6166 دورش 7200 هستش و گرافیکم واست مهم نیست .... همونو بردار. 7200 سریعتر از 5400 هستش و اگه لپتاپ مورد نظر USB3باشه تو این مورد تفاوت سرعت انتقال اطلاعات به یه مموری USB3چشمگیره!

---------- Post added at 08:07 PM ---------- Previous post was at 08:04 PM ----------

با سلام چرا مي گن تو نوب بوك بيشتر از 2 تا نبايد پارتيشن بندي كرد
من خودم hp 6050 se دارم نمي دونم پارتيشن بندي كنم سرعت مياد پايين يا نه
کلا هرچی تعداد پارتیشن کمتر باشه بهتره و این مسئله ربطی به لپ تاپ یا دسکتاپ نداره. سعی کن تعداد کل پارتیشنات بیشتر از 4تا نباشه (با در نظر گرفتن درایو سیستم و ریکاوری)

---------- Post added at 08:09 PM ---------- Previous post was at 08:07 PM ----------

یه سوال. مگه گرافیک 6770 از opengl4 بهره نمیبره؟ پس چرا بعضی ها میگن برنامه هایی که صرفا opengl هستن و directx ساپورت نمیکنن نمیتونن با این گرافیک اجرا بشن و باید سوییچ کرد روی گرافیک اینتل؟
دوست عزیز کارت گرافیک 6770 openGL رو ساپورت میکنه و مشکلی نداره.

XplodR
22-10-2011, 20:20
دوستان سلام من میخوام تو این هفته یه اچ پی 6080 بگیرم نظرتون در موردش چیه؟ میخواستم اگر ممکنه راهنماییم کنید موقع خرید چه چیز هایی رو تست و بررسی کنم ممنونم ازتون
اولش سریال نامبر رو چک کن تا از سری های معیوب نباشه (هر چند فکر نکنم دیگه از این سریها تو بازار مونده باشه ولی احتیاط شرط عقله)
2- سر و ته پک دستگاه رو چک کن که با آرم اچ پی پلمب شده باشه و پلمبشم سالم باشه.
3-دستگاه رو پیش خودت روشن کنن (وقتی دسنتگاه واسه اولین بار روشن میشه یه چند مرحله از نصب کامل ویندوزش مونده که اونارو باید کامل کرد )
4-سریال باطری رو چک کن تا با دستگاه همخونی داشته باشه.
5-مانیتور رو کامل چک کن تا پیکسل سوخته نداشته باشه
6-کیبورد-تاچ پد-وایرلس-بلوتوث و....
7-زیادی سخت نگیر !!!

fulldownloadcity
22-10-2011, 22:58
من هاردم 500 است 1 پارتيشن دارم مي خوام 1 بسازم پارتيشن ريكوري خراب نميشه
hp dv6050

hesehabib
22-10-2011, 23:07
اولش سریال نامبر رو چک کن تا از سری های معیوب نباشه (هر چند فکر نکنم دیگه از این سریها تو بازار مونده باشه ولی احتیاط شرط عقله)
2- سر و ته پک دستگاه رو چک کن که با آرم اچ پی پلمب شده باشه و پلمبشم سالم باشه.
3-دستگاه رو پیش خودت روشن کنن (وقتی دسنتگاه واسه اولین بار روشن میشه یه چند مرحله از نصب کامل ویندوزش مونده که اونارو باید کامل کرد )
4-سریال باطری رو چک کن تا با دستگاه همخونی داشته باشه.
5-مانیتور رو کامل چک کن تا پیکسل سوخته نداشته باشه
6-کیبورد-تاچ پد-وایرلس-بلوتوث و....
7-زیادی سخت نگیر !!!
ببخشید؛
ولی مگه هنوز 6080 هم تو بازار هست؟>
و با این قیمت های بازار سیاه اصلا این مدل به صرفه هست؟

XplodR
23-10-2011, 00:38
ببخشید؛
ولی مگه هنوز 6080 هم تو بازار هست؟>
و با این قیمت های بازار سیاه اصلا این مدل به صرفه هست؟
آره گیر میاد.قیمتشم حدود 1300 هستش.

Oloverock
23-10-2011, 16:17
من هاردم 500 است 1 پارتيشن دارم مي خوام 1 بسازم پارتيشن ريكوري خراب نميشه
hp dv6050

نه دوست عزیز ....

hossein-65
23-10-2011, 18:21
با سلام
میخواستم ببینم کسایی که 6199 دارن مثل من این مشکل صدای بلوری هنگام بارز کردن بعضی از برنامه ها را دارن یا اصلا مشکل نیست و برای همه وجود دارد
با تشکر

XplodR
23-10-2011, 23:48
با سلام
میخواستم ببینم کسایی که 6199 دارن مثل من این مشکل صدای بلوری هنگام بارز کردن بعضی از برنامه ها را دارن یا اصلا مشکل نیست و برای همه وجود دارد
با تشکر
این مورد تو مدلهای دیگه هم هست و فکر نکنم مشکل خاصی باشه.

elcboy
25-10-2011, 11:18
سلام
پارتیشن ریکاوری چه کار میکنه؟ میشه روی دی وی دی رایتش کرد و حذفش کرد ؟
حذف کردنش باعث چی میشه؟
نرم افزارهای زیر رو کسی می تونه یه کم توضیح بده برای چیه؟
IDT audio
HP Quick Lunch
HP on screen display
lightscript
HP software Framework
لپ تابم HP 6050

malayeru
26-10-2011, 23:07
دوست عزیز اگه اطلاعات رو تو درایو سیستم که معمولا درایو cهستش بریزی موقع ریکاور کردن سیستم اطلاعات میپره. بهتره اطلاعات ضروری رو روی درایوهای دیگه ذخیره کنی.

دوست عزيز در صورت ريكاوري كردن لپ تاپ به همون حالتي كه ريكاوري تهيه شده بوده برميگرده و اصلا به اين ربط نداره كه اطلاعات توي كدوم درايو باشه

amir_enrique1
27-10-2011, 12:31
خوب از بین این دو کدامشون . با توضیح

HP ProBook 4530s-C
Dell Inspiron 5110-K

XplodR
28-10-2011, 00:39
دوست عزيز در صورت ريكاوري كردن لپ تاپ به همون حالتي كه ريكاوري تهيه شده بوده برميگرده و اصلا به اين ربط نداره كه اطلاعات توي كدوم درايو باشه
درسته دوست عزیز ... معمولا دی وی دی های ریکاوری بعد از پارتیشن بندی تهیه میشن ...

☼ Namvari ☼
28-10-2011, 11:54
سلام
من یه لپ تاپ 6177 دارم
وقتی به برق میزنمش (چه با باتری و چه بدون باتری) و باهاش بازی می کنم داغ میکنه و بعد یه ربع ری استارت می کنه
بایوسش رو هم آپدیت کردم، ضمنا یه رم 4 گیگ بهش اضافه کردم
وقتی کول پد دوئل فن زیرشه دیگه ری استارت نمی کنه
لطفا کمک کنید
ممنون

farredsky
28-10-2011, 12:01
شاید زیر لپ تاپ فرش یا پتو قرار داره و خوب تهویه نمیشه حتما رمی میز یا سطح صاف بازی کنید. قبل از اضافه کردن رم هم همینطور بود؟ شاید فن داخلش قطع شده ؟

Ramin khuzestan
28-10-2011, 18:06
سلام به اساتید محترم
هنگام خرید 6177 به چه چیزهایی باید توجه کنم ؟ اگر میشه جزء به جزء راهنمایی کنید(چه پررو:31: )
ممنون :11:

saasn
28-10-2011, 18:25
سلام دوستان
آقا ما لپ تاپ اچ پی گرفتیم مدل 6170:31: بشدت هم هم راضی م
دوتا درایو بیشتر نداره. یکی c و دومی d
هارد لپ تاپ 500 هستش.
درایوc : چهار صدو خورده ای گیگه و d پونزده گیگه .
چطور میتونم درایو سی رو به چند چند درایو دیگه تقسیم کنم؟

Aless
28-10-2011, 20:41
ببخشید 6120 کانفیگ Cori5 نداره ؟
6166 هم رنگ دیگه ای داره؟

ممنون

The Auditor
28-10-2011, 22:57
من بالاخره چند روز پیش یکی گرفتم. 6160se . به نظر خودم که خیلی خوبه. کانفیگش اینه:
ci5s 2nd generation, 4 GB DDR3, 500 GB 7200rpm, ATI 6770 2 GB GDDR5 و...
راستی، من دی وی دی ریکاوری رو هم درست کردم. حالا سوالم اینجاس. آیا میتونم ویندوزو پاک کنم و 32 بیتی ultimate بریزم؟ آخه از 64 بیتی اونم home premium اصلا خوشم نمیاد. ریکاوری گرفتن این مدل پیشرفته شده. دستی میشه انتخاب کرد چه چیزی رو ریکاور کنیم. میتونیم فقط درایورها رو ریکاور کنم و یا فقط برنامه هایی که ریخته بودن خودشون و همچنین ویندوز.. حالا من اصلا هیچکدوم از اینا رو نمیخوام. میخوام ویندوز 32 بیتی نصب کنم، همه پارتیشن ها رو پاک کنم و خودم پارتیشن بندی کنم و برم از سایتش درایورهای 32 بیتی دانلود کنم. آیا اصلا درایورهای 32 بیتی میدن واسه این لپتاپ یا فقط حتما باید روش ویندوز 64 ریخت؟

XplodR
29-10-2011, 11:00
سلام دوستان
آقا ما لپ تاپ اچ پی گرفتیم مدل 6170:31: بشدت هم هم راضی م
دوتا درایو بیشتر نداره. یکی c و دومی d
هارد لپ تاپ 500 هستش.
درایوc : چهار صدو خورده ای گیگه و d پونزده گیگه .
چطور میتونم درایو سی رو به چند چند درایو دیگه تقسیم کنم؟
مبارکت باشه. موقع خرید میتونستی بشون بگی تا واست پارتیشن بندی کنن. درایو Dدرایو ریکاوری هستش. با برنامه های مدیریت هارد دیسک (Partition Magic)و غیره میتونی پارتیشن بندی رو تغییر بدی.البته خود ویندوز سون این امکان رو بهت میده که درایوCرو به یک یا چند پارتیشن تقسیم کنی ولی محدودیت داره و نمیزاره هرچقدر از فضای خالی درایو Cرو که دلت میخواد انتخاب کنی. بعد از پارتیشن بندی دی وی دی ریکاوری تهیه کن .

XplodR
29-10-2011, 11:12
من بالاخره چند روز پیش یکی گرفتم. 6160se . به نظر خودم که خیلی خوبه. کانفیگش اینه:

ci5s 2nd generation, 4 GB DDR3, 500 GB 7200rpm, ATI 6770 2 GB GDDR5 و...
راستی، من دی وی دی ریکاوری رو هم درست کردم. حالا سوالم اینجاس. آیا میتونم ویندوزو پاک کنم و 32 بیتی ultimate بریزم؟ آخه از 64 بیتی اونم home premium اصلا خوشم نمیاد. ریکاوری گرفتن این مدل پیشرفته شده. دستی میشه انتخاب کرد چه چیزی رو ریکاور کنیم. میتونیم فقط درایورها رو ریکاور کنم و یا فقط برنامه هایی که ریخته بودن خودشون و همچنین ویندوز.. حالا من اصلا هیچکدوم از اینا رو نمیخوام. میخوام ویندوز 32 بیتی نصب کنم، همه پارتیشن ها رو پاک کنم و خودم پارتیشن بندی کنم و برم از سایتش درایورهای 32 بیتی دانلود کنم. آیا اصلا درایورهای 32 بیتی میدن واسه این لپتاپ یا فقط حتما باید روش ویندوز 64 ریخت؟

درایوهای 32بیتی هم تو سایت اچ پی موجوده.ولی 64 بیتی که بهتره!! تازه اورجینالم هست و میتونی آپدیتش کنی.واسه کاربر خونگی Home PremiumباUltimateهیچ تفاوتی نداره. تصمیم با خودته!

