PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يك سوال درباره شارژ باطري موبايل

lazy
19-08-2008, 11:27
سلام ميخواستم بدونم اگه وقتي باطري شارژ ميشه شارژر همچنان به برق باشه باطري صدمه مي بينه؟
ممنون:40:

Havbb
19-08-2008, 15:56
جواب سوآلت را اینجا داده بودم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
یه مداری هست که وقتی باتری پر شد برق را قطع میکنه. اون خراب میشه

salarnight
19-08-2008, 17:42
یه سوال
این درسته که میگن بزارید باتری تا ته خالی شه و بعد به شارژ بزنین واسه گوشی بهتره ؟ یا فرقی نمیکنه

Öracle
19-08-2008, 18:51
والا منم شنیدم .
منم همیشه همینکار رو میکنم .
همیشه بزارید تا ته خالی بشه و وقتی خود گوشی Battery Empty Recharj داد اون وقت بزنید شارژ

reza2pars
19-08-2008, 23:52
آخر چی شد باطری خراب میشه یا مدار شارژر؟

Hadi King
20-08-2008, 00:23
یه سوال
این درسته که میگن بزارید باتری تا ته خالی شه و بعد به شارژ بزنین واسه گوشی بهتره ؟ یا فرقی نمیکنه

والا منم شنیدم .
منم همیشه همینکار رو میکنم .
همیشه بزارید تا ته خالی بشه و وقتی خود گوشی Battery Empty Recharj داد اون وقت بزنید شارژ
فـــكر نكنم فرقي داشته باشه دوستان منم هميشـــه موبايلم رو تو شارژ ميزنم بدون اينكه تا اخر تموم بشـــه ولي تا الان هيچ اتفاقي بهش نيفتاده :41:

آخر چی شد باطری خراب میشه یا مدار شارژر؟
هيچكدوم خراب نميشنــــ :41:
من خودم اينكارو ميكنم و خراب هم تا حالا نشـــده :11:
موفق باشيد!:40:

amin2000
20-08-2008, 00:40
اینطور میگن که اگه تا آخر خالی بشه بهتره ولی خیلی هم علمی نیست!!
گوشی ها یه سیستم دارن که وقتی باطری پر شد دیگه برق واردش نشه . برای باطری بی خطره ولی برای گوشی بیش از حد بمونه خطر داره.

lazy
20-08-2008, 11:01
ممنون راهنمايي كردين.

Sajad2006
22-08-2008, 13:05
ممنون راهنمايي كردين.
سلام.
دوست عزیز برای تشکر فقط و فقط از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده کنید.
ارسال پست تشکر در انجمن ممنوع است.
موفق یاشید.

id_e_movaghghat
18-09-2010, 16:39
شما که میگید تا حالا مشکلی ایجاد نشده ار کجا مطمئن هستید که میگید؟؟؟ شاید به مرور مدت زمانی که طول می کشه تا گوشیتون فول شارج بشه طولانی تر شده و شما متوجه نشدید! شاید هم عمر شارجرتون کوتاه شده! شاید هم گوشیتون نسبت به قبل زودتر شارج خالی می کنه شما حس نکردین! یادمه یکی از استادام شایدم معلمام دلیل اینکه چرا مشکل ایجاذ می کنه رو گفته بووود...

golmohammadi
26-09-2010, 00:07
از بین اینهمه گوشی که داشتم یادم نمیاد بذارم عمدا گوشی باطریش تموم بشه بعد بزارم شارژ (اینکار هر چند وقت یکبار ضروری هست تا عمر باطری بهتر بشه نه همیشه)
این حرفا مال زمانهای قدیم بود
مخصوصا واسه گوشیهای نوکیا
الان هر لحظه بزاری شارژ و یا در بیاری ضرر خاصی نداره
اما بهتره تا کاملا شارژ نشده درش نیارین
در ضمن تمام گوشیهای موبایل وقتی باطری فول شارژ شدند، جریان شارژ را قطع میکنند
اگه دقت کنید موقع شارژ خود شارژر داغ میکنه
اما بعد از فول شارژ سرد میشه و نشون دهنده اینه که دیگه جریانی به باطری وارد نمیشه