PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک سوال : آیا یک آنتی ویروس ویک فایر وال برای دو ویندوز کافی است

rezaninja
19-12-2005, 01:12
با سلام

من یک ویندوز xp ویک ویندوز 98 se دارم که روی وندوز ایکس پی فایروال وآنتی ویروس خوبی دارم اما روی 98 هیچی ندارم

بعضا بردارم با ویندوز 98 به اینترنت کانکت میشود آیا ممکن روی آن ویروس بیافتد که مطممنا میفته اما افتاد اگر در ویندوز ایکس پی اسکن کنم با آنتی ویروس آیا ویروسهای روی 98 پاک میکنه یا نه

لطفا جواب بدهید

Harry Potter
19-12-2005, 01:36
شما باید روی هر ویندوز یک فایروال و آنتی ویروس داشته باشی چون پیش گیری بهتر از درمانه!
درسته که آنتی ویروس روی ویندوز XP میتونه ویروس های کل هارد رو پیدا کنه اما این اصلا عاقلانه نیست.
در مورد فایروال هم اگر به اینترنت وصل می شوید حتما باید از فایروال استفاده کنید وگرنه خیلی بد میشه!

HR
19-12-2005, 01:42
اصلا ویندوز 98 بدون آنتی ویروس امنیت نداره .... و ممکنه قبل از اینکه از طریق ویندوز ایکس پی ویروسهارو پاک کنید ، ویندوز 98 توسط ویروسها یا کرم ها استاد شه !!

mpsjavad
19-12-2005, 02:02
با سلام ..

رضا جان همش كه ويروس نيست عزيز .. ويروس هست تروجان اسپاي ور .. و... ( همون طور که دوستان ديگه اشاره کردن .. :) )

انتي ويروس ها چند مرحله واكنش در مقابل هر كدوم از دسته برنامه هاي مخرب دارن .. براي ويروس ها عموما تشخيص ميدن ( با توجه به ديتابيس و .. ) يكسري انتي ويروس ها عموما برنامه ها رو زير نظر ميگرن و اون ها رو كنترل ميكنن مثل تروجان ها ( که اگر دروي ويندوز 98 نصب نباشه فايده اي نداره ) .. فاير وال ( ديوار اتش ) هم كه تكليفش مشخصه كه حتمي بايد رو هر دو تا ويندوز داشته باشيد چون ديوار دفاعي شما همين فايروال هست كه حتمي بايد در سيستمي كه به شبكه متصل ميشه فعال باشه همين طور انتي ويروس .. براي مثال شما يك فلاپي ميگزاريد توي ويندوز 98 كه انتي ويروس نداره فلاپي اگر شامل ويروس هاي خانواده W32 ها باشه ديگه اوج بدبختي شما ست چون اين دسته ويروس ها در حالي که خيلي راحت توسط بسياري از انتي ويروس ها تشخيص داده ميشن خيلي زود هم ميتونن باعث بخش عظيمي از اطلاعات شما بشن ...

بعضا بردارم با ویندوز 98 به اینترنت کانکت میشود آیا ممکن روی آن ویروس بیافتد که مطممنا میفته اما افتاد اگر در ویندوز ایکس پی اسکن کنم با آنتی ویروس آیا ویروسهای روی 98 پاک میکنه یا نه

بستگي به نوع ويروس پاک ميشه اما .. به نکات بالا دقت کن .. بستگي داره که ويروس چي باشه .. کارش چي باشه و ...

اميدوارم که توصيه ها رو جدي بگيري عزيز ..

پيشنهاد ميکنم از يک انتي ويروس ديگه براي نصب روس ويندوز 98 استفاده کن تا بتوني هاردت رو با دو تا انتي ويروس چک کني .. :)

موفق باشيد .

rezaninja
19-12-2005, 02:43
با تشکر از راهنمایی شما
من از سی دی های کوانتم خریدم

کدامیک از آنتی ویروس بهتر استفاده کنم برای 98 آیا nod 32 خوب است

رو ایکس پی کاسپرسکی رو دارم وفایروال مکافی

Harry Potter
19-12-2005, 16:04
با تشکر از راهنمایی شما
من از سی دی های کوانتم خریدم

کدامیک از آنتی ویروس بهتر استفاده کنم برای 98 آیا nod 32 خوب است

رو ایکس پی کاسپرسکی رو دارم وفایروال مکافی

پیشنهاد من اینه:

روی XP آنتی ویروس کاسپرسکی و فایروال Outpost
روی 98 آنتی ویروس NOD32 و فایروال Outpost

فایروال مکافی رو هم بی خیال شو که اصلا چیز خوبی نیست.