PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با فلش مموری

mahsai
21-08-2008, 11:31
دوستان دو روز میشه که وقتی فلش مموری رو به کامپیوتر میزنم شناسایی میشه ولی تو مای کامپیوتر اسمش شده emovable disk و وقتی روش کلیک میکنم که باز بشه پیغام میده که باید فرمت بشه و وقتی میخوام فرمتش کنم پیغام میده که the disk is write protected حالا باید چیکار کنم؟

hardware2000
21-08-2008, 12:55
شاید مشکل از ویندوزته بهضی وقت ها خود ویندوزم نمیتونه درایوی رو فرمت کنه وندوز عوض کن یا رو یک سیستم دیگه فرمت کن حتما درست میشه.

mghafari83
14-09-2008, 10:22
ببخشید.وقتی من فلشم رو به کامپیوتر میزنم دیگهsafely remove یا eject نمیشه.حتی وقتی از نرم افزار USB Disk Security استفاده میکنم.مگه ینکه کامپیوتر رو restart کنم تا چراغش براییه لحظه خاموش بشه و بردارمش.لطفا راهنمایی کنید.مدل فلشم:
Transcend V30-2GB

Ghaioom
14-09-2008, 10:30
ببخشید.وقتی من فلشم رو به کاحپیوتر میزنم دیگهsafely remove یا eject نمیشه.حتی وقتی از نرم افزار USB Disk Security استفاده میکنم.مگه ینکه کامپیوتر رو restart کنم تا چراغش براییه لحظه خاموش بشه و بردارمش.لطفا راهنمایی کنید.مدل فلشم:
Transcend V30-2GB

شاید مشکل از ویندوز هست.

دوستان دو روز میشه که وقتی فلش مموری رو به کامپیوتر میزنم شناسایی میشه ولی تو مای کامپیوتر اسمش شده emovable disk و وقتی روش کلیک میکنم که باز بشه پیغام میده که باید فرمت بشه و وقتی میخوام فرمتش کنم پیغام میده که the disk is write protected حالا باید چیکار کنم؟

شما هم در یه کامپیوتر دیگه فرمت کن شاید درست بشه.

hardware2000
14-09-2008, 10:41
البته اگر رو فلش پسورد گذاشته باشی این ارور هم میده یا از قفل سخت افزاری استفاده کرده باشی.

mghafari83
15-09-2008, 13:18
در مورد مشکل قبلی که مطرح کرده بودم.

:وقتی من فلشم رو به کامپیوتر میزنم دیگهsafely remove یا eject نمیشه.حتی وقتی از نرم افزار USB Disk Security استفاده میکنم.مگه ینکه کامپیوتر رو restart کنم تا چراغش براییه لحظه خاموش بشه و بردارمش.لطفا راهنمایی کنید.مدل فلشم:
Transcend V30-2GB 08-21-2008 02:55

من حتی ویندوز را عوض کردم اما باز هم پس از اینکه اطلاعاتی داخل آن میریزم دوباره مشکل بوجود می آید.لطفا راهنمایی کنید.

آنتی
23-09-2008, 19:42
به نام خدا
سلام خدمت اساتيد
چند نكته درباره فلش مموري كه بصورت تجربي بدست آوردم ولي مرجع علمي نداره خدمتتون عرض ميكنم
-مشكلات فلش مموريها 2 نمونه است كه در صورت اول سيستم فلش رو نميشناسه و درصورت دوم ميشناسه ولي يا باز نميشه يااينكه فرمت نميشه
-اگر سيستم فلش رو نشناخت (كه معمولا ًفلش خيلي گرم ميشه )كه فلش مموري تون سوخته و قابل تعمير نيست و تنها راه حل مراجه به شركت جهت گارانتي است
-اگر سيستم فلش رو ميشناسه ولي باز نميكنه احتمالاً سيستم ويروسيه
واگر قادر به فرمت كردن آن نبود روش زير را انجام بديد شايد نتيجه داشته باشد:
وصل کردن فلش مموری
2- کلیک راست بر روی my Computer
3- انتخاب گزینه manage و کلیک بر رویdisk management
4- در این قسمت بر روی ایکن فلش کلیک راست و فرمت را انتخاب کنید

- خيلي وقت ها گفته ميشود اگر فلش را فرمت كنيد يا EJECT نكنيد ميسوزه ولي من يك فلش كينگستون دارم كه هر چند روز يك بار فرمت مي كنم و موقع درآودن فلش از سيستم آن را EJECT هم نميكنم ولي توي اين دوسال آسيبي نديده (نتيجه اينكه اگر فلش جنس خوبي داشته باشه آسيب نمي بينه )
نهايتاً دوباره تاكيد مينكم اين مطلب مرجع علمي نداره و فقط نتيجه تجربه خودمه
موفق باشيد

soheilspeedart
26-09-2008, 08:43
دوست عزیز فلشت رو روی یه سیستم دیگه که مجهز به آنتی ویروس به روز شده باشه امتحان کن

پس اولا: اگه بخوایم احتمال ویروسی بودن سیستم رو بررسی کنیم می شه این مساله رو توجیه کرد چون به راحتی از داخل رجیستری می شه ویندوز رو برای تمام فلش ها قفل کرد (که در صورتی که شما این کار رو نمی کنید کار یه بد افزاره دیگه!!!)

دوما: از اون که بگذریم احتمال داره مشکل سخت افزاری باشه، مثلا فلش شما خراب شده باشه، یا اینکه هنگام اتصال، پین ها به خوبی به هم وصل نمی شن (که می تونید با تمیز کردن و خراشیدن پینهای فلش و مادربورد با یه شیء نوک تیز مثل سوزن ته گرد!!! اونا رو تمیز کنید، فقط دقت کنید که سیستم کاملا خاموش و از برق کشیده باشه)

به هر حال حتما روی یه سیستم دیگه هم امتحان کن، فقط مواظب باش سیستم اون بنده خدا رو آلوده نکن، انشاء الله که مساله فقط ویروس باشه (همیشه خوش بین باش!!!)