---------- Post added at 11:12 AM ---------- Previous post was at 11:07 AM ----------

سلام به اساتید محترم
هنگام خرید 6177 به چه چیزهایی باید توجه کنم ؟ اگر میشه جزء به جزء راهنمایی کنید(چه پررو:31: )
ممنون :11:
- سر و ته پک دستگاه رو چک کن که با آرم اچ پی پلمب شده باشه و پلمبشم سالم باشه.
-دستگاه رو پیش خودت روشن کنن (وقتی دسنتگاه واسه اولین بار روشن میشه یه چند مرحله از نصب کامل ویندوزش مونده که اونارو باید کامل کرد )
-سریال باطری رو چک کن تا با دستگاه همخونی داشته باشه.
-مانیتور رو کامل چک کن تا پیکسل سوخته نداشته باشه
-کیبورد-تاچ پد-وایرلس-بلوتوث و....
-زیادی سخت نگیر !!!

XplodR
29-10-2011, 11:25
سلام
من یه لپ تاپ 6177 دارم
وقتی به برق میزنمش (چه با باتری و چه بدون باتری) و باهاش بازی می کنم داغ میکنه و بعد یه ربع ری استارت می کنه
بایوسش رو هم آپدیت کردم، ضمنا یه رم 4 گیگ بهش اضافه کردم
وقتی کول پد دوئل فن زیرشه دیگه ری استارت نمی کنه
لطفا کمک کنید
ممنون
دقت کنید که تنظیمات HP CoolSenseدر حالت Performance Optimized Modeقرار داشته باشه(اگه جواب نگرفتی بذارش تو حالت Coolest Mode)
لپ تاپ رو روی فرش یا جایی که نرم هست قرار نده.
دریچه های زیر لپ تاپ رو چک کن تا اگه گرد و خاک گرفته باشه تمیزشون کنی.

The Auditor
29-10-2011, 12:24
درایوهای 32بیتی هم تو سایت اچ پی موجوده.ولی 64 بیتی که بهتره!! تازه اورجینالم هست و میتونی آپدیتش کنی.واسه کاربر خونگی Home PremiumباUltimateهیچ تفاوتی نداره. تصمیم با خودته!

آره 64 بیتی خب بهتره و برنامه ها اغلب پرفورمنس بهتری میدن رو 64 بیتی، اما تنها دلیل من واسه اینکه از 64 بیتی خوشم نمیاد اینه که گوشیم درایور 64 بیتی اصلا نداره و توی اینترنت هم موجود نیست و سایت سونی اریکسون هم اصلا درایور 64 بیتی ویندوز سون واسه این گوشی بیرون نداده (w810i) :31: درایور ویستا 64 بیتی هم بهش نمیخوره توی ویندوز سون (از معدود درایورهای ویستاست که به سون نمیخوره :41: )

The Auditor
29-10-2011, 12:32
راستی من میتونم کل هاردو fdisk کنم و دوباره پارتیشن بندی کنم و بعدش ویندوزم با برنامه هاشو ریکاور کنم؟ میخوام خودم پارتیشن بندی کنم، پارتیشناش خیلی به درد نخوره، بخصوص اینکه میخوام اون درایو ریکاوری رو پاک کنم چون خب توی 4-5 تا دی وی دی بک آپ گرفتم دیگه. میشه؟ مگه اون چیزایی که توی دی وی دی بک آپ گرفتیم توی درایو ریکاوری نیست؟ خب چه کاریه درایوشم داشته باشیم؟

Rainold
29-10-2011, 22:41
سلام گرافیک ati 6770 که رو اچ پی هست قویتره یا gt 555 که روی asus n55 هست به نظرتون بین asus n55 و hp6199 کدوم بهتره من واسم 7200 rpm بودن هارد خیلی مهمه که انگار اچ پی 5400 ا :41:

XplodR
30-10-2011, 00:58
آره 64 بیتی خب بهتره و برنامه ها اغلب پرفورمنس بهتری میدن رو 64 بیتی، اما تنها دلیل من واسه اینکه از 64 بیتی خوشم نمیاد اینه که گوشیم درایور 64 بیتی اصلا نداره و توی اینترنت هم موجود نیست و سایت سونی اریکسون هم اصلا درایور 64 بیتی ویندوز سون واسه این گوشی بیرون نداده (w810i) :31: درایور ویستا 64 بیتی هم بهش نمیخوره توی ویندوز سون (از معدود درایورهای ویستاست که به سون نمیخوره :41: )
منم یه w810دارم ... خراب شد ... الان دارم با 1100 کار میکنم !!!!!!!!!!!!!!!:31: بدون درایورم میتونی کار کنی (من بدون نصب درایورش فایلارو انتقال میدادم بین گوشی و کامپیوتر) میتونی یه ویندوز دیگه نصب کنی و پارتیشن بندی کنی ولی من خودم تا حالا همچین کاری نکردم و نمیخوام الکی یه حرفی زده باشم. اگه مشکلت فقط پارتیشن بندی بود میتونستی با پارتیشن مجیک و امثالهم مشکلتو حل کنی .

The Auditor
30-10-2011, 10:17
منم یه w810دارم ... خراب شد ... الان دارم با 1100 کار میکنم !!!!!!!!!!!!!!!:31: بدون درایورم میتونی کار کنی (من بدون نصب درایورش فایلارو انتقال میدادم بین گوشی و کامپیوتر) میتونی یه ویندوز دیگه نصب کنی و پارتیشن بندی کنی ولی من خودم تا حالا همچین کاری نکردم و نمیخوام الکی یه حرفی زده باشم. اگه مشکلت فقط پارتیشن بندی بود میتونستی با پارتیشن مجیک و امثالهم مشکلتو حل کنی .
آخه موضوع اینجاس مشکل من رم گوشی نیست. منظورم اینه که خب رم گوشیمو میشناسه و درایو درست میکنه و راحت میتونم باهاش کار کنم. مشکل من شناخته نشدن خود گوشیه :31: آخه میخوام از مودم جی پی آر اسش استفاده کنم :31: روی ویندوز سون 32 بیتی مثل هلو نصب میشه ها، اما 64 بیتی همش قر میاد و نصب نمیکنه :31:

iman_s
30-10-2011, 11:58
به جای کابل از بلوتوث استفاده کن

XplodR
30-10-2011, 17:28
سلام گرافیک ati 6770 که رو اچ پی هست قویتره یا gt 555 که روی asus n55 هست به نظرتون بین asus n55 و hp6199 کدوم بهتره من واسم 7200 rpm بودن هارد خیلی مهمه که انگار اچ پی 5400 ا :41:
GT555یه خورده قویتر از 6770هستش.در واقع میشه این دو تا گارت گرافیک رو رقیب هم در نظر گرفت. مشخصات و بنچ مارکهای مربوط به هر کدوم از کارتهای گرافیک رو میتونی از لینکهای زیر مقایسه کنی .در مورد لپ تاپ n55نظری ندارم. من اچ پی 6199 دارم راضی ام ازش. هاردشم 5400 هستش.
GT555M : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
6770M : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

The Auditor
30-10-2011, 17:51
به جای کابل از بلوتوث استفاده کن

آره، الان یهو به ذهن خودمم رسید از بلوتوث استفاده کنم :31: الانم با جی پی آر اس وصلم، البته چون بسته اینترنت فعال نکردم الان اعتبار سیمکارتم سریع تموم میشه :31:

The Auditor
30-10-2011, 17:57
GT555یه خورده قویتر از 6770هستش.در واقع میشه این دو تا گارت گرافیک رو رقیب هم در نظر گرفت. مشخصات و بنچ مارکهای مربوط به هر کدوم از کارتهای گرافیک رو میتونی از لینکهای زیر مقایسه کنی .در مورد لپ تاپ n55نظری ندارم. من اچ پی 6199 دارم راضی ام ازش. هاردشم 5400 هستش.
GT555M : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
6770M : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
6770 که بهتر عمل کرده :31: توی بیشترشونو که دارم میبینم 6770 بهتر فریم داده :31: راستی با چه برنامه ای مشخصات کارت گرافیکمو تست کنم؟ GPU-Z که اصلا چت میزنه وقتی اجراش میکنم. همه چیزشو میزنه صفر و فقط مارک کارتمو درست نشون میده :31: راستی یه لینک از 3DMark جدیدترین ورژن نداری بدی؟ من تو کف این برنامه موندم آخه هیچوقت نداشتمش :31:

Oloverock
30-10-2011, 20:23
6770 که بهتر عمل کرده :31: توی بیشترشونو که دارم میبینم 6770 بهتر فریم داده :31: راستی با چه برنامه ای مشخصات کارت گرافیکمو تست کنم؟ GPU-Z که اصلا چت میزنه وقتی اجراش میکنم. همه چیزشو میزنه صفر و فقط مارک کارتمو درست نشون میده :31: راستی یه لینک از 3DMark جدیدترین ورژن نداری بدی؟ من تو کف این برنامه موندم آخه هیچوقت نداشتمش :31:

من از این نرم افزار استفاده میکنم عالیه..."Speccy"...

The Auditor
30-10-2011, 23:02
شما که لطف کردی لینکو گذاشتی، حداقل رایگانشو میذاشتی :31:

XplodR
31-10-2011, 01:14
خوب نگاه کن :31: GT555یه خورده بهتر عمل میکنه نصبت به 6770(چه تو فریم ریت و دیتیل و چه تو 3Dmark:10:GPU-Zبرا منم مشخصات نشون نمیده ... نه داداش ... شرمنده ... ندارمش :41:

The Auditor
31-10-2011, 12:07
خوب نگاه کن :31: GT555یه خورده بهتر عمل میکنه نصبت به 6770(چه تو فریم ریت و دیتیل و چه تو 3Dmark:10:GPU-Zبرا منم مشخصات نشون نمیده ... نه داداش ... شرمنده ... ندارمش :41:
GPU-Z کارت منو مشخصات نشون نمیده، مال شما رو 3DMark :31: میبینی؟ اینا همش تبعیض علیه ATI است! پس من اون نتایج بنچمارک ها رو قبول ندارم :31: راستی لپتاپ من توی حالت معمولی (منظورم وقتی که توی بازی نیستم یا دیسک توی درایو نذاشتم) چقدر بیصداست. بعضی وقتا فکر میکنم اصلا فن نداره! :31: عادت کردم به فن پر سر و صدای کامپیوترم، به این عادت نکردم هنوز :31:

(HP Pavilion dv6-6160se)

XplodR
31-10-2011, 12:58
GPU-Z کارت منو مشخصات نشون نمیده، مال شما رو 3DMark :31: میبینی؟ اینا همش تبعیض علیه ATI است! پس من اون نتایج بنچمارک ها رو قبول ندارم :31: راستی لپتاپ من توی حالت معمولی (منظورم وقتی که توی بازی نیستم یا دیسک توی درایو نذاشتم) چقدر بیصداست. بعضی وقتا فکر میکنم اصلا فن نداره! :31: عادت کردم به فن پر سر و صدای کامپیوترم، به این عادت نکردم هنوز :31:

(HP Pavilion dv6-6160se)

نه اشتباه تایپی بود داداش(منظورم این بود که 3Dmarkندارم). GPU-Zمشخصات کارت گرافیک منو نشون میده ولی مثلا نشون نمیده که چقدر از حافظه گرافیکی اشغاله و ... ایشالا فنش واست بیصدا بچرخه!

