PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پرفروشترین گوشیهای دنیا از اول اختراع موبایل تا الان

MehranVB
22-08-2008, 13:46
Nokia 3310 (126 میلیون)
Motorola RAZR V3 (100 میلیون)
Nokia 2100 (20 میلیون)
LG Chocolate (15 میلیون)
iPhone (8 میلیون فقد در امریکا)
LG Shine (8 میلیون)
Nokia N95 (7 میلیون)
Motorola MING A1200i (3 میلیون فقط در چین)
N-Gage (3 میلیون)
HTC Touch (2 میلیون)
LG Viewty (KU990) (2 میلیون)
Nokia 6600 (2 میلیون)
LG Venus (VX8800) (1.6 میلیون)
LG Voyager (VX10000) (1.3 میلیون)
iPhone 3G (1 میلیون)
Motorola Q (1 میلیون فقط در امریکا)
Nokia 3250 (1 میلیون)
Nokia 8800 (1 میلیون)
Samsung Soul U900 (1 میلیون)

منبع:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

درست و غلطش رو نمیدونم ولی جالبه که سونی اریکسون کا750 نبود!

Nabakhshoode
22-08-2008, 15:36
آمار بسا مضحکی بود... الان عرض میکنم چرا... اولا 1100 که یکی از اسطوره های نوکیاست تو این لیست نیست...
دوما K750 فقط 2-3 میلیونی تو ایران فروخته... :31:
سوم 6300 و 6233 جزو برترینهای نوکیا از لحاظ فروش هستن تو فروش و او چاکلیت مضخرف ال جی هستو اینا نیستن...
چهارم مگه میشه سامسونگ D600 یا D900 تو لیست نباشن بعد U900 باشه...؟
پنجم... به عنوان جاست فور فان میشه خوند این لیست رو و لا غیر...!

البته ممنون از زحمت مهران عزیز که این مطلب رو فرستادن و خودشونم تو پستشون به عجیب بودن این لیست اذعان داشتن...

MehranVB
22-08-2008, 16:03
آمار بسا مضحکی بود... الان عرض میکنم چرا... اولا 1100 که یکی از اسطوره های نوکیاست تو این لیست نیست...
دوما K750 فقط 2-3 میلیونی تو ایران فروخته... :31:
سوم 6300 و 6233 جزو برترینهای نوکیا از لحاظ فروش هستن تو فروش و او چاکلیت مضخرف ال جی هستو اینا نیستن...
چهارم مگه میشه سامسونگ D600 یا D900 تو لیست نباشن بعد U900 باشه...؟
پنجم... به عنوان جاست فور فان میشه خوند این لیست رو و لا غیر...!

البته ممنون از زحمت مهران عزیز که این مطلب رو فرستادن و خودشونم تو پستشون به عجیب بودن این لیست اذعان داشتن...

درسته، البته لیست بالا ممکنه ناقص باشه ولی غلط نیست. یعنی این آمار درسته و منابعش معتبره اما ممکنه (بعبارتی 100%) یه سری گوشیها ذکر نشده...

mahyarSAMSUNG
22-08-2008, 18:40
کا 750 که باید باشه . دی 600 هم گوشی خیلی کاملی بود از سامسونگ توی سال 2005

noisymind
22-08-2008, 18:43
جالب اينجاست كه آبفون 3g هم هنوز هيچي نشده جز پرفروشترينهاي تاريخ شده! احتمالا تا يك سال ديگه بياد رتبه اول جدول!

perjixen
22-08-2008, 19:43
جالب اينجاست كه آبفون 3g هم هنوز هيچي نشده جز پرفروشترينهاي تاريخ شده! احتمالا تا يك سال ديگه بياد رتبه اول جدول!
آره ها...........!×!!×!×!×!×!× من به منبع ایمان آوردم............!!!!
بابا ، یکی ، خودش یه حساب ویکی باز کرده ، اینا رو نوشته.......... احتمالا یارو تو جمهوری هم مغازه داشته.........:27::27::27:..××!×!×!×!

reza2pars
22-08-2008, 20:43
بابا ای ول 3310 اوله یادش بخیر 9 سال پیش 120 هزار تومان پولش رو دادم اگه داده بودم زمین.... البته هنوزم سر حال کار میکنه!!!

sarmast65_ata
22-08-2008, 22:30
غلط نیست ولی خیلی انگار بیش از حد خالی بستن!!!
نوکیا N73 کجاست؟
آیفون 3g هنوز یک هفتست اومده چرا باید اونجا باشه؟

Nabakhshoode
22-08-2008, 22:46
درسته، البته لیست بالا ممکنه ناقص باشه ولی غلط نیست. یعنی این آمار درسته و منابعش معتبره اما ممکنه (بعبارتی 100%) یه سری گوشیها ذکر نشده...

