PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Windows Seven اخبار

صفحه ها : [1] 2 3

Newboys20
22-08-2008, 12:56
بيل گيتس اعلام كرد انتظار دارد نسخه‌ي جديد سيستم عامل ويندوز با نام كد 7 در 2010 منتشر شود.
به گزارش بخش خبر تراشه، اين غول نرم‌افزاري عرضه‌ي مرتب به‌روز رساني‌هاي بيش‌تري از سيستم عامل خود كه بيش‌تر رايانه‌هاي دنيا با آن كار مي‌كنند را مد نظر دارد؛ با اين همه اظهارات بيل گيتس اين تصور را ايجاد مي‌كند كه ممكن است جانشين ويندوز ويستا زودتر از موعد مقرر عرضه شود.
بر اساس اين گزارش مايكروسافت اعلام كرده كه انتظار دارد نسخه‌ي جديد ويندوز را تقريبا سه سال بعد از معرفي ويستا در سال 2007 منتشر كند.
يك سخنگوي اين شركت اظهار كرد: اظهارات گيتس مطابق با سيكل طراحي است كه معمولا يك نسخه‌ي آزمايشي از نرم افزار را قبل از معرفي رسمي آن منتشر مي‌كند.
بيل گيتس كه قرار است شغل تمام وقت خود را در ماه ژوئن در مايكروسافت ترك و خود را وقف فعاليت‌هاي بشر دوستانه در بنياد گيتس كند، اعلام كرده است كه اين شركت قصد دارد از طريق بودجه سالانه شش ميليارد دلاري پژوهش و توسعه‌ي خود، محصولاتي را كه با ويندوز كار مي‌كنند به سطح بالاتري ارتقا دهد.
وي اظهار كرد كه نسخه‌هاي جديد ويندوز به متحول كردن تلفن‌هاي همراه و كار كردن رايانه‌هاي روميزي آينده كه داراي صفحه نمايش لمسي خواهند بود و به كاربران اجازه مي‌دهند آيتم‌هاي مورد نظر را با دست‌هاي خود فراخوانند کمک میکنند.

اخبار جدیدتر:
یک مهندس شرکت مایکروسافت نسخه پیش نمایش و یک بار مصرف نسل آینده ویندوز با عنوان “ویندوز 7″ را که قرار است در سال 2010 عرضه شود نشان داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، نسل آینده ویندوزها که در سال 2010 و پس از ویندوز ویستا عرضه می شود، “ویندوز 7″ (ویندوز وینا) نام دارد.
مایکروسافت این ویندوز را با ابزارهای مجهز به پردازشگرهای x86 که در دستگاه های شبکه لوازم خانگی مورد استفاده قرار می گیرند، سازگار کرده است.
هسته تکنولوژیکی ویندوز آینده می تواند به راحتی روی یک رایانه جیبی (PDA) نصب شود.
دراین خصوص “اریک تراو”، مهندس شرکت مایکروسافت در نمایشگاهی که در دانشگاه ایلینویز برگزار می شد، نسخه پیش نمایش و یکبارمصرف این ویندوز را نشان داد.
این نسخه پیش نمایش حدود 25 مگابایت فضای دیسک را اشعال و درکمتر از 40 مگابایت حافظه “رم” حرکت می کند.
نسخه پیش نمایش نسل پس از ویندوز ویستا “مینی وین” (MinWin) نام دارد و هدف از ارائه آن، توسعه موثرتر هسته اصلی ویندوز 7 است.
مایکروسافت در توسعه هسته اصلی این ویندوز توجه خود را به مقوله گستردگی دستگاه های ترکیبی x86 مثل کنسول های بازی، ابزارهای چندرسانه ای، دستگاه های چندعملکردی و سرورهای خانگی معطوف کرده است.
براساس گزارش InfoWorld، درحقیقت با رشد و توسعه سخت افزارهای دستگاه های ترکیبی که با پردازشگرهای x86 باCPU برپایه معماری ARM برای مصارف خانگی عرضه می شوند، به نظر می رسد هسته اصلی این ویندوز می تواند نقش مهمی در رشد تجاری مایکروسافت ایفا کند.
هسته اصلی (kernel) به بخش اصلى سیستم عامل می گویند که حافظه، فایل ها و ابزارهاى جانبى را اداره کرده، ساعت و تاریخ را دنبال و برنامه هاى کاربردى را فعال می کند. به علاوه منابع سیستم را به کار می گیرد.

اخبار جدیدتر :

در ماه مه میلادی آقای بیل گیتس و استیو بالمر نمایشی از کارکرد ساختار رابط کاربری Windows 7 در کنفرانس All Things Digital ارائه کردند. اما همچنان اطلاعات پیرامون Windows 7 به آن اندازه کم در دسترس است که شایعات درباره امکانات این نسخه براحتی فراگیر می شود. در این مطلب به طور مختصر 7 شاخصی را که می توان از ویندوز 7 انتظار داشت بررسی می کنیم.

1- ویندوز 7 سیستم عاملی از نو کد نویسی شده نخواهد بود. کرنل این سیستم عامل هسته ارتقا داده شده ویندوز Vista و ویندوز سرور 2008 خواهد بود. بر طبق اطلاعات ارائه شده توسط آقای Chris Flores، نرم افزارها برای اجرا بر روی Windows 7 مشکل خاصی نمی بایست پیش رو داشته باشند زیرا Windows 7 مسیر ارتقا داده شده ویندوز ویستا را طی می کند. همچنین شایعه وجود کرنل MinWin نیز غیر ممکن به نظر می رسد اما به نظر می رسد که نسخه ای اختصاصی با استفاده از تکنیک معماری پیمانه ای (Modular Architecture) ساخته شود که امکان نصب آن بر روی لپ تاپ های ارزان قیمت وجود داشته باشد.

2- سیستم عامل Windows 7 رابط کاربری جدیدتری برای فناوری لمس (Touch) به ارمغان خواهد آورد. فناوری مشابه تکنیک بکارگرفته شده در دستگاه iPhone اپل و رایانه رومیزی Surface. همچنین مشابهات بسیاری میان رابط کاربری لمس ویندوز 7 و Windows Mobile 7 وجود خواهد داشت.

3- تاخیر ویندوز ویستا را فراموش کنید. Windows 7 مطمئناً زود وارد بازار می شود. مایکروسافت از دیر آماده سازی ویندوز ویستا بسیار ناراحت به نظر می آید. همچنین با وجود اینکه در کنفرانس های اخیر اطلاعات مختصری از Windows 7 منتشر شده است، ارائه نسخه ای از آن در نیمه دوم سال 2009 قابل پیش بینی است. مایکروسافت ارائه ویندوز 7 را در سال 2010 پیش بینی کرده است.

4- تجهیزات آنلاین Windows Live بطور گسترده تری در Windows 7 بکار خواهند رفت. این پیشبینی از آنجا انتظار می رود که مایکروسافت در سال های اخیر علاقهمندی بیشتری برای ارتباط ویندوز آفلاین خود به دنیای آنلاین نشان داده است. همچنین گفته می شود که Web جزء لاینفک ویندوز 7 می باشد بطوریکه هویت های Windows Live ID نقشی اساسی در نصب و راه اندازی ویندوز 7 خواهند داشت.

5- نسخه 64 بیتی ویندوز 7 مهمتر است. همچنان که نسخه ای 32 بیتی از این ویندوز وجود خواهد داشت اما رایانه سازها بسوی نصب ویندوز 64 بیتی سوق پیدا کرده اند. درحالیکه در استفاده از پردازنده های Quad-Core و رایانه های مجهز به 4 گیگابایت رم رشد محسوسی دیده می شود. همچنین انتظار می رود که ویندوز 7 از تمامی پتانسیل های سخت افزاری سال 2010 میلادی بهره ببرد و مایکروسافت بتواند راه اندازهای بهینه تر و بیشتری تا آن زمان تهیه نماید.

6- Hyper-V بخش مهمی در سیستم عامل Windows Server 2008 دارد؛ انتظار داشته باشیم که Windows 7 نسخه شبیه سازی شده از این فناوری را در فرم Desktop داشته باشد. البته شاید این انتظار ما فقط در نسخه های تجاری یا enterprise ویندوز 7 برآورده شود.

این فناوری پشتیبان گیری و ترمیم سیستم عامل را به مقدار قابل توجهی برای شرکت ها و رایانه های تجاری آسان می سازد. همچنین یکپارچه سازی این فناوری با تکنیک های امنیتی سخت افزاری نظیر TPM می تواند امنیت را دو چندان ارتقاء دهد. Windows 7 به یقین از ابزار مدیریتی PowerShell بهره خواهد برد.

7- مایکروسافت از اپل درس هایی آموخته است. مایکروسافت تا لحظه انتشار نسخه نهایی Windows 7 نمی خواهد اطلاعات کاملی درباره تجهیزات ویندوز 7 ارائه دهد این درس را مایکروسافت از اپل و موفقیت اپل در اجرای این سیاست آموخته است. همانطور که اینبار مشاهده کرده ایم اطلاعات داده شده به شرکای مایکروسافت هیچگونه رخنه ای به خبرگزاری ها و عموم نداشته است.

منبع این بخش از اخبار winbeta.net

New
اریک ترات (Eric Traut) ملقب به مهندس متشخص مایکروسافت در دانشگاه ایلینویز آمریکا در رابطه با فن آوری مجازی (Virtualization Technology) سخنرانی نمود که در بخش کوچکی از آن به ویندوز ۷ نیز اشاره کرد. ۸ دقیقه ازاین سخنرانی در رابطه با ویندوز ۷ است که در صورت تمایل میتوانید فلش آنرا از لینک زیر دانلود نمایید:

دانلود سخنرانی 8 دقیقه

PHP کد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بابا این همه اخبار یه تشکر لازم نداره!!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اخبار هایی که دیگران قرار داداند:

نقل قول:
نوشته شده توسط only number one
یکی از بلاگر های مایکروسافت تو آخرین پست خودش این جوری گفته:باید بگم که ما رو یه محصول جدید داریم کار می‌کنیم که همونطور که می‌دونین ویندوز 7 نامیده میشه و یه جمع‌بندی از ویستا SP1 و ویندوز سرور 2008هستش و قراره تو دو نسخه کلاینت و سرور ارائه بشه. برخلاف صحبت‌هایی که میشه، این ویندوز یه سیستم‌عامل کاملاً متفاوت نیست و ما از هسته‌ی ‌ویستا برای این ویندوز استفاده کردیم و در واقع اونو بهینه کردیم و بنابراین، برنامه‌هایی که با ویستا سازگاری دارند با این ویندوز هم کار می‌کنند، ضمناً سخت‌افزاری ‌که برای ویستا توصیه کردیم، برای این ویندوز هم درنظر گرفتیم.گفته می‌شه این ویندوز از دو کارت گرافیک استفاده‌ همزمان می‌کنه (حالا نمیدونم مجبوره یا کلاً علاقه‌منده که استفاده همزمان کنه!)،نسخه‌های جدید Windows Media Center، Word، Paint و ماشین حساب رو داره و گجت‌هایی رو برای استفاده در داخل Windows Explorer معرفی کرده
-امکان جدید دیگه‌ای هم که به این ویندوز اضافه شده، امکان تعریف هارددیسک‌های مجازی در داخل ویندوزه که به کاربر اجازه می‌ده بخشی از حافظه‌ی جانبی سیستمش رو در مواقع لزوم Unmount کنه و حتی اونو روی یه کامپیوتر دیگه مورد استفاده قرار بده. این به اون معنیه که شما می‌تونین یه دیسک سخت رو روی یه نسخه DVD یا احتمالاً Blueray اینور اونور ببرین بدون اینکه نگران هیچ مساله‌ای بابت امنیت، ایمنی و امن بودن داشته باشید.مایکروسافت ویژگی‌های ویندوز جدید خود را در کنفرانس‌های طراحان و سخت‌افزار که طی ماه‌های آینده برگزار میشود به نمایش می گذارد.

amir_rafie
22-08-2008, 13:13
پس میخواد یه چیزی مثل Windows Mobile برای Laptop درست کنه؟!!! :27:

behnam_tr
22-08-2008, 13:40
من که اصلا از ویندوز ویستا راضی نیستم و ایکس پی رو ترجیح میدم امیدوارم این ویندوز مثل ویستا نباشه/..........

Newboys20
22-08-2008, 13:46
در ضمن دوستان تاریخ عرضه این ویندوز سال 2010 است.:20:

میگن سرعتش از xp بیشتر و از ویستا خوشگلتره.

تازه این طور که به نظر میاد (صفحه لمسی ) باید مانیتور هامون رو هم عوض کنیم!!:41:

Newboys20
22-08-2008, 17:30
یه فیلم در باره ی ویندوز:

amir_rafie
22-08-2008, 19:18
kernel این ویندوز همون Vista هستش و همون جور که دوستمون گفت بیشتر برای صفحات لمسی طراحی شده.....

windows 7 خیلی با windows mobile 7 که قرار ساله دیگه برای Pocket PC ها ارائه بشه match هستش.... الان از windows mobile 6.1 Professional استفاده میشه.....

Öracle
22-08-2008, 20:34
خیلی ها اینجورین ... من که دلیلش رو نمیدونم ... به نظر من بهترین ویندوزه ... از همه لحاظ بهتره.

درسته ولی چون با همه برنامه ها سازگار نیست زیاد طرفدار نداره . مثلا من خودم 3dmax کار میکنم و 3dmax حتی آخرین ورژن روی ویستا نمیاد . در کل از XP خیلی بهتره .

Diego
22-08-2008, 20:40
غیر ممکن به نظر میرسه که مایکروسافت به این زودی به دست خودش برای این محصول استثنایی رقیب بتراشه و زحمت سالیان خودشو از بین ببره.احتمالا اگر قراره سیستم عامل جدیدی بیاد برای مصرف جدیدی خواهد آمد نه برای جایگزینی.
من هم با ویندوز Xpخداحاظی کردم و حاضر نیستم حتی برای یک لحظه هم با آن کارکنم.

morteza_jacobi
22-08-2008, 20:45
خیلی ها اینجورین ... من که دلیلش رو نمیدونم ... به نظر من بهترین ویندوزه ... از همه لحاظ بهتره.

من ام قبل از اینکه نصب کنم ویستا رو واقعاً از اکس پی لذت می بردم ولی وقتی سیستمم رو آپگرید کردم و ویستا رو ریختم واقعاً به این نتیجه رسیدم که اکس پی مثل پیکان که توی زمان خودش خوب بود خوب بود ولی الان که مقایسه می کنم به این نتیجه میرسم که ویستا مثل مکینتاش از ثبات خوبی برخورداره اکس پی رو بعضی از کامپیوتر هایی که نصب می کردم تا 1 سال نیازی به تعویض نداشت ولی رو بعضی ها در عرض یک ماه می پوکید و باید سری عوض می کردی مخصوصاً اگر نرم افزار سنگینی رو نصب می کردیم و بعد پاکش می کردیم ولی ویستا تا حدودی راهه مکینتاش رو رفته و از لحاظ ساختاری عالیه ولی خوب شاید کسایی که روی کامپیوتر های نسل قدیم میریزن زیاد خوششون نیاد ولی من با ویستا دیگه نیازی به هیج برنامه جانبی ندارم و اکثر برنامه های مورد نیازم رو برطرف می کنه
در هر صورت ما ایرانی ها عادت داریم با تفکرات نسل قدیم پیش بریم و از هر چیزی تا آخرین لحظه استفاده کنینم (مثل پیکان که تا روزی که مجبور شدن از رده خارجش کنن فروش داشت) و این شامل همه ایرانی ها( حتی خودم) میشه و همین باعث عقب موندگی ما میشه:5:

Benygh
23-08-2008, 00:19
خوب برای این سری چه سیستمی لازمه ؟ سیستم های ما که ویستا رو پشتیبانی میکنه این رو هم میکنه ؟ برای لمسی بودن مانیتور های جدید و دایرکت ایکس جدید اگه بخواد بیاد که میاد خیلی مسخره میشه که !

amir_rafie
23-08-2008, 00:55
خوب برای این سری چه سیستمی لازمه ؟ سیستم های ما که ویستا رو پشتیبانی میکنه این رو هم میکنه ؟ برای لمسی بودن مانیتور های جدید و دایرکت ایکس جدید اگه بخواد بیاد که میاد خیلی مسخره میشه که !

همانطور که قبلا گفتم این ویندوز از اول نوشته نشده و هسته اون همان ویستاست....

hesamjm
23-08-2008, 08:21
در ضمن دوستان تاریخ عرضه این ویندوز 1 ماه دیگست.:20:

میگن سرعتش از xp بیشتر و از ویستا خوشگلتره.

تازه این طور که به نظر میاد (صفحه لمسی ) باید مانیتور هامون رو هم عوض کنیم!!:41:

شما مطمئنی که 1 ماه دیگه ارائه میشه؟؟من گمون نکنم !!اگه سایت معتبری در این باره هست لینک بده

فکر نکنم نیاز به تعویض مونیتور باشه اگه اینطور باشه فروشش که کمتر از ویستا میشه! حتما سازگاری داره

Diego
23-08-2008, 12:29
من ام قبل از اینکه نصب کنم ویستا رو واقعاً از اکس پی لذت می بردم ولی وقتی سیستمم رو آپگرید کردم و ویستا رو ریختم واقعاً به این نتیجه رسیدم که اکس پی مثل پیکان که توی زمان خودش خوب بود خوب بود ولی الان که مقایسه می کنم به این نتیجه میرسم که ویستا مثل مکینتاش از ثبات خوبی برخورداره اکس پی رو بعضی از کامپیوتر هایی که نصب می کردم تا 1 سال نیازی به تعویض نداشت ولی رو بعضی ها در عرض یک ماه می پوکید و باید سری عوض می کردی مخصوصاً اگر نرم افزار سنگینی رو نصب می کردیم و بعد پاکش می کردیم ولی ویستا تا حدودی راهه مکینتاش رو رفته و از لحاظ ساختاری عالیه ولی خوب شاید کسایی که روی کامپیوتر های نسل قدیم میریزن زیاد خوششون نیاد ولی من با ویستا دیگه نیازی به هیج برنامه جانبی ندارم و اکثر برنامه های مورد نیازم رو برطرف می کنه
در هر صورت ما ایرانی ها عادت داریم با تفکرات نسل قدیم پیش بریم و از هر چیزی تا آخرین لحظه استفاده کنینم (مثل پیکان که تا روزی که مجبور شدن از رده خارجش کنن فروش داشت) و این شامل همه ایرانی ها( حتی خودم) میشه و همین باعث عقب موندگی ما میشه:5:
کاملا تایید میشه.توی مدتی که دارم از ویستا استفاده میکنم,ثبات و قدرت و پایداری این سیستم عامل واقعا منو دیوونه ی خودش کرده.

فاطـمه
23-08-2008, 13:13
کاملا تایید میشه.توی مدتی که دارم از ویستا استفاده میکنم,ثبات و قدرت و پایداری این سیستم عامل واقعا منو دیوونه ی خودش کرده.
منظورتون از ثبات، قدرت و پایداری دقیقاً چیه؟
ثبات در مقابل چه چیزی؟

fox2030
23-08-2008, 18:24
ثبات در مقابل چه چیزی؟

هر چی سیستم عامل کمتر هنگ کنه و کمتر نیاز به ری استارت داشته باشه میگن ثبات و پایداریش بیشتره

*Batman*
23-08-2008, 20:23
ثبات در مقابل چه چیزی؟

از وظایف مهم سیستم عامل مدیریت منابع هست. ویستا دراین مورد خیلی بهتر از XP عمل میکنه.

Newboys20
27-08-2008, 14:21
شما مطمئنی که 1 ماه دیگه ارائه میشه؟؟من گمون نکنم !!اگه سایت معتبری در این باره هست لینک بده

فکر نکنم نیاز به تعویض مونیتور باشه اگه اینطور باشه فروشش که کمتر از ویستا میشه! حتما سازگاری داره

یک چند روزی مسافرت بودم.نتونستم به تاپیک سر بزنم.

من اینو تو روزنامه خواندم از یه کسی هم شنیدم.

ORIGINAL
27-08-2008, 18:48
زمان عرضه ی این ویندوز سال 2010 در نظر گرفته شده...
رو همه مانیتور ها هم اجرا میشه(ربطی به لمسی بودن یا نبودن نداره)

YAHYA-PRO
27-08-2008, 19:05
درسته ولی چون با همه برنامه ها سازگار نیست زیاد طرفدار نداره . مثلا من خودم 3dmax کار میکنم و 3dmax حتی آخرین ورژن روی ویستا نمیاد . در کل از XP خیلی بهتره .
من که هر برنامه ای که جلوی دستم میاد نصب میکنم و همه اجرا میشن حتی همین 3D MAX رو اجرا کردم

Newboys20
27-08-2008, 22:29
زمان عرضه ی این ویندوز سال 2010 در نظر گرفته شده...
رو همه مانیتور ها هم اجرا میشه(ربطی به لمسی بودن یا نبودن نداره)

بهتره در مورد تاریخ عرضه صحبت نکنیم چون هر کسی چیزی میگه!

فقط من در روزنامه خوندم که مایکروسافت توانسته تاریخ عرضه رو جلو بندازه!

Šepehr
27-08-2008, 22:48
من که همین چند وقت پیش لینکهای نسخه بتاش رو دیده بودم
اگه میخواستم میتونستم مفتی دانلودش کنم
اما بیخیالش شدم
فعلا بهتر از ویستا چیزی وجود نداره

hesamjm
27-08-2008, 23:05
راستش منم در مورد انتشار این ویندوز در یه ماه آینده شک کردم
آخه من هرچی مقاله خوندم خبر از انتشار این ویندوز در اواخر 2009 و در 2010 میده
آخه منطقی هم نیست ماکروسافت چنین کاری رو بکنه حتی اگه این ویندوز رو آماده کرده باشه...

Benygh
27-08-2008, 23:07
قابلیت لمسی که حتما نیاز به مانیتور داره دیگه مگه نه ؟

hosein66
28-08-2008, 02:38
منتظر انتشار نسخه نهاییش می مونیم امیدوارم ویندوز بهتری از ویستا و اکس پی باشه ویستا رو هم امتحان

کردم زیاد خوشم نیومد جز دو سه مورد چیز بهتری از اکس پی نداره پایداری سیستم عامل به هنگ کردن و

این جور چیزا بستگی نداره این فقط بخشی از قضیه هست اکس پی خوب تونست میان کاربران و برنامه

نویسان جایگاه خاصی رو بیابد ولی ویستا چند سالی نیومده طر فدار زیادی پیدا نکرده برید آمارها رو بخونید

که در حال حاضر فروش ویستا در سطح جهان بیشتر ست یا فروش اکس پی Sp3 من با مقایسه فاصله

عرضه اکس پی و ویستا و ویندوز 7 به این نتیجه رسیدم اکس پی به خاطر عوامل و ویژگیهای مختلف ویندوز

سلطان شده ولی این ویستا هنوز خودشو پیدا نکرده ویندوز 7 می خواهد خودش رو جانشین ویستا بکنه

ORIGINAL
28-08-2008, 12:19
اطلاعات کامل زمان عرضه اینجا هست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Newboys20
30-08-2008, 07:00
اطلاعات کامل زمان عرضه اینجا هست

بنا به گفته دوستان به احتمال زیاد روزنامه چرت و پرت نوشته!!! مثل اینکه عرضه ویندوز سال 2010 است.