The Auditor
31-10-2011, 13:43
آره مال منم همینجور نشون میده :41:
مرسی :11:

Oloverock
02-11-2011, 01:03
شما که لطف کردی لینکو گذاشتی، حداقل رایگانشو میذاشتی :31:

نرم افزارش رایگانه....100% Free......:)

rmcf
03-11-2011, 15:14
سلام به دوستان عزیز

من یه یک دو ماهه که میخوام یه لپ تاپ بگیرم به نظرتون بین اینها کدوم یکی بهتره

acer aspire 5755g
vaio s135fx
dell inspiron 5110
hp probook 4530 s
asus 53sv
msi ge620

خواهشا رتبه بندی هاشو به ترتیب بگین
اگه تا 1تومن چیز لپ تاپ بهتری هست هم بگید
نیاز من : اینترنت - فیلم دیدن و موسیقی گوش دادن - بازی بکنم فوقش pes2012 و ...

الان وقت خوبی برای خریدن لپ تاپ هست یا نه ؟

The Auditor
03-11-2011, 21:52
دو سه روز پیش داشتم با ساپورت اچ پی chat میکردم. از یارو پرسیدم خب من که دی وی دی ریکاوری رو درست کردم، میتونم درایو ریکاوری رو فرمت کنم، گفت آره میتونی فرمت کنی. منم فرمتش کردم و فضاشو پخش کردم به یه درایو دیگه و عادی به کارم ادامه دادم و کلی هم دعاش کردم طرفو، اما وقتی لپتاپو خاموش کردم و بعدا اومدم دوباره روشن کنم دیدم همه چیز به گند کشیده شده و ارور بوت میده و میگه باید ریکاور کنی!! :31: منم مجبور شدم ریکاور کنم و لعنتی خودش دوباره پارتیشن بندی کرد و اون درایو کذایی ریکاوری رو درست کرد و باعث شد هروقت میبینمش هم یارو رو فحش بدم هم خود درایو رو :31: به این نتیجه رسیدم که پشتیبانی اونوریا هم مثل اینوریا الکیه!!!!! :31: (نکنه فرمت کردن درایو ریکاوری روش خاصی چیزی داره؟؟ :19: )

saeidsmxo
04-11-2011, 21:48
دو سه روز پیش داشتم با ساپورت اچ پی chat میکردم. از یارو پرسیدم خب من که دی وی دی ریکاوری رو درست کردم، میتونم درایو ریکاوری رو فرمت کنم، گفت آره میتونی فرمت کنی. منم فرمتش کردم و فضاشو پخش کردم به یه درایو دیگه و عادی به کارم ادامه دادم و کلی هم دعاش کردم طرفو، اما وقتی لپتاپو خاموش کردم و بعدا اومدم دوباره روشن کنم دیدم همه چیز به گند کشیده شده و ارور بوت میده و میگه باید ریکاور کنی!! :31: منم مجبور شدم ریکاور کنم و لعنتی خودش دوباره پارتیشن بندی کرد و اون درایو کذایی ریکاوری رو درست کرد و باعث شد هروقت میبینمش هم یارو رو فحش بدم هم خود درایو رو :31: به این نتیجه رسیدم که پشتیبانی اونوریا هم مثل اینوریا الکیه!!!!! :31: (نکنه فرمت کردن درایو ریکاوری روش خاصی چیزی داره؟؟ :19: )

خب حتما سوالتو خوب نپرسیدی!؟
و اونم گفته میتونی فرمت کنی و شما هم کردی....:21:
ولی شما نپرسیدی که آیا مشکلی بعدش پیش میاد و باید کار دیگه ای کرد!؟؟:46:

tasnim68
04-11-2011, 22:48
من هفته گذشته یه HP ProBook 4530s خریدم و دیروز خواستم روش ویندوز xp نصب کنم که هر کاری کردم نشد. اطلاع دارید که علت چیه؟

The Auditor
05-11-2011, 09:21
خب حتما سوالتو خوب نپرسیدی!؟
و اونم گفته میتونی فرمت کنی و شما هم کردی....:21:
ولی شما نپرسیدی که آیا مشکلی بعدش پیش میاد و باید کار دیگه ای کرد!؟؟:46:
چرا بابا صدبار از یارو پرسیدم گفتم خب من که دی وی دی های ریکاوری رو درست کردم دیگه نیازی به درایو ریکاوری دارم یا نه؟ میتونم فرمتش کنم؟ اونم گفت اگه دی وی دی هایی که درست کردی سالم رایت شدن آره میتونی بزنی درایو ریکاوری رو فرمت کنی. منم همین کارو کردم..

2s2
06-11-2011, 14:02
دوستان نظرشون در باره این مدل چیه HP Pavilion DV6-6160
تو رنج قیمت همین لب تاپ چیزه بهتری گیر میاد؟
راستی گارنتی دار بگیرم یا بیخیالش بشم؟

The Auditor
06-11-2011, 23:27
دوستان نظرشون در باره این مدل چیه HP Pavilion DV6-6160
تو رنج قیمت همین لب تاپ چیزه بهتری گیر میاد؟
راستی گارنتی دار بگیرم یا بیخیالش بشم؟
من 6160se دارم. خیلی لپتاپ خوبیه. اصلا هم تعصب ندارم.
کانفیگش:
Ci5 2nd generation 2430M 2.4 GHz up to 3.0 GHz, 4 GB DDR3 1333 RAM, ATI 6770 2.5 GB GDDR5, 500 GB HDD 7200rpm
قیافشم قشنگه. کیبوردش واسه تایپ خیلی حال میده.

2s2
07-11-2011, 02:43
من 6160se دارم. خیلی لپتاپ خوبیه. اصلا هم تعصب ندارم.
کانفیگش:
Ci5 2nd generation 2430M 2.4 GHz up to 3.0 GHz, 4 GB DDR3 1333 RAM, ATI 6770 2.5 GB GDDR5, 500 GB HDD 7200rpm
قیافشم قشنگه. کیبوردش واسه تایپ خیلی حال میده.

دوست من چند و از کجا خریدی
بعد اینکه بازی چه طوره توش؟
و اینکه ارزش داره پول به گارانتی بدم؟

The Auditor
07-11-2011, 13:29
1.250 خریدم + اشانتیون یه موس وایرلس 45 تومنی اورجینال اچ پی :31: بابا گرافیکش ATI 6770 2.5 GB GDDR5 و RAM 4 GB DDR3 1333 و CPU روی 3 گیگاهرتزه ها! خب معلومه بازیها رو خوب اجرا میکنه! :31: گارانتی که والله چه عرض کنم.. اچ پی که توی ایران نمایندگی مجاز نداره که بخواد گارانتی کنه.. تصمیم با خودته.. من که 4% واسه گارانتی دادم که واقعا هم نمیدونم به تعهداتشون عمل کنن موقع مشکل... راستی وقتی خواستی بخری حواست باشه گرافیکش 6770 باشه چون با کانفیگ 6470 یا 6490 هم مثل اینکه وجود داره (یعنی حواست باشه 6160se باشه) :46:

The Auditor
07-11-2011, 13:34
راستی از پاساژ پارسیان خریدم (همش یادم میره بگم از کجا خریدم وقتی دوستان میپرسن :31: )

2s2
07-11-2011, 14:52
متشکر از راهنماییت دوست من
شما با چه گارانتی خریدی؟
در مورد بازی شما مثلاً بازی بتلفیلد 3 رو تونستید با چه کیفیتی بازی کنید؟ منظورم رزول و جزئیات بازی هست.

-----------------

راستی من لینک این مدل رو تو سایت hp نتونستم پیدا کنم اگر دارید بدید

The Auditor
07-11-2011, 16:42
کارت گارانتیش الان دم دستم نیست. الان بیرونم. رفتم خونه نگاه میکنم.
من battlefield 3 رو هنوز نخریدم و شدیدا دنبالشم :31: اما خب بازیهایی مثل dirt 3 و GTA IV و چندتا دیگه از بازیهای سنگینو توش با تنظیمات بالا تست کردم راحت اجرا کرد و فریم ریتشونم بالای 45 بود :46:
اینم لینک مشخصات این لپتاپ:

---------- Post added at 04:42 PM ---------- Previous post was at 04:39 PM ----------

esata هم داره. بلوتوثشم ورژن 3 است.

The Auditor
07-11-2011, 17:03
فهمیدم مشکل پارتیشن بندی و پاک کردن درایو ریکاوری و داغون شدن همه چیز لپتاپم و مجبور شدنم برای ریکاور کردن چی بود. الان توی لپتاپها هارداشونو روی حالت dynamic قرار میدن واسه برخی قابلیتهایی که دیسک های basic نداشتن، مثل درست کردن درایو مخفی (مثل HP tools که مخفیه). باید از dynamic تبدیلش کنم به basic. خیلی بدم میاد از این نوع فرمت...

The Auditor
07-11-2011, 18:49
ایول......... چقدر جالب گولش زدم.. همون چیزی که فکرشو میکردم بود.. basic کردمش بدون اینکه ویندوزمو پاک کنم.. درایو چرت ریکاوری + HP tools رو از بیخ پاک کردمشون رفت.. :31:

2s2
07-11-2011, 19:04
کارت گارانتیش الان دم دستم نیست. الان بیرونم. رفتم خونه نگاه میکنم.
من battlefield 3 رو هنوز نخریدم و شدیدا دنبالشم :31: اما خب بازیهایی مثل dirt 3 و GTA IV و چندتا دیگه از بازیهای سنگینو توش با تنظیمات بالا تست کردم راحت اجرا کرد و فریم ریتشونم بالای 45 بود :46:
اینم لینک مشخصات این لپتاپ:

---------- Post added at 04:42 PM ---------- Previous post was at 04:39 PM ----------

esata هم داره. بلوتوثشم ورژن 3 است.