در مورد مطلبی که «آنتی» عزیز در مورد Eject کردن فلش فرموند منم موافقم و باید تصریح کنم که به فلش آسیب سخت افزاری نمی رسه، Eject کردن فلش فقط به منظور جلوگیری از آسیب های نرم افزاری هست، مثلا شما در حال ریختن یک فایل رو فلش هستین، یا یه فایل رو از روی فلش باز کردین اگه در این موقع فلش رو از سیستم جدا کنید، به احتمال زیاد فایلی که در حال استفاده بوده دچار اشکال می شه و غیرقابل استفاده خواهد شد!!!! یا فایل های موقتی که روی فلش بوجود آمده پاک نمی شه و باعث اشغال فضای فلش شما می شه و... به هر حال مشکل سخت افزاری در بین نخواهد بود و فقط چنین مشکلات نرم افزاری بوجود میاد

موفق باشید

rahim_ehsan_997
02-10-2008, 19:20
دوستان فلش مموری Transcend Jf V30 4gb دارم. چند روزی هست که یه مشکلی دارم که به هر کی میگم بهم می خنده ولی وقتی میبینه که حرف من واقعیت داره از تعجب شاخ در میاره. لطفا اگر میدونید مشکل چیه راهنمایی کنید .آخه 3 هفته هست که خریدم. و اما مشکل
وقتی فلش رو به کامپیوتر وصل میکنم پیغام Usb Device Recognized میده و در قسمت یو اس بی به صورت Device Unknowne میشناسه و فلش جواب نمیده. ولی اگر به سیستم ها ی قدیمی که Usb1 هست وصل کنم جواب میده.
اگر هاب یو اس بی رو به کامپیوتر که Usb2 هست وصل کنم و بعد فلش مموری رو به هاب یو اس بی وصل کنم جواب میده.
اگر کابل افزایش طول یو اس بی رو به کامپوتر که Usb2 هست وصل کنم و بعد فلش مموری رو به این کابل وصل کنم باز هم جواب میده.
ولی به صورت جدا اگر به یو اس بی 2 وصل کنم جواب نمیده. دوستان مشکل کجاست؟ لطفا راهنمایی کنید
در ضمن من فلش رو روی چندین کامپیوتر امتحان کردم.روی همه کامپیوتر ها همین مشکل وجود داره.از سالم بودن ویندوز ها هم مطمئن هستم. در ضمن یک فلش مموری دیگه که وصل می کنم درست هست.
من با یو اس بی یک اون رو فرمت هم کردم باز هم درست نشد.
دوستان لطفا راهنمایی کنید که چه خاکی باید توی سرم بریزم.

shahab_blaster
02-10-2008, 20:04
دوستان فلش مموری Transcend Jf V30 4gb دارم. چند روزی هست که یه مشکلی دارم که به هر کی میگم بهم می خنده ولی وقتی میبینه که حرف من واقعیت داره از تعجب شاخ در میاره. لطفا اگر میدونید مشکل چیه راهنمایی کنید .آخه 3 هفته هست که خریدم. و اما مشکل
وقتی فلش رو به کامپیوتر وصل میکنم پیغام Usb Device Recognized میده و در قسمت یو اس بی به صورت Device Unknowne میشناسه و فلش جواب نمیده. ولی اگر به سیستم ها ی قدیمی که Usb1 هست وصل کنم جواب میده.
اگر هاب یو اس بی رو به کامپیوتر که Usb2 هست وصل کنم و بعد فلش مموری رو به هاب یو اس بی وصل کنم جواب میده.
اگر کابل افزایش طول یو اس بی رو به کامپوتر که Usb2 هست وصل کنم و بعد فلش مموری رو به این کابل وصل کنم باز هم جواب میده.
ولی به صورت جدا اگر به یو اس بی 2 وصل کنم جواب نمیده. دوستان مشکل کجاست؟ لطفا راهنمایی کنید
در ضمن من فلش رو روی چندین کامپیوتر امتحان کردم.روی همه کامپیوتر ها همین مشکل وجود داره.از سالم بودن ویندوز ها هم مطمئن هستم. در ضمن یک فلش مموری دیگه که وصل می کنم درست هست.
من با یو اس بی یک اون رو فرمت هم کردم باز هم درست نشد.
دوستان لطفا راهنمایی کنید که چه خاکی باید توی سرم بریزم.
احتمالا مشكل از خود فلش شماست و نرم افزاري مشكل داره ببر گارانتي تا مشكل رو برات حل كنند

aref.sh
14-11-2008, 00:36
من یک فلش مموری transcend jf v30 4 gig دارم وقتی اونو به کامپیوتر وصل میکنم usb اون شناسایی مکیشه ولی درایو اون باز نمیشه ، چراغ اونم روشن میشه لطفا کمکم کنید. ممنون

aref.sh
14-11-2008, 00:37
لطفا راهنمایی کنید چیکارش کنم؟

aref.sh
14-11-2008, 00:41
فلش مموری transcend 4 gig دارم که وقتی اونو ته کامپیوتر وصل میکنم درایو اون باز نمیشه اما چراغش روشن میشه و صدای بوق اون هم میاد لطفا راهنمایی کنید. مرسی

داوودمجید
10-12-2008, 07:03

yonsen
22-12-2008, 20:54
سلام دوستان
فلشم یک بار فرمت شد
بعد که خواستم باز کنم با اخطار زیر مواجه شدم
اولا چطوری باز کنم ثانیا چطوری به اطلاعاتم برسم

the disk in drive j is not formatted
do you want to format it now|?

shahramcat
22-12-2008, 21:38

سلام دوستان
فلشم یک بار فرمت شد
بعد که خواستم باز کنم با اخطار زیر مواجه شدم
اولا چطوری باز کنم ثانیا چطوری به اطلاعاتم برسم

the disk in drive j is not formatted
do you want to format it now|?

