PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک درباره چشم

kajdomshah
21-08-2008, 22:34
با سلام. لطفا منو راهنمایی کنید .
چند وقت پیش رفتم کلینیک نور برای چشمام.وبعد معاینه تو برگه ویزیت برام نوشتن:

Od: -2.5 Spl -2.5*10
Pcl:68
منظور از این اعداد رو نمیفهمم.راستش میخوام از نمره دقیق چشمهام مطلع شم چون میخوام دفترچه آماده به خدمت پر کنم. میدونم برای لیسانس باید نمره چشم بالای ده باشه.اما منظور از این اعداد رو نمیفهمم
جسارتا می خواستم راهنماییم کنید که من تو دفترچه برا معافیت اقدام کنم یا نه؟
. راستی شنیدم چشم پزشکی که نظام وظیفه معرفی میکنه تا بری پیشش-موقع آزمایش از یه قطره استفاده میکنه که عدد چشم رو کمی کمتر نشون میده!شما اطلاعی دارید؟
ممنون

ALIAK28
25-08-2008, 18:27
با سلام. لطفا منو راهنمایی کنید .
چند وقت پیش رفتم کلینیک نور برای چشمام.وبعد معاینه تو برگه ویزیت برام نوشتن:

Od: -2.5 Spl -2.5*10
Pcl:68
منظور از این اعداد رو نمیفهمم.راستش میخوام از نمره دقیق چشمهام مطلع شم چون میخوام دفترچه آماده به خدمت پر کنم. میدونم برای لیسانس باید نمره چشم بالای ده باشه.اما منظور از این اعداد رو نمیفهمم
جسارتا می خواستم راهنماییم کنید که من تو دفترچه برا معافیت اقدام کنم یا نه؟
. راستی شنیدم چشم پزشکی که نظام وظیفه معرفی میکنه تا بری پیشش-موقع آزمایش از یه قطره استفاده میکنه که عدد چشم رو کمی کمتر نشون میده!شما اطلاعی دارید؟
ممنون
خیر دوست گرامی...بعیده که به خاطر این ها معاف بشید..._ هموطور که خودتون هم اشاره کردید_
اون قطره روی عدسی یا اندازه کره چشم اثری نداره که بخواد عدد رو کمتر نشون بده..اون قطره فقط روی قطرا سوراخ مردمک اثر داره....

ALIAK28
25-08-2008, 18:35
Duplicated post

masoudz
14-10-2008, 21:17
خیر دوست گرامی...بعیده که به خاطر این ها معاف بشید..._ هموطور که خودتون هم اشاره کردید_
اون قطره روی عدسی یا اندازه کره چشم اثری نداره که بخواد عدد رو کمتر نشون بده..اون قطره فقط روی قطرا سوراخ مردمک اثر داره....
سلام
من جمع شماره چشمام 8/25هست و توی نظام وظیفه بهم گفتن اگه بالای 8باشه مشکلی نداره و معافی(دیپلمه)
اما ازم پرسیدن دکتری که رفتی با قطره این شماره رو داد؟گفتم نه
از این سوال و چیزای دیگه که پراکنده شنیدم برداشت کردم که این قطره شماره چشمو کمتر نشون میده و چون من لب مرزم نگران این موضوعم.حالا شما مطمینید این قطره تاثیری نداره؟لطفا راهنماییم کنید