ORIGINAL
30-08-2008, 10:03
والا منم گیج شدم تاریخ اون مصاحبه ای که گذاشتم 2008 هست که گفته 3 سال دیگه طول میکشه یعنی به عبارتی میشه سال 2011!!!

Newboys20
31-08-2008, 06:39
والا منم گیج شدم تاریخ اون مصاحبه ای که گذاشتم 2008 هست که گفته 3 سال دیگه طول میکشه یعنی به عبارتی میشه سال 2011!!!

من هم خیلی گیج شدم توی سایت ها یه جا نوشته 2009 یه جا نوشته 2010

hesamjm
03-09-2008, 21:11

نه دوست عزیز، نرم افزارهای قدیمی مشکل دارند و نرم افزارهای جدید اصولا برای ویستا طراحی میشوند
شما 3dmax 2009 رو نصب کن هم 64 بیت داره و هم 32 بیت و کاملا سازگار با ویستاست:5:(برای ویستا طراحی شده)

only number one
04-09-2008, 16:30
از این به بعد اخبار رو هم بذارید ممنون.

البته بیلگیتس گفته که میخواد اشتباهش رو جبران کنه و از قرار معلوم ویندوز جدید زمین تا اسمون با ویستا فرق می کنه!!

همه میگن تو ویستا بازی ها و برنامه ها اجرا نمیشه ولی اگه نسخه ی رجیسترشده یا جدید بخرید هیچ مشکلی نداره .
ویندوز فعلا ویستا بهتره و البته اگه قبول کنید که دیگه کم کم باید ورژن های جدید رو پذیرفت

Newboys20
05-09-2008, 22:54
اخبار جدیدتر : این هست

در ماه مه میلادی آقای بیل گیتس و استیو بالمر نمایشی از کارکرد ساختار رابط کاربری Windows 7 در کنفرانس All Things Digital ارائه کردند. اما همچنان اطلاعات پیرامون Windows 7 به آن اندازه کم در دسترس است که شایعات درباره امکانات این نسخه براحتی فراگیر می شود. در این مطلب به طور مختصر 7 شاخصی را که می توان از ویندوز 7 انتظار داشت بررسی می کنیم.

1- ویندوز 7 سیستم عاملی از نو کد نویسی شده نخواهد بود. کرنل این سیستم عامل هسته ارتقا داده شده ویندوز Vista و ویندوز سرور 2008 خواهد بود. بر طبق اطلاعات ارائه شده توسط آقای Chris Flores، نرم افزارها برای اجرا بر روی Windows 7 مشکل خاصی نمی بایست پیش رو داشته باشند زیرا Windows 7 مسیر ارتقا داده شده ویندوز ویستا را طی می کند. همچنین شایعه وجود کرنل MinWin نیز غیر ممکن به نظر می رسد اما به نظر می رسد که نسخه ای اختصاصی با استفاده از تکنیک معماری پیمانه ای (Modular Architecture) ساخته شود که امکان نصب آن بر روی لپ تاپ های ارزان قیمت وجود داشته باشد.

2- سیستم عامل Windows 7 رابط کاربری جدیدتری برای فناوری لمس (Touch) به ارمغان خواهد آورد. فناوری مشابه تکنیک بکارگرفته شده در دستگاه iPhone اپل و رایانه رومیزی Surface. همچنین مشابهات بسیاری میان رابط کاربری لمس ویندوز 7 و Windows Mobile 7 وجود خواهد داشت.

3- تاخیر ویندوز ویستا را فراموش کنید. Windows 7 مطمئناً زود وارد بازار می شود. مایکروسافت از دیر آماده سازی ویندوز ویستا بسیار ناراحت به نظر می آید. همچنین با وجود اینکه در کنفرانس های اخیر اطلاعات مختصری از Windows 7 منتشر شده است، ارائه نسخه ای از آن در نیمه دوم سال 2009 قابل پیش بینی است. مایکروسافت ارائه ویندوز 7 را در سال 2010 پیش بینی کرده است.

4- تجهیزات آنلاین Windows Live بطور گسترده تری در Windows 7 بکار خواهند رفت. این پیشبینی از آنجا انتظار می رود که مایکروسافت در سال های اخیر علاقهمندی بیشتری برای ارتباط ویندوز آفلاین خود به دنیای آنلاین نشان داده است. همچنین گفته می شود که Web جزء لاینفک ویندوز 7 می باشد بطوریکه هویت های Windows Live ID نقشی اساسی در نصب و راه اندازی ویندوز 7 خواهند داشت.

5- نسخه 64 بیتی ویندوز 7 مهمتر است. همچنان که نسخه ای 32 بیتی از این ویندوز وجود خواهد داشت اما رایانه سازها بسوی نصب ویندوز 64 بیتی سوق پیدا کرده اند. درحالیکه در استفاده از پردازنده های Quad-Core و رایانه های مجهز به 4 گیگابایت رم رشد محسوسی دیده می شود. همچنین انتظار می رود که ویندوز 7 از تمامی پتانسیل های سخت افزاری سال 2010 میلادی بهره ببرد و مایکروسافت بتواند راه اندازهای بهینه تر و بیشتری تا آن زمان تهیه نماید.

6- Hyper-V بخش مهمی در سیستم عامل Windows Server 2008 دارد؛ انتظار داشته باشیم که Windows 7 نسخه شبیه سازی شده از این فناوری را در فرم Desktop داشته باشد. البته شاید این انتظار ما فقط در نسخه های تجاری یا enterprise ویندوز 7 برآورده شود.

این فناوری پشتیبان گیری و ترمیم سیستم عامل را به مقدار قابل توجهی برای شرکت ها و رایانه های تجاری آسان می سازد. همچنین یکپارچه سازی این فناوری با تکنیک های امنیتی سخت افزاری نظیر TPM می تواند امنیت را دو چندان ارتقاء دهد. Windows 7 به یقین از ابزار مدیریتی PowerShell بهره خواهد برد.

7- مایکروسافت از اپل درس هایی آموخته است. مایکروسافت تا لحظه انتشار نسخه نهایی Windows 7 نمی خواهد اطلاعات کاملی درباره تجهیزات ویندوز 7 ارائه دهد این درس را مایکروسافت از اپل و موفقیت اپل در اجرای این سیاست آموخته است. همانطور که اینبار مشاهده کرده ایم اطلاعات داده شده به شرکای مایکروسافت هیچگونه رخنه ای به خبرگزاری ها و عموم نداشته است.

Newboys20
07-09-2008, 20:44
اریک ترات (Eric Traut) ملقب به مهندس متشخص مایکروسافت در دانشگاه ایلینویز آمریکا در رابطه با فن آوری مجازی (Virtualization Technology) سخنرانی نمود که در بخش کوچکی از آن به ویندوز ۷ نیز اشاره کرد. ۸ دقیقه ازاین سخنرانی در رابطه با ویندوز ۷ است که در صورت تمایل میتوانید فلش آنرا از لینک زیر دانلود نمایید:

دانلود سخنرانی 8 دقیقه

only number one
08-09-2008, 15:00

دانلود سخنرانی 8 دقیقه

یکی از بلاگر های مایکروسافت تو آخرین پست خودش این جوری گفته:باید بگم که ما رو یه محصول جدید داریم کار می‌کنیم که همونطور که می‌دونین ویندوز 7 نامیده میشه و یه جمع‌بندی از ویستا SP1 و ویندوز سرور 2008هستش و قراره تو دو نسخه کلاینت و سرور ارائه بشه. برخلاف صحبت‌هایی که میشه، این ویندوز یه سیستم‌عامل کاملاً متفاوت نیست و ما از هسته‌ی ‌ویستا برای این ویندوز استفاده کردیم و در واقع اونو بهینه کردیم و بنابراین، برنامه‌هایی که با ویستا سازگاری دارند با این ویندوز هم کار می‌کنند، ضمناً سخت‌افزاری ‌که برای ویستا توصیه کردیم، برای این ویندوز هم درنظر گرفتیم.گفته می‌شه این ویندوز از دو کارت گرافیک استفاده‌ همزمان می‌کنه (حالا نمیدونم مجبوره یا کلاً علاقه‌منده که استفاده همزمان کنه!)،نسخه‌های جدید Windows Media Center، Word، Paint و ماشین حساب رو داره و گجت‌هایی رو برای استفاده در داخل Windows Explorer معرفی کرده.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------امکان جدید دیگه‌ای هم که به این ویندوز اضافه شده، امکان تعریف هارددیسک‌های مجازی در داخل ویندوزه که به کاربر اجازه می‌ده بخشی از حافظه‌ی جانبی سیستمش رو در مواقع لزوم Unmount کنه و حتی اونو روی یه کامپیوتر دیگه مورد استفاده قرار بده. این به اون معنیه که شما می‌تونین یه دیسک سخت رو روی یه نسخه DVD یا احتمالاً Blueray اینور اونور ببرین بدون اینکه نگران هیچ مساله‌ای بابت امنیت، ایمنی و امن بودن داشته باشید.مایکروسافت ویژگی‌های ویندوز جدید خود را در کنفرانس‌های طراحان و سخت‌افزار که طی ماه‌های آینده برگزار میشود به نمایش می گذارد.∞ تشکر از توجه شما

Newboys20
08-09-2008, 15:07
یکی از بلاگر های مایکروسافت تو آخرین پست خودش این جوری گفته:باید بگم که ما رو یه محصول جدید داریم کار می‌کنیم که همونطور که می‌دونین ویندوز 7 نامیده میشه و یه جمع‌بندی از ویستا SP1 و ویندوز سرور 2008هستش و قراره تو دو نسخه کلاینت و سرور ارائه بشه. برخلاف صحبت‌هایی که میشه، این ویندوز یه سیستم‌عامل کاملاً متفاوت نیست و ما از هسته‌ی ‌ویستا برای این ویندوز استفاده کردیم و در واقع اونو بهینه کردیم و بنابراین، برنامه‌هایی که با ویستا سازگاری دارند با این ویندوز هم کار می‌کنند، ضمناً سخت‌افزاری ‌که برای ویستا توصیه کردیم، برای این ویندوز هم درنظر گرفتیم.گفته می‌شه این ویندوز از دو کارت گرافیک استفاده‌ همزمان می‌کنه (حالا نمیدونم مجبوره یا کلاً علاقه‌منده که استفاده همزمان کنه!)،نسخه‌های جدید Windows Media Center، Word، Paint و ماشین حساب رو داره و گجت‌هایی رو برای استفاده در داخل Windows Explorer معرفی کرده.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------امکان جدید دیگه‌ای هم که به این ویندوز اضافه شده، امکان تعریف هارددیسک‌های مجازی در داخل ویندوزه که به کاربر اجازه می‌ده بخشی از حافظه‌ی جانبی سیستمش رو در مواقع لزوم Unmount کنه و حتی اونو روی یه کامپیوتر دیگه مورد استفاده قرار بده. این به اون معنیه که شما می‌تونین یه دیسک سخت رو روی یه نسخه DVD یا احتمالاً Blueray اینور اونور ببرین بدون اینکه نگران هیچ مساله‌ای بابت امنیت، ایمنی و امن بودن داشته باشید.مایکروسافت ویژگی‌های ویندوز جدید خود را در کنفرانس‌های طراحان و سخت‌افزار که طی ماه‌های آینده برگزار میشود به نمایش می گذارد.∞ تشکر از توجه شما

خیلی ممنون که کمک من کردی و این مطالب زیبا رو نوشتی مطالب جالب است من این ها رو با نقل قول از تو به صفحه اول اضافه می کنم.

Newboys20
08-09-2008, 16:18
عکس هایی از ویندوز 7

Microsoft windows VIENNA

Newboys20
09-09-2008, 18:50
البته این ها اسکرین شات هستند با اینکه خیلی از سایت ها این عکس ها رو تو صفحه قرار دادند ولی احتمال میدم که شاید این ها الکی باشه ولی یکی از این ها رو از خود مایکروسافت گرفتم.

ORIGINAL
09-09-2008, 20:32
اینم یه عکس از about windows نسخه ی beta که واسه کارشناسا فرستاده شده

Desktop

Newboys20
09-09-2008, 20:58
ممنون orginal اخبار جدید کسی نداره؟

ORIGINAL
09-09-2008, 21:24

من یه چیزی شنیدم خودم درست باورم نمیشه
گفته میشه میخواهند ویندوز 7 رو طوری طراحی کنند که در 7 ثانیه ویندوز بالا بیاد...البته قولی داده نشده ولی میگن به احتمال زیاد هست...
منبع:VistaAuthors

mstf666
09-09-2008, 22:13
کی قراره بیاد ؟

ali65
09-09-2008, 22:29
کی قراره بیاد ؟
گویا سال 2010:31:

Roham
09-09-2008, 22:29
خیلی خیلی بعیده که اینا عکسی از محیط ویندوز 7 باشه. چون:

1. مایکروسافت هنوز UI جدید رو رسما معرفی نکرده و اینطوری که اینا رفتار میکنن خیلی بعیده که عکسها درز پیدا کنه و اینا اعتراض نکنن.

2. ظاهر بیشتر این عکسها غیر حرفه ای و شبیه این پوسته هایی که برای برنامه هایی مثل WindowBlinds میسازن.
3. دو سه تا از این عکسها دقیقا از ویندوز لانگهورن (اسم قبلیه ویستا) هستش.

خلاصه اینا رو بی خیال شین. آخرین عکس رسمیه 7 ظاهرش کاملا مثل ویستاست.

mstf666
09-09-2008, 22:40
منم یه جورایی تایید میکنم.

چندین سال پیش منم نسخه آزمایشی لانگهورن رو گرفتم .
ظاهرش با Xp خیلی فرق داشت.
اما الان میدونم که با ویستا هم خیلی تفاوت داشت.

این عکس ها هم شاید واقعی باشه و چنین نسخه آزمایشی موجود باشه.
اما به احتمال زیاد نسخه نهایی ظاهرش با این خیلی متفاوت خواهد بود.

ORIGINAL
09-09-2008, 23:26
خیلی خیلی بعیده که اینا عکسی از محیط ویندوز 7 باشه. چون:

1. مایکروسافت هنوز UI جدید رو رسما معرفی نکرده و اینطوری که اینا رفتار میکنن خیلی بعیده که عکسها درز پیدا کنه و اینا اعتراض نکنن.

2. ظاهر بیشتر این عکسها غیر حرفه ای و شبیه این پوسته هایی که برای برنامه هایی مثل WindowBlinds میسازن.
3. دو سه تا از این عکسها دقیقا از ویندوز لانگهورن (اسم قبلیه ویستا) هستش.

خلاصه اینا رو بی خیال شین. آخرین عکس رسمیه 7 ظاهرش کاملا مثل ویستاست.

عزیز این عکسا مربوط به نسخه های beta هست که برای خود کارشناسان microsoft فرستاده میشه(اونایی که از محیط داخلی ویندوز هست...نه اون عکس های wallpaper مانند)

only number one
10-09-2008, 04:32

مایکروسافت ویژگی‌های ویندوز جدید خود را در کنفرانس‌های طراحان و سخت‌افزار که طی ماه‌های آینده برگزار خواهند شد به نمایش خواهد گذاشت. به گزارش ایسنا، مایکروسافت که ویندوز ویستایش تاکنون با موفقیت همراه نبوده امیدوار است ویندوز 7 ، این شرکت را تا زمان آماده شدن سیستم عامل جدیدش با نام کد میدوری پشتیبانی کند. به نظر می‌رسد مایکروسافت اکنون به اندازه کافی در مورد ویندوز 7 مطمئن است که به‌دنبال معرفی جزئیات بیشتری از آن است. این شرکت نرم‌افزاری حتی وبلاگ رسمی ویندوز 7 را ایجاد می‌کند که در آن مهندسان وعده می‌دهند با کاربران به بحث در مورد این سیستم عامل بپردازند. این شیوه کاملا متفاوت با شیوه‌ای محسوب می‌شود که مایکروسافت در زمینه ویستا در پیش گرفته بود و نشان می‌دهد موج انتقادها از ویستا بی‌تاثیر نبوده است. آشکار است که مایکروسافت علاقه اولیه برای ویندوز 7 را که هنوز منتشر نشده خواهد سنجید و تمهیدی برای کنترل یا توازن جریان خبری در مورد ویندوز 7 برقرار خواهد کرد. تاکنون مایکروسافت جزییات اندکی در مورد ویندوز 7 منتشر کرده است. در زمینه فن آوری مبنایی آن، کرنل یا هسته این ویندوز بر مبنای کرنل ویندوز سرور 2008 است که کرنل متحول شده ویندوز ویستا محسوب می‌شود. سیستم عامل جدید مایکروسافت در زمانی عرضه خواهد شد که این شرکت شاهد رقابت شدید در عرصه سیستم عامل و از نظر امکانات و نوآوری بویژه از سوی اپل است. تنها امکانات ویندوز 7 برای کاربر نهایی که تاکنون تبلیغ شده رابط کاربری چند لمسی آن است که از حرکات چند انگشت در ویندوز پشتیبانی می‌کند و تعامل کاربر تمامی برنامه‌ها را در صورتی که بخواهد از آنها استفاده کند، بهبود می‌بخشد. به عنوان مثال کاربر می‌تواند یک پیانوی مجازی را با لمس کلیدهای مجازی بر روی صفحه اجرا کند، ‌به سادگی عکس‌ها را بر روی صفحه درگ کرده، عکس‌ها را با دو انگشت چرخانده و بر روی آنها زوم کند؛ این ویژگی‌ها در جریان کنفرانسی در ماه می توسط مایکروسافت معرفی شدند. مایکروسافت قصد دارد ویندوز 7 را در اواخر سال 2009 یا اوایل سال 2010 منتشر کند که در این صورت از اپل پیشی گرفته و نخستین شرکتی خواهد بود که رابط کاربری چندلمسی را به بازار رایانه‌های شخصی وارد می‌کند.

montazermandeh
10-09-2008, 06:23
خوب هر چیزی مزایا و معایبی داره . اما به نظر من ویستا عیب هاش از XP کم تره . اگر هارد رو اشغال می کنه خوب سرعتشم بیش تر از xp هستش

Newboys20
10-09-2008, 09:41
من یه چیزی شنیدم خودم درست باورم نمیشه
گفته میشه میخواهند ویندوز 7 رو طوری طراحی کنند که در 7 ثانیه ویندوز بالا بیاد...البته قولی داده نشده ولی میگن به احتمال زیاد هست...
منبع:VistaAuthors

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خیلی جالبه مثل این که هر چه به جلو پیش بریم قابلیت های ویندوز زیاد تر میشه.:19:

behnam_tr
10-09-2008, 20:37
مگه ویندوز 7 منتشر شده ؟؟ تو یه انجمن دیدم که واسه دانلود گذاشته بودند!!!!!!!!!!!

Newboys20
10-09-2008, 21:17
چی !!!!!!!

تو چه انجمنی دیدی؟؟؟

تاریخ عرضه ویندوز اوایل سال 2010 است اینو مایکروسافت تایید کرده.:18:

mstf666
10-09-2008, 21:27

نه بابا !
اگرم اینو مایکروسافت داده باشه اصلا ارزش ریختن نداره.

حتما الان خیلی مشکلات داره

ORIGINAL
10-09-2008, 21:43
behnam_tr عزیز ممنون بابت لینکا
این در واقع نسخه ی beta اولیه هست و من به کاربران عادی پیشنهاد میکنم دانلود نکنید چون خیلی خیلی باگ داره
به هر حال M1 در لینک ها هم به معنی Milestone 1 هست یعنی "مرحله ی اول"
این نسخه چندان جدیدی هم نیست و در January 2008 بیرون اومده و برای هر دو 32bit و 64bit هست
در ضمن این نسخه بسیار شبیه به ویستا هست پس منتظر چیز چندان جدیدی نباشید

hesamjm
11-09-2008, 00:44
بله original عزیز درست میفرمایند، مطمئن باشید اگه چیزی از طرف ماکروسافت منتشر بشه اول از همه تو سایت خودش قرار میگیره، در حال حاضر هم نسخه های موجود یا تقلبی و یا آزمایشی هستند اون هم بوسیله تعداد محدودی کارشناس و کاربر هست و ارزش استفاده یا دانلود نداره!!
راستی original عزیز عکسهایی که از این نسخه گذاشتید load نمیشه!!!!

Newboys20
11-09-2008, 09:12
اره به احتمال زیاد نسخه بتاست چون در همچین روزایی قرار بود بیاد.:5:

ORIGINAL
11-09-2008, 10:29
عکس هایی از این نسخه :

همونطور که میبینید شباهت بسیار به ویستا کاملا در این نسخه مشخصه!!!!

Newboys20
11-09-2008, 10:53
لمسی که نیست مثل این که

آره فرقی با ویستا نداره یه کم تغییر کرده ممنون orginal

only number one
11-09-2008, 13:28
واقعا مایکروسافت خجالت نکشیده همچین نسخه ای به عنوان ویندوز جدید عرضه کرده !!!!!!!!

only number one
11-09-2008, 13:33
عکس هایی از این نسخه :

همونطور که میبینید شباهت بسیار به ویستا کاملا در این نسخه مشخصه!!!!

از عکسهات ممنون, ولی واقعا این نسخه ی بتا windows 7 هست این که دقیقا ویستاست با کمی تغییرات.اگه اطلاعاتی از ویژگی های این ویندوز داری خوشحال میشم بدونم.