متشکر دوست من
مشخصات فنیش که نسبت به قیمتش خیلی خوبه
فقط یه ایراد داره که وزنش کمی زیاده که البته فکر کنم به خاطر سایز صفحه نمایشش باشه
میمونه یه مشکل کوچیک که من هنوز قیافه این لپ تاپ رو ندیدم
لینکی هم که دادید تصویری ازش نبود. تو سایتهای ایرانیم چیز خاصی پیدا نکردم.
:41:

The Auditor
07-11-2011, 19:17
وزنشو توی سایتش به نظرم زیاد زده چون من موقع خریدش همونجا توی مغازه با ترازوی دیجیتالی وزنش کردم، فکر کنم 2.5 بود با باتری. البته خب این وزن واسه یه لپتاپ 15.6 اینچی اونقدرا هم بالا نیست..
رنگش بژه. کیبورد و تاچ پدش مشکی. فریم صفحه هم مشکیه.

amin666
07-11-2011, 19:21
أوست عزیز سیستم صوتی 6160 چیه?منظورم اسپیکر و کارت صداست.ایا beats ه یا چیز دیگه.آرم b رو بدنه لپتاپ هست یا نه؟فکر کنم سمت چث دستگاه باشه

The Auditor
07-11-2011, 19:50
سیستم صداش beats audio است. خیلی کیفیتش خوبه به نظرم.. سمت چپ بالای صفحه هم اینطوری نوشته: beatsaudio که البته audio رو فونت سفید نوشته که خب من الان اگه با سفید بنویسم اینجا نمیشه خوندش :31: مارک b رو هم کنار اسپیکر جلو سمت راست زده (چهارتا اسپیکر داره. دوتا سرتاسری بالای کیبورد و دوتا هم جدا پایین جلو راست و چپ کنار رم ریدرش)

The Auditor
07-11-2011, 20:12
توی سایت دیجی کالا عکس و مشخصاتو گذاشته. البته رنگ نقره ایشو گذاشته. اینی که من دارم بژه.

lvjan
07-11-2011, 20:23
دوستان عزیز من میخوام ریکائری لب تاپم رو استفاده کنم.
چه جوری باید ریکاوری که روز اول گرفتم رو برگردونم.
4 دی وی دی دارم؟
لطفا کامل توضیح بدید

The Auditor
07-11-2011, 21:01
سیستم رو روشن کن (دیسک ریکاوری شماره 1 توی دیسک درایو باشه). موقع بالا اومدن esc رو بزن تا صفحه بایوس بیاد بالا. بعدش از توی منوی ظاهر شده گزینه ریکاوری رو بزن. بعدش یه منو میاد بالا که باید از توش گزینه ریکاوری کامل رو انتخاب کنی. (عنوان گزینه هاش یادم نیست دقیقا، اما وقتی ببینی خودت متوجه میشی)

---------- Post added at 09:01 PM ---------- Previous post was at 08:57 PM ----------

دوستان یه برنامه درست و حسابی سراغ دارید که بشه توش دمای هارد و سی پی یو و گرافیکو مشخصاتشونو ببینیم؟ CPUz که چرته و خیلی از فیلداش خالیه، GPUz هم که دیوانه به تمام معنا، CPUID hardware monitor هم که فقط دوتا درجه حرارت نشون میده که اونم اصلا مشخص نکرده مربوط به چیه.

2s2
07-11-2011, 22:14
سیستم رو روشن کن (دیسک ریکاوری شماره 1 توی دیسک درایو باشه). موقع بالا اومدن esc رو بزن تا صفحه بایوس بیاد بالا. بعدش از توی منوی ظاهر شده گزینه ریکاوری رو بزن. بعدش یه منو میاد بالا که باید از توش گزینه ریکاوری کامل رو انتخاب کنی. (عنوان گزینه هاش یادم نیست دقیقا، اما وقتی ببینی خودت متوجه میشی)

---------- Post added at 09:01 PM ---------- Previous post was at 08:57 PM ----------

دوستان یه برنامه درست و حسابی سراغ دارید که بشه توش دمای هارد و سی پی یو و گرافیکو مشخصاتشونو ببینیم؟ CPUz که چرته و خیلی از فیلداش خالیه، GPUz هم که دیوانه به تمام معنا، CPUID hardware monitor هم که فقط دوتا درجه حرارت نشون میده که اونم اصلا مشخص نکرده مربوط به چیه.

Speccy فکر میکنم برنامه خوب و کاملی باشه
در مورد 6160 هم اگر پولم به 6170 نرسه 6160 رو میخرم
یه کوچولو نگرانه خدمات پس از فروش اچ پی هستم که اونم .....

hesam_q&q
08-11-2011, 14:38
سلام یه مدل ازhpمعرفی کنید که مشخصات زیر رو داشته باشه با تشکر

cpu:i7

ram: 8gig

Graphic:NVIDIA® GeForce® GT 550M with 2GB DDR3 VRAM

drive:Blu-Ray

و البته usb3

The Auditor
08-11-2011, 19:53
اچ پی کارت گرافیکاش ATI است. مدلهایی رو که گرافیکشون ATI 6770 هست رو انتخاب کن. 6770 با nvidia geforce gt 555 برابری میکنه. gt 555 از gt 550 قویتره.

hesam_q&q
08-11-2011, 21:06
سلام

نظرتون درباره این مدل چیه HP Pavilion DV6-6190 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])با مشخصات زیر کسایی که داشتن خوب بوده مشکل خاصی نداره لطفا راهنمایی کنید

Intel 2670QM 2.2 GHZ Core i7 3.1 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
8 GB DDR3
1000 GB 5400 RPM
ATI Radeon HD 6770M DDR5 2048 MB UpTo 4096 MB

shy_majid_ir
09-11-2011, 15:45
سلام

نظرتون درباره این مدل چیه HP Pavilion DV6-6190 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])با مشخصات زیر کسایی که داشتن خوب بوده مشکل خاصی نداره لطفا راهنمایی کنید

Intel 2670QM 2.2 GHZ Core i7 3.1 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
8 GB DDR3
1000 GB 5400 RPM
ATI Radeon HD 6770M DDR5 2048 MB UpTo 4096 MB

مدل 6190 مدل خیلی خوبیه من پیداش نکردم 6199 گرفتم

2s2
09-11-2011, 17:52
سلام
امروز من با قصد خرید 6160 رفتم بازار و با 6170 برگشتم
دیدم اختلاف قیمت ناچیزش میرزه به پردازنده قوی ترش
الان یکی دو تا مشکل دارم دوستان لطفاً راهنمایی کنند
اول اینکه چیزی به اسم دی وی دی ریکاوری نبود تو جعبه آیا باید خودم بک آپ بگیرم و چگونه؟
بعد هم صفحه کلید عربیه که حصابی حال گیریه الان من لیبل بچسبونم این عربی ها که باز دیده میشن!!

shy_majid_ir
10-11-2011, 03:15
سلام
امروز من با قصد خرید 6160 رفتم بازار و با 6170 برگشتم
دیدم اختلاف قیمت ناچیزش میرزه به پردازنده قوی ترش
الان یکی دو تا مشکل دارم دوستان لطفاً راهنمایی کنند
اول اینکه چیزی به اسم دی وی دی ریکاوری نبود تو جعبه آیا باید خودم بک آپ بگیرم و چگونه؟
بعد هم صفحه کلید عربیه که حصابی حال گیریه الان من لیبل بچسبونم این عربی ها که باز دیده میشن!!

مبارکه رفیق
در مورد ریکاوری خودت باید تهیه کنی برو تو استارت بعد تایپ کن :8::31: روش کلیک کن بعدم مراحلش طی کن 4تا دی وی دی میشه فکر کنم

reza6577
10-11-2011, 03:33
سلام بچه ها از روزی که این صفحه درست شد البته با یک اسمه دیگه 256 صفحه رد شده ، مشخصه که خیلی ها به مارک اچ پی علاقه دارند . دوستان من مطالبی دارم که توی چند پیج دیگه گفتم و یادم اومد که اینجا یک پیج درست کردم ! دلم نمی یاد پست اولم رو ویرایش کنم و بیام این مطلب رو اونجا بزارم .
من یک سال و نیم پیش dv5 1135ee خریدم ، اون موقع توی اون رنج قیمتی با کانفیگی که داشت بهترین بازار بود ، هرچی تو فروم های خارجی نوشته بودند که داغ می کنه و... من وقعی نگزاشتم ! :41: گرفتم و همه چی خیلی خوب بود تا هفته اول ! بعد از رایت چند دی وی دی ، دیگه چیزی رایت نکرد و همین چند ماه پیش باتریش از کار افتاد ! فنش هم یک سری صداهایی هم می ده ...
بله من با کارت 9600gt خیلی کارا کردم خیلی بازی ها رو اجرا کردم ولی ولی ولی چیزی که می مونه عمر لپ تاپه ! عمر باتری و ... هستش .
مثل چی داغ می کنه که به نظر من نمی شه بهانۀ کارت 9600 رو قبول کرد که داغ می کنه ، وقتی طراحی درست نباشه اینجوری می شه . اگر سری به سایت اچ پی بزنید می بینید این اشکالات شایع هستش و به نحوه استفاده من ربطی نداره .
گول امکانات رو نخورید من خوردم ! من پرینتر اچ پی هم دارم و الان 5 ساله دارم مداوم استفاده می کنم و راضیم ولی از این لپ تاپ متنفرم متنفر !
شاید درست نباشه اینطوری بنویسم ولی اچ پی لپ تاپ خرکاری نیست ! من دوست دارم اگر پول داشتم یک لپ تاپ صنعتی و مقاوم می خریدم و یک کارت گرافیک خفن هم برای سیستم می گرفتم . خواهش می کنم پیشنهاد من رو جدی بگیرید من سینه سوخته ام
تمام جوانب رو در نطر بگیرید ، توی چه محیطی از لپ تاپ استفاده می کنید ، اصلاً برای چی می خواین لپ تاپ بخرید . توی دنیای لپ تاپ دسته بندی های زیادی وجود داره . همه ی گزارش ها و ریوو ها رو جدی بگیرید .
دوستی توی یک صفحه ای گفته بود که اون سری های اول مشکل داشتند و الان مشکلات حل شده ، خوب چرا یک کاخونه با این عظمت چندین سری با مشکلات جدی بده بیرون؟ یادتون نره ما تو ایران زندگی می کنیم و گارانتی حرف آخر رو می زنه:31: پس دلتون رو به گارانتی خوش نکنید.

اگر فکر می کنین سونی گرونتره چون کیفیت بالاتری داره سونی بگیرید و اگر فکر می کنید داره پول مارکش رو می گیره چیز دیگه ای بگیرید ، سری گیم ، سری صنعتی و چندین گروه و دسته بندی توی لپ تاپها وجود داره ، به کانفیگ نگاه نکنید اون درجه آخره .

مثلاً من فکر می کردم وزن اصلاً مهم نیست چون ورزشکارم !، ولی وقتی خریدم و 4 تا خیابون مجبور شدم پیدا راه برم فهمیدم اون دوستم که xps 13 داشت چه حالی می کرده .

اگر یک لحظه و فقط یک لحظه فکر کردید که مثلاً این لب تاپ با این کانفیگ یک گیم باحال به من می ده پس بزار بخرمش اشتباه محضی کردید ، چون برای یک لپ تاپ که قراره باهاش گیم اجرا بشه باید چندین خصوصیت داشته باشه من جمله طراحی درست مکان فن و نوع و جنس کیبورد و ال سی دی و... که قیمتش با اون چیزی که شما فکر می کنی خیلی فرق داره .

اگر می دونید توی محیطی هستید که شرایط بده و گرد و خاک و ضربه و... هست هیچ وقت به خودتون اطمینان نکنید که من مراقبم و من کارم درسته و غیره ! بعد که کار از کار گذشت می گید اوه چه لب تاپ سوسولی !:31:

یک پاراگراف هم توی یکی از همین صفحه های سایت نوشتم ، شاید خیلی درست نباشه و اصلاً شاید خیلی بی ربط و مبتدیانه باشه که :
با اینکه الان گوشیم p990 کم کم داره به یکی از آثار باستانی تبدیل می شه و برای خودش شماره می گیره (واقعاً این کار رو می کنه ) و از پیری ، مرتب می گه کیه کیه (مثل شاه بابا و دوستان تو قهوه تلخ !) ولی من در اولین فرصت به جای خرید htc دیزایر اچ دی حتماً لپ تاپ رو عوض می کنم و یک خرکار می گیرم و یا اصلاً از سری گیم ایسوس می گیرم البته اگر پول زیادی داشتم .