اگه فلش شما فرمت نمیشه بهتره به روش زیر عمل کنی !!!
روی my computer کلیک سمت راست کن
گزینه manage رو انتخاب و بعد
گزینه computer management ظاهر میشه که شما باید
storge رو انتخاب و بعد
گزینه disk management رو باید انتخاب کنید
در اینجا تمام پارتیشن های هارد و وسایل جانبی ذخیره سازی نمایش داده میشه
شما رو ی درایو فلش کلیک سمت راست کرده و گزینه format رو انتخاب نمائید
در اینجا یه پنچره جدید نمایش داده میشه که چند انتخاب داره
شما باید file system رو fat32 انتخاب کرده
و تیک کنار گزینه perform a quick format رو بزنید
و در آخر گزینه ok رو انتخاب کنید
در اینجا فلش شما اگر مشکل سخت افزاری نداشته باشه به راحتی فرمت میشه
و حجم واقعی اون بعد از فرمت نشان داده خواهد شد .
قبل از اینکه فلش رو از درگاه usb جدا کنید حتما فلش safely remove hardware نماید !!!!!

hesam_oh1
22-12-2008, 21:40
مشکل باز نشدن فلش شما توسط مدیر وبلاگ ir-itc.blogfa.comحل شد برید داخل وبلاگ ودر بخش نظرات راه حل رو پیدا کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shahab_blaster
23-12-2008, 08:46
مشکل باز نشدن فلش شما توسط مدیر وبلاگ ir-itc.blogfa.comحل شد برید داخل وبلاگ ودر بخش نظرات راه حل رو پیدا کنید
دوست خوبم اين تبليغ محسوب ميشه
شما ميتونستي اون مطلب رو همينجا قرار بدي

yonsen
03-01-2009, 22:37
اگه فلش شما فرمت نمیشه بهتره به روش زیر عمل کنی !!!
روی my computer کلیک سمت راست کن
گزینه manage رو انتخاب و بعد
گزینه computer management ظاهر میشه که شما باید
storge رو انتخاب و بعد
گزینه disk management رو باید انتخاب کنید
در اینجا تمام پارتیشن های هارد و وسایل جانبی ذخیره سازی نمایش داده میشه
شما رو ی درایو فلش کلیک سمت راست کرده و گزینه format رو انتخاب نمائید
در اینجا یه پنچره جدید نمایش داده میشه که چند انتخاب داره
شما باید file system رو fat32 انتخاب کرده
و تیک کنار گزینه perform a quick format رو بزنید
و در آخر گزینه ok رو انتخاب کنید
در اینجا فلش شما اگر مشکل سخت افزاری نداشته باشه به راحتی فرمت میشه
و حجم واقعی اون بعد از فرمت نشان داده خواهد شد .
قبل از اینکه فلش رو از درگاه usb جدا کنید حتما فلش safely remove hardware نماید !!!!!

با این روش درست نشد نرم افزاری برای فرمت کردن هست

مارک فلشم سونی یک گیگ

SAEED_BARCELONA
04-01-2009, 11:22
دوستان منم یه فلش HP دارم. یه مدتیه که وقتی وصلش میکنم، میخوام بازش کنم ارور میده( Please insert a disk into drive X)
این روشی هم آقا شهرام گفتن انجام دادم ولی وقتی کلیک راست میکنم گزینه فرمت نیست!!
چیکارش کنم؟

yonsen
07-01-2009, 12:27
با این روش درست نشد نرم افزاری برای فرمت کردن هست

مارک فلشم سونی یک گیگ

راه حلي نيست ؟

yonsen
07-01-2009, 12:53
مشكلم حل شد :8:

با نرم افزار HP USB Disk Storage Format Tool فرمت كردم

hadi4507
20-02-2009, 20:23

با نرم افزار HP USB Disk Storage Format Tool فرمت كردم

ميشه لينك اين برنامه رو برام بزاري فلش منم مشكل write protect داره.

esmoeil
13-03-2009, 13:39
منم با یکی از درایوهای هارم این مشکلو دارم . می تونم ازش استفاده کنم ؟

SR72
16-03-2009, 10:18
سلام ....

یه برنامه روی فلش های super talent هست که برای سکیوریتی و از این حرفا ...

اسمش تو مایه های sky ... هست ...

اسمشو میخواستم بدونم یا اگه امکان داره لینک دانلودش ... تا بتونم فضای از دست رفتم رو برگردونم

ممنون

habibsadaf
21-03-2009, 21:03
سلام من چند وقته که یک فلش مموری kingston گرفتم چند وقته هر کار میکنم نمیتونم نه از داخلش فایلی رو حذف کنم یا به اون فایلی اضافه کنم.format هم نمیشه لطفآ راهنماییم کنید که چکار کنم:11::41::42:

eblis_boy1386
30-03-2009, 04:54

با نرم افزار hp usb disk storage format tool فرمت كردم

الهي شكر:8::8::8:

lovefish
10-11-2009, 18:32
سلام
خواهشمندم هرچه سریعتر مرا یاری نمایید.....
دو روزه که وقتی فلش مموری رو به کامپیوتر میزنم شناسایی میشه ولی تو مای کامپیوتر اسمش شده removable disk و وقتی روش کلیک میکنم که باز بشه پیغام میده که هیچ درایوری را نمیشناسد.آیا فلش من سوخته است ؟ آیا تعمیر میشود؟اطلاعاتش را میتوان بازیابی کرد؟

sarv_
12-11-2009, 10:24
با سلام
مشکل من هم شبیه lovefish است
من وقتی فلش مموری را به کامپیوتر وصلش میکنم میشناسه تو stop کردنش هم مشکلی نیست . ولی وقتی در my computer روش کلیک میکنم پیغام میده please insert a disk into the drive . از خود ویندوز و همچنین چند تا نرم افزار دیگه سعی کردم فرمتش کنم نشد. با نرم افزار HP USB Disk Storage Format Tool که میخوام فرمتش کنم میگه device media is write protected. . وقتی ازش properties میگیرم file system را RAW نشان میدهد . نمیدونم چه کار دیگه ای میتونم انجام بدم . لطفا راهنمایی کنید .

sarv_
16-11-2009, 09:34
کسی نبود ما را یاری رساند؟؟؟؟؟؟

amirtaji
24-11-2009, 21:40
اينجا اگه كسي بلدم باشه به كسي كمك نميكنه
سريع شماره تلفن ميدن كاسبي راه ميندازن
اينجا تاپيك راه ميندازن تا به اطلاعاتشون اضافه بشه نه اينكه كسب درامد اينترنتي كنن

msafary58
28-11-2009, 00:33
نمی تونم هیچ فایلی توش کپی کنم یا پاک کنم یا کل flash رو فرمت کنم هر وقت می خوام این کارا رو بکنم میگه
the disk is write protected