ORIGINAL
11-09-2008, 14:56
از عکسهات ممنون, ولی واقعا این نسخه ی بتا windows 7 هست این که دقیقا ویستاست با کمی تغییرات.اگه اطلاعاتی از ویژگی های این ویندوز داری خوشحال میشم بدونم.
خب به هر حال این نسخه ی ازمایشی هست..انتظاری هم ازش نمیره
در مورد ویژگی هاش هم اخبار ها گفته شده چیزه جدیدی هم هر کسی داشت خوشحال میشیم بشنویم;)

Newboys20
12-09-2008, 21:10
new

Conference taking place in early November. The conference will cover the Windows 7 operating system extensively, and the sessions will be guidelines to designing hardware that takes advantage of the new technologies implemented in Windows 7.
Windows 7 can also be found on the agenda of the PDC 2008 conference that takes place from October 27 to 30, as the official website of the conference (MicrosoftPDC.com) puts it: "you can expect a lot more on Windows 7."
Five different sessions will cover Windows 7 at PDC: "Windows 7: Web Services in Native Code", " Extending Battery Life with Energy Efficient Applications", "Windows 7: Touch Computing", "Writing Your Application to Shine on Modern Graphics Hardware", "Developing for Microsoft Surface."
The WinHec conference has the following sessions this year:
Connected PCs and Devices

Audio Design for Unified Communications

Building a Communication Device in Windows 7

Building a Windows Certified Electronic Picture Frame

Common Driver Installation Errors and How to Diagnose Them

Design Considerations for Building a Windows Home Server

Discussion: Windows Home Server

PC and Device IDs in Windows 7: What You Need to Know

Plug and Play Basics

Printer Driver Development Tools and Print Verifier

USB Technology Update and Windows Strategy

Windows 7 Device Experience Overview

Windows 7 Logo Program and Design Considerations for Network Infrastructure Devices

Windows Connect Now for Wireless Devices

Windows Logo for Network Media Devices and the Role of DLNA

Windows SideShow: Building Better Devices and PCs

Core Platform & Fundamentals

Core Platform & Fundamentals

Distributing Drivers on Windows Update

Leveraging Solid-State Drives in Windows

Making Drivers Available on Windows

Network Power Management Fundamentals

New Developments in the Storage Platform

System Integrated Flash Storage

UEFI Industry Momentum: The AMD Perspective

Windows 7 Power Management Overview

Windows Logo Program Future Strategy

Enterprise Computing

Enterprise Computing

BitLocker: Protecting Portable Data in Windows

Directions for Virtualized I/O in Windows

IPv6: Deploying the Foundation for Tomorrow

Microsoft Data Center Transformation

New Windows Server Logo Requirements and Programs

Server and Domain Isolation: The Next Generation for Network Security ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Understanding the Performance Cost of Power Optimizations

Windows Presentation Virtualization

Windows Server Power Management Overview

Windows Virtualization and Cluster Shared Volumes

High Fidelity Graphics and Media

High Fidelity Graphics and Media

DirectX: Core Graphics for Windows 7

Discussion: Windows Media Center

Display and Monitor Technologies

Perspectives on the Windows TV Tuners Ecosystem

Video Improvements in Windows 7

Windows 7 Logo Program for TV Tuners and Remotes

Working with the Windows 7 Graphics Architecture

Mobile Computing

Mobile Computing

Connecting Projectors and Using Docking Stations with Windows 7

Multi-touch Designing and Testing for Logo Compliance

Multi-touch Driver Development

Multi-touch in Windows 7 Overview

Newboys20
12-09-2008, 21:48

Gamemaster
12-09-2008, 21:49
تمام مطالب خوندم فقط:
1.تمام عكسها fake هستند
2.اين نسخه از ويندوز Multi-Touch
3.نسخه Beta تا اخر سال مياد
Windows 7 Beta 1 Available December 2008
The constant wave of Windows 7 Beta ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])chatter from Redmond, even without an official confirmation from Microsoft, is a clear indication that the company is gearing up to move the next iteration of the

Windows client beyond the development milestone (M) stages. With the Windows 7 roadshow approaching at a fast pace, as Microsoft is getting closer and closer to events such as the Professional Developer Conference 2008 (October), Windows Hardware Engineering Conference 2008 (November) and TechEd 2008 EMEA (November), the first Beta build of the operating system is starting to take contour. Still, Windows 7 Beta 1 will not make it to the October and November conferences, as it is planned for availability in mid-December 2008.

Microsoft has failed to either confirm or deny this piece of information at this point in time, but according to Mary Jo Foley ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), citing unnamed sources, Windows 7 beta 1 will drop just ahead of Christmas 2008. On Vista WinHEC 2008 homepage, Microsoft is claiming that Windows 7 “is coming soon” ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) but doesn't give any indication of the actual deadline, although it is rushing hardware manufacturers to get ready for the operating system.

The Redmond giant released the first taste of Windows 7 back in December 2007. At that time, Milestone 1 was virtually indistinguishable from Windows Vista. Moving forward into the development process, the Redmond company has also produced a Milestone 2 Build of Windows 7, which was kept tight under wraps and wasn't leaked like M1. The next move as far as the evolution of Windows 7 is concerned is a Milestone 3 release, which in its turn will be followed by the first Beta build of the platform. One thing is for sure, under the leadership of Steven Sinofsky, Senior Vice President, Windows and Windows Live Engineering Group, Windows 7 will have a short Beta life ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), approximately a year. Microsoft is reportedly not preparing a wide release of Windows 7 Beta until the client is either feature-complete or very close to the final version

only number one
12-09-2008, 22:59

newboys20 عزیز فکرنکنم اینا نسخه ی بتا باشه.

Gamemaster
12-09-2008, 23:36
100% اينا Fake هستن خوب دقت كنين به عكسا مهلوم ميشه

hesamjm
13-09-2008, 00:13
بنظر منم صد در صد تقلبی هستند

Newboys20
13-09-2008, 07:26
newboys20 عزیز فکرنکنم اینا نسخه ی بتا باشه.

راستش من خودم هیچ اطلاعی از این ندارم و فقط این عکس رو از توی یه سایت پیدا کردم...

ORIGINAL
13-09-2008, 20:44
100% اينا Fake هستن خوب دقت كنين به عكسا مهلوم ميشه
عزیز عکس ها Fake نیستن و مربوط به نسخه ی Beta 1 M1 هست...شما به چی دقت میکنی؟؟؟؟
اونی که شما میگی نسخه ی beta 1 کامل هست ..من که گفتم عکس ها مربوط به beta 1 مرحله ی اول است....یعنی بتای نسخه ی بتا هست ;)...عکس ها هم واقعی هست...اگه زیادی هم شک داری..لینک دانلود هست میتونی تست کنی;)

Gamemaster
13-09-2008, 20:52
مگه قبلا beta داشته؟

ORIGINAL
13-09-2008, 21:17
مگه قبلا beta داشته؟

اینجا رو ندیدی؟؟؟:46:

Gamemaster
13-09-2008, 21:32
خودت گرفتيش؟

ORIGINAL
13-09-2008, 22:15
خودت گرفتيش؟

اگه سوالی از خود من داری PM بده...
جهت اطلاع:بله با این Beta هم کار کردم البته اون زمانی که اومد نه حالا ...

Gamemaster
14-09-2008, 15:53
اونو گرفتم و فهميدم كه وين 7 نبود به چند دليل:
1.توي log win زده بود 6.1
2.زير win 7 توي قسمت pro زده SP1
3.اون چيزهاي اضافي كه بهمراه win نصب ميشدن همشون دستساز شخصي بودن
و.....
پس با اين حساب منتظر اولين نسخه win 7 beta 1 باشيد تا اخر سال
با تشكر

Newboys20
14-09-2008, 15:53
The Engineering Windows 7 blog has recognized the interest of Windows consumers in the improved performance of the new operating system, and two new posts have been dedicated to covering the subject.
According to the blog, the Windows 7 teams are constantly watching the memory usage, CPU usage, disk operations, boot, shutdown, standby and resume time, among other metrics. They are also working on improving device driver performance, network performance and boot performance. A very fast boot would be 15 seconds or less, and the Windows team is working towards getting more systems to achieve that performance with Windows 7 - while keeping in mind that obviously the hardware plays an important factor.

The measurements are done on a wide range of hardware platforms, with various amounts of RAM, hard-disks and solid-state disks, 32 bit and 64 bit processors. The Windows operating system also uses conditional statements that target different code depending on the available hardware.
Furthermore, the Fundamentals Team's primary objective is to improve the performance of Windows 7 and Internet Explorer 8. Aside from that, a single team of developers has been assigned the task of increasing the boot performance of the operating system. Tests are being done in a benchmark lab that allow to track and compare different versions of the Windows 7 code.

Newboys20
14-09-2008, 15:58
و.....
با تشكر

واقعا یعنی اون الکی بوده ...

Gamemaster
14-09-2008, 16:16
اره عزيز با اين مثالا قانع نشدي

ORIGINAL
14-09-2008, 17:52
و.....
با تشكر
ماشاالله...عجب ادمی هستی شما
اون نسخه ماله من نیست که بخوام الکی بگم Beta هست
نگاه کن شما مشکلت اینه که تفاوت M1 رو با Beta نمیدونی....برای بار چندم میگم... منظور از M1 یعنی بتای بتا که برای کارشناسا میاد تا باگ های مختلفو بشناسن و حلشون کنن و اصلا برای کاربرای عادی نیست
اصلا شما تو همون چیزی که گذاشتی نگاه کن بند 3..معلومه که خودت نخوندیش

The Redmond giant released the first taste of Windows 7 back in December 2007. At that time, Milestone 1 was virtually indistinguishable from Windows Vista.

حالا گرفتی چی شد!!!!!دیگه نمیگید اون نسخه الکیه؟؟؟؟
و همونطور هم که تو گفتی Beta 1 در December 2008 قراره بیاد
در ضمن اون دلیلایی که نوشتی(دلیل 3 که ربطشو نفهمیدم) الان رو سیستمم اون نسخه نیست تا چک کنم ولی فکر نکنم ربطی به win 7 بودن داشته باشه
موفق باشی;)

ORIGINAL
14-09-2008, 18:11
تاریخ عرضه ی نهایی ویندوز 7 جدیدا June 3, 2009 اعلام شده
انگار کشیدنش جلو...عجیبه
منبع:Internetnews

Newboys20
15-09-2008, 20:44
یعنی مایکروسافت به این عظمت نمیتونه یه تاریخ درست حسابی به ما بده؟

only number one
16-09-2008, 07:29
من یه جا تو ماه سپتامبر خوندم.

mstf666
16-09-2008, 08:52
تاریخ عرضه ی نهایی ویندوز 7 جدیدا June 3, 2009 اعلام شده
انگار کشیدنش جلو...عجیبه
منبع:Internetnews

منم این خبرو دیدم.

توی قسمت اخبار سایتها سرچ کنید میبینید احتمالا قراره زودتر بیاد.ولی مثل اینکه قطعی نشده.

Newboys20
18-09-2008, 03:45
منم این خبرو دیدم.

توی قسمت اخبار سایتها سرچ کنید میبینید احتمالا قراره زودتر بیاد.ولی مثل اینکه قطعی نشده.

آره تاریخ رو کم زیاد میکنند هیچ چیز معلوم نیست...

Newboys20
21-09-2008, 04:51

ORIGINAL
21-09-2008, 20:47
خب دوستان نسخه ی M3 از ویندوز 7 هم چند روز پیش عرضه شد پیشنهاد میکنم عکساشو حتما ببینید
خودم که خوشم اومد ;)

StartMenu

Start-accessories

این ماشین حسابه...خیلی باحال تر شده

هنوز پیغام UAC مسخره در ویندوز 7 هم هست

اینم Wordpad...خیلی عوض شده..ایول

اینم Paint ...اینم ایول داره

Computer

همینطور که میبینید خود ویندوز قابلیت عوض کردن تم داره و دیگه نیازی به هک کردن فایل های سیستم مثله ویستا نیست

این هم Light WMP که برای سریع تر اجرا شدن فایل های Multimedia قرار داده شده..

فکر کنم برای نسخه ی M3 این تغییرات جالب باشه;)
موفق باشید.

hosein66
22-09-2008, 04:28
مي گم مثل اينکه مايکروسافت از اين ويندوز خيلي خوشش اومده خيلي زود نسخه هاشو جديد مي کنه ظاهرا اين نسخه M3 خيلي

با حال تر شده به خصوص منوي استارت و ماشين حسابش

Newboys20
22-09-2008, 09:00
آره ولی من اینارو یه جا دیگه دیده بودم فکر نمیکردم مال نسخه BETA باشه

خوب من چند تا عکس دیگه دارم..

مدیاپلیر

display setting

تنظیمات آیکون

ORIGINAL
22-09-2008, 09:12
آره ولی من اینارو یه جا دیگه دیده بودم فکر نمیکردم مال نسخه BETA باشه

امیر جان من که گفتم این نسخه ی Beta نیست M3 هست چندین بار فرقشو تو همین تاپیک گفتم.
به هر حال عکس ها که جالب به نظر میرسند خدا کنه خود ویندوز هم جالب در بیاد;)

Newboys20
25-09-2008, 04:11
منظورم همون بود.

ali-07
25-09-2008, 14:33
نسخه آينده سيستم عامل ويندوز داراي يك سيستم وصله گذاري خودكار براي به روز نگه داشتن بازي هاي رايانه اي كاربر است.

به گزارش ايسنا، بر اساس اسكرين شات هاي منتشر شده توسط وبلاگ ThinkNext، به نظر مي رسد ويندوز ٧داراي گزينه اي است كه به كاربران بازي هاي رايانه اي امكان مي دهد اسكن خودكار براي به روزرساني بازي ها را در اين سيستم عامل فعال كنند. بر اساس اين اسكرين شات، مشخص نيست ويندوز ٧اين به روزرساني ها را از يك منبع مركزي خواهد يافت يا كل اينترنت را براي يافتن آن ها جست وجو خواهد كرد اما به نظر مي رسد قابليت مناسبي باشد كه منعكس كننده قابليت به روزرساني در ايكس باكس لايو است.

همچنين در حالي كه گزارش هاي قبلي از انتشار ويندوز موبايل ٧در اوايل سال ٢٠٠٩خبر داده بودند، مايكروسافت به طور رسمي اعلام كرد انتشار آن را به تاخير انداخته است ؛گفته شده است كه ويندوز موبايل ٧بر قابليت صفحه لمسي و تشخيص حركت متمركز شده است تا بتواند با آيفون اپل رقابت كند.

Newboys20
26-09-2008, 16:42
نسخه آينده سيستم عامل ويندوز داراي يك سيستم وصله گذاري خودكار براي به روز نگه داشتن بازي هاي رايانه اي كاربر است.

به گزارش ايسنا، بر اساس اسكرين شات هاي منتشر شده توسط وبلاگ ThinkNext، به نظر مي رسد ويندوز ٧داراي گزينه اي است كه به كاربران بازي هاي رايانه اي امكان مي دهد اسكن خودكار براي به روزرساني بازي ها را در اين سيستم عامل فعال كنند. بر اساس اين اسكرين شات، مشخص نيست ويندوز ٧اين به روزرساني ها را از يك منبع مركزي خواهد يافت يا كل اينترنت را براي يافتن آن ها جست وجو خواهد كرد اما به نظر مي رسد قابليت مناسبي باشد كه منعكس كننده قابليت به روزرساني در ايكس باكس لايو است.

همچنين در حالي كه گزارش هاي قبلي از انتشار ويندوز موبايل ٧در اوايل سال ٢٠٠٩خبر داده بودند، مايكروسافت به طور رسمي اعلام كرد انتشار آن را به تاخير انداخته است ؛گفته شده است كه ويندوز موبايل ٧بر قابليت صفحه لمسي و تشخيص حركت متمركز شده است تا بتواند با آيفون اپل رقابت كند.

بازیهای به روز چه چیزا؟!!!!!!!!!!!!!!

ولی با این ویندوز به احتمال زیاد نسل جدیدی از بازی ها می آیند.

ddavod
26-09-2008, 23:11
ایول مایکروسافت با این عکسها و امکانات دیگه ترکونده

Newboys20
28-09-2008, 03:55
دانلود تم ویندوز 7 برای ویستا با لینک مستقیم:

[Vista Se7en Theme for Vista by V.G

ali65
28-09-2008, 12:59
دانلود تم ویندوز 7 برای ویستا با لینک مستقیم:

[Vista Se7en Theme for Vista by V.G

میشه در مورد نصبش هم کمی توضیح بدین

Newboys20
30-09-2008, 00:49
باید نرم افزار VistaGlazz را نصب کنید و بعد گزینه هایش را فعال کنید بعد فایل را باز کنید وهرچه که در آن است شامل یک فولدر و یک فایل به فرمت تم را در آدرس زیر کپی کرده و بعد استفاده نمایید.

hesamjm
30-09-2008, 10:26
vistaglazz برای ویستاهای بدون سرویس پک (قدیمی) درست عمل میکنه و با سرویس پک 1 ویستا مشکل داره
آخرین ورژنش هم با وجود اینکه خود شرکتش اعلام کرده سازگار با سرویس پک 1 هست، باز هم سازگاری کامل نداره
اگه یه وقت سیستمتون بالا نیومد....!!!
بهترین و مطمئن روش نصب تم ها از طریق همین tuneup utility خودمونه که علاوه بر کار اصلیش یعنی پاکسازی رجیستری و بهبود سیستمها، نصب استایلهای مجازی ، بوت اسکرین و آیکون و تم و...رو هم داره

Newboys20
01-10-2008, 21:58
خوب آره از tune up هم میتونید استفاده کنین.

Rude Boy
07-10-2008, 19:13
خب دوستان نسخه ی M3 از ویندوز 7 هم چند روز پیش عرضه شد پیشنهاد میکنم عکساشو حتما ببینید
خودم که خوشم اومد ;)

StartMenu

Start-accessories

این ماشین حسابه...خیلی باحال تر شده

هنوز پیغام UAC مسخره در ویندوز 7 هم هست

اینم Wordpad...خیلی عوض شده..ایول

اینم Paint ...اینم ایول داره

Computer

همینطور که میبینید خود ویندوز قابلیت عوض کردن تم داره و دیگه نیازی به هک کردن فایل های سیستم مثله ویستا نیست

این هم Light WMP که برای سریع تر اجرا شدن فایل های Multimedia قرار داده شده..

فکر کنم برای نسخه ی M3 این تغییرات جالب باشه;)
موفق باشید.

ali65
07-10-2008, 22:44
من که عکسی نمی بینم !!!

ORIGINAL
13-10-2008, 20:12
عکس های جدیدی از این ویندوز عرضه شده که به خاطر سنگین نشدن صفحه لینک رو میزارم تا خودتون ببینید.
Windows 7 M3 Build 6801

عکس های جالبی هست بهتره یه نگاه بندازید
موفق باشید.

ORIGINAL
15-10-2008, 15:34
در طی اخرین کنفرانس خبری که دیروز (14 Oct) ماکروسافت داشت نام ویندوز قطعی شد...
به گونه ای که نام ویندوز 7 دیگر تغییر نخواهد کرد.
به نظر من که نام گیرایی هست.

ORIGINAL
29-10-2008, 16:06
دو وبلاگ جدید در رابطه با موضوع ویندوز 7 و پیشرفت ها و اخبار ان ایجاد شده این که معتبر هم هستند

1- "Windows 7 Blog for Developers"

که بیشتر در مورد کدنویسی این ویندوز هست

2-"Springboard Series"

که بیشتر در مورد پیشرفت های این ویندوز و مشکلات حل شده در این نسخه از ویندوز میباشد.

موفق باشید.

G G Game
30-10-2008, 09:59
مایکروسافت در ساعات آغازین روز سه شنبه در کنفرانس Professional Developers Conference 2008 جزئیات بیشتری از "رابط کاربری" سیستم عامل Windows 7 را به نمایش گذاشت.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

غول نرم افزاری دنیا - مایکروسافت - به حضار کنفرانس PDC 2008 نسخه پیش از آزمایشی (pre-beta) از سیستم عامل ویندوز 7 را هدیه کرد و بدنبال این اقدام خروجی بسیاری از خبرگزاری های تکنولوژی را تحلیل ها و معرفی اجزای سیستم عامل ویندوز 7 در بر گرفته است.

به علاوه تعداد بسیاری از امکانات جدید ویندوز 7؛ قابلیت Touch (لمس) و نوار وظیفه (Taskbar) از نو طراحی شده چشمان بسیاری از کارشناسان را به خود جلب کرده است. حتی بسیاری از کارشناسان پایداری (stability) این نسخه ابتدایی از یک سیستم عامل را بسیار حیرت انگیز تعریف کرده اند.

درحالیکه بسیاری از کاربران حاضر در کنفرانس به سرعت اقدام به نصب Windows 7 بر روی لپ تاپ های خود کردند برخی دیگر از آزمایشگاه های تهیه شده در کنفرانس برای محک این سیستم عامل استفاده کردند.

بر طبق گزارشات بدست آماده نصب ویندوز 7 حداکثر 30 دقیقه بر روی لپ تاپ (با مشخصات مناسب) طول کشیده است که نشان از بهینه تر شدن پروسه نصب سیستم عامل خانواده ویندوز می باشد. همچنین گفته شده است که در هنگام نصب، مایکروسافت تصمیم گرفته است که سوالات و درخواست تنظیمات سیستم از کاربر را به حداقل برساند.

در نگاه اول می توان به سرعت نوار وظیفه جدید ویندوز 7 را مشابه سیستم عامل Mac دانست اما قابلیت های تزریق API به اپلیکیشن ها و یا کنترل Windows Media Player به روشی کاملا متفاوت از قبل، مایکروسافت را از این اتهام مبراء می کند.

گفتنی است که ویندوز 7 نسخه بعدی از خانواده سیستم عامل ویندوز می باشد که ویرایش embedded آن نیز برای دستگاه های مختلف عرضه می شود. در حال حاضر ویندوز XP این مهم را پوشش می دهد. همچنین ویندوز 7 به کارخانجات این دستگاه ها اجازه می دهد که به دلخواه خود سیستم عامل ویندوز را کوچک تر و کم حجم تر کنند تا تنها اپلیکیشن ها و درایور های مورد نیاز آن دستگاه حافظه را اشغال نماید.

مایکروسافت در حال حاضر هیچگونه تاریخ رسمی برای انتشار Windows 7 ارائه نکرده است اما پیش بینی می شود اوایل سال آینده میلادی نسخه آزمایشی دیگری از این سیستم عامل در دسترس کاردانان این حرفه قرار گیرد و در نهایت نسخه نهایی آن در سال 2010 میلادی به بازار عرضه شود.

تصاوير:
تصوير ويديویی:
منبع خبر: WinBeta.Net (نقل از CNET, Neowin, BetaNews)

G G Game
30-10-2008, 10:04
وینا که اینطوری نیست.

king-hitler2
30-10-2008, 10:16
روی سیستم من جواب میده
Vga:7300gs
Ram 2 Gig
Cpu 3.2 2 Core

behnam_tr
30-10-2008, 11:43
ویستا روی هر سیستمی نصب بشه حتما ویندوز 7 نیز روی آن نصب خواهد شد...در مورد نرم افزار هم همین مطلب صادقه...

satttanism
01-11-2008, 00:58
Microsoft Windows 7 32Bit Build 6801

roohi_rsh
01-11-2008, 11:15
روی سیستم من چی نصب میشه

cpu:2.4 celeron
ram:512 ddr1
vga:gefoce xfx 5500 256mb

ORIGINAL
01-11-2008, 15:34
روی سیستم من چی نصب میشه

cpu:2.4 celeron
ram:512 ddr1
vga:gefoce xfx 5500 256mb

شما با این سیستم میتونید ویستا رو اونم با سرعت نه چندان جالب نصب کنید..
برای اطلاعات بیشتر اینجا رو ببینید..

موفق باشید.

