PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست : چگونگی عکاسی نجومی با دوربین S5is

NimoOol.HD2
17-08-2008, 21:05
سلام
آیا دوربین کانون S5IS همیچین عکسی رو بدون لنز میتونه بگیره ؟؟؟

مثلا فرمت عکس raw چجوری فعال میشه ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یا اینجوری ؟؟؟؟

راهی نیست که بشه مدت زمان باز بودن شاتر دوربین رو به صورت دستی بزاریم ؟؟
یا توی حالت مانئوال از 15 ثانیه بیشترش کنیم ؟؟

mpeg
17-08-2008, 22:03
Al.Dambeldore در مورد فرمت Raw در دوربین مورد نظر شما همنطور که میدونی این دوربین این قالیت رو نداره که با فرمت raw عکاسی کنی ولی نگران نباش از طریق برنامه هکی که اومده شما میتونی عکاسی با فرمت raw ر وداشته باشی
درمورد عکاسی نوجومی پیشنهاد میکتم این لینک رو ببینی از انجمن عکاسی که تو لینک زیر همین سوال شما مطرح شده
نکنه اونجام خودت سوال کردی چون لینک دوتا عکسی که گزاشتی از همون سایت هست یعنی اونجا آپلود شده عکسات

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
در ضمن بازم پیشتهاد میکنم این بخش عکاسی نجومی از همین سایت هست رو هم مباحثش رو مطاله کنی

درمورد برنامه هک s5is که فرمت raw رو میشه با امکانات دیگه این تاپیک رو بازهم از سایت akkasse مطاله کنی

NimoOol.HD2
17-08-2008, 23:47
سلام
آره عکسا مال همون سایتن !!!ولی چون فرومش یه جوریه ( معلوم نیست پستت میره اول ، آخر ، من که نفهمیدم ) ترجیح دادم بیام اینجا بگم
ممنون
برم ببینم چی میشن
راستی اون تاپیک بود که چجوری عکس بریزم توی دوربین
واقعا سوال احمقانه ای بود ( مجبورم اینجا بگم ، چون لینکشو گم کردم )
خیلی راحت
دوربین رو وصل میکنی
از توی CameraWindow که خودش باز میشه این قسمتش رو باز میکنی !!!!

و فقط عکس هایی رو که با این دوربین گرفتی رو میریزی روش !!!!!

خوب رفتم توی سایته
مشکلاتی که برام پیش اومد
1. دوربینم باید آپدیت باشه ؟؟
2. از کجا میشه فریمور دوربین بفهمی چنده ؟
خیلی مبهم توضیح داده
این یعنی چی ؟؟؟
::::::
اون فایل ver.reg هم روش ساده ای داره
نوت پد رو باز کنید
سپس دستور File/Save رو اجرا کنید اما در پنجره باز شده در قسمت پائین در جلوی گزینه Save as type به جای گزینه Text Document گزینه All files رو انتخاب کنید و در قسمت نام هم , ver.reg رو وارد کنید و فایل رو در کارت خود ذخیره کنید
::::::
میشه خودت برام همینجا بزاری ؟
چون پسفردا باید بریم عروسی ، به اون سایته هم امید ندارم
میشه کمکم کنی ؟

mpeg
18-08-2008, 00:22
اول همه باید بگم که برای نسب یرنامه هک از مموری 4 گیگ استفاده نکن اصلا چون بچه ها یاهاش مشکل داشتن از رم 2 گیگ استفاده کن برای این کار

تشخيص نسخه Firmware دوربين Canon S5-IS :
1- كارت رو از دوربين خارج كنيد.
2- كارت رو بزارين توي CardReader و روي Root كارت يك فولدر با اسم ver.req بسازيد
3- كارت رو برگردونيد توي دوربين و روي play دوربين رو روشن كنيد.
4- حالا كليد set رو فشار بدين و نگه دارين و بعد همزمان كليد disp رو فشار بدين
5- حالا نسخه نرم افزار داخل دوربين براي چند لحظه روي LCD نمايش داده ميشه مثل پيغام زير
Firmware Ver GM1.01A
No error
May 29 2007 18:17:20
ب- هك كردن دوربين Canon S5-IS:
1- فايل هك مربوطه به نسخه Firmware دوربين رو از لينك زير بگيرين (2 تا نسخه وجود داره a و b با توجه به نسخه Firmware دوربين) و unzip كنيد فايل DISKBOOT.BIN حاصل ميشه. اين فايل رو دم دست داشته باشين.
1.01A: allbest-s5is-101a-50-388.zip

1.01B: allbest-s5is-101b-50-388.zip

يا

2- فايل DISKBOOT.zip رو از لينك زير بگيرين و unzip كنيد

DISKBOOT.zip‎ (96.8 کیلوبایت
شما از دو فايل موجود در اين فايل zip فقط فايل bootable.exe رو نياز دارين. فايل bootable.exe رو روي درايو D: كپي كنيد.