روی حرف کارخونه حساب نکنید ، پرینتر ساز بره پرینترش رو بسازه ، یخچال ساز بره یخچالش رو بسازه و موبایل ساز هم ... تو کار هم دخالت نکنند که خریداران این ور دنیا کاسه چه کنم چه کنم دستشون نگیرن . این جمله خیلی پر بار بود خداییش قدرش رو بدونید و درکش کنید :5: :40:

این هم یک مطلب کاملاً تحقیق شده که بر مبنای آزمایش هزاران لپ تاپ بوده و نشان می دهد که جنس بنجل بازار چیست. البته شاید فروش اچ پی بیشتر از سایرین باشد و همین دلیل برای خرابی بیشتر باشد ولی من خودم یک شاهد حی و حاضر که می بینم لپ تاپ من چه بلاهایی سرش آمده و خواهد آمد.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نتایج تحقیقی روی سی‌هزار لپ‌تاپ معیوب مشخص کرده یک سوم لپ‌تاپ‌ها در سه سال اول استفاده دچار مشکل می‌شوند، نت‌بوک‌ها بیشتر از لپ‌تاپ‌ها خراب می‌شوند و ایسوس و توشیبا، کمترین آمار خرابی را دارند!

مجید جویا: از آن‌جاکه لپ‌تاپ‌ها اغلب از قطعات اولیه سخت‌افزاری مشابه و معمولا یکسانی ساخته می‌شوند، ممکن است چنین به نظر برسد که برندهای مختلف لپ‌تاپ تفاوتی با هم ندارند، دست‌کم تا زمانی که سخت‌افزارهای به کار رفته در ساخت آنها مشابه هم هستند و قابلیت اعتماد همسانی دارند.

به گزارش سی‌نت، شرکت خدمات گارانتی اسکوئر ترید، به تازگی در مقاله‌ای پژوهشی، نرخ خرابی 30هزار لپ‌تاپ را برای مقایسه برند و طبقه‌بندی سخت‌افزاری آنها بررسی کرده و به نتایجی دست یافته که حتی شما را متعجب خواهد کرد.

نکته اصلی این گزارش این است که از هر 3 لپ‌تاپ، دست‌کم یکی در فاصله زمانی کمتر از سه سال دچار خرابی می‌شود، و جالب‌تر این‌که لپ‌تاپ‌هایی با مارک‌های نه چندان معتبر ایسوز و توشیبا (دست‌کم در بازار داخلی ایران) کمترین نرخ خرابی را دارند، در حالی که لپ‌تاپ‌های با مارک‌های ایسر، گیت‌وی و به خصوص اچ.پی که پرفروش‌ترین برند لپ‌تاپ در سطح جهان است، با معضل نرخ خرابی بالاتر از متوسط روبرو است. علاوه بر آن، دو سوم این مشکلات ناشی از خرابی‌های سخت‌افزاری است، در حالی که یک سوم باقی‌مانده در رده خرابی‌های تصادفی طبقه‌بندی می‌شوند.

در مورد خرابی‌های لپ‌تاپ‌ها، به ویژه می‌توان از نت‌بوک‌ها نام برد که اصلا عملکرد خوبی در این زمینه ندارند؛ شاید هم از یک دستگاه کامپیوتری ارزان‌قیمت نباید انتظار بیشتری داشت. نرخ خرابی این لپ‌تاپ‌ها تا 20 درصد بیش از لپ‌تاپ‌های معمولی است. ولی این را هم در نظر داشته باشید که نت‌بوک، ابزار نسبتا جدیدی است و این اطلاعات بر مبنای عملکرد آنها در طول تنها یک سال به دست آمده است.

سه نمودار از این مقاله در این مقاله را ببینید که اولی نرخ خرابی لپ‌تاپ‌ها را بر حسب نوع خرابی در سه سال اول با هم مقایسه کرده، در دومی نرخ خرابی در لپ‌تاپ‌ها و نت‌بوک‌ها در عرض دوازده ماه اول استفاده با هم مقایسه شده‌اند و در نهایت، سومین نمودار به مقایسه مارک‌های مختلف لپ‌تاپ از نظر نرخ خرابی در سال‌های دوم و سوم پرداخته است.

نکته کلیدی در این میان این است که لپ‌تاپ‌ها معمولا در مقایسه با دیگر انواع دستگاه‌های الکترونیکی مصرف‌کنندگان خانگی، خیلی بیشتر دچار خرابی می‌شوند؛ دلیل این امر را تا حدی می‌توان این‌گونه توضیح داد که این ابزارها در رده پیچیده‌ترین ابزارهای الکترونیکی به شمار می‌روند که یک مصرف‌کننده با آن سر و کار خواهد داشت؛ و شاید این دلیل هم مطرح باشد که فشارهای قیمتی منجر به نادیده گرفتن کمبودهایی در فرایند کنترل کیفیت در مراحل طراحی و تولید انبوه این دستگاه‌ها شده است.

موافقم
من هم لبت تاب دل 5010 دارم. راضیم ، بد نیست ،1 ساله کار میکنه، اما زود حرارتش میره بالا . به نظرم ایسوس خیلی خوبه ،

Kamyar_AnathemA
10-11-2011, 16:16
سلام

من دیروز یک اچ پی 6170 خریدم
میخواستم بدونم چجوری میشه کاری کرد که وقتی لپ تاپ به برق هست و باطری شارژش کامل میشه دیگه باطری اور شارژ نشه و از مدار خارج بشه ؟ یعنی وقتی شارژش کامل شد دیگه باطرس شارژ اضافه نشه و از برق اشتفاده بشه

آخه من شب تا صبح میزارم برا دانلود نمیخوام به باطریش آسیب برسه

2s2
10-11-2011, 21:03
سلام

من دیروز یک اچ پی 6170 خریدم
میخواستم بدونم چجوری میشه کاری کرد که وقتی لپ تاپ به برق هست و باطری شارژش کامل میشه دیگه باطری اور شارژ نشه و از مدار خارج بشه ؟ یعنی وقتی شارژش کامل شد دیگه باطرس شارژ اضافه نشه و از برق اشتفاده بشه

آخه من شب تا صبح میزارم برا دانلود نمیخوام به باطریش آسیب برسه

سلام
خوب بدون باطری روشن کن
فکر نکنم مشکلی پیش بیاد
منم چهار شنبه همین مدل را خریدم فقط کیبرد عربیش خورد تو ذوقم برای شما انگلیسی تنهاست یا عربی هم داره؟
راستی از کجا و چند خریدی؟

Kamyar_AnathemA
10-11-2011, 23:26
سلام
آخه شنیدم اگه یک مدت زیادی از باطری استفاده نکنی خراب میشه
آره عربی هم داره . همشون داره . آخه اینارو از نمایشگاه Gtex دوبی خریدن همرو
من از مشهد خریدم 1340 بدون گارانتی

تو جعبش هم نه دی وی دی اورجینال ویندوز بود نه درایور ها ! زنگ زدم گفتن الان دیگه همراه لپ تاپ دی وی دی نیست و فقط 4 تا دی وی دی ریکاوری بود که خودشون رایگان برام گرفتن

حالا اگه ما نخواستیم با ریکاوری ویندوز نصب کنیم و خواستیم معمولی نصب بشه تکلیف چیه ؟
پس این ویندوز اورجینال فقط باید با ریکاوری نصب بشه !!!!!
اگه خواستم یک ویندوز دیگه نصب کنم درایور هارو چیکار کنم ؟

2s2
10-11-2011, 23:42
سلام
آخه شنیدم اگه یک مدت زیادی از باطری استفاده نکنی خراب میشه
آره عربی هم داره . همشون داره . آخه اینارو از نمایشگاه Gtex دوبی خریدن همرو
من از مشهد خریدم 1340 بدون گارانتی

تو جعبش هم نه دی وی دی اورجینال ویندوز بود نه درایور ها ! زنگ زدم گفتن الان دیگه همراه لپ تاپ دی وی دی نیست و فقط 4 تا دی وی دی ریکاوری بود که خودشون رایگان برام گرفتن

حالا اگه ما نخواستیم با ریکاوری ویندوز نصب کنیم و خواستیم معمولی نصب بشه تکلیف چیه ؟
پس این ویندوز اورجینال فقط باید با ریکاوری نصب بشه !!!!!
اگه خواستم یک ویندوز دیگه نصب کنم درایور هارو چیکار کنم ؟

من یک جایی خوندم باطری 70% شارژ از دستگاه در بیار هر چند وقت یکبارم بزن به دستگاه کامل خالی بشه دوباره تا 70% شارژ کن و در بیار
البته اگر میخوای شبانه روز روشن باشه و تو برق چرا pc نخریدی!
اینطوری عمر دستگاهت کم میشه.
برای ویندوزم از سایت خود اچ پی دان کن ولی این ویندوزه که خوبه اورجیناله 64 بیته خوبه ها!!!

من با گارانتی خریدیم 1350 از پارسیان ولی کاش بدون گارانتی میگرفتم

lvjan
11-11-2011, 05:38
یک سوال. من 6080 دارم تازه متوجه شدم که قسمت بالای کیبوردم رو اونجایی که دکمه پلی و ولم هستpely & volom وقتی فشارش میدم اون قسمت کیبرد به داخل فرو میره. نمیدونم خارش شکسته یا نه همینجوریه؟

Kamyar_AnathemA
11-11-2011, 14:09
من یک جایی خوندم باطری 70% شارژ از دستگاه در بیار هر چند وقت یکبارم بزن به دستگاه کامل خالی بشه دوباره تا 70% شارژ کن و در بیار
البته اگر میخوای شبانه روز روشن باشه و تو برق چرا pc نخریدی!
اینطوری عمر دستگاهت کم میشه.
برای ویندوزم از سایت خود اچ پی دان کن ولی این ویندوزه که خوبه اورجیناله 64 بیته خوبه ها!!!