فقط میتونم از اطلاعات داخل flash تو کامپیوترم بریزم.
اسم flash هستش jogr چون روی flash همین نوشته البته تو سیستم دیگه میتونم فقط تو سیستم خودم نمی تونم اونم وقتی بوجود اومد که ویروس اتو ران خودمو با نلد از بین بردم الان ویروس ندارم ولی نمی دونم اثرش کجا بوده

امیر1765
05-12-2009, 10:45
شک نکنید سیستمتون ویروسی شده و فلش ایرادی نداره.

mjzaret
05-12-2009, 13:39
شما بهتره از یه سیستمی که آلوده نیست و دارای یه آنتی ویروس قوی و بروز شده است استفاده کنید و فلشتون رو فرمت کنید. سعی کنید از فرمت کردن به صورت فول استفاده کنید. با این عمل قالب بندی فلشتون به روز اول بر می گرده. از چک دیسک ویندوز هم برای فلشتون استفاده کنید. تأثیر بسیار زیادی داره و مشکلاتی که برای فلشتون وجود داره رو حل می کنه.

mInI_ClockEr
07-12-2009, 12:51
سلام من با یه همچین مشکلی رو به رو شدم
فرمت فلاش رو RAW میشناسه
هیچ جوری هم نمیشه فرمتش کرد چیکار کنم بندازمش دور یا میشه درستش کرد

davoud_ram
28-12-2009, 14:36
سلام به همه
من هم این مشکلات رو داشتم برای این می دونم شما چی می خواین البته نرم افزار های زیادی برای حل ای نمشکل وجود داره ولی خیلی هاشون جواب نمی ده من برات تون یکی از این ها رو میزام اگه جواب داد که باید جوابده که هیچ واگر نه اسم فلشتون رو بگین براتون نرم افزار مربوط به همون رو بزارم

davoud_ram
28-12-2009, 14:47
فقط کافیه نرم افرار رو نصب کنید بعد هر چی رو خاستین فورمت کنین

davoud_ram
28-12-2009, 14:51
من خودم یک هفته تمام وقت گذاشتم تمام اینترنت رو زیر رو کردم بیشتر از 200 مگابایت نرم افزار برای حل این مشکل دانلود کردم اخر این جواب داد اخه هر فلشی نر م افزار مربوط به خود رو برای ری کاوری داره اما این نرم افزار ی که لینکش رو گذاشتم این طوری نیست هر چی باشه فورمت میکنه
بعد از نصب نرم افرار به مای کامپیوتر برین و فلش و چیزای دیگه و که می خواین فورمت کنین

aa_160
03-01-2010, 18:37
سلام
من يه فلش 512 كينگستون داشتم داشتم برنامه USB.Flash.Security.v2.1.1 رو روش تست مي كردم كه يدفعه حجم كل فلشم شد 476 kb
خودش برام ميهم نيست مي خواستم بدونم چرا اينجوري شد
و
راهي براي درست كردنش هست
با وخود وينوز هم فرمتش كردم اما جواب نداد
چون فلش خيلي خوبي بود
متشكر

saeednaderi
03-01-2010, 21:05
سللم...
من يك فلش مموري 8 گيگ چيني دارم كه وقتي فايل توش كپي مي كنم حجمي از حافظه فلش رو پر ميكنه ولي فايلهارو نشون نميده ويروسي هم نيست و از اين بابت مطمئنم اگه ميشه كمكم كنيد كه خيلي محتاج اين فلش هستم. ممنون

mehdi shyton12
07-01-2010, 10:59
من یه فلش مموری jf v30 32gb ترانسکند دارم.فایل داخلش کپی میشه بعاز اینکه دوباره امتحانش می کنم فایل نیست اما حجم کم شده.چندبار داخل چندتا سیستم آزمایش کردم ویروسی نیست.

Mahiar0
21-01-2010, 21:15
یک مشکلی یک چند تا فلش مختلف سیلیکون گرفتم الان یکیش فروختم درجا مشتری گرفت فلش کار نمیکنه
چی باید کرد؟
منظورم اینه که گارانتی باید کجا برد؟
روش زده
داده پرداز رایانه متین
کجا بدم درستش کنند
تا از اکبند دراورد اینطوری بود
فلش میزنم نه جلو کیس نه عقب کیس انگار نه انگار زده شده چراغش هم روشن نمیشه
روی این فلش ها هم که میزنه گارانتی مادام العمر

ادرسی جایی تلفنی که باید این رو بفرستم

mohandes_2009
23-01-2010, 23:06
سلام
بچه ها منم یه ترنسند 8گیگ دارم همین مشکلو داره که اطلاعاتش هر بار که درمیارم میزارم پاک میشه
قبلا اسمش transed jetflash بود
الان شده removable flash
داستان چیه؟ با فرمت حل میشه؟؟
لطفا کمک بدید

regedit021
24-01-2010, 18:07
من یه فلش مموری jf v30 32gb ترانسکند دارم.فایل داخلش کپی میشه بعاز اینکه دوباره امتحانش می کنم فایل نیست اما حجم کم شده.چندبار داخل چندتا سیستم آزمایش کردم ویروسی نیست.
دوست من فلش شما خرابه و كاريش هم نميشه كرد ببر گارانتي (اگه داره)!!!!:10:

mohandes_2009
24-01-2010, 18:32
ممنون از راهنماییتون
ببرم گارانتی
گارانتی ایران رهجوگستر داره

Hamed307
25-01-2010, 01:59
آقا سلام

من چند ماه پیش یه فلش مموری Transcend 16GB البته از این بدون گارانتیا گرفتم . حالا وقتی فایل بیشتر از حدود 300 MB میریزم اجرا نمیکنه البته فرمتش میکنم میزنه 16 GB ، حجم تا 15.6 GB هم میتونی توش بریزی ولی اجرا نمیکنه . از نظر ویروس هم پاکه پاکه . لطفا کمکم کنید .
مخلص همه بچه باحالای P30world

DJ CONSTANTINE
30-01-2010, 17:23
سلام منم يه فلش دارم ماركش kingston هر كاري ميكنم نه باز ميشه نه فرمت همش ميگه بايد فرمت شه ولي بعد ميگه ويندوز unable to format خواهشا اگه ميشه يكي بم كمك كنه:20:

hadis a
04-02-2010, 21:10
فقط کافیه نرم افرار رو نصب کنید بعد هر چی رو خاستین فورمت کنین

سلام
من هم همین مشکل رو دارم .لینکی که گذاشتی مشکل داره ؟ نتونستم دانلودش کنم

pulp_fiction
05-02-2010, 01:40
به تازگی تعدادی USB فلش تقلبی با برند کینگستون از منبعی ناشناس وارد بازار شده است. در ادامه به نکاتی ساده برای تشخیص و تفکیک این فلش درایوها از گونه اورجینال آن اشاره میکنیم.