3- كارت تا 2GB را بزارين توي CardReader و روي Fat يا Fat16 ‌ كارت رو فرمت كنيد
4- حالا فايل DISKBOOT.BIN رديف 1 رو روي كارت كپي كنيد
5- به Command Prompt ويندوز بريد و در سطر فرمان بنويسيد D: و Enter رو بزنيد. حالا بنويسيد :
bootable.exe yourdrive:
و Enter بزنيد
(yourdriveدرايويست كه كارت روي آن نصب شده است. ممكن است درايو كارت SD شما با حرف ديگري مشخص شده باشد)
6- حالا روي كارت دو فولدر با نامهاي DCIM و MISC ايجاد كنيد
7- كارت رو از CardReader خارج كرده آن را قفل نموده این خیلی مهمه یادت نره و در دوربين قرار دهيد
8- دوربين رو روي play روشن كنيد. حالا يك پنجره آبي وسط LCD ظاهر ميشه.
خوش آمديد شما موفق شديد دوربين Canon S5-IS خود را هك كنيد. حالا از امكانات جديد و جالب دوربين لذت ببريد.
9- دوربين را خاموش نموده و دوباره در مود عكاسي روشن كنيد كليد print را فشار دهيد تا در گوشه پايين سمت چپ LCD كلمه Alt پديدار شود. حالا كليد menu رافشار دهيد . منوي جديدي ظاهر ميشود كه حاوي امكانات جديد برنامه هك براي دوربين شماست.
در ضمن اگر از فرمت raw آستفاده کنی جحم عکسها بالا میره مثلا 10-15 مگ پس مواظب باش که مموری کم نیاری
در ضمن من چون حال نوشتن نداشتم این ها رو کپی پیست کردم از همهون سایت akkasee و نکته دیگه این که در عالی بودن سایت فوق akkasee سک نکن چون بچه های حرفهای اونجا هستن

NimoOol.HD2
18-08-2008, 00:56
سلام
ممنون که اینو برام اینجا گذاشتی
ولی اینو اونجا دیده بودم !!
چه جالب
تازه نقل قولشم کردم 1!!!!1
یوزمم Akasbashi_Amator یه چیزی تو همین مایه ها هست !!!

ممنون از اینکه اینو اینجا گذاشتی !××!

mpeg
18-08-2008, 01:09
حالا دقیق متوجه شدی باید چی کار کنی در ضمن اگر هک رو نسب کردی و باهاش مشکل داشتی کلا اگر خواستی دوربین به حالت اول برگرده فایل هک را از روی رم پاک کن دوربین مانند روز اول می شه

NimoOol.HD2
19-08-2008, 00:07
فعلا که رم ریدر ندارم
فقط یه چیزی
اگه رمش رو عوض کنم ( چون مموریم 4گیگه و باید روی 32 خودش امتحان کنم ) یا دوربینو خاموش کنم این هکه نمیپره ؟؟؟
ضمنا اون زمانی که میشه شاتر دوربین رو باز گذاشت رو نمیشه از 15 ثانیه بیشترش کرد ؟

mpeg
19-08-2008, 11:34
از همون رم 32 استفاده کم .تا وقتی اون رم که برنامه رو داخلش گزاشتی داخل دوربین هست هکه هم هست
در مورد سرعت شاتر هم با هک میشه اگه اشتباه نکنم تا 65 ثانیه میده
راستی مصرف باطری دوربینت چطوره چند تا عکس میشه انداخت چند تا نموته عکس بزار با فلاش بدون فلاش

NimoOol.HD2
20-08-2008, 17:47
[QUOTE=mpeg;2828748]اول همه باید بگم که برای نسب یرنامه هک از مموری 4 گیگ استفاده نکن اصلا چون بچه ها یاهاش مشکل داشتن از رم 2 گیگ استفاده کن برای این کار

/QUOTE]

سلام
من چی کار کنم که روی 4گیگم هم کار کنه ؟؟
ضمنا اصلا نتونستم با raw ــش عکس بگیرم . چجوری باید بگیری ؟؟؟

mpeg
21-08-2008, 00:38
هک رو نسب کردی یا نه در ضمن همین مراحل رو رو رم 4 گیگ تست کن خودت ولی من که ایم دوربین رو ندارم ولی همه بچه هایی که این دوربین رو دارن با رم 4 مشکل داشتن من هم نقل قول از جمیع اون گفتم شما رو رم 32 امتحان کن و هک رو نصب کن raw میده

behnam_mobile
23-09-2008, 21:32
سلام.منم از خودی ها هستم(s5)دارم.این پست رو تازه دیدم.زمانی که به سایت مورد نظر رفتم وجود نداشت.یکی لطف کنه فایل های مورد نیاز رو آپلود کنه.

venus90
13-11-2008, 18:57
سلام . من هنوز دوربین دیجیتال نگرفتم .اما میخام دوربین کنون مدل SX10 IS رو بگیرم که به تازگی وارد بازار شده. میخام بدونم که آیا میشه با این دوربین عکاسی نجومی با نوردهی بالا کرد یا نه ؟؟ چون شنیدم که تا 15 ثانیه فقط میتونه نوردهی کنه ؟

یک سوال دبگه هم دارم و اون اینه که مدل s5 که گفته میشه هک شده آیا به این معنیه که با این دوربین میشه با نصب دکلانشور نوردهی بالا کرد ؟ البته ببخشید که خیلی آماتورم.

از دوستان و اعضا خواهش می کنم که هر کی میتونه به من اطلاعات بده . خیلی ممنون میشم

venus90
13-11-2008, 19:20
سلام. از عزیزان و اعضای سایت میخام که منو راهنمایی کنند. البته ببخشید که خیلی آماتورم. چند تا سوال دارم.

آیا منظور از هک شدن s5 اینه که میشه با این دوربین عکاسی نجومی با نوردهی بالا کرد ؟؟

آیا دوربین کنون مدل SX10 IS برای عکاسی نجومی مناسبه ؟ یعنی آیا میشه با اون نوردهی با مدت زیاد کرد چون شنیدم این دوربین تا 15 ثانیه نوردهی بیشتر نمیکنه ؟ آیا اون هم باید هک بشه یا شده ؟؟

خیلی ممنون میشم اگه لطف کنید و جواب این سوالاتو بدین. مرسی