درسته مهران جان دقت کردم به منابعش و خوب طرف رفته منابع مختلفی رو دیده و بر اساس اونا این لیست رو گذاشته... ولی خوب طرف اومده فقط از یه سری منابع جدا ( و نه یکپارچه و مرتبط ) مطالبی رو راجع به فقط چند مدل خاص جمع کرده... واسه همین 8800 تو لیست رتبه ی 18 رو میاره ! قطعا شاید فقط نوکیا 20-30 تا ( حتی بیشتر ) گوشی داره که از 8800 بیشتر فروختن ( من جمله تمام گوشی های رنج 30-60 تومنش مثل 1100 و 1200 و دارو دستش...! ) و همینطور گوشی های سری N ! مثه N70 , N73 و حتی N80 , N90 ...!
و خوب برندهای دیگه هم که جای خود دارن... عملا طرف وقت گذاشته و رفرنسایه مختلفی رو گشته اما خوب بازم خیلی گوشی هارو جا گذاشته...

من تا حالا یه آمار جامع و یکپارچه تو این زمینه ندیدم که تعداد فروش گوشی ها رو حتی حدودی اعلام کرده باشه...!

MehranVB
22-08-2008, 22:57
درسته مهران جان دقت کردم به منابعش و خوب طرف رفته منابع مختلفی رو دیده و بر اساس اونا این لیست رو گذاشته... ولی خوب طرف اومده فقط از یه سری منابع جدا ( و نه یکپارچه و مرتبط ) مطالبی رو راجع به فقط چند مدل خاص جمع کرده... واسه همین 8800 تو لیست رتبه ی 18 رو میاره ! قطعا شاید فقط نوکیا 20-30 تا ( حتی بیشتر ) گوشی داره که از 8800 بیشتر فروختن ( من جمله تمام گوشی های رنج 30-60 تومنش مثل 1100 و 1200 و دارو دستش...! ) و همینطور گوشی های سری N ! مثه N70 , N73 و حتی N80 , N90 ...!
و خوب برندهای دیگه هم که جای خود دارن... عملا طرف وقت گذاشته و رفرنسایه مختلفی رو گشته اما خوب بازم خیلی گوشی هارو جا گذاشته...

من تا حالا یه آمار جامع و یکپارچه تو این زمینه ندیدم که تعداد فروش گوشی ها رو حتی حدودی اعلام کرده باشه...!

خوب منم که گفتم این لیست ناقصه!:46:

Apachi
22-08-2008, 23:35
آخه فکر کردید کجای دنیا 1100 فروش میکنه به غیر از ایران
در مورد k750 باور کنید من تو خود سوئد هم دست کسی ندیدمش تا حالا ..
همه جای دنیا اگه کسی گوشی ارزون بخواد اصلآ گوشی نمیخره و ارائه کننده خدمات یک گوشی ارزون به انتخاب خودشون به مشتری میدن که یک درصد هم 1100 نیست در مورد K750 هم گوشی بسیار خوبی بود ولی اروپایی ها زیاد SE رودوست ندارن و اکثرآ شمال اروپا طرفدار SE و نوکی هستن به اسپانیا و ایتالی که برسیم موتو و سامی و نوکیا و در آخر SE ، روسیه هم که مشتری شماره 1 موتو هستش.. امریکا هم که مشخصه که فقط rogers mobile و موتو بعدش هم بلک بری و جدیدآ اپل ...
آسیا و آسیای جنوب شرقی با اون جمعت انبوه که اول برای سامی هستش ژاپنی هم که به خاطر حس وطن دوستی SE فقط میخرن چینی ها هم که خیلی زیادن و همه چیز اونجا فروشش بالاست البت بقیه هم کلی سهم دارن خاومیانه هم که حزب باد هستن و کارشون معلوم نیست .. دی...ولی خوب فعلآ نوکی و SE بازارش رو بدست گرفتن ولی معمولآ امار ها بزرگ واسه قاره ها و کشور ها بزرگ و پر جمعیت هستش...

Nabakhshoode
23-08-2008, 00:48
در مورد k750 باور کنید من تو خود سوئد هم دست کسی ندیدمش تا حالا ..