ORIGINAL
01-11-2008, 15:36
نسخه های M3 ویندوز 7

32Bit
لینک اول:(تورنت)

لینک دوم

64Bit
لینک اول

لینک دوم:(تورنت)

meSaad
03-11-2008, 18:03
مشخصات سیستم من اینطوریه:
RAM 1GB DDR
CPU: Core 2 Duo E4600 (Merom) Clock frequency: 2400 Mhz
Graphic nVIDIA GeForce 8400 GS
Motherboard P5KC

واسه ویستا یکم ضعیفه. ویندوز 7 خوب روش کار میکنه؟ اگه یه رم یک گیگ اضافه کنم اونوقت چطوره؟

cpu من واسه ویندوز 7 کم نیست؟ و نیاز به تعویض نداره؟ در ضمنی cpu من با این نامش یعنی اینکه دو هسته ای هست؟ از کجا بفهمم که cpu سلرون هست یا full ؟

meSaad
04-11-2008, 10:38
Microsoft Windows 7 Beta Build 6801 32Bit

Release Information
Release Date…..: October 29, 2008
Directory Name…: Microsoft.Windows.7.32Bit.Build.6801.DVD-WinBeta
Supplier………: Microsoft
Type………….: OS
Format………. : DVD - ISO (as supplied by MS)
Number of Discs..: 1
Archives………: 60 x 50 MB (2% rar recovery record)
Files…………: wb-win7pdc32bit6801dvd.rxx
Protection…….: Key Activation
Requirements…..: CPU: 1.5GHz / RAM: 512MB / HDD: 12gb
Link………….:

Microsoft Windows 7 Beta Build 6801 64Bit
Release Information
Release Date…..: October 29, 2008
Directory Name…: Microsoft.Windows.7.64Bit.Build.6801.DVD-WinBeta
Supplier………: Microsoft
Type………….: OS
Format………. : DVD - ISO (as supplied by MS)
Number of Discs..: 1
Archives………: 73 x 50 MB (2% rar recovery record)
Files…………: wb-win7pdc64bit6801dvd.rxx
Protection…….: Key + Activation
Requirements…..: CPU: 1.5GHz / RAM: 512MB / HDD: 12gb
Link………….:

MahyaR 2009
09-11-2008, 10:22
نسخه های M3 ویندوز 7

32Bit
لینک اول:(تورنت)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک دوم

64Bit

لینک اول

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک دوم:(تورنت)

چند تا سوال داشتم
اول اینکه لینکه تورنته اول برای دانلود ویندوز 7 هست دیگه درسته ؟
دوم من از لینک اول تورنتو گرفتم با برنامه ی Vuze گذاشتم برای دانلود ولی اصلا جلو نمیره میخواستم ببینم مشکل از تورنته یا برنامه

اینم عکسه برنامه که تورنتو توش گذاشتم

ORIGINAL
10-11-2008, 21:56
چند تا سوال داشتم
اول اینکه لینکه تورنته اول برای دانلود ویندوز 7 هست دیگه درسته ؟
دوم من از لینک اول تورنتو گرفتم با برنامه ی Vuze گذاشتم برای دانلود ولی اصلا جلو نمیره میخواستم ببینم مشکل از تورنته یا برنامه

اینم عکسه برنامه که تورنتو توش گذاشتم

سلام
لینک اول تورنته...اما شاید بعد از مدتی این لینک Source خودشون رو از دست بدن یا حتی دیگه حذف شن....
اگر با این لیمک نمیشه میتونید از لینک های دیگه یا از این تاپیک استفاده کنید...

موفق باشید...

*hamedkhatar*
12-11-2008, 00:05
سلام
من این ویندوز رو نصب کردم بسیار ویندوز خوبی هست خیلی عالی تر از ویستا کار شده و نسخه نهاییش مطمعنن خیلی خوب میشه
من کرک رو از یه سایت دانلود کردم ولی جواب نداد دوستان کسی تونسته کرکش کنه؟
من از این کرک استفاده کردم:

و با این ارور مواجه شدم»

لطفا راهنمایی کنید
ممنون

ORIGINAL
12-11-2008, 16:12
طبق گزارشات نصب این ویندوز در کمتر از 15 دقیقه طول میکشه که رکورد جالبی هست....
همچنین سرعت کار با خود ویندوز بالاتر رفته...حتی سرعت خاموش شدن سیستم هم 10% بهبود یافته....

..hamed..
13-11-2008, 12:13
اقا حالا این ویندوز ارزش نصب رو داره یا نه

ORIGINAL
13-11-2008, 16:41
سلام
من این ویندوز رو نصب کردم بسیار ویندوز خوبی هست خیلی عالی تر از ویستا کار شده و نسخه نهاییش مطمعنن خیلی خوب میشه
من کرک رو از یه سایت دانلود کردم ولی جواب نداد دوستان کسی تونسته کرکش کنه؟
من از این کرک استفاده کردم:

و با این ارور مواجه شدم»

لطفا راهنمایی کنید
ممنون
تا اونجایی که میدونم با serial key ویستا هم میتونی ویندوز 7 رو active کنی...اگه تونستی با key ویستا امتحان کن....

ORIGINAL
13-11-2008, 16:42
اقا حالا این ویندوز ارزش نصب رو داره یا نه

برای تنوع و اشنایی با این نسخه ی ازمایشی , نصبش جالبه اما اگه به عنوان ویندوز اصلی میخواید که نه....

hosein66
13-11-2008, 23:50
خود ويستا گاهي اوقات جواب نمي ده مجبوري بري xp چه برسه ويندوز 7

ORIGINAL
14-11-2008, 14:16
خود ويستا گاهي اوقات جواب نمي ده مجبوري بري xp چه برسه ويندوز 7

اتفاقا ویندوز 7 یه سیستم خیلی پیشرفته ای برای سازگاری برنامه های مختلف داده و با توجه با گزارشاتی که تا حالا خوندم ندیدم که برنامه ای وجود داشته باشه که رو ویندوز 7 نصب نشه...!!!
مطمئن باشید ماکروسافت از وضعیت ویستا یه درسایی گرفته ;)

ORIGINAL
07-12-2008, 15:28
عکس هایی از جدیدترین نسخه ویندوز 7 (6936)

happyfeat
07-12-2008, 16:10

سلام
دوست عزیز آیا لینک دانلودی از این ورژنی که قرار دادید موجود هستش؟؟؟

morteza_jacobi
10-12-2008, 15:30
سلام
مثل ویندوز ویستا راحت آپدیت میشه ؟ یا هر ورژن جدید میاد باید اینو پاک کرد و ورژن جدید رو دانلود کرد ؟؟ ممنون میشم ؟؟

ORIGINAL
11-12-2008, 12:11
سلام
مثل ویندوز ویستا راحت آپدیت میشه ؟ یا هر ورژن جدید میاد باید اینو پاک کرد و ورژن جدید رو دانلود کرد ؟؟ ممنون میشم ؟؟
نه دوست عزیز..نسخه ها ازمایشی هست و فکر نکنم با update بتونید به ورژن جدیدتر برید....

ORIGINAL
11-12-2008, 12:13
سلام
دوست عزیز آیا لینک دانلودی از این ورژنی که قرار دادید موجود هستش؟؟؟

جدیدترین نسخه ها در این تایپیک قرار میگیره....
موفق باشید.

mehran_286
27-12-2008, 08:22

سلام خدمت همه ی دوستان
چرا مایکروسافت ایکن ها رو اینقدر درشت میزنه ؟
به نظر شخصی بنده اگر بخواد از همین اینتر فیس استفاده کنه دوباره مثل ویستا شکست میخوره
چون همه ی مردم از ظاهر سبک و اسان اک پی استفاده میکنند , این محیط رو دوست ندارند
یه سوال داشتم ؟
ایا میشه ویندوز 7 که الان در بازاربه طور ازمایشی هست رو به جای سیستم عامل اصلی استفاده کرد ؟
اگر جوابتون نه هستش دلیلش رو بگید با تشکر

کیا بهرامی
27-12-2008, 10:01
سلام
منم با آقا مرتضی موافقم
منم از بس شنیده بودم ویستا خوب نیس حتی به بار هم نصبش نکردم.
تابستونی دلم میخواست واسه یک بار درست و حسابی با ویستا آشنا شم.یکی از دوستان گفت یک بار نصبش می ارزه ولی زود پاکش میکنی.
الان حدود 5 ماه که نصب کردم و کلی باهاش حال میکنم
تقریبا میشه گفت 99 درصد نرم افزارهایی که من میخوام را پوشش میده.
منم عمرا به ایکس پی بر نمیگردم.به شما هم توصیه میکنم اگه سخت افزارتون خیلی قدیمی نیس امتحانش کنید
شاید مشتری شید!
من یه مجموعه لرد دارم که نوشته کدوم نرم افزارها توسط ویستا قابل قبوله که اکثرا هم هستن

G G Game
28-12-2008, 22:11
سلام خدمت همه ی دوستان
چرا مایکروسافت ایکن ها رو اینقدر درشت میزنه ؟
به نظر شخصی بنده اگر بخواد از همین اینتر فیس استفاده کنه دوباره مثل ویستا شکست میخوره
چون همه ی مردم از ظاهر سبک و اسان اک پی استفاده میکنند , این محیط رو دوست ندارند
یه سوال داشتم ؟
ایا میشه ویندوز 7 که الان در بازاربه طور ازمایشی هست رو به جای سیستم عامل اصلی استفاده کرد ؟
اگر جوابتون نه هستش دلیلش رو بگید با تشکر
آیکن ها با گزینه ویو دسکتاپ کوچک میشه.
ویندوز 7 میانه ویستا رو با نرم افزار ها و سرعت xp رو قراره درست کنه.ضمنآ تا نسخه کامل نیومده این نسخه بتا قابل اعتماد نیست.چون خیلی مشکلات داره.

ebinem173
30-12-2008, 21:15
کسی خبر داره که ساختش تو چه مرحله ایی قرار داره و کی نسخه نهاییش آماده میشه؟

satttanism
03-01-2009, 00:54
در نخستین ساعات سال جدید میلادی، سایت ها و انجمن های روسی و چینی تصاویر مربوط به ویندوز 7 نسخه آزمایشی اول (نگارش 7000) را منتشر کردند.

با مراجعه به این آدرس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می توانید این تصاویر را که از فایل 7000.0.081212-1400_client_en-us_Ultimate-GB1CULFRE_EN_DVD دریافت شده اند مشاهده نمایید.

پیش بینی می شود در همایش CES 2009 که در ماه ژانویه توسط مایکروسافت برگزار می شود، نسخه آزمایشی اول ویندوز 7 رسماً معرفی گردد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] منبع خبر: WinBeta.Net ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (نقل از Neowin.Net)

aslanaslan
03-01-2009, 23:51
این ویندوز 7 نذاشت لپ تاپ بگیرم... باید منتظر بشم تا روی لپ تاپ ها هم بیاد...
این درسته که تو 7 ثانیه بالا میاد؟

ORIGINAL
04-01-2009, 12:18
این ویندوز 7 نذاشت لپ تاپ بگیرم... باید منتظر بشم تا روی لپ تاپ ها هم بیاد...
این درسته که تو 7 ثانیه بالا میاد؟
7 ثانیه که نه...15 ثانیه...
گفتن میخوان روش کار کنن ولی هنوز همچین چیزی نیست....

sari-1369
04-01-2009, 18:30
یعنی از وقتی که دکمه پاور رو زدی تا صفحه دسکتاپت بیاد 15 ثانیه ؟

این وبندوز 7 واسه استفاده های خاصه یا عمومی ؟؟

R e Z a
04-01-2009, 20:47
برای تنوع هم که شده ارزش داره که یه بار امتحان کنید
تبدیل XP به 7
کار یکی از بکس وطنی ی خودمون هستش به نام حامد
نو سایت winmatrix هم به طور رسمی معرفی شده
حتما دانلود کنید
لینک برنامه در سایت winmatrix

لینک دانلود از سایت deviantart

aslanaslan
05-01-2009, 08:42
یه جا خوندم که نوشته دسکتاپ برای gadget ها بهینه سازی شده... یه کم لطفا توضیح بدین...
در ضمن gadget های ویستا هم روش کار میکنه؟

3dmax
05-01-2009, 11:08
با سلام

داخل لرد 2009 که جدیدا نوین پندار منتشر کرده این ویندوز و کرکش هست، البته من هنوز نصبش نکردم. به نظر شما ارزش داره؟

satttanism
05-01-2009, 11:42
با سلام

داخل لرد 2009 که جدیدا نوین پندار منتشر کرده این ویندوز و کرکش هست، البته من هنوز نصبش نکردم. به نظر شما ارزش داره؟

دوست عزیز همه چونه دانلود کردنش رو می زنن اونوقت شما که نیاز به دانلود نداری چونه نصبش رو می زنی؟
مسلما برای تنوع نصبش ارزش داره

ORIGINAL
05-01-2009, 20:56
با سلام

بله متاسفانه منم دیدم...
دوستان تمامی این ها فقط تبلیغ هست ونسخه ی نهایی هنوز منتشر نشده که اون شرکت اعلام کرده....حتی نوشته بود vista sp2... متاسفانه واسه فروشش هر چی بخوان مینویسن....
حتی من از فروشنده پرسیدم که چطور هنوز 7 نیمده این lord منتشر کرده؟؟؟!!!...بهم گفت:اومده بابا از دنیا عقبی ها....کلی هم از قابلیت های جدیدش بهم گفت منم گفتم ok اومدم بیرون....
مثل زمانی شده که xp sp3 حدودا 1 سال قبل از اینکه microsoft منتشرش کنه تو ایران به مردم غالب میکردن!!!!

ORIGINAL
یه جا خوندم که نوشته دسکتاپ برای gadget ها بهینه سازی شده... یه کم لطفا توضیح بدین...
در ضمن gadget های ویستا هم روش کار میکنه؟
در مورد گجت ها مثل ویستا هست...منظور از بهینه شده فکر کنم این بود که در حالت default در 7 هر گجتی جدا هست...یعنی مثل ویستا همشون یه جا سمت راست نیستن...
اما در کل مثل ویستان...

ORIGINAL
یعنی از وقتی که دکمه پاور رو زدی تا صفحه دسکتاپت بیاد 15 ثانیه ؟

این وبندوز 7 واسه استفاده های خاصه یا عمومی ؟؟
اره...
هم خاصه هم عمومی ;)....

mahdi7610
06-01-2009, 22:23
سلام دوستان

همون طور که میدونید ماکروسافت اعلام کرده که سرعت بوت شدن ویندوز 7 به مراتب بالاتر از ویندوزهای ویستا و xp خواهد بود .

این هم ازمونی که سایت لایف هکر در این مورد انجام داده و به این نتیجه رسیده که هنوز سرعت بوت شدن ویندوز 7 در حدی که گفته می شه یعنی 15 ثانیه نیست و ماکروسافت در حال بهینه کردن سرعت بوت این ویندوز هست .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

هنوز چیزی از رونمایی ویندوز 7 توسط مایکروسافت نگذشته است که سایت لایف هکر آزمون های کارایی این سیستم عامل را شروع کرده است. در اولین سری این آزمایش ها متخصصان این سایت به این نتیجه رسیده اند که ویندوز هفت 20 درصد سریعتر از ویستا بوت می شود.
بر روی یک کامپیوتر سه سیستم عامل ویندوز اکس پی ، ویستا و هفت نصب شد. در مقایسه سرعت بالا آمدن، ویندوز ویستا از صفحه انتخاب سیستم عامل تا صفحه Login ویندوز را در 37 ثانیه به انجام رسانید. اما ویندوز هفت همین مرحله را طی 27 ثانیه طی کرد... مدت زمانی برابر با ویندوز Xp!
این در حالی است که ویندوز 7 هنوز به صورت کامل بهینه سازی نشده است و پیش بینی می شود که پس از ارائه نسخه نهایی، حتی سریعتر از ویندوز Xp بارگزاری گردد. ممکن است این زمان به 25 یا 26 ثانیه و یا حتی کمتر کاهش یابد. شما چه فکر می کنید؟
البته شرکت مایکروسافت اعلام کرده است که در حال کار بر روی زمان بوت 15 ثانیه ای برای ویندوز هفت هستند. مطمئنا این نسخه نهایی ویندوز 7 نیست که مورد آزمایش قرار گرفته است و ممکن است نسخه نهایی کندتر از این مقدار باشد و همچنین ممکن است برخی امکانات به بوت ویندوز اضافه گردند که سرعت آن را پایین بیاورند. اما به هر حال هدف مایکروسافت این است که هفت را به عنوان بهترین نسخه ویندوز عرضه کند و در این راه هم کاملا مصمم و جدی به نظر می رسد!

منبع :

mahdi7610
06-01-2009, 22:31
یک برنامه‌نویس به نام رافایل ریویرا (Rafael Rivera) توانسته با تهیه یک برنامه، بعضی از ویژگی‌های ویندوز 7 را که مایکروسافت آنها را از دید کاربران نسخه آلفای این سیستم‌عامل مخفی کرده است، برملا سازد.

ریویرا کارشناس یک شرکت ویرجینیایی است که نرم‌افزارهای secure messaging به دولت ایالات متحده می‌فروشد. این برنامه که Blue Badge نام گرفته است، 9 فایل سیستمی ویندوز 7 از جمله explorer.exe و shell32.dll را وصله می‌کند.

Blue Badge همچنین طرح امنیتی خاصی را که مایکروسافت در نسخه آلفای این سیستم‌عامل گنجانده تا بعضی از ویژگی‌های ناتمام آن را مخفی کند، غیرفعال می‌سازد.

شرکت مایکروسافت به منظور بررسی ویندوز 7، آن را فقط در اختیار کارکنان و کارمندان خود قرار داده است. این گزارش می‌افزاید: بنا به بررسی‌هایی که Rivera صورت داده، ویندوز 7 اقدام به بررسی حوزه (domain) و نام کاربری (username) اختصاص داده شده به کاربر می‌کند و ویژگی‌های یادشده را فقط در اختیار کارکنان تمام وقت خود قرار می‌دهد.

به گزارش Techworld کاربران با استفاده از Blue Badge می‌توانند به taskbar جدید ویندوز 7 (که مایکروسافت اواخر اکتبر در Professional Developers Conference بسیار بر آن مانور داد) و نیز دیگر بخش‌های ناتمام آن دست یابند. از جمله این بخش‌ها می‌توان به multi-touch gestures اشاره کرد

mahdi7610
06-01-2009, 22:43
مایکروسافت بدلیل هسته سنگین ویندوز ویستا در نظر ندارد این سیستم‌عامل را بسمت نوت‌بوک‌های فوق سبک یا Netbookها هدایت نماید بلکه این شرکت برای این دسته از تجهیزات ویندوز 7 که از هسته بسیار سبک‌تر و کوچک‌تری برخوردار است را کاندید نموده است.

سیستم‌عاملی که بگفته این شرکت قادرخواهد بود تا بر روی نت‌بوک‌هایی با درایو SSD و حجمی به کوچکی 16GB براحتی و بدون هیچگونه مشکلی اجرا شود.

«نت‌بوک‌هایی با درایو SSD و با حجم 16GB خواهند توانست سیستم‌عامل بعدی مایکروسافت یعنی Windows 7 را براحتی اجرا کنند.» این خبر توسط مایکروسافت اعلام شد.

Leon Braginski مدیر ارشد برنامه‌نویسی مایکروسافت در جریان سخنرانی که در «کنفرانس مهندسی سخت‌افزار ویندوز» انجام داد اشاره کرد که هسته این سیستم‌عامل به همراه فایل‌های کمکی شامل فایل‌های restore، Log points، فایل‌های Hibernation و فایل‌های موقتی حداکثر به 8GB فضا احتیاج داشته و بر روی درایوهایی با ظرفیت 16GB به میزان 8GB دیگر فضای خالی در اختیار کاربر خواهد بود.

وی سپس افزود: «حجم کلی ویندوز 7 از ویستا کمتر است و به این ترتیب یک درایو با اندازه 16GB برای داشتن یک تجربه دلنشین از کار با Windows 7 کاملاً کافی خواهد بود.»

اولین نمونه از Netbookها سال گذشته توسط شرکت Asus و با نام Eee PC 701 وارد بازار گردید.

این دستگاه دارای یک درایو از نوع SSD و با ظرفیت 4GB بود.

شرکت Asus در این Netbook از سیستم ‌عامل لینوکس استفاده نمود زیرا حجم درایو آن برای نصب و اجرای ویستا کافی نبوده و از سویی مایکروسافت حاضر نشد تا مجوز استفاده از ویندوز XP را در دستگاه‌های جدید به سازندگان سیستم بدهد.

بعد از آن و همزمان با گسترش بازار این دستگاه‌ها و ورود شرکت‌های دیگر با مدل‌های متنوع، مایکروسافت از تصمیم خود مبنی بر کنار گذاردن XP منصرف گردید و بدین ترتیب در چندین مدل از Netbookها شاهد حضور XP بودیم.

همزمان با این اتفاق و ضمن اینکه تولیدکنندگان در برخی از Netbookها از درایوهای استاندارد استفاده نمودند،

مایکروسافت تغییراتی را بر روی نسخه ویژه‌ای از XP صورت داد تا امکان استفاده از این سیستم‌عامل در درایو‌های SSD با ظرفیت‌های پائین‌تر (حتی 2GB) میسر شود.

مایکروسافت از ایجاد تغییر در ویندوز ویستا با هدف استفاده از آن در دستگاه‌های Netbook منصرف شد زیرا این سیستم‌عامل به منابع بسیار زیادی احتیاج دارد و با این حساب بنظر می‌رسد برای دیدن حداکثر ظرفیت و کارائی دستگاه‌های Netbook باید منتظر انتشار Windows 7 بمانیم.

گارتنر پیش‌بینی می‌کند قیمت درایوهای SSD تا سال 2010 تا پنجاه درصد قیمت‌های فعلی کاهش یابد. این همان تاریخی است که مایکروسافت برای انتشار Windows 7 تعیین نموده است.

mahdi7610
06-01-2009, 22:51
نسخه بعدی سیستم‌عامل رومیزی مایکروسافت که Windows 7 نام دارد احتمالاً مجهز به ویژگی جالب توجهی خواهد بود که مناسب استفاده در سیستم‌هایی با پردازنده گرافیکی ضعیف و یا حتی بدون GPU می‌باشد.

بر اساس مطالب منتشر شده در یکی از اسناد MSDN ویژگی Windows Advanced Rasterization Platform 10 -WARP10 به احتمال قوی به Windoes 7 افزوده خواهد شد.

در این مقاله آمده است WARP 10 توانائی اجرای Direct3D 10 و 10.1 را از روی CPU دارد.
بدین ترتیب دستگاه‌هایی با سخت‌افزار گرافیکی ضعیف و همچنین سیستم‌هایی که فاقد پردازنده گرافیکی می‌باشند خواهند توانست از قابلیت‌های گرافیکی پیشرفته استفاده کنند.

به گفته مایکروسافت مطابق نتایج بدست آمده تست‌های انجام شده، این ویژگی بر روی سیستمی مجهز به پردازنده Penryn اینتل موفق شد تا بازی Crysis را در نرخ فریم 5.69 FPS و با دقت 800x600 پیکسل اجرا نماید.

البته باوجود اینکه مایکروسافت وعده داده است که Windows 7 برخلاف ویستا برای اجرا نیازی به سخت‌افزار و مشخصات بالا ندارد، با اینحال در سیستم‌هایی با مشخصات و قدرت پائین معمولاً بیشتر از سیستم‌عامل‌هایی مانند لینوکس و حتی XP استفاده می‌شود تا ویستا یا Win 7.

در هر حال بنظر می‌رسد این حرکت از سوی مایکروسافت با هدف تشویق و ترغیب کاربران به استفاده از سیستم‌عامل آتی این شرکت صورت گرفته باشد.

javady
10-01-2009, 09:26
دوستان سلام
من ویندوز سون رو نصب کردم وای که چه ویندوزیه اصلا دوست داری فقط پشت سیستمت بشینی و تا شب باهاش کار کنی
به دوستان توصیه میکنم حتما ویندوز رو نصب کنن حتی با اینکه آزمایشی اما خیلی بهتر از ویستا کار میکنه و مهمتر زیباست به گفته
مایکروسافت هم این نسخه ازمایشی امنیتش بیشتر از ویستای نسخه کاملش هست

و اما یه سوال؟
دوستان مشکلات مربوط به ویندوز 7 رو کجا مطرح کنم؟ اینجا؟

ORIGINAL
11-01-2009, 15:20
دوستان سلام
من ویندوز سون رو نصب کردم وای که چه ویندوزیه اصلا دوست داری فقط پشت سیستمت بشینی و تا شب باهاش کار کنی
به دوستان توصیه میکنم حتما ویندوز رو نصب کنن حتی با اینکه آزمایشی اما خیلی بهتر از ویستا کار میکنه و مهمتر زیباست به گفته
مایکروسافت هم این نسخه ازمایشی امنیتش بیشتر از ویستای نسخه کاملش هست

و اما یه سوال؟
دوستان مشکلات مربوط به ویندوز 7 رو کجا مطرح کنم؟ اینجا؟
بله...مشکلی هست همینجا مطرح کنید...