این فلش درایوهای ۳۲ گیگابایتی در واقع از یک حافظه ۵۱۲ مگابایت برخوردار هستند و فقط به صورت نرم افزاری ظرفیت آنها ۳۲ گیگابایت شناسایی میشود، که پس از چندین بار کاربرد معمولی، مشکل ایجاد شده غیر قابل استفاده خواهند شد.
همانطور که در تصاویر زیر مشاهده میکنید این فلش درایو های تقلبی از لحاظ ظاهری شبیه به مدل اورجینال بوده اما در صورتی که این قطعه لمس شود تفاوت کیفیت آن مشهود خواهد یود.
به منظور حصول اطمینان از اورجینال بودن فلش درایوهای کینگستون توجه به نکات زیر توصیه میشود:

۱. به لبه فلزی فلش درایو دقت کنید، دارا بودن نوشته های حک شده بر روی این لبه نشان از اورجینال بودن کالا دارد. ۲. وجود لیبل گارانتی معتبر خود دلیل اصالت کالاست ۳. کالای خود را با پشتیبانی شرکت خدمات گارانتی با سابقه و معتبر تهیه نمایید. ۴. در مورد فلش درایو های کینگستون با گارانتی سریر سرویس شما میتوانید شماره سریال چاپ شده بر روی لیبل گارانتی را در بخش اصالت کالای وب سایت چک نموده و از صحت و مدت زمان گارانتی قطعه خود باخبر شوید

---------- Post added at 01:40 AM ---------- Previous post was at 01:38 AM ----------

آقا سلام

من چند ماه پیش یه فلش مموری Transcend 16GB البته از این بدون گارانتیا گرفتم . حالا وقتی فایل بیشتر از حدود 300 MB میریزم اجرا نمیکنه البته فرمتش میکنم میزنه 16 GB ، حجم تا 15.6 GB هم میتونی توش بریزی ولی اجرا نمیکنه . از نظر ویروس هم پاکه پاکه . لطفا کمکم کنید .
مخلص همه بچه باحالای P30world
می تونی از طریق خود سایت Transcend به صورت آنلاین فرمتش کنی مشکلت حل می شه

harmonic3
22-02-2010, 11:26
من یه مدلاتور دارم که فقط 2 گیگ ساپورت میکنه
ولی فلش من 4 گیگ!
میخواستم ببینم راهی هست که فضای فلش رو به صورت مجازی کاهش بدم تا بشناسه؟؟

masoud1905
16-03-2010, 12:16
سلام دوستان عزیز
فلشم از نوع smartkey
کامپیوترم میشناسه ولی درایوی براش مشاهده نمی شود لطفا راهنمایی کنید که چیکار کنم؟
در ضمن رو چندتا کامپیوتر دیگه امتحان کردم همین مشکل وجود دارد

Juventus FC
23-03-2010, 12:00
آقا من فلش رو وقتي به Pc وصل مي كنم آيكون درايو مياد ولي وقتي روش كليك ميكنم ميگه بايد فرمت بشه وقتي فرمت هم ميكنه آخرشه ميگه windows was unable to camplete the format.در ضمن خواستم با داس هم فرمت كنم ولي بازم نشد يكي هم برنامه PartitionMagic را معرفي كرد كه با اون هم نتونستم كار كنم يعني سوخته.خواهشا كمك كنيد ديگه نميدونم بايد چيكار كن

jax2
23-03-2010, 13:51
برنامه ی hp usb formater رو دانلود کن و فلشتو باهاش فرمت کن
اگه نشد برو سایت سازنده فلشت شاید برنامه ی فرمتش اونجا باشه

khadem1361
26-03-2010, 01:22
فلشم نه فرمت ميشه نه ميتونم چيزي توش كپي كنم اگه ميشه مشكلمو حل كنيد ممنون

sybarite
16-05-2010, 10:53
فلش ترنسند نقل قول:
نوشته شده توسط mehdi shyton12 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوست من فلش شما خرابه و كاريش هم نميشه كرد ببر گارانتي (اگه داره)!!!!

---------------
این کار رو همین امروز تست کردم من .
روی ویستا یا سون با فرمت فایل exfat فلش رو فرمت کردم . بعد درست کار کرد . یعنی بعد از کشیدن فلش و جا زدن مجدد فایلها رو نشون داد .
از اونجا که روی ایکس پی لازمش دارم . دیدم یه پتچ مایکروسافت برای ایکس پی زده که این فرمت فایلو بشناسه اسم دقیقش :
WindowsXP-KB955704-x86-ENU.exe
هست . تست زدم دیدم بببببببببله !!! کار کرد .
حالا از اساتید میخوام بگن که چی کارش کنم این فلش گرون رو . ببرم گارانتی یا با برنامه ای چیزی مشکلش حل میشه؟
ظاهرا مشکلش فرمت فایله

ali_tatalo0o
21-05-2010, 02:45
سلام دوستان عزیز من یه فلش Transcend Jf V30 4gb دارم ولی یه مدته که وقتی وصلش میکنم به pC ارور میده:
The usb can perform faster if you connect it to a HI-SPEED 2 USB port
رو سیستمهای دیگه هم امتحان کردم بازم ارور میده
سرعتش خیلی پایین اومده.بخوای یه چیز کپی کنی پدرت در میاد
خواهشا کمکم کنییید

ali_tatalo0o
30-05-2010, 15:48
پس چرا کسی جواب نداااااد
دمتون گرم بچه ها کسی میدونه مشکلش چیه ؟

toktammusic
18-01-2011, 09:50
من فلشم و به کامپیوتر زدم تا چند فایل روی اون کپی کنم که دو تا فایل کپی شد روی سومین هنگ کرد و صفحه سفید بود فلشمو در آوردم و دوباره که زدم با اخطار the disk in drive j is not formatted
do you want to format it now روبرو شدم هر بار که میزنم همین میاد چه کار کنم ؟؟
من نمیخوام فرمت کنم اطلاعاتشو لازم دارم .. چطور درستش کنم خواهش می کنم کمکم کنید ...

joe_satriani
18-01-2011, 19:52
من فلشم و به کامپیوتر زدم تا چند فایل روی اون کپی کنم که دو تا فایل کپی شد روی سومین هنگ کرد و صفحه سفید بود فلشمو در آوردم و دوباره که زدم با اخطار the disk in drive j is not formatted
do you want to format it now روبرو شدم هر بار که میزنم همین میاد چه کار کنم ؟؟
من نمیخوام فرمت کنم اطلاعاتشو لازم دارم .. چطور درستش کنم خواهش می کنم کمکم کنید ...