من تعجب میکنم ازین حرف شما... اصلا اینطور نیست... اول توجه شمارو جلب میکنم به این لینک که نشون از میزان فروش این گوشی داره :

بعدم یه مساله ی واضح که وجود داره طبق آماری که خود شرکتها اعلام میکنن متوسط قیمت گوشیاشون معمولا کمتر از 100 دلاره ! که نشون میده شرکتا بیشتر از گوشی های 400 دلاری رو فروش بالای گوشی های زیر 100 دلار حساب میکنن و این رنج گوشی هارو تولید میکنن...قطعا روزی که گوشی های گرونتر خریداراشون بیشتر بشه این آمار خیلی بالاتر میتونه بره...
حالا من نمیدونم تو سوئد چند نفر K750 خریدن ولی در کل تو فرومها و سایتهای مختلف موبایل ( غیر ایرانی ) معمولا یکی از گوشی هاییه که خیلیا از صفحه ی مربطو به این گوشی دیدن و یا فایلهای مربوط به تم یا والپیپر یا... دانلود کردن ( نسبت به گوشی های دیگه ) و البته اینو شاید نشه ملاک 100% قرار داد ولی به هر حال تا حدودی میتونه مشخص کنه میزان کاربرا و خریدارایه یه گوشی رو... و من بر خلاف شما فکر میکنم در کل جهانم فروش بالایی داشته...

همه جای دنیا اگه کسی گوشی ارزون بخواد اصلآ گوشی نمیخره و ارائه کننده خدمات یک گوشی ارزون به انتخاب خودشون به مشتری میدن که یک درصد هم 1100 نیست در مورد K750 هم گوشی بسیار خوبی بود ولی اروپایی ها زیاد SE رودوست ندارن و اکثرآ شمال اروپا طرفدار SE و نوکی هستن به اسپانیا و ایتالی که برسیم موتو و سامی و نوکیا و در آخر SE ، روسیه هم که مشتری شماره 1 موتو هستش.. امریکا هم که مشخصه که فقط rogers mobile و موتو بعدش هم بلک بری و جدیدآ اپل ...

و اما من در مورد خریدارایه مختلف و کشورایه مختلف فکر میکنم اینجوری نمیشه قضاوت کرد... به هر حال شاید یه گوشی مثه 1100 تو اروپای غربی یا آمریکای شمالی کمتر فروش کنه... اما کشورایی و مناطقی مثل آمریکای جنوبی ، آسیای شرقی ، خاور میانه ، آسیای شرقی ، اروپای شرقی و به طور خاص کشورهای هند و چین وجود دارن که یک سوم جمعیت جهان رو به تنهایی به خودشون اختصاص میدن...! و فکر میکنم تو این کشورا گوشی های زیر 100 دلاربه اندازه کافی فروش داشته باشن ...

noisymind
23-08-2008, 20:02
در مورد k750 باور کنید

يعني شما فكر ميكنيد فقط گوشيهاي گرون قيمت و High End فقط فروش ميكنن؟
در مورد 1100 رو نميدونم. ولي يك نگاه به جدول فروش ماهانه گوشيها ( در اروپا و آسيا ) ميشه خيلي راحت فهميد كه همين K750 /W800 و K800 براي بيشتر از يك سال فقط جز پرفروشترين گوشيها بودن ( No1 بدون )

Apachi
24-08-2008, 00:14
من تعجب میکنم ازین حرف شما... اصلا اینطور نیست... اول توجه شمارو جلب میکنم به این لینک که نشون از میزان فروش این گوشی داره :

بعدم یه مساله ی واضح که وجود داره طبق آماری که خود شرکتها اعلام میکنن متوسط قیمت گوشیاشون معمولا کمتر از 100 دلاره ! که نشون میده شرکتا بیشتر از گوشی های 400 دلاری رو فروش بالای گوشی های زیر 100 دلار حساب میکنن و این رنج گوشی هارو تولید میکنن...قطعا روزی که گوشی های گرونتر خریداراشون بیشتر بشه این آمار خیلی بالاتر میتونه بره...
حالا من نمیدونم تو سوئد چند نفر K750 خریدن ولی در کل تو فرومها و سایتهای مختلف موبایل ( غیر ایرانی ) معمولا یکی از گوشی هاییه که خیلیا از صفحه ی مربطو به این گوشی دیدن و یا فایلهای مربوط به تم یا والپیپر یا... دانلود کردن ( نسبت به گوشی های دیگه ) و البته اینو شاید نشه ملاک 100% قرار داد ولی به هر حال تا حدودی میتونه مشخص کنه میزان کاربرا و خریدارایه یه گوشی رو... و من بر خلاف شما فکر میکنم در کل جهانم فروش بالایی داشته...