من با گارانتی خریدیم 1350 از پارسیان ولی کاش بدون گارانتی میگرفتم

با زیاد روشن بودن مشکلی برای لپ ناپ پیش نمیاد
الان یک Dell دارم در شبانه روز هم زیاد روشنه 4 سال هم هست داره کار میکنه میکلی هم نداشته

omid1989rhz
11-11-2011, 16:55
سلام بجه ها من یه لپ تاپ اچ پی 6170 گرفتم یه اتفاقی افتاد که پارتیشن ردکاوری رو از دست دادم کسی هست که این مدل لپ تاپ داشته باشه ا. ریکاوریش یه نسخه به من بده ترو خدا یکی این لطفو بهم بکنه همش یه هفته اس گرفتمش بد جوری تو دردسر افتادم . این شمارمه 09127137628اگه لطف کنید خبر بدید یه دنیا ممنون میشم.

omid1989rhz
11-11-2011, 18:35
آقا سلام
منم مثل لپ تاپ شما گرفتم ولی پارتیشن ریکاوریم پاک شده یه لطفی میکنی اگه ریختیش روی دی وی دی یه نسخشم به من بدی رایت کنم بد جورد تو درد سر افتادم این شمارمه اگه خبر بدی ممنون میشم 09127137628

Ramin khuzestan
12-11-2011, 01:30
دوستان آیا امکان خاموش کردن آرم hp در لپ تاپ 6180 وجود داره ؟ اگر آره لطفا راهشو بگید
ممنون

2s2
12-11-2011, 13:46
آقا سلام
منم مثل لپ تاپ شما گرفتم ولی پارتیشن ریکاوریم پاک شده یه لطفی میکنی اگه ریختیش روی دی وی دی یه نسخشم به من بدی رایت کنم بد جورد تو درد سر افتادم این شمارمه اگه خبر بدی ممنون میشم 09127137628

دوست من سلام
این بک آپ از ویندوز اورجینال هست
اگر شما مثلا برای من رو ریکاوری کنید از حالت اورجینال خارج میشه

hamednet_ir
12-11-2011, 15:34
با سلام
میخوام 6190 بگیرم, آیا در سری 61XX مشکل داغ شدن وجود داره؟
شما از خریدتون راضی هستید؟

ممنون

☼ Namvari ☼
12-11-2011, 15:57
با سلام

ممنون

من 6177 دارم ، داغ می کنه ولی نه در حالت عادی
ولی با کارای سنگین مثل بازی داغ میکنه

amin666
12-11-2011, 19:30
سلام دوستان.من نظرم روی 6166 هست.البته باگرافیک6770.به نظرتون فرق خاصی با 6070 داره؟بعد چه رنگهایی داره؟dark umber نداره؟ مشکل خاصی نداره؟من قبلا می خواستم6050 بگیرم و لی خیلی کم گیر میاد.به جز 6050 سری dv6 با cpu i5 و گرافیک 6770 مدلی هست؟ممنون

2s2
12-11-2011, 21:06
با سلام

ممنون

سلام
کم6170 خریدم توحالت عادی که دماش خوبه cpu زیره 48 درجه هست
تو بازی سنگین مثل bf3 که رفتم فن شروع میکنه به کار کردن شدید
ولی هیچ وقت هنگ نکرده به دلیل داغ شدن
تو بازی هم دمای cpu به 68 رسید

naser_2006
12-11-2011, 21:59
من خودم لپ تاپ اچ پی دارم و الان 2 سالی میشه ک استفاده میکنم و ازش مثل خر کار میکشم شده تا 1 هفته هم خاموش نشده و روزی 15 -16 ساعت روشنه داغ میکنه البته توی کارای گرافیکی مثل بازی و... خلاصه الان 1.5 ساله ک ویندوز رو عوض نکردم و با اینکه یه 2-3 ماهی هست ک ویندوز خراب شده و نیاز به تعویض داره اما بازم کار میکنه و زیاد جدی نیست
اون موقع ک مییخواستم منم بخرم میگفتن زیاد داغ میکنه و خراب میشه و...
موفق باشید

virangar666
12-11-2011, 23:40
سلام دوستان
من به تازگی یه لپ تاپ اچ پی 4530 خریدم. حالا احساس میکنم فن این لپ تاپ هی رو دور آهسته کار میکنه و قطع نمیشه. صدای فن خیلی آروم میاد و هوا رو بیرون میده که گاهی اوقات کمی صدا بیشتر میشه-
یعنی مشکل از لپ تاپه؟
یعنی اینا همین جوری هستن؟
کسانی که از این مدل لپ تاپ دارن لطفا منو راهنمایی کنن. ممنون

amin666
13-11-2011, 00:32
دوست عزیز مگه می شه فن لپ تپ خاموش شه!خاموش شه که به یک دقیقه نرسیده مادربوردتون سوخته!درسته وقتی کار نمی کنید cpu , gpu زیاد کار نمی کنن.ولی به هر حال دستگاه روشنه

virangar666
13-11-2011, 01:00
دوست عزیز مگه می شه فن لپ تپ خاموش شه!خاموش شه که به یک دقیقه نرسیده مادربوردتون سوخته!درسته وقتی کار نمی کنید cpu , gpu زیاد کار نمی کنن.ولی به هر حال دستگاه روشنه

یعنی این قضیه مشکلی نداره؟
آخه الان اینجوری حدود 1.15 دقیقه باطریش شارژ نگه میداره.
اینا طبیعیه؟

The Auditor
13-11-2011, 12:38
سلام دوستان.من نظرم روی 6166 هست.البته باگرافیک6770.به نظرتون فرق خاصی با 6070 داره؟بعد چه رنگهایی داره؟dark umber نداره؟ مشکل خاصی نداره؟من قبلا می خواستم6050 بگیرم و لی خیلی کم گیر میاد.به جز 6050 سری dv6 با cpu i5 و گرافیک 6770 مدلی هست؟ممنون

من 6160 دارم با اين كانفيگ:
Ci5 2430 2.4 ghz up to 3.0 ghz, 4 gb ddr3 ram 1333, hdd 500 gb 7200rpm, vga ati 6770 2.5 gb gddr5

shy_majid_ir
13-11-2011, 14:57
یعنی این قضیه مشکلی نداره؟
آخه الان اینجوری حدود 1.15 دقیقه باطریش شارژ نگه میداره.
اینا طبیعیه؟

داداش من 6199 دارم واسش کول پد خریدم تو حالت عادی فنش روشن نمیشه فقط موقع بازی روشن میشه :D

linkinpark20
13-11-2011, 15:05
دوستان آیا خرید probook4530s رو چطور خریدی میدونید؟دوستانی که از این مدل دارن آیا راضی هستن؟ممنون

virangar666
13-11-2011, 21:23
داداش من 6199 دارم واسش کول پد خریدم تو حالت عادی فنش روشن نمیشه فقط موقع بازی روشن میشه :D

سلام دوست عزیز.
اینی که شما گفتی یعنی ماله من مشکل داره؟ یا عادیه؟

amin666
13-11-2011, 21:25
من 6160 دارم با اين كانفيگ:
Ci5 2430 2.4 ghz up to 3.0 ghz, 4 gb ddr3 ram 1333, hdd 500 gb 7200rpm, vga ati 6770 2.5 gb gddr5

نه.من منظورم 6166 هست که ci7 ه.اخه با gpu 6770 تو هیچ سایتی حتی خود hp هم ندیدم.یعنی خودشون گرافیک رو عوض می کنن؟!
شما 6160 رو چند خریدید؟قیمتهایی که دارم یه کم نسبت به کانفیگ گرون به نظر میاد.نزدیک 1200 یا حتی بیشتر.خب ادم می ره یه 6050 پیدا می کنه می خره دیگه.فوقش 1050 ه قیمتش.کانفیگش که تقریبا همونه
راستی در مورد 616x بدنه مثل سری 60xx هست؟یعنی الومینیومیه؟

virangar666
13-11-2011, 21:33

سلام دوست عزیز.

یه گجت خود سیستم داره که نشون دهنده مقدار مصرف cpu , ram هست. درجه cpu رو 60 درصد هستش.حتی وقتی کاری با لپ تاپ نمی کنم.

The Auditor
13-11-2011, 22:33
نه.من منظورم 6166 هست که ci7 ه.اخه با gpu 6770 تو هیچ سایتی حتی خود hp هم ندیدم.یعنی خودشون گرافیک رو عوض می کنن؟!
شما 6160 رو چند خریدید؟قیمتهایی که دارم یه کم نسبت به کانفیگ گرون به نظر میاد.نزدیک 1200 یا حتی بیشتر.خب ادم می ره یه 6050 پیدا می کنه می خره دیگه.فوقش 1050 ه قیمتش.کانفیگش که تقریبا همونه
راستی در مورد 616x بدنه مثل سری 60xx هست؟یعنی الومینیومیه؟
من 6160 رو 1.250 خریدم. سایت اچ پی دو جور سرچ داره، یکی توی همون region ی که واردش میشی، یکی هم بصورت global. ممکنه اون region ی که شما واردش شدید اون لپتاپ عرضه نشده باشه، بخاطر همین پیداش نکردید. احتمالا باید global سرچش کنید، از توی فیلد سرچ اون بالا سمت راست.. بدنه 6160 آلومینیومیه. مال من بژه اما مثل اینکه نقره ای هم داره.

---------- Post added at 11:33 PM ---------- Previous post was at 11:30 PM ----------

سلام دوست عزیز.

یه گجت خود سیستم داره که نشون دهنده مقدار مصرف cpu , ram هست. درجه cpu رو 60 درصد هستش.حتی وقتی کاری با لپ تاپ نمی کنم.
alt+ctrl+del رو بزن و task manager رو باز کن و از توی process ببین چه برنامه ای سی پی یو رو مشغول کرده؟ (اشغال سی پی یو رو بصورت درصد مینداره، رم رو هم بصورت کیلوبایت)

virangar666
14-11-2011, 00:03
alt+ctrl+del رو بزن و task manager رو باز کن و از توی process ببین چه برنامه ای سی پی یو رو مشغول کرده؟ (اشغال سی پی یو رو بصورت درصد مینداره، رم رو هم بصورت کیلوبایت)
سلام قربان.
آقا این کارو انجام دادم. حجم زیادی از مصرف cpu مربوط شده بود به یه بخش از برنامه nero که نصب کرده بودم. nero رو حذف کردم. الان مصرف cpu رسید به 32 . و ثابت شده.
دیگه چه چیزایی اینطور کاری با لپ تاپ میکنه؟
حالا چیکارا کنم؟

lvjan
14-11-2011, 08:00
دوستان عزیز کسی میدونه برای قسمت cool sense چه درایوری رو باید از سایت اچ پی دانلود کنم؟

nasir201017
14-11-2011, 10:29
سلام من دیروز یک hp dv6 6120se خریدم i7 cash 6 1333 گرافیک 1g هارد 500 یو اس بی 3 ندارد
فروشنده می گفت دو مدل گرافیک داره یک جی فورس یکی ام atm شاید املا شو اشتباه نوشته باشم قیمت هم

1250000 تومان نظر عزیزان چیست میرزه خوبه بده متوسطه نقدی وبررسی کنید باتشکر

باتشکر

rouzbeh_ziafati
14-11-2011, 13:28
می خوام یه 6050 بخرم ، اطفا دوستانی که تجربه دارند ، می دونم که بخاطر تحریم گارانتی اصلی نداریم اما با این وجود بهترین گارانتی لپ تاپ hp در ایران کدوم شرکت ها هستند ، اگر میشه چندتا به ترتیب اولویت معرفی کنید

shy_majid_ir
14-11-2011, 14:37
سلام دوست عزیز.