با سلام
راهي نداريد دوست عزيز
بايد فلش رو فرمت كنيد
تازه شانستون اگه درست هم فرمت بشه
اگه نه كه ديگه فكر نكنم به درد بخور باشه

موفق باشيد.

mmj13
20-01-2011, 00:06
درود بر شما....... عزیز من فلش مموری مدل..sony vaio 16 گیگ دارم ...هر کاری انجام میدم فایل ها در فلش ذخیره نمیشه مثلا تا چند گیگ فایل که داخل فلش ذخیره میشه وقتی فلش در میارم و دوباره فلش را وصل میکنم به usb چند گیگ فایل در فلش ذخیره نمیشه...جند بار هم فرمت اش کردم ولی باز ذخیره نشد بیشتر فایل ها که داخل فلش ذخیره میشه ناقص میشه از دوستان خواهش میکنم مرا راهنمایی کنند ممنون با تشکر.............

technoboy
20-01-2011, 12:06
من یک مشکلی دارم جدیداً
داخل فلشم اطلاعات هست ، ولی توش نشون نمیده ( هیدن نیست )
با آنتی ویروس اسکن کردم چیزی پیدا نکرد
راه حلی داره؟ :)

part gah
21-01-2011, 19:44
سلام
من قبلا یه پست واسه سوالم زده بودم اما جواب نگرفتم دیدم اینجا تخصصی تره ترجیح دادم اینجا بقیه کار و پی بگیرم:5:....فلش من فقط به کامپیوتر خونه وصل نمیشه به بقیه جاها وصل میشه...اینم لینک.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

toktammusic
22-01-2011, 11:19
با سلام
راهي نداريد دوست عزيز
بايد فلش رو فرمت كنيد
تازه شانستون اگه درست هم فرمت بشه
اگه نه كه ديگه فكر نكنم به درد بخور باشه

موفق باشيد.

مرسی بله همینطور که گفتید اطلاعاتش پرید اما فرمتش کردم
ممنونم :46:

BLACK-BLACK
24-01-2011, 22:21
اقا فرمت نمیخاست فایلات سوپر هیدن شده بودن یعنی تو مایه های فایلای سیستمی ویندوز با یه برنامه مشکلش حل بود.

fxdz
12-02-2011, 12:36
یلام من یه فلش 4 گیگ دارم که الان 2 روزه حجمش شده 2 گیگ چند بار فرمت کردم نشد

با نرم افزار فرمت فلش هم فرمت کردم بازم نشد.چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
silicon power 4 g

alisam44
19-05-2011, 07:06
با سلام و تشكر از زحمات دوستان

من يك فلش 4 گيگ Sandisk دارم كه وقتي به كامپيوتر مي زنم چراغش به مدت 10 ثانيه روشن مي شود و كامپيوتر هم شروع مي كند به شناختنش بعد چراغ خاموش مي شود و كامپيوتر پيغام مي دهد نشناخته!!!
نيم سوز شده؟بندازمش سطل آشغال يا...؟

fanoos1
21-05-2011, 12:17
با سلام. مدتی است که با فلش 4 گیگ transcend خودم مشکل دارم.
اطلاعاتی که در حال حاضر داخلش هست رو باز میکنه اما هنگام انتقال اطلاعات،پاک کردن و اطلاعات و فرمت پیغام
THE DISK IS WRITE PROTECTED
نمیدونم مشکل از کجاست.
دوستان لطفا کمک کنند

mahdi_61
27-05-2011, 15:06
سلام

من یک فلش مموری 8 گیگ ترنسنت دارم مشکل اینکه وقتی وصل سیستم می کنم پیغام میده که باید فلش رو فرمت کنم.
لطفا کمک کنید اطلاعات مهمی روی اون دارم

TIG3R
15-06-2011, 13:37
یک مشکل دارم یک فلش سیلیکون 8گیگ دارم که سرعت رایتش اومده روی 3.8 میشه کاریش کرد یاباید بیخیالش بشیم؟؟؟

pouria_br
21-06-2011, 10:48
سلام
به به
میبینم که چقدر داره به تایپیک توجه میشه
مشکلات هست و کسی پاسخگو نیست
منم اومدم مشکلمو بگم
الان که میبینم انگار فایده نداره
ولی من مشکلمو ایشالا که یه نفر پیدا شه کمکون کنه
فلش مموری 8 گیگ transcend دارم
هرچی فابل و فولدر میریزم تبدیلشون میکنه با به exe با حجم 256 کیلوبایت
مشکلش از چیه؟

TIG3R
21-06-2011, 19:52
سلام
به به
منم اومدم مشکلمو بگم
مشکلش از چیه؟
واقعا حرف دل ما رو زدی:10:
این تاپیکا داره خاک میخوره هیچ کس هم نیست!!!!:27:

pouria_br
27-06-2011, 04:25
واقعا حرف دل ما رو زدی:10:
این تاپیکا داره خاک میخوره هیچ کس هم نیست!!!!:27:
یادش بخیر
پی سی ورلد هم پی سی ورلد قدیم
کمک همدیگه میکردن مشکلات رو مرتفع میکردن
دیگه الان کسی کمکی نمیکنه حداقل اگه موضوع اشتباه یا غلطه یا هر چی که هست بیاین ببندینش یا پاکش کنیین
هرکس میاد پست میده بعدش هم کو کمک !
ماشالله کم مدیر و ناظر و همکار نداره انجمن سخت افزار
ولی کیه که جواب بده
یعنی یه نفر نیست یا بیاد کمک کنه یا بیاد ببند این تایپیک رو ؟!
واقعا خسته نباشید مدیران و ناظران و همکاران عزیز !
انتقاد هم که بکنی بعدش باید منتظر اخطار باشی ...!