و اما من در مورد خریدارایه مختلف و کشورایه مختلف فکر میکنم اینجوری نمیشه قضاوت کرد... به هر حال شاید یه گوشی مثه 1100 تو اروپای غربی یا آمریکای شمالی کمتر فروش کنه... اما کشورایی و مناطقی مثل آمریکای جنوبی ، آسیای شرقی ، خاور میانه ، آسیای شرقی ، اروپای شرقی و به طور خاص کشورهای هند و چین وجود دارن که یک سوم جمعیت جهان رو به تنهایی به خودشون اختصاص میدن...! و فکر میکنم تو این کشورا گوشی های زیر 100 دلاربه اندازه کافی فروش داشته باشن ...

عزیزم شما Burkina Faso رو هم در نظر بگیر IR-TCI و ایرانسل که نمیان اپراتر بشن و اپراتر های بزرگ بین المللی برای رفاه مردمشون انتخاب میشن نه اپروتر های نوپا با سهام L چند ملیونی به نظر شما مثلآ T-MOBILE تو آیتم های سال 2006-2005 1100 گذاشته بود K750 هم به عنوان یک گوشی 2 مگا پیکسلی فروش خوبی داشت ولی کشش بازار و زمان فروش گوشی های 2 مگاپیکسلی چقدر بود گوشی ها 2 مگا و K750 نهایتآ 6 ماه فروش بالا داشتند حالا شما درنظر بگیرید چقدر K750 رقیب 2 مگا داشت هم داشت ..
شما فقط بازار اینجا رو میبنید ولی همین هند و چین که گفتد کمترین فروش SE تو اونجا هست چون گوشی های هوشمند و ارزان در این دو کشور فروش بالایی دارند که تمآ بازار هر دو این کشور ها بدست نوکی و موتو هست...
در نظر داشته باشید بازار اصلی SE اروپای شرقی و ژاپن هستش و مخصوصآ خاورمیانه
سایت های اینترنتی هم هوشمند هستند و براساس سایز والپپیر و نوع پلت فرم دستگاه به صورت هوشمند برای همه دستگاه هایی که قابلت نصب دارند فعال میشن
اگر هم به در مورد فروم ا بخواییم بگیم که هنوز فروم های زیمنس زنده هستن آیا زیمنس مبایل میفروشه اصلآ
تازه از داستان Grade بندی گوشی ها هم باید خارج شد چون بحث به بیراهه کشیده میشود ...
عزیزم جالب ترین بخش این موضوع اینه Razr زمانی که قیمت بالای 500 دلار ود 50 ملیون فروش کرد و داره با 1100 که 40 دلار هم نیست از نظر فروش مقایسه میشه..

يعني شما فكر ميكنيد فقط گوشيهاي گرون قيمت و High End فقط فروش ميكنن؟
در مورد 1100 رو نميدونم. ولي يك نگاه به جدول فروش ماهانه گوشيها ( در اروپا و آسيا ) ميشه خيلي راحت فهميد كه همين K750 /W800 و K800 براي بيشتر از يك سال فقط جز پرفروشترين گوشيها بودن ( No1 بدون )

دوست خوبم خواهش منابع این فروش بالاتر از یک سال رو به من هم ارائه کنید تا بخونم و راحت تر به موضوع ادامه میدم
ولی با شناختی که از بازار اروپا دارم مطمئن نیستم که یک محصول و یک تکنولوژی بتونه یکسال عمر کنه...

MehranVB
27-08-2008, 14:21
طبق لینک زیر نوکیا1100 تا پارسال 200 میلیون فروش داشته و پرفروش ترین دستگاه الکترونیکی بوده:

The Black Dahlia
27-08-2008, 15:31
بابا اصلا همین n73 music.... خودمن تو ایران هر کی یه گوشی کامل می خواد میره سراغ اون من برادرم موبایل فروشی داره حداقل خودش ماهی 10 15 تا n73 می فروشه

mahn90
27-08-2008, 15:35
ها ايول گوشيم منم داخلشون بود 3250 عجيب بود برام براي شما چي ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ دركل گوضي هاي خوبي تو ليست نبود

MehranVB
27-08-2008, 16:34
این آمار از اول تاریخ ساخت گوشیه! یعنی از دهه 1980 به بعد!! پس نیازی نیست گوشای جدید توی لیست باشه. چون گوشیهای جدید همه با هم در رقابتن و تجمع خریدشون کمتره...

bomberman
28-08-2008, 00:36
مطمئنی که از اول ساخت موبایله
یو 900 که خیلی جدیده

Vallio
31-08-2008, 07:15
ان گیج 10 تا مدل داره کدومش ؟