کسی هست نسخه 64 بیتی رو دانلود کرده باشه با قیمت مناسب به ما بفروشه؟
به اینجا مراجعه کنید:

javady
11-01-2009, 16:24
با عرض سلامی دوباره
میخواستم مشکلم رو بیان کنم
مشکل من با آپدیت ویندوزه اینکه
من ویندوز رو نصب کرده بودم آپدیت هم مشکلی نداشتم تا اینکه برای کرک ویندوز پچی رو اجرا کردم که من فکر میکنم از اون موقع به بعد دیگه ویندوزم آپدیت نمیشه البته من اینطور فکر میکنم و تا حدودی درسته
این عکسها رو میزارم با توجه به این عکسها بهم بگید راه چاره چیه؟

این عکس مربوط میشه به اکتیو ویندوز که خودتون میبینید که چی شده

این عکس هم مربوز میشه به کد خطای ویندوزم که من از طریق help ویندوز کارایی که گفته بود رو انجام دادم اما توفیقی حاصل نشد

ممنون دوستان

aslanaslan
11-01-2009, 22:17
به نظر من قوی ترین قدمی که توسط ماکروسافت برداشته شده همینه... جالب این که من روی یه سیستم ذغالی هم با سرعت غیر قابل انتظار (در حد XP) نصب و استفاده کردم. اینم اون سیستم ذغالی مورد تست:
CPU: 2GHz Celeron
Ram: 512MB DDR
VGA: Onboard (نمی دونم دقیقا چی بود)
خلاصه خیلی به صاحب اون سیستم حال داد!

Diego
12-01-2009, 09:18
به نظر من قوی ترین قدمی که توسط ماکروسافت برداشته شده همینه... جالب این که من روی یه سیستم ذغالی هم با سرعت غیر قابل انتظار (در حد xp) نصب و استفاده کردم. اینم اون سیستم ذغالی مورد تست:
Cpu: 2ghz celeron
ram: 512mb ddr
vga: Onboard (نمی دونم دقیقا چی بود)
خلاصه خیلی به صاحب اون سیستم حال داد!
واقعا؟! کارایی خوبی روی اون سیستم داشت؟ برای درایور ها از درایورهای ویستا استفاده کردید؟

3Dmajid
12-01-2009, 09:59
من ویندوز 7 رو نصب کردم ... چند تا سوال فنی دارم :20:

آخرین آپدیت درایور nvidia واسه این ویندوز هست یا نه ؟

دومین سوال من ... نمیدونم کسی از شما محصولات BoysTeam رو خریده یا نه ولی این شرکت که برای بازی هایی که منتشر میکنه خودش نصب میسازه و نصب هاش توی ایکس پی خیلی راحت و سریع نصب میشه ولی توی ویستا و 7 خیلی طول میکشه ... مثلا saintsrow2 رو توی ایکس پی 10 دقیقه ای نصب کردم ولی توی ویستا و 7 حدود 4 ساعت باید صبر کنم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :18:

این دست نصبیه که BoysTeam ساخته ... آیا کسی راهی برای حل این مشکل سراغ داره ؟!

hesamjm
12-01-2009, 12:19
تجربه منWindows 7 beta
راستش چند وقت پیش تصمیم گرفتم یه هارد جدید برا سیستمم بخرم و اینکا رو -از اونجایی که علاقه چندانی به نرم افزارها و نسخه های بتا ندارم دوست ندارم روی سیستمم نصب کنم ولی حالا یه هارد اضافه دارم و چه خوب که این کار رو روی هارد قدیمی ترم انجام بدم-ساعت 1 شبه و میخوام نسخه بتا از ویندوز 7 رو نصب کنم

1- نصب ویندوز 7 مانند ویستا آغاز شد با این تفاوت که رنگ زمینه به آبی تغییر داده شده بود-و مرحله اولیه نصب کمی بیشتر ویستا طول کشید.

2-بعد از ریستارت سیستم با بوت اسکرین متفاوتی به ادامه نصب پرداخت و جالب اینکه در این مرحله رزولوشن تصویر من رو به 1280x1024تغییر داد فکر کنم گرافیکم رو شناخته

3-بر خلاف ویستا بعد از این مرحله سیستم دو مرتبه ری استارت شد.در ادامه یوزر و پسورد و تاریخ رو تنظیم کردم و ویندوز 7 آغاز شد:
ظاهری شبیه ویستا ولی تغییراتی داشت مثلا ترنسپرنتی رو بیشتر کرده بودند بعضی قسمتهای اضافی حذف شده بودند مثل استارت منو کلاسیک
جالب اینکه تمام امکاناتaero graphic برام فعال بودند و بیشتر سخت افزارها رو شناخته بود مثل گرافیک و لن و صدا و فقط مودم دایل آپم رو نشناخته بود.
حالا تصمیم گرفتم به سیستم امتیاز بدم- خوب باید بگم نحوه امتازدهی نیز تغییر کرده و از 5.9 هم بالاتر داریم مثلا در سیستم من به این صورت بود:

Cpu 6.3 amd phenom 9750 quad cores
Ram 5.5 corsair dhx 800(2x1gb)
Graphic 6.1 sparkle geforce8600gts .512mb. 128bit
Gaming graphic 4.5
Disc(HDD) 5.8 maxtor320sata

UAC پنجره
نیز تغییراتی در تنظیم داشت یعنی از دو حالت خاموش یا روشن به چهار حالت زیر تغییر کرده:

1-never
2-notify me whwn a program want change
3-always notify me
4-always and wait for my response

بعضی نرم افزار ها جدید بودند مثلا اینترنت اکسپلورر نسخه 8 نصب ود و مدیا پلیر نسخه 12

دو یا سه قسمت به راست کلیک اضافه شده:
Display setting , gadgets

حجم درایو ویندوزم 19.5 بود که زیاد بنظر میرسه!!!!!
کنترل پنل تغییراتی داشت و همینطور تسکبار نیز تغییرات جزیی داشت از لحاظ ظاهری
دو تا قسمت جدید(برنامه جدید) هم به سون اصافه شده بودند که میشد در قسمت استارت آپ دیدشون ولی چون دیروقته حوصله کنجکاوی در این موارد رو نداشتم..

Kaptian Black
12-01-2009, 12:32
عزیزان این سوال رو یه جا دیگه پرسیدم گفتم این جا هم بپرسم

هر ویندوز7 واسه خودش لایسنس مخصوص داره یا فرقی نمیکنه ... ؟

qmohammadq
12-01-2009, 13:01
سلام
دوستان
بنده تو لب تاب (دیسک کلن آپ )کردم و (های برنیت)از بین رفته
کسی میدونه چه شکلی میشه بر گردوندش؟؟؟
مدل لب تابم toshiba tekra A9 هست
بروبچ حرفه ای اگه کسی بلده راهنمایی کنه لطفا :(

Diego
12-01-2009, 14:31
سلام
دوستان
مدل لب تابم toshiba tekra a9 هست
ویندوز 7نصب کردید؟

sari-1369
12-01-2009, 21:56
سلام
دوستان
مدل لب تابم toshiba tekra A9 هست

موقع دیسک کلین زدی فایل های هایبر نتو حذف کردی . با یه دستوری تو cmd میشه دوباره درستش کرد .

برو تو انجمن ویستا ، تایپیک رفع مشکلات ، اونجا بگرد ، هستش .

ORIGINAL
12-01-2009, 22:05
با عرض سلامی دوباره
میخواستم مشکلم رو بیان کنم
مشکل من با آپدیت ویندوزه اینکه
من ویندوز رو نصب کرده بودم آپدیت هم مشکلی نداشتم تا اینکه برای کرک ویندوز پچی رو اجرا کردم که من فکر میکنم از اون موقع به بعد دیگه ویندوزم آپدیت نمیشه البته من اینطور فکر میکنم و تا حدودی درسته
این عکسها رو میزارم با توجه به این عکسها بهم بگید راه چاره چیه؟

این عکس مربوط میشه به اکتیو ویندوز که خودتون میبینید که چی شده

این عکس هم مربوز میشه به کد خطای ویندوزم که من از طریق help ویندوز کارایی که گفته بود رو انجام دادم اما توفیقی حاصل نشد

ممنون دوستان
بله امکان داره که از کزکی که کردید باشه...
به نظر من همینجوری بزارید باشه...Update هایی که میخواید رو جدا از سایت microsoft بگیرید بهتره....
در ضمن برای اکتیو کردن میتونید از این ها استفاده کنید:

windows 7 x32

gg4mq-mgk72-hvxfw-khcrf-kw6ky
6jkv2-qpb8h-rq893-fw7tm-pbj73
4hjrk-x6q28-hwrfy-wdyhj-k8hdh

windows 7 x64

7xrcq-rpy28-yy9p8-r6hd8-84gh3
rfftv-j6k7w-mhbqj-xymmj-q8dch
d9rhv-jg8xc-c77h2-3yf6d-ryrj9
jydv8-h8vxg-74rpt-6bjpb-x42v4
482xp-6j9wr-4jxt3-vbpp6-fqf4m

عزیزان این سوال رو یه جا دیگه پرسیدم گفتم این جا هم بپرسم

هر ویندوز7 واسه خودش لایسنس مخصوص داره یا فرقی نمیکنه ... ؟

بله داره...اما در این نسخه های beta که هم اکنون هست , این مورد چندان مطرح نیست....
یعنی اکثرا به صورت 30 روز رایگان(با تمدید90 روزه) از نسخه بتا استفاده میکنند...

3Dmajid
13-01-2009, 09:27
بچه ها چرا من جدیدا راست کلیک میکنم و روی Gadgets میزنم هیچ چی برام باز نمیشه ؟!!!!

قبلا میشد.

hesamjm
13-01-2009, 14:03
به نام خدا
مايكروسافت با اعلام اين كه انتشار نسخه آزمايشي عمومي ويندوز 7 ايده*آل نبوده است محدوديت 2.5 ميليون دریافت اين برنامه را براي دو هفته معلق كرد.
به گزارش ايسنا، اين خبر كه توسط يكي از مديران مايكروسافت در وبلاگ اين شركت اعلام شد براي جبران تاخير به وجود آمده در انتشار اين برنامه به دليل مشكلات وب*سايت مايكروسافت بوده است.

قرار بود اين نرم*افزار از روز جمعه براي دریافت آماده باشد اما به دليل تقاضاي بالا، مايكروسافت ناچار شد عرضه اين برنامه براي دانلود را متوقف كرده تا ظرفيت سرورهاي خود را افزايش دهد.

غول نرم*افزاري مايكروسافت مايل است نسخه آزمايشي بتاي ويندوز 7 توسط ميليون*ها نفر مورد استفاده قرار بگيرد و قصد دارد نسخه نهايي اين نرم*افزار براي رايانه*ها را تا فصل تعطيلات سال جاري ميلادي آماده كند.

ويندوز 7 كه سيستم عامل جديد مايكروسافت است قرار است جانشين ويندوز ويستا شود كه چندان مورد استقبال كاربران قرار نگرفته است.
منبع:همشهری

aslanaslan
13-01-2009, 16:39
واقعا؟! کارایی خوبی روی اون سیستم داشت؟ برای درایور ها از درایورهای ویستا استفاده کردید؟
مگه راه دیگه ای هم هست؟
خوشبختانه تونستم پیدا کنم.
اگه راه دیگه ای هم هست لطفا بگین.

ORIGINAL
15-01-2009, 15:46
مگه راه دیگه ای هم هست؟
خوشبختانه تونستم پیدا کنم.
اگه راه دیگه ای هم هست لطفا بگین.
نه از همون درایور های ویستا(یا در موارد اندکی XP) باید استفاده کنید...

===================
توجه:
امروز دوباره چندین سایت و حتی ایمیل های تبلیغاتی مشاهده کردم که در حال فروش ویندوز 7 با قیمت های مختلف هستند...
دوستان برای این نسخه پولی نپردازید...این نسخه ی منتشر شده همونطور که میدونید بتا هست و با این که زیاد جلب توجه کرده اما ارزش پرداخت پول رو به طور اختصاصی نداره...
در ضمن این نسخه در تاریخ 1 August منقضی میشه...و تا اکنون هم برای از بین بردن این حالت راهی نیست....
موفق باشید.

Sorou5h
15-01-2009, 16:50
منتظر انتشار نسخه نهاییش می مونیم امیدوارم ویندوز بهتری از ویستا و اکس پی باشه ویستا رو هم امتحان

کردم زیاد خوشم نیومد جز دو سه مورد چیز بهتری از اکس پی نداره پایداری سیستم عامل به هنگ کردن و

این جور چیزا بستگی نداره این فقط بخشی از قضیه هست اکس پی خوب تونست میان کاربران و برنامه

نویسان جایگاه خاصی رو بیابد ولی ویستا چند سالی نیومده طر فدار زیادی پیدا نکرده برید آمارها رو بخونید

که در حال حاضر فروش ویستا در سطح جهان بیشتر ست یا فروش اکس پی sp3 من با مقایسه فاصله

عرضه اکس پی و ویستا و ویندوز 7 به این نتیجه رسیدم اکس پی به خاطر عوامل و ویژگیهای مختلف ویندوز

سلطان شده ولی این ویستا هنوز خودشو پیدا نکرده ویندوز 7 می خواهد خودش رو جانشین ویستا بکنه

سلطان رو خوب اومدی
:10:

..hamed..
19-01-2009, 13:19
از محيط گرافيكي سيستم خود خسته شديد ؟

به دنبال ايجاد تنوع در محيط كامپيوتر خود هستين ؟

شما هم مي توانيد براي اولين بار ويندوز 7 را تجربه كنيد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]

نسخه بعدي ويندوز در راه است .
مدت هاست كه مايكروسافت بر روي ويندوز 7 كار مي كند. قرار بود اين ويندوز در سال 2010توسط مايكروسافت منتشر شود، اما انتشار اين ويندوز ممكن است مدتي با تاخير همراه باشد ، انتظار ميرود مايكروسافت كپي از MAC OS را ترك كند و آنرا با OWN توليد كند.اگر شما مقايسه اي بين ويندوز ويستا وMAC OS انجام دهيد خواهيد ديد كه تشابهات زيادي وجود دارد .
تنها چند روز از رو نمایی مایکروسافت از جدید ترین نسخه از ویندوز با نام Windows 7 نگذشته که بار دیگر همه ی نگاه به سمت سوی ویندوز و نسخه ی جدید آن معطوف شد.
تا پیش از این مایکروسافت به شدت در مورد ویندوز 7 مخفی کاری می کرد. هرچند که تصاویری از برخی نرم افزارهای تغییر یافته سیستم عامل جدید منتشر شده بود. اما با نمایش دیروز مشخص شد سیستم عامل جدید جزو عمده ترین تغییرات ویندوز از زمان روی کار آمدن ویندوز 95 بوده است.
اولین ویژگی که برای بسیاری از کاربران بسیار مهم می باشد معماری زیر بنایی ویندوز 7 می باشد که دیگر مانند ویستا مجبور به جستجو جهت درایور های مخصوص و مشکلات عدم نصب نرم افزار ها و ... وجود نخواهند داشت و به گفته مایکروسافت این مشکلات در این نسخه از ویندوز حل شده است!
در این نسخه از ویندوز شرکت مایکروسافت با تحلیل هایی که از کاربران خود به عمل آورد سعی نمود ویندوز7 را بهینه نماید که این بهینه سازی در محیط کاربری و سایر قسمت های واین نسخه از ویندوز ارائه شده است.

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جديدترين و متفاوت ترين طرح از مايكروسافت

متفاوت با تمام ويندوزهايي كه تاحالا ديدين ....

يك تجربه شيرين براي علاقمندان به مايكروسافت

رابط کاربری جدید نشان دهنده حرکت شجاعانه شرکت مایکروسافت است. این رابط کاربری جدید برخی مفاهیم را که کاربران ویندوز بیش از 13 سال است با آن سرو کار دارند کنار می گذارد و کاربران را با امکانات جدید و مهیجی آشنا می کند. هر چند ممکن است زیربنا و باطن ویندوز 7 نسبت به پدران و اجداد خود تغییر چندانی نکرده باشد، اما این ظاهر تغییر یافته می تواند نشانگر تولد نسل جدید و تکامل یافته ای از سیستم عامل ها باشد.

همانطور که می دانید ورژن بعدی ویندوز، ویندوز 7 (Windows Seven) است که مایکروسافت 2 سال پیش، وعده آن را داده بود. البته اول با اسم رمز بلک کومب بود و بعد به اسم ویندوز وینا تغییر نام داد ولی الآن یکسالی که مایکروسافت اسم سون یا 7 رو واسه نسخه بعدی ویندوز انتخاب کرده.
سیستم عامل جدید مایکروسافت، ویندوز Seven ، بسیار کاراتر از پدرش ویندوز ویستاست . ویندوز 7 حافظه کمتر و مصرف پاورکمتری استفاده خواهد کرد و استارتاپ و شات دون سریعتری دارد . ویندوز Seven همچنین قطعات متصل شده به کامپیوتر را خیلی سریعتر و دقیق تر شناسایی خواهد کرد .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]در این نسخه از ویندوز كه آخرین شاهكار شرکت مایکروسافت نام گرفته است علاوه بر زیبایی بسیار زیاد و خیره كننده، با تحلیل های بعمل آمده از کاربران سعی شده ویندوز را بهینه نماید که این بهینه سازی در محیط کاربری و سایر قسمت های این نسخه از ویندوز قابل ملاحظه است. در این نسخه، مایکروسافت عادات استفاده کاربران خود از سیستم عامل را تحلیل کرده و ویندوز 7 را بر اساس آن تولید نموده است. برای مثال مایکروسافت دریافته که 70 درصد کاربران ویندوز همیشه بین 5 تا 15 پنجره را باز نگه می دارند. اما در بیشتر زمان کار از یک و یا دو تا از این پنجره ها به صورت فعال استفاده می کنند. تمام اینگونه اطلاعات به مایکروسافت کمک کرده تا ویندوز 7 را به گونه ای طراحی کند تا محیط کاربری بهتری نسبت به گذشته داشته باشد.

آفای Jon DeVaan یکی از مقامات مایکروسافت می گوید : با وجود اینکه ویندوز Seven بر روی کدهای پایه یکسان (same code base as Vista) با ویندوز Vista ساخته شده، اما ویندوز Seven خواهد توانست سریعتر از ویندوز ویستا لود شود چون ویندوز Seven درایور قطعات سیستم را به صورت موازی لود می کند در حالی که ویستا این کار را به صورت سریال (تک تک) انجام میداد و همچنین ویندوز Seven تعداد سرویسهایی که در هنگام استارتاپ ویندوز، اجرا می شدند را کم کرده است.
ویندوز Seven همچنین پیشرفتهایی نیز درهسته (kernel) داشته، بطوری که CPU در فرکانس پایین تری کار می کند (run) می شود و مدت زمان بیشتری بیکار می ماند. (در افزایش سرعت سیستم نقش بسزایی دارد !)

یک تغییر عمده این سیستم عامل نوار ابزار (taskbar) آن است. نوار ابزار ویندوز 7 با تلقی رایج ما از نوار ابزار (که از ویندوز 95 تا به حال دیده ایم) تفاوتی به اندازه یک دنیا دارد.

متون توضیحی روی دکمه ها به تاریخ پیوسته اند و جای خود را به ایکون های بزرگ داده اند. نحوه چینش ایکون ها بالاخره تغییر کرده است؛ دیگر اجرای یک برنامه باعث به هم ریختن ترتیب و نحوه قرار گیری ایکون هایتان در نوار ابزار نمی شود. هم اکنون برای باز کردن پنجره ها از درون نوار ابزار می توانید به صورت 2 مرحله ای عمل کنید، ابتدا موس را بر روی ایکون آن پنجره قرار دهید تا پیش نمایش کوچکی از آن را مشاهده کنید و سپس با کلیک بر روی این پیش نمایش وارد صفحه مورد نظر شوید. کلیک راست بر روی آیکون ها یک رابط کاربری جدید را در اختیار شما قرار می دهد که مایکروسافت آن را "Jump Lists" می نامد.

لیست پرش، دسترسی سریع کاربر به امکانات برنامه را ممکن می سازد. برنامه هایی که دارای منوی Recently Used هستند (لیستی از نام فایلهایی که اخیرا توسط برنامه باز شده اند)، این امکان به شکل خودکار به لیست پرش آنها اضافه می گردد. همچنین رابط کاربری خاصی در نظر گرفته شده که این امکان را فراهم می آورد که برخی امکانات را به لیست پرش برنامه ها اضافه کنیم. مثلا امکان کنترل شیوه پخش در مدیا پلیر را به لیست پرش آن اضافه می کند.

مدیریت پنجره ها هم دست خوش تغییراتی شده است. دانستن این مطلب که اکثر مردم عادت دارند که تنها از یک یا دو پنجره به طور همزمان استفاده کنند باعث شده که ویندوز 7 پنجره ها را سریعتر و ساده تر ساماندهی کند. اگر یک پنجره را به بالای صفحه نمایش بکشید (Dragging)، آن پنجره خود به خود در حالت Maximize قرار می گیرد؛ اگر پنجره ای را به سمت چپ و یا راست بکشید، به صورت خودکار تغییر اندازه می دهد و تنها 50 درصد صفحه نمایش را اشغال می کند. با این فناوری، دو پنجره را به راحتی می توان در محل مورد نظر جا داد؛ به شکلی که سریعا در کنار هم قرار گرفته و لبه های آنها بر هم مماس شود. سپس به راحتی نقل و انتقالات بین دو پنجره را انجام داد

یکی دیگر از مهمترین بهبودهای ویندوز 7، امکان Peeking (نگاه انداختن) پنجره ها است. انتقال به یک پنجره به شکل سریع و سردستی برای خواندن برخی مطالب داخل آن بدون ورود کامل به آن پنجره می تواند بسیار کاربردی و باعث صرفه جویی در وقت باشد. برای ساده تر کردن این کار، با حرکت دادن موس بر روی نوار ابزار پیش نمایش تمامی پنجره ها را می توان دید و پنجره ای را که موس را بر روی پیش نمایش آن می برید می توان به شکل یک صفحه شیشه ای دید. سپس با کنار بردن موس تمامی این صفحات پیش نمایش محو می گردند. همانگونه که شما از امکان نگاه انداختن در پنجره های مختلف استفاده می کنید، می توانید از آن برای دیدن دسکتاپ هم استفاده کنید.

نگاه انداختن به دسکتاپ خیلی مهم است. به خاطر اینکه در ویندوز 7 دسکتاپ جایی است که گجت ها در آن زندگی می کنند. این روزها همه از لپ تاپ استفاده می کنند و در یک لپ تاپ با آن نمایشگر کوچک دیگر جایی برای ساید بار که در ویندوز ویستا تعبیه شده بود باقی نمی ماند. بنابراین این گونه شد که در ویندوز هفت کل دسکتاپ به گجت ها اختصاص یافت. حالا وقتی هم که تعداد زیادی پنجره روی دسکتاپ باز است. با یک نگاه کوچک میتوانید از وضعیت آب و هوا روی دسکتاپ مطلع شوید.
بخش Taskbar ( در پایین سمت راست جایی که ساعت قرار دارد ) هم بهبود یافته است. مشکل این بخش همیشه این بوده است که با ایکون های بی مصرف پر می شده است. در ویندوز 7 این بخش کاملا توسط کاربر کنترل میشود. شما تعیین میکنید که چه آیکونی نشان داده بشود و چه آیکونی پنهان بماند. برنامه هایی که جدید نصب میشود و به Taskbar اضافه میشوند به صورت پیش فرض در این بخش پنهان می مانند.