jafarian
27-06-2011, 07:10
سلام
به به
منم اومدم مشکلمو بگم
مشکلش از چیه؟

مشکل شمابه احتمال خیلی زیاد ویروس شما فلش خودتون اول با یک آنتی ویروس بروزاسکن کنیدمثل kaspersky یا avira دیدین هنوزمشکل مرافع نشد بابرنامه پایین که میزارم فرمت کنید دیدین مشکلتون رفع نشد بازم تو قسمت پایین مطرح کنید :20:

لینک دانلود Phison_PS22xx_Formatter

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک

pouria_br
27-06-2011, 12:34
مشکل شمابه احتمال خیلی زیاد ویروس شما فلش خودتون اول با یک آنتی ویروس بروزاسکن کنیدمثل kaspersky یا avira دیدین هنوزمشکل مرافع نشد بابرنامه پایین که میزارم فرمت کنید دیدین مشکلتون رفع نشد بازم تو قسمت پایین مطرح کنید :20:

لینک دانلود Phison_PS22xx_Formatter

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک
باز هم به شما که یه سری زدی
واقعا ممنوندوست عزیز :11:
تست میکنم تو همین پست میگم

MosaferJade
27-06-2011, 13:28
من هم داشتم
یه ویروسه اگه اشتباه نکنم اسمش Folder.exe هست
آنتی ویروس ناد 32 هم نمیشناسدش
من یه صورت دستی حذفش کردم اول از همه هم از StartUp پاکش کن
موفق باشی داداش پوریا و همگی

Hamed48
29-06-2011, 21:52
سلام
من یه فلش مموری 8 گیگ کینگ مکس تهیه کردم
مشکلم اینه که چند تا سیستمی که این فلش رو امتحان کردم فقط تو ویندوز ایکس پی کار می کنه و توی ویندوز 7 یه آیکون برای فلش تو my computer ظاهر میشه اما مقدار حجم فلش رو صفر نشون میده وچیزی نمیشه توش کپی کرد...
یه سوال دیگه هم داشتم فایل سیستمی رو fat32 نشون میده میشه این روعوض کرد؟

saeedshoja
10-07-2011, 10:56
سلام
مشکل شما به خاطر وجود ویروسه
فایلهای اصلی رو مخفی سیستمی میکنه و با نام و آیکون آونها یه سری فایل اجرایی یا لینک میذاره
برای حل مشکلت به کامند داس برو (توی RUN تاپ کن CMD و اینتر بزن) بعد دستور زیر رو تایپ کن (به جای Z حرف درایو فلشت رو بزن)

:Z
[enter]
attrib -s -h -r /s /d
[enter]

Farzin-Wizard
16-07-2011, 00:18
سلام دوستان

فلش من با هیچ کدوم از این برنامه‌ها کار نمی‌کنه کلا ببینید این شکلی‌ شده

راهی‌ هس آیا ؟ مرسی‌

qaranfil
17-07-2011, 12:06
سلام
مشکل من کم حجم شدن ظرفیت فلش بعد از فرمت است
یه فلش TDK 4GB رو گرفتم تقریبا 2G آهنگ روش زدم و در ماشین استفاده کردم بعد از مدتی آوردم آهنگهای جدید بریزم روش. کامپوتر گفت که نمیشناسدش و بایستی فرمت بشه فرمتش کردم حجمش شد 468 KB.
حالا به هیچ طریقی درست نمیشه
1- از طریق منیج فرمتش کردم
2-با transcend-AutoFormat فرمتش کردم
3-توی اوبونتو فرمتش کردم
3-با نود32 ورژن 5 هم بازبینیش کردم
4-low level فرمتش کردم
5- از مسیر HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies چکش کردم
6-اینجوری فرمتش کردم win+r, type= command,type= format g:(if the pendrive partition was g:)
7- اینجوری فرمتش کردم first convert to NTFS the command is c:convert g: /fs:ntfs البته اینجوری فرمت نشد
8-و اینجوری Format Z: /Q /X /FS:FAT32
.
خلاصه همون حجم کم بافیست
چیکار کنم
در ضمن مثل اینکه این دوستمون هم مشکل منو داره

Manager_66
24-07-2011, 19:32
سلام . من یک فلش کینگستون 4 گیگ دارم که داخلش چند تا فایل با پسوند exe داره که وقتی به کامپیوتر وصلش میکنم یک چیزهایی مثل اتوران لود میشه و یک درایو سی دی مجازی رو هم همراه درایو خود فلش باز میکنه . از اونجایی که میخوام با این فلش در دستگاه های پخش خانگی فیلم ببینم و بخاطر این فایلها امکان شناسایی ااون توسط دستگاه وجود نداره میخواستم ببینم راهی هست که بشه کلا این فایلها رو پاک کرد که دیگه برنگردن ؟

پ-ن : بعد از هر سری فرمت کردن یا پاک کردن فایلهای فوق و کشیدن فلش و اتصال مجدد فایلها دوباره لود میشوند !!!

majid351
01-08-2011, 21:08
دوستان عزیز. داشتم با لپ تاپم یه فیلم میریختم تو فلشم که یهو دیسکانکت شد. بعدش هرچی زدم دیگه کار نکرد. تو کامپیوترهای دیگه هم امتحان کردم. فقط وقتی وصل می کنم صدای کانکت شدن یو اس بی به کامپیوتر میاد ولی درایورش تو my computer نیست. عملن از کار افتاده. فقط خواهشن نگید که سوخته چون دپرس میشم

Master feed
01-08-2011, 21:18
سلام

فیریمور فلش ها رو از کجا میشه تهییه کرد ؟

farshidhot
19-04-2012, 13:25
هر مشکلی که فلشتون داشت و نیاز به فرمت داشتیت فقط با این نرم افزار امکان داره !