فکرنکنم مشکلی باشه بستگی به دمای اتاق و محل استفائه هم داره
ازخود لب تاچ چطور دمای cpu رو میبینی ؟ برنامه core temp رو نصب کن بهت نشون میده

rouzbeh_ziafati
14-11-2011, 21:03
کسی قیمت 6170 رو نداره؟

2s2
15-11-2011, 01:09
کسی قیمت 6170 رو نداره؟

من 1350 با گارانتی خریدم
البته گارانتی برای اچ بی چندان معنایی نداره

Kamyar_AnathemA
15-11-2011, 02:18
سلام
من یک 6170 خریدم
منخواستم بدونم از کجا میشه فهمید که الان از گرافیک ATI داره استفاده میکنه یا اون یکی دیگه ؟
چجوری میشه بین این دو تا Change کرد ؟
چرا این ATI مثل Geforce تنظیمات نداره ؟ منظورم Control Panel هست . شاید من ندیدم . کجاست ؟

کلا من نمیدونم تنظیمات یک لپ تاپ جدید چی هست و چیکار باید کرد بعد از خرید . راهنمایی کنین لطفا

2s2
15-11-2011, 03:02
منم این مشکل چنج رو پیدا کردم
البته تو کنترل پنل ati یه جایی هست میشه اسم برنامه رو بدی و بگی به حالت high اجرا بشه
ولی همینطوری نمیشه فهمید الان رو کدوم گرافیک هست؟

amin666
15-11-2011, 10:27
خب شما کلیک راست کنید گزینه اخر می نویسه رو کدوم گرافیکه دیگه!بعد مگه می شه ati تنظیمات نداشته باشه!تو کنترل پنل gpu هر چی بخواید هست دیگه.من این لپتاپ ر وندارم.ولی بگردید پیدا می کنید

lvjan
15-11-2011, 10:38
دوستان عزیز کسی میدونه برای قسمت cool sense چه درایوری رو باید از سایت اچ پی دانلود کنم؟

Oloverock
15-11-2011, 10:52
سلام
من یک 6170 خریدم
منخواستم بدونم از کجا میشه فهمید که الان از گرافیک ATI داره استفاده میکنه یا اون یکی دیگه ؟
چجوری میشه بین این دو تا Change کرد ؟
چرا این ATI مثل Geforce تنظیمات نداره ؟ منظورم Control Panel هست . شاید من ندیدم . کجاست ؟

کلا من نمیدونم تنظیمات یک لپ تاپ جدید چی هست و چیکار باید کرد بعد از خرید . راهنمایی کنین لطفا

روی دسکتاپ کلیک راست کن و Configure switchable graphics انتخاب کن...

یا

البته من 6050 دارم.....:)

Oloverock
15-11-2011, 11:16

cool sense مربوط به قسمت framework هستش...این نرم افزار وو از قسمت software- solutions درایورای لپ تاپت دانلود کن....البته زیاد مطمئن نیستم ولی امتحانش ضرر نداره.......:)

HP Software Framework

em0fab0y
15-11-2011, 11:32
دوست عزیز وقتی نمی دونی بهتره راهنمایی بی جهت نکنی....
برای Cool Sense باید برنامه Hp Support Assistant رو نصب کنید و در Start Box ...Coll Sense رو Search کنین...

Kamyar_AnathemA
15-11-2011, 12:45
من یک catalyst radeon control panel پیدا کردم اما چیز خاصی توش نیست
تنظیمات gpu هم ندیدم تا حالا

lvjan
15-11-2011, 16:51
برای Cool Sense باید برنامه Hp Support Assistant رو نصب کنید و در Start Box ...Coll Sense رو Search کنین...
دوست عزیز من درست متوجه نشدم .
بعد از نصب hp support assistant
منظورت این بود که در قسمت جستجو hp support assistant برنامه cool sense رو جستجو کنم یا در قسمت جستجوی ویندوز؟

lvjan
15-11-2011, 16:57
cool sense مربوط به قسمت framework هستش...این نرم افزار وو از قسمت software- solutions درایورای لپ تاپت دانلود کن....البته زیاد مطمئن نیستم ولی امتحانش ضرر نداره.......:)

HP Software Framework
من وقتی cool sense رو جستجو کردم مکان نسبش رو
C:\Program Files (x86)\Hewlett-Packard\HP Support Framework\Resources\HPThermalAssistant
نشون داد . اما نمیدونم چه درایوی باید نصب بشه؟
من همه درایوهای جدید رو دارم

---------- Post added at 06:57 PM ---------- Previous post was at 06:57 PM ----------

من وقتی cool sense رو جستجو کردم مکان نسبش رو
C:\Program Files (x86)\Hewlett-Packard\HP Support Framework\Resources\HPThermalAssistant
نشون داد . اما نمیدونم چه درایوی باید نصب بشه؟
من همه درایوهای جدید رو دارم

em0fab0y
15-11-2011, 17:29
دوست عزیز من درست متوجه نشدم .
بعد از نصب hp support assistant
منظورت این بود که در قسمت جستجو hp support assistant برنامه cool sense رو جستجو کنم یا در قسمت جستجوی ویندوز؟

روی Start در پایین صفحه سمت چپ کلیک کن و در قسمت سرچ Cool sense رو تایپ کن....

Vahid579
15-11-2011, 18:59
بچه ها یه مدل خوب تا 1 تومن . 14 اینچ باشه.

Kamyar_AnathemA
16-11-2011, 01:03
من که باطریمو به 40 درصد که رسید در آوردم و پیچیدم تو نایلون و گذاشتم تو یخچال ! آخه اکثرا برق در دسترسم هست
مشکلی که پیش نمیاد ؟

nasir201017
16-11-2011, 08:09
سلام من یک 6120 خریدم نظرتون چیه البته 6120se

2s2
16-11-2011, 12:29
من که باطریمو به 40 درصد که رسید در آوردم و پیچیدم تو نایلون و گذاشتم تو یخچال ! آخه اکثرا برق در دسترسم هست
مشکلی که پیش نمیاد ؟

اگه برقت قطع نشه هیچ مسئله پیش نمیاد!

Oloverock
16-11-2011, 19:08

دوست عزیز منم در آخر حرفم گفتم که " زیاد مطمئن نیستم ولی امتحانش ضرر نداره ".....

lvjan
17-11-2011, 11:42
کسی میدونه اگه سی دی ریکاوری خراب بشه چه جوری میشه از سایت اچ پی یا مایکروسافت به دستش اورد.؟
اگه الان با خود ویندوز ریکاوری بگیرم کارایی داره؟
با کدوم برنامه دیگه ای ریکاوری بگیرم بهتره؟

linkinpark20
17-11-2011, 11:47
دوستان میخوام برم یک pro book 4530s بخرم با پردازنده core i 5 آیا کسانی که دارن ازش راضین و اگه ندارین مشکلی نداره؟آخه من خودم هر چی روش تحلیل کردم به مشکلی نرسیدم ولی نمیدونم تو کشور ما چرا فروشنده ها عاشق برند asus هستن.اگه دوستان نظرات خودشون رو بگن ممنون میشم.

nasir201017
17-11-2011, 17:01
سلام hp 6120 که این همه کفتم نظرتون چیه وکسی جواب نگفت باتری شو دراورده بودم وداشتم بکاب می گرفتم که دوشاخه جداشد وباخودم گفتم تمام شد خراب شد ولی اتفاقی نیفتاد و دوباره روشن شد البته در موقع بکاب گرفتن هم مشکل این بود که من در دی وی دی رام رو میزدم وتوقع داشتم زود باز شود وتند تند می زدم که دوشاخه از بریز درامد به نظر شما ایا سیستم اسیب دیده چون بعدش روشن شد وادامه بکاب را من ادامه دادم
باتشکر

Kamyar_AnathemA
18-11-2011, 02:04
من وقتی با این 6170 بازی میکنم زیاد گرم نمیشه اما از فن گنده به کار میفته . اون فنه چیه ؟
دمای سی پی یو باید چقدر باشه ؟

من آخرش Control Panel کارت گرافیکمو پیدا نکردم و نفهمیدم از کجا بفهمم که الان از کدوم کارن گرافیک داره استفاده میکنه !!! :13:

Kamyar_AnathemA
18-11-2011, 02:33
من وقتی با این 6170 بازی میکنم زیاد گرم نمیشه اما از فن گنده به کار میفته . اون فنه چیه ؟

من آخرش Control Panel کارت گرافیکمو پیدا نکردم و نفهمیدم از کجا بفهمم که الان از کدوم کارن گرافیک داره استفاده میکنه !!! :13:

Kamyar_AnathemA
18-11-2011, 02:46

lvjan
18-11-2011, 11:21
کسی میدونه اگه سی دی ریکاوری خراب بشه چه جوری میشه از سایت اچ پی یا مایکروسافت به دستش اورد.؟

Kamyar_AnathemA
18-11-2011, 12:07
پیرو مشکلات قبلی این درایو هم ارش از بیرون خیلی سخت باز میشه
یعنی دکمش خیلی تو هست
حتما باید با ناخن باز کنی با انگشت نمیشه

مدلش اینجوریه ؟

The Auditor
18-11-2011, 12:12

ريكاوريت خراب بشه مهم نيست. يه فولدر هست توى درايو C اسمش SWSETUP است. اونو بگير توى يه دى وى دى يا فلش كپى كن. توش كل درايورها و برنامه هايى كه روى لپتاپت هستو ستاپاشو گذاشته. حالا ممكنه بپرسى پس ويندوز اورجينالم چى؟ فرق ويندوز اورجينال با كرك شده فقط يه سريال نامبره كه مايكروسافت به همراه ويندوز ميده، وگرنه نرم افزار ويندوز همون نرم افزاره؛ مثل سخت افزار نيست كه بگيم اين طرح اپل آيفونه و صد تومن بيشتر نيست اما اون يكى اورجينال اپل آيفونه و يه ميليون قيمتشه. هروقت نياز به ويندوز ريختن پيدا كردى بگير يه ويندوز سون HOME PREMIUM 64-BIT كرك نشده بريز، بعدش وصل شو به اينترنت و اون سريال نامبرى كه مايكروسافت زده زير لپتاپتو توى قسمت ACTIVATION وارد كن تا GENUINE بشه.

amir2im
18-11-2011, 13:27
دوست عزیز اگه منظور شما DVD ریکاوری ویندوز باشه (که خودتون باید موقعی که ویندوز سالم بود با نرم افزار مربوطه درست می کردین) از هیچ سایتی قابل دانلود نیست چون اصلا وجود نداره چون این DVD مختص به هر نفره و عمومی نیست و لپ تاپ هایی که ویندوز اورجینال دارن با این DVD میشه ویندوزو دوباره بصورت اورجینال احیا کرد.
اما هر برند یک نرم افزار ویژه برای اینکار داره که بهتره از اون استفاده کنین البته نرم افزارهای قدرتمند دیگه ای هم پیدا میشه.موفق باشین:11:

amir2im
18-11-2011, 13:35
دوستان میخوام برم یک pro book 4530s بخرم با پردازنده core i 5 آیا کسانی که دارن ازش راضین و اگه ندارین مشکلی نداره؟آخه من خودم هر چی روش تحلیل کردم به مشکلی نرسیدم ولی نمیدونم تو کشور ما چرا فروشنده ها عاشق برند asus هستن.اگه دوستان نظرات خودشون رو بگن ممنون میشم.
من خودم اسوس دارم اما دوست خودم دقیقا این مدلو داره.خدایی لپ تاپ خوبیه هم از لحاظ ظاهر و کیفیت . توان سخت افزاری خوبی هم داره .و تا الان مشکلی باهاش نداشته فقط از اسوس بیشتر داغ میکنه که با کول پد حله فقط این که چرا فروشنده ها میگن اسوس: الان تو بازار مدل های ریفر و ریمارک HP زیاده حتما با گارانتی معتبر مثل ایران اچ پی بگیر تا برات مشکلی پیش نیاد کلام اخر لپ تاپ خوبیه و با گارانتی معتبر بگیری پشیمون نمی شی:10:

ehsan7390
18-11-2011, 16:02
کسی 6160 داره ؟

nasir201017
18-11-2011, 16:58
سلام دوستان ایا برای ورود به boot لپ تاپ مثل pc باید دکمه del یا f2 باید بزنم یا چیز دیگه رو لپ تاپ hp 6120

باتشکر

kish_770
18-11-2011, 17:23
ريكاوريت خراب بشه مهم نيست. يه فولدر هست توى درايو C اسمش SWSETUP است. اونو بگير توى يه دى وى دى يا فلش كپى كن. توش كل درايورها و برنامه هايى كه روى لپتاپت هستو ستاپاشو گذاشته. حالا ممكنه بپرسى پس ويندوز اورجينالم چى؟ فرق ويندوز اورجينال با كرك شده فقط يه سريال نامبره كه مايكروسافت به همراه ويندوز ميده، وگرنه نرم افزار ويندوز همون نرم افزاره؛ مثل سخت افزار نيست كه بگيم اين طرح اپل آيفونه و صد تومن بيشتر نيست اما اون يكى اورجينال اپل آيفونه و يه ميليون قيمتشه. هروقت نياز به ويندوز ريختن پيدا كردى بگير يه ويندوز سون HOME PREMIUM 64-BIT كرك نشده بريز، بعدش وصل شو به اينترنت و اون سريال نامبرى كه مايكروسافت زده زير لپتاپتو توى قسمت ACTIVATION وارد كن تا GENUINE بشه.