بخش مهم دیگری از رابط کاربری ویندوز جدید، جستجوگر (Explorer) آن است. ویندوز 7 مفهوم جدیدی به نام کتابخانه ها (Libraries) را مورد استفاده قرار داده است. این امکان باعث می گردد که ما به نوع بخصوصی از فایلهای مان بدون توجه به محل قرار گیری آنها در هارد درایو، و تنها بر اساس نوع و پسوند آنها دسترسی داشته باشیم.

به چهار دلیل بعد از آمدن ویندوز 7، دلیل زیادی برای زنده ماندن ویستا وجود نخواهد داشت :
- اگر نرم افزای روی ویستا اجرا شود بدون مشکل روی ویندوز 7 هم اجرا می شود.
- اگر کامپیوتری قادر است سیستم عامل ویستا را اجرا کند می تواند ویندوز 7 را هم اجرا کند، تازه سریع تر از ویستا، این یعنی عدم نیاز به سخت افزار قوی تر جهت اجرای ویندوز 7
- مصرف باطری در ویندوز 7 بهینه است. بنابراین طول عمر باطری لپ تاپ ها با ویندوز 7 بیشتر از ویستا خواهد بود.
- ویندوز 7 از همان روز اول ارایه، در مقایسه با ویستای سرویس پک 1 قابل اطمینان تر خواهد بود.

به نظر میرسد مایکروسافت با ارائه ویندوز Seven قصد غافلگیر کردن کاربران را داشته.
از ویژگی های جدید ویندوز Seven، می توان به پشتیانی از هارد دیسک مجازی و یه یوزر اینترفنس کاملا جدید و قشنگ و ویژگی های تصویری و گرافیکی جدیدی اشاره کرد!
بیل گیتس طی مراسمی که در توکیو برگزار میشد، در کنفرانس Windows Digital Lifestyle Consortium به سخنرانی پرداخت و یه سری از ویژگی ها و اطلاعات جدیدی رو از ویندوز Seven آشکار کرد.
بیل گیتس برخی از ویژگی های ویندوز سون رو به شرح زیر اعلام کرد :
استفاده کمتر از انرژی، اشغال فضای کمتری از رم، افزایش و سهولت کانکت شدن با بقیه کامپیوترها و موبایلها، بهترین پلتفرم برای بازی و نیز اینترنت و ….

به نظر میرسد، مایکروسافت با ارائه ویندوز سون قصد غافلگیر کردن کاربران را داشته. از ویژگی های جدید ویندوز سون، می توان به پشتیانی از هارد دیسک مجازی و یه یوزر اینترفنس کاملا جدید و قشنگ و ویژگی های تصویری و گرافیکی جدیدی اشاره کرد!
بیل گیتس طی مراسمی که در توکیو برگزار میشد، در کنفرانس Windows Digital Lifestyle Consortium به سخنرانی پرداخت و یه سری از ویژگی ها و اطلاعات جدیدی رو از ویندوز سون آشکار کرد. بیل گیتس برخی از ویژگی های ویندوز سون رو به شرح زیر اعلام کرد :
استفاده کمتر از انرژی، اشغال فضای کمتری از رم، افزایش و سهولت کانکت شدن با بقیه کامپیوترها و موبایلها، بهترین پلتفرم برای بازی و نیز اینترنت و ….

happyfeat
19-01-2009, 16:51
سلام خدمت همه دوستان
من این ویندوز را روی سیستم نصب کردم اما یه مشکلی باهاش دارم
سیستمی که ویندوز 7 روش نصب کردم 2 تا هارد دارد و وقتی من ویندوز را روش نصب کردم درایو های هارد ها را جا به جا نشون میده
مثلا درایو c و d را از هارد 1 و درایو e را از هارد 2 و همین جوری قاطی پاتی تا آخر
در صورتی که رو ایکس پی و ویستا همه چیز مرتب و درسته
آیا کسی دلیل این مشکل را میدونه یه راهنمایی به ما بکنه
ممنون

hesamjm
19-01-2009, 23:33
سلام خدمت همه دوستان
من این ویندوز را روی سیستم نصب کردم اما یه مشکلی باهاش دارم
سیستمی که ویندوز 7 روش نصب کردم 2 تا هارد دارد و وقتی من ویندوز را روش نصب کردم درایو های هارد ها را جا به جا نشون میده
مثلا درایو c و d را از هارد 1 و درایو e را از هارد 2 و همین جوری قاطی پاتی تا آخر
در صورتی که رو ایکس پی و ویستا همه چیز مرتب و درسته
آیا کسی دلیل این مشکل را میدونه یه راهنمایی به ما بکنه
ممنون

من فکر میکنم شما موقع نصب باید یک هارد متصل داشته باشید
من هم این اتفاق برام افتاد البته نه با 2 تا هارد بلکه درایوهای usb شده بودc و d ...
من دوبار ویندوز نصب کردم منتها این دفعه مموری کارتم رو از usb جدا کردم

فکر کنم شما هم اگه هارد دومت رو موقع نصب جدا کنی این مشکلو نخواهی داشت...

ORIGINAL
22-01-2009, 12:58
با سلام
دوستان علاقمند به ویندوز 7 میتوانند در ادرسی که گذاشتم تعداد بسیاری از ترفندها و نکات در ویندوز 7 رو متوجه بشند.البته بعضی از ترفندهای گفته شده بر روی ویستا هم عمل میکند...
این ادرس مربوط به مهندسین خود شرکت Microsoft میباشد...
موفق باشید.

r_22009
22-01-2009, 21:10
دانلود ویندوز 7

official download page (registration required):
windows 7 beta 1 - 32-bit (x86) and 64-bit (x64) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

direct download links:
windows 7 beta 1 build 7000 x32 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
windows 7 beta 1 build 7000 x64 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Shadmehr1
24-01-2009, 17:25
دوستان سلام
تو رو خدا یه نفر به من کمک کنه
من نسخه بتا 1 ویندور 7 (32 بیتی) رو از خود سایت مایکروسافت دانلود کردم که حجمش هم 2.43 گیگا بایت هست.
حالا که ایمیج دانلود شده رو رایتش کردم روی DVD (با سرعت پایین هم رایت کردم) و می خوام نصبش کنم، تو بخش INSTALLING WINDOWS وقتی Copying Files تموم میشه و اون تیک سبز رنگ کنارش می خوره، مورد بعدی یعنی Expanding Files تا % 2 میره و بعدش یه پیغام خطا رو صفحه ظاهر میشه:

INSTALL WINDOWS (با یه دایره قرمز رنگ و یه ضربدر سفید وسطش !)
Windows cannot install required files. The file may be corrupt or missing. Make sure all files required for installation are available and restart the installation.
Error Code: 0x80070570

یه OK هم اون پایین داره که وقتی میزنی، نصب ویندوز کنسل میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif
شرمنده که من نتونستم ازش عکس بگیرم
حالا تو رو خدا یکی از دوستان بگه من باید چیکار کنم
2.43 گیگ ویندوز دانلود کردم اون هم از خود سایت مایکروسافت، حالا این جوری باید حالم گرفته شه
در ضمن من یه ویندوز XP SP 2 هم رو درایو C نصب شده دارم و می خواستم این ویندوز رو روی درایو G با 50 گیگ حافظه خالی نصب کنم
خلاصه خدا خیرتون بده اگه هرچه زودتر کمکم کنید
چون خداییش خیلی حالم گرفته اس... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif

moderntalk
24-01-2009, 23:04
من ویندوز سون رو نصب کردم ولی به دلایلی پارتیشنی که توش ویندوز سون بود رو فرمت کردم.حالا هر بار که کامپیوتر رو روشن میکنم منوی بووت سون میاد که دو گزینه داره یکی earlier version و دیگری windows seven هست.حالا من میخام این منو رو از بین ببرم و دیگه ازم سوال نکنه که وارد کدوم ویندوز بشه چون ویندوز سون رو پاک کردم.کسی میدونه چجوری این منوی بووت windows seven رو میشه از بین برد؟(سیستم وقتی که منوی بووت میاد اون بالا نوشته boot manager .)

mohammad105
25-01-2009, 13:44
سلام
من يک نسخه 2009 از ويندوز 7 (ساخت 7003) را در يک سايتي ديدم که عکسهاي تبليغاتي بسيار زيبايي از اين نسخه را داشت به طوري که اين نسخه از ويندوز 7 داراي چندين دسکتاپ متعدد و زيبا بود که هر کدام با ديگر دسکتاپ ها خيلي فرق داشتند.
من نسخه ساخت 6801 از اين ويندوز(2007) را نصب کرده ام اما داراي اينگونه امکانات نبوده و فقط يک نوع دسکتاپ دارد که فقط مبتوان رنگ آن و عکس دسکتاپ را عوض کرد.
سوال من اين است که آيا اين عکسهاي تبليغاتي از ويندوز 7 ساخت 7003 که در اين فروشگاه اينترنتي گذاشته شده است دروغ است و يا درست تا من اين محصول را بخرم؟
در ضمن اگر آدرس اين فروشگاه اينترنتي را خواستيد بهتان ميدهم.
ممنون ميشم اگه راهنماييم کنيد

ORIGINAL
25-01-2009, 15:54
دوستان سلام
تو رو خدا یه نفر به من کمک کنه
من نسخه بتا 1 ویندور 7 (32 بیتی) رو از خود سایت مایکروسافت دانلود کردم که حجمش هم 2.43 گیگا بایت هست.
حالا که ایمیج دانلود شده رو رایتش کردم روی dvd (با سرعت پایین هم رایت کردم) و می خوام نصبش کنم، تو بخش installing windows وقتی copying files تموم میشه و اون تیک سبز رنگ کنارش می خوره، مورد بعدی یعنی expanding files تا % 2 میره و بعدش یه پیغام خطا رو صفحه ظاهر میشه:

Install windows (با یه دایره قرمز رنگ و یه ضربدر سفید وسطش !)
windows cannot install required files. The file may be corrupt or missing. Make sure all files required for installation are available and restart the installation.
Error code: 0x80070570

یه ok هم اون پایین داره که وقتی میزنی، نصب ویندوز کنسل میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif
شرمنده که من نتونستم ازش عکس بگیرم
حالا تو رو خدا یکی از دوستان بگه من باید چیکار کنم
2.43 گیگ ویندوز دانلود کردم اون هم از خود سایت مایکروسافت، حالا این جوری باید حالم گرفته شه
در ضمن من یه ویندوز xp sp 2 هم رو درایو c نصب شده دارم و می خواستم این ویندوز رو روی درایو g با 50 گیگ حافظه خالی نصب کنم
خلاصه خدا خیرتون بده اگه هرچه زودتر کمکم کنید
چون خداییش خیلی حالم گرفته اس... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif
پیغامی که داده مشخصه...به احتمال زیاد فایلتون اسیب دیده...شاید ویندوز رو درست رایت نکردید یا نمیدونم به هر دلیل دیگه ای درست فایل های نصب کپی نشدند..یا فایل ایمیجتون مشکل به هم زده....بهتره یه بار دیگه رایتش کنید(در ضمن سرعت رایتتون هم بسیار کم باشه)....
موفق باشید.

ORIGINAL
25-01-2009, 16:02
سلام
من يک نسخه 2009 از ويندوز 7 (ساخت 7003) را در يک سايتي ديدم که عکسهاي تبليغاتي بسيار زيبايي از اين نسخه را داشت به طوري که اين نسخه از ويندوز 7 داراي چندين دسکتاپ متعدد و زيبا بود که هر کدام با ديگر دسکتاپ ها خيلي فرق داشتند.
من نسخه ساخت 6801 از اين ويندوز(2007) را نصب کرده ام اما داراي اينگونه امکانات نبوده و فقط يک نوع دسکتاپ دارد که فقط مبتوان رنگ آن و عکس دسکتاپ را عوض کرد.
سوال من اين است که آيا اين عکسهاي تبليغاتي از ويندوز 7 ساخت 7003 که در اين فروشگاه اينترنتي گذاشته شده است دروغ است و يا درست تا من اين محصول را بخرم؟
در ضمن اگر آدرس اين فروشگاه اينترنتي را خواستيد بهتان ميدهم.
ممنون ميشم اگه راهنماييم کنيد
سلام
پست های اضافه ی شما حذف شد
تمام این نسخه ها بتا و ازمایشی هستند و پایدار نیستند که بشه مقایسه کرد...پس بهتره چندان نگران این تفاوت عکس ها نباشید...
در ضمن برای خرید 7 بهتره این پست رو ببینی...

ORIGINAL
25-01-2009, 16:03
من ویندوز سون رو نصب کردم ولی به دلایلی پارتیشنی که توش ویندوز سون بود رو فرمت کردم.حالا هر بار که کامپیوتر رو روشن میکنم منوی بووت سون میاد که دو گزینه داره یکی earlier version و دیگری windows seven هست.حالا من میخام این منو رو از بین ببرم و دیگه ازم سوال نکنه که وارد کدوم ویندوز بشه چون ویندوز سون رو پاک کردم.کسی میدونه چجوری این منوی بووت windows seven رو میشه از بین برد؟(سیستم وقتی که منوی بووت میاد اون بالا نوشته boot manager .)
چه ویندوزی الان رو سیستم دارید؟

moderntalk
25-01-2009, 18:03
ویندوز xp دارم .و درایوی رو که ویندوز سون توش بود فرمت کردم.

satttanism
25-01-2009, 20:32

اگر کاربر ويندوز 7 بتا شده ايد احتمالا در نصب برخی نرم افزار ها به مشکل بر خورده اید. بعد از شروع مرحله نصب، پنچره خود به خود بسته مي شود. به هر حال اين ویندوز هنوز در مرحله بتا است و قرار نيست که بدون مشکل باشد. اما نگران نباشید. راه حل ساده ای براي رفع اين مشکل وجود دارد. در واقع اين مشکل به دلیل باگ يکي از نرم افزارهای داخلي ویندوز 7 است. تنها کاری که باید بکنيد این است که به Command Prompt بروید ( به عنوان Administrator ) و اين دستور را آنجا تايپ کنید:

دکمه Enter را بزنید. حالا کامپیوتر را ریستارت کنيد. مشکل حل شده است و حالا مي توانید نرم افزار ها را روی ويندوز 7 نصب کنید.

منبع و اطلاعات بيشتر
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] microsoft%2F%3Fp%3D1822)

Narenji.ir

در ضمن مایکروسافت اعلام کرد که به دليل استقبال بیش از حد کاربران از نسخه آزمايشي ویندوز هفت، زمان دانلود این سيستم عامل جديد را تا 10 فوريه 2009 تمديد کرده است. بنابراين هنوز 15 روز ديگر برای دانلود ویندوز 7 زمان داريد.

MVP77
25-01-2009, 23:54
آقا این ویندوز 7 فاینال کی قراره بیاد ؟ (تاریخ دقیق) ؟

بعد ارزش داره این نسخه های بتا رو خریداری کنیم و نصب کنیم ؟

ممنون

_Barbod_
26-01-2009, 00:06
آقا این ویندوز 7 فاینال کی قراره بیاد ؟ (تاریخ دقیق) ؟

بعد ارزش داره این نسخه های بتا رو خریداری کنیم و نصب کنیم ؟

ممنون
تاریخ عرضه رو من نمیدونم
اما به نظر من ارزش خرید و نصب رو نداره
من خودم به شخصه تا زمانی که نسخه اصلی بیاد صبر میکنم

Kaptian Black
26-01-2009, 13:11
دیشب ویندوز رو نصب کردم .:31:. ظاهرش تقریبا مثله ویستا ه ولی خیلی سبک تر از اونه :21:! با این که بتا است تقریبا مشکل چندان اذیت کننده ای نداره (من که چیزی ندیدم ):5: گیم ها رو خیلی بهتر از XP باز میکنه !:8:!
با یه برنامه بنچ گرفتم تو XP ( آخرین ورژن درایور ها , کارت و CPU اور شده , دایرکت ایکس هم آخرین ورژن 9 ) امتیاز اومد 1965.5 . تو 7 (درایور ها ماله خوده ویندوز ! گرافیک هم اور نشده ! دایکرت ایکس هم ماله خوده ویندوز (DirectX11 !!!! ) امتیاز اومد 1920.9 !! تو بازیه TIME SHIFT با XP فکر کنم نزدیک های 15 14 فریم میداد تو 7 فکر کنم نزدیکه 27 28 فریم میداد :27:
الان هم اومدم چند تا درایور واسش دان کنم .. بعد اسباب کشی کنم 7 :31::27:

ORIGINAL
26-01-2009, 19:58
ویندوز xp دارم .و درایوی رو که ویندوز سون توش بود فرمت کردم.
در انجمن xp مطرح کنید که میخواید منوی boot رو تغییر بدید رسیدگی میشه..
موفق باشید.

mohammad105
27-01-2009, 10:50
آیا برنامه ای برای تغییر کل پوسته ویندوز 7 (همانطور که در تبلیغات آن ویندوز، عکی های زیبایی از دسکتاپ ها و پوسته های آن میبینیم) وجود دارد؟
ممنون میشم

siavash4mi
28-01-2009, 19:01
سبک و راحته ولی چند تا مشکل داره ، مثلا اگه برنامه ای رو نتونه نصب کنه ، خودش restart میکنه

بلوتوث ؛ web cam و osd لپ تاپم و نمی شناسه

بعضی از برنامه رو اصلا نصب نمیکنه

البته گرافیک بسیار زیبا و سبک ، کارکرد راحتتر منوها و ... عوضش رو در اورده !

siavash4mi
28-01-2009, 19:08
<< تنها کاری که باید بکنيد این است که به Command Prompt بروید ( به عنوان Administrator ) و اين دستور

. . . >>

من این مشکل رو دارم ، مثلا alcohol اصلا نصب نمی شه

Microsoft Windows [Version 6.1.7000]
Copyright (c) 2006 Microsoft Corporation. All rights reserved.

C:\Users\siavash>

چطوری با administrator وارد command prompt بشم ؟

ممنون میشم از دوستان کسی راهنمائی کنه :11:

sari-1369
29-01-2009, 00:17
سلام بچه ها یه ebook در مورد وندوز 7 پیدا کردم ، به نظر چیز خوبی میاد .

همانطور که میدانید اکنون شرکت نرم افزاری مایکروسافت سیستم عامل ویندوز 7 با نام Windows Seven یا Windows 7 را به صورت بتا در دسترس کاربران قرار داده است. اگر شما جزء آن دسته از کاربرانی هستید که موفق به دانلود این سیستم عامل شده اید به شما پیشنهاد میکنیم برای اینکه بتوانید با این سیستم عامل نو به راحتی کار کنید و از امکانات جدید آن مطلع شوید . امیدواریم از دانلود رایگان این کتاب الکترونیکی رایگان لذت ببرید.

محتویات کتاب الکترونیکی آشنایی با ویندوز سون

مقدمه ای درباره ویندوز 7
طراحی جدید در ویندوز 7
نحوه کار کردن با ویندوز 7 و آشنایی با امکانات جدید
معرفی تک تک و جزئی امکانات جدید ویندوز 7
مدیریت حرفه ای در ویندوز 7
ارتباط با شبکه جهانی اینترنت در ویندوز 7
اطلاعات امنیتی در ویندوز 7 و شرح امنیت داده های شما در این سیستم عامل
پایداری سیستم در کارکردن در زمان طولانی و راه کارهای جدید مایکروسافت
آشنایی با امکانات جدید محیط کاری و شرح رابط کاربری جدید
و توضیح کامل در مورد تک تک امکانات جدید ویندوز سون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][دانلود رایگان ایبوک آشنایی با ویندوز 7 (حجم : 3.60 مگابایت)

بجای ---------- ir داتfreedownload

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]رمز عبور فایل : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

senjin
02-02-2009, 20:07
سلام يه سواله فني:27:

من يه بار اينو رو ويستاي لبتاپ نصب كردم . ولی باعث شد که رییکاوری کنم وکل 50 گیگابایت اطلاعات ارزشمندم. از بین رفت. یه عالمه هم وقتم گرفته شد . ولی می خوام نصبش کنم . باید روی درایو لوجیک ریخته بشه یا پرمیوم ؟ می خوام کنار ویستا نصب کنم . چی کار کنم؟ لطفا راهنمایی دقیق کنید.

ممنون

gisha
03-02-2009, 07:53
سلام.
من این ویندوز رو نصب کردم ولی دیگه کارت صوتم اصلا نصب نمیشه.(cmedia 9880).
قبلا تو ویستا کمپاتیبیلیتی رو روی اکس پی میزاشتم درست میشد ولی حالا دیگه اونم جواب نمیده!
لطفا راهنمایم کنید.

3Dmajid
03-02-2009, 13:55
آيا nvidia واسه اين ويندوز هم درايور زده ؟
تا اونجايي كه من ميدونم نسخه ي آزمايشي ش رو زده، كسي لينك دانلود نداره ؟

ORIGINAL
03-02-2009, 14:19
سلام.
قبلا تو ویستا کمپاتیبیلیتی رو روی اکس پی میزاشتم درست میشد ولی حالا دیگه اونم جواب نمیده!
لطفا راهنمایم کنید.

سلام
دوست عزیز این نسخه Beta هست و 100% مشکلات و ناسازگاری هایی داره...
باید منتظر باشید تا درایور مناسب اماده شه...

ORIGINAL
03-02-2009, 14:21
سلام يه سواله فني:27:

من يه بار اينو رو ويستاي لبتاپ نصب كردم . ولی باعث شد که رییکاوری کنم وکل 50 گیگابایت اطلاعات ارزشمندم. از بین رفت. یه عالمه هم وقتم گرفته شد . ولی می خوام نصبش کنم . باید روی درایو لوجیک ریخته بشه یا پرمیوم ؟ می خوام کنار ویستا نصب کنم . چی کار کنم؟ لطفا راهنمایی دقیق کنید.

ممنون
سلام
کلیه مباحث لپ تاپ به دلیل اختصاصی بودن در انجمن خودش مطرح میشه...
موفق باشید.

ORIGINAL
03-02-2009, 14:21
سلام
فعلا که بهترین کار استفاده از درایورهای ویستا هست....در 95% موارد میشه ازشون بدون مشکل استفاده کرد...

Kaptian Black
03-02-2009, 14:26

شما از همون درایور های ویستا استفاده کن موقع نصب خودش مینویسه Windows7 Display Driver .:46:

3Dmajid
03-02-2009, 17:59
سلام
فعلا که بهترین کار استفاده از درایورهای ویستا هست....در 95% موارد میشه ازشون بدون مشکل استفاده کرد...

مگه ميشه ؟!!!!!!!!!!!

اول كه ويندوز رو چك ميكنه و ارور ميده !!

حالا يه بار ديگه امتحان ميكنم.

cao-cao
03-02-2009, 22:07
من ویندوز رو نصب کردم ولی مسگه 3 روز اعتبار داره و اپ خم نمیشه مگه نباید نسخه بتا مجانی باشه؟
ممنون میشم کمکم کنید

tina salehe
04-02-2009, 00:59
كسي ميدونه كي نسخه اصليش مياد؟

Jalal
04-02-2009, 11:14
سلام

تاپیک مهم شد

ممنون

taghi_ramzi
05-02-2009, 10:57
سلام.
لطفا راهنمایم کنید.