:Phison PS22xx Formatter v2.10.0.2

اینم لینکش :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ck.com).rar

با این پسورد :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]پسورد پوشه زیپ:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
19-04-2012, 13:34
سلام

فیریمور فلش ها رو از کجا میشه تهییه کرد ؟
باید نرم افزار مخصوص اون فلش رو دانلود کنید و از طریق اون نرم افزار فریم ویر فلش رو آپدیت کنید
اگر اشتباه کنید تو اینکار فلش دیگه بالا نمیاد

mehdi8877
22-04-2012, 20:43
سلام بچه ها
من برام ی مشکل پیش امده که به هرکجا مراجعه کردم جواب نگرفتم
من ی دوربین عکاسی سونی دارم ک ی مموری سونی اصل 8 گیگ هم براش خریدم از روزی که خریدم تا حالا ی دو سه بار خالیش کردم
چند وقت پیش میخواستم خالیش کنم دیدم که عکس های توی مموری نیستن ، چ موقعی که با دوربین وصل میکنم چ با رم ریدر
ولی کل عکس ها تو دوربین نشون میده ولی با رم ریدر نیستن
البته اینو هم بگم ک هیدن هم نیستن
فولدر ها با اسم های عجق وجق نشون میده و روی فولدر ک کلیک میکنی حجمش رو صفر نشون میده ولی کلا خارج از فولدر تمام حجمو پر نشون میده
من چطوری میتونم ای مموری رو خالی کنم؟؟؟؟

---------- Post added at 08:43 PM ---------- Previous post was at 08:41 PM ----------

سلام بچه ها
من برام ی مشکل پیش امده که به هرکجا مراجعه کردم جواب نگرفتم
من ی دوربین عکاسی سونی دارم ک ی مموری سونی اصل 8 گیگ هم براش خریدم از روزی که خریدم تا حالا ی دو سه بار خالیش کردم
چند وقت پیش میخواستم خالیش کنم دیدم که عکس های توی مموری نیستن ، چ موقعی که با دوربین وصل میکنم چ با رم ریدر
ولی کل عکس ها تو دوربین نشون میده ولی با رم ریدر نیستن
البته اینو هم بگم ک هیدن هم نیستن
فولدر ها با اسم های عجق وجق نشون میده و روی فولدر ک کلیک میکنی حجمش رو صفر نشون میده ولی کلا خارج از فولدر تمام حجمو پر نشون میده
من چطوری میتونم ای مموری رو خالی کنم؟؟؟؟

takayar
24-04-2012, 20:53
سلام دوستان مشکل write protect d دارم چه گلی بگیرم

---------- Post added at 10:53 PM ---------- Previous post was at 10:52 PM ----------

خواهش میکنم یکی جواب بده:40:

mhgolij
26-07-2014, 09:18
سلام من وقتی فلشمو به کامپیوتر وصل میکنم هیچ عکس العملی از سوی کامپیوتر صورت نمی گیره ولی وقتی به mp3 player ماشین وصل میکنم کار می کنه!! مشکل از کجاست؟

EyupSems
02-05-2016, 23:06
سلام خدمت دوستان . من يه فلش با مارك PHILIPS باحافظه8گيگ دارم .مدتي قبل دركامپيوتر يكي از آشناها كه ويندوز7داشت ودسترسي به فلش را ظاهرا بوسيله كاسپراسكي محدود كرده بود خواستيم خودي نشون بديم و دسترسي به فلشو برقراركنيم كه ظاهرا زديم چششو درآورديم .(فلشه رو ميگم) الان وقتي تو هر كامپيوتري ميندازم بجاي اسم فلش removeble مياره وباز نميشه .وپيغام please insert a disk into drive p روميده .ضمنا گفته باشم كه از طريق device manager نام درايو رو از I به P تغييردادم.لطفا راهنمائي كنين من چكار بايد بكنم؟:n03:

EyupSems
02-05-2016, 23:12
دوستان از شما خواهش ميكنم هرجه سريعتر بهتر منو از اين كابوس كه اطلاعات فلشم ازبين رفته باشه نجات بدين.با اعلام سپاس قبلي وقلبي .:n03::n13:

EXTREME
03-05-2016, 13:22
سلام خدمت دوستان . من يه فلش با مارك PHILIPS باحافظه8گيگ دارم .مدتي قبل دركامپيوتر يكي از آشناها كه ويندوز7داشت ودسترسي به فلش را ظاهرا بوسيله كاسپراسكي محدود كرده بود خواستيم خودي نشون بديم و دسترسي به فلشو برقراركنيم كه ظاهرا زديم چششو درآورديم .(فلشه رو ميگم) الان وقتي تو هر كامپيوتري ميندازم بجاي اسم فلش removeble مياره وباز نميشه .وپيغام please insert a disk into drive p روميده .ضمنا گفته باشم كه از طريق device manager نام درايو رو از I به P تغييردادم.لطفا راهنمائي كنين من چكار بايد بكنم؟:n03:
معمولا این مشکل میتونه از فریم ویر فلش باشه اول ببینید میتونید فلش رو با نرم افزارهای مختلف مثل hp usb disk یا usb format فرمت کنید یا نه همچنین فرمت سطح پایین با نرم افزار hdd low level format tools به همراه فرمت از طریق cmd رو هم تست کنید اگر درست نشد ممکنه فریم مشکل پیدا کرده که با نرم افزارهای مخصوص خود فلش اقدام به تعمیر یا فرمت فلش بکنید

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

abed_0567
06-01-2018, 19:48
سلام دوستان من یه فلش داشتم که مشکل داشت و فرمت نمیشد و بخاطر همین از برنامه های مختلفی برای فرمت کردنش استفاده کردم که هیییچ کدوم نتونستن فلش رو فرمت کنن.
(فلشم 8گیگ بو وقتی داخل فلش میرفتم و حجم فلش رو نگاه میکردم زده بو 55گیگ)الان دیگه یه مشکل جدید پیدا کروم
از توی کامپیوترم نمیتونم هیچ چیزی رو داخل هیچ فلشی بریزم و این ارور رو میزنه
یه چیز جالب هم اینه که الان توی هر فلشی که وارد میشم گذینه delete و rename وجود نداره و هیچ چیزی هم نمیتونم از هارد کامپیوتر بریزم داخل فلش یا هارد اکسترنال