سلام آقای حسابرس

:46:

poonel
18-11-2011, 17:45

من همین چند روز پیش core i3 HP 4530s رو گرفتم.
خیلی کیفیتش خوبه. جنس بدنش عالی هست و خیلی خنکه.
صفحش هم ماته و بازتاب نورهای مزاحم نداره. صفحه کلیدشم واسه تایپ عالی هست.
نسبت به قیمتش واقعاً ارزش داره.
به نظر من که بهتر از ASUS هست.
من پرس و جو که کردم گفتن ASUS گارانتیش و قطعاتش بخاطر تحریم خوب نیست و HP تعمیراتش بهتر هست.

من از فروشگاه سرزمین رایانه گرفتم. با اینکه ASUS هم داشت، هر کی میومد ASUS میخواست فروشنده پشیمونش می کرد، میگفت بیا 4530 ببر بهتره.

من نیم ساعتی که تو مغازش بودم 4 تا 4530 فروخت. هر موقع هم که رد میشم از کنار مغازش می بینم بازم 4530 دارن میفروشن. فروشش خیلی بالاست.

The Auditor
18-11-2011, 18:27
سلام آقای حسابرس

به به. ميبينم كه 6170 چقدر خوبه واسه وبنوردى.

amir2im
18-11-2011, 18:35
من پرس و جو که کردم گفتن ASUS گارانتیش و قطعاتش بخاطر تحریم خوب نیست و HP تعمیراتش بهتر هست.
:18::18::18::18::18: واقعا کی همچنین حرفی زده...hp یه برند امریکاییه و به همراه دل جزو اولین برندهایی که ایران رو تحریم کردن از همه لحاظ .واقعا عجیبه.اسوس یه برند اسیایی(تایوان) و خدمات بهتری هم داره اگرچه تو ایران فرقی هم نمیکنه یه دلیل که تازگی فروش hp رو کاهش داده نبود یه گارانتی معتبره دوست عزیز در مقابل اسوس با گارانتی های معتبر و بزرگی مثل سازگار ارقام امرتات ویستا پخش عرضه میشه.تنها دلیلی که می تونه شما رو از خرید hp منصرف کنه خدمات پس از فروشه...:41::41::41:

kish_770
19-11-2011, 16:01
به به. ميبينم كه 6170 چقدر خوبه واسه وبنوردى.

آره HP 6170 حرف نداره اونم از نوع core i7

omid1989rhz
19-11-2011, 16:57
آقا سلام
خوبی ؟ من یه 6170 گرفتم مثه مدل شما از پارتیشن ریکاوری cd تهیه نکردم الان ریکاوری منیجرم پاک شده دیگه نمیتونم ریکاوری کنم می خواستم ببینم میشه یه نسخه از cd های ریکاوریت به من بدی خیلی ممنون میشم هزینشم هر چی بشه تقدیم می کنم اینو 2 هفته بیشتر نیست گرفتم بدجوری تو دردسر اوفتادم اگه کمک کنی ممنونت میشم . شماره تماسم اینه 091271376285

2s2
19-11-2011, 23:11
آقا این ریکاوری فقط بر روی همون دستگاه جواب میده (به دلیل اورجینال بودن لایسنس ویندوز) تو هر صفحه یکی میاد درخواست میکنه!!!
حالا پاک شده دوباره نصب کن یا با یه برنامه دیگه یه بک آپ بیگیر!!!!!!! :46:

The Auditor
19-11-2011, 23:20
آره HP 6170 حرف نداره اونم از نوع core i7

د سوتى نده ديگه. 6170 فقط Ci7 ه ديگه.
راستى يك ماه مهلت تعويض لپتاپم هنوز تموم نشده. كارى نكن بزنه به سرم برم پسش بدم و يه كم بذارم روش برم 6180 بخرما! D:
اما هرگز همچين كارى نميكنم چون 5 و 7 اونقدرا تفاوت توى پرفورمنس ندارن كه بخوام بخاطرش هزينه كنم، نمى ارزه. همون بهتر موقع خريد پولم كافى نبود D:

old vandals
20-11-2011, 15:01
سلام به همگی.من 6180 خریدم هرکاری میکنم نمیتونم گرافیک قویترو فعال کنم.رو دسک تاپم راست کلید میکنم گزینه نمیاد که Configure Switchable Graphicsاین کارو انجام بدم:

درایورشم نصب کردم
ممنون میشم راهنماییم کنین

Kamyar_AnathemA
20-11-2011, 16:09
تو یک فروم خوندم که نوشته بود سری های hp dv6 61xx بهتر گرافیکشون اورکلاک بشه و بایس هم آپدیت بشه

این اورکلاک یعنی چی ؟ به چه دردی میخوره ؟ چجوری اورکلاک کنم ؟
بایس رو چجوری میشه آپدیت کرد ؟ این یکی به چه دردی میخوره ؟

اگه خوبه که منم انجام بدم . اینم لینکش

zi behzad
20-11-2011, 23:40
سلام به همه
دوستان چرا واسه لبتابم آپدیت نمیاد ؟
hp 3150se

V.Valizadeh9
21-11-2011, 11:50
سلام بچه ها قبلا hp 4530s دوتا گرافیک داشت یکی اینتل و یکی هم ati 6490
اما سری جدید این رو نداره چرا ؟
الآن فقط زده Intel HD 3000 که تا 1695 مگ share میکنه
کدومشون بهتره ؟
مرسی

☼ Namvari ☼
21-11-2011, 13:56
تو یک فروم خوندم که نوشته بود سری های hp dv6 61xx بهتر گرافیکشون اورکلاک بشه و بایس هم آپدیت بشه

این اورکلاک یعنی چی ؟ به چه دردی میخوره ؟ چجوری اورکلاک کنم ؟
بایس رو چجوری میشه آپدیت کرد ؟ این یکی به چه دردی میخوره ؟

اگه خوبه که منم انجام بدم . اینم لینکش

این برای DV6t هست

2s2
21-11-2011, 14:48
سلام به همگی.من 6180 خریدم هرکاری میکنم نمیتونم گرافیک قویترو فعال کنم.رو دسک تاپم راست کلید میکنم گزینه نمیاد که Configure Switchable Graphicsاین کارو انجام بدم:

درایورشم نصب کردم
ممنون میشم راهنماییم کنین

برای بازی و کارهای گرافیکی خودش سویچ میکنه

lvjan
22-11-2011, 07:27
از دوستان کسی میدونه برای بایوس کدوم درایور باید نصب بشه؟
اسم درایوی که باید نصب بشه توی swsetupچیه؟

shifter
22-11-2011, 10:50
بچه ها از کجا میشه فهمید که لپ تاپ hp ریفر یا ریمارک نیست؟؟
جایی هست مثلا سایتش که بشه رجیسترش کرد و این موضوع رو فهمید؟؟

یه موضوع دیگه هم این که من 6180 گرفتم که دو تا گرافیک داره و در حالت معمول هم انگار که رو اینتل کار میکنه....بازی angry birds رو نصب کردم اما میگه که Open Gl2 لازمه...برای اپدیت کارت گرافیکش باید چیکار کنم؟؟

amir2im
22-11-2011, 18:09
سلام بچه ها قبلا hp 4530s دوتا گرافیک داشت یکی اینتل و یکی هم ati 6490
اما سری جدید این رو نداره چرا ؟
الآن فقط زده Intel HD 3000 که تا 1695 مگ share میکنه
کدومشون بهتره ؟
مرسی
مدل های قبلی با گرافیک 6490

lvjan
22-11-2011, 20:40

del30m
23-11-2011, 20:35
سلام دوستان!
لطفا يه مدل لپ تاپ hp تا قيمت 1500 معرفي كنيد كه هم براي مهندسي خوب باشه و هم برنامه هايي مثل photoshop.after,premer رو ساپورت كنه!
مرسي

shy_majid_ir
23-11-2011, 22:23

از سایت hp دانلود کن من بایوس 6199 میدونم تو سایت hp ورزن f1.b اومده اینم لینک دانلود بایوس واسه 6199

aidin0000
24-11-2011, 02:37
دوستان من یه 6050 دارم میره رو sleep دیگه روشن نمیشه و باید خاموش روشن کرد . چیکار کنم؟(به چه روشی از sleep در بیارمش)؟

lvjan
24-11-2011, 13:43
از سایت hp دانلود کن من بایوس 6199 میدونم تو سایت hp ورزن f1.b اومده اینم لینک دانلود بایوس واسه 6199

دوست عزیز من درایورهای جدید رو دارم فقط میخوان بدونم اسم درایوی که برای بایوس هست و توی swsetup هست اسمش چیه که اگه به مشکل برخوردم وقتی بایوس جدید رو نسب کردم بازم برگردم و قبلی رو نصب کنم.

---------- Post added at 03:43 PM ---------- Previous post was at 03:43 PM ----------

azaban
24-11-2011, 16:56
دوست داران hp لپ تاپ جدید hp envy معرفی شده بسیار زیبا و قدرتمند لینک سایت اختصاصی رو حتما ببینید
اگه کسی خبر داره کی وارد بازار میشه به ما بگه

Aftermach
24-11-2011, 17:14
سلام.در مورد لب تاپ hp 6180 می خواستم بدونم چه جوری می تونم بین کارت گرافیکاش سویچ کنم و در یه برنامه بفهمم که داره از کدوم کارت مثلا ati استفاده می کنه.

shifter
24-11-2011, 17:50
سلام.در مورد لب تاپ hp 6180 می خواستم بدونم چه جوری می تونم بین کارت گرافیکاش سویچ کنم و در یه برنامه بفهمم که داره از کدوم کارت مثلا ati استفاده می کنه.
وقتی داخل دسکتاپ هستی راست کلیک کن....گزینه دوم نوشته configure switchable geraphics ...اونجا برای اینکه برنامه هایی رو که میخوای با amd اجرا بشن باید انختابشون کنی و بزاریشون روی high performance !

del30m
24-11-2011, 17:57
دوستان عزيز جواب منم بديد ديييييگه!!

lvjan
24-11-2011, 22:08
سلام دوستان!
لطفا يه مدل لپ تاپ hp تا قيمت 1500 معرفي كنيد كه هم براي مهندسي خوب باشه و هم برنامه هايي مثل photoshop.after,premer رو ساپورت كنه!
مرسي
dv6 6080 -6199