PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونگی حذف منوی بوت ویستا

hosein66
20-08-2008, 07:32
بعد از نصب ویستا (اکس پی بر روی درایو c و ویستا هم بر روی d ) سوال جالبی به ذهنم رسید قبلا اگر

Xp sp2 را هم بر درایو c و هم بر درایو d نصب میکردیم اگر میخواستیم ویندوز درایو d رو پاک کنیم و

در صفحه بوت دیگر ویندوز دوم نشان داده نشود از طریق اصلاح فایل boot.ini اثری از ویندوز

دومی در منوی بوت نمی ماند ولی الان نه تو ویستا این مسیر نشان داده می شود و نه تو اکس پی

راهکاری در این باره به ذهن بنده نرسید اگر از عزیزان آگاهی کامل دارند راهنمایی کنند

nw_nk
20-08-2008, 11:57
بعد از نصب ویستا (اکس پی بر روی درایو c و ویستا هم بر روی d ) سوال جالبی به ذهنم رسید قبلا اگر

Xp sp2 را هم بر درایو c و هم بر درایو d نصب میکردیم اگر میخواستیم ویندوز درایو d رو پاک کنیم و

در صفحه بوت دیگر ویندوز دوم نشان داده نشود از طریق اصلاح فایل boot.ini اثری از ویندوز

دومی در منوی بوت نمی ماند ولی الان نه تو ویستا این مسیر نشان داده می شود و نه تو اکس پی

راهکاری در این باره به ذهن بنده نرسید اگر از عزیزان آگاهی کامل دارند راهنمایی کنند

نهایتش اگر دستی هم یکی از درایو هارو (C یا D) فرمت کنی و بوت بپره, می تونی بوت ویندوز باقیمونده در درایو دیگر رو با CD یا DVD خودش درست کنی.

برای ایکس پی CD رو که گذاشتی و باهاش بوت کردی وارد Recovery Console بشو و دستور bootcfg /rebuild رو وارد کن. ایکس پی موجود رو پیدا میکنه و به بوت اضافه میکنه.

برای ویستا هم که نیازی به وارد کردن دستور نیست. DVD ایش رو بزار و باهاش بوت کن. خودش منوی ترمیم داره. همون گزینه Repair پایین دکمه Install. که اولین موردش ویستای موجود رو پیدا میکنه و بوتش رو درست میکنه.

mf285
18-03-2012, 23:04
سلام خدمت دوستان و تبریک پیشاپیشسال نو من درایو c ویندوز رو کمپرس کردم و بعد از ریستارت کردن پیغام داد که بوت کمپرس شده ویندوز بالا نیومد.با سی دی ویستا نتونستم درستش کنم یه اشتباه دیگه هم کردم وروی همون درایو دوباره ویستا نصب کردم الان تو درایو سی دو تا ویستا دارم آیا میتونم دوباره به ویستا قبلی برگردم ضمنا ویستام جنیونه و کلی نرم افزار جنیون تو ویندوز قبلیم دارم نمیخوام از دستش بدم لطفا کمک کنید ممنون

Dew Drop
19-03-2012, 01:30
سلام خدمت دوستان و تبریک پیشاپیشسال نو من درایو c ویندوز رو کمپرس کردم و بعد از ریستارت کردن پیغام داد که بوت کمپرس شده ویندوز بالا نیومد.با سی دی ویستا نتونستم درستش کنم یه اشتباه دیگه هم کردم وروی همون درایو دوباره ویستا نصب کردم الان تو درایو سی دو تا ویستا دارم آیا میتونم دوباره به ویستا قبلی برگردم ضمنا ویستام جنیونه و کلی نرم افزار جنیون تو ویندوز قبلیم دارم نمیخوام از دستش بدم لطفا کمک کنید ممنون

سلام

دوست عزیز لطفاً تاپیک های قدیمی رو بالا نیارید و برای سوالهای خودتون تاپیک جدید ایجاد کنید ...
سوالتون رو در انجمن ویندوز Vista ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مطرح کنید.

بسته شد.