سلام
منم درایور کارت صوتیم (مخصوص ویستا)نصب نمیشد
مال اکس پی رو نصب کردم و شد !

Shadmehr1
06-02-2009, 23:14
سلام دوستان عزیز
من قبلا هم یه مشکلی داشتم که ORIGINAL عزیز محبت کردن راهنماییم کردن
اما متاسفانه دوباره اون مشکل برام پیش اومده
دفعه قبلی در زمان نصب ویندوز 7 تو بخش INSTALLING WINDOWS وقتی Copying Files تموم میشد و اون تیک سبز رنگ کنارش می خوره، مورد بعدی یعنی Expanding Files تا % 2 می رفت و بعدش یه پیغام خطا رو صفحه ظاهر میشد:

Windows cannot install required files. The file may be corrupt or missing. Make sure all files required for installation are available and restart the installation.

یه OK هم اون پایین داره که وقتی میزنی، نصب ویندوز کنسل میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif

حالا جالبه یه بار دیگه ویندوز 7 رو دانلود کردم مستقیما از خود سایت مایکروسافت و با کمترین سرعت (4) رایتش کردم
این سری بار اول ویندوز بدون مشکل نصب شد و وارد محیط ویندوز هم شد
یه مشکل بزرگ داشت که اونم این بود که ویندوزم اکتیو نمیشد و سریال های خود سایت مایکروسافت رو هم قبول نمی کرد!! و محدودیت 30 روزه داشت و مشکل دیگه ام هم این بود که پورت لن مادر بوردم رو نمی شناخت و در واقع اینترنت نداشتم (با اینکه در کس پی به اینترنت ADSL دسترسی دارم)
حالا بخش جالب حرفام اینجاست:
مجبور شدم بنا به دلایلی ویندوز 7 رو از روی پی سی فرمت کنم
اما حالا که میام دوباره نصب کنم، تو همون قسمت Copying Files بعد از گذشت 50 - 60 درصد دوباره همون پیغام خطای سابق رو میده
در ضمن دی وی دی هم کاملا سالمه و کوچکترین خط و خشی نداره و با همین DVD چند ساعت پیشتر ویندوز 7 رو بدون مشکل نصب کرده بودم و همون طور که گفتم، وارد محیط ویندوز هم شده بودم.
خواهش می کنم کمک کنید
راستش دیگه واقعا بریدم...

jedivssith
07-02-2009, 02:46
درود

چرا درایو مجازی روی 7 نصب نمی شود؟ و چه راهی وجود دارد. دوستم بعد از مدتی استفاده بخاطر این مشکل آن را کنار گذاشت و ظاهرا این تنها مشکلی و دلیلی بود که ایشان را وادار به کنار گذاشتن 7 کرد.
منظورم درایو مجازی الکل یا کلون و دیگر برنامه های درایو مجازی هست.

با سپاس فراوان
بدرود

Kaptian Black
07-02-2009, 07:11
درود

چرا درایو مجازی روی 7 نصب نمی شود؟ و چه راهی وجود دارد. دوستم بعد از مدتی استفاده بخاطر این مشکل آن را کنار گذاشت و ظاهرا این تنها مشکلی و دلیلی بود که ایشان را وادار به کنار گذاشتن 7 کرد.
منظورم درایو مجازی الکل یا کلون و دیگر برنامه های درایو مجازی هست.

با سپاس فراوان
بدرود
منم این مشکل رو داشتم ولی با آخرین ورژن برنامه Virtual CD حل شد . :46:

satttanism
08-02-2009, 13:10
شرکت مایکروسافت قصد دارد شش نسخه از نسل آتی سیستم‌عامل خود را با نام Windows 7 عرضه کند. به گفته یکی از مدیران ارشد مایکروسافت، گزینه‌های مختلف برای سیستم‌عامل Windows 7 که در نسخه بتای آن در ماه گذشته عرضه شد، برای تولیدکنندگان کامپیوترهای شخصی و کاربران مفید خواهد بود.
“مایک یبارا”(Mike Ybarra) مدیر مرکز تولید Windows در مایکروسافت گفت: «ما تحقیقات وسیعی را در این زمین انجام داده و گفت‌وگوهای فراوانی را با شرکای خود که در زمینه سخت‌افزار فعالیت می‌کنند و همچنین با کاربران انجام دادیم. بزرگترین چالش ما این است که بیش از یک میلیارد مشتری داریم. اینکه ما بتوانیم همه آن‌ها را با یک نسخه از سیستم‌عامل خود راضی کنیم بسیار دشوار است. ما مشتریانی داریم که می‌خواهند همه قابلیت‌ها و امکانات سیستم‌عامل را در اختیار داشته باشند و بیشتر مشتریان معلوم و عادی ما اعلام کرده‌اند سیستم‌عاملی می‌خواهند که با آن‌ها رشد کند».
مایکروسافت اعلام کرد که تاکید اصلی خود را بر دو نسخه Windows 7 Home Premium برای بخش زیادی از کاربران و Windows 7 Professional برای کاربران تجاری قرار داده است. این‌ها به دو نسخه سیستم‌عامل Windows XP برمی‌گردند که دو نسخه آن شامل Home و Professional می‌شد.
به هر حال، مایکروسافت به پشتیبانی خود از چهار نسخه دیگری که برای Windows Vista ارایه کرده بود، ادامه خواهد داد. این گزینه‌ها شامل نسخه‌های Home Basic، Starter Edition مخصوص کشورهای در حال توسعه، Enterprise و Ultimate می‌شوند.
در مقایسه، شرکت اپل در هر بار عرضه تنها یک نسخه از سیستم‌عامل Mac OS X را وارد بازار می‌کند. این سیستم‌عامل مشتریان بسیار کمتری نسبت به Windows دارد و بر اساس برخی تخمن‌ها، تعداد مشتریان آن در سراسر دنیا بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون نفر است.

pariyana.com

alex_3000
08-02-2009, 14:26
ويرايش شد !!!

baharan_2122
11-02-2009, 17:24
سلام
دوستان عزيز
يه سئوال
آخرين ويرايش ويندوز 7 همون 7000 هست يا 7100 هم اومده؟
اگه 7100 هست كسي لينك رپيد شير اون رو نداره؟؟
بازم ممنونم

Shadmehr1
11-02-2009, 22:03
سلام دوستان عزیز
من قبلا هم یه مشکلی داشتم که ORIGINAL عزیز محبت کردن راهنماییم کردن
اما متاسفانه دوباره اون مشکل برام پیش اومده
دفعه قبلی در زمان نصب ویندوز 7 تو بخش INSTALLING WINDOWS وقتی Copying Files تموم میشد و اون تیک سبز رنگ کنارش می خوره، مورد بعدی یعنی Expanding Files تا % 2 می رفت و بعدش یه پیغام خطا رو صفحه ظاهر میشد:

حالا جالبه یه بار دیگه ویندوز 7 رو دانلود کردم مستقیما از خود سایت مایکروسافت و با کمترین سرعت (4) رایتش کردم
این سری بار اول ویندوز بدون مشکل نصب شد و وارد محیط ویندوز هم شد
یه مشکل بزرگ داشت که اونم این بود که ویندوزم اکتیو نمیشد و سریال های خود سایت مایکروسافت رو هم قبول نمی کرد!! و محدودیت 30 روزه داشت و مشکل دیگه ام هم این بود که پورت لن مادر بوردم رو نمی شناخت و در واقع اینترنت نداشتم (با اینکه در کس پی به اینترنت ADSL دسترسی دارم)
حالا بخش جالب حرفام اینجاست:
مجبور شدم بنا به دلایلی ویندوز 7 رو از روی پی سی فرمت کنم
اما حالا که میام دوباره نصب کنم، تو همون قسمت Copying Files بعد از گذشت 50 - 60 درصد دوباره همون پیغام خطای سابق رو میده
در ضمن دی وی دی هم کاملا سالمه و کوچکترین خط و خشی نداره و با همین DVD چند ساعت پیشتر ویندوز 7 رو بدون مشکل نصب کرده بودم و همون طور که گفتم، وارد محیط ویندوز هم شده بودم.
خواهش می کنم کمک کنید
راستش دیگه واقعا بریدم...

satttanism
15-02-2009, 16:38

Build 7022 از ویندوز 7 بتا در شبکه تورنت منتشر شده است. در نسخه جدید، اينترنت اکسپلورر نسخه 8 RC1 قرار گرفته است، سرعت جستجو بالاتر رفته و مجموعه اي تم های گرافيکي به آن افزوده شده است. به گفته افرادي که اين نسخه را نصب کرده اند گرافیک در نسخه جدید بهبود یافته و تعدادی از مشکلات امنيتي نیز برطرف شده است.

اگر ویندوز 7 بتا را از سايت مایکروسافت دانلود کرده ايد Build 7000 را دارید. که بر روي دسکتاپ در قسمت پایین سمت راست نوشته شده است.

به نظر می رسد که امکان آپگرید براي کاربران Build 7000 نيز وجود دارد. برای اين کار بايد نسخه جديد را دانلود و آن را روي یک دي وی دي رايت کنید. سپس هنگام نصب گزینه آپگريد را انتخاب کنید.

توجه: از آنجايي که هنوز این نسخه رسما ارايه نشده است اطلاعات اين مطلب بر اساس گفته های کاربراني است که از اين نسخه استفاده کرده اند.

Narenji.ir

you_nasery
18-02-2009, 02:58
ما که هر چی ویستا رو بر انداز کردیم ، همون ایکس پی بود که خوشگل شده بود .
میگن امنیتش هم بالاس .
خب با یه سری برنامه ها میشه ظاهر ایکس پی رو به ویستا تغییر داد و با آپدیت ویندوز ایکس پی هم میشه امنیتش رو بالا برد .
انتظار میرفت ویستا با اون همه تبلیغاتی که واسش شد چیزی فراتر از این باشه .
تازه خیلی از برنامه ها با ویستا مشکل دارن . البته این یه ضعف تلقی نمیشه چون شرکت های نرم افزاری باید برنامه هاشون رو با سیستم عامل منطبق کنند نه سیستم عامل خودش رو با برنامه ها!! ولی خب تا ویستا هم مثه ایکس پی بشه خیلی طول می کشه تازه هنوز ویستا از راه نرسیده ویندوز هفت هم میخواد بیاد!
به هر حال دیر نیست زمانی که اوپن سورس پیروز معرکه باشه. لینوکس هم خوب پیشرفت کرده خدایییییییییی
یکی از دوستان گفته بود ویستا ثبات خوبی داره ، به نظر من اینجوری نیست .

ParsiKade
18-02-2009, 14:47

Build 7022 از ویندوز 7 بتا در شبکه تورنت منتشر شده است. در نسخه جدید، اينترنت اکسپلورر نسخه 8 RC1 قرار گرفته است، سرعت جستجو بالاتر رفته و مجموعه اي تم های گرافيکي به آن افزوده شده است. به گفته افرادي که اين نسخه را نصب کرده اند گرافیک در نسخه جدید بهبود یافته و تعدادی از مشکلات امنيتي نیز برطرف شده است.

اگر ویندوز 7 بتا را از سايت مایکروسافت دانلود کرده ايد Build 7000 را دارید. که بر روي دسکتاپ در قسمت پایین سمت راست نوشته شده است.

به نظر می رسد که امکان آپگرید براي کاربران Build 7000 نيز وجود دارد. برای اين کار بايد نسخه جديد را دانلود و آن را روي یک دي وی دي رايت کنید. سپس هنگام نصب گزینه آپگريد را انتخاب کنید.

توجه: از آنجايي که هنوز این نسخه رسما ارايه نشده است اطلاعات اين مطلب بر اساس گفته های کاربراني است که از اين نسخه استفاده کرده اند.

Narenji.ir

آقا من الان دارم از همین نسخه استفاده می کنم ( از تورنت دی ال کردم ( mininova.org ) ) بسیار هم جالب و مفرحه :31:
کلا با اینکه خیلی شبیه به ویستاست، احساس می کنم خیلی متفاوت تره ! :40:( چی گفتم :D )

avecina.ir
20-02-2009, 16:18
سلامم... دوستان حرفه ای وارد در ویندوز 7 کسی میتونه این مشکل را حل کنه؟؟

satttanism
28-02-2009, 23:47

همانگونه که در وبلاگ مهندسان ویندوز هفت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نوشته شده، قرار است نسخه RC ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_candidate) ویندوز هفت (که آخرین نسخه آزمایشی قبل از ارائه برنامه اصلی است) 36 مورد تغییر در ظاهر و کارایی بخش های مختلف داشته باشد؛ که به نظر می رسد این سیستم عامل را بسیار دوست داشتنی تر از قبل می کند. احتمالا نیاز به یادآوری هم نیست که ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])نسخه RC ویندوز هفت دوماه دیگر ارائه خواهد شد.

1. Aero Peek: با این قابلیت ویندوز هفت که تمامی پنجره های باز به جز پنجره ای که با موس بر روی آن قرار دارید شفاف ديده می شوند آشنایی دارید. خب، حالا با استفاده از کلید های Alt و Tab هم به همین صورت می توانید در بین پنجره های مختلف جابه جا شوید و پنجره نشان دار شده را به صورت کامل ببینید. واقعا که جذاب به نظر می رسد، با تکاپو و جابجایی موس کمتر می توانید به تعداد بیشتری پنجره نیم نگاهی بیاندازید و رد شوید، تا پنجره مورد نظرتان را پیدا کنید.

2. با استفاده از دکمه لوگوی ویندوز به همراه اعداد مختلف، نه تنها می توانید برنامه های وارد شده در نوار ابزار را ببینید، بلکه می توانید به تمامی برنامه هایی که در حال اجرا بر روی سیستم هستند هم نگاهی بیاندازید. حتی هنگامی که در اینترنت اکسپلورر هستید با استفاده از این کلید ها می توانید بین تب های مختلفی که باز کرده اید جابجا شوید. حال برای باز کردن برنامه هایی که میان بر آنها در نوار ابزار است، نیاز دارید که به همراه کلید لوگوی ویندوز و اعداد، کلید Shift را هم پایین نگه دارید.

3. چند تغییر کوچک قابلیت های لمسی ویندوز 7 را تا حد زیادی بهبود بخشیده اند. حال برای تازه کاران، صفحه کلید و راست کلیک هم به صورت چند لمسی قابل استفاده اند. ایراد دیگر نسخه بتای ویندوز هفت این بود که در نوار وضعیت ان همانند ویندوز ویستا نمی توانستید بدانید که به اینترنت وصل هستید یا خیر. اما این مشکل برطرف شده و دوباره با همان آیکون های آشنای قدیمی سر و کار خواهید داشت.

4. رابط کاربری ویندوز مدیا پلیر هم تا حد زیادی بهبود یافته است و آنگونه که مهندسان مایکروسافت می گویند، صفحه Now Playing کاملا تر و تمیز و شسته رفته شده است. همچنین امکانات شناسایی فایل ها و پشتیبانی امکان پخش از روی دوربین ها هم بهبود یافته است و به طور قابل ملاحظه ای دسترسی به تنظیمات پیشرفته و لیست پخش آن آسان تر شده است.

مطمئنا این لیست بخشی جزئی -اما جذاب- از تغییرات نسخه جدید ویندوز هفت است. در صورتی که می خواهید با تمامی 36 تغییر بوجود آمده آشنا شوید، بهتر است سری به وبلاگ مهندسان ویندوز هفت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بزنید.

Narenji.ir

omid-p30
09-03-2009, 10:39
دوستان فکر میکنید با آمدن آن جایگزین xp بشود؟

Ghaioom
09-03-2009, 14:00
ویرایش شد.
ببخشید اشتباه شد.

hamed-pc
23-03-2009, 06:09
آخرین نسخه از ویندوز 7 یعنی 7057 رو دانلود کردیم و سپس نصب کردیم و تست شد و به راحتی هم کار میکنه .ودر هنگام نصب هم مشگلی نداشت. که به زودی در سایت اعلام خواهییم کرد
اما نسحه جدیدتری هم در راه است که اون رو هم پس از بررسی از صحت و وجودش . دانلود کرده و تست خواهییم کرد

hamed-pc
23-03-2009, 12:09
آخرین نسخه از ویندوز 7 یعنی 7057 رو دانلود کردیم و سپس نصب کردیم و تست شد و به راحتی هم کار میکنه .ودر هنگام نصب هم مشگلی نداشت. که به زودی در سایت اعلام خواهییم کرد
اما نسحه جدیدتری هم در راه است که اون رو هم پس از بررسی از صحت و وجودش . دانلود کرده و تست خواهییم کرد

خوشبختانه genuine هم شد

satttanism
01-04-2009, 11:41
چند روز پیش جزئیات ویندوز 7 ساخت 7068 اعلام شد و اکنون عکس هایی از ساخت 7070 به دست ما رسیده است.

داستان از این قرار است که " من تازه از مایکروسافت برگشته بودم، پدر من آنجا در قسمت SQL server کار می کند و این تعدادی عکس است از ساخت 7070 مربوط به ویندوز 7. من چیز جدیدی از این ساخت نمی دانم ولی آنها دیروز آنرا نصب کردند. بنابراین به زودی عرضه خواهد شد و آنها می گفتند آپدیدهای مهمی بر روی آن انجام شده است البته بیشتر این آپدیت ها مربوط به هسته می باشد."

آنچه خواندید بخشی از سخنان مدیر سایت Arstechnica بود. همانطور که می دانید در تاریخ 27 مارس ساعت 6:45 بعد از ظهر این ساخت Compiled شده است.

به نظر می رسد ساخت های (7070,7071,7072) در ماه آپریل برای تست کنندگان ارسال خواهد شد و صفحه دانلود RC در ماه May (می) به کار خواهد افتاد ولی در آخر نمی توان حدس زد که چه اتفاقی می افتد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تصاویر: تصویر اول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) | دوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) | سوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] منبع خبر: WinBeta.Net (نقل از arstechnica)

naderh
01-04-2009, 11:51
با سلام.من از ویندوز se7en آزمایشی استفاده میکنم.بسیار روان و سریع اجرا میشه.سخت افزار قوی از ویستا کمتر نیاز داره.

ارمغان جنون
06-04-2009, 08:03
سلام
1-ویندوز beta se7en از نظر سخت افزاری چه سیستمی رو نیاز داره؟مثل ویستا می مونه یا ایکس پی یا هیچ کدوم؟
آیا با این سیستم میشه نصبش کرد؟
ram 2*256 ddr , vga 256 , cpu intel celeron 2.8,mainboard asus
2-درایور ها رو کدومشونو خودش نصب می کنه؟مثل کارت صدا,گرافیک,مودم و غیره
و اگر نصب نکرد باید نرم افزار درایور مربوطه رو که مخصوص ویندوز هفت هست از اینترنت دانلود کنم یا درایورهای مخصوص ایکس پی و ویستا هم روی اون نصب میشه؟
3-در مورد نرم افزار هایی که روی ویندوز ویستا نصب نمی شدن توی ویندوز هفت چطوره؟کلیه نرم افزار هایی که روی ویندوز ایکس پی نصب میشن روی ویندوز هفت هم نصب میشن؟

J U N I P E R
12-04-2009, 19:45
سلام
1-ویندوز beta se7en از نظر سخت افزاری چه سیستمی رو نیاز داره؟مثل ویستا می مونه یا ایکس پی یا هیچ کدوم؟
آیا با این سیستم میشه نصبش کرد؟
ram 2*256 ddr , vga 256 , cpu intel celeron 2.8,mainboard asus
2-درایور ها رو کدومشونو خودش نصب می کنه؟مثل کارت صدا,گرافیک,مودم و غیره
و اگر نصب نکرد باید نرم افزار درایور مربوطه رو که مخصوص ویندوز هفت هست از اینترنت دانلود کنم یا درایورهای مخصوص ایکس پی و ویستا هم روی اون نصب میشه؟
3-در مورد نرم افزار هایی که روی ویندوز ویستا نصب نمی شدن توی ویندوز هفت چطوره؟کلیه نرم افزار هایی که روی ویندوز ایکس پی نصب میشن روی ویندوز هفت هم نصب میشن؟

ویندوز 7 با توجه به قابلیت هاش نسبت به ویستا خیلی سبکتره ولی خب طبیعی هم هست که از ایکس پی یه کم سنگین تر باشه.
اگر نخوای از تم Aero استفاده کنی(تمی که پنجره ها شیشه ای هستن) با همین سیستم هم میشه ولی خیلی سریع نیست.
سخت افزار های من به نسبه جدیدن ولی هیچ درایوری نصب نکردم و همه رو خود ویندوز 7 تشخیص داد!
فکر کنم کرنل 7 همون ویستا باشه پس اگر قطعات رو هم نشناخت (بعید میدونم) احتماالا درایور های ویستا رو بریزی درست میشه.
توی نصب نرم افزار ها سازگاری 7 بیشتر از ویستاس. قسمت compatibility ایش در properties فایل ها هم خوب کار آدم رو را میندازه .

3Dmajid
12-04-2009, 20:08
تا دو روز دیگه نسخه جدیدترش میاد ولی بازم مثل اینکه آزمایشیه.

satttanism
19-04-2009, 18:15

شایعات در مورد نزدیک شدن به ارایه نسخه RC1 ویندوز 7 روز به روز قوت می گیرد. در جدید ترین خبری که در این مورد در اینترنت در حال منتشر شده است، گفته می شود که روز 5May یعنی حدود دو هفته دیگر ویندوز 7 از حالت بتا خارج خواهد شد و نسخه RC1 آن برای دانلود ارایه خواهد شد. هر چند ممکن است تمام این حرف ها فقط شایعه باشد.

اما اگر خبرها درست باشد و ما دو هفته دیگر ویندوز هفت RC1 را برای دانلود داشته باشیم باید در اواسط تابستان امسال منتظر نسخه اصلی ویندوز هفت باشیم. سیستم عاملی که به ناجی مایکروسافت شهرت یافته است.

پس منتظر باشید.

narenji.ir

Payman_62
21-04-2009, 13:26
سلام.
یکی از دوستان من پریروز گفت نسخه rc1 به دستش رسیده. البته نمیدونم تا چه حد صحت داره.

puyol
21-04-2009, 15:19
غیر ممکن به نظر میرسه که مایکروسافت به این زودی به دست خودش برای این محصول استثنایی رقیب بتراشه و زحمت سالیان خودشو از بین ببره.احتمالا اگر قراره سیستم عامل جدیدی بیاد برای مصرف جدیدی خواهد آمد نه برای جایگزینی.
من هم با ویندوز Xpخداحاظی کردم و حاضر نیستم حتی برای یک لحظه هم با آن کارکنم.

ما ایرانیا وقتی می تونیم این محبوبترین ویندوز دنیارو که شما بهش می گین پیکان بزاریم کنار که دست از سره این کرک ها برداریم!!!!!
اون وقته که vista خوب می شه

J U N I P E R
24-04-2009, 17:46
ما ایرانیا وقتی می تونیم این محبوبترین ویندوز دنیارو که شما بهش می گین پیکان بزاریم کنار که دست از سره این کرک ها برداریم!!!!!
اون وقته که vista خوب می شه

ویستا با کرک یا بدون کرک یه پروژه ی نا موفق بود، دلیل انتشار زودهنگام 7 هم همین بوده!
ویستا در کل دنیا شکست خورده نه فقط ایرانی که کرک شده استفاده میکنه!

satttanism
25-04-2009, 10:45

شایعتاتی که چند روز پیش در مورد آن صحبت کرده بودیم به حقیقت پیوست. مایکروسافت سرانجام تایید کرد که نسخه RC1 ویندوز هفت از 30 آوریل ( پنج روز دیگر ) برای کاربران MSDN و TechNet در دسترس خواهد بود و از 5 May یعنی ده روز دیگر برای عموم کاربران قابل دسترس خواهد بود.

پس آماده باشید تا ویندوز هفت نسخه Release Candidate1 را تا چند روز دیگر دانلود کنید.

Narenji.ir

ORIGINAL
25-04-2009, 13:24
ویستا در کل دنیا شکست خورده نه فقط ایرانی که کرک شده استفاده میکنه!
متاسفانه هنوز هم اظهار نظر بی اساس در مورد ویستا میشه...!!!!:41:

satttanism
25-04-2009, 22:43

دوستان سایت گیزمودو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) قبل از انتشار نسخه RC ویندوز 7، آن را به دست آورده اند و در حال زیر و رو کردن آن هستند. نتیجه این کار تا به حال، یافتن امکانات زیر در ویندوز 7 جدید است:

با استفاده از ویندوز مدیا پلیر و از طریق اینترنت، بصورت stream به آرشیو موسیقی کامپیوترتان دسترسی خواهید داشت. اشتراک مدیای از راه دور مدیا پلیر ویندوز، به شما امکان دسترسی به آرشیو چندرسانه ای تان را از هر جای اینترنت می دهد. تنها چیزی که شما نیاز دارید، یک نام کاربری ویندوز لایو است که به نام کاربری ویندوز هفت تان متصل شده باشد و استفاده از یک ابزار که به راحتی قابل دانلود است. البته باید مدیا پلیرهای هر دو کامپیوتر از یک نسخه باشند. خب حالا به راحتی، از هرجایی و به طور زنده -همانند یک رادیوی اینترنتی- به آلبوم های موجود بر روی کامپیوترتان گوش دهید.

برای متقاعد کردن شرکت های تجاری جهت مهاجرت به ویندوز هفت، آنها می توانند به یک محیط شبیه سازی شده مجازی با تمامی امکانات ویندوز XP دسترسی داشته باشند. تنها کافی است برنامه مورد نیاز را دانلود کنید تا از شر ناسازگاری برنامه های تحت XP با سیستم عامل جدید خلاص شوید. البته مهمترین خاصیت سیستم سازگاری ویندوز 7 نسبت به دیگر شبیه سازهای سیستم عامل در این است، که بدون نیاز به هیچ برنامه و یا پنجره اضافی، برنامه مورد نظرتان را در حالت سازگار با ویندوز XP اجرا کنید. همانطور که در تصویر می بینید برنامه ورد 2003 در محیط سازگار با ویندوز XP در حال کار است و ورد 2007 در محیط معمولی ویندوز 7 باز شده است.

تعداد زیادی تصاوير مختلف کارتونی هم به همراه نسخه جديد این سيستم عامل ارائه شده اند، که برخی از آنها را از طریق صفحه فلیکر ویندوز هفت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می توانید ببينيد.

Narenji.ir

Adel.p30
26-04-2009, 12:46
ظاهرا قبل از موعد بر روی سایت های تورنت قرار گرفته

اینم از لینک تورنت RC1 Build 7100

نسخه 32 بیت :

نسخه 64 بیت :

لینک از راپید شیر :

Windows 7 Build 7100 [32bit]

Windows 7 Build 7100 [64bit]

اینم از توضیحات سایت مربوطه :

Microsoft has just finished compiled the official Windows 7 RC, which has the build version of 7100, and the DVD ISO image for the final copy of Windows 7 RC has leaked and emerged on BitTorrent network. Windows 7 RC (Release Candidate) is said to have the build version of 7100.0.winmain_win7rc.090421-1700.

This is an untouched copy of the final Windows 7 Ultimate x32 & 64 RC build. Your beta key should work fine with it. As always, please buy the software when it is RTMed. A lot of work is involved to make this sweet OS

ظاهرا این نسخه ای هست که مایکروسافت برای شرکای تجاری ارسال کرده و به این زودی سر از سایت های تورنت در آورده است

Alone-Star
27-04-2009, 18:14
سلام
چند پارتی بصورت مستقیم { لینک } هم میتونی ضمیمه کنی ؟
مرسی

Adel.p30
28-04-2009, 08:53
شما اگه میخوای مستقیم بگیری بهتره از لینک اول که تورنت هست دانلود کنی
یا اینکه اکانت پرمیم راپیدشیر رو تهیه کنید

ebinem173
28-04-2009, 15:30
من دانلود کردم ورژن 7100 رو
و نصب کردم به نظر مرسه خیلی کارش درسته
فقط یه سوال دارم
سیستم امتیاز دهی به سخت افزارها مثل ویستا نداره؟

Payman_62
28-04-2009, 16:34
سلام.
این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])جا رو ببینید.
میگه ورژن 7106 قدیمی تر از 7077 هست. حالا 7100 چطور؟ جدید تر از 7077 هست یا قدیمی تر؟

Adel.p30
29-04-2009, 19:24
این نسخه یعنی Build 7100 از تمامی بیلد ها جدیدتر هست اگر به جزئیات فایل ایزو توجه کنید این نسخه فاینال RC هست و تمامی نسخه های قبل Pre RC بودن چرا ؟ چون تاریخ کامپایل این بیلد 21 آپریل 2009 هست و فعلا جدیدتر از این وجود نداره

اینجا رو نگاه کنید تا همه چیز رو متوجه بشین :

satttanism
01-05-2009, 12:18
ویندوز 7 ( Ultimate, Enterprise and Professional SKUs ) تا 192 گیگا بایت حافظه رم در سیستم های 64 بیتی را قادر به پشتیبانی است .

ویندوز 7 64x با پشتیبانی از 192 گیگا بایت رم توانست بعد از ویستا به بیشترین ظرفیت استفاده از رم برسد. این در حالی است كه در سیستم های ارزان و نوت بوك ها می توان با حداقل 1 گیگا بایت رم نیز سیستم را به كار انداخت. البته این مقدار رم برای ویندوز 7 ، 64 بیتی در نظر گرفته شده و ویندوز 7 ، 32 بیتی با محدودیت 4 گیگ رم قابل راه اندازی خواهد بود این درحالی است كه حتی اگر این 4 گیگا بایت رم نیز نصب شود باز ویندوز نمی تواند همه ی ان را ادرس دهی كند.

ورژن های 64 بیتی ویندوز 7 ، Home Basic و Starter SKUs با 8 گیگا بایت حافظه رم ، Home Premium با 16 گیگا بایت رم ، Professional, Enterprise و Ultimate تا 192 گیگا بایت رم را پشتیبانی خواهند كرد. در مقایسه با ویستا 64 بیتی كه ورژن های Basic تا 8 گیگا بایت رم ، Home Premium تا 16 گیگا بایت رم Business, Enterprise و Ultimate تا 128 گیگا بایت رم را پشتیبانی خواهد كرد . ویندوز 32 بیتی ویستا نیز همانند ویندوز 32 بیتی 7 تا 4 گیگ رم را پشتیبانی می كند.

منبع : Softpedia
ترجمه : بخش خبری قلمروی نت

satttanism
01-05-2009, 12:19

این یک خبر خوب برای بسیاری از کاربران ایرانی ویندوز و تمام کسانی است که از نسخه های قفل شکسته ویندوز استفاده می کنند. مایکروسافت اعلام کرده Update های امنیتی ویندوز 7 به دست تمام کاربران می رسد. بدون توجه به اصل یا کرک بودن ویندوز. این تصمیم در پی این موضوع گرفته شده که مایکروسافت مشاهده کرده بیشتر کرم ها و نرم افزارهای مخرب از طریق کامپیوترهایی پخش می شوند که دارای ویندوز کرک شده هستند. ویندوز های کرک شده به روز رسانی های جدید امنیتی را دریافت نمی کنند و به همین دلیل بیشتر از بقیه کامپیوتر ها در معرض نرم افزارهای مخرب هستند.

نتیجه این شده که مایکروسافت حاضر شده وصله های جدید را به تمام کاربران بدهد. شما حتی سرویس پک های جدید را هم دریافت خواهید کرد.

البته نسخه های کرک شده در دریافت به روز رسانی های غیر امنیتی محدودیت خواهند داشت. اما نکته بسیار مثبت تصمیم جدید مایکروسافت این است که کاربران ویندوز جدید حداقل از نظر دریافت وصله های امنیتی و سرویس پک های جدید خیالشان راحت خواهد بود.

narenji.ir

satttanism
01-05-2009, 12:23

ویندوز 7 نسخه RC1 رسما از امروز برای دانلود در دسترس کاربران MSDN و تک نت قرار گرفته است. و تا پنج روز دیگر در دسترس عموم خواهد بود. اما خبر جدید این است که مایکروسافت اعلام کرد ویندوز 7 نسخه RC1 تا ماه ژوئن سال 2010 پشتیبانی می شود. این حرف به این معنی است که اگر این نسخه را نصب کنید می توانید بیشتر از یک سال ( از الان به مدت 13 ماه ) این ویندوز را به صورت رایگان داشته باشید و از آن استفاده کنید. چنین پیشنهادی به احتمال زیاد افراد بیشتری را ترغیب خواهد کرد که ویندوز هفت را امتحان کنند.

در کنار این خبر مایکروسافت اعلام کرد که زمان فروش ویندوز XP را هم افزایش داده و این سیستم عامل تا یک سال بعد از ارایه نسخه رسمی ویندوز 7 در بازار خواهد ماند. این خبر برای سازندگان نت بوک ها خوشحال کننده است چرا که مایکروسافت ویندوز XP را برای نت بوک ها با قیمت 15 دلار به فروش می رساند. این تصمیم می تواند به کاهش قیمت نت بوک ها طی سال آینده کمک کند.

Narenji.ir

satttanism
01-05-2009, 12:26
مایکروسافت اعلام کرده برای جلوگیری از بهره‌برداری حملات مخرب از اجرای خودکار یا AutoPlay، این ویژگی را در ویندوز ۷ غیرفعال می‌کند.

طبق اعلام مایکروسافت، این شرکت ویژگی AutoPlay را در ویندوز ۷ تغییر می‌دهد تا از اجرای خودکار کدهای مخرب به هنگام اتصال دستگاه‌های جانبی مانند درایوهای USB به رایانه جلوگیری کند.

سیستم عامل جدید مایکروسافت دیگر گزینه برای نصب یا اجرای برنامه‌های نصب شده در درایو را نشان نمی‌دهد و در عوض به کاربر امکان می‌دهد آن‌ها را در پنجره اکسپلورر باز کنند.

تصمیم مایکروسافت برای تغییر ویژگی AutoPlay به‌دنبال بهره‌برداری مجموعه‌ای از برنامه‌های مخرب برای نصب خودکار نرم‌افزار مخرب در دستگاه رایانه صورت می‌گیرد.

نرم‌افزارهای مخرب در پوشش نام معمولی و گزینه آیکون مانند«این فایل را برای مشاهده باز کنید»، با انتخاب کاربر برای اجرای AutoPlay، دست به حمله می‌زنند.

بنا بر اعلام این شرکت نرم‌افزاری، برنامه‌های مخرب متعددی از جمله کرم کانفیکر از این ویژگی بهره برداری کرده‌اند. این حملات از تکنیک‌های مشابهی الهام گرفته‌اند که ویروس‌های رایانه‌یی قدیمی‌تر برای آلوده کردن دیسک‌های فلاپی انجام می‌دادند.

ویژگی AutoPlay تنها در مورد درایوهای قابل حمل اجرا نمی‌شود و CDها و DVDها نیز می‌توانند برای اعمالی مانند اجرای فایل‌های بازی به ویژگی AutoPlay دسترسی داشته باشند.

winbeta.net

night lord
02-05-2009, 13:39
یه سوال .
من میخواستم 7 دانلود کنم . رفتم آخرین ورژنش رو پیدا کنم و دانلود کنم که با تعدد ورژنا مواجه شدم .
آخرین ورژن این ویندوز کدومه ؟ و این ورژنی rcکه میگن تا 4-5 روز دیگه میاد رو سایت خود ماکروسافت برای دانلود و الان msdn دارن میگیرن با این ورژن 7100 rc1 چه فرقی میکنه . این 7100 رو دانلود کنم یت تا چند روز دیگه صبر کنم و از رو سایت خود ماکروسافت RC رو دانلود کنم؟

satttanism
02-05-2009, 14:56
شرکت مايکروسافت سايت اينترنتي جديدي را راه‌اندازي کرد تا از طريق آن بتواند علاقه توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و متخصصان IT را به سيستم‌عامل Windows 7 بيشتر کند.

اين سايت اينترنتي به آدرس TalkingAboutWindows.com شامل چندين فايل ويديويي، مطالب وبلاگي و پرسش و پاسخ توسط مهندساني مي‌شود که در توسعه سيستم‌عامل Windows 7 سهيم بوده‌اند.

"براندون لي‌بلانک"(Brandon LeBlanc) يکي از وبلاگ‌نويسان ويندوز که در شرکت مايکروسافت مشغول به کار است، در اين خصوص نوشت: «زماني که متخصصان ما در حال مذاکره پيرامون تصميمات جديد براي قابليت‌هاي Windows 7 هستند، متخصصان فناوري مي‌توانند به صداي آن‌ها گوش دهند».

لي‌بلانک در ادامه اين مطلب توضيح داد: «علاوه بر اين، در سايت Talking About Windows مي‌توان فايل‌هاي تصويري مهمي را از افرادي که در حال تکميل اين سيستم‌عامل هستند، دريافت کرد».

اين سايت اينترنتي از هفته گذشته فايل‌هاي ويديويي را منتشر کرد که در آن برنامه‌نويسان و مهندسان ارشد مايکروسافت حضور داشتند که از جمله آن‌ها مي‌توان به "مارک راشينويچ"(Mark Russinovich) از کارمندان فني مايکروسافت، "جان ديوان"(Jon Devaan) مدير توليد هسته مرکزي سيستم‌عامل ويندوز و "شريف فرج"(Sharif Farag) مدير برنامه‌نويسي مايکروسافت اشاره کرد.

systemgroup.net

Roovigital
02-05-2009, 17:48
سلام
چند پارتی بصورت مستقیم { لینک } هم میتونی ضمیمه کنی ؟
مرسی
دانلود RC1 Build 7100 از تورنت...

32 بیت...

64 بیت

satttanism
03-05-2009, 20:13
علاقه مندان به اولین نسخه ویندوز ۷ که از پنج می عرضه می شود به مدت ۱۳ ماه می توانند به صورت رایگان از آن استفاده کنند.

اولین نسخه جانشین ویندوز ویستا RC نام دارد که از ۵ می به مدت ۱۳ ماه رایگان استفاده می شود. مایکروسافت پس از ۱۳ ماه در ژوئن ۲۰۱۰ عملکرد این نسخه را متوقف می کند. نسخه RC ویندوز ۷ به روز نخواهد شد و تاریخ عملکرد آن بلافاصله پس از ۱۳ ماه منقضی می شود.

براساس گزارش VNUnet، نسخه اصلی ویندوز ۷ از اکتبر ۲۰۰۹ در دسترس قرار خواهد گرفت. نسخه RC شامل تمام عملکردهایی است که در نسخه نهایی وجود دارند. مایکروسافت پیش از این، نسخه بتای ویندوز ۷ را با گروه محدودی از آزمایش کنندگان تست کرده بود.

به گفته جان کارن، مدیر گروه مشتریان ویندوز، ویندوز ۷ از نگاه منفی که کاربران نسبت به ویندوز ویستا داشته اند بسیار دور است به طوری که کاربران مایکروسافت با اشتیاق در انتظار استفاده از نسخه نهایی ویندوز ۷ هستند.

winbeta.net

amirpers
07-05-2009, 00:49
من دانلود کردم ورژن 7100 رو
و نصب کردم به نظر مرسه خیلی کارش درسته
فقط یه سوال دارم
سیستم امتیاز دهی به سخت افزارها مثل ویستا نداره؟

دوست عزیز
اگه میشه یه مقدار از تفاوتهاش با ویستا برامون بگو .
ضمنا من یه سوال از شما داشتم.
شما در کجا دانلود می کنی؟سرعت اینترنتت چقدره ؟

امير موسر
08-05-2009, 10:17
دوست عزیز

مدیا سنترش اومده تو gadgets ها ! مدیا پلیر 12 داره ! چند مدل them داره که میتونی ازشون استفاده کنی هر them هم چند تا background داره که خودشون عوض میشه ! البته میتونی ازشون استفاده نکنی (deafult) ! همین دیگه ! تخصصی تر وارد نمیشم !

h.haghighi
21-05-2009, 16:47
windows 7 7127

h.haghighi
21-05-2009, 16:49
کسی فرق 7127 با 7100 میدونه چیه؟
خود microsoft ارائه کرده؟
RC هست یا نه؟

scorpion818
25-06-2009, 20:05
قیمت نسخه های مختلف Windows 7 مشخص شد:

scorpion818
27-06-2009, 21:33
این هم ورژن فارسی قیمت ها:

ebinem173
27-06-2009, 23:29
دوست عزیز

همونطور که خیلی جاهای دیگه هم عنوان شده بیشترین تغییرش نسبت به ویستا taskbar اون هست که بسیار کاراتر و قشنگ تر شده
همچنین چیزهای دیگه ایی مثل عوض کردن رندوم و خودکار wallpaper و بدون تغییر رزولوشن بزرگتر کردن نوشته ها و آیکون ها هم جز چیز های جالبش هست و امکانات زیاد و جالب دیگه
من از یکی از لینکهایی که توی همین سایت گذاشته بودن بچه ها دانلود کردم با سرعت 256 فکر کنم 1 رو و خورده ایی طول کشید از رپیدشیر و بدون اکانت

Payman_62
01-07-2009, 02:22
سلام.
ماکروسافت یه ویندوز 7 برای دانلود در سایتش قرار داد:

که نسخه rc بود.
بعد از این نسخه یه سری دیگه با شماره های 7231 و 7227 و ... اومدن.
حالا کدوم ورژن جدید تره؟ ظاهرا 7260 آخریشه.
کدوم ورژن مناسب تره؟ این ورژن های بعدی چطورن؟ خود ماکروسافت داده بیرون؟ دستکاری نشده هستن؟

milky way
01-07-2009, 02:32
به نظر من قیمت Update برای Premium خیلی عالیه 49 دلار، می ارزه خدایی. قیمت خریدش نسخه تکش 199 دلاره.

ebinem173
15-07-2009, 00:31
عجیبه یه بیلد خیلی بالتر از قبلی ها اومده بیرون اینجا هیچ کس بحثشو نمیکنه

alihacker2008
16-07-2009, 08:36
يه جايي خوندم نسخه نهايي ويندوز7 تكميل شده

Masоud
18-07-2009, 20:47
سلام.
ماکروسافت یه ویندوز 7 برای دانلود در سایتش قرار داد:

که نسخه rc بود.
بعد از این نسخه یه سری دیگه با شماره های 7231 و 7227 و ... اومدن.
حالا کدوم ورژن جدید تره؟ ظاهرا 7260 آخریشه.
کدوم ورژن مناسب تره؟ این ورژن های بعدی چطورن؟ خود ماکروسافت داده بیرون؟ دستکاری نشده هستن؟

سلام

پیمان جان آخرین نسخه 7600 است که از طرف خود مایکروسافت منتشر شده و در کل خوبه.

يه جايي خوندم نسخه نهايي ويندوز7 تكميل شده

بله

خودتون میفرمایین نهایی یعنی نسخه ی Ultimate ویندوز که در اکتبر 2010 منتشر میشه.

موفق باشید :40:

alihacker2008
19-07-2009, 21:50
نسخه RTM اومده Build7600.16385

MICROSOFT.WINDOWS.7.ULTIMATE.7600.16385.RTM.X86.RE TAIL.ENGLISH.DVD-WZT

BUILD: 7600.16385.090713-1255

7600.16385.090713-1255_x86fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULFRER_EN_DVD.iso

SIZE: 2,501,892,096 byte

SHA1: 4fb88ed0e763a0cd82d388e7fdaabd10fc0846d1
MD5: c7102805815abb3b6b4796a8cc3fb008

Benygh
22-07-2009, 14:17
سلام
این RTM اخری که اومد رو مطمئن باشیم آخرین RTM هست ؟!

satttanism
23-07-2009, 20:53
سرانجام مایکروسافت رسما نسخه RTM ویندوز 7 و ویندوز سرور 2008 R2 را ارایه کرد. در کنار آن اعلام شده که نسخه نهایی ویندوز 7 سه ماه دیگر در تاریخ 22 اکتبر عرضه خواهد شد.

بعد از تست های فراوان، ویندوز 7 نسخه 7600 به عنوان نسخه RTM نامگذاری شد و در اختیار همکاران تجاری مایکروسافت قرار خواهد گرفت.

در چرخه زندگی یک نرم افزار، نسخه RTM به حالتی گفته می شود که یک نرم افزار از نظر کیفی به حدی رسیده باشد که قابل انتشار عمومی برای استفاده باشد. در واقع این مرحله در بیشتر موارد مرحله پیش از ارایه نسخه نهایی یک نرم افزار است. به طور معمول روند ساخت یک نرم افزار شامل این مراحل است:

پیش آلفا > آلفا > بتا > آر سی > آر تی ام > نسخه نهایی

اگر باز هم بخواهید در این مورد اطلاعات بیشتری داشته باشید سری به ویکی پدیا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FSoftware_release_life_cycle) بزنید.

مایکروسافت اعلام کرده که بیش از ده میلیون نفر در برنامه تست و بهبود ویندوز 7 شرکت کرده اند و به همین دلیل از آنها تشکر کرده است.
narenji.ir

دانلود این ویندوز با لینک مستقیم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

sltavakoli
23-07-2009, 21:04
سرانجام مایکروسافت رسما نسخه RTM ویندوز 7 و ویندوز سرور 2008 R2 را ارایه کرد. در کنار آن اعلام شده که نسخه نهایی ویندوز 7 سه ماه دیگر در تاریخ 22 اکتبر عرضه خواهد شد.

بعد از تست های فراوان، ویندوز 7 نسخه 7600 به عنوان نسخه RTM نامگذاری شد و در اختیار همکاران تجاری مایکروسافت قرار خواهد گرفت.

در چرخه زندگی یک نرم افزار، نسخه RTM به حالتی گفته می شود که یک نرم افزار از نظر کیفی به حدی رسیده باشد که قابل انتشار عمومی برای استفاده باشد. در واقع این مرحله در بیشتر موارد مرحله پیش از ارایه نسخه نهایی یک نرم افزار است. به طور معمول روند ساخت یک نرم افزار شامل این مراحل است:

پیش آلفا > آلفا > بتا > آر سی > آر تی ام > نسخه نهایی

اگر باز هم بخواهید در این مورد اطلاعات بیشتری داشته باشید سری به ویکی پدیا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FSoftware_release_life_cycle) بزنید.

مایکروسافت اعلام کرده که بیش از ده میلیون نفر در برنامه تست و بهبود ویندوز 7 شرکت کرده اند و به همین دلیل از آنها تشکر کرده است.
narenji.ir

دانلود این ویندوز با لینک مستقیم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوستان.اگه نسخه ی RTm اومده چرا لینک دانلودش توی خود ماکروسافت